Lusteloos Oranje in Rotterdam geslagen Belgen scoorden het enige doelpunt Na de rust t een doelpunt hing in de lucht Ook Nederlands jeugdelftal leed een nederlaag. Het spelverloop yilDl^08 tandcream DR. J. C. ARENDS BEHAALDE ZEEUWSE KAMPIOENSTITEL De sport krijgt met ruimtegebrek te kampen. MAANDAG 7 NOVEMBER 1949 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 5 (Van onze speciale verslaggever). Eindelijk hebben dan de Belgen hun eerste overwinning na de oorlog te pakken! Zy juichten, Zondagmiddag, ln het Rotterdamse stadion en dat was te begrijpen. Als men vier jaar lang, in acht wedstrijden, op een zegepraal zit te hopen en ztf komt dan eindelijk, dan is er Waarlijk wel reden om eens een schorre keel te halen. De zestigduizend Neder landers in Rotterdam namen de nederlaag gelijkmoedig ln ontvangst. Ztj gunden de Belgen hun vreugde. En zy konden dit te beter, omdat zy zich troosten konden met de wetenschap, dat tegenover de onver diende overwinningen en geiyke spelen, die Oranje in vorige Jaren be. haalde, thans een Belgische overwinning stond, die ook niet ten volle verdiend mocht heten. Met een nieuw geiyk spel zouden de Belgen ver- moedeiyk ook tevreden zijn geweest! En als er een ouderwets Nederland s elftal ln het veld had gestaan misschien zou de zege ons ook ditmaal niet ontgaan zyn. Wat er in de eerste helft aan de Oranjeploeg ma nkeerde, wy weten het niet, maar het heilige vuur, de onwrikbare wil om te winnen was hopeloos zoek cn de Rode Duivels legden in die eerste helft ongetxvyfeld meer energie aan den dag. rammen voor practjsch open doelde bal Vhf en veertig minuten lang heeft een Nederlands doelpunt ui de lucht gezetenHet kwam er echter niet uit en tenslotte konden, zoals gezegd, de Belgen juichen. Zy hadden voor de eerste keer na de oorlog een zege op Nederland be haald. Zou met Wilkes en Brandes of van Roessel de overwinning behaald zijn door Oranje? Vermoedelijk wel. Er zit geen chauvinisme in die conclusie. Van Roessel en •Brandes echter waren niet beschikbaar en Wilkes voetbalt in Italië De spelers Neemt men de spelers stuk voor stuk onder de loupe, dan valt van Kraak te zeggen, dat hy het geluk aan zijn kant had, maar niettemin zijn plaats volkomen waard was. Schyvenaar speelde een goede wed strijd, maar is tegenover snelle spe lers toch iets te traag. Er ontston den door zyn tempogebrek een paar gevaariyke momenten. Everse was niet onvoldoende, hij deed af en toe zelfs uitstekende dingen. Terlouw was de beste van het zuiver defen sieve viertal. Van de kanthalfs was naar onze smaak van Schyndel beter dan aan voerder de Vroet. Jammer, dat de Schiedammer te veel schoot en dan onzuiver. Doelpunten maken kan hij beter aan de voorhoede over laten De Vroet was als steeds ziln plaats waard. y voorhoede ontbrak de aan valsleider. RooKenburg faalde als zo- danig en Schaap nocli Timmermans Drie en twintig minuten ging de strüd des ondanks tamelijk gelijk op. Wel waren de Belgen voor doel een vyftig procent gevaarlyker, maar grote schutters toonden zij zich ook ditmaal niet. De Nederlandse voorhoede speelde evenwel een systeemloos, ondoor dacht opportuniteits-spelletje en kwam er daardoor nauwelijks aan te pas. Meert, de Belgische doelman, heeft voor de rust nauwelnks twee moei lijke ballen gehad. Die twee ver werkte hij op een manier, die hem nog altyd tot een keeper van klasse stempelt. Dat Kraak slechts 'n paar maal vaker voor hete vuren werd gesteld, was te danken aan het feit, dat de Belgische schoten onzuiver waren. Van de weinige moeilijke ballen, die Kraak kreeg, leverde er één een doelpunt op. Jammer, maar Kraak, die uitste kend keepte, sing hierby al evenmin vrg uit, als ae rest van onze ach terhoede. Jammer want wat de IJmuidenaar verder presteerde, stond op internationaal niveau. Hoe het zij: het was voor de rust geen aantrekkelijke wedstryd, sfeer loos. zonder spanning, zonder flit sende spelmomenten zelfs. De Bel gen waren technisch de besten, zy gebruikten hun hersens, speelden met overleg. De Oranjehemden wa ren niet actief genoeg, deden indivi dueel zonder uitzondering dingen, maar vormden geen eenheid. Het plaatsen was beneden de maat, de voorhoede wachtte doodleuk af, of zich eens een kans zou voordoen. En toen de rust aanbrak, vond bij gevolg iedereen de voorsprong van de Belgen verdiend en de wedstryd ronduit slecht. Tussen haakjes: zou er nu in de gehele Nederlandse voetbalwereld niemand te vinden zyn, die de spe lers van de Oranjeploeg eens kan leren ingooien? Er worden in meni ge tweede klas-wedstryd minder fou ten bü gemaakt, dan door de Oran jehemden TWEEDE HELFT WAS BETER. Tydens de rust zyn de Nederland se spelers biykbaar onder handen genomen. Het vuur was er eensklaps, het gehele elftal demonstreerde plotseling de wil om te winnen. Er werd een tempo sneller gespeeld en eigeniyk is Oranje na de rust toch wel opvallend sterker geweest dan de Zuidelijke roodhemden. De voorhoede zat flink op de bal, de middenlinie steunde goed en dat er geen doelpunten vielen. valt slechts toe te schryven aan het feit, dat vrouwe Fortuna ons nu hopeloos in de steek liet. Telkens stelde nu de Nederlandse voorhoede de Belgische achterhoede voor problemen maar nu eens bracht by een gloeiende kogel de lat redding, dan weer kreeg Meert op wonderbaariyke wyze de bal op het laatste nippertje te pakken, een der de maal gingen schoten van twee, drie meter afstand nog naast en 'n vierde keer misten de Oranjestorm- Belgische jongeren deden het nog beter dan hun grote broers. Enkele uren voor de grote strijd te Rotterdam begon te Dordrecht de jeugdontmoeting Nederland-Bel- gië. Het was een frisse en levendi ge party voetbal die de talrijke toe schouwers op het knusse DFC ter rein te zien kregen. Beide partyen demonstreerden goed open spel en een uitstekende techniek. Het ver band in de Belgische ploeg was echter veel beter dan in het elftal der Oranje-broeken en deze homo- fenlteit heeft de Belgen tenslotte e overwinning gebracht. Het schieten was aan beide zyden zwak. By de Belgen was het alleen Corbeel, die af en toe tot een goed schot kwam. Het werd hun overi gens niet erg gemakkeiyk gemaakt want de defensie van de Nederland- st^teu^dploeg speelde een goede De eerste helft was met blanke stand geëindigd. Beide ploegen wo gen goed tegen elkaar op en een voorsprong van één van beiden zou de Juiste verhouding niet hebben weergegeven. Na de hervatting ging het anders. De Belgen waren sterker en hoe langer hoe meer gevaariyke momen ten ontstonden voor het doel van Gerberink. Het was tenslotte Cor beel. die met een hard schot doel puntte (01). Drie minuten later werd het 02, toen Corbeel van de vleugel een hoog maar ongevaarlijk schot loste, dat echter van de lat voor de voeten van linksbuiten Faes sprong, die er verder wel raad mee wist. konden de verdelende taak van hem overnemen. Schaap en Roosenburg losten af en toe venynige schoten, maar meestal te onzuiver. Schaap heeft overigens na de rust bergen werk verzet. Jammer dat het hem niet meer mee zat. Timmermans was niet onvoldoende. Hy had echter een sterkere speler, dan Roosenburg naast zich moeten hebben. De buitenspelers gaven elkaar weinig toe. Beiden wisselden goede momenten met minder goede af. Clavan was in ieder geval actiever en toch ook wel nuttiger, dan de fa meuze Lenstra, die ditmaal tegen viel. Aan de gehele Nederlandse ploeg moet het verwijt worden gemaakt, dat er slecht geplaatst werd. Al te vaak werd de bal of lukraak, of naar een tegenstander geplaatst. De Belgen Bh' de Belgen was de achterhoede ;oed op dreef. Meert was kalm en etrouwbaar. Aernoudts en Gillard waren prima backs, met eerstge noemde als de beste. Gaxré was een prima stopperspil en de kanthalfs van der Auwera en Mees deden goe de dingen zonder speciaal op te val len. De voorhoede van de Belgen speelde prachtig. Lemberechts op de rechtervleugel was in goede vorm. Govard bleek een formidabel schut ter, Mermans een goed aanvalsleider en Coppens 'n nuttig linksbinnen. De enige, die eigenlijk niet voldeed was Chavez, die linksbuiten speelde en van huis uit linksbinnen is. Technisch waren de Belgen beter den de Nederlanders. Zij kregen ook meer hoekschoppen te nemen, dan wy, zowel voor als na de rust. En hoewel zij na de rust ietwat over speeld werden door Oranje, volde den zij als ploeg toch het beste. De zége gunnen wy hen graag! Over het wedstrijdverloop het vol gende: Precies op tijd zag het stadion bei de elftallen het veld betreden. Aan voerder de Vroet won de toss en on der leiding van de Engelse scheids rechter Ellis nam de wedstrijd een aanvang. De opstelling was als volgt: Doel: Kraak (Stormvogels); achter Everse (Neptunus) en Schijvenaar (Edo); midden: Van Schijndel (S.V. V), Terlouw (Sparta) en De Vroet (Feijenoord; voor: Lenstra (Heeren veen), Schaap (Gooi), Roosenburg (Sneek), Timmermans (Ado) en Cla van (Ado). België: doel: Meert (Anderlecht); achter: Aernoudts (Berchpm) en Gil lard (Standard); midden: Van der I Auwera (Mechelen). Carré (Luik) en Mees (Antwerp); voor: Lemberechts (Mechelen). Govard (Luik). Mer mans (Anderlecht). Coppens (Meche len) en Chaves (Gantoise). De eerste aanvallen waren voor de Belgen: twee snelle openingen via de linkervleugel. Maar reeds dadelijk greep de Nederlandse, achterhoede goed in. De eerste Belgische poging strandde op De Vroet, de tweede, welke resulteerde in een scherpe en harde schuiver van Mermans, werd languit door Kraak tot corner ver werkt, die echter achter geschoten werd. Het was Clavan, die voor Neder land de eerste aanval leidde. De Ha genaar slaagde er in tot vlak voor het Belgische doel door te breken, maar dp kleine keeper Meert deed de kans met een moedige duik te niet. Zo golfde het spel in deze begin periode heen en weer zonder dat er sprake was van een overwicht van een der partijen. De Belgen probeer den het met kort tik-tak spel tussen vier. 'vijf man en voor de Nederland se aanvallen werd het oude recept: lange passes naar de vleugels toege past. maar er waren helaas maar wei nig ballen, dip het beoogde doel be reikten. Vooral Abe Lenstra werd in deze periode slecht bedeeld. Vrijwel elke bal voor hem bedoeld, werd een prooi der Belgen, doordat de juiste lengte ontbrak. Op de andere vleu gel kreeg Clavan meer gelegenheid, maar de kleine Ado-er stond tegen over het sterkste deel der Belgische achterhoede en had het dus verre van gemakkelijk. Toch brak hij één maal goed door maar zijn schot vloog meters naast Erven léter bood zijn buurman en clubgenoot hem een goede kans. doch nu zocht Clavan het doel te hoog. HET BELGISCHE DOELPUNT. Na ruim 20 minuten spelen, brak de zon door, kennelijk ook voor onze tegenstanders, want nog geen minuut later lag de bal achter Kraak en konden de Belgen, elkaar om strengelend, naar het midden terugdansen. Onmiddellijk nadat Roosen. burg zijn eerste goede schot op Meert had kunnen afzenden, kwam de bal bij Lemberechts, wiens lage voorzet met een moedige sprong door Kraak on schadelijk werd gemaakt. Maar dadelijk waren de roodbaadjes weer terug, nu over links. Cop pens schoot de bal in, maar Schijvenaar weerde met zijn handen af. De Belgen op de tribune loeiden „hands", maar de Britse scheidsrechter had gezien dat een vrije schop de Belgen slechts nadeel zou bren gen, En hij had goed gezien, want Govard, die de bal voor de voeten kreeg .bedacht zich geen moment en knalde het leer hard, hoog cn onhoudbaar langs Kraak. 1—0 voor België. (Ingezonden mededeling). de superieure Uitsluitend verkrijgbaar bij apothekers, drogist r> da speclaalbrancha. Het enige doelpunt van de wedstryd HollandBelgië. Kraak is gepasseerd; de Nederlandse doelman valt tevergeefs uit. Nederlands elftal tegen Engeland-B. Naar het A.N.P. verneemt heeft de Football Association aan het bestuur van de K.N.V.B. verzocht dit seizoen wederom een wedstrijd te doen spe len tussen het Nederlandse elftal en het Engelse B-team, in een nader te bepalen stad van ons land. Van de zijde van de voetbalbond is men in beginsel met dit voorstel ac- coord gegaan en de ontmoeeting zal, indien alle organisatorische moeilijk heden zullen zijn overwonnen, op Woensdag 17 Mei worden gespeeld. Zuid.Afrikaans elftal naar Nederland De Zuid-Afrikaanse Voetbalbond zal in 1950 een ploeg naar Engeland zenden voor een tournee in Groot-Brittannië, zulks op uitnodiging van de Engelse F. A. Uit Johannesburg wordt voorts gemeld, dat djt Zuid-Afrikaanse team ook een ontmoeting tegèn Nederland wil spelen. De heer K. J. J. Lotsy deelde in dit verband mede, dat er tot op dit moment geen enkele aanvraag van Zuid-Afrikaan se zijde voor het spelen van een wedstrijd is ontvangen en mocht deze alsnog ko men dan zal het bestuur zich eerst dienen te beraden of er dit seizoen nog een da tum vrij kan worden gemaakt. Italiaanse clubs mogen maar 3 buitenlandse spelers hebben. De vereniging van Italiaanse voet balspelers heeft dezer dagen de aan voerders van clubs uit de eerste en de tweede divisie gevraagd, wat hun houding zou zijn indien de Italiaanse voetbalbond mocht besluiten het aan tal buitenlanders, dat in een Italiaan se ploeg mag uitkomen, van drie op vier te brengen. Het antwoord van de aanvoerders was, dat zij dan een sta king zouden uitroepen. Na lang be raad heeft de raad van beheer thans besloten, het aantal buitenlandse spelers in een club op 3 te handha ven. Amsterdam won van Brussel, maar Antwerpen van Rotterdam. In Amsterdam heeft het Amsterdams elftal de Nederlandse voetbaleer nog gered, door met liefst 50 van een Brussels elftal te winnen. Draeger en Michels, beiden van Ajax, namen ieder twee doelpunten voor hun reke ning, het vijfde werd door de hard werkende spil, de Ajacied van 't Hart uit een penalty gescoord. In het Sparta-stadion leed het Rot terdamse elftal een 23 nederlaag tegen een sterk Antwerpens elftal, met als uitblinkers de jeugdige Cop pens van Beerschot, van den Auden- aerde en van Noten. Bij de Rotter dammers waren het van Meerwijk, Steenbergen (die tweemaal scoorde), en midvoor den Boer die uitblonken. Landman deed het heel goed onder de lat; hij had aan de drie doelpun ten geen schuld. HANDBAL Hellas leed gevoelig verlies tegen D.E.S. II. DE MARATHON.HEREN WONNEN MET GROTE CIJFERS De uitslagen van de Zondag gespeel de wedstrijden luiden: DISTRICT ZUID le KLASSE Heren: D.E.S. II—Hellas 8—3; P.S.V. IIEindhoven 111; Agressieve Woensel 18—2; Voltr-E.H.V. afgelast. Hellas heeft haar eerste competitie wedstrijd achter de rug. Een succes is het niet geworden, en hoewel men niet kan verwachten, dat deze club evenals vorig jaar. ongeslagen kam pioen zal worden is een 83 neder laag wel wat aan de hoge kant. DISTRICT ZUID 2e KLASSE Dames: De ZeeuwenMarathon 2 0; HellasTonido afgelast. Zoals te verwachten was is het voor de zoveelste maal aan de dames van De Zeeuwen gelukt de stadgenoten te verslaan. De Zeeuwen behoren nu eenmaal tot de sterkste ploeg van deze afdeling. Heren: E.M.M.Marathon 5—12; Hellas 2Tonido afgelast.- Ook bij de heren een geheel in de verwachting liggende overwinning van Marathon tegen het Middelburgse E.M.M. De hoofdstedelingen hebben thans reeds voor de 2de maal in deze competitie het loodje moeten leggen tegen de bewoners uit de Schelde- stad. AFDELING ZEELAND Dames: E.M.M.—De Zeeuwen 2 4— 3; Hellas 3—Marathon 2 afgelast; Hel las 2Marathon 3 afgelast. De enige wedstrijd, welke hier door gang vond is in een verdiende overwinning geëindigd voor de da mes van E.M.M. Dat De Zeeuwen-da mes echter goed partij gaven, blijkt wel uit de uitslag. Heren: Marathon 2Tonido 3 38; Marathon 3Tonido 2 54; Volhar ding 2E.M.M. 2 afgelast. Dat het niet altijd de beste reser ve-elftallen zijn, welke weten te win nen is nu wel weer bewezen. Marathon 2, dat nog ongeslagen was, kreeg zo waar van Tonido 3 een gevoelige ne derlaag te incasseren, terwijl Mara thon 3 het stoute stukje uithaalde de rollen om te draaien en het le reser ve-elftal van Tonido met een kleine 54 nederlaag naar Goes terug zond. E.M.M. Marathon 5-12. De return wedstrijd is wederom voor E MM op een nederlaag uitgelopen. Werd de vorige maal in Vlissingen van Mara thon met 9—2 verloren thans moest men met 12—5 het onderspit delven. Hoewel EMM met een zeer gewijzigde opstelling in het veld kwam. kon zij J»ch niet verhinderen, dat Marathon met de regelmaat van de klok de score verhoog de en het duurde tot 10 minuten voor rust voordat EMM (Marathon had toen reeds een 50 voorsprong) een tegenpunt kon Steeds opnieuw kwamen de Belgen in het Nederlandse strafschopgebied en de defensie der onzen moesst zich tot het uiterste inspannen om te voorkomen dat zij hun voorsprong zouden vergroten. Het lukte: de ver dediging hield stand, maar het leek veel op paniek-voetbal. Geen bal werd goed geplaatst. Steeds moesten Timmermans en Schaap het leer van eigen helft gaan halen. Maar ook hun zwoegen was vergeefs, want de Bel gische achterhoede speelde nu op vol le kracht. Met een 1—0 voorsprong voor de Belgen brak het einde van de eerste speelhelft aan. DE TWEEDE HELFT. Na de hervatting bleek, dat de Bel gen hun ,4ftai enigszins hadden ge wijzigd. Gillard, die last had van een blessure, ging linksbuiten spelen. Chaves linksbinnen, terwijl Coppens naar de linksbackplaats was gediri geerd. Er was in de tweede speelhelft ech ter nog meer veranderd: het spel- beeld. Vrijwel de gehele tweede helft zijn de Oranje-mannen in het offen sief geweest en het mag wel als be wijs van de onmacht van de Neder landse voorhoede worden genoemd, dat uit deze pressie geen enkel doel punt is geboren. Er moet echter worden bijgezegd, dat het ons geen moment heeft mee gezeten. Twee schoten van Roosen burg tegen de lat en een prachtige kopbal van Clavan eveneens, hadden beter lot verdiend. Enkele goede switches tussen Roo senburg en Lenstra leverden niets op. Handige passes van de Fries wer den niet begrepen. Het mankeerde in de Nederlandse aanval aan een man. die in staat was een kans te benutten. Typerend is wel. dat Meert het eerste werkelijk goede schot pas in de 20ste minuut van de tweede helft kreeg te stop pen. Voor de derde maal kwam Cla van alleen voor Meert en voor de derde maal ging de bal tussen de rijen der fotografen naast het doel. Aanval op aanval werd gelanceerd, maar steeds kwam er een Belgisch been of hoofd tussen. Éénmaal beuk te een schot van Roosenburg de lat en een minuut later kwam hij in vrije positie voor het doel. ten val. De Belgen gingen zich in de laat ste fase van de strijd geheel op ver dedigen toeleggen Tot grote ergernis van het publiek pasten zij de minder sympathieke tactiek van het tïjdrek- ken toe. DE LAATSTE GROTE KANS. Vijf minuten voor het einde kwam de laatste grote kans. Abe kreeg de bal op de vleugel vrij. plaatste op het juiste moment naar binnen, maar Schaap miste grandioos, waarna Meert de bal rustig oppikte. De Ne derlandse spelers werden er moede loos onder, maar toch werd tot het einde toe gevochten voor een doel punt. In de laatste minuut was het nogmaals Clavan. die de kans kreeg te tonen, dat hij wél kan schieten, maar weer vloog het leder langs het doel van Meert Nog voor de Neder landse aanval na de uittrap van de Belgische keeper terug was, floot scheidsrechter Ellis, voor het einde. MOTORSPORT. Motorclub Scheldegouwen hield laatste (nachtelijke) rit. Zaterdagavond hield de motorclub „Scheldegouwen" haar laatste kam- pioensrit, een trajectenpuzzle over 'n afstand van 150 km met een voorge schreven gemiddelde. De regen, welke reeds bij de start begon te vallen, maakte vooral de wegen op Walche ren spiegelglad en veroorzaakte en kele valpartijen, welke echter alle goed afliepen. Slechts in één geval moest er verband aan te pas komen. Het waren de heer en mevr. Polder dijk uit Heinkenszand, die bij Big- gekerke tengevolge van een gebroken voorvork kwamen te vallen en lichte verwondingen opliepen. Het aantal uitvallers was echter bijzonder groot. Nat, moe en verkleumd kwamen de deelnemers aan de finish te Vlissin gen en daar bleek, dat de heer C. Helder uit Goes de eerste prijs had verworven. Hij had de gehele rit foutloos uitgereden, maar dezelfde prestatie verrichtten ook de heren M. G. van Oosten (Goes), F. Leynse en J. v. d. Yssel (Middelburg) en P. Castenmiller (Middelburg). In dezelf de volgorde werden zij 2de, 3de en 4de, zulks door de reglementaire re geling voor hen. die met een gelijk aantal strafpunten eindigden. De ver dere uitslag was: 5. S. Boone (Goes) 6; 6. A. Gooyen (Goes) 15; J. J. van Dalen (Wemeldinge) 17; 8. I. W. de Jonge (Souburg) 37; 9. dr. J. C. Arends (Hansweert) 63; 19. A. v. d. Driest en mr. Kurtz (Middelburg) 93. scoren. Het was dan ook geen wonder, dat de Marathon-verdediging, welke het stopperspilsysteem tracht in te voeren het een beetje te gemakkelijk opnam, E MM strafte dit echter direct af en bracht de achterstand tot 5—3. In de 2de helft wist de thuisclub nog 2 x en de bezoeken, de club nog 5 x te doelpunten, zodat de eindstand 512 werd. HOCKEY Middelburg D.E.S. 0 0. Deze wedstrijd werd voor driekwart ge deelte op de DES-helft gespeeld, maar de Middelburg-voorhoede bleek zeer onpro ductief en wist niet één doelpuntje te scoren. De aanvallen van de thuisclub leverden legio straf- en lange corners op, tr de DES-doelman had niet over ge luk te klagen en wist steeds zijn doel te zuiveren, gesteund door de rechtsback, die een goede partij speelde. Een keurig ingeschoten bal. die beslist het verdiende doelpuntje gebracht zou hebben, werd met de hand uit het doel geslagen en de toegekende strafbully werd gemist. Het laatste kwartier schoten 9 Middelburg-spelers op het DES-doel, maar doelpunten bleven uit. Middelburg speelde een klasse minder dan vorige week Zondag tegen Tempo. DES beschikt over een jonge sportieve en enthousiaste ploeg en overgelukkig met het gelijke spel keerden de gasten naar Kaatsheuvel terug. De Belgische B-ploeg heeft in Char leroi met 3—2 van Luxemburg gewonnen. Dr. J. C. Arends uif Hanstoeerf, die de leiding had voor het kampioen schap, reed een ongelukkige wed strijd, maar zijn voorsprong was zo groot, dat zijn tegenstanders hem niet konden genaken, al slaagde P. Cas tenmiller er dan ook in, om een flink stuk van zijn achterstand in te lopen. Dr. Arends heeft dus de kam pioenstitel voor 1949 verworven, zodat de heerC. Helder uit Goes, de kam pioen van 1948. de wisselbeker zal moeten afstaan. De einduitslag van het kampioen schap is: 1. Dr. J. C. Arends (Hans- weert) 45; 2. P. Castenmiller (Mid delburg) 61; 3. S, Boone (Goes) 110; 4. G. van Oosten (Goes) 116; 5. F. Leynse (Middelburg) 124; 6. J. van Dalen (Middelburg) 169: 7. A. Gooyen (Goes); 8. I. W. de Jonge (Souburg); 9. A. v. d. Driest (Middel burg) 207. N.O.C. pleegde overleg mei de regering. Tijdens een bespreking met een aantal sportjournalisten heeft drs. W. van Zyll. directeur van het Nederlands Olympisch Comité, een uiteenzetting gegeven van wat kort samengevat zou mogen worden genoemd de ..ruimtenood van de sport". Sprekend namens alle sportbonden, ge organiseerd in het N.O.C,. wees drs. van Zyll er op, welk belangrijk tekort er op het ogenblik cn in de nabije toekomst ze ker zal zijn aan speel- en sportterreinen, zwembaden, oefengelegenheden en gym nastieklokalen. Door de sterke bevolkingsaanwas in ons land, zal er In het kleine Nederland een strijd om de ruimte ontstaan tussen de verschillende belangengroepen en ln het bijzonder zijn de problemen op het gebied van de voeding, de huisvesting en de industrie van urgente aard. In de strijd om de ruimte zal de sport een fel ge vecht moeten voeren om zich te hand haven, afgezien nog van het feit, dat het Nederlands Olympisch Comité zich op 't standpunt heeft gesteld, dat het niet al leen om handhaving van het bereikte gaat, maar meer nog om uitbreiding Het bestuur van het Nederl. Olympisch Comité heeft zich onlangs met ccn ge documenteerd voorstel gewend tot zes ministers, die van Sociale Zaken, van Fi nancien. Onderwijs. Kunsten en Weten schappen. Binnenlandse Zaken. Weder opbouw en Landbouw, waarin verzocht wordt om hechte samenwerking tussen de regering enerzijds cn het particulier initiatief, in casu het N.O.C., anderzijds. Door samenwerking zouden veel gelden kunnen worden bespaard, het rendement der sport- en speelterreinen vergroot en de mogelijkheid tot uitbreiding in het vooruitzicht gesteld. De belangstelling van de zijde der zes Ministeries was bijzonder groot en het gevolg ls geweest, dat er r deze aangelegenheid interdeparte mentaal overleg is geweest en dat de re gering zich thans nader beraadt om de vorm te zoeken, waarin een ddeltreffer.de samenwerking het best zou kunnen wor den gegoten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1949 | | pagina 5