PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Wetsontwerp Oorlogsschade door Tweede Kamer aangenomen Op Westkapelle's oude zeedijk klinkt het lied van de arbeid BILT NIEUW MATERIEEL VOOR DE NEDERLANDSE SPOORWEGEN Baron van der Feltz zorgde voor verbluffend slot Omvangrijke waterbouw kundige werken naderen hun voltooiing VOORSPELT: 192e Jaargang - No. 268 Directie F vao de Velde en F. B den Boer Adj W. de Pagter. Hoofdred.- G. Ballii.tijo Pi.verv.: W. Leertouwei en H A Bosshardt ABONNEMENTSPRIJS 32 cl pet «eek; l 3.90 p kw.; fr. p p. t 4.15 0er kw Losse nummers 10 cent WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Vrijdag 4 November '49 Ingez. mededelingen dubbel tarief. Kleine advertenties (mnx. 8 regels) «■an 1—5 regels f 1.—. Iedere regel meer 20 cent. „Brieven of adres Bureau van dit blad" 25 cent meer. Giro nr. 359300 P.Z.C.. Middelburg. Bur. Vllsslngen, Waisti 58 60, tel. 2355, 4 lijnen (b.gj». 2358). M'burg Londense Kaai 29. teL 2077 en 2924 - Goes: L. Vorstatr. 63, tel. 2475 (bg.g. 2228) Oostburg: Pr. Mauritsstr. 12, tel. 102 - Terneuzen: Brouwerijstr. 2 - Zlerllcr.ee: N. Bogardstr. C 160. tel. i Hoofdelijke stemming bleek niet nodig. (Van onze speciale verslaggever) DEN HAAG. Donderdag. De artlkelsgewyze behandeling van hel wetsontwerp vergoeding materiële oorlogsschade in de Tweede Kamer, waarbij tevens de amendementen, die niet door minister Lieftinck overge. nomen en niet door de Indieners ingetrokken waren, aan de orde kwamen, heeft een volkomen verrassend verloop gehad. Het vleugje spanning, dal er verleden week nog heerste, was geheel en al verdwenen. Minister Lief tinck had zich bij het mondeling overleg bereid verklaard om aan verreweg de meeste wensen van de Kamerleden in zeer grote mate tegemoet te ko men we hebben dit gisteren reeds gem eld. De Kamer nam er genoegen mee. Het, meest verrasende was eigenlijk het slot van deze Kamerzitting, ledereeen had er zich op gewapend, dat de heer van der Feltz, het Zeeuwse Kamerlid, die zijn amendement nopens een bijzondere regeling voor Wal cheren gehandhaafd had, een strijd op leven en dood met de ministers van financiën en van volkshuisvesting en wederopbouw zou aangaan. Inderdaad begon de heer van der Feltz met te herinneren aan een brief, welke de minister van financiën in 1946 gericht heeft aan een bewoner van Walcheren en waarin hij een bijzondere regeling In uitzicht stelde. Daarna echter verklaarde de heer van der Feltz zich bereid, zjjn amendement in te trekken, als de minister zich bereid wilde verklaren, bijzondere aandacht aau de zwaar getroffen gebieden te zullen wjjden. Minister JLieftinck zeide droogjes: Ik verklaar gaarne, dat dit ln mijn voornemen ligt. De Kamer schaterde. De heer van der Feltz verliet het spreekgestoelte en voorzitter Kortenhorsfc klopte de Laatste artikelen af en constateerde, dat de Tweede Kamer het gewijzigde wetsontwerp vergoeding materiële oorlogsschade zonder hoofdelijke stemming had aangenomen Wat verder te zeggen van deze merkwaardige Kamerziting? De heer van de Wetering (C.H.) trachtte nog- de Nederlanders in In donesië in de wet opgenomen te krij gen, doch de heer Lieftinck weigerde en de heer van de Wetering berustte. De communist Hoogcarspel hand haafde zijn opvatting, dat politieke delinquenten geen schadevergoeding moeten hebben en de heer van der Feltz viel hem bij, op grond van het argument, dat volgens de heer Lief tinck schadevergoeding immers geen recht en dus een gunst is en men po- tieke delinquenten geen gunsten moet verlenen. Andere sprekers mengden zich in het debat, maar de heer Lief tinck vond het onbillijk om de politie ke delinquenten dubbel te straffen en de Kamer verwierp het voorstel van de heer Hoogcarspel met 78 tegen 7 stemmen. ARTIKEL 8 Aan de orde kwamen vervolgens de amendementen van den Heuvel en van der Feltz op artikel 8. Zoals be kend had de regering in artikel 8 nog belangrijke verbeteringen gebracht, zodat in alle gevallen, waarin het gaat om een bedrijf, een woning of een schip integrale vergoeding te ge ven, zelfs wanneer men de woning niet zelf bewoont, etc. mits men maar niet rijker is dan 20.000. De heer van den Heuvel wilde echter de maximumbedragen voor een woning verhoogd zien van 5000 op 10.000 en de heer van der Feltz wilde de door de regering voorgestelde maxi ma van 5000 voor een woning, 8000 voor een bedrijfspand en 9000 voor een schip Zelfs verdrie voudigen om daardoor velen toch nog een integrale vergoeding te bezorgen. Ten behoeve daarvan wilde hij ook de vermogensgrens laten vervallen. De heer Lieftinck rees van zqn ze- Bonn wordt hoofdstad van West-Duitsland. De Westdultse „Bundestag" (Twee de Kamer) heeft met 200 tegen 176 stemmen bij 3 onthoudingen besloten Bonn tot hoofdstad van de Westduit- se Republiek te maken. De stemming was geheim. Frankfort heeft dus aan het kortste eind getrokken. Een Henriëtte Roland Holst- stichting opgericht. Ter gelegenheid van de 80ste verjaar dag van dr. Henriëtte Roland Holst op 24 December a.s. is met toestemming van de jubilaresse een stichting in het leven geroepen die zich op verzoek van do dichteres in dienst zal stellen van het werk onder de massa-jeutd van alle ge zindten. Minister Stikker naar Parijs vertrokken. De minister van buitenlandse zaken mr. D. U. Stikker is Donderdagochtend per luchttaxi naar Parijs vertrokken ter bijwoning van de bijeenkomst van het comité van ministers van de Raad van Europa. Zaterdag wordt de „Walerman" gedebarkeerd. *roepenschip „Waterman" wordt m de loop van Vrijdagavond in de ha ven van Rotterdam verwacht. De ontscheping van de opvarenden begint Zaterdag 5 November a.s. des morgens te 9.00 uur. van de opvarenden an het s.s. „Empire Brent", dat even- repatriërende troepen uit onesie naar Nederland onderweg s, geschiedt op Donderdag 10 Novem- a.s. m de haven van Amsterdam. tel en verklaarde nijdig, dat beide amendementen onaanvaardbaar zijn. De heer van der Feltz beet terug, dat h\j ondanks dit odium zijn voor stel handhaafde, in verband met de nood in de getroffen gebieden. En de Kamer verwierp bij zitten en opstaan de voorstellen van der Feltz, nadat de heer van den Heuvel de zijne had ingetrokken Bij artikel 71 vroeg de heer IJssel- muiden nog een paar toezeggingen van de minister die eigenlijk toch wel bijzonder onbelangrijk Waren. H(j kreeg ze natuurlijk. De heer Droessen (KVP) vroeg nog of ook schadecumulatlc. zoals in Zeeland onder artikel 100 kan vallen dat de minister machtigt om in bijzondere gevallen ook bijzondere regelingen te treffen ten aanzien van de financie ring en de minister antwoordde be vestigend. En tot besluit volgde de verbluf fende intrekking van het amende ment van der Feltz en daarmede was de Tweede Kamer met de behandeling van dit, wetsontwerp klaar. Zq heeft aanzienlijke verbeteringen afgedwongen. Of de gedupeerden echter zullen juichen staat te bezien Britse vliegtuigen in Kanaal gestort. Twee vliegtuigen van de R.A.F. zijn bij nachtoefeningen boven het Ka- Treinbotsing bij Coevorden. Goederentrein reed op stilstaande olielrein. Donderdagmiddag om even over vij ven is een goederentrein, komend uit de richting Coevorden op een olie- trein van de B.P.M. gereden, die op het station te Gramsbergen stond. Door de verkeerde stand van een wissel werd de goederentrein niet naar het andere spoor geleid, zodat in volle vaart het wachtende trein stel werd geramd. De twee locomotieven werden ge- naai neergestort Het zijn een vier- heel ih elkaar gedrukt, de wagens motorige Lancaster-bommenwerper, i ontspoorden en kwamen door elkaar met een bemanning van zeven en een te liggen op de rails. Enkele vielen Mosquito-gevechtsvliegtuig. met een I de berm af en geraakten op het wei piloot en een navigator. Naar men land naast het spoorwegtraject. Ook meent zijn de toestellen bij de vuurto-de oliewagens raakten van de rails ren van Nab Tower in hèt water te- af. Een der ketels werd door het ge- rechtgekomen. Het Zweedse schip weid der botsing van de wagens af- „Patria" heeft medegedeeld het wral van één der toestellen gevonden tf hebben. Een reddingsboot werd ge streken, om naar mogelijke overle venden zoeken. Ook had men een rubberbootje gezien, waarin zich eeh_ ter niemand bevond. Een Britse sloep is op de plaats van de rarno aangeko men en heeft, naar gemeld, het log boek van één der vliegtuigen gevon- den, Een woordvoerder van het Britse ministerie van luchtvaart heeft mede gedeeld. dat er totnogtoe geen over levenden zijn gevonden Het zoeken zal echter bij het aanbreken van de dag intensief worden voortgezet Verkeersagent schrok. In de Franse stad Digne stond een verkeersagent rustig het verkeer te regelen, totdat plot seling twee auto's slipten en met elkaar in botsing dreigden te komen. De agent schrok zo. dat hij van pure opwinding zijn politiefluit inslikte. Nu ligt hij in het ziekenhuis en heeft de operatie, nodig om hem van zijn fluit te verlossen, gelukkig goed doorstaan. V.-J Zuidelijke Philippijnen door typhoon geteisterd. Een tyfoon van ongekende hevig- i heid heeft de Visayan-eilanden, die in het Zuidelijke gedeelte van de Philip- pljnse archipel zijn gelegen, geteisterd. Volgens te Manilla ontvangen berich ten, hebben minstens 27 personen als gevolg van de tyfoon het leven ver loren, terwijl de aangerichte materiële schade op tien millioen dollar wordt geschat. De Philippijnse autoriteiten vrezen dat het aantal slachtoffers nog groter zal blijken te zijn, daar van ve le in het getroffen gebied gelegen plaatsen nog niets is vernomen. De aangerichte verwoestingen zijn zo erg, dat zij de grootste zijn in de geschiedenis der Philippijnen. De Nobelprijs voor letterkunde zal dit jaar niet worden toegekend. De prijs zal tot het volgende jaar bewaard wor den. geslagen. Het geheel bood een beeld van grote ravage. Persoonlijke on- êelukken kwamen echter niet voor. 'e machinisten konden op tijd van de machine springen en zo het leven redden. Amerikaanse communisten- leiders tegen borgtocht vrij. De elf tot gevangenisstraf ver oor. deelde leiders van de Amerikaanse communistische party zullen tegen borgtocht worden vrygelaten tot de zaak in hoger beroep behandeld is. Aldus een beslissing van het Aiherl. kaanse hof van beroep, die Donder dag werd genomen. Als borgtocht werd eer. bedrag van 30.000 dollar vastgesteld voor vier der leiders en 20.000 dollar voor de anderen. .M.UiSlcj .pi-t-sidenl dr. W. Drees tydcus de slotzitting van de Runde Tafel-Conferentie. Het Belgisch elftal gewijzigd. Naar het A.N.P. zojuist verneemt heeft een medisch onderzoek uitgewe zen, dat de Berchem-speler de Herdt, die als linksbuiten stond opgesteld in het Belgisch elftal, dat Zondag a.s. te Rotterdam tegen Nederland speelt, Everse speelt rechtsback. Naar het A.N P. nog nader ver neemt. heeft de keuzecommissie van de K.N.V B. een wijziging aange bracht in het Nederlands elftal, dat Zondag te Rotterdam tegen België speelt- Van Bun heeft last van een wegens een blessure niet zal kunnen onwillige spier en daarom is h\j ver spelen, De Belgische voorhoede is be langrijk gewijzigd. Freddie Chaves zal nu de linksbuitenplaats bezetten, ter wijl van Vaerenberg (Anderlecht) linksbinnen zal spelen. De voorhoede ziet er thans, van rechts naar links, als volgt uit: Lemberechts F. C. (Meche- len), Govard (F. C. Luik), Mermans (Anderlecht), van Vaerenberg (Ander lecht) en Chaves (Gantoise). Thans zullen ook de stations worden hersteld. Zeven nieuwe gestroomlijnde elec- trische vierwagentreinen zullen voor het einde van dit jaar aan de Neder landse Spoorwegen worden afgele verd. Voor 1 Mei 1950 zal opnieuw 'q dergelijke serie in dienst worden ge steld. In de loop van 1950 zullen na dien nog veertien dezer treinstellen uit de Nederlandse fabrieken rijden, zodat de N.S. voor 1951 zal kunnen beschikken over 28 nieuwe electrische vierwagentreinen. Van April 1950 af zullen maandelijks enige der 50 be stelde Franse op vier assen aangedre ven electrische locomotieven worden afgeleverd. Tezelfdertijd zal de afleve ring beginnen van de bestelde 25 Ame rikaanse locomotieven. Voor de oorlog bezat Nederland 29.000 goederenwagons. Op het ogen blik telt dat wagenpark bijna 20.000 stuks. Aangezien de omloop der wa gons door moderniseringen aanzienlijk versneld is zal men het aantal hier van waarschijnlijk niet boven de 23.000 brengen. Bovenstaande mededelingen zijn ontleend aan een communiqué van de N.S. te Utrecht. Daaraan wordt toegevoegd, dat thans - - - meer aandacht dan tot dusver kan den verkocht. De prijs voor polet en ge. vangen door Everse van Neptunus. Als reserve is thans toegevoegd Steen- bergen van S.V.V. De nieuwe prijzen voor varkensvlees. Zoals reeds is medegedeeld, zullen met ingang van 6 November a.s. nog alleen ir.aximumverkoopprijzen gelden voor varkensvlees en voor uitsluitend uit var kensvies bereide vleeswaren. Vlees en beenderen van runderen, schapen, geiten en paarden mogen dus tegen vrije prijzen verkocht worden. De nieuwe maxim urn verbrui ksersprij- zen zijn per kg: (lussen haakjes dc oude maximumprijs): Fricandeau f 3— (3.40 magere lappen t 3..f 3.40). carbonade t 2.70 3.20). vers vet spelc f 1.90 (2.60 vers mager spek t 2.10 (2.60), kinnebak- lappen f 1.90 2.Q0). vette lappen f 1.90 (2.G0). poten t 0.80 (1.20). staarten f 0.80 (1.20). rauw vet i 1.90 (2.60). VoorwaoJ- deiijk goedgekeurd varkensvlees mag te gen ten hoogste t 1.65 (2.— per kg wor- word«jn besteed aan herstel en ver nieuwing van emplacementen en stati onsgebouwen Op het urgentiëprogvam zijn de volledig vernielde stations bo venaan geplaatst. Het spreekt haast vanzelf, aldus het communiqué, dat dergelijke werken, die geheel door N.S. worden gefinancierd, jarenlange arbeid vergen. Te Vlissingen zal spaj met de herbouw van het station worden begonnen op de bestaande funda menten. Te Leiden is men reeds begonnen met de verbetering van baan en station, evenals te Eindhoven en Arnhem. En schedé komt in '50aan de beurt. In stu die zijn voorts stationsplannen voor Zutphen, Den Bosch, Nijmegen en Venlo. Onder aan de Westkappelse zeedijk, vlak by de vuurtoren, staat een kleine directiekeet. Vanuit dit simpele houten huisje wordt momenteel één van de meest omvangrijke werken in Zeeland geleid, een arbeid, waarmee tienduizenden guldens gemoeid zijn en die voor Walcheren van het allergrootste gewicht is: de verbetering van de zeewering op het meest kwetsbare punt van het eiland. Aan de wanden hangen schet sen van dakprofielen, op de tafels zfjn indrukwekkende papieren op gestapeld, het tekenbord is nimmer blanco. Maar belangrijker, véél belangrijker dan tekeningen en tabellen zijn hier klok en kalender Was de dijkdichting destijds één grote improvisatie, deze dijkverster king geschiedt volgens een weloverwogen, tot in de kleinste onderdelen uitgebalanceerd plan en het tijdschema móét geëerbiedigd worden! Bij de noodlottige storm van 1 Maart jL is overduidelijk gebleken, dat de waterkering tussen Westka- pelle en de Domburgse duinen te laag is. Het was veel te riskant om de situatie te laten zoals zij was en daarom werd de knoop doorgehakt en werd een plan gemaakt tot ver hoging en versterking van de zee wering. Op 15 Augustus begonnen de werkzaamheden. Men werd toen onmiddellijk voor het probleem van de tijdnood gesteld: in verband met de herfststormen we hebben er al één achter de rug, maar dank zij tijdige voorzieningen werd geen schade aangericht is het absoluut noodzakelijk dat de arbeid op 30 November gereed is. Daar komt bij, dat er nog maar zelden tevoren een waterbouwkundig werk is uitge voerd, dat zó gevarieerd en daarbij zó gecompliceerd is. De bouw van een golfbrekende muur met een piasberm er achter, de verhoging van het dijklichaam door een keer- kade, het plaatsen van betonblok ken, het aanbrengen van beton- glooiing, asfalteren, grondwerk alles werd tegelijk aangevat door Van Oord's Aannemersbedrijf, aan welke firma het werk werd gegund en die daarbij door enige onder aannemers wordt geassisteerd. Nu denke men niet, dat er een wedloop met de klok is ontstaan en dat de kalenderblaadjes met steeds bezwaarder gemoed worden afge trokken: vorige week, toen de uit voerder, de heer C. A. van Oord, ons meenam op de dijk, was dank zij veel inspanning, maar zonder koortsachtig haasten 3/b deel van het werk gereed en was men nog niet ten achter op het tijdschema. WEINIG WESTKAPPELAARS. Over een afstand van niet minder dan 2750 meter zwoegen ruim hon derd arbeiders. Goede vaklui, dat kan ook een leek zien, maar merk waardig genoeg zijn er maar wei nig Westkappelaars onder. De leden van do oude dijkwerkersploegen zijn namelijk over heel Walcheren verspreid: zij werken aan de her verkaveling. Arbeiders uit West- Brabant en uit Werkendam namen hun plaatsen in. Met de heer Van Oord en de hoofdopzichter van Rijkswaterstaat, de heer J. Kant, die door zijn di rectie voor dit werk ter beschik king is gesteld van de Polder Wal cheren, lopen wij die 2750 meter over de machtige dijk, begeleid door het eeuwigdurende gezang van de woelige zee en de rauwe kreten van de meeuwen. Bedaard plaatst een steentang kolossen van keien, afkomstig uit de kademuur van de Vlissingse binnenhaven, op elkaar om de onafzienbaar-lange golfbrekende muur te voltooien. Dan komt er mortel tussen en ten slotte krijgt deze barrière zijn be tonnen jasje aangetrokken, dat dan ook als gegoten zit. Een nieuwe betonglooiïng ver vangt de onvoldoende waterweren de krammat. Tussen plankjes wordt losse beton gestort en vervolgens wordt deze korrelige massa met een trilmachine in elkaar gedrukt tot een compact geheel. Een arbei der met het uiterlijk van een Sicili- aan, zó weggelopen uit de Maffia, smeert op de gloednieuwe „beton- plalckaten'' een sneldrogend mengsel van cementmortel en calchiumchlo- ride om de aaneensluitende platen, waarmee pas 8 uur na de vervaar diging water in aanraking mag ko men, tegen vèruitlopende golven te beschermen. DUINEN VERDWIJNEN. Daar waar de Domburgse duinen reeks wat aarzelend begint, heeft een dragline zich grommend Inge graven, Op deze plaats wordt „werk met werk gemaakt": duinen worden geslecht en het zand daarvan wordt naar die plek gebracht, waar geen duinen zijn. Zo ontstaat een zand- lichaam met egaal oppervlak, dat straks met krammat en klei wordt bekleed. Die klei wordt onttrokken aan een stuk grond in de polder, waar een 50 cm dikke laag wordt afgegraven. De teelaarde, die angst vallig bewaard wordt, zal later de ze grond weer bruikbaar maken. Interessant is in deze sector van het werk ook de vervaardiging van een glooiing van betonblokken, die door de heer Kant zijn ontwor pen en waarvan de verhoogde rug gen golfremmend moeten werken. De voegen worden gevuld met as falt en de firma Van Oord liet spe ciaal voor deze arbeid een asfalt- mengmolen fabriceren. Wanneer wij het benauwende luchtje daar van trotseren, ontdekken wij er de voordelen van: door motorische aandrijving komt men tot snelle menging van de materialen zand, bitumen, vulstof en kurk- meel; het asfalt blijft warm tot op het punt van verwerking. Een an dere noviteit is een kleine compres sor om de voegen tussen de blok ken schoon te blazen. Wanneer wij in getallen vragen wat er bij de operatie van de dijk komt kijken, komen wij tot verba zingwekkende resultaten. Het grondverzet bedraagt 14000 m3 zand, terwijl 10.000 m3 klei wordt ontgraven, vervoerd en verwerkt. Ongeveer 2500 m3 beton wordt ge stort en 23.000 stuks betonblokken (ruim 8000 m2) geplaatst. Verder wordt ongeveer 16.000 m2 krammat gemaakt, alsmede 150 strekkende m golfbrekende muur. Met een keer- kade wordt 750 m van de dijk ver hoogd en circa 3400 m2 glooiing wordt gebetonneerd. Groot en indrukwekkend als de I Noordzee zelf zijn die getallen, klein en nietig de mannetjes op de dijk, die, met schuimspatten op de kiel en modderstrepen in de nek, al dit materiaal verwerken. Klein en nietig tegen de machtige water massa. dc kolkende, schuimende, sneeuwwitte branding, doch vastbe. raden aan de slag om Walcheren's wapenrusting tegen dc onverhoed se aanvallen van de vijand extra sterk te maken! hakt Is gelijk gebleven, nl, l 2.20. Voor vleeswaren, uitsluitend bereid uit varkensvlees, gelden de volgende maxi- rnumvei brul kers prijzen per 100 gram: Bacon met zwoerd 1 0.33. bacon zonder zwoerd f 0.38. blaasham i 0.45. boeren- ham f 0 42. gedroogd en gerookt vet spel:, vet pekelspek f 0.22. gekookt mager spek met zwoerd en gorookt mager 6pek zon der zwoerd f 0.32, gerookt mager spel: met zwoerd t 0.29. mager pekelspek f 0.24. procureurspek f 0.35. gekookte achterham f 0.43. gekookte schouderham f 0.38. ge kookte staartham f 0.47. hampunten en noolham, f 0.40, rauwe staartham t' 044 verse worst, uitsluitend bereid uit var kensvlees t 0.25. Proefhijsing in Sliedrecht mislukte grandioos. Donderdag zou op een scheepswerf te Sliedrecht de nieuwe drijvende hijsbok „Keroj", vervaardigd voor Joego-Slavië. beproefd worden. Het lag in de bedoeling deze bok, die een capaciteit van 350 ton hefvermogen zou hebben, Zaterdagmiddag definitief te doen proefhijsen in de Merwehaven te Dordrecht. Door tot nu toe onbe kende oorzaak stortten, terwijl een heflast van plus minus 3Ö0 ton in de takels hing, de 35 meter lange poten van de bok met oorverdovend lawaai naar beneden. Een veertigtal perso nen, onder wie arbeiders, technici en bouwers, konden, toen het gevaarte naaf beneden kwam, zich voor 't me rendeel tijdig in veiligheid stellen. Enigen hunner bekwamen echter niet ernstige verwondingen. Men acht het een wonder, dat er geen doden zijn te betreuren. De bovenbouw van deze hijsblok is nagenoeg geheel vernield. Landelijke Benelux- manifestatie in de hoofdstad. Teneinde de spoedige tot stand ko ming der Economische Unie te be vorderen wordt in de hoofdstad on der auspiciën van het comité Bene lux op Vrijdag 13 Nov. in de grote aula van het Indisch Instituut een grote landelijke Benelux-manifestatie belegd. Vooraanstaande personen uit alle takken van de nationale bedrijvig heid der drie landen zullen de mani festatie bijwonen. Daarnaast zijn be halve de Nederlandse ministers, enke le Belgische en Luxemburgse minis ters uitgenodigd, onder wie de heren Eijskens, Paul van Zeeland, Dupong en Bech, evenals de leden van de Raad van State, der Staten Generaal, de voorzitters van de Belgische Se naat en de Kamer van Volksvertegen woordigers, alsmede van de Luxem burgse Kamer van Afgevaardigden. MEER WIND. Overwegend droog weer met nu en dan overdrijvende wolkenvelden. Langs de Waddenkust tijdelijk krachti ge Wind tussen Zuid-West en Zuid, elders meest matige zuidelijke wind. 'Ongeveer dezelfde middagtomperatu- ren als gisteren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1949 | | pagina 1