Nieuws uit Zeeland de ZcctvcJslrijJ Sche ep vaar tb erichten tcMalon Gerestaureerde kerk van St Kruis in gebruik genomen LANG EN KORT ROCHEREN m jju f m si w 5 1 fü lil 1 1 i i f WOENSDAG 2 NOVEMBER 1949 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 5 WALCHEREN Middelburg Mr. J. D. Vink benoemd tot kantonrechter-plaatsvervanger. Bij Koninklijk Besluit van 18 Oc tober 1949 is benoemd tot Kanton- Rechttr-plaatsvervanger in het Kan ton Middelburg mr. J. D. Vink, tucht rechter voor de prijzen in het arron dissement Middelburg, waarnemend tuchtrechter voor de prijzen in het arrondissement Breda en waarne mend gri.'fier bij het kantongerecht te Middelburg, wonende te Middel burg. JUBILEUM BIJ DE P.Z.E.M. Op 1 November was het 25 jaar ge leden, dat de heer A. Wichman te Middelburg, administratief ambtenaar bij de N.V. Provinciale Zeeuwsche Electriciteits-Maatschappij, als con ducteur-bestuurder in dienst trad bij het Vlissingse bedrijf, dat op 1 Janu ari 1929 door de P.Z.E.M. werd over genomen, 's Morgens werd de jubilaris met zijn familie ontvangen in de di rectiekamer, waar hem de gebruikelij ke enveloppe met inhoud werd uit gereikt. In de koffiekamer van het kantoorgebouw werd de heer Wich man daarna op waarderende wijze toe gesproken door de directeur der ven nootschap, ir. Michielsen. De heer K. Zelders sprak namens 't personeel en bood een fraaie rooktafel en een lederen portefeuille aan, ter wijl de heer van der Welle zijn ge lukwensen namens de personeelsver eniging vergezeld deed gaan van een bloemstuk. GEVONDEN VOORWERPEN. De Commissaris van politie te Middel burg maakt bekend dat aan zijn bureau de volgende voorwerpen als gevonden zijn gedeponeerd en terug te verkrijgen zijn Zaterdagavond tussen 19 en 20 uur. Verschillende huissleutels, portemon- naie met inh., kinderwant, wollen muts, rijwielachterllcht, witte schouderriem, sergeantsstrepen, rijwielbinnenband. ge blokte sjaal, hondenpenning, damesre genjas, zakmes. Bij particullieren worden de volgende gevonden voorwerpen in bewaring ge houden: Meubelstuk, Zilverbon. 1 paar dames handschoenen. Regenjasceintuur. 1 paar regenpijpen, Alpinomuts. Vulpen. Kin- derportemonnaie, Zakmes. Gummi bal. Schoolétui, Zilverbon. Zilverbon. Nikke len horloge ketting. Zilverbon, Goud rin getje, Kerkbijbeltje, Textielkaart. Porte- monnale met inh.. Grijs jongensjasje. Step met luchtbanden. Vulpen, Bruine want, Wollen sjaal. Indien bij particulieren gevonden voorwerpen worden afgehaald gelieve dan hiervan aan het bureau van politie ken nis te willen geven. St. Laurens DE OOSTSTRAAT WORDT VERBETERD Onder voorzitterschap van burge meester J. W. van 't Hoff vergader de Maandagavond de gemeenteraad van St. Laurens. Van de besturen der Kweekscholen was een verzoek ont vangen om subsidie voor 1950 voor de leerlingen, die opgeleid worden voor Kleuteronderwijzeres. Op voorstel van B. en W. werd besloten 30.per leer linge beschikbaar te stellen. De voor zitter deelde mee, dat er plannen in voorbereiding zijn om de drie Keu ringskringen voor Vee en Vlees te verenigen en dat voor de straatver lichting door Middelburg nog geen masten beschikbaar kunnen worden gesteld. Op voorstel van B. en W. werd be sloten tot verbetering van de Oost straat, alsmede tot uitbreiding van de FILMS VAN DE WEEK „De wraak van een cowboy" (The last round-up) met Gene Autry, Jean Heather en Ralph Morgan; regie: John English. De cowboyfilms met Gene Autry blij ven in trek. ook al kunnen wij met de beste' wil van de wereld weinig verschil tussen de scenario's van zijn producten ontdekken. Ditmaal gaat het weer eens om de aanleg van een waterleiding, waar door conflicten ontstaan met Indianen, met ranchers en niet in het minst met enkele louche bankiers. Gene weet alle moeilijkheden uit de weg te ruimen, straft de schurken, vecht een robbertje, berijdt zijn paard Champion, zingt zijn liedjes en gaat tenslotte met een lief meisje een ongetwijfeld zonnige toekomst tegemoet. (Luxor, Vlissingen). De andere films: Vanzelfsprekend werd de buitengemeen knap geacteerde Ame rikaanse film ..Johnny Belinda" in Mid delburg en Vlissingen op het programma gehouden, hetgeen zeker niet te veel eer is voor dit opvallende werk. Fllm-van-de week. die aantoont, dat Hollywood ook énders kan. (Ingezonden mededeling). Tanden blank en rein; adem fris als morgendauw. BIJZONDERE POLITIERECHTER DRONKEN „TEXTIELHANDE. LAAR" ZONDER VERGUNNING De Bijzondere Politierechter te Mid delburg behandelde de zaak tegen M. H. te Middelburg, die zich op 26 April per rijwiel naar Wolfaartsdijk begaf. Daar hij een beetje teveel gedronken had, raakte hij met zijn rijwiel in de sloot. Toen de politie zich met het ge val ging bemoeien bleek, dat hij op zijn flets 30 meter vitrage vervoerde. H. was niet gerechtigd handel in tex tiel te drijven en werd veroordeeld tot een gevangenisstraf van 2 weken voorwaardelijk, proeftijd 2 jaar, met verbeurdverklaring der in beslag ge nomen vitrage. M. J. C. H. te Vlissingen had in Ju li enkele houten palen van haar zoontje in ontvangst genomen, terwijl zij wist dat deze palen door diefstal verkre gen waren, 25.— of 10 dagen. beplanting van de Noordweg tot Brig- damme, terwijl de bermen van de Kerklaan zullen worden gedraineerd. In overleg met de Herverkavelings- dienst zal in de Schotelweg een nieu we riolering worden gelegd, terwijl de vrijkomende buizen eigendom van de gemeente blijven. De heer J. Koole wees op de wenselijkheid van een breder wegdek dan 3 meter voor het gedeelte dat aangebouwd is. De voor zitter zal hierover met de bevoegde instanties in overleg treden. Het voorstel tot wijziging van de verordening op de Keuringsdienst van j Vee en Vlees, alsmede de gemeen schappelijke regeling Slachthuis Mid delburg, werd z.h.s. aangenomen. Ook het voorstel tot beschikbaarstel ling van een crediet voor de ratten bestrijding werd aangenomen. Op voorstel van B. en W. werd de waar- borgsregeling met de Fraude-risico- Onderlinge voor Gemeenten verlengd, terwijl ,een kasgeldlening zal worden aangegaan met de Stichting Vrede rust. Het voorstel tot wijziging van de jaarweddeverordening voor de ambte naren ter secretarie werd z.h.s. aange nomen. Het bedrag per leerling voor de O.L. School over 1950 werd vast gesteld op 27.De leden van de woonruimtewetcommissie, de heren K. A. Hamelink, J. Hillebrand, J. Koole Mzn., J. Mesu en S. Simonse werden herbenoemd. De gemeenterekening 1948 werd voorlopig vastgesteld. De begroting 1950 werd aangeboden. Deze zal in de vergadering van 23 November a.s. behandeld worden. Bij de rondvraag besprak de heer Riemens de wenselijkheid om de clas sificatie Personele Belasting te her zien. De voorzitter zegde hierin de medewerking van B. en W. toe. Mevr. v. d. Voorde achtte een betere verlichting bij de ingang van het rij wielpad te Brigdamme zeer gewenst en de heer J. Koole vroeg tenslotte inlichtingen over de riolering voor de woningen aan de van Citt«-riraat. O.- en W -Souburg GESLAAGDEN. In Souburg zijn voor het examen E.H. B.O. geslaagd de dames Jager-Dijk, J. de Wittee J. Suurmond. J. Bruijnooge. P. Passenier. J. Karelse. N. Koppejan. Corn. Fillus en de heer B. La Soe. Aagtekerke BEËDIGING GEMEENTE SECRETARIS De gemeenteraad van Aagtekerke kwam Maandag in vergadering bijeen. De begroting 1950 werd vastgesteld. Het voorstel van het dagelijks bestuur om over te gaan tot buitengewone af lossing van geldleningen, ten behoeve van afkoop baatbelasting werd goed gekeurd. De keurlonen voor het keu ren van vee werden als volgt vastge steld; varken 5.—, schaap 2.— en geit 1.—. Voorts werd een verorde ning vastgesteld, die de werkzaamhe den regelt van de ambtenaren voor de Burgerlijke stand. Besloten werd een nog nieuw aan te leggen weggedeelte in de kom de naam te geven van Rijs- oords laan. Hierna werden beëdigd de heren K. Dekker, als gemeente se cretaris en J. Boogaard als ambtenaar ter secretarie. Burgemeester J. Bosse- laar sprak beide ambtenaren toe, en hoopte dat zij vele jaren hun beste krachten voor de gemeente mogen geven. Aan de heer A. de Broekert, die van 1 Mei 1948 to ent met 31 October 1949 de gemeente als waarnemend se cretaris op uitnemende wijze heeft ge diend, werd ontslag verleend. Als bUjk van waardering overhandigde de voor zitter hem een getuigschrift, waarin de gemeente hem dank brengt voor de vele bewezen diensten. Ook werd hem nog een boekwerk en een foto van de gemeente aangeboden. Er was grote belangstelling. Zondag is do gerestaureerde Neder landse Hervormdo kerk van Sint Kruis in gebruik genomen, De bevol king van St. Kruis is trots op deze kerk. Niet alleen de 29 gezinnen, die de Nederlands Hervormde Gemeente vormen, maar ook de andere inwo ners, Boven de ingang van de kerk prijken wederom de fraaie glas-in- loodraampjes. terwijl de ramen aan de zijkanten zijn aangebracht in een sierlijke omlijsting. In het midden schip is een kleine verhoging gemet seld en daarop staan de stoelen, 65 in totaal en enkele banken, die plaats bieden, wanneer het aantal kerkgan gers buitengewoon groot is. zoals Zondag het geval was. Helder wit zijn de muren, terwijl het plafond evenals galerijen en deuren in groene kleur zijn geschilderd. De preekstoel Is in eikenhout uitgevoerd. Toen ds. L, S. Blom het votum uit sprak v an de dienst, waarmede de kerk in gebruik genomen werd. was het gebouw zelf ,de voorhal in de to ren en de „tuin" voor de kansel ge heel gevuld. Zeer vele belangstellen den uit de gemeente zelf en uit verre omtrek luisterden met grote aandacht naar do predikatie over Psalm 116 18, 19. Burgemeester van Dongen bracht de gelukwensen van het ge meentebestuur van Aardenburg over, terwijl afgevaardigden uit Naaldwijk en ds. Schrale namens St. Anna ter Muiden, de gevoelens der adopteren de gemeenten vertolkten. Namens het provinciaal college van toezicht, de Vereniging van Vrijzinnig Hervorm den in Zeeland en de kerkeraad van Aardenburg sprak de heer C. v. d. Broecke. Ds. Fournier sprak namens Nederland vanwege de Generale Sy- hauer namens het provinciaal kerk bestuur, de bouw en restaur qtiecom- missie en de regionale commissie voor het Zuiden, Ds, Blom dankte sprekers, de ar chitect. de uitvoerder en de opzichter Het koor van de Protestantse Kerk te Gent verleende zijn medewerking. Na afloop van de dienst werd aan de genodigden een verversing aange boden. 31. De zeerover, die het bevel van de Ba ron gekregen had. nam dit heel ernstig op. HU zette tenminste zijn rauwe stem uit en riep z'n vrienden er bij. en gaf het bevel door. „Alle hens aan dek!" riep hij. „Zeilen strij ken! „De èn na de an der klom de mast in. „Hihi!" gichelde de Baron in zichzelf. „Kijk die kerels eens! Ze zien in mij een echte bootsman ik heb het wel ge dachtik had zeeman moeten wor den!" Kappie en de maat hadden intussen de zakken gevonden, waar „Kraak" in zaten. „Ieder een zak, jong!" zei Kappie. „Dat is ge noeg om deze wedstrijd mee te winnen! Je ziet nu maar, dat ze de „Kraak" helemaal niet als de kolen van opduwer gebruikt hebben. Ze hebben hem op sleeptouw genomen, om er tijdens de wedstrijd mee. tussen uit te piepen! Wees nu voorzichtig, dat je geen domme dingen doet! Kijk uit je ogen!" „Waar zou ik anders uit kunnen kijken?" vroeg de maat. Ze troffen het, toen ze uit het ruim kwamen, want de bemanning had het zo druk met de zeilen, zodat niemand ergens anders op lette. •Ingezonden mededeling). Pas op Uw Borst Bestrijdt een beginnende hoest direct met de snelwer- kende en slijmoplossende Arnemuiden VERPACHTING GEMEENTELIJKE VISIIAL Aan de heer J. Martgijn tg Arne muiden werd voor het jaar 1950 de gemeentelijke vishal verpacht voor de som van 700. Xoudekerke OPBRENGST COLLECTE. De collecte ten bate van het fonds ..Draagt elkanders lasten", heeft in Kou- dekerke een som van l 119.83 opge- bracht. Oostkapelle UITVOERING Zaterdagavond gaf de zangvereni ging „Eendracht maakt macht" te Oostkapelle een openbare uitvoering in het verenigingsgebouw onder lei ding van haar directeur, de heer A. W. Louws. De voorzitter, do heer W. Mesu. heette inzonderheid welkom de cre-le- den en de afgevaardigden van zuster verenigingen. Het programma werd vlot afge werkt en getuigde van een ernstige studie. In de pauze werd ec pianomu ziek ten gehore bracht door mevrouw Visser-Walraven. De voorzitter bood haar een boek aan. De directeur kreeg na afloop van de uitvoering 'n actetas. i Ingezonden mededeling i Ik vroeg aan de waard die zijn krant las, Waar om 't stamcafé zo stil .vas. Toen zei hij: „Een strop, TIP is alweer op. Dat scheelt mij een stuk in m'n spaarkas!" Inz. Hr. D. v: A.. Haarlem ontv. 1 fl. TIP Amsterdamse Beurs 31 Oct. 1 Nov. Nederland 1948 (314) 100 ('4 100'/* dito 1947 (V/2) 3 98% 99% dito 1937 3 97% 99% Dollar-lening 1947 3 92',A 92% Investeringscert. 3 99 99% Nederland 1962—64 99 99 Nederland 1962—64 99% 99',4 Nederland N.W.S. 2 78% 78% Spaarc. f 100 2%5*c 101 101 Indië 1937 A 3 95',4 95% Grootboek 1946 3 97U 97 Ned. Ind, Hand. B 103»,'* 103% Ned. Handelmij. 162% 162 AKU 188! 2 189% Bergh's Jurgens 316 313% Calvé-Delft 149 150 Centrale Suiker 187 Kon. Ned. Hoogovens 208 209 Unilever 242®* 243% Ned Kabelfabriek 290 291 Philips 242',* 242% Wilton Feyenoord 160 158% Bill ton 24214 Kon. Petrol. Mij. 312% 313% Amsterdam Rubb. 138®* 143 H A. Lijn 167% 168 Kon. Paketvaart 155 155% Ned. Scheepv. Unie 160 Rotterdamse Lloyd 150!* Stv. Mij. Nederland 160 Handelsver. A'dam 154 Dell Batavia Mij. 113 Deli Mij. 140% N.V. Kon. Mij. De Schelde 123 Anaconda 26% 26% Bethlehem Steel 85% 88 Kennecot 47% 46% Shell Union 38'/* 38% Baltimore Spw. 7% 7% Miss K.T. Spw. 3% New York Centr. Spw. 8% Pennsylvania 13% 12% De katholieke feestdag van Allerheili gen, waardoor in het Zuiden alle banken en commissiehuizen gesloten bleven, droeg er toe bij, om het reeds geconsta teerde gebrek aan affaire op de effecten- markt te accentueren. Het was dan ook bijzonder stil en geen enkele hoek ver toonde aanvankelijk enige levendigheid. In het verdere verloop kwam hierin ech ter enige wijziging. ONZE SCHAAKRUBRIEK. Wie het eerst kan aanvallen wint vaak. ROCHADES OP VERSCHILLENDE VLEUGELS. Als de ene speler lang rocheert, en de andere zijn koning op de „korte" vleugel in veiligheid pro beert te brengen, is het voor beiden zaak snel aan te vallen. Wie het eerste komt wint doorgaans de partij. Maar zelfs een kleine nalatig heid in de doorzetting van de aan val kan al ernstige gevolgen hebben. In de onderstaande partij uit de laatste kampioenswedstrijd van En geland, treedt zwart niet energiek genoeg op, met het gevolg dat wit door een aardig schijnoffer de h-lijn voor zijn torens kan openmaken. Dit brengt een snelle beslissing. Wit: B. H. Wood. Zwart: W. Winter. SICILIAANSE VERDEDIGING. 1. e2-e4, c7-c5; 2. Pgl-f3, Pb8-c6; 3. d2-d4, c5Xd4; 4. Pf3Xd4, Pg8-f6; 5. Pbl-c3, d7-d6; 6. Lfl-e2, g7-gö. De Drakenvariant, een geliefkoosd wapen van de wereldkampioen Bot- winnik. 7. Lcl-e3, Lf8-g7; 8. Ddl-d2. Een zeer scherpe voortzetting, waarvan de bedoeling is lang te rocheren, en op de koningsvleugel storm te lopen. Meer kans op voor deel geeft echter het rustige 8. 0-0, 0-0; 9. Pb3, Le6; 10. f4 enz. 80-0. Geen fout, maar toch minder sterk dan 8Pg4; 9. LXg4, LXg4; 10. f3, Ld7 met goed spel voor zwart. 9. 0-0-0, Lc8-d7? Maar deze zet is beslist te tam. Aangewezen is 9PXd4; 10. LXd4, Le6 of 10Da5. 10. f2-f3, a7-a6; 11. g2-g4, b7-b5; 12. h2-h4. Het is duidelijk dat wit 't eerst aan bod komt Hij staat gereed voor de opmarsh4-h5, dat tot opening van de h-lijn moet leiden. Vandaar dat zwart nu snel tracht tc vereen voudigen. 12Pc6Xd4; 13. Le3Xd4, b5-b4; 14. Pc3-d5, Pf6Xd5; 15. Ld4Xg7, Kg8Xg7; 16. e4Xd5, Ld7-b5. Zeer in aanmerking komt hier 1 6h6, teneinde 17. h5 met 1 7g5, en 17. g5, met 17 h5 te beantwoorden. Zwart zou zo doende bereiken dat de stelling op zijn koningsvleugel gesloten blijft. 17. h4-h5!, Lb5Xe2; 13. h5Xg6! De beslissende wending. Als zwart nu op dl slaat, wordt hij als volgt mat gezet: 19. TXh7t, Kf6; 20. Df4j, KXg6; 21. Dh6 mat, of 1 9Kg8; 20. Dh6 en mat. 18f7Xg6; 19. Dd2-h6f, Kg7-f6; 20, g4-g5t, Kf6-f7, Het is nuttig te onderzoeken hoe de zwarte koning mat loopt, als hij hier naar e5 of f5 zou gaan. Na 2 0Ke5 is 21. Thel het een voudigste antwoord. Interessant is echter 20Kf5; 21. Dh3f, Ke5; 22. De6f, Kf4; 23. Dg4f, Ke5; 24. De4 mat, of 20Kf5; 21. Dh3t, KXg5; 22. Tdglf, Kf6; 23. De6t, Kg7; 24. TXb7! en mat in nog twee zetten. Dat zijn van die kleine combina ties die nog al eens in de practische partij voorkomen. 21.Dh6Xh7f, Kf7-e8; 22. Dh7Xg6f, Ke8-d7; 23. Dg6-e6f!. Deze zet is de eigenlijke pointe van de met de 18e zet begonnen combinatie. Wit blijft bij gunstige stelling twee pionnen voor. 23Kd7-e8; 24. De6Xe2 en zwart geeft op. W- m m k w PROBLEEM No. 2 Wit geeft mat in twee zetten. Vlissingen vertrokken: 31 Oct. Flint II naar Narvik. Gepasseerd naar Antwerpen: 31 Oct. Nyenburgh van Stockholm. 1 Nov. Coeta van Rotterdam. Gepasseerd van Antwerpen: 31 Oct. Delfshaven naar Buenos Aires. 1 Nov. Meliskerk naar Rotterdam. Ahvaki naar Rotterdam. Succes. Huisman. Telegraaf 15, Köss. Te legraaf 12, de Jonghe. Jober, Didde. Urie, Ploegaart. Gulllaume. Broeders. Vosges, Hanssen. Full Speed. Koenen. Bastina Adriana, Visser. Margret Inge. Wallaert. Arnica. Riekenbach. allen naar België. Waar zijn onze schepen Aagtekerk 1 te Cochin n. Brisbane. Ab- bekerk 31 te Adelaide n. Rotterdam. Ak- krumdljk p. 1 Azoren n. Key West. A lde- baran 31 v. Takoradi te Middlesbro. Algo- rab 1 te St. Vincent n Buenes Aires, Al- waki 1 v. New York te Rotterdam, Andljk 31 van Hamburg naar Rotterdam, Annen- kerk 30 van Melbourne naar Adelaide, Arnedijk 30 van Norfolk te New York. Arendsdijk 31 van Norfolk naar Philad. Baarn 1 van Quyaq. te Pimental. Bali 1 te Liverpool naar Amsterdam. Bantam pass. 31 Kaap Bon naar Batavia, Benne- kom 31 van Manta naar Balbos, Boskoop 30 van Port Cabello te Curacao, Castor 31 van Guanta naar Port of Spain. Cot- tica 31 van Southampton naar Amsterdam, Delfshaven 31 van Antwerpen n. Montev. Draco 31 van Pasages naar Bilbao, Drente 28 van New Orleans naar New York, Eemland 31 van Las Palmas naar Amster dam. Euterpe 1 van Rotterdam te Am sterdam, Garoet 31 van Bona naar Java, Hector 31 van Hamburg naar Bremen. Helena 31 van Georgetown naar Trini dad, Hydra 30 van Barranq. naar Cura cao. Iris 31 van Carthagena te Malaga. Joh. van Oldenbarnevelt 1 van Batavia te Soerabaja, Kongsborg 31 van Aden naar Bombay. Kota Intcn pass. 1 Finis- Officiële publicaties. VLISSINGEN. B. en W. van Vlissingen. brengen ter openbare kennis, dat opnieuw de gelegen heid is opengesteld tot het indienen van aanvragen om toekenning van een pre mie voor de splitsing van woningen krach tens de Premieregeling Woningsplitsing. Nadere inlichtingen hieromtrent kun nen worden verkregen ten kantore van de dienst van gemeentewerken, alhier. Vlissingen, 27 October 1949. De wethouder voor de volkshuisvesting maakt bekend dat hij op Woensdag. Don derdag en Vrijdag 2, 3 en 4 November a.s. verhinderd is spreekuur te houden. Middelburg, 29 October 1949. VERKEERSREGELING. B. en W. van Middelburg, brengen ter algemene kennis dat met ingang van 1 November 1949 de verkeersregeling door de Segeerstraat en de Sint Janstraat wordt gewijzigd, zodanig dat het verbo den is de Segeerstraat komende uit de Lange Delft anders dan met rijwielen te berijden en om de Sint Janstraat, ko mende vanaf de Turfkaal te berijden. (Ingezonden mededeling). Uw fijnste wollen japon, De wollen kleertjes van baby, Uw donzige, wollen deken, Uw wollen jumper en tricot wol wast U veilig in ALKALIVRIJ 35 ct. per pak Netto 100 gr- KERKNIEUWS. NED. HERV. KERK. Beroepen tc Helmond J. W. Lely te Nis- se te Opperdoes: D. v. d. Valk, cand. te Amsterdam, die dit beroep ook heeft aan genomen: te Delft (toez.) J. de Lange te Nunspeet. Bedankt voor Noordwolde H. Kramer te RenesseNoordwelle; voor Sluiskil Adr. Schouten, pred. bij de Prot. kerk in Indonesië, te Leiden; voor Waalwijk toez. G. J. Hintzbergcn te Almkerk, Aangenomen naar Breukelen 2e p.p.. F. J. ter Beek te Zuldzande. GEREF. KERKEN. Aangenomen naar Zaandam (vac. P. v. Dijk) G. Brouwer te Harlingen; naar Win terswijk (als evang. pred.) E. de Jong te Maastricht. GEREF. GEMEENTE. Tweetal te Beekbergen Chr. v. Dam te Werkendam te cn L. Rijksen te Leiden. terre naar Batavia. Langkoeas 1 van Li verpool naar Rotterdam. Larcnbcrg pass. 31 Flnisterre naar Italië. Laurenskerk 1 van Aden naar Basra, Llssekcrk 31 van Basra te Khorrainshar. Lutter- kerk 31 van Madras naar Calcutta. Maas- kerk 1 van Havre naar Antwerpen. Maas land 31 van Hamburg naar Amsterdam. Mariekerk 30 van Colombo naar Rotter dam. Nigerstroom 1 van West-Afrlka te Amsterdam. Oranje 1 te Suez 9-11 9 vm, van Batavia, te Amsterdam verw., Ossen- drecht pass. 1 Burlings naar Vlaardingen, Poseidon 1 van Maracaibo naar Bacha- quero. Prins Joh. Willem Friso 31 van Rotterdam naar Montreal, Prins Willem IV 31 van Montreal tc Chicago. Prins Phi lip Willem pass. 31 C. Race naar Mon treal. Rempang 31 van Southampton naar Java. Riouw 31 van Antwerpen te Lon den, Rijn 31 van Landana naar Rangoon. Samarinda pass. 31 Two Jima naar Ma nila. Saparoca pass. 31 Gibraltar naar New York, Sarpedon 1 van Curacao te New York, Sibajak 31 van Las Palmas naar Kaapstad, Slotcrdljk 31 van New York te Singapore. Stad Maassluis 1 van Lulea te Rotterdam, Stad Maastricht pass. 31 Ouessant naar Italië. Tabian 31 te Port Said verw. naar Batavia. Tarakan 31 van Cherlbon naar Soerabaja. Titus 31 van Algiers naar Tunis. Utrecht 31 van Ma cassar naar Los Angeles. Waterman pass. 1 Gibraltar naar Rotterdam. Weltevreden 31 van Colombo naar New York. Zuider kruis pass. 31 Gibraltar naar Batavia. Burgerlijke Stand MIDDELBURG. Bevallen: M, E. Willemsen—v. Kralin gen. d. E. L. M. Vierhout—de Wolff, d. J. W. Kasander—Davldse. d. J. Vogel— Huysen, z. J. Blok—Joosse. z. M. Looise Leynse. z. C. P. M. Bisschops—v. d. Wiel, z. J. Maljaars—de Bree, z. J. P. de Bree— v. d. Berge. z. M. S. Ardewijn—Platteeuw, d. C. Sturm—Dekker, d. H. M. Kootstra— v. d. Linde, d. L. Roelse—Maas. z. Ondertrouwd: P. Schroevers. 34 J. en J. Wattel, 28 j. J. J. van de Repe, 31 j. en M. J. Geuze, 22 j. M. Mo!. 28 J. en H. P. Klaassen, 20 j. Getrouwd: B. Pluijmers, 67 J, en E. J. Bastiaanse, 46 J. H. Minnaard, 39 j. en N. van de Putte. 39 J. L. G. de Troije. 27 j. en P. E. Wittene. 18 J. G. J. te Rol ler. 29 j. en H. Peterse. 32 j. J. de Pag- ter. 37 J. en J. M. Schijven. 34 j. C. J. Goedhals. 31 j. en M. Roelse. 25 J. A. R. de Muynck, 26 j. en C. Hamann, 21 j. Overleden: J. Josiasse. 89 J. J. B. Grijff. 56 j. M. L. Duine. 80 .1 F. Verstraten, 2 m. J. den Hollander, 66 j. OOST- EN WEST-SOUBURG. Bevallen: A. v. d. DriesNagelkerke, z, M. v. Schijndel—Steketee, d. C. Lous— Buijs. d. A. Roelse—Wiclemaker. d. H. VeenstraLuchtmeter, z. A. J. Tange— Fllius. d. J. E. Kraaijvan Husscn. d. Ondertrouwd: J. Dadelcwski. 29 j. en L. A. de Punder. 23 j. W. M. Bosselaar. 21 J. en H. F. Cassimans, 19 j. Overleden: C Lobbezoo. 63 j. DOMBURG. Bevallen: J. J. J. van der Meulc—Bie- rens. d. Ondertrouwd: J. Faasso, 25 J. en M. Wisse. 21 J. J. Louwerse. 24 j. en W. Bim- mel. 20 J. Getrouwd: G. Kik. 25 J. en C. de Pag- ter, 23 j. M. van Iersel, 23 j. en C. M. Provoost. 28 j. C. Francke, 20 j. en L. van Keulen. 20 J. J. Faasse. 25 j. en M. Wisse. 21 j. J. Louwerse. 24 J. en W. Bim- mel, 20 j. Marktberichten VEILING ZUID-BEVELAND. van 1 Nov. Appels. Cox Oranje 1859. Goud Rei- nct 14—37; Jonathan 8—44; Zure Belle fleur 8—23; Dubbele Bellefleur 22. Zoete Bellefleur 1218, Sterappel 634. Alling- ton Pippin 24—31, Zoete Ermgaard 9—21. Campagnezoet 5—12, Groninger Kroon 12—18. Peren, St. Remy 4—16.30, Nev. Porteau 3—16,40, Comtesse de Paris 4—36, Gleser- wildeman 7—21, Pondspeer 5—12.40, Con ference 31, Zwijnd. Wijnpeer 3-24, Joden- peer 13.40 Le Lectier 19.60, val Sterappel 5%, val peren 3.60—5%, Kroetappels 6.90 —7.10 Noten 2.903.80. Druiven 58—75, Mispels 14—20. Dubb. Pr. Bonen 53. Alles per kg., per bos of per stuk. VISMIJN VEERE. 1 Nov. Export garnalen 2135 kg 85— 156, Pellerij garnalen 113 kg 45, Schar 49 kg 38—51. Bot 77 kg 40—55. Wijting 155 kg 16—27, Middel tong 6 kg 100156, On gesorteerd 23 kg 38—57, Sardijn 3 kg 26. alles per kg. VISMIJN BRESKENS. Van 24 October t.m. 29 October. 77 kg. binnenlandgarnalen max. prijs. 818 kg. pellcrijgarnalen van f 0.23 max.- prljs. 15975 kg, exportgarnalen van f 1.55 0.43. 947 kg. bot van f 0.76—0.41. 30 kg. schar van i 0.80—0.66, 94 kg. tong (groot) f 2.40—1.45, 391 kg. tong (middel) van f 1.64—1.12, 130 kg. rog van f 0.29—0.26. 779 kg. wijting van f 0.42—0.08. VISMIJN VLISBINGEN. Export garnalen 3190 kg. 65—70; Schar 112 kg. 45-64. Bot 406 kg. 39—45. Wijting 1724 kg. 8—30. Middel tong 56 kg. 1—2.05. Kabeljouw 18 kg. 67-95.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1949 | | pagina 5