PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Nieuw-Guinea nog struikelblok 0£ BILT Geschil moet voor sluiting R.T.C. opgelost ztjn Jongeman 4 k.m. door auto meegesleurd. FELLE BRAND IN MEDEMBLIK EISTE VIER MENSENLEVENS HONGARIJE LOKTE INCIDENT UIT AAN JOEGOSLAVISCHE GRENS Vandaag GEDENKTEKEN VOOR S. VISSER Een plan Marshall voor Azië. VOORSPELT: 192e Jaargang - No. 264 Dagblad, uitgave van de firma Provinciale Zeeuwse Courant. Directie F van de Velde en F B den Boer Ad) W de Pagter Hoofdred. G. Ballintijn Pi.verv.; W Leertouwei en H A Bosshardt ABUNNEMBN IBHRlJb 32 ct per week; 1 3.90 p fcw.; fr p p. t 4.15 oer kw l-osse nummer» 10 cent WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Maandag 31 October'49 ADVERTENTIEPRIJS: 18 ct. per mm. Minimum p. advertentie t 2.50. Ingez. mededelingen dubbel tarief. Kleine advertenties (max. 8 regels»; «•an 1—5 regels f 1.—. iedere regel meer 20 cent. ..Brieven of adres Bureau van dit blad" 25 cent meer. Giro nr. 359300 P.Z.C. Middelburg. Bur. Vlissingen. Walsti 58-60. tel. 2355. 4 lijnen (b.g.g. 2358). M'burg Londense Kaal 29. tel. 2077 en 2924 - Goes L. Voratstr. 63. tel 2475 t b g.g. 2 - Oostburg Pr. Maurtlsstr 12. teL 102 - Temeuten: Brouwerljatr. 2 - Zlerlkzee- N. Bogardstr. C ltSj^tei^Jg^ Schuldbedrag vastgesteld op 4.3 milliard. (Van onze parlementaire redacteur) Op Woensdag 2 November zal, gelijk reeds gemeld, de Ronde Tafel. Conferentie haar slotzitting houden. Dit betekent, dat op dat tijdstip op alle hoofdpunten, die gedurende de achter ons liggende maanden aan de orde geweest zijn, overeenstemming bereikt moet zijn. Diet talrijke onderwerpen is dit inderdaad het geval. Wel vallen er nog allerlei detallkweties te regelen, doch dit kan gevoegelijk in de eerstko. mende tjjd geschieden. Er staat echter nog een onverteerbaar gerecht op het menu, dat is de beslissing over de toekomstige status van Nieuw Gui. nea. Er zijn reeds veel informele besprekingen over gehouden, doch toe nadering hebben deze niet gebracht, zodat de centrale commissie die Za terdagmorgen met de behandeling van deze zaak begon, wel voor een bijzonder zware taak staat. De discussie hierover duurden Zaterdag nog voort. In de hoogste kringen van de R.T.C. is zelfs de vrees uitgesproken, dat de conferentie op 't laatste ogenblik nog wel eens op de kwestie Nieuw Guinea mislukken kan. Nu heeft men vaker voor grote moeilijkheden gestaan, waaromtrent tenslotte toch een op lossing gevonden werd. De mogelijk heid is dus aanwezig, dat men als nog tot een beslissing komt. Maar bei de partijen zit de zaak Nieuw Guinea toch wel zeer hoog. De standpunten staan scherp tegenover elkaar. Reeds aan het begin van de R.T.C. deelde Sultan Hamid II ons mede, dat Nieuw Guinea geen vraagpunt was. De minister-president van Oost-Indo- nesië, Anak Agoeng, drukte zich later in een gesprek, dat wij met hem had den, op overeenkomstige wijze uit Zij bedoelden te zeggen, dat naar het oor deel van de Indonesische delegaties want de Republikeinen denken er pre cies zo over Nieuw Guinea onvoor waardelijk in de Verenigde Staten van Indonesië opgenomen behoort te wor- de.n De bewoners van Nieuw Guinea zelf en talrijke Indo-Europeanen in Indonesië wensen het land onder Ne derlands bestuur te houden. De Neder landse delegatie staat eveneens op net standpunt, dat het nog allerminst een uitgemaakte zaak is, dat Nieuw Gu;- nea onderdeel van R.I.S. zal moeion zijn. Over de vorm van het beheer, zo menen wij te weten, bestaat bij de Ne derlandse delegatie wel enig verjehil van mening, dat wil zeggen over de mate waarin men de Indonesiërs even tueel nog tegemoet zou kunnen ko men, doch de bereidheid om Nieuw Guinea af te staan is uiterst gering, zo niet nihil. De slotzitting van de R.T.C. zal Woensdagmiddag door de V.A.R.A. toorden uitgezonden. Naar de speciale correspondent van het A.N.P. uit goede bron verneemt, is het schuldbedrag van de toekomstige souvereine staat der R.I.S. thans vast gesteld op 4.3 milliard gulden, waar van drie milliard interne schuld en 1.3 milliard externe schuld. K.N.I.L. EN T.N.l Naar aanleiding van een door de ra dio omgeroepen bericht, dat minister Drees op een ontvangst in het pers centrum van de R.T.C. zou hebben verklaard, dat het K.N.I.L. overgaat naar de R.I.S., wordt, om misverstand te voorkomen, het volgende medege deeld: Over de ten opzichte van net per soneel van het K.N.I.L. te treffen re geling, waaromtrent in de militaire commissie der R.T.C. uitvoerig overleg is gepleegd, heeft de minister presi dent zich niet uitgelaten. Toen bij de ontvangst in het perscentrum gespro ken werd over het gevaar, dat extre mists* he groeperingen in Indonesië opleveren werd van Indonesische zijds gevraagd of Nederland wapens ter beschikking van de T.N.L kon stel len om de extremisten beter te kun nen bestrijden. Daarop heeft de minis- T.N.I. school twee gevangen marine-officieren dood. „De Javabode" meldt, dat de twee op 3 Mei j.l. in de omgeving van het vacantieoord Prapat aan het Tobo- meer door de T.N I. ontvoerde mari ne-officieren kortgeleden in het kamp, waar zij gevangen zaten, zijn doodge schoten, naar het heet bjj een poging tot ontvluchting De uitlevering van de lyken werd geweigerd. 400 paar nylons zoek. Een zeeman heeft bij de politie aan gifte gedaan, dat hij is opgelicht door een koopman, aan wie hy 400 paar nylons voor 2200 gulden had verkocht. De koper, die is aangehouden maar na verhoor weer vrij gelaten, vertelde de politie, dat men kwestie had gekregen over de koopprijs en dat hij de nylons in het water had geworpen. De zee man, die beweerde, dat de nylons wa ren ingeklaard, gelooft dit verhaal evenmin als de politic. Weer een poging tot beroving. Zaterdagnacht werd een Amsterdam, se dame, in de Michel Angelostraal aangesproken door een onbekende jon geman, die haar geld eiste. Door roe pen kon zij de aandacht van twee voorbijgangers trekken, waarop de men de vlucht nam. ter-president geantwoord, dat dit be zwaarlijk van Nederlandse zijde kon worden verwacht zo lang de souve- reiniteits-overdracht niet heeft plaats gehad. Daaraan voegde hij toe, dat na die overdracht de bewapening van het K.N.I.L. in Indonesië zou blijven. Zij zou in verband met de reorganisatie van het K.N.I.L. geleidelijk ter be schikking van de R.I.S. kunnen wot den gesteld. Oorlogsschaderegeling pas Donderdag weer in de Kamer Aangezien het twijfelachtig is of het verslag van het overleg tussen de commissie van voorbereiding en de regering over de amendementen op het wetsontwerp materiële oor logsschade voor Woensdag gereed zal kunnen z^n, wordt het in parlemen taire kringen niet onmogelijk geacht, dat de verdere behandeling pas Don- derdag zal worden hervat Voorlopige constitutie van de R.I.S. geparafeerd. Zaterdagmorgen is de voorlopige constitutie van de Republiek Indonesië Serikat door de leiders der delegaties uit deelgebieden van Indonesië gepa rafeerd. De delegatie van Sumatra's Oostkust heeft de constitutie niet geparafeerd en zal dit eerst doen wanneer de sta tus van Zuid-Asahan definitief is vastgesteld. Over dit gebied zal nog nader onderhandeld worden tussen de Republiek en de regering van Suma tra's Oostkust. In de Zaterdagmorgen geparafeerde tekst van de constitutie wordt bepaald, dat de status-quo van Zuid-Asahan tenopzichte van Suma tra's Oostkust voorlopig zal gehand haafd blijven. Levensgevaarlijk gewond. Zaterdagmiddag reed de Rosendaler K. op de weg van Kruisland naar Roosendaal met zijn vrachtwagen, drie aan de rechterkant van de weg fiet sende jongelui aan Eén hunner, de 19-jarige A. de Wit uit Kruisland, bleef aan de wagen hangen en werd vier kilometer ver meegesleurd, zonder dat de chauffeur iets bemerkte, In de S-bochf, vlak voor de grote weg Roosendaai-Wouw, wist men de chauffeur te doen stop pen. De jongeman was er zeer ernstig aan toe Een van zjjn voeten was ge heel verhrjjzeld en hij had veel bloed verloren. Hij werd onmiddellijk naar het ziekenhuis „Charifas" te Roosen daal overgebracht Ziin toestand was nog zo ernstig, dat nien vo®r zjjn le ven vreesde. De chauffeur van de vrachtwagen werd, verdacht van dronkenschap, in verzekerde bewaring gesteld Echtpaar zou 12'/2-jarig huwelijksfeest vieren. Vrouw durfde niet naar beneden te springen. Zondagmorgen heeft in Medemblik een ernstige brand gewoed, die vier mensen het leven heeft gekost. Buren van G. de Leeuw, die een vis- bakkerij in de Nieuwstraat bezat, hoorden gerinkel van glas. Toen zij gingen kijken zagen zij deze visbak- kerij geheel in brand staan. Voor één van de ramen der bovenverdieping stond de vrouw met een van haar beide kinderen op de arm. Hoe men haar ook trachtte te bewegen met de klei ne naar beneden te springen de hoogte was circa 4 meter of ten minste het kind naar beneden te wer pen (men had een deken gereed om 't op te vangen), de vrouw gaf aan dit Tito neemt voorzorgsmaatregelen langs de grenzen. De Joegoslavische gedelegeerde by de Ver. Naties, dr. Bebler, onderbrak Zaterdag onverwacht een debat over de Griekse kwestie om enkele tele grammen voor te lezen over een incident aan de Hongaars-Joegoslavische grens. Dit incident deed zich in de nacht van Donderdag op Vrjjdag voor, toen Hongaarse grnswachten over een breedte van 2cmfwjjpsbrdlugeak matische wapens het vuur openden op Joegoslavisch gebied. Het vuren duurde enkele uren, waarby ook' zware projectielen werden afgeschoten en handgranaten geworpen. De Joegoslavische troepen beantwoordden het vuur niet, doch bleven in htm stellingen liggen gereed om aan elke verdere ontwikkeling hefc hoofd te bieden.. Aldus de versie van het Joegoslavische ministerie van buitenlandse zaken, dat eon speciaal communiqué over het incident uitgaf. In het communiqué wordt het inci dent verder beschreven als een uit daging met het doel de betrekkingen tussen Joego-Slavië en het door de Kominform gesteunde Hongarije te verscherpen. Er wordt aan toegevoegd, dat de Joegoslavische troepen gereed staan „om iedere inval op hun grond gebied af te slaan". Bij de Bulgaarse legatie te Belgrado is een protest in gediend tegen de „opzettelijke provo catie". Volgens Westelijke waarnemers wor den thans in Joego-Slavië voorzorgs maatregelen genomen tegen een mo gelijke inval van Kominform-troepen. Niet zozeer een aanval op grote schaai Raket, tien maal sneller dan geluid. IN HALF UUR OVER DE ATLAN TISCHE OCEAAN. Het Amerikaanse ministerie van de fensie heeft onthuld, dat het leger thans een windtunnel gebruikt voor proeven met raketten, welke een tien maal grotere snelheid kunnen bereiken dan die van het geluid. De tunnel be vindt zich in een speciaal gebouw van het Califomisch technisch instituut in Pasadena en wordt streng bewaakt In de 12 c.m. wijde buis worden minia- luurraketten en geleide projectielen aan een windsnelheid van 12.000 k.m. per uur bloot gesteld. Een geleid projectiel, ontworpen met behulp van genoemde tunnel, zou de Atlantische Oceaan in 30 minuten kunnen oversteken. De afstand San FranciscoSydney (Australië) zou in minder dan een uur worden afgelegd. is het 5 jaar geleden dat Cadzand werd bevrijd; ..verliezen in Tsjecho Slowa kije de postzegels met de beel tenissen van Edward Benesj en Thomas Masarijk hun geldig heid. Vandaag begint in Parijs economische conferentie. Vandaag begint in Parijs een bijeen komst van de O. E. E. S., de organisa tie voor Europese economische samen werking. Aan deze bijeenkomst nemen de ministers van financiën van de Marshall-landen deel. De conferentie wordt zeer belangrijk geacht, daar verscheidene plannen voor een vrijer handelsverkeer besproken zullen wor den. Paul Hoffman, dc administra teur van het plan-Marshall, zal Maan dag of Dinsdag de ministers toespre ken. van Sowjet-divisies dan wel een gue rilla in de grensgebieden wordt ge vreesd. Er wordt van officiële zijde geen ruchtbaarheid gegeven aan de voorzorgsmaatregelen. Er zijn echter reservisten opgeroepen beneden de 30 jaar en reizigers maken melding van troepenverplaatsingen van het Westen naar het Oosten des lands. Hel Britse blad ..Sunday Graphic" publiceerde Zondag een bericht uit Triest, volgens welk Albanië mis schien Tito zal gaan steunen. De com munistische partij in Albanië zou wan kelen in haar trouw aan Moskou en bereid zijn zich met Tito te associë ren. Tito zou van zijn kant bereid zijn Albanië met voedingsmiddelen en ma terialen voor de steun te betalen. werd in het KurLius te Sc..eveiïiageu - «v n ïyke zitting van de Republikeinse en B.F.O. delegaties de voorlopige grondwet van de Federale Republiek Indonesia geparafeerd. Dr. Moham med Hatta (links) en Sultan Hamid II zetten hun paraaf. Amnestie voor gearresteerde Tsjechoslowaakse priesters. President Gottwald van Tsjecho- Slowakije heeft een amnestie afgekon digd voor 127 R.K. priesters, die gear resteerd waren op grond van verzet tégen de staat De 37 priesters, die ge vangen werden gehouden in de Pan- cras gevangenis te Praag, zijn Zater dagmiddag in vrijheid gesteld. Volgens een regeringsverklaring hebben de geestelijken berouw getoond en toege zegd voortaan loyaal te zullen zijn. In de verklaring wordt voorts be weerd, dat de overgrote meerderheid van de priesters de nieuwe kerkwet ten wil steunen. Van de zijde van het Vaticaan wordt echter beweerd, dat deze berichten volkomen uit de lucht zijn gegrepen. Schenking van 50 millioen dollar geweigerd- Een Amerikaanse millionair. George Armstrong, heeft een schenking van 50 millioen dollar voor het militaire Jeffersoncollege ingetrokken, omdat de raad van beheer niet bereid was stu denten van Afrikaans of Aziatisch ras te weren. De voorzitter van de raad zeide, dat de leer van de blanke su prematie geheel vreemd was aan het college. Armstrong heeft verklaard niets tegen het Joodse of het zwarte ras te hebben, doch tegen vermenging te zijn. Zaterdagmiddag ward onder auspi ciën van de Kon. Ned. Motorrijdersver- eniging door de motorclub „Hoeksche Waard" te Strijcn een motorrijschool voor jeugdige personen geopend. Bracht als eerste directeur de „De Ruyterschool" tot bloei Op 9 Augustus 1865 werd te Vlieland S. Visser geboren, die in zijn La tere leven voor de stad Vlissingen en voor Zeeland een man van grote betekenis zou worden. H(j werd namelijk in 1903 de eerste directeur van de „De Ruyterschool" nadat hy tevoren reeds directeur van de Zeevaart- school in Den Helder was geweest. Aan zyn werk is liet voor een goed deel te danken, dat Zeeland een bloeiende inrichting voor zeevaart-onder, wijs kreeg en dat honderden bekwame scheepvaartmensen na een oplet- ding te Vlissingen de eer van de Nederlandse koopvaardy hooghouden op de wereldzeeën. Op 1 Sept. 1931 werd hij gepen- sionneerd en op 18 April 1942 over leed hij te Heinkenszand. De begra fenis had drie dagen later te Vlissin gen plaats, maar met de oprichting van een gedenkteken moest gewacht worden, totdat de oorlogsfurie had uitgeraasd. Zaterdag is dit gedenkteken onthuld op de Noorderbegraafplaats te Vlis singen. DE OPRICHTING De beslissing om de De Ruyterschool op te richten viel in een vergadering van een comité, dat bestond uit de heren dr. Jan Smit, C. L. van Woelde- ren en J. W. A. F. van Maren Bentz van den Berg. Men wilde aanvangen met een opleiding voor derde stuur man en zij zochten direct contact met de gemeenteraad van Vlissingen en de Staten van Zeeland om deze college's te overtuigen van de grote betekenis, die zo'n school zou hebben voor het Zuiden des lands en van de wense lijkheid. dat de overheid een bijdrage in de exploitatiekosten zou geven. Nadat verscheidene particuliere in stellingen betekenisvolle bijdragen hadden toegezegd, bleken de Staten vqn Zeeland en 't gemeentebestuur van Vlissingen tot medewerking bereid, waarna tenslotte ook het Rijk 'n sub sidie verleende. Een gebouw werd gevonden in de Frans Naereboutstraat en als directeur werd benoemd de heer S. Visser. Met de keuze van de directeur bleek het schoolbestuur een goede greep ge daan te hebben. De school groeide snel en al spoedig kon ook de oplei ding tot tweede en eerste stuurman ter hand worden genomen. Met 17 leerlingen ving de school aan. Na acht maanden waren er reeds 42. Spoedig werd ook de opleiding van werktuigkundigen ter hand genomen. Toen er gebrek aan ruimte in het schoolgebouw ontstond, werd op waar lijk grootse wijze een oplossing gevon den doordat het Nationaal Comité voor de herdenking van De Ruyters 300ste geboortedag een prachtige zee vaartschool aan de Boul. Bankert liet bouwen. Hard werd gewerkt aan de verdere uitbouw van het' onderwijs. In 1923 werd de practische opleiding der machinisten ondergebracht in het nu nog bestaande gedeelte van het schoolgebouw. In 1916 was er al een verdieping op het oorspronkelijke schoolgebouw gezet en in 1928 kreeg de practische opleiding voor machi nisten een nieuw eigen gebouw. „De school van Visser" had bij alle zeevarenden een goede reputatie. Hij was bemind bij zijn leerlingen. Na zijn overlijden rijpte bij de oud-leerlingen het plan door een monument op zijn graf uitdrukking te geven aan hun waardering voor alles wat hij voor hen gedaan heeft. DE ONTHULLING Zaterdagmiddag te twee uur verza melde zich in de aula van de Noor derbegraafplaats te Vlissingen een groot gezelschap, dat verwelkomd werd door de kapitein J. C. Anker, als voorzitter van het comité voor het oprichten van een gedenkteken voor wijlen de heer S. Visser. Onder de aanwezigen merkten wij op ir. H. C. Wesseling, oud-directeur van de Kon. Mij. De Schelde te Vlis singen, burgemeester mr. B. C. Kolff, comm. van politie C. v. d. Mark, de heer P. Vijn, directeur Zeevaartschool, de heer F. van der Velde. dir. Prov. Zeeuwse Crt-, verscheidene besluurs- leden en leraren van de Zeevaart school. luit. ter zee le kl. H. J. van der Weijde, comm. maritieme middelen te Vlissingen en tal van an dere belangstellenden. De heer Anker herdacht de heer Visser als directeur van de Zeevaart school, waarbij hij in het bijzonder er op wees, dat in deze tijden veel cri- tiek op vooraanstaande figuren van betekenis wordt uitgeoefend en dat het daarom van betekenis was nu een figuur te huldigen op wie geen cri- tiek werd gehoord. Kapitein P. Ver- stelle wees als oud leerling op het voorbeeld van karaktervastheid, dat wijlen de heer S. Visser aan zijn leer lingen had gegeven. Ook herinnerde hy aan de gevoelvolle figuur van mevr. Visser. Nadat de genodigden zich naar de groeve hadden begeven, werd het eenvoudige gedenkteken onthuld. De heer M. Louws herdacht als oud leerling de heer S. Visser. Door leer lingen van de Zeevaartschool werden kransen gelegd namens de oud-leerlin gen, de KJP.M.J. C. J. L. en het be stuur van de ZeevaartschooL Een zoon van wijlen de heer Visser, kapitein S. Visser sprak een woord van dank, waarby hij er van getuigde hoeveel het samen gaan van zijn vader en nceder had betekend voor de kinde ren. De heer J. C. Anker sloot met een kort woord. verzoek geen gehoor. Kort na het uil- breken van de brand had zij wel een deken en een laken uit het raam van de eerste verdieping gegooid, klaar blijkelijk om zich daarlangs te redden. Zowel de deken als het laken vatte echter dadelijk vlam. De vrijwillige brandweer van Me demblik was spoedig met groot mate riaal ter plaatse en had nauwelijks 'n kwartier later de brand, die ook reeds op de bovenverdieping woedde, ge blust. Waarschijnlijk heeft de aanwe zigheid van bakolie het vuur, waar van de oorzaak onbekend is, zo snel en hevig doen rondgrijpen. Na de blussing begaf de burgemees ter, de heer P. C. J. Peters, zich in de woning. Hij vond de verkoolde resten van de man, de vrouw, het zoontje en het dochtertje in de slaapkamer bo ven. De familie De Leeuw zou juist Zondag de 12%-jarige echtvereniging vieren en daarvoor naar Amsterdam gaan. Aanvankelijk werd gedacht aan de mogelijkheid, dat de man, die debiel is, de brand zou hebben veroorzaakt. Een onderzoek heeft echter uitgewe zen, dat dit uitgesloten moet worden geacht. Volgens A. P. wordt in Washington 'n plan ontworpen tot economische steun op grote schaal aan de niet- communistische gebieden van Azië. Gedacht wordt aan de Philxppijnen, India, Pakistan, Birma, Malakka en eventueel ook IndonesiëDe opzet zou in beginsel gelijk zijn aan die van het plan Marshall voor Europa. 15.5 milliard voor productie van nieuwe wapens. President Truman heeft een wet on dertekend, waarby de Amerikaanse regering wordt gemachtigd ccn be- ■irarg van ruim 15.5 milliard dollar te besteden voor het aanschaffen van wapens voor de Amerikaanse strijd krachten en voor bevriende regerin gen Dit is het grootste bedrag, dat ooit door de Verenigde Staten in vre_ destUd voor bewapening is besteed. Niemand waagde de sprong. Toen Zondagmiddag in Zaandam 'n 7-jarig knaapje van de Prins Hen drikkade in het water van de Zaan viel en zijn tweelingbroertje met zijn zusje alarm sloegen, begon het vrij talrijke publiek, dat in de buurt een wandeling maakte, naar de drenkeling te dreggen. Niemand begaf zich echter te water. Het jongetje verdronk. Indrukwekkende herdenking van Brecia's bevrijding. Breda heeft het afgelopen weekeinde de bevrijding door de eerste Poolse pant serdivisie herdacht. Zaterdagmorgen wer den missen ter nagedachtenis van de ge sneuvelde Polen opgedragen, gevolgd door kransleggingen op de begraafplaatsen Zuylen en Ginneken. Ook de burgerij (met neme een kinderschare) legde een bloe menhulde bij de witte kruisjes neer. In het Wilhelminanark werd een groot monument onthuld op de plek. waarlangs de Polen vijf jaar geleden de stad bin nentrokken. Dit gedenkteken geeft een voorstelling van de overwinning van de Poolse op de Duitse adelaar en ls ge maakt door de Bredase beeldhouwer B. Ingenhousz. Vele autoriteiten woonden de plechtigheid bU. o.a. generaal-majoor Maszek. commandant van de vroegere eerste Poolse pantserdivisie en generaal Sitzen, bevelhebber 3e militaire gewest. Burgemeester dr. C. Prinsen onthulde het monument en sprak een rede uit. Hij deelde mede. dat H.M. de Koningin gen. maj. Maszek benoemd heeft tot C.root- officler in de Orde van Ornnje-Nassau. Kort voor de onthulling startte in St. Niklaas (de Beneluxpartner van Breda) een fakkelestafette, die om 8 uur op de Markt arriveerde. Een Poolse loper over handigde de brandende fakkel aan de burgemeester, die er het grote bevrij dingsvuur op de Markt mee ontstak. Kinderschrijver W. G. van der Hulst werd zeventig jaar. De kinderschrijver en paedagoog W. G. van der Hulst, die Jl. Vrijdag dc 70- Jarige leeftijd bereikte, recipieerde Za terdagmiddag ln Hotel „Des Pays Bas" te Utrecht. Er was grote belangstelling uit literaire kringen en van autoriteiten op onderwijs- en kerkelijk gebied. Namens het contact van Christelijke auteurs werd de jubilaris een boekenkast aangeboden. De schrijver Joh. van Hulzen te Zeist sprak daarbij met grote lof over het le ven van de 70-Jarlge paedagoog. die met zijn literatuur ln het prille hart. dat ont vankelijk is voor alle schoonheid, stille wonderen van Innerlijke bewogenheid ge bracht heeft. In de verspreiding van het evangelie heeft de schrijver een aandeel genomen door zijn vertaling van de kin derbijbel in het Bataks en ln samenwer king met Anne dc Vries door 2ijn Bijbelse verhalen in het Maleis. WEINIG VERANDERING. Aanvankelijk nog op enkele plaat- een mist. Overigens droog en over het alecmeen zonnig weer met meest zwakke Oostelijke wind. Ongeveer de_ zelfde temperatuur

Provinciale Zeeuwse Courant | 1949 | | pagina 1