Nieuws uit Zeeland JIMMY BROWN, sportheld no. 1 DE VRIENDSCHAPSTREIN WOENSDAG IN MIDDELBURG BSGMII8 ONZE KRUISWOORDPUZZLE AKKERTJE Chefaiiiae „4" DE ZWARTE ORCHIDEE Aie&wuw,, Viervoudige werking van Chefarine „4". 4 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZATERDAG 29 OCTOBER 1949 De opbrengst van het bezoekvoor de Stichting '40'45. Begin volgende week zei de Intergealileerde Vriendschapstrein, komend vanuit Den Bosch, afzwenken naar de Zeeuwse IUn voor een tweedaags be zoek aan Middelburg. Woensdagmorgen elf uur zal de Commissaris der Ko. nlngin, Jhr. mr. A. F. C. de Casembroot, op bet station daar de toegang tot de vier tentoonstellingsrytulgen openstellen en dan kragen ook de Zeeuwen gelegenheid daarbinnen een kijkje te nemen. De toegangskaartjes, die te gen lage prUs aan de loketten verkrijgbaar zijn, dienen tevens als perron kaartje en wat belangrijker ls, de opbrengst komt geheel ten goede aan de Stichting 19401945. De kosten, verbonden aan de organisatie van de tour. nee door Nederland zijn namelijk voor rekening van de N. S., zodat elke Zeeuw, die straks zUn kwartje offert, dit doet voor 'n doel, dat waarlijk geen aanbeveling meer behoeft. Dc Vriendschapstrein ls op 17 Sep tember. de vijfde herdenkingsdag van de spoorwegstaking, zijn loop door Ne derland begonnen, na voordien reeds ettelijke honderden kilometers in Bel gië en Frankrijk te hebben afgelegd. Ideo en opzet zijn immers afkomstig van de Belgische spoorwegdirectie. In tegenstelling tot ons land. waar de na bestaanden van de tijdens de bezetting gevallen spoorweglieden vaste uitke ringen ontvangen van de N.S., is in België de verzorging minder duide lijk geregeld. De trein heeft dan ook door het land van onze Zuiderburen gereden met het doel gelden bijeen te brengen voor 'n speciaal fonds. Later werd de trein ter beschikking gesteld van de Association Interallieé des Re- sistants du Rail. waarin vele spoor- wegverzetsorganisatie's uit Europa zün bijeengebracht, en toen kreeg de opzet een internationaal of in elk ge val een Westeuropees tintje. De woor- den ..vriendschap" en „intergeallieerd" uit dc naam van de trein slaan daar op. In Nederland was een speciaal fonds voor spoorwegslachtoffers niet direct nodig, maar hier was de Stich ting 19401945 de instelling, die, zjj 't in groter verband, een soorgelflk londs wil bijeenbrengen. Wat valt er nu in en aan de trein te zien? Rijdende tentoonstelling is wellicht een overdreven term, want de in België ingerichte twee wagons beogen slechts een symbolisch beeld te geven van het verzet. In de eerste zijn op primitieve wijze wat voorwer pen bijeengebracht, die tezamen een indruk kunnen geven, hoe vooral in Frankrijk de spoorweglieden door sabotage de bezetters afbreuk deden. In de tweede wagon is werk ten toon gesteld van de Belgische kunstenaar Jan Conrardy. Zijn uitbeeldingen van de ellende in de concentratiekampen zijn uiterst suggestief en beklemmend en de afgeronde collectie, die hier hangt, zijn alleen al een bezoek aan de trein ten volle waard. Het derde rijtuig is voor de helft in gericht door de N.S. en voor de helft door de Stichting 1940—1945. De N.S. laten door foto's in tegenstelling zien wat er al zo na de bevrijding is opgeknapt en de Stichting heeft in becldstatistieken cijfers verwerkt over haar activiteit. In de hoek is een ille gale Laurens Koster nu legaal aan net work. Een aardig idee was het om het vier de rijtuig als miniatuur-bioscoop in te richten en daar om de 20 minuten en kele filmpjes te draaien. Een dezer filmpjes is een documentaire over het Belgische Vught, Breendonk, en brengt in herinnering om welke waar den het in laatste instantie ging bij de strijd tegen het Nazi-dom en wat on ze plicht is tegenover de nabestaanden van de slachtoffers der bezettings- terreur. Een ander filmpje heeft een heel ander, meer opwekkend karakter en zal speciaal in Zeeland in de smaak vallen. Alweer enkele jaren geleden (Ingezonden mededeling). Radio jeugdweek 1949* De vier grote omroepverenigingen. AVRO. KRO. NCRV en VARA. zullen ln dc week van 30 October tot en met 5 November ongeveer een 60-tal uitzen dingen wijden aan de Jeugd. Dc officiële opening van de Jeugdweek heeft plaats op Maandag 31 October van 21.05 tot 21.10 over belde zenders. Er zal deze week een keur van uitzendingen te beluisteren zijn, zowel op muzikaal ge bied als ln het gesproken woord, in pro gramma's, die onder gemeenschappelijke verantwoording worden uitgezonden, naast uitzendingen speciaal gericht op de geestelijke en maatschappelijke stromin gen. die door de verschillende omroep organisaties worden vertegenwoordigd. De Jeugdorganisaties, zoals de padvinders, de Jongeren-organisaties hebben de aan dacht. Enkele hoorspelen en vaste ru brieken zijn ditmaal op de Jeugd ingesteld of dragen ln verband met de Jeugdweek een bijzonder karakter. Kamerleden willen wel eens over het buitenlands beleid spreken. Het voorlopig verslag van de Tweede Kamer over de begroting van buitenland se zaken ls reeds uitgebracht. Hieruit blijkt, dat vele leden prijs stellen op een ruimere gedachtenwiweling met de mi nister over het buitenlands beleid. Men betreurde het, dat een uiteenzetting van de grote lijnen in de aangeboden memo rie ontbrak. Met name werd enige bezorgdheid uit gesproken ten aanzien van de volstrekt ambtelijke sfeer, waarin zich de ontwik keling van de Benelux voltrekt. Ala een mogelijke voorbereiding tot verder rei kende parlementaire organen wordt de gedachte geopperd dc vaste kamercom missies der drie parlementen regelmatig met elkaar In contact te brengen. In het algemeen waa men voldaan over da ontwikkeling van de laatite maanden ten aanzien van de Raad van Europa. konden de kinderen van een lagere school op Walcheren op uitnodiging van de N.S. een dagtochtje naar Rot terdam maken. Er zijn van dit uit stapje aardige opnamen gemaakt en die worden nu in de trein gedraaid. Wio volgende week Woensdag of Donderdag op reis moet doet er goed aan een half uurtje eerder van huis te gaan en vóór het vertrek even de Vriendschapstrein binnen te lopen. Wie beslist geen reisplannen heeft kan gerust eens 's middags of 's avonds enkel daarvoor de Baileybrug over- wandelen. Het Middelburgs station ligt niet zo onmogelijk ver buiten de stad als het Vlissingse. De oorlog is Voorbij, zeker, en het na-oorlogse le ven heeft zijn eigen rechten en be slommeringen. Terecht wil niemand voortdurend in gedachten tot een na re en voorbije tijd teruggebracht wor den. Maar juist in deze tijd van het jaar, nu in vele Zeeuwse plaatsen de bevrijding wordt herdacht, valt dit bezwaar weg (Ingezonden mededeling) Bl) cware geestelijk» 0I lichamelijke ar beid. tijdens an na cwangarschap. ol bij aenzijdlg dléet... steads wanneer veel ven het llchaem wordt gevergd, Is l\ei goed DAGRAVIT-8 te nemen. Alle 8 belangrijke vitaminen die U het meest nodig heelt... In één dregéel Elke dragee bevat: A-B|-Bj-P.P.-Ca Pant^-C-D. 100 dragéas: 3.25 Tjalk „Geri" ligt veilig voor de kade. Men is er Donderdagavond in ge slaagd de 103 ton metende tjalk ..Geri", die voor Ameland in moei lijkheden geraakte, in veiligheid te brengen. De tjalk, waarvan de op varenden door de reddingboot „Abra ham Fock" van boord werden ge haald. ligt nu gemeerd aan de stei ger bij Buren Ook voor de krulswoordpuzzle, die we deze week plaatsten bestpnd weer een grote belangstelling en er waren natuurlijk weer de nodige Inzenders, die de Juiste oplossing gevonden hadden. Na loting kwamen de volgende prijswinnaars uit de bus: W. Bosdijk, Walenslngel 1, Mid. delburg, H. van Soollngen, Sluis, A no. 2, J. Buys, Westdijkstraat 8, Arnemulden, N. Verschuure, Torenstraat 9, Yerseke, C. Huizing, D 64, Drelschor en J. Hubregtse, Sanatorium „Zonnegloren", Soest. De prijzen worden ln de loop van de volgende week verzonden. Ook voor de volgende week hebben we weer een puzzle en we zijn er bijna zeker van, dat ook de beste puzzlenaar hieraan zijn handen vol zal hebben. Er ls niets bijzonders bij te vertellen, omdat het recept overbe. kend Is. Tot en met Donderdag kunt u uw oplossingen inzenden aan de redactie van de P. Z. C. te Vllssingen, met vermelding Kruiswoord- puzzle" op rnveloppe of briefkaart. Adjudant Hendrikse jubileert. VEERTIG JAAR POLITIEDIENST Op 3 November zal het 40 jaar gele den zijn, dat adj. P. Hendrikse, te Middelburg, districtsadjudant der Rijkspolitie op Walcheren, in dienst der politie trad. De heer Hendrikse, die in 1887 te Vrouwenpolder werd ge boren, trad op 3 November 1909 als agent in dienst bij de gemeentepolitie te Middelburg. Hij bleef deze functie acht jaar lang vervullen, totdat hij in 1917 overging naar de Rijksveldwacht. Als brigadier-majoor bleef hij daarbij verbonden tot 1941, in welk jaar hij als adjudant bij de Rijkspolitie werd ingedeeld. De jubilaris, die tijdens zijn dienstver band bij de Middelburgse politie ook lange tijd in Yerseke en Zierikzee ge- stationneerd was heeft zich steeds doen kennen als een zeer plichtsge trouw en bekwaam politieman, die niet alleen bij zijn chefs en de autoriteiten hoog in aanzien staat, maar in zijn diverse standplaatsen ook een onmiskenbare populariteit genoot. Zijn prettig karakter draagt veel bij tot de goede geest in het corps, waarop hij overigens grote in vloed heeft doordat hij" reeds jaren zijn krachten met name wijdt aan de opleiding der jongeren. Op 3 November zal de jubilaris door de Districtscommandant der Rijkspo litie in Zeeland, majoor G. H. van Hel den worden toegesproken. Het zal hem op deze dag zeker niet aan belangstel ling ontbreken! LEZERS SCHRIJVEN... CORRESPONDENTIE. Anonieme inzender. Uw bericht over het merkwaardige hemelverschijnsel kan alleen geplaatst worden, wanneer u aan onze redactie uw naam bekend maakt. De voormalige Amerikaanse com mandant van Berlijn, brigade-generaal Howley, verklaarde te New York,, dat de Russen „reusachtige leugenaars en zwendelaars" waren. (Ingezonden mededeling). WALCHEREN Middelburq SMEDBNCURSUS GEOPEND Door de afdeling: Middelburg van de Bond van Smedenpatroons werd in een der lokalen van de Ambachts school een cursus in de kennis van landbouwwerktuigen geopend Dit geschiedde door de heer P. de Boer. leraar, die in een korte toespraak wees op de vooruitgang op het gebied van de landbouwwerktuigen na 1900 en in het bijzonder na de tweede we reldoorlog. De heer S. Hillebrand, af delingsvoorzitter, heette de heer de Boer en de heer G. van Darome, die als leraar optreedt, welkom. Spreker wijdde nog aandacht aan de mechani satie van Walcheren en wekte de jon ge smeden op de cursus met aandacht te volgen, opdat zij de landbouwers deskundige voorlichting en hulp zullen kunnen bieden. De cursus begint met 15 deelnemers. FILMAVOND N.S.O. De Vereniging van Leerling-Scheeps- werktulgkundlgen N.S.O. te Middelburg organiseerde ter opening van het seizoen een filmavond in de Ambachtsschool. De directeur der school, de heer E. Visscher, sprak een welkomstwoord, waarin hij ondermeer de besturen van de Rijks kweekschool. ver. „Concordia" en van de leerllngenverenlging der M.T.S. in Vlls singen. welkom heette. Vervolgens werd de fraaie film ..Verspanning" vertoond toe gelicht door de heer A. de Vrijer. Een grappig technisch filmpje .Magnesium", dc belangrijke film „Stellite" en tot slot een komische film vormden het overige programma. De heer Visscher sprak het slotwoord. STRATENAANLEG. De bouw van een aantal woningblok ken nabij en aan de Poelendaleweg te Middelburg maakt de aanleg van nieuwe straten noodzakelijk. De straat voor het blok aan de N. Vlisslngseweg hoek Poele- daleweg is thans gereed gekomen. VOLKSZANGAVOND. Jammer, dat er Donderdagavond zo weinig mensen in de Concertzaal te Mid delburg waren. De afwezigen hebben werkelijk wat gemist. De Ned. Vereniging voor Volkszang gaf er een goed geslaag de propaganda-avond. Nadat de voorzit ter van de Kon. Vereniging „Uit het VolkVoor het Volk" welke organi satie de avond eigenlijk voor de N.V.V. had georganiseerd de heer L. A. Schenk, de de avond had geopend en daarbij de gemeente-secretaris van Mid delburg. dc heer J. Ph. Koene, en de ver tegenwoordiger van de Stichting Zeeland, de heer Mr. J. F. Hornstra. welkom had geheten, kwam de hoofdschotel van het programma: de zang. De leiding daarvoor berustte bij de heer Herman Stenz, die door zijn vrouw aan de piano werd begeleid, een hoofdzang leider van de Ned. Vereniging voor Volks zang. Deze ontpopte zich als een uitste kend zangpaedagoog. Men kon eenvou dig niet rustig blijven zitten, men móest mee zingen of men wilde of niet. De heer Herman Stenz liet achtereenvolgens een vaderlands lied. een volkslied en een lied in volkstoon zingen, zoals het „Wil helmus". i.Gelucklg Vaderland" uit Vale rius* Gedenckklank en het bekende „Des Winters als het reghent". Voor de pauze hield de algemeen secre taris van de Ned. Vereniging voor Volks zang. de heer J. F. Nijssen uit Assen, nog een inleiding over wat zijn vereniging nu eigenlijk is en doet. Na de pauze leerden de aanwezigen enkele canons, waarvan de kikker-canon toch wel de leukste was. Na afloop werden Mevr. Stenz bloe men aangeboden. Er was ook gelegen heid om zich als lid op te geven, waarvan een 25-tal aanwezigen gebruikmaakten. Vlissingen GEVONDEN VOORWERPEN De Commissaris van Politie te Vlis- singen maakt bekend, dat aan zijn bureau als gevonden zijn gedeponeerd: 2 herenhoeden; sleutelring met sleu tels; tasje met gereedschap; damesrij wiel; pet. Inlichtingen zijn verkrijgbaar over de adressen van hen, die de volgende voorwerpen hebben gevonden en aan huis in bewaring hebben genomen: Pakje sig-arettentabak; glacé dames handschoen; 3 sleuteltjes; schroeven draaier; lipssleutel; muntbiljet; kin dertasje met inhoud; kinderhand schoen; 1 veldvles met boterhamzakje; muntbiljet; ceintuur; combinatietang; bril; loodgieters materiaal. AFLOOP VERKOPING. Notaris L. J. Verhagen heeft Woensdag ln het Concertgebouw te Vlissingen pu bliek verkocht, het perceel Spuistraat 62 te Vllssingen, koper werd L. Goedbloed voor f 6700; het perceel Steenhuisstraat 31 te Vllssingen. koper werd J. Holle- brandse voor f 6200; het perceel Badhuis straat 52 te Vllssingen, koper werd H. Mol voor i 6650; het perceel Bellamy- park 40 te Vlissingen. koper werd L. van der Hiele voor f 4850; het perceel Bel- lamypark 8 te Vllssingen, koper werd P. Vrolijk c.s. voor i 6250. Serooskerke AFLOOP VERKOPING. Notaris J. L. Hertogs heeft Woensdag middag in café Westdorp te Serooskerke publiek verkocht 5.07.10 ha bouw- en wei land te Serooskerke, aan de Putweg en de Zoekweg. Koper werd Jac. Melis Cz. aldaar voor f 11.590. (Ingezonden mededeling). Wanneer zware hoofdpijn, hevige periodieke-of andere pijnen niet te verdrijven zijn, neem dan eens Chefarine „4". Elk tablet bevat vier wereldberoemde genees middelen. Eén ervan Chefarox- zorgt, dat zelfs de gevoeligste maag tóch niet van streek raakt. TEGEN PUNEN EN GRIEP 20 TABLETTEN i I 0.75 FEUILLETON door ALLAN SWINTON HORIZONTAAL: 1. Zuivelproduct: 5. Plaats bij Lau sanne; 9. Chefs; 13. Voorzetsel; 14. Deel van de romp; 15. Vader of Moe der; 16. Muzieknoot; 17. Eershalve; 19. Leer van Mohammed; 21. Vis; 23. Uit roep; 24. Gebak; 25. Zuidvrucht; 26. Vlijtig; 27. Vuurzee; 29. Een der U.S.A.; 31. Kleur; 33. Lager Onderwijs (afk.); 34. Vertrouwelijk; 35. Wind streek; 36. Noot volgend op Hor. 16; 37. Landbouwwerktuig; 39. Plaats in Friesland; 41. Goed voor de huid; 43. Persoonlijk voorhaamwoord; 44. Eiland in de Midd. Zee; 45. Deel van een etmaal; 46. Engelse componist; 47. Volgorde; 49. Rivier in Frankrijk; 51. Samenvoeging van twee touwen; 53. Zie Hor. 37; 54. Lüst; 55. Immer; 56. Vader; 57. Pluimveeproduct; 59. Soe pel; 61. Deel van Sumatra; 63. Num mer (afk.); 64. Deel van een vinger; 65. Vliegveld bij Groningen; 66. Knol gewas. VERTICAAL: 1. Kromming; 2. Voorzetsel; 3. Laag water; 4. Metaaloxyde; 5. Jongens naam; 6. Oude naam voor Hor. 16; 7. Halt; 8. Rivier in Alaska; 9. Geeste lijke zuster; 10. Wintervoertuig; 11. En dergelijke (afk.); 12. Nimmer; 18. Plaats in Egypte; 19. Prinses van Oranje; 20. Maalderij; 21. Dwingeland; 22. Windstreek; 23. Bloem: 27. Vis; 28. Jachtgodin; 29. Contra; 30. Aard; 31 .Gelaatschildering; 32. Zwarte; 38. Noors componist; 39. Begin; 40. Vlin der; 41. Aziatische republiek; 42. Groot hert; 43. Springloop; 47. Tril len: 48. Meubel; 49. Reeks; 50. Keur; 51. Binocle; 52. Kleur; 58. Dom geluid. 59. Lidwoord (Frans); 60. Persoonlijk voornaamwoord; 61. In 1 jaar onzes Heren: 62. Oppervlakte maat (afk.); 63. Afkorting voor New York. Oplossing vorige puzzle HORIZONTAAL: 3. Damast; 8. Milo; 9. Emmer; 11. George; 13. p.c.; 14. Na mens; 16. Akelei; 18. Te; 20. Garage; 22. Bruin; 23. Roos; 25. Djambi; 27. Ree; 28. Ovatie; 30. Nikkel: 32. Opinie; 34. Puzzle; 36. Kat; 38. Remise; 40. Oise; 41. Route; 43. Nevada. VERTICAAL: 1. Circa; 2. Rog; 4. Aardig; 5. Aden; 6. Te; 7. Zeist; 10. Moeder; 12. Eiland; 15. Adagio; 17. Keuken; 19. Ekster; 21. Almelo; 22. Beroep; 24. Omtrek; 26. Jekker: 29. Vinger; 31. Inzien; 33. Prima; 35. Unie; 37. Arts; 39. Era; 42. Op. 23 En gisteravond, toen hij zei, dat van die stenen stad melding was gemaakt door Federmann en nog slechts één an dere ontdekkingsreiziger, keek h\j ons nogal eigenaardig aan. Hij vroeg zich af of wij dit boek gelezen had den en het ons zouden herinneren omdat die ontdekkingsreiziger je grootvader was. Hugh heeft „Een raadsel in Smaragd-Groen" gelezen. Herinner je je niet dat hij op de dag dat wij hem ontmoetten zei, dat hij de werken van Don Arturo gelezen had en er een boel uit ge leerd had". „Maar wat heeft dat met ons te maken?" vroeg zij. „Het is de laat ste reis van grootvader, waar wij mee te maken hebben en dit gaat oven- de voorlaatste." „Dat weet Ik. Ik zie het geheel nog niet precies voor me, maar er begint zien al vaag iets af t.e tekenen Toen Hugh trachtte een baan bij mfl te krflgen, had hij geen idee, waar hö toevallig intrapte. H^j was er eenvoudig niet in geslaagd, om geld bijeen te krijgen voor zijn jacht naar die schat en was volkomen plut en wanhopig. Dat h\j ons tezamen vond, was voor hem een pracht gele genheid. Jouw onderzoek, plus mijn botanie en mijn vrijheid van hande len wat betreft de su eeK waai- ik heen wilde gaan, was een kans, die hij maar al te gauw ontdekte. Hij kon er niets bij verliezen en alles bij winnen, dus probeerde hij het er door te jagen. Hij dacht het een of andere verhaal uit, dat mij er misschien toe zou brengen, hem mee te nemen naar de streek, waarin hij geïnteresseerd was en lan ceerde dat. Beiden hapten wij er in en van dat ogenblik af ging hij daarop door. Jij waart niet in zijn plan be grepen, maar je stond er op om mee te gaan en het kon hem feitelijk ook niet veel schelen. Als een opportunist is hij gewoonweg een genie; hij loopt overal gemakkelijk overheen en gaat verder, tenminste als hij het met de richting, waarin de dingen zich bewe gen eens is. Volgens dit boek was het slechts tien dagreizen verder van de plek waar Don Arturo zijn pijp ach terliet naar de plaats, waar hij de nieu we orchidee vond. Het land wordt van hier lager, zoals hij ook zegt, dat het in zijn geval deed. Wij zijn al enige honderden voeten gedaald. Binnen een week zullen we die stad bereiken". Mary zat naar de vallei te staren, die daar zo rustig in het schitterende zonlicht lag met bosjes bamboe en palmen, met het witgepluimde gras en 12. Koelte! schreeuwde meneer Bof tegen dc negerjongen. Ik stik van de hitte. Waaien! en gauw! Moortje begon weer gedwee te wuiven met de grote waaier en vermoeid sloot meneer Barend Bof de ogenPssst, riep iemand, pssst! On willig richtte de dierenkoopman z*Jn hoofd op. Wat was er nu weer. Hij keek dadelijk naar de apen kooi en niet ten onrechte, want het was inderdaad Jimmy geweest die pssst had geroepen, zo hard en dringend dat de andere dieren er gewoon onrustig van waren geworden. met de weelderige groene struiken; die vallei, die zich uitstrekte naar de paar se heuvels in de verte, die op hun beurt weer overgingen in de met sneeuw bedekte Andes. Op een kale tak zat een rij vogels met geweldige gele snavels te krijsen. Zij zei een beetje ongelovig: „Je be doelt, dat Hugh van die laatste tocht niets afweet en evenmin weet, wat er met mijn grootvader gebeurd is? Dat het gehele verhaal verzonnen was?" „Daar ziet het naar uit", antwoord de Sam, die zich niet erg op zijn ge mak voelde. „Er is altijd al een legen de geweest van de Zwarte Orchidee. Die heeft hij eenvoudig gebruikt als een lokaas, om mij te bewegen daar heen te gaan, waar hij mij hebben wilde". Haar lippen trilden en haar ogen werden vochtig. Hij stond op het purft, om haar ge rust te stellen, zoals hij al eens meer had gedaan. Te zeggen ,dat voor haar alles terecht zou komen en om te be schrijven, hoe de bedrieger door zijn eigen verdichtsels gestrikt zou worden tot haar grote voordeel. Maar voor hij nogmaals een beeld kon ophangen van het succes, dat haar pogingen om geld bijeen te krijgen zou bekronen, barstte zij los: „Het was beestachtig van hem. Har teloos en zelfzuchtig. Mmmaar ik begrijp wel, waarom hij het deed. Ik heb gezien, hoe de Cottars vochten voor hun vrijheid. Voor zulke mensen telt niets anders": Ondanks het feit, dat zij zo diep ge kwetst was, hield haar stem een zeke re sympathie voor Semple in. In Sam streden verdriet en jaloezie om de voorrang tot hij dacht, dat hij er in stikken zou. Met een harde uitdruk king in de ogen keerde hij zich om en ging heen. Zes dagen later rustten zij weer na hun avondmaal. Semple was een door de draagriemen verwond muildier gaan verzorgen. Sam en Mary zaten te praten over een nieuw arrangement van hun dossiers. De spanning tussen hen was zo tastbaar geworden als vuur. De recente gebeurtenissen hadden een eind gemaakt aan de vroegere vlotte kameraadschap. Daarentegen was er nu 'n physiek bewustzijn, dat hem verlegen maakte en haar in 'n ver dedigingspositie had gedrongen en dat haar vaste besluit om haar tegenwoor digheid in de expeditie te rechtvaar digen, verdubbelde. Zijn aantekenin gen en botaniseertrommels, zijn in strumenten en verdere uitrusting, zelfs zijn kleren, die men bij geen enkele mogelijkheid toch als haar zorg kon beschouwen, werden zonder ophouden door haar verzorgd. En inmiddels ste gen Sam's gevoelens te haren opzichte al hoger en hoger. Zij beëindigden hun werk met de aantekeningen en zij hielp hem. om ze naar "n bergplaats dicht bij zijn tent te brengen. (Wordt vervolgd).

Provinciale Zeeuwse Courant | 1949 | | pagina 4