Ronde Tafel-Conferentie werkt aan de laatste loodjes Sport en wedstrijden OVERDRACHT SOUVEREINITEIT NOG VOOR 1950 VERWACHT Nederland betaalt dagelijks 700.000.- per dag voor de T.N.I. DINSDAG 25 OCTOBER 1949 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Nog steeds geen oplossing voor Nieuw-Guinea en de schadeloosstelling Maandagmorgen is wederom een periodiek verslag van de Ronde Tafel, conferentie gepubliceerd, dat een overzicht geeft van de stand van de on derhandelingen in de onderscheidene sectoren. Op vele punten werd, zoals bekend, reeds overeenstemming is bereikt, terwül toch ook op enkele an dere de standpunten elkaar verder zijn gaan naderen. In de subcommissie ter behandeling van de onderwerpen voorlopige con stitutie V.S.I., nationaliteit en bur gerschap en zelfbeschikkingsrecht d«r volkeren werd overeenstemming be reikt t.a.v. de overeenkomst betref fende de toescheiding van staatsbur gers bij de souveréiniteitsoverdracht. Inzake de nationaliteit van de tot de inheemse bevolking van Indonesië behorende Nederlandse onderdanen. niet-Nederlanders, ln Suriname of de Nederlandse Antillen woonachtig, duurt het overleg nog voort. Hei vraagstuk van de wederzijdse uitoefe ning van burgerschapsrechten is nog in behandeling. Door de Nederlandse delegatie is een formulering opge steld, waaromtrent de Indonesische delegaties zich beraden. Nog niet in behandeling zijn de on- derwerpen: voorlopige constitutie V. S.I. en zelfbeschikkingsrecht der vol keren. NIEUW-GUINEA. De werkgroep ter behandeling van de kwestie Nieuw-Guinea heeft thans tweemaal vergaderd, doch omtrent de uiteindelijke oplossing van het vraag stuk is nog geen overeenstemming bereikt. De subcommissie tre behandeling van de onderwerpen: charter van souvereiniteitsoverdracht, Nederlands- Indonesische Unie en uitwisseling van Hoge Commissarissen heeft over. eenstemming bereikt over: ic. Alle punten van het Uniestatuut, met uit zondering van het vraagstuk van de wederzijdse uitoefening van de bur gerschapsrechten. Hieromtrent wordt nog advies ingewacht van de sub commissie die o.m. nationaliteit en bqrgerschap behandelt; 2e. Het char ter van de souvereiniteitsoverdracht, behalvè de vraag of Nieuw-Guinea deel zal uitmaken van het grondge bied van de republiek der V.S.I.; 3e. De uitwisseling van Hoge Commissa rissen, voor zover dit onderwerp aan deze sub-commissie was toebedeeld. BUITENLANDSE BETREKKINGEN. De laatste sub-commissie hield zich bezig mét' de buitenlandse betrekkin gen en de uitwerking van de uitwis seling van Hoge Commissarissen Dit laatste punt is nog in behandeling. T.a.v. de buitenlandse betrekkingen >yey£ overeenstemming bereiktt.a.v.: a) liet onderling overleg, alvorens, een der deelgenoten een verdrag met een andere mogendheid zou sluiten, waar- bij belangen van de andere deelge noot zijn betrokken; b) de beharti ging van de belangen van de'ene deelgenoot door de andere; c) het streven naar een gecoördineerd bui tenlands beleid; d) de vraag, in hoe verre de R.I.S. bereid zal zijn de be staande verdragen over te nemen; e) personeelsaangelegenheden. Besprekingen zijn nog gaande over de mogelijkheid van gemeenschappe lijke diplomatieke betrekkingen en t.a.v. de bevoegdheid van de Unie om op eigen naam aan het internationaal rechtsverkeer deel te nemen. FINANCIËN EN ECONOMIE. Over de werkzaamheden der com missie voor financiële en economische aangelegenheden wordt o.m. gezegd: De gemeenschappelijke formuleringen van de in de verschillende sub-com- missies bereikte punten van overeen stemming werden Vrijdag door de Commissie van Negen uit de commis sie voor financiële en economische aangelegenheden getoetst, waarbij t. a.v. enkele van de nog overgebleven punten van geschil tevens een oplos sing werd bereikt. Terzake van de „nationale behandeling" wilde men van Indonesische zijde slechts toezeg gen. dat geen „substantiële" discrimi natie zal plaats vinden t.a.v. Neder landse belangen. Van Nederlandse zij de had men tegen de beperking ..sub stantieel bezwaar. Een cn ander wordt nog met de delegaties in be raad gehouden. Nog geen overeenstemming werd bereikt t.a.v. de transfer van de schadeloosstelling c.q. naastingsprijs. welke voortvloeit uit onteigening, na tionalisatie. opheffing, gedwongen af stand of overgang van zaken en rech ten, c.q. naasting. LEGER EN VLOOT. Inzake het terugtrekken en reorga niseren van de onder Nederlands be vel staande landstrijdkrachten werd reeds in grote lijnen overeenstemming bereikt. Een drietal punten dat hier mee in verband staat vormt nog een onderwerp van gedachtenwisseling en de drie delegatiesecties zetten met de meeste spoed hun arbeid voort ten einde ook omtrent deze punten tot overeenstemming te komen. De for mulering van deze materie is reeds in concept gereed. Het gaat hier om de einddata van het samentrekken. de afscheep en de reorganisatie dezer strijdkrachten. In principe bestaat overeenstemming omtrent de regelingen voor de samen werking op het gebied der defensie De besprekingen inzake de marine zijn in een gevorderd stadium. Om- j trent de termijn voor de terugtrek- king der Nederlandse zeestrijdkrach, ten is overeenstemming bereikt. De besprekingen inzake militaire luchtvaartaangelegenheden konden eerst gedurende het vorige week-end aanvangen, aangezien de Indonesische deskundigen pas op 14 October in Den Haag aanwezig konden zijn. CULTUREEL ACCOORD. Het resultaat van de arbeid dezer commissie voor culturele aangelegen, heden is neergelegd in een ontwerp- cultureel accoord tussen het Konink rijk der Nederlanden en de Republiek Indonesia Serikat. Dit accoord heeft als basis de bij de beide deelgenoten levende wens om haar wederzijdse betrekkingen op het gebied van on- .derwijs, wetenschap en cultureel te be vestigen en te ontwikkelen. Churchills schilderijen een deviezenbron. Fótó's van schilderijen van Churchill, als Kerstkaarten in de handel gebracht, zullen Engeland dollars opbrengen. De uitgevers van deze kaarten verklaren, dat zij tot dusver een cijfer met 6 nullen aan winst hebben gemaakt, waarvan een der de aan buitenlandse deviezen, in het bij zonder dollars. Churchill heeft zijn hand tekening laten fotograferen op de kaar ten. die voor de verkoop in de Ver. Sta ten bestemd zyn, om aldus de verkoop in de hand te werken. „Bondsadministrateur" wist raad met de kas. In Drachten is de heer P. de B bezoldigd voorzitter, directeur admi nistrateur, procuratiehouder, 'propa gandist en in feite dan ook nog finan cieel controleur van de ..Bond van moDilisatie-invaliden en hun nabe staanden" en van de stichting ..De Nederlandse soldaat", gearresteerd Het bleek, dat hij talrijke uitgaven voor zijn huishouding uit de kas van de organisaties had betaald. Er was o.m 800 besteed voor Yjqerbedek king in zijn woning, terwijl zijn nichtje een gelijk bedrag voor studiedoelein den gebruikt had. De laatste tijd waren vrij. hoge be- drragen binnengekomen, omdat de B. gedaan had gekregen, dat mobilisatie slachtoffers van 1914'18, die als ge volg van de onlangs tot stand geko men wet, soms vrij hoge uitkeringen hadden gekregen, vijftien procent van hun uitkering naar hem hadden ge stuurd. Bg controle van de kasboeken kwam ook aan het licht, dat deze vele maanden niet waren bijgehouden Ook zijn jeugdige assistent is gearresteerd. Grole brand te Rotterdam. Een geweldige brand, aangewak kerd en bijna niet te stuiten door de gierende Zuidwesterstorm, heeft in de nacht van Zondag op Maandag Speelrnan's oliefabrieken en graan- maalderij aan de langs de Schie gele gen 'Delftweg tot een troosteloze ruïne gemaakt. Hoe de brand is kunnen on staan is op het ogenblik nog een mysterie. Sinds Zaterdag was er niet gewerkt en zelfs de stoker was nog niet aan wezig voor het verzorgen der vuren" Een waker ontdekte het vuur en alarmeerde de brandweer. Maar de fa briek brandde geheel uit. Een brerde stroom van anken die met de storm neegrierden, kwamen te gen de villa en de koekfabriek aan van de firma G J. van Buuren en Zo nen. Daardoor ontstond ook een be gin van brand in een kantoorlokaal, in deze villa gelegen. Spoedig ingrij pen kon hier doorzetten van de brand voorkomen. Duitsland en de Olympische Spelen. Dezer dagen is te Parijs een verga dering gehouden van het dagelijks bé stuur van het Internationaal" Olym pisch comité, onder voorzitterschap van de Zweed J. S. Edstroem, waarbij als belangrijkste punt op de agenda stond de eventuele toelating van Duitsland tot de Olympische spelen, welke in 1952 te Oslo (winterspelen) en Helsinki (zomerspelen, worden ge houden. Op deze by eenkomst werd be. sloten om de Duitse kwestie tot een volgende vergadering aan te gouden. De Olympische Spelen ie Melbourne. Tijdens een bijeenkomst van de ama teur zwembond van Nieuw Zuid Wales verklaarde het lid van het Australische Olympische Comité, W. Verge—Phillips, dat het thans vrijwel vast staat, dat de spelen van 1956 te Melbourne in Septem ber of October zullen plaats vinden. Ver- ge Phillips voegde cr aan toe, dat vóór de data defipitiéf worden vastgesteld, eerst overleg zal worden gepleegd niet de deelnemende landen van het Noorde lijk halfrond. VOETBAl Meijer vervangt van Roessel. Naar hét A.N.P. verneemt zal de Longa midvoor van Roessel, die Zondag tijdens de wedstrijd tussen het Zuidelijk elftal Luxemburg te Lutterade een vrij ernstige beenblessure opliep, Woensdag a.s. voor de wedstrijd tussen het voorlopig Neder lands elftal en de Engelse ploeg Middlesex Wanderers vervangen worden door Meijer van de Amsterdamse tweede klasser dc Spartaan. De Belgische ere-divisie. De uitslagen van de Zondag in de ere divisie van de Belgische competitie ge speelde wedstrijden luiden: Beerschot— Olympic Charleroi 1—1; Berchen SP— Antwerp FC 24; Stade LeuvenStan dard 42; Racing MechelenTilleur FC 2—4; Charleroi SC—Anderlecht 0—2; FC Luik—Lyra 12—1; Racing Brussel— FC Brugge 11; La Gantoise—FC Meche len 1—1. Alle clubs hebben thans 7 wedstrijden gespeeld. Anderlecht leidt met 13 pnt. voor FC Mechelen 11 pnt. Daarna komen Berchem SP, Olympic Charleroi en Ant werp FC met 10 pnt. Onderaan de lijst staan Lyra, Standard en Charleroi SC met 4 pnt, terwijl FC Brugge de rij sluit met 3 pnt. ATHLETIEK Gaan de athlelen Zwaan en Lammers voetballen De bekende Amsterdamse athleet Jo Zwaan voelt zich op het ogenblik meer aangetrokken tot de voetbal sport (Ajax) dan tot de athletiek. Het ziet er naar uit, dat een andere bekende sprinter, Jan Lammers, ook van de athletiek naar de voetbalsport zal overgaan. Hij heeft zich opgege ven als lid van de voetbalvereniging te Drachten, terwijl hij aan de A.V. 1945 heeft medegedeeld, dat hij zeer waarschijnlijk niet aan de winter- training zal deelnemen. BOKSEN Nieuw reglement in Michigan. Na de dood van de jonge negerbokser Talmadge Bussey, die aan de gevolgen van in de ring ontvangen slagen is over leden, heeft de bokscommis'sie van de staat Michigan de volgende besluiten ge nomen: le cr zullen voortaan handschoe nen van acht in plaats van zes Engelse ons worden gebruikt; 2e in de hoek van de helpers mogen zich geen familieleden v?n de boksers bevinden: 3c de rustpau ze tussen de ronden wordt van zestig tot negentig seconden verlengd; 4e wanneer een bokser door k.o. verloren heeft, mag hij pas zes weken later opnieuw uitko men. WELDADIGHEIDS?EGELS' 49 ij GRIJS '.PELT- PA }4i>4T6|. „Verdedigingsspe!" van de Praagse jeugd. Drieduizend Praagse kinderen heb ben Zondag een „verdedigingsspel" gespeeld tegen „samenzweerders te gen de staat". De leeftijd der deelnemers was van 12 tot 14. In een officiële verklaring wordt gezegd, dat de kinderen de omstreken dor stad doorzochten en ,alle waargenomen samenzweerders' bij leger en veiligheidspolitie aanga- ven. Gebleken was. dat do kinderen goed kaartlezen geleerd hadden cn onder leiding van oudere leden van de jeugdbeweging gebruik konden maken van telefoon en radiozenders. Zij hadden een juiste kijk op de toe stand getoond. Dodelijk ongeluk op onbewaakte overweg. Zondagmiddag werd een auto, be stuurd door de zeereerw. heer A. Aarts uit Breda, op een onbewaakte overweg onder Wouw door een pas serende losse rangeer-locomotief ge grepen en een tiental meters meege sleurd. De 32-jarige bestuurder wérd uit de wagen geslingerd en kwam on der de locomotief terecht. Hij werd op slag gedood. De heer Aarts, was di recteur van dé Kath. Actie in het bis- dbm Breda. Aan het einde van zijn zitting heeft bet Amerikaans? Congres een uitgave van 30 millioen dollar goedgekeurd voor liet nemen van proeven met wapenen, die in toekomstige oorlogen kunnen worden gebruikt. KERKNIEUWS. GEREF. KERK Bedankt voor Spakenburg-Bunscho ten: ds. P. de Bruin te Krabbendijke. AFSCHEID DS. J. C. STREEFKERK De Geref. predikant te Veerc, ds. J. C. Streefkerk, heeft Zondagmiddag af scheid genomen van zijn kerk. Hij vertrekt als veldprediker naar Indone sië. Als tekst voor zijn afscheidspredi- katie was gekozen Hebr. 6 11 en 12. Spr. spoorde de gemeente in het bij zonder aan tot het zoeken van het geloof. Ouderling A. P. Wouters sprak dc hoop uit, dat ds. Streefkerk weer in gezondheid te Veere zou terugkeren. Tot slpt zong de gemeente de schei dende predikant toe Ps. 121 4. Geen belangrijke incidenten meer op Oost-Java. Den Haag houdt vast aan het Plan s' Jacob. Op zijn wekelijkse persconferentie te Batavia onthulde dr. Koets, dat in de loop van de vorige week van de republikeinse regering een tweede ai de-memoire is ontvangen, waarin nog maals met klem werd aangedrongen op het aanvaarden van het voorstel tot concentratie van de Nederlandse troe pen, zoals dit was vervat in de eerste aide-memoire. De heer Koets beves tigde, dat de heren Boediardjo en Nat- zir Donderdagavond de heer Lovink een persoonlijk schrijven van de Sul tan hebben overhandigd, dat een toe lichting op het voorstel bevatte. Het eveneens Donderdag overhan digde antwoord heeft het officiële Ne derlandse standpunt vastgelegd, zoals dit reeds in Den Haag is bekend ge maakt. In dit antwoord is uiteengezet, dat van Nederlandse zijde het liefst zou worden gezien, dat over de gehele lijn het z.g. plan-s' Jacob zou worden uitgevoerd. Het voorstel van de sultan kon niet in overweging worden geno men omdat het dwars ingaat tegen de gemaakte afspraken, het gezag der ne gara's illusoir zou maken en de mili taire besprekingen in Den Haag zou doorkruisen. GEEN ERNSTIGE INCI DENTEN MEER. Ten aanzien van de militaire situatie zeide dr. Koets, dat na de plotselinge uitbarsting van tien dagen geleden, geen ernstige incidenten meer zijn ge meld, ook niet in Oost-Java. Vervolgens kondigde de heer Koets twee uitvoerige publicaties van Ne derlandse zijde aan met betrekking tot de bevoorrading der T.N.I. en de kwes tie van de politieke en de krijgsge vangenen. De beweringen van de heer Boedi ardjo t.a.v. de bevoorrading van de T. N.I. noemde dr. Koets onjuist. De Ne derlanders hebben zich bereid ver klaard, de door de republikeinse le gerleiding opgegeven aantallen T.N.I.- 80Idaten als maxima te aanvaarden. Voor deze T.N.l.-ers wordt per man en per dag 3.betaald, zijnde 1.50 voedingsgeld, 0.50 cent zakgeld en tweemaal 0.50 cent gezinstoelage, voor maximaal 2 gezinsleden. De republiek heeft de. volgende opgave verstrekt over de aantallen T.N.I.-militair en: Bantam 5000, West-Java 40.000, Mid den Java (zonder Djokja) 63.000, Oost. panuli 15.000, West-Sumatra 20,000, Oost Sumatra inclusief Atjeh 21.000 man. Op I, 8, la en 22 October zijn op basis van deze cijfers betalingen ver richt tot een bedrag van bijna 70.000.per dag dus via de re publikeinse kwartiermeester-generaal. Met betrekking tot de arrestaties in Oost-Java zette de heer Koets tenslot te uiteen, dat de Nederlandse com mandanten er pas in de laatste weken toe zijn overgegaan overtreders van de order tot het staken der vijandelijkhe den te arresteren en enige dagen vast te houden. Thans is in Oost-Java ech ter op plaatselijke niveau overeen stemming bereikt. DE CONSTITUTIE „In de constitutie is het federale principe een van de meest belang rijke leidende beginselen", aJdus ver klaarde Anale Agoeng desgevraagd aan de ^politieke correspondent van het A.N.P; naar aanleiding van hot Rebellie in Albanië snel onderdrukt. De Franse legatie in de Albanese hoofstad, Tirana, heeft medegedeeld, dat vorige week een korte opstand is uitgebroken tegen het regiem van mi nister-president, generaal Hodja. De speciale correspondent van het Engel se blad „The Observer", die dit mee deelt, zegt, dat veiligheids-detache menten van Hodja korte metten heb ben gemaakt met de opstandelingen. In totaal waren vier regimenten aan 't muiten geslagen. Op enkele plaatsen voornamelijk dicht aan de Albanees- Zuidslavische grens wordt nog door gevochten. De rebellen trekken zich terug in Zuid-Slavië, zodra zij door de troepen van Hodja in het nauw wor den gedreven. Circuspubliek aan groot gevaar ontsnapt. Het publick, dat gisteravond de grote circustent van Jos Mullens in Laren (N.H.) bevolkte, heeft niet ver moed aan welk groot gevaar het heeft blootgestaan. Terwijl de clowns binnen hun grappen en grollen verkochten, stond buiten het voltallige circusper- soneel met de directeur in de stro mende regen aan de touwen om het gevaarte staande tc houden Toen de tent echter ontruimd was, kon men de storm niet langer meester blijven. Een krachtige windstoot scheurde het enorme doek van boven naar beneden open. Het circus, dat nog éénmaal in Bussum zol optreden, ziet nu plotse ling zijn tournee beëindigd. De Amerikaanse Hoge Commissaris in Duitsland. John McCloy zal binnen- «e». uju/vju/ wa.- in uuiuiana. jonn wcvioy zal mnnen- Java 45.000, Zuid-Sumatra 13.500, Ta- kort een bezoék aan Den Haag brengen Marktberichten VEILING „ZUID-BEVELAND". Op 24 October 1949. Groenten: Bloemkool I 31—38 idem II 23—27, Kropsla 2.50—8, alles per 100 stuks. Dubb. Princcssebonen 29—63, Pronkbo- nen 23, Peen 5.50—6. Tomaten 22—38, Prei Andijvie 5—9. Rode kool 9—11. Uien 6—7.50. alles per 100 kg. Ramenes -9, per 100 bos. VEILING KAPELLE-BIEZELINGE EN O. Op 24 October 1949. Appels: Goudreinette 12—30, SIcrappel 521. Jonathan 11—39, Zure Bellefleur 9 —18, Cox's Oranje Pippin 9—38, Franse Reinette 13—18, Gr. Golden Pippin 10- 12. Campagnezoet 5—20, Jacq. Lebel 11- 13. Ermgaard 5—12, Lanes Prince Albert 8—13, Dubb. Bellefleur 13—15. Glorie van Holland 12—15, Laxton's Superb. 11—14. Groninger Kroon 15. Golden Delicious 12. Princesse Noble 11—17. Val Goudreinette 14. Kroetappels 9.510.5, Peren: Zwijndr. Wijnpeer 3—17. Comtesse de Paris 3—27, Saint Rerny 3—16, Nouveau Poiteau 37. Pondspeer 4—12, Doyenné du Cornice 6— 30. Beurré Clairgeau 3—9.5. Jodenpeer 3—8.5. Beurré Alexandre Lucas 4—17, Gieser Wildeman 3—21. Emil d'Heijste 5. Soldat Laboureur 314. Conférence 10. Legipont 613, Wintersuikerij 37.5. Bon ne Louise d'Avranches 316. Le Cure 3 7. Beurré Hardy 11—25, Diversen: Drui ven 5589. Dubb. Prlnc. z. dr. 4264, An dijvie 5—12. Uien 14. Rode kool 5. alles per kg.. Bloemkool 19, per stuk. VEILING KRABBENDIJKE EN O. Op 24 October 1949. Gewone veiling. Dubb. Sperciebonen 25 —52. Alicante 49. Appels: Jonathan 12— 41, Goudreinette 1527. Zoete Armgaard 1424. Cox Oranje 1249. Campagnezoet 13—23. Bellefleur 9—15. Glorie van Hol land 13—36. Present van Engeland 12— 15. Peren: Beurrc Alex Lucas 15—31. St. Remy 315. Zwijndr. Wijnpeer 48. Com- tesse de Paris 315. alles per 100 kg. VEILING „WALCHEREN". Op 24 October 1949. Fruit: Appels: Cox's Oranje Pippin 12 —32. Bonne Louise 4—15. Sterappcls 26 28. Jonathan 12—37. Goudrelnet 12—35. Appels fabriek 12—24. Appels val 6—18. Peren: Conference 6—10. Zw. Wijnpeer 3 —10. Comtesse dc Paris 517. Doyenne du Cornice 1445, Nouveau Poiteau 3 10. Pondspeer 3—9. Peren val 3—6, Drui ven: Alicant 82—88. Tomaten 20—49, alles per kg.. Meloenen: Net 6—12. Ananas 19 22. beide per stuk. Groenten: Bloemkool IA 48—61. idem 18—53,. idem II 8—29. idem III 8—16. Komkommers I 8—9, idem II 6—8. idem III 6—7. Dubbele princessen 20—84, Sa xa's 20—26, Snijbonen 20—1.12, Stokprin- cessen 58—63, Wagenaars 32—36, Pronk- bonen 20—28, Kroten (kg.) 6—10. Bos- krolcn 8—12. Bospcen 825. Brcekpeen 5.50—7, Sla 2—4, Andijvie 12—13. Spina zie 336. Uien 6—16. Rodckool 5.50—14. Savojjekool 5—26. Wittekool 8—13. Boe- rekool 6—8. Prei 12—30. Witlof 51—81, Sla (kg.) 10—39. Bossclderfj 11—16. SnIJbiet 12—13. Veldsla 22-39, Ramenas 8—12, Koolrapen 813. VISMIJN TE VEERE. Veiling op 24 October. HandeLsgarnalen 247 kg.: 51. Pellerij- garnalen 30 kg.: 38—45. Schar 17 kg.: 58— 71. Bot 94 kg.: 68—78. Wijting 102 kg.: 45 -68. Middel tong 94 kg.: 148-271. Rog 106 kg.: 11—26. Kabeljauw 1'4 kg.: 89. Paling 1 kg.: 231. Kribbetjes 2 kg.: 20. bericht, inzake het gereedkomen van do voorlopige staatsregeling der R. I.S. Annk Agoeng zeide, dat getracht zal worden binnen een jaar de con stituante h\jecn te doen zijn voor d8 vaststelling van de definitieve consti tutie. Nadat Maandagochtend de voltal. lige Republikeinse delegatie de con. stitiitic besprak, zal Dinsdag de vol tallige B.F.O.-delegatie hiertoe bij. eenkomen. Daarna zal zo spoedig mo. gelijk de gecombineerde vergadering van beide Indonesische delegatips de constitutie paraferen. waarna het stuk zal worden overhandigd aan de Nederlandse delegatie en de UNCI. De Sultan van Djocja over de T.N.I.-inflltraties. Een speciale correspondent van de New York Times schreef Zondag dat de R.T.C. thans haar einde nadert in een sfeer van vertrouwen. Na een overzicht van de reeds bereikte resultaten zegt deze correspondent, dat de meeste gedelegeerden verwachten, dat op 1 November do conferentie met succes zal worden besloten en dat tegen 15 December de souverclniteit zal z-Un overgedragen. De conferentie zal en succes zjjn en z\j moet dat ook wel zijn, omdat geen van beide partyen de consequenties van een hernieuw de oorlogsvoering die het resultaat zou zijn van een mislukking kan aan. vaarden. De resultaten van de weekeind- conferentie Ion huize van dc Neder, landse minister van buitenlandse za ken, zyn niet onbevredigend, aldus verneemt de speciale correspondent van het A.N.P., ofschoon het belang rijkste punt van bespreking, de status van Nieuw-Guinea, niet tot oplossing is gebracht. De Sultan van Djocja heeft Maan dagmorgen een verklaring afgelegd over de stand van zaken ter R. T. C. Hij zeide, dat de Republikeinse dele gatie te Batavia nooit verder is gegaan dan haai' mandaat toestaat. De sultan deelde mede. dat naar zijn verwachting de R.T.C. op 1 November ten einde zal zijn en dat de overdracht der souvereiniteit zal geschieden in December. Ten aanzien van de bewering van Nederlandse zijde, dat de situatie in Oost-Java het gevolg zou zijn van in filtraties door de T.N.I. zeide de Sul tan. dat dc T.N.I. daar steeds geweest is, doch zich niet heeft vertoond voor dat de order tot het staken van het vuren in werking was getreden. In dien deze eenheden, zeide de sultan, zich door Oost Java hebben bewogen, dan is dit geweest uit noodzaak om de bevoorrading te verkrijgen, welke niet door de Nederlanders is geleverd, on danks hun belofte, zulks binnen twee maanden te zullen doen. De sultan verklaarde verder, dat de Nederland se patrouillegebieden, zoals deze dooi de Nederlanders zijn opgeëist, nooit door de plaatselijke gemengde com missies zijn vastgelegd geworden. Ten slotte herhaalde de Sultan, dat het door de republikeinse regering inge diende voorstel om de Nederlandse troepen in de hoofdsteden van de resi denties en regentschappen tc concen treren „de enige wijze is om de moei lijkheden te boven te komen". Waar zijn onze schepen Aagtekerk 23 v. Rotterdam te Kara- chee. Aalsdijk 22 v. Vera Cruz n. Tam- pico. Abbekerk 23 v. Rotterdam te Perth Abbedfjk 22 v. N. York te B. Aires. Adin-" da 20 v. Pladjoc te Batavia. Agatha 20 v. Pladjoe to Soerabaja. Alamalc 25 v. Nar vik te Antwerpen verw. Albireo 21 v. Abadan n. Rotterdam. Alcor 24 v. Rotter dam te San Franc. Alhena 21 v. Las Pal- mas naar Rotterdam. Alhena 22 van Las Palmas naar Rotterdam. Almkerk 22 v. Aden naar Rotterdam. Alphard p. 23 Ouessant naar Rotterdam. Amer Attor ney 22 van Rotterdam naar New York. Amer. Judge 23 van New York te Ant werpen. Arendskerk 23 van Rotterdam te Brisb. Arkeldijk p. 23 Portsmouth naar Antwerpen. Bali 23 v. Pt. Said naar Li verpool. Bantam p. 24 Ouess. naar Ba tavia. Biltar 23 v. Soerabaja te Seniarang. Bloemfontein 22 v. Tcneriffe naar Southampton. Celebes p. 22 Gibraltar n. Amsterdam. Ceronia p. 23 Suez naar Miri. Congostroom 23 van W. Afrika te Am sterdam. Coryda p. 23 Sabang naar Rot terdam. Delft 23 te Antwerpen naar Chi li. Ena p. 23 Malta naar Rotterdam. Erin- na 24 van Singapore te Rangoon verw. Entrerios 23 v. Vigo naar Amsterdam. Evanger 23 v. Bordeaux naar Dakar. Gaastcrkerk 23 te Suez naar Amsterdam. Gadila p. 23 Mozambique naar Fanaheel. Ganymedes 23 van Esineraldas. Cordias 22 v. Tanger n. Gibraltar. Groote Beer 24 v. Batavia te Amsterdam. Grootekerk 23 van Amsterdam te Antwerpen. Heems kerk 20 van Fremantle naar Rotterdam. Hercules 23 v. Bremen te Amsterdam. In- drapoera 22 v. Belawan naar Rotterdam. Jaarstroom 22 v. Dakar naar Amsterdam. Job. van Oldenbarnevelt p. 22 Ceylon n. Batavia. Laagkerk p. 23 Gibraltar naar Rotterdam. Langkoeas p. 23 Finisterre n. Rotterdam. Lekhaven p. 22 Finist. n. Rot terdam. Leopoldskerk 23 v. Rotterdam naar Amsterdam. Lcuvekcrk 22 v. Cal cutta te Rotterdam. Maaskerk 23 v. Las Palmas naar Amsterdam. Marken p. 21 Azoren naar Rotterdam. Mariekerk 23 te Penang naar Rotterdam. Meliskerk 23 van Marseille naar Antwerpen. Modjo- kerto 23 te Belawan n. Rotterdam. Orion 23 van Rotterdam te Amsterdam, Pr. Ale xander 22 van Rotterdam tc Montreal. Pr. Johan W, Friso 22 van Montr, le Ant werpen. Pr. Willem V 21 van Montr, te Antwerpen. Rijnkerk p. 24 Gibraltar naar Antwerpen. Rijnland 23 v. Las Palmas naar Amsterdam. Stad Alkmaar 22 v. Sorel te Rotterdam. Strabo p. 22 Holte- nau naar Amsterdam. Streefkerk 24 van Hamburg naar Amsterdam. Sumatra 21 van Batavia naar Amsterdam. Tabian 22 van Amsterdam naar Batavia, Talisse p. 23 Gibraltar naar Batavia. Tabinta 24 te Sabang naar Batavia. Waterman 23 van Aden naar Rotterdam. Weltevreden 23 an Belawan naar New York. Amsterdamse Beurs 21 Oct. 24 Oct. Nederland 1948 (3%) 100% 100% 98 dito 1947 (3ft) 3 98 dito 1937 3 97% 97 ft Dollar-lening 1947 3Te 93% 94 Investeringscert. 3 98% 98 ft Nederland 1962—64 99 ft 99% Nederland 1962—64 99 ft 99ft Nederland N.W.S. 2% 78ft 78ft Spaarc. a f 100 2ft% loo7; 100"» Indië 1937 A 3 95ft 95% Grootboek 1946 3 97 ft 97ft Ned. Ind. Hand. B 103% 103% Ned. Handelmij. 162% 163'/, AKU 194% 193ft Bergh's Jurgens 319 318ft Calvé-Delft 152ft 152% Centrale Suiker 187 187 Kon. Ned. Hoogovens 208% 208% Unilever 244% ",243ft Ned. Kabelfabriek 297 ft 298 Philips 242 243 Wilton Feyenoord 162 163% Biliton Kon. Petrol. My. 312% 307 Amsterdam Rubber 147'; 147ft H.A. Lijn 164ft 169 Kon. Paketvaart 158% 158 ft Ned. Scheepv. Unie 160% 161% Rotterdamse Lloyd 150% 150ft Stv. MIJ. Nederland 162 162 Handelsver. A'dam 164% 166ft Dell Bataria MIJ. 118 ft 119ft Deli Mij. 145% 145'i Anaconda 26% 28 ft General Motors 63%. Kennccot 46% Shell Union 38% 38% \'ew York Centr. Spw. 8\ 8ft Pennsylvania 12ft Na een vrijwel onveranderde opening werd de stemming op de Amsterdamse beurs over het algemeen iets aangena mer en hoewel de omzetten beperkt ble ven heerste er niet die onbehagelijke cn lusteloze sfeer van de vorige weck. Aan delen AKU, die in verband met het ver ren der patenten voor nylonfabricage wel iets meer in de belangstelling ston den dan op andere dagen, golden 194% tot 195*1liepen daarna terug tot 193ft om op 194 te sluiten. Men was van mening, dat het verwerven der patenten reeds lang in de lucht hing en dat dit in dc koers reeds grotendeels verdisconteerd was. Bovendien zal de productie pas in de toekomst ter hand worden genomen en in de toekomst valt slechts duister te lezen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1949 | | pagina 5