Australiërs dromen van paarden JIMMY BROWN, sportheld no. 1 Industrieontspanning en nationale sport Zeeuwse Almanak MIDDELBURG KRIJGT EER NIEUWE BIOSCOOP DE ZEEUWSE ZANGERSB0ND IN JAARVERGADERING BIJEEN DINSDAG 25 OCTOBER 1949 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Enorme belangstelling voor paardenrennen en het gokken daarbij. (Van onze correspondent). SYDNEY, Oct. Een meneer heeft op één middag een dikke 20.000 gulden verdiend door het bescheiden bedrag van 15 gulden in te zetten op de paardenrennen tjjdens een gezellige doordeweekse dag. De ochtend bladen schreeuwden het met vette koppen op hun voorpagina's de aanplakbiljetten op straat brulden het de zich naar hun werk haastende mensen toe: „Een klein fortuin met een £2/-/- inzetJ" Dat is nieuws in Australië voorpagina nieuws! Het drukt de Rus. sische atoombom, de critiek op de devaluatie en zelfs de ontvoering van de r(jke Joodse meneer Ravdell in Melbourne naar pagina 2. Want dat is Iets waarin welhaast alle Australiërs belang stellen iets waarover dagenlang gekout wordt in café, vriendenkring of huiskamer. Het Is wat te maken heeft met Koning Paard! Kolommen vol vertellen hoe die meneer het wel gedaan heeft. Hij was er niet eens bij en was op die gezellige doordeweekse dag gewoon op zijn werk inplaats van bij de ren nen op de Randwick renbaan. Tom, had aie meneer tegen een van de tienduizenden bookmakers gezegd, Tom, zet me Donderdag 2 pond op Val Bowl in de eerste ren, „all up' (hetgeen zoveel betekent als alles wat ik er eventueel mee win) op Mona's Choice in de tweede, „all up" Hisign in de 3e, „all up", Car bon Copy in de 4e en „all up" Per sist in de 5e. En toen ging die me neer rustig aan zijn werk en liet ai die paarden maar winnen en liet dat bedrag als maar aangroeien terwijl hy werkte Dit is alleen maar een voorbeeld van het „paardennieuws", dat gere geld op voorpagina's en aanplakbil jetten prijkt. Dergelijke geweldige sportieve prestaties kan men gere- feld genieten. De ene week is het e „wonder-rader" in Melbourne, die op een Zaterdagmiddag met een paar pond een fortuintje bij elkaar wedde en die ogenblikkelijk een aanbod van een groot dagblad kreeg om geregeld „tips" te geven terwijl zö'n „fan-mail" onmiddellijk in de honderden brieven liep de ande re week is het een verhaal van iemand, die zo maar droomde welk paard een grote ren zou winnen. De dagbladen geven dan het hele menu wat die dromer te voren ge geten heeft om anderen ook eens een kans te geven zo'n winstgevende nacht-merrie te krijgen of vertellen precies op wat voorgoed men zo voor delig dromen kan. DROMEN. Het is werkelijk een wonder hoe veel mensen er van winnaars dromen in Australië. De liftman, de juffrouw van de sigarettenkiosk, de man aan het bloemenstalletje en de politie agent op de hoek hebben altijd alle maal net iemand ontmoet, die van de één of andere winnaar gedroomd heeft. Het sterkste verhaal vertelde mij een taxichauffeur, die niet alleen zelf van winnende paarden droom de, maar er ook een dromende zus ter op na bleek te houden. Laat hij nu toch op een ochtend wakker worden en aan het ontbijt horen, dat zijn zuster in haar droom een heel andere winnaar in dezelfde race gezien heeft als hijzelf. „En meneer, je zult het niet geloven, maar laten die paarden nu precies tegelijk aan komenP' Het is met al die dromerij van winnende paarden eigenlijk wonder baarlijk dat er nog werkende men sen zijn in Australië. En het is nog verwonderlijker, dat er nog book makers zrjn om weddenschappen mee af te sluiten. Maar die bookmakers groeien blijkbaar tegen de verdruk king van al die dromers en andere geweldenaren in, want er zijn er zo ruw geschat 75.000. Dat zjjn natuurlijk niet allemaal ras-echte book-makers. Echte book makers vind je alleen in een beperkt aantal op de renbaan onder een gro te gekleurde parasol. Al die anderen zijn „Stiekum" en strafbaar. En af en toe lees je ook wel eens, dat een heel kleintje op heterdaad betrapt is doorheen hele bende speurende detectives. LIEFDE VOOR PAARDEN. Wedden op paardenrennen en pra ten over paardenrennen is een on afscheidelijk deel van het Australi sche leven. Gaan er geregeld iedere week enige tienduizenden naar de ODE AAN DE SUIKERBIET Nog altijd is de bietencampagne in volle gang. En nog altijd zien al die bieten er ongelooflijk prozaïsch uit. Maar' toen wïi onlangs schreven, dat nog nooit 'n dichter geïnspireerd was tot een gedicht op de suikerbiet, toen hebben we ons toch vergist. Een vrien delijke lezeres stuurt ons namelijk een „Ode aan de Suikerbiet", overgeschre ven uit een in de hongerwinter ver schijnend krantje. Het vers is te groot om het hier af te drukken. Poëzie is het trouwens niet. Maar zo'n gerijmel wekt toch even weer herinneringen op aan vijf jaar geleden. Hoe weinig beseffen wij thans nog, dat de suikerbiet velen van de hongerdood heeft gered! Vijftiendui zend mensen zijn aan ondervoeding bezweken leren ons de jongste cijfers. Het zouden er aanzienlijk meer zijn, als de suikerbiet er niet geweest was. Daarom toch dan hier maar de laat ste „strofe" van de Ode aan de Sui kerbiet, die veelzeggend is. „In je kleigrauwe bietengratie Verdien jij, biet, de dank de rnatie. Die dank is nog wel eens zo groot Omdat jij kwam in tijd van nood!" De automobilisten mopperen. Bieten verhogen het slipgevaar. Maar de sui kerfabrieken zwoegen. En de suiker stroomt de fabrieken uit. Dank zij de suikerbiet. renbanen in de verschillende steden, honderdduizenden zitten de hele mid dag bij him radio met de telefoon naast zich. Dat vinden velen eigen lijk nog veel leuker dan naar de ren nen gaan, want dan kunnen ze te gelijk naar de rennen in Sydney, Melbourne, Brisbane en de één of andere rare buitenplaats luisteren. Praten over paardenrennen is na tuurlijk een geliefkoosde bezigheid. Niet dat de Australiërs over niets anders praten, maar het geeft ze altijd wat om over te praten. Deze liefde voor de paardenrennen heeft natuurlijk gemaakt, dat de meeste renbanen ware lustoorden zijn. Voor al Melbourne met zijn mild, bijna Europees klimaat, blinkt uit in prachtige banen als Flemington, Caulfield en Mooney Valley, waar 'n ware weelde van bloemen en plan ten 't kleurige schouwspel van paar den, jockey's en fleurige toilletten nog verhoogt. Waarschijnlijk stamt de liefde voor 't paard af van de rol die het paard als bron van inkomsten in 't Australië van de pionierstijd heeft gehad. Nog steeds grazen meer dan een mihioen paarden op de enorme landerijen van Queensland, Victoria en Nieuw Zuid Wales en betekenen de grote groepen verwilderde paar den een ware plaag voor vele boe ren. Maar de gouden tiid van het paard als bron van inkomsten is voorby, hetgeen wel blijkt uit het feit, dat het aantal is teruggelopen van bijna 2>/4 millioen in 1922 tot 1.164.650 bij de telling van het vo rig jaar. PHAR LAP. Denk niet, dat de Australiër de paardenrennen alleen maar als een middel om te gokken beschouwt Er zijn bepaalde paarden, die in de harten van het Australisch publiek een plaats innemen als Abe Lenstra b(j de Friese voetballiefhebbers. Nu deze week de oudste dochter van Australië's meest geliefde merrie Tranquil Star voor het eerst zal rennen, zullen tienduizenden er uit sentimentele overwegingen een paar kwatjes op zetten. De nagedachte nis van de grote Phar Lap wordt geëerd in Melbourne, waar hij op gezet in het museum staat, en in de federale hoofdstad Canberra, waar zijn hart het stoere, fiere paar- denhart op sterk water te bewon deren valt. Misschien hebben ook deze senti mentele overwegingen ertoe geleid, dat paardenvlees in Australië niet voor menselijke consumptie verkocht mag worden. Wanneer Vrijdags de dagbladen met htin extra pagina's paardennieuws komen, dan maakt een zekere onrust zich van honderd duizenden Australiërs meester 'n onrust, die aangroeit tot Zaterdag middag door honderdduizenden luid sprekers het „They're off!!!" klinkt. (Nadruk verboden)! Grote belangstelling In Amerika voor van Gogh. Niet minder dan tweeduizend per sonen verdrongen zich Vrijdag in de zalen van The Metropolitan Museum of Art te New York, om Vincent van Goghs meesterwerken te aanschou wen. Deze belangstelling op een ge wone werkdag wordt als voorteken beschouwd van een buitengewone toeloop naar deze tentoonstelling, de grootste Van Gogh-tentoonstelling, die ooit in Amerika is gehouden. Donder dagavond was er een voor-bezichti ging voor het personeel van het mu seum en genodigden, waaraan min stens acht duizend personen deelna men. Tevens geschikt voor toneelvoorstellingen en uitvoeringen. Wintertuin met dansvloer. BH de brand in Mei 1940 te Middel burg, werd ook één van de twee bio scopen die deze stad telde en die aan de L. Noordstraat stond, verwoest. Er werd toen op korte termijn een noodoplossing gevonden. Door mede. werking van de N.V. Schouwburg kreeg de exploitant van het voorma lige City Theater enige dagen per week de beschikking over de zaai van de Schouwburg. Het ziet er naar uit dat voor deze noodoplossing, die als zo vele in deze stad reeds meer dan negen jaar duurt, een definitieve oplossing in de plaats komt. Zoals wij onlangs reeds meldden, zal binnenkort begonnen worden met de bouw van een restaurant aan de Lange Delft voor rekening van de heer H, A. A. Wöhler, dat gerekend vanaf de Markt aan deze zijde van het in aanbouw zijnde pand van de firma Meyer zal worden opgetrokken. Met deze bouw, die Donderdag ge gund is, wordt dan eigenlijk tevens een begin gemaakt met de hèrbouw van het City Theater. Uit de hierbij gepubliceerde schets van de voorge vel van dit restaurant ziet men aan de linkerzijde het verlaagde gedeelte met de ingang van het nieuwe City Theater. Behalve door het feit, dat dit gedeelte lager en inspringend is, zal tevens door de bekleding van de buitenmuur met een of andere soort kunststeen, een duidelijk onderscheid worden gemaakt tussen restaurant en bioscoop. CAFÉ-RESTAURANT. Lang voor de oorlog in 1940 stond in de Lange Delft het fraaie en wel bekende Grand Hotel Restaurant Ver- seput, dat helaas in 1929 reeds door brand geheel werd verwoest, nadat in 1926 de eetzaal uitbrandde. Hoewel het te betreuren valt, dat dit hotel niet meer herbouwd zal worden en hierdoor weer zo broodnodige hotel ruimte definitief verloren gaat. mag men zich in Middelburg gelukkig prij zen, dat er in ieder geval een restau- rant voor in de plaats komt. Het gebouw, waarvan de heer J. B. van Wuijckhuijse de architect is en dat zeer zeker zal mede werken aan het verfraaien van de straatwand in de Lange Delft, betreedt men aan de rechterzijde via een hal en bevat op de begane grond aan de straatzijde het café. Achter de cafézaal is de eet zaal gelegen. Voorts treft men dan op de begane grond nog aan de gar derobe, de toiletten en de dienstruim ten. Via het trappenhuis in de hal bereikt men de vergaderzaal op de eerste verdieping. Tenslotte zijn in dit gebouw nog twee woningen onderge bracht. De bioscoop die te zijner tijd achter dit voorgebouw zal worden opgetrok ken bereikt men via een brede gang aan de linkerzijde van het voorge bouw. Deze wandelgang geeft tevens gelegenheid tot het ophangen van af- fiche's, foto's en dergelijke, terwijl men hier ook de cassa in aantreft. Vanuit deze gang betreedt men dan de eigenlijke bioscoop. Eerst komt men in een grote kal, van waaruit om. de vestiaire en het balcon van de zaal te bereiken zijn. RUIME ZAAL. De bioscoopzaal en het balcon heb ben tezamen rond 550 zitplaatsen. Hoe wel de gehele inrichting in de eerste plaats op een bioscoop zal zijn afge stemd, wordt er bjj de opzet even. eens mede rekening gehouden dat er toneelvoorstellingen en dergelijke kunnen worden gehouden. Hiertoe zal een behoorlijk toneel worden ge bouwd, met zijtoneel waaronder stoe- lenberging en de nodige kleedkamers. Andrei VVishlnsky, minister van Buitenlandse Zaken der Sow jet liuu, houdt z(jn neus vast tijdens de discussie met Jacob Malik, vertegenwoordi ger der Sovvjet Unie (raidden) en Wladlmlr Clementis, de Tsjecho.Slo- waakse minister van Buitenlandse Zaken, over de verkiezing van Joego slavië In de Veiligheidsraad der Verenigde Naties. YVisjinsky moest twee maal tot de orde geroepen worden tijdens de spannende zitting der alge. mene vergadering, waaraan 59 landen deelnamen. Equador en India waren de andere twee landen, welke ln de Veiligheidsraad gekozen werden. Concours 1950 te St. Maartensdijk. De Zeeuwse Zangersbond „Zang Veredelt" hield Zaterdag in hotel „Cent aal" te Goes zijn jaarvergade. ring. Achttien van de twèe en twintig aangesloten verenigingen waren ver tegenwoordigd. De voorzitter, de heer T. L. Jonker uit Haamstede deelde cnede, dat het bondsconcours 1948 to Goes, mede .door het slechte weer, een tekort van 196 opleverde. De verslagen van de secretaris, de heer P. C. Schipper en de penning meester, de heer J H Tamminga. werden goedgekeurd. De rekening gaf een basaldo van 64.53 te zien. De aftredende bestuursleden, de he- '•en T. L Jonker. Haamstede en Abr. B. Holster Hansweert. werden herko zen. Het verouderd reglement werd her zien. Elke vereniging welke met 180 pt. een eerste prijs behaalt, heeft yoortaan slechts het recht en de plicht om te promoveren, indien zij minstens 10 pt. meer dan de vereiste 180 voor de eerste prijs behaalt. Op voorstel van het bestuur werd verder besloten, dat de verenigingen voor h°+ voieend concours onnieuw geclassificeerd zullen worden aan de hand van ingezonden vrije nummers, mers. Op verzoek van de Gem zangver- Dr. Herman Baruch in het huwelijk getreden. De voormalige Amerikaanse ambas sadeur in Nederland, dr. Herman B. Baruch, is op Long Island in het huwelijk getreden met Anna Maria Baronesse Mackay uit Den Haag. Baronesse Mackay werd in 1913 te Den Haag geboren. Tevens is een orkestbak geprojec teerd. Aan de ene zijde van de zaal ko men de nooduitgangen uit op een groot terras dat eventueel bij verga deringen etc. overdag benut zal kun nen worden. Tenslotte valt er nog een nieuwtje voor Middelburg op te merken en dat is de wintertuin, die bij dit complex zal worden aangelegd. Tussen de eetzaal van het restaurant en de grote hal van de bioscoop is deze tuin geprojecteerd. Het ligt voorts in de bedoeling om in het mid den van deze ruimte een dansvloer aan te brengen. VOLGENS NIEUWSTE EISEN. Het behoeft natuurlijk geen betoog, dat de bioscoop met de modernste apparatuur zal worden uitgerust en dat aan de toneelaccommodatie veel aandacht zal worden geschonken. Het is te wensen dat eveneens aan het probleem luchtverversing-verwarming de nodige zorg zal worden besteed. De luchtverversing laat in de be staande gebouwen nog al een en an der te wensen over. Al is er dan ook in de enige bioscoop, die Middelburg nog rijk is, voor de oorlog veel ver nieuwd, dit neemt niet weg dat deze inmiddels weer wat oudere in richting op sommige punten niet aan de nieuwste eisen, die aan een mo derne bioscoop gesteld kunnen wor den, kan voldoen. Hoewel thans nog niet te zeggen valt wanneer de bouw van deze bio scoop gerealiseerd zal zijn, is het prettig te vernemen, dat de voorbe reiding tot deze bouw in ieder geval ter hand is genomen en de plannen vastere vormen hebben gekregen. Het valt te hopen, dat voor de bouw van deze inrichting die on getwijfeld in een grote behoefte zal voorzien spoedig bouwvolume ter beschikking kan worden gesteld. eniging „De Lofstem" te St Maar tensdijk welke volgend jaar 30 jaar bestaat, werd besloten het bondscon cours 1950 op 1 Juli aldaar te houdeh. De heer Abr. Holster bracht nog verslag uit van de vergadering der Ned. Dirigentenorganisatie te Utrecht. Bij de rondvraag werd een voorstel tot het instellen van een directeurs- prijs afgewezen. Stichting van de Landbouw over Oorlogsschade. De Stichting voor de Landbouw, die reeds drie maal in een nota aan de Tweede Kamer haar mening over het wetsontwerp inzake materiële oorlogsschaden heeft weergegeven, heeft thans nogmaals haar bezwaren naar voren gebracht in een schrijven aan de leden van de Tweede Kamer. Hierin heeft de Stichting zich in hoofdzaak tot het systeem van de wet beperkt. Zij houdt nog steeds vast aan de eis van vergoeding op basis van de ver vangingswaarde, waarbij zij derhalve het principe van het huidige ontwerp, te weten de vergoeding naar draag kracht en vermogenspositie der ge troffenen, volkomen onaanvaardbaar acht. Deze draagkracht kan naar haar mening slechts worden gehandteerd bij" het opleggen van de noodzakelij ke belastingen na het herstel en dient te blijven buiten de sfeer der vergoe dingen. Tegen het nieuwe systeem van cre- dieten en uitgestelde bijdragen heeft de stichting bezwaren. Een afweging der beide systemen acht zij onmoge lijk. Als globale conclusie ten aanzien van het systeem der onmiddellijk be paalde bijdragen zou naar hgt oordeel der Stichting kunnen worden gesteld, dat in het geheel niet duidelijk is, of en in welke matee verruiming in de schadevergoedingen in de landbouw sector hierdoor wordt verkregen. Wanneer men hierbij dan nog be denkt, aldus de Stichting, dat de wel licht jarenlange naschade aan de grond en aan de boomgaarden en het geheel der bedrijfsschade van vergoe ding worden uitgesloten, dan kan al leszins van een zeer povere vergoe ding worden gesproken, waardoor de gedupeerde blijvend zal achter staan bij zijn niet gedupeerde collega. Tenslotte verzoekt de Stichting de Kamerleden te willen aandringen op het instellen van een afzonderlijke be roepsinstantie. Het Wereldgebeuren Het proces Meer dan negen maanden heeft het proces geduurd tegen de elf vooraan staande communistische leiders in de Ver. Staten en het resultaat is Vrij dag bekend geworden: Tien van hen zijn veroordeeld tot de maximum straf, in dit geval 15 jaar gevan genisstraf en 10.000 dollar boete en ae elfde kreeg wat minder. Dit von nis is allerminst als een verrassing gekomen, zeker niet voor beklaagden en verdedigers. Reeds voor het proces begon was duidelijk, dat elke rechter en elke ju- ry op grond van de Smith-act van 1940 liet schuldig zou kunnen uitspre ken. Deze Smith-act is een wet, des tijds. zonder veel debat door het Congres aangenomen, waarbh elke samenzwering met het doel ae ge welddadige omverwerping van de re gering te bepleiten en te verdedigen strafbaar verklaard wordt. Dat de communistische leiders inderdaad vervanging van de huidige regering propageren via een andere weg, dan de gebruikelijke die langs de stem bus leidt is nauwelyks voor betwis ting vatbaar. Zij beroepen zich in hun bladen en geschriften op de leer van Lenin en Stalin en volgens deze leer moet de actieve „voorhoede van het proletariaat", die uiteraard steeds een minderheid zal vormen, door een zorgvuldig voorbereide revolutie aan de macht komen. Het enige wat openbare aanklager MacGohey, die het proces in Foley Square leidde, had t doen was de rury een aantal communistische geschriften voorleg gen en verder enkele afvallige com munisten en FBI-agenten laten getui gen over de interne organisatie van de partij. De beklaagden en him ad vocaten hebben het by him verdedi ging dan ook over een andere boeg gegooid dan die der bestrijding van de aangevoelde argumenten. Zij trachtten te poseren als slacht offers van fascistische rechtspraak en van het kapitalistische systeem en daaruit munt te slaan voor hun pro paganda. De „Daily Worker" schreeï, dat de openbare aanklager de taal had gesproken van het middeleeuwse hof, dat Jeanne d'Arc tot de brand stapel veroordeeld en van de beschul digers, die Socrates dwongen de gif beker aan de mond te zetten. Dat was een tikje overdreven, want de verslaggevers z\jn het erover eens dat de zittingen uiterst verve lend en langdradig waren en de be klaagden zich veeleer als goed gedis ciplineerde partijleden dan als revo-. lutionnaire helden en martelaren ge droegen. De belangrijkste uitspraak moet eigenlijk nog komen. Het Hoge Ge rechtshof zal binnen afzienbare th'd moeten uitmaken of de Smith-act in strijd is met de grondwet. Artikel één van de grondwet bepaalt name lijk, dat het Congres geen wet mag aannemen, die het recht van vrije meningsuiting aantast. Het hoogste rechtelijke college in de Ver. Staten zal dus een uitspraak moeten doen over de in het westen belangrijke strijdvraag of in een democratisch staatsbestel een ondemocratische par ty deel kan hebben aan dezelfde rechten, die de loyale partijen zijn gewaarborgd. Als het Hoge Gerechts hof weigert om het'vonnis te vernie tigen zullen voortaan alle leden van de communistische partij strafbaar zijn waarmee die party ophoudt le gaal te zijn. Schrikbarende gevolgen zal dat niet hebben aangezien in Amerika de onvervalste Stalinisten slechts geringe aanhang hebben. Niettemin zal de uiteindelijke be slissing voor de politiek en de juris prudentie in Amerika van groot be lang zijn. Er zullen echter nog wel maan den overheen gaan eer de zaak via u..iüische kanalen de hoogste top bereikt. Benoeming van gezanten en ambassadeur. Naar het A.N.P verneemt, is be. stemd om dr. Ph. C. Visser op te vol gen als Nederlands ambassadeur te Moskou, mr. F. C. O. Baron van Pal- landt, thans gezant te Buenos Aires. Binnenkort is voorts de benoeming te vernachten van de heer B. Kleyn Mo- lekamp tot buitengewoon gezant en gevolmachtigd minister te Buenos Aires Hy is thans als zodanig ge accrediteerd te Rio de Janeiro, in wel ke functie hij zal worden opgevolgd door de heer T. Elink Schuurman, tot vpor kort chef ter directie Verre Oos ten van het ministerie van Buiten landse Zaken te Batavia Nieuwe arrestaties onder Tsjechische priesters. Volgens kerkelijke kringen te Praag zijn in Tsjecho-Slowakije nieuwe ar restaties verricht onder de priesters, die zich blijven verzetten tegen de nieuwe kerkwet, welko per 1 Nov. van kracht wordt. Behalve mgr. Beran, de aartsbis schop van Praag, en mgr. Vojtassak, bisschop van Scepusio in Slowakije, zijn alle Tsjechoslowaakse bisschop pen Vrijdag te Praag in conferentie bijeengekomen. Zij namen een beslis sing inzake de Iwuding van de clerus ten aanzien van de nieuwe wettbn. Officieel is over die beslissing, wel ke eerstdaags ter kennis van de pries ters zal worden gebracht, niets be kend. Vrijdagavond is te Praag vonnis ge wezen in een proces tegen 38 jonge lieden. De hoofdbeklaagde werd ver oordeeld tot levenslange dwangarbeid. Dertig beschuldigden liepen van één tot 20 jaar dwangarbeid op, terwijl er vier werden vrijgesproken. Volgens de beschuldiging hadden deze jonge lieden een clandestiene groep ge sticht ter voorbereiding van een staatsgreep in Tsjecho-Slowakije. 8. Jimmy zat naar buiten te kyken en zag er zo onschuldig uit, als 'n madeliefje in de maneschijn. Toen richtte hij zijn blik op meneer Bof; hij zag hem heel vriendelijk en verbaasd aan. En toen dat lang genoeg geduurd had, ging hij heel ongege neerd tussen zijn haren zitten zoeken naar iets, dat kriebelde. Barend Bof ging nu toch zelf twijfelen aan het daderschap van de aap en hij droop af in de richting van de dekstoeL Als ik nog eens wat van je merk! riep hij nog. Ik smyt je in de kool van de tijger.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1949 | | pagina 3