PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Koning Leopold wenst minstens 55 procent der stemmen DE BILT Premier Eyskens deed verslag over zijn onderhoud in Pregny Vandaag J SOEKARNO WIL MOEILIJKHEDEN UIT DE WEG RUIMEN Republikeinse delegatie is niet pessimistisch BRAND IN CENTRALE DEED DE LICHTEN DOVEN VLISSINGERS ZIEN WEER BOMEN EN HEESTERS GROEIEN Herbeplanting gaat goed vooruit! VOORSPELT: 192e Jaargang - No. 254 Directie: F. van de Velde en F. fl. den Boer. Adj. W. de Pagter. Hoofdred.: G. SaHJntyn. PLverv.: W. Leertouwer en H. A. Bosshardt. WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Woensdag 19 Oct. 1949 ADVERTENTIEPRIJS: 18 ct. per mm. Minimum p. advertentie 12.50. Ingez. mededelingen dubbel tarief. Kleine advertenties (max. 8 regels) van 1—5 regels t 1.—. iedere regel meer 20 cent. „Brieven of.adres Bureau van dit blad" 25 cenrmeer. Giro nr. 359300 P.Z.C., Middelburg. Bur. VHssingen Walstr. 58-60, tel. 2355. 3 lijnen (b.g.g. 2357) - M"burg Londense Kaai 29. tel. 2077 en 2924 - Goes: L. Vorststr. 63. tel. 2475 (bg.g. 2228) - Oostburg: Pr. Maurltsstr. 12. tel. 102 - Terneuzen: Brouwerijatr. 2 - Zierikzee: N. Bogardstr. C 160. tel. 26 .Verklaring van de vorst over de capitulatie in 1940. Koning Leopold heeft Zondag de Belgische premier Eyskens doen weten dat hij bereid is afstand te doen van de troon, indien bij 'n komende volks, raadpleging het aantal voor hem gunstige stemmen minder zal z|jn dan 55%. Overigens wenst de vorst met inachtneming van 's lands belangen zelf de gegevens te beoordelen, welke 'n volksraadpleging zou opleveren. Hiernaar zal hy zich schikken. Het percentage der stemmen mag verder niet de enige maatstaf tot beoordeling opleveren. Bovenstaande deelde minister Eyskens Dinsdagavond aan de journalis ten mede tydens een persconferentie over de resultaten van zijn jongste be. zoek aan Koning Leopold te Pregny. In het onderhoud, dat hij met de Bel gische vorst had, heeft de eerste mi nister uiteengezet., dat de regering het noodzakelijk acht, zonder verwijl het koningsvraagstuk op te lossen. De regering heeft te dien einde haar goedkeuring gehecht aan de organi satie van een volksraadpleging, die een zuiver consultatief karakter zal dragen en er slechts toe zal strekken de koning en de wetgevende kamers in de gelegenheid te stellen met vol ledige kennis van de gezindheid der bevolking een uitspraak te doen. De eerste minister heeft de koning Indonesië Zaterdag nog meldden de dagbladen, dat de Ronde Tafel Conferentie toch nog succes zou afwerpen en vermoede lijk November achter de rug zou zijn. Zondag werd de uitdagende verkla ring van de Sultan van Djocja bekend en daar zitten we weer midden in de zorgen. De betere verhoudingen, die wij meenden dat mede op grond van het nauwe contact in den Haag ook in Indonesië ontstonden, blijken een droom te zijn geweest. De verhouding is met name op Oost Java slechter ge worden inplaats van beter. De woor den van de sultan van Djocja zijp .ver-, ontrustend. Zij klinken dreigend'. En dat valt te meer op, omdat juist deze ■republikeinse minister van defensie 'n figuur was, op wie men in Nederland hoop had gevestigd. Hoop, dat hij in staat zou zijn tegenstellingen te over bruggen en kalmerend te werken als er spanningen zouden optreden. In plaats daarvan is hij juist degene, die met vuur speelt. Kan zijn verklaring, intussen Maandag nog herhaald, an ders uitgelegd worden, dan als een prikkel voor de extremistische repu blikeinen om nieuwe vijandelijkheden uit te lokken? Deze uitlatingen zijn in hoge mate teleurstellend en wekken de gedachte aan kwade trouw. Wat moet er te recht komen van een unie, waarvan een der partners reeds tijdens de schepping zijn zelfbeheersing niet kan bewaren? Het is ontmoedigend, dat Nederland machteloos is. De kans. dat als het op nieuw tot moeilijkheden zou komen hier en daar heeft men het woord derde politionele actie reeds in de mond en ook de republikeinen spre ken daarvande grote mogendheden ons bij zullen vallen, is gering. De we reldmachten zien economische voorde len in steun aan de republikeinen en dat zal vermoedelijk de doorslag ge ven. Want wel heeft het posthume ge tuigenis der verongelukte journalisten indruk gemaakt in Amerika en elders, maar laten wij óns niet verbeelden, dat de publieke opinie daar een om wenteling heeft ondergaan. De republikeinen weten dat. Zij ba seren er hun voor Nederland pijnlijke gedragslijn op. En nogmaals en helaas: wij zijn een machteloze onderhande lingspartner, die niets anders kan doen dan zeer behoedzaam streven naar een zo gunstig mogelijke schik king. Versobering Alle pleidooien ten gunste van spaarzaamheid en versobering, die zo regelmatig en van alle zijden over de Nederlanders worden uitgestort, blij ken uiteindelijk toch niet zonder re sultaat te blijven. Het Centraal Bu reau voor de Statistiek komt namelijk voor den dag met de verrassende me dedeling. dat de Nederlander reeds zuiniger wordt. Wij geven minder voor ons levens onderhoud uit, dan een jaar geleden. En dat wil wat zeggen: in 1946 gaven we in Juli meer uit, dan in Juli 1945. in 1947 meer dan in Juli 1946, in 1948 meer dan in Juli 1947 en nu ligt daar plotseling het cijfermateriaal over Juli 1949 en het blijkt, dat we minder uit gegeven hebben voor onze dagelijkse behoeften, dan in 1948. Het scheelt nog niet veel. Maar het eerste begin is er. Helaas zeggen statistieken wel veel, maar niet alles. Het zou interessant zijn, als het CBS tevens aan kon ge ven, door wie er bezuinigd is, door de welgestelden of door de minder goed bedeelden. Als de bezuiniging, tenge volge van de oplopende prijzen, van laatstgenoemden komt. als de offers niet gelijkelijk over het gehele volk verdeeld liggen, dan schieten we er weinig mee op en zou deze versobe ring eerder verontrustend, dan bevre digend zijn. er tevens van op de hoogte gesteld dat de regering' het verkieslijk acht bij het organiseren van de volksraad pleging haar toevlucht te nemen tot stemming per arrondissement. De eerste minister heeft verder de Koning medegedeeld, dat dadelijk na de volksraadpleging de uitslag er van aan de Koning, aan de regering en aan het parlement zal worden mede gedeeld. opdat deze onmiddellijk kun nen onderzoeken in hoeverre deze kan bijdragen tot een oplossing van de koningkwestie. Indien het parlement het wetsont werp tot het houden van een volks raadpleging goedkeurt zal de rege ring zo spoedig mogelijk een datum vaststellen. De Belgische premier sprak ten slotte de hoop uit dat de volksraad pleging in een sfeer van kalmte en ...I is het'5 jaar geleden, dat Aardenburg en Waterlandkerk je werden bevrijd en de Cana dezen Breskens binnendrongen. waardigheid en in 'n geest van eerbied en ontzag voor Koning en dynastie zou gehouden worden. DE CAPITULATIE VAN BELGIE Intussen schijnt de verhouding tus sen katholieken en liberalen er niet beter op te zijn geworden door de pu blicatie van Koning Leopolds lezing over de overgave aan de Duitsers in 1940. Deze versie zou niet besproken zyn met de liberale ministers uit het kabinet, wel met de katholieke. In de uitvoerige schriftelijke ver klaring, waarop hier gedoeld wordt, geeft Leopold een overzicht van de j omstandigheden, die in 1940 tot de overgave van de Belgische legers hebben geleid. In de namiddag van 27 Mei bereid de de Koning de Franse generaal VVeygand voor op de aanstaande ca pitulatie van zijn leger door een be richt, dat het front op het punt stond van ineenstorten. Enkele uren voor deze boodschap aan Weygand werd doorgegeven was 't front van het ge- isoleerde Belgische leger onder 'n ver schrikkelijk bombardement, over een breedte van 15 km doorbroken. Voortzetting van de strijd had slechts verwarring en slachting teweeg ge bracht onder soldaten en vluchtelin gen. Het Britse leger was zonder waar. schuwing aan 't Belgische opperbe- j vel teruggetrokken. Nadat de IJzer- J waterlinie in werking was gesteld en i nadat alle Franse strijdkrachten naar I de andere oever van de IJzer waren j gebracht, vroeg de Koning in de mid- i dag van 27 Mei voorwaarden voor „sfcaakt 't vuren". De Koning aan vaardde de eis tot onvoorwaardelijke overgave. De geallieerden waren toen niet meer bereikbaar. Gouden koets-tournée bracht 53.000 op. De Gouden Koets is na een varen de tournee van bijna drie maanden, waarbij 39 plaatsen werden bezocht, met zijn boot de „Mawa" weer thuis. In totaal hebben een kleine 300.000 mensen de Gouden Koets, de crème calèche en nog enkele an dere bezienswaardigheden uit de Kon. Stallen, bewonderd. De op brengst is bestemd voor hei Konin gin Juliana Fonds en bedroeg dank zij de belangloze medewerking van de verschillende schippers-organisa- ties, die het schip ter beschikking stelden, ruim 53.000. Dit bedrag, waarvan de Groningse bijdrage in 3 dagen ruim 3000 gulden toch wel de kroon spant, wordt bestemd voor subsidies voor allerlei vormen van Maatschappelijk Werk. In 1949 werd door het Koningin Juliana Fonds een f 300,000 aan subsidies verleend o.m, 175,200 voor Jeugd zorg. 55.500 voor ziekenhuizen en sanatoria en 26.800 voor zorg voor onvolwaardigen. President Soekarno heeft de Republikeinse delegatie ter R.T.C. ervan in kennis gesteld, dat hy al het mogelijke zal doen om de bestaande moei. lykheden met betrekking tot de militaire situatie op Oost-Java uit de weg te ruimen, aldus verneemt de speciale correspondent van het ANP in lei dende kringen van de Republikeinse delegatie. Men verklaarde in deze kringen er van overuigd te zijn, dat éen vrede lievende oplossing zou gevonden wor den. en zeide dat men minder pes simistisch was over de ontwikkelin gen op Java dan de Sultan van Djocja. Men voegde hieraan toe dat gezien de verhoudingen ter confe rentie de opmerking van de sultan met betrekking tot de mogelijkheid van een derde Nederlandse militaire actie te somber was. Ontmoetingen op het hoogste ni veau als die van dr. Droes en Moh. Hatta worden in republi keinse kringen veelvuldiger ver wacht nu de conferentie zich beweegt naar het stadium der definitieve be slissingen. Hele wijken van Amsterdam zonder electriciteit. Beide Hilyersumse zenders vielen uit. Dinsdagavond, even voor negen uur ging in énige wyken van Amsterdam plotseling het electrische licht uit. Even later werd melding gegeven dat in de electrische centrale aan de Hoogte Kadijk een middelbrand was uitgebroken, waardoor het grootste gedeelte van Amsterdam zonder elec triciteit is gekomen. De beide Hil- versumse zenders vielen uit, want ook het Gooi wordt gevoed vanuit de Amsterdamse centrale. In Zaandam was even een korte storing, die slechts enkele tellen duurde. De brand is ontstaan door een ont ploffing in één van de transformato ren. De wijken Oost en Zuid werden geheel en West en Centrum gedeelte lijk van electrische stroom uitgescha keld. Ook de waarschuwingslichten op de Oranjesluizen en op de sluis bij Zeeburg werden uitgeschakeld, zo dat de schepen, die van het IJssel- meer komen niet meer naar binnen konden komen. Ook Bpssum was in het duister gedompeld. De trams in Amsterdam bleven rijden. De ontplof fing heeft geen persoonlijke ongeluk ken veroorzaakt. Omstreeks half tien was het v.uur door de met groot materiaal uitgeruk te brandweer bedwongen. Toen' bleek, dat de ontploffing brand had veroor zaakt in een oliebad (isolatie vari de grote transformator). De duizenden liters olie brandden hevig. De brand weer heeft met drie zandstralen de brand gedoofd. Een hoofdingenieur verklaarde, dat de gevolgen van de ontploffing voor deze transformator zeer ernstig zullen zijn. De beide HVversumse zenders zijn van 20.47 tot 21.45 uit de aether ge weest. Omstreeks kwart over negen was de brand volledig geblust. De schade viel nogal mee. maar het zal ryinstens een maand duren voor de transforma- tor no. 1 weer in werking is. Aanvaring op de Noordzee. Het 2025 ton metende Britse stoom schip „Maystone" is Dinsdag in de Noordzee, bij de Faroër-eilanden voor de kust van Northumberland, gezon ken, na een aanvaring met het 18.300 ton metende vliegdekschip „Albion", Waarschijnlijk zijn drie overlevenden van de „Maystone" door het vliegdek schip opgepikt. Een reddingsboot is uitgevaren om de overige overlevenden op te spo ren. De Maystone had een bemanning van 23 koppen aan boord. Volgens de kustwacht was de aanvaring „zeer erg". Maandagmorgen is de „VHssingen 20" die in de nach( van Zondag op Maandag ter visvangst, was uitgevaren maar op zee moeilijkheden kreeg doordat een visnet in de schroef verward was geraakt, op de d|jk by West- kapelle geworpen. Hef, scheepje is verloren. Voetbalverslaggever in Italië werd doodgeslagen. Zaterdag werd in een straat te Co)- mo het lijk gevonden van Sergio Ca- baglio. voetbalverslaggever van een plaatselijk blad. De politie stelde vast dat zijn dood het gevolg was van hem toegebrachte slagen. Enkele dagen tevoren had de uit gever van het blad een brief ontvan gen waarin werd meegedeeld dat de Aitiek, die Cabaglio op de voetbal ploeg van Como had uitgeoefend, een zeer slechte indruk had gemaakt. Meisje viel 126 meter van de Eiffeltoren. Patricia Hunter, een 27-jarig meisje uit New York. is Dinsdag van het platform van de Eiffeltoren gevallen, een hoogte van 126 meter. Zij raakte in haar val het eerste platform. Het polshorloge van het meisje liep nog toen de politie het verminkte lijk wegdroeg. „Er staat al weer een bos achter myn huis" zei enkele weken gele den een bewoonster van de Badhuisstraat te Vlissingen en ze had gel|jk, want de snelgroeiende heersters in het naburige plantsoen wékten de sensatie van 'n aardig bosje. In de achterliggende twee jaar zyn te Vlis singen in de plantsoenen en op de groene stroken langs de wegen 3500 bomen geplant met 3500 rozenstruiken en 70.000 heesters. Dit najaar en het komend voorjaar zal die aanplant nog belangrijk worden nitge. breid. Dat dit alles mogelijk is geweest, dankt Vlissingen voor een groot deel aan de Stichting Nieuw Walcheren, die het plan (materiaal beschikbaar stelde, aan het gemeentebestuur, dat regelmatig bedragen voor het ver werken van dat plantmateriaal uit trok en tenslotte aan de instanties, die de oorlogsschade vergoedden. DE IDEALE NORM Door het samenvallen van al deze activiteiten krygt Vlissingen een be planting, die sierlijker en royaler zal zijn dan datgene, wat verloren ging. Er konden vrij kostbare projecten worden uitgevoerd. De totale beplante oppervlakte met inbegrip van 3 h.a. grasvlakte beslaat met minder dan 20 H.A. Wan neer we daarbij nog rekenen 2,6 H.A. sportveld en het geprojecteerde nieuwe bos van ongev. 20 H.A., dan zal deze stad in de toekomst 44,6 H.A. plantsoen, wegbeplanting, gras veld enz. hebben. Per inwoner zal dat circa 20 M2 zijn. Daarmee wordt de ideale norm heel aardig benaderd. Die ideale norm ligt volgens toonaangevende deskundigen tussen de 23,3 en 24,5 M2 per inwoner. Vanzelfsprekend komen de nieuwe wijken te Vlissingen boven de norm uit, terwijl de oude stad er een stuk beneden blijft. HET GROEIT! Wat de nieuwe aanplant betreft, mogen we direct vaststellen, dat ze er neel goed bijstaat. In de gehele gemeente Vlissingen was de uitval van het jonge plantgoed in het eer ste jaar 8 en in net tweede jaar 10 (het normale percentage is 10 Gezien de abnormale droog te zyn deze cyfers heel gunstig. De opmerking is gemaakt, dat er wat weinig bloemen in de parken staan. Dat tekort wordt verholpen. Eerst moeten de heesters groeien, later komen de bloemen. Bovendien heeft de plantsoen, dienst te Vlissingen nog een heel aantrekkelijk plannetje. Men wil namelyk proberen in de bos jes en onder de heesters wilde kruiden te planten, die fraaie bloemen dragen zoals Primula's, Stinkende Gouwe, Vingerhoeds. kruid enz. DE ZEEWIND. Men heeft bij de nieuwe beplan ting zoveel mogelijk rekening ge houden met de zeewind, die nogal onprettig kan huishouden. Een klei ne tegenvaller is. dat de bomen-cir kel, die vóór het ziekenhuis Bethes- da is geplant en die de binding moet zijn tussen de ziekenhuistuin en het daarvoor,, liggende park, het minder goed doet. Vermoedelijk heb ben de jonge esdoorns daar toch nog te veel van de zeewind te lij den. Mocht dat zo blijven, dan zal aan B. en W. voorgesteld moeten worden deze jonge esdoorns te ver vangen door grijze populieren of abelen, die beter tegen de zeewind bestand zijn. KINDEREN HELPEN MEE! Een verblijdend verschijnsel is, dat de Vlissingse jeugd de nieuwe aanplant werkelijk ontziet. Ook in kinderrijke buurten, waar men toch wel enige beschadiging zou ver wachten, zien de plantsoentjes en groenstroken er keurig uit. Ouders en kinderen tezamen geven hier een mooi voorbeeld van gemeenschaps zin. De enige klacht, die nog wel wordt gehoord is, dat Vlissingen te veel honden heeft, die bij het ravot ten de planten en bloemen vernie len. Maar verontrustend is dat euvel niet. Tito verwacht ernstige grensincidenten. IN DAT GEVAL BEROEP OP DE V. N. Maarschalk Tito heeft in een inter view met de speciale correspondent \an de New York Post verklaard, dat een aanval van de Sowjet-Unie op Joegoslavië tot een derde wereldoor log zou leiden. De maarschalk ver wachtte, dat de Kominform verdere en ernstiger incidenten aan de gren. zen van Joegoslavië zou uitlokVen. Joegoslavië zou zich onmiddellijk tot de V. N. wenden, indien ernstige pro vocaties een aanval op Joegoslavië ten gevolge zouden hebben. De maarschalk sprak volgens do correspondent als zijn overtuiging uit. dat Joegoslavië een grote aanval zou kunnen weerstaan. Wysjinski keert zich tegen Yoego-Slavië. Atoombom op Amerikaanse tenen Andrei Winsjinski heeft tijdens een persconferentie te Lake Succes ver klaard. dat iedere poging om Joego Slavië in de Veiligheidsraad te bren gen. een verslechtering van de be trekking tussen Oost en West zou veroorzaken. Hij beweerde, dat een dergelijke stap. tot complicaties in de Verenigde Naties zou leiden en haar basis zou ondermijnen. Rusland zou de verkiezing van Joe- go-Slavië niet als wettig erkennen. Winsjinski herinnerde wat de atoomwapens betreft aan de verkla ring van Molotoff, die in 1947 zeidc. dat Rusland over atoomwapens be schikte. Er is meer objectiviteit bij het Ame rikaanse publiek ten aanzien van de atoombom ontstaan. De Amerikaanse pers vertelt haar lezers, dat de atoom boom misschien „uit uw handen op uw tenen kan vallen" grapte Wins jinski. Geen verzoening op de Balkan. De verzoeningscommissie voor de Balkan heeft aan de Ver. Niaties me degedeeld, dat zij gefaald heeft bij haar pogingen om de Griekse kwestie tot een oplossing te brengen. De verzoeningscommissie werd in gesteld op 29 September voor het be vorderen van een vreedzame regeling van de geschillen tussen Griekenland enerzijds en Albanië. Bulgarije en Joego-Slavië anderzijds. Men gaf in republikeinse kringen toe dat er in Indonesië nog steeds niet voldoende begrip bestaat -voor de sfeer van toenadering die overheerst op de R.T.C. Met betrekking tot de oorzaken van de huidige ontwikkeling op Java verklaarden republikeinse delegatie leden. dat in het bijzonder de situatie rond Soerabaja het resultaat was van een aantal misverstanden, terwijl naar hun mening een bijkomende factor zeker was dat Nederlandse autoritei ten in sommige delen van Java min der begrip en tact toonden dan de Nederlandse autoriteiten in Batavia. TERUGKEER REPUBLIKEINEN „De Republikeinse delegatie zal eind October van de R. T. C. terug keren, ongeacht of deze al dan niet slaagt", aldus heeft dr. Sockinian, die te Djocja is aangekomen, mede. gedeeld. Hij verklaarde overigens optimistisch te blijven en groot ver. trouwen te hebben, dat de R. T. C. met succes zal worden bekroond. In een persconferentie, die dr. Koets te Batavia voor Nederlandse persvertegenwoordigers hield, zeide deze naar aanleiding van de uitla ting van de Sultan van Djocja, dat de mogelijkheid van een dorde poli tionele actie niet uitgesloten .s: „Niemand, die wel bij zijn zinnen is, denkt aan een derde militaire actie." GEEN OPLEVING VAN DE GUERILLASTRIJD. Een officieel woordvoerder van de Nederlandse strijdkrachten heeft omtrent de algemene toestand in Oost-Java verklaard, dat er geen sprake is van een plotselinge ople ving van de guerilla-activiteit, zo als buitenlandse persberichten mel den. Weliswaar werd enkele dagen geleden een order onderschept, die was uitgevaardigd op het hoofd kwartier van de guerilla's in Oost- Java, waarin opgewekt wordt, de strijd te hervatten. Blijkbaar als ge volg van deze order z|jn enige in cidenten voorgekomen, doch deze zijn niet van die aard, dat van een algehele opleving kan worden ge sproken. De woordvoerder verzekerde ver der, dat de plaatselijke Nederlandse commandanten nog steeds voort gaan met het zoeken van contact met de T. N. I-commandanten. W AARDEVOLLE BELANGEN Dinsdagmorgen werd een vergade ring gehouden van de subcommissie der R.T.C. voor het horen van de „waardevolle belangen Drie organi saties. de Kosatocan Kenegaraan Mi- nahasa. de Twapro (12e provincie) en de Persatoean Timoer Pesar, heb ben geen gevolg gegeven aan de op roep om zich te doen horen uit pro- lest tegen het feit. dat deze groepen niet op basis van gelijkrechtigheid konden deelnemen aan de R.T.C. René Mayer probeert Frans kabinet te vormen. Nadat zowel Schuman als Qucuille geweigerd hadden de opdracht tot vorming van een Frans kabinet te aanvaarden heeft thans René Mayer deze taak op uitnodiging- van presi dent Auriol op zich genomen. René Mayer is de leider der radi calen en dient niet te worden ver ward met Daniel Mayer, de socialis tische minister van arbeid in het vo rige kabinet. Het heeft er alle schijn van. dat de socialisten buiten een nieuwe rege ring gehouden zullen worden, waar door dit kabinet dan een rechts sig natuur zal krijgen. Notaris nam loopje met de wet. Dinsdag stond te Arnhem de nota ris A. van A. te Waardenburg terecht wegens het herhaaldelijk veranderen van de datum op een bewijs, dat hij op Zondag mocht autorijden. De Offi cier van Justitie was zeer verbolgen over deze knoeierij, zoals hij het noemde, temeer waar een ambtenaar zich daaraan schuldig maakte. Hij eiste 6 weken gevangenisstraf. De verdediger wees cr op. dat het ver bod om op Zondag te rijden algemeen als een farce wordt beschouwd. Met autobussen .taxi's en auto's van bui tenlanders kan men op Zondag wel rijden en op Ypenburg worden op Zondag rondvluchten gemaakt. NOG KRACHTIGE WIND Geldig tot Woensdagavond. Krachtige, in de kustgebieden har de Zuidelijke tot Zuidwestelijke wind. Zwaar bewolkt met enkele regenbui en. voornamelijk in het Westen van het land. Ongeveer dezelfde tempe ratuur als gisteren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1949 | | pagina 1