Voor de Vrouw PREDIKBEURTEN HOE GERUIT DE STOTTERAAR VIT HET GEVANG ONTSNAPTE Esappic en Je Zcc«ucJ§lrijJ !COOPrss AKKERTJES# Chefarine.4" Klanken uii de aether AMBACHTSSCHOOL TE GOES IS TE KLEIN GEWORDEN DA H PO ZATERDAG 15 OCTOBER 1949 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 5 Achtergehouden overall onder zijn „boevenpakje". Athletische loeren op de gevangenismuur. In de dikke mist, die in de avond van de negende October boven een groot deel van ons land hing, verdween voor de zoveelste maal „de koning der uitbre kers" G. C, Blom, béter bekend als Ger- rit de Stotteraar. Gerrit had fanatiek met het hoofd geschud, toen de procureur- generaal van het Amsterdamse Gerechts hof een paar maanden geleden bij de be handeling van een van zijn inbraken op merkte. dat Gerrit zich toch wel weinig zou storen aan de duur der op te leggen HANDBAL Programma Dislrict-Zuid 2e klasse. Ook het district-Zuid 2e klasse gaat a.s. Zondag een begin maken met zijn pro gramma, zij het dan op bescheiden schaal. Zo wordt dan bij de heren de wedstrijd Marathon IE.M.M. I gespeeld en bij de dames Marathon Ide Zeeuwen I. Het programma voor de afdeling Zeelafld luidt verder als volgt: Dames: Marathon IIHellas 11; de Zeeuwen II—Hellas III; VolhardingMa rathon III. Heren: Marathon IIHellas Hl; Vol- harring II—Tonido II; Tonido IH—E.M.M. II; Volharding—Marathon ni. WIELRENNEN Belgisch parcours niet geschikt voor wereld kampioenschappen 1950. Zoals wij reeds eerder meldden zouden de wereldkampioenschappen op de weg in 1950 door de Belgische Wielerbond in Moorslede georganiseerd worden. Hierbij was echter geen rekening gehouden met het parcours, dat veel te kort en te vlak is en bovendien het karakter van een kermiscourse draagt. De Belgische Bond heeft zich echter reeds contractueel ver plicht een bedrag van vier millioen francs te betalen voor de aankoop van de wed strijden en het is de vraag of de U.C.I. hiermee accoord kan gaan, of zich op het standpunt stelt, dat het parcours geen bevrediging geeft en niet geaccepteerd kan worden. Italië heeft reeds te kennen gegeven, niet aan een dergelijke kermis course te willen deelnemen en ook Frank rijk en Zwitserland zullen zeker nog wel met bezwaren komen. Ook in België be staat er verdeeldheid over deze kwestie, zodat het er sterk op gaat lijken, dat de wereldkampioenschappen op de weg 1950 een fiasco zullen worden, tenzij men tot. een bevredigende oplossing komt. ATHLETIEK K.N.A.U, onlving uitnodiging yan IJsland. INVITATIE UIT REYKJAVIK. Aan de Europese kampioenschappen, welke het volgend jaar té" Brussel worden gehouden, wenst ook IJsland deel te ne men. Het aantal IJslandse athleten, of schoon van uitstekende kwaliteit, is ech ter gering, en de middelen van de bond zijn beperkt, waarom de IJslanders zich tot de K.N.A.U. gewend hebben met het voorstel om na afloop van de Europese kampioenschappen een wedstrijd Neder land—IJsland te houden. Dit zou, naar zij aanvoeren, de financiering van hun reis naar Brussel gemakkelijker maken aangezien de K.N.A.U. uiteraard een deel van de reiskosten zou dienen te nemen. Voor 1951 zou dan eventueel, op dezelfde voorwaarden, een wedstrijd IJslandNe derland te Reykjavik kunnen worden ge organiseerd. Ofschoon er uit sport-technisch oog punt veel voor dergelijke wedstrijden te zeggen zou zijn bestaat er, naar wij ver nemen, toch niet veel kans dat er toe besloten wordt: Financiële overwegingen zullen de K.N.A.U. waarschijnlijk nopen het IJslandse voorstel van de hand te wijzen. MOTORSPORT TECHNISCHE AVOND. Zaterdagavond zal de motorclub Scheldegouwen haar voorlaatste proef houden voor het kampioen schap. Het is een technische vraag- avond, welke zal plaats hebben in Hotel Tivoli te Goes. De vragen zul len schriftelijk gesteld worden en zeer eenvoudig worden gehouden onder het motto „Wat iedere motorrijder van zijn machine kan en moet we ten". Ongetwijfeld zal ook deze proef de spanning nog verhogen. Weliswaar heeft dr. Arends uit Hansweert een flinke voorsprong op nummer twee, de heer P. Castenmiller uit Middel burg, maar de vraag is, of hij deze zal weten te behouden. Bovendien zijn er nog meer gegadigden, waar door het maken van een voorspelling onmogelijk wordt. (Ingezonden mededeling). Het herfstweer is in aantocht en mi gaat U natuurlijk Uw wintergarde- robe in orde brengen. De wintermantel moet vervangen of opgeknapt worden. Maar daarmede is U er niet. Verschillende bij pas sende kledingstukken vragen Uw aandacht,, waaronder de hoed een voorname plaats inneemt. Daarbij moogt U niet vergeten, dat de juiste keuze van de hoed, de waarde van Uw kleding verhoogt. Ook de hoed moet de goede eigen schappen in figuur een uiterlijk naar voren halen en de minder goede weg werken. Dan moet de hoed harmonie eren met de kleding. Dit betekent niet, dat de hoed precies dezelfde kleur 'moet hebben. Een hoed welke don kerder of lichter is, kan een goed ef fect geven, terwijl ook andere zeer goede kleurcombinatie's samen te stellen zijn. Juist daarom doet U goed U bij de keuze vakkundig te laten voorlichten in de speciaalzaak met de grootst mogelijke sortering. De Fa. Wed. C. Paterik, Nieuwe Burg 35-37 hoek Groenmarkt te Middel, burg geeft U gaarne de juiste voor lichting. Haar devies is: „Een tevre den klant komt altijd terug." celstraf. Krokodillentranen stroomden toen over Gerrits wangen en deemoedig beloofde hij beterschap. Thans staat vrijwel vast op welke wijze Gerrit ditmaal heeft kunnen uitbreken. Zoals wij reeds meldden was Zaterdag avond een aantal gevangenen, onder wie Gerrit, bijeen in de recreatiezaal van de Utrechtse strafgevangenis, waar geschaakt en gedamd werd. Hier heeft Gerrit kans gezien aan de aandacht te ontsnappen. Hij heeft een gesloten deur geopend en is buiten de gevangenis terecht gekomen. Het is namelijk zo, dat de recreatiezaal buiten de eigenlijke gevangenis ligt. maar binnen de afsluitende ringmuur. Daarop is Gerrit vermoedelijk in een boom ge klommen en heéït zich ontdaan van zijn gevangenispakje. IN OVERALL. Het is wel zeker, dat hij hieronder een overall aan had. In de gevangenis worden deze overalls namelijk voor een firma ge maakt en bij onderzoek is gebleken, dat de laatste tijd vier van deze overalls zijn verdwenen. Een hiervan heeft men terug gevonden in de stroozak van een andere gevangene. Het bewakingspersoneel van de gevangenis heeft Gerrit's gevangenis pakje later onder de boom teruggevon den. Gerrit heeft daarna, naar alle waar schijnlijkheid, gebruik gemaakt van de ongewoon athletische gaven, waarover hij beschikt. Hij heeft vermoedelijk op een tak van de boom, die niet ver van de ringmuur afstaat, zolang gezwiept tot hij kans zag zichzelf op of over de muur te doen belanden. De mist heeft hem zonder twijfel bij deze operaties goede diensten bewezen. De recherche is er nog steeds niet in geslaagd Gerrit weder tussen de muren terug te brengen. KERKNIEUWS. GENERALE SYNODE DER NED. HERV. KERK. In de zitting van Woensdagavond ging de Synode voort met de behandeling van verschillende punten in de ordinantiën, die nog niet tot beslissing gekomen wa ren. Na uitvoerige discussie werd beslist, dat de diaconen en diaconessen, die tot een door de Generale Synode erkende gemeenschap behoren (voor zover lid maat der Ned. Herv. Kerk) bij besluit van de plaatselijke kerkeraad kunnen worden erkend als gemeenschap gesteld in een diaconale bediening. Zij kunnen tevens door de plaatselijke kerkeraad tot een der kerkelijke bedieningen worden geroepen. Het voorstel om ambtsdragers bij her benoeming niet opnieuw te doen bevesti gen, werd verworpen. Hierover is in de afgelopen jaren, ook ter algemene synode veel gesproken, maar steeds werd vastge houden aan de gedachte dat de nieuwe roeping (wat herverkiezing van ouder lingen en diakenen is) ook betekent, dat men opnieuw in het ambt gesteld wordt, vandaar dan ook telkens opnieuw beves tiging. Lang discussieerde de Synode over de plaats van de catecheet, thans godsdienst onderwijzer. geheten. Besloten werd. dat de catecheet preekbevoegdheid krijgt in de gemeente zijner aanstelling en bij ge bleken bekwaamheid ook in de classis en kerkprovincie zijner gemeente. In het oorspronkelijk ontwerp was geen plaats ingeruimd voor de Walen. De weerstand uit de Waalse reünie, haar ver langen naar meer zelfstandigheid op grond van historie en eigen karakter heb ben er toe gebracht de Walen een meer zelfstandige positie te geven. De Waalse commissie ontvangt nu de bevoegdheid van een breed moderamen van een clas- sicale vergadering en tevens van een pro vinciale kerkvergadering. Ds. Blommaert, de Waalse afgevaardig de ter Synode, sprak nadat het besluit gevallen was, woorden van bewogen dankbaarheid. 16. Kappie holde net zo lang tot hij iemand vond, die hij zocht. Dat was veldwachter Kniep. „Ze hebben m'n schip gestolen!' riep Kappie. „De Kraak"! Horrel, de zeerover zit er op!" „Naam, leeftijd en adres?" vroeg de veld wachter, die Kappie heel goed kende. „Doe niet zo gewich tig, man!" zei Kappie ongeduldig. „Je weet best, wie ik ben! Help me liever en gooi die schurk van de „Kraak" af! Het is de grootste dief, die er op twee benen rond loopt!" Veldwachter Kniep had een opschrijfboekje uit zijn zak gehaald, en sloeg kalm blaadje voor blaadje om, zonder zich om het opgewonden gepraat van Kappie te be kommeren. „Kappie, hè. mompelde hij binnensmonds. „Ja, dat klopt. 's even kijken. nou, dan heb ik U meteen te pakken, want er staat hier opgeschreven, dat er een aanklacht tegen U is ingediend wegens wanbetaling in de eerste Kappie luisterde al niet langer meer. Hij had het op een lopen gezet en hij hoorde achter zich veldwachter Kniep schreeuwen: „Ik moet U ar resteren! Halt! Stop!!" Amsterdamse Beurs 13 Oct. 14 Oct. Nederland 1948 (31/4) dito 1947 (3Va) 3 97% 97% dito 1937 3 97 97 Dollar-lening 1947 3% 93'/, 93% Investeringscert. 3 98% 98% Nederland 196264 99 V* Nederland 1962—64 99'/, 99% Nederland N.W.S. 2% 78% Spaarc. a f 100 2%% 100% 100"g Indlë 1937 A 3 951/4 95 Grootboek 1946 3 97 97 Ned. Ind. Hand. B 104 104% Ned. Handelmij. 166 164% AKU 193 193% Bergh's Jurgens 320 318 Calvé-Delft 151'/, 152% Centrale Suiker 183 Kon. Ned. Hoogovens 209-y4 209 Unilever 246 245% Ned. Kabelfabriek 302 306% Philips 241% 241% Wilton Feyenoord 160 158',3 Biliton Kon. Petrol. Mij. 311 311% Amsterdam Rubber 145 148% H.A. Lijn 170 169% Kon. Paketvaart 155'/, 157 Ned. Scheepv. Unie 163% 164% Rotterdamse Lloyd 151'/4 153% Stv. Mij. Nederland 163 164 Handelsver. A"dam 164% 166% Deli Batavia Mij. 119% 121% Deli Mij. 144 144% Anaconda 27 27 Bethlehem Steel 83 83% General Motors 63% 63% Kennecot Shell Union 38% 387És Baltimore Spw. 8 77a Miss K.T. Spw. 3% New York Centr. Spw. 9% 9% Pennsylvania 12 12% De Amsterdamse effectenbeurs gaf voor de vijfde maal in successie geringe han- del en onbetekenende koersafwijkingen te zien. De Indonesische fondsen zijn de laatste dagen doorlopend aangeboden ge weest. maar Vrijdag was er voor deze fondsen een licht herstel bemerkbaar. (Ingezonden mededeling). Misschien voorboden van een griep. Doe er iets tegen: neem een'AKKERTJEV^N. In korte tijd voelt U zich weer tiU/z;\Y\ helpen direct (Ingezonden Mededeling) 4 krachtige pijnstillende middelen in 1 tablet Wanneer hevige pijnen U hel leven moeilijk maken, neem dan eens CHEFARINE „4". Elk labiel beval 4 geneesmiddelen, die sluk voor sluk wereldberoemd zijn geworden als bestrijders van rheumatiek, menstruatie-, zenuw-, hoofd-, kiespijn enz. TEGEN PIJNEN EN GRIEP 20 TABLETTEN 079 Donderdagmorgen is de „Waterman" met ruis 1500 militairen, voornamelijk van de landmacht vertrokken. Vrijdag vertrok het Britse schip „Empire Brent" met 900 Nederlandse militairen naar Nederland. ZONDAG De laatste weken wordt allerwege de sterfdag van Chopin herdacht. Van daag wordt over Hilversum I een hoorspel uitgezonden en 's avonds geeft Willem Andriessen over dezelf- de zender een concert met het Om roeporkest onder leiding van Henk Spruit. Uitgevoerd wordt het Concert in f voor piano en orkest. (Hoorspel H. I 14.50. concert H. I 21.25). Wilhelm Backhaus speelt het piano concert in G van Beethoven samen met het Concertgebouworkest onder leiding van Eduard van Beinum. (H. II 14.30). Hilversum I (301,5 M.): 8 Nieuws: 8.15 Gramofoonmuziek: 8,30 Voor het platte land: 8.40 Gramofoonmuziek; 9.10 Sport- medelingen; 9.15 Verzoekprogramma: 9.45 „Geestelijk leven", causerie; 10.25 Literair overzicht: 10,50 Populaire muziek; 11.15 Cabaret; 12 Orkestconcert; 12.30 Voor de jeugd; 12.40 Nederlandse liedjes; 13 Nws.; 13.20 Musette-orkest en soliste; 14 Gra mofoonmuziek: 14.05 Boekbespreking; 14,30 Klein vrouwenkoor en soliste; 14.50 „Chopin", hoorspel: 16,10 Dansmuziek; 16,30 Sportrevue; 17 Vrouwenkoor; 17,20 „De avonturen van ome Keesje"; 17.40 Orgel-ensemble; 18 Sport; 18.15 Nieuws cn sportuitslagen; 18.30 Strijdkrachten; 19 WALCHEREN Ned. Herv. Kerk. Aagtekerke 10 en 2.30 ds. Theunisssen (H.A.)Arne- muiden 10 en 6 dhr. Stekelenburg. 2.30 ds. de Vries; Domburg 9.30 en 7 ds. v. Willens waard (H.A.); Gapinge 2 ds.deBoer; Grijpskerke 10 en 2.30 ds. van Winterswijk; Kleverskerke 9.30 ds. Otte; Koudekerke 10 ds. En- kei', 2.30 ds. van Dijl; 't Zandt 10 ds. do Vries, 7 ds. Enker; Meliskerke 10 en 2.30 dhr. Barnard; Middelburg Oostkerk 10 ds. v. Voorst Vader (H. A.) en 7 ds. v. Voorst Vader (dankz.}; Concertzaal 10 ds. Don; Engelse Kerk 9.45 ds. Smits, Jeugdkerk; Nieuw en St. Joosland 10 (vb. H.A.) en 2.30 (H.A.) ds. Pijnacker Hordijk; Oost kapelle 10 en 2.30 ds. Richard (H.A.); Ritthem 10 en 2.30 ds. Muller; Se- rooskerke 9.30 en 2.30 ds. v. d. Wind Er zal een nieuw gebouw moeten komen, Er werden hierover reeds besprekingen gevoerd. In 'n bespreking met de Nljver- heidsonder vijs-autoriteiten te Den Haag, heeft het dag. bestuur van de Goese ambachtsschool de toe zegging gekregen dat het tot bouw van een nieuwe school kan over gaan, mits voor het bestaande ge bouw aan de Westwal een andere bestemming of een koper kan worden gevonden. De Goese ambachtsschool welke haar leerlingen uit geheel Noord- en Zuid Beveland trekt, begint hoe lan ger hoe meer met een tekort aan ruimte te kampen. Steeds meer ouders gaan het beseffen dat hun jongens beter een goed ambacht kun nen leren, dan een kantoorbaantje zoeken, dat vaak minder betaald wordt en ook moeilijk te vinden is. Zo is het aantal leerlingen op de Goese dagschooi dit jaar met 25 toegenomen tot 300 en de avondschool voor nijverheidsonderwijs met ca. 50 tot 150 leerlingen. Verder zijn er aan deze school verbonden de Bo- vag-cursussen voor leerling-monteur, hulpmonteur en tweede monteur, een opleiding voor gezel schilder en het vakdiploma schilder, de V-E.V.-cursus voor adspir. en sterkstroommonteur, een smedencursus, een cursus voor gezel bankwerker en een cursus voor gas- en waterfitter. Voorts is dit jaar begonnen met een cursus bouwkunde, in verband met het feit dat nog geen beslissing genomen is over een oplei ding voor aannemer en bouwkundig opzichter. In totaal krijgen zodoende ongeveer 600 jongemensen hier on derwijs. TEKORT AAN RUIMTE. En er zou nog meer gedaan kun nen worden, wanneer er maar ruimte was. Zo wordt o.m. gedacht aan een cursus voor onderricht in tract oren- en landbouwwerktuigenkennis. Ver der is er een bakkerscursus in voor bereiding. Daarbij is-te verwachten dat de toeloop van leerlingen voor de dagschool met het oog op de- voort schrijdende industrialisatie nog zal toenemen. Verder staat *n herziening van het nijverheidsonderwijs op stapel, in die zin, dat er aan de opleiding meer tijd zal moeten worden besteed. Het is vrijwel zeker dat voor enkele vak ken topklassen zullen worden inge voerd. Afgezien van het feit of het voorbereidende jaar er al of niet door komt, staat het nu reeds vast, dat de Goese ambachtsschool met de hui dige ruimte, deze aanwas van leer lingen niet zal kunnen opvangen. Het schoolbestuur en de directeur hebben zich dan ook reeds enige tijd ernstig beraden over de mogelijkheden om dit probleem tot een oplossing te brengen. Er moet uitbreiding komen. VERZOEK TOT UITBREIDING Men heeft zich daarom tot het de partement van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen gewend met het ver zoek tot uitbreiding te mogen over gaan. Als motief werd hierbij o.m. nog aangevoerd dat verschillende lo kalen te klein zijn, in het bijzonder is de breedte van de lokalen bene den de geldende norm. Ook is het aantal lokalen te gering en er ont breken een gymnastieklokaal, schaft lokaal, recreatiezaal en bergruimte voor vervaardigde voorwerpen. Door de bevolkingsaanwas en de mechanisatie van de landbouw is er een dermate grote groei, dat elk jaar leerlingen moeten worden afgewezen. Door de sterke uitbreiding van het machinepark is dringend behoefte aan een transformatorhuisje en voorts zou er centrale verwarming moeten komen. BESPREKING TEN DE- PARTEMENTE. Op dit schrijven ontving het school bestuur eind September plotseling het •verzoek eens op het departement te komen voor een bespreking met de inspecteur-generaal van het N.O., ir.G. Hofstede, de inspecteur van 't Nij verheidsonderwijs ir. W. J. L. Bloem, de hoofdarchitect M. P. Bolten en de hoofdreferendaris, de heer A. van de Tel. Het dag.» bestuur, bestaande uit de heren ir. M. J. Stoel Feuerstein, mr. H. B. Bouwman, de heer K. Brink, als. mede de directeur, de heer C. J. Buurman, togen naar Den Haag, om de zaak te bespreken. De directeur had plannen vervaardigd om enkele bijgebouwen aan het bestaande com- dat drie en half uur in beslag nam, kwam men unaniem tot de overtui ging, dat het lapmiddelen waren en bovendien zeer kostbaar. De inspecteur-generaal adviseerde daarom tenslotte om te trachten het febouw aan de Westwal een andere «stemming te geven dan wel te verkopen. Wanneer dit gelukt, mag het bestuur overgaan tot bouw van een nieuwe ambachtsschool. Ongetwijfeld zal het zeker niet moeilijk zijn een andere bestemming voor dit gebouw te vinden, daar het nog in uitstekende staat verkeert en voor velerlei doeleinden dienstbaar gemaakt kan worden. Voor de Vak school voor Meisjes zou het wellicht een pracht gebouw zijn. Nadat het schoolbestuur met deze blyde boodschap uit Den Haag was teruggekeerd, heeft men reeds enkele dagen later een bespreking met B. en W. gehad, die welwillend staan tegenover de plannen. DE INRICHTING VAN DE EVENT. NIEUWE SCHOOL Wanneer uiteindelijk tot nieuw bouw besloten wordt, zal het niette min toch nog wel twee en een half jaar duren voor de nieuwe school overeind zal staan. Het gebouw zal dan waarschijnlijk de volgende loka liteiten krijgen2 timmerlokalen, 1 voor mach. houtbewerking, 1 smede rij, 1 plaatwerkerij, tevens lasserij en fitterij, 1 bankwerkerij 1 werkplaats voor autoherstellers, 1 werkgarage, 1 electr. werkplaats met meetkamer, 1 schilderswerkplaats en suite met lakkamer en spuitkamer, 1 brood- en banketbakkerij en suite met boet- seerruimte, 3 tekenzalen, 8 lesloka len, cantine, directie-, lerarenkamer enz. Intussen reeds thans een compli ment voor bestuur en directeur der Ambachtsschool voor de energieke wijze waarop deze zaak is aange- (H.A.); St. Laurens 10 eh 2.30 ds. Keijzei'; Veerc 11.15 ds. Otte; Vlissin gen St. Jacobskerk 10 ds. van Dijl, 5 ds. Hartjes (H.D.); Engelse Kerk 9.30 Jeugdkerk; Havendorp 10 ds. Hartjes; Vrouwenpolder 10 ds. de Boer; West- kapelle 9.30 en 2.30 ds. Oosthoek, 7 ds.- de Vries, jcugdd.; Zoutelande 9.30 (H.A.) en 2.30 ds. Wagener. Geref. Kerk. Arnemuiden 10 en 2.30 ds .Veldhuijsen; Domburg 11 en 3 ds. Scheele: Ggpinge 9.30 en 2 ds. Dorst; Grijpskerke 10 en 2.30 cand. Rothuizen; Koudekerke 9.30 leesd., 2.30 ds. Verschoor; Meliskerke 9 30 en 2.30 dienst; Middelburg Hofplein- kerk 9 en 10.30 ds .Veldkamp, 2.30 en 5.30 dr. Oussoren; Oost en West-Sou burg 9.30 en 2.30 ds. v. d. Berg; Oostkapelle 10 en 2.30 ds. Deenik; Serooskerke 10 en 2.30 ds. van Wou- we; St. Laurens 10 cn 2.30 ds. Boon; Veere 9.30 en 2.30 ds. Streefkerk; Vlissingen 9.30 en 5 ds. Verschoor; Vrouwenpolder 9.30 en 2 ds. Elshout; Westkapelle 9.30 ds. Veldkamp, 2.30 leesd. Geref. Kerk (Art. 31). Souburg 9.45 en 2.30 lpesd.; Vlissingen 4.30 leesd. Geref. Gem. Aagtekerke 9.30. 2 en 6 leesd.; Arnemuiden 9.30 (H.A.). 2 (H.D.) en 6 ds. de Wit; Oostkapelle 10 en 2.30 leesd.; Vlissingen 9.30, 2.30 en 6.30 leesd. Chr. Geref. Kerk. Middelburg 10 (H.A.), 2.30 (dankz.) ds. Velema; Vlissingen 9.30 leesd., 5.30 ds. Vele ma Ver. Vryz. Herv. Middelburg 7 ds. Metz; Vlissingen geen dienst. Evang. Luth. Gem. Middelburg 6 ds. Johannes; Vlissingen 10.30 ds. Johannes. Doopsgez. Gem. Middelburg 10.15 ds. Bakker; Vlissingen 10 ds. de Boer. Herst. Apost. Zendingsgem. Vlissin gen Bakkersgang 10 en 4.30 dienst. Leger des Heils. Middelburg 10 Heiligingsdienst, 4 Openlucht Dam, 7.30 Verlossingssamenkomst o.l.v. kap. Ie Roy. Officiële publicaties. VERANDERING SPREEKUUR. Het spreekuur van de Burgemeester van Vlissingen is volgende week in plaats van Woensdag op Vrijdag. Vuicaniseerinrichting te Huist uitgebrand. Vrijdagavond brak brand uit in de vulcaniseer-coverinrichting van de heer J. Maas te Hulst. De plaatselijke brandweer, die door omwonenden werd gewaarschuwd, was onmiddel lijk ter plaatse. De brand, die zich in het begin vrij ernstig liet aanzien, kon spoedig worden bedwongen, zodat voorkómen werd, dat de aangrenzen de panden door het vuur werden aan getast. Er kon echter niet worden voorkomen, dat de werkplaats geheel uitbrandde, waardoor veel materiaal en machinerieën verloren gingen. Verzekering dekt de schade. Luisterclub; 20 Nieuws; 20.05 Actuali teiten: 20.15 „Uit het vergeetboek"; 20.45 Cabaret: 21.25 Omroeporkest en solist; 22,05 Hersengymnastiek: 22.30 Metropole orkest: 23 Nieuws: 23.1524 Gramofoon muziek. Hilversum n (416 M.)8 Nieuws en weerberichten; 8.15 Gramofoonmuziek: 8.25 Hoogmis: 9.30 Nieuws en waterstan den; 9,45 Gramofoonmuziek; 10 Geref. kerkdienst; 11.30 Gewijde muziek; 12.15 Apologie; 12.35 Gramofoonmuziek; 12.40 Amusementsorkest; 12.55 Zonnewijzer; 13 Nieuws, mededelingen en katholiek nieuws; 13.20 Amusementsorkest; 14 Vo caal kwartet: 14,30 Concertgebouworkest en solist; 15.30 Katholieke dauserie; 15.55 Orgelconcert: 16.15 Reportage; 16,30 Vespers; 17 Kerkzangdienst; 17,45 Oecu menische studiodienst; 18,30 Arnhemse orkestvereniging en solist. 19 Nederlands kamerkoor; 19.30 Nieuws; 19,45 Actuali teiten; 19.52 Boekbespreking; 20.05 De gewone man zegt er 't zijne van; 20.12 Belgisch-Nederlands programma; 22 Ca baret: 22.35 Gramofoonmuziek; 23 Nws.; 23,15—24 Arnhemse orkestvereniging, ge mengd koor en solisten. MAANDAG, Handels oratorium Jephta wordt uit gevoerd door de Utrechtse Oratorium vereniging. het Utrechts Stedelijk Or kest en solisten onder leiding van Jack P. Loory (H. II 20.05), De dag wordt besloten met een con cert in een nieuwe serie „Zeven vrou welijke pianisten". Mercedes Olivera treed op met het Hollands Strijkor kest. Uitgevoerd worden: Concerto Grosso van Locatelli en een piano concert van Mozart (H. II 23,15), Hilversum I: (301.5 M.): 7 Nieuws; 7.30 Gramofoonmuziek: 8 Nieuws en weerbe richten; 8.15 Gramofoonmuziek; 8.40 Or gelspel; 9 Gramofoonmuziek: 10 Voor de ouden van dagen; 10.05 Morgenwijding; 10.20 GramofoonmuzJek; 10,30 Voor de vrouw: 10.45 Voor de zieken; 11.25 Mez zosopraan en piano; 11.40 Voordracht: 12 Orgelspel; 12.33 Voor het platteland; 12.38 Pianoduo. 13 Nieuws; 13.15 Omroepor kest; 13.45 Gramofoonmuziek: 14.45 Gra mofoonmuziek; 15.10 „Idylle" hoorspel; 16.05 Othello" opera; 17 Voor de jeugd; 17.30 Gramofoonmuziek; 18 Nieuws: 18.20 Gramofoonmuziek; 20 Nieuws; 20.05 Ac tualiteiten; 20.15 Sextet: 20.45 Cabaret; 21.20 Gramofoonmuziek: 22 Radio Phil- harmonisch orkest en solist; 23 Nieuws; 23.15 Gramofoonmuziek; 23.2024 Spa- orkest en soliste, Hilversum II (416 M.): 7 Nieuws; 8.10 Sportuitslagen; 8.20 Gramofoonmuziek; 9.15 Voor de zieken; 9.35 Familiecompe titie; 10.10 Gramofoonmuziek; 10.30 Mor gendienst: 11 Gramofoonmuziek; 11.20 Voordacht; 12.10 Gramofoonmuziek; 12.33 Koor en solist: 13 Nieuws- 13.45 Gramo foonmuziek; 14 Schoolradio; 14.35 Gra mofoonmuziek; 15 Kamerorkest en soliste; 16.45 Gramofoonmuziek; 17 Voor de kin deren: 17.15 Orgelspel; 17.45 Gramofoon muziek; 17.55 Concertgebouwkwintet; 18.20 Sportpraatje; 18.30 Gramofoonmu ziek: 18.45 Boekbespreking; 10 Nieuws; 19,15 Engelse les: 19.30 Gramofoonmuziek; 19.40 Radiokrant.; 20 Nieuws; 20.05 „Jephta", oratorium- 21.45 „Jephta", ora torium (vervolg); 23 Nieuws; 23.15—24 Strijkorkest en soliste. ZONDAGSDIENST DOKTOREN Te Vlissingen is voor spoedgevallen te bereiken dr. H. C. A. Detmar, arts, Badhuisstraat 25, tel. 2233: te Middelburg: de heer W. Feikema, arts, Dam 16, tel. 2993; te Koudekerke, Westkapelle en Zou telande: de heer L. Sloos. arts, Mid delburgsestraat A 61, Koudekerke, tel. K 1185—231; te Veere, Serooskerke en Oostka pelle. dr. Reijnders Schilt, arts te Serooskerke, tel. K 1189—212. APOTHEKEN Vlissingen. Apotheek Engeringv Sin gel 60, Vlissingen, tel. 2025. Middelburg: Apotheek van Pien- broek, Markt 69, tel. 2134, Middelburg. (Ingezonden mededeling) IKindje verkouden?! Dan rug, keel of borstje I Iinwrijven metI ZON EN MAAN. 16 October. Zon: op 7.06 onder 17.45 Maan: op 23.00 onder 16.05 17 October. Zon: op 7.07 onder 17.43 Maan: op 0.26 onder 16.24 Vlissingen Hansweert 17 October Vlissinggn Hansweert HOOG WATER u.+NAP U.+NAP 8.05 8.46 1.13 1.4! 1.24 1.56 21.03 21.46 22.30 23.21 1.33 1.68 1.55 1.87 LAAG WATER u.—NAP u.—NAP 1.35 2.34 3.12 4.11 1.16 1.49 1.19 1.54 14.22 15.19 16.04 1*03 1.29 1.64 1.49 1.85

Provinciale Zeeuwse Courant | 1949 | | pagina 5