Kappic en Jc Zec«ucJslri|J C m Sport en wedstrijden MILITAIRE TAAKVERDELING VAN DE UNIE-PARTNERS Scheepvaartberichten STA ZONDER ZEUREN OP! •MMMBaifata. PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT MAANDAG 10 OCTOBER 1949 LONDENSE TRIBUNE. En breidt uw werkdag uit! Het de val uati edebat ln het Lagerhuis, dat in een gepeperd verkiezings. duel ontaardde tussen opposltle-bulldog Churchill en gezondheidsminister Bevan, heeft de Engelse goegemeente weinig wijzer gemaakt over 'n op lossing voor 't economische probleem. Cripp's eentonige ïyfzang van har der werken en minder uitgeven heeft door zjjn vele herhalingen ongeveer hetzelfde effect ais 'n wiegelied. De enige publieke reactie kwam Inmid. dels van do zyde der Rolls Royte.loongroep, ln 'n verontwaardigd protest over de verhoogde winstbelasting op dividenden. voorts een grandioze export-auto-ten toonstelling, met wagens die jaarlijks meer op een bekroonde collectie ge lakte komkommers gaan lijken en een oorverdovende radiotentoonstel ling. De fabelachtige kleurentelevisie toestellen, uitsluitend voor export, zijn de nieuwste Tantaluskwelling voor deze Natie van Toeschouwers. Het ei van Columbus inzake ver hoogde productie werd deze week aan Engeland overhandigd door de beroemde kolomschrijver Earl Wilson. „Voeg eenvoudig een extra dag aan uw week toe a!s volgt", luidde zijn recept. „Sta zonder zeuren op zodra u ontwaakt. Spaar tien minuten tyd uit door uw dagverdeling tot op de minuut te beramen. Neem twintig mi nuten minder voor uw lunch. Wees tien minuten te laat voor elke niet- renderende afspraak. Vermijdt debat ten. ruzies en geklets. Verkwist geen kostbare tijd met nodeloze zinnen als „hoe gaat het thuis en de groeten aan je vrouw". Neem één borrel in plaats van drie voor uw diner en hal veer de tijdsduur van telefoonge sprekken. Gooi sociale ridderlijkheden en beleefdheidsvisites overboord. Werk ook in treinen, vliegtuigen en in taxi's. Indien dit onmogelijk is we gens de aard van uw werk. benut dan deze vervoerstijd met het uitdenken van nieuwe tijdsbesparingen". Het bericht, dat de Amerikaanse zeeleeuw Pierre de Grote, en een Egyptische krokodil te Griz Nez te water zullen gaan om, geleid door teugels van motorboten uit, naar men schat in een uur tijds het Kanaal over te zwemmen, heeft hier de hoop verwekt, dat zij spoedig gevolgd zul len worden door Kanaalzwemmende koeien en varkens, met het oog op de slinkende Britse vleesrantsoenen. (Nadruk verboden) Het was overigens een week met zoveel afleidingen, dat het nieuws over Stalin's «toombom er onmoge lijk verder tegen kon concurreren. Filmster Jane Russell's heupwiegen de bezoek aan het Lagerhuis veroor zaakte de enige vriendelijke uitlatin gen tydens het debat. De uit Parijs geïmporteerde Folies Bergères oogst te Kroot succes in het Londense hip podrome. de charmante Weense Asse poester kreeg haar elfdegraad Britse troonopvolger, en nog een andere oomzegger van de Koning, de 30-j. markies van Milford Haven, presteer de het om een tweede gescheiden Amerikaanse mevrouw Simpson te ontdekken en zich er hi«r mee te ver loven zonder een koor van protesten te doen opgaan onder Engeland's ge- rCdc aartsbisschoppen. De populai- markies, die de kost verdient met het exporteren van electrische kacheL tjes naar Amerika, liet zijn onver wachte verlovingsplons op zakelijke wijze aankondigen door een Londens reclamebureau. Sinds het huwelijk van Prinses Elisabeth waar hij Phi lip's „best man" was, werd zijn naam gekoppeld aan die van ontelbare schonen aan beide zijden van de At lantische Oceaan, waaronder met na me Sharmnn Douglas, de blonde dochter van de Amerikaanse ambas sadeur hier. De tweede mevr. Simp son, Romaine genaamd, oud 26 jaar, met een tweejarig dochtertje, is af- komstig uit Boston. Als offerande voor haar huwelijk, dat in November te Washington plaats zal vinden, moet zij haar jaarlijkse uitkering van 120.000 van haar eerste „leedge- noot" er aan geven. Dit was echter niet erg. verklaarde ze op een pers conferentie in het Ritz Hotel, want het was toch maar speldegeld. Evenals aan het huwelijk van Graaf Harewood gaf de Koning ook aan de Milford Haven-keuze zijn di recte toestemming. Daar dertien jaar geleden de gehele Britse troon op zijn voegen schudde toen Edward de Achtste do eerste mevrouw Simpson, ook Amerikaans, ook gescheiden, maar zonder speldegeld, naar Londen bracht, vraagt Engeland zich nu af of Koning Teddy vandaag misschien nog op zijn troon zou zitten, indien zijn huwelijk in 1949 in plaats van in 19336 had plaats gevonden. Hoe het ook zij, do meeste Britten vinden, dat het nu hoog tijd wordt, dat de Hertog en Hertogin van Windsor ein delijk aan het Engelse Hof verwel komd worden, en er een eind' ge maakt wordt aan hun ballingschap aafi de RIvièra. London's eerste authentieke import van de Folies Bergères is een fantas tisch succes. De show is even bloot als do kale hoofden op de voorste rijen. Volgens de degelijke Britse wet mogen de meiskes echter niet bewe gen en moeten standbeeldje spelen. Terwijl het enthousiaste publiek in do zaal vurig hoopt, dat minstens één der zestig Parijse schonen plotseling kou zal vatten en in een levendige niesbui zal uitbarsten, is er buiten een permanente verkeersopstopping ontstaan op do hoek van Leicester Square, rondom hun levensgrote fo to's Alsof dit nog niet genoeg is om de Brit van zijn verhoogde productie af te houden, presenteert de hoofdstad 11. „Ik kijk niet op een duit!" zei Horrel, die een grote bundel bankbiljetten uit zijn zak had gehaald, waarmede hij ondér Kappie's neus wap perde. „En jullie ken nen Horrel misschien nog niet", vervolgde hij, „maar wanneer ik iets in mijn hoofd heb gezet, rust ik niet voordat ik m'n zin heb gekregen. Is het niet goedschiks, dan maar kwaadschiks. Jullie zien, dat ik er nu nog fatsoenlijk voor wil betalen, dus ik geef jullie de kans „Maak, dat je van m'n schip afkomt", schreeuwde Kappie, terwijl hij alvast zijn mouwen opstroopte. „Je bent een schurk! Ik heb gehoord, dat je een zeerover bent! Ik wil met jou niks te maken hebben! Al gaf je me een millioen florijnen, dan kreeg je nog mijn schip niet! Er af, zeg ik je! Mijn „Kraak" als opduwer gebruiken. Ik zal jou een opduwer geven!" Kappie voegde de daad aan het woord, en hy duwde Horrel met zijn stevige knuisten naar de loopplank toe, waarna hij hem een op stopper gaf, waardoor Horrel duikelend weer op de kade terecht kwam. „Het zal je berouwen!" schreeuwde hij, met een overslaande stem van woede. „Horrel heeft altyd het laatste woord!" „Die was raak!" juichte de Maat. „Maar wie komt daar nu weer aan? Zou dat soms weer een schuldeiser zijn?" Rampakpartij op Java. Twintig personen zijn gedood en on geveer 1000 huizen in as gelegd door' een bende plunderaars, die in de nacht van 4 op 5 October een dessa nabij Soemedang, tussen Bandoeng en Cheribon, in West Java heeft aange vallen. Duurdere radiodistributie. Op de vragen van het Tweede Ka merlid, de heer H. Gortzak (C.P.N.) betreffende de voorgenomen verho ging van de abonnementsprijs voor radiodistributie heeft de minister van verkeer- en waterstaat o.m. geant woord dat hij niet bereid is maatre gelen te nemen, die een verhoging van de abonnementsprijs voor de ra dio-distributie voorkomen. Handha ving van het bestaande tarief is uit bedrijfsoverwegingen niet langer te verdedigen. R.A.F.-band naar Nederland. Op initiatief van de Stichting „Het van Weerden Poelmanfonds" zal de R.A.F.-Central Band een tournée van tien dagen door ons land gaan ma ken. De band zal in verscheidene plaatsen van ons land concerten ge ven, waarvan de opbrengst ten goe de zal komen aan genoemde stichting. Indonesiërs brachten hun wensen naar voren. (Ingezonden mededeling). Tapijtenfabrikant verdacht van zwarte handel. De fabrikant H. de S, directeur van een tapijtenfabriek te Breda, is door de politie gearresteerd verdacht van ongeoorloofde tapijten-handel. Hij zou zijn producten voor zwarte prijzen verkocht hebben en bijna twee ton buiten de boekhouding heb ben weten te houden. In de woning van een zijner personeelsleden is een „zwarte" boekhouding aangetroffen. De fabrikant, die in Antwerpen woont, zou ook in gesmokkelde tapij ten hebben gedaan, die in Nederland tegen behoorlijke prijzen van de hand zouden zijn gedaan. Hij had een Bel gische employé in dienst die bankbil jetten in zijn kunstbeen naar België zou hebben gesmokkeld. Eerste jeugdgemeenteraad geïnstalleerd. Vrijdagavond is in Zaltbommel on der grote belangstelling de eerste „jeugdgemeenteraad" van ons land door do burgemeester geïnstalleerd. Deze hield een speech, waarin hij de jonge raad waarschuwde om ondanks de grote belangstelling toch zichzelf te blijven en gaf een overzicht van de vraagstukken, die behandeld en bestudeerd zullen worden. Dat zijn o.a.: woonruimte voor jonge mensen met huwelijksplannen, kinderspeelge- legenheden. sportterreinen, verdeling van subsidies voor jeugdorganisaties, het vraagstuk van de vrije tijdsbe steding voor de jeugd en de opvoe ding van de jongeren tot staatsbur gers. Tot eerste wethouder werd be noemd Jan van Stuyvenberg, tot tweede wethouder Hugo Houtsmuller, eerste secretaris werd Frits Wijk en Wederzijdse bijstand op basis van vrijwilligheid. Blijkens het weekoverzicht van dc werkzaamheden der Ronde Tafel conferentie hebben de Indonesische delegaties tydens een informele be spreking van de militaire commissie over een blijvende militaire samen werking tussen Nederland en Indo nesië een aantal wensen naar voren gebracht. De mening kwam tot uit drukking, dat na de souvereinltelts- overdracht de volle verantwoordeiyic. held voor de defensie van Indonesië zal liggen by de regering van de R.I, S. en die voor de defensie van Neder land by de Nederlandse regering. Indien er in de t<xkomst op dit ge bied tussen de Unie-partners samen werking tot stand zou komen, dan geschiedt dit alleen, wanneer beiden dit nuttig en wenselijk achten. Bij. stand zou volgens deze mening slechts op basis van vrijwilligheid kunnen worden verleend zal alleen ten doel hebben, dat iedere Unie-partner zyn eigen defensietaak goed zal kunnen vervullen. De belde ministers van de fensie zyn de aangewezen personen om de mogelijkheden van samenwer king te onderzoeken en te verwerke lijken. Instelling van een paritair col lege zou hen reeds tevoren enigermate kunnen binden. In geval van" bijstand zou deze niet mogen steunen op een gezameniykc verantwoordelijkheid voor de beveili ging van Indonesië en zij mag in geen geval de betekenis hebben van een militair pact ln de zin, dat Nederland daardoor zou worden betrokken bn een door de R.I.S. te voeren oorlog of omgekeerd. De besprekingen over deze onderwerpen worden voortgezet. TWEE WERKGROEPEN. Overeengekomen werd een tweetal werkgroepen in te stellen, n.l. een werkgroep voor financieel-economi- sche aangelegenheden, die tot taak zal hebben het bestuderen van de financieel economische consequenties IN 'T KORT In Wiesbaden werd Zaterdag een wegwedstrijd over 80 Km. verreden, die gewonnen werd door Glno Bartall In 1 uur en 25 min. De Belg Relff werd ln de Italiaanse stad Brescia tweede op de 1000 m. in de tHd van 2 min. 27 sec. De Italiaan Taglia- pietra werd eerste. Het Italiaans kampioenschap op de weg is gewonnen door CoppL Het internationaal militair voet- baltournooi ls gewonnen door Frankrijk. Op de tweede plaats eindigde Turkije. België werd derde en de vierde plaats werd bezet door Nederland. in het Belgische plaatsje Boom werd Zaterdag een wegwedstrijd voor profs over 150 Km. gereden, die gewonnen werd door Middelkamp in 3 uur 52 min. De ln twee étappes verreden Ronde van Brabant werd gewonnen door Woutje twecdo secretaresse MSentje Kosters, wagtman*. op militair gebied na de souvereini- teitsoverdracht en een' werkgroep voor sooiale aangelegenheden, die de sociale condities zal bestuderen welke na dc souvcreinlteitsoverdracht zullen gelden ten aanzien van het K.N I.L - personeel, dat wèl en dat niet naar de strijdkrachten van de R.I.S. overgaat. Er kwam vast te staan, dat de R.I. S„ die de verantwoordelijkheid voor de veiligheid ter zee zal dragen, hulp en bijstand zal verzoeken op perso. neel en materieel gebied. De perso nele hulp zou bestemd zijn voor de op bouw van de marine en voor het be mannen der schepen van de R.I S. De materiële bijstand zou bestaan uit schepen en andere middelen, die bezit van de R I.S. zouden moeten worden. Van Nederlandse zijde werd voorge steld dat de Nederlandse marine-een heden, dié thans in Indonesië een taak voor de inwendige beveiliging vervullen, deze taak voorlopig zouden blijven uitoefenen onder Nederlandse vlag, maar ter beschikking van de re gering der R.I.S. Aan Indonesische zijde gaf men cr de voorkeur aan deze schepen van Nederland te kopen en Nederlanders in dienst te houden, zo lang men zelf nog niet over voldoende personeel beschikt. Vlissingen aangekomen: 7 October, Rei ger van Antwerpen. 8 October, Willy Matthiessen van Gent. Sleepboot Zuider zee met baggermolen van Maassluis. Vlissingen vertrokken: 6 October, Ska- gen naar Kalmar. 8 October, Reiger naar Alburg. Zwarte Zee naar Port Said. Gepasseerd naar Antwerpen: 7 October, ArnediJk van Rotterdam. 8 October. Bos koop van Amsterdam. Ton-S van Rotter dam. Gepasseerd van Antwerpen: 7 October. Prins Alexander naar Rotterdam. Java van Gent naar zee. Import naar Rotter dam. Franka naar Lissabon. Erna naar Kopenhagen. 8 October. Nijenburgh naa: Rotterdam. Waar zijn onze schepen,? Aalsdijk. p. 7 Lizard n. N. Orl,; Aga memnon 6 v. Param. n. Curacao fsAlblas- serdijk 6 v. Rotterdam te Vera Cruz; Al- bireo 7 v. Khorramshar te Basra- Alcor 7 v. Recife te Bahia. Aldabi 7 v. Rotter dam te Antwerpen. Aletta 3 van Penang n. Pladjoe. Berlage 4 v. Batavia te Hong kong. Boissevain 5 v. Kobe n. Yokohama, Boschfontein p. 7 Gibraltar naar Beira. TUCHTRECHTER. De tuchtrechter te Middelburg veroor deelde C. L. te Vlissingen tot geldboeten van f 500 en van f 25 wegens het vragen van te hoge prijzen voor schilderwerk en voor het niet nakomen van de ad ministratievoorschriften. Ter zitting van de Tuchtrechter te Middelburg werden de volgende zaken behandeld: G. v. d. G. te Arnemuiden, had haar te koop aangeboden vis niet van een prijsaanduiding voorzien. Haar werd een boete opgelegd van f 5. Voor eenzelfde feit hadden zich C. G., C. de R„ G. v. d. G., M„ C. en J. S„, al-., len ta Arnemuiden te verantwoorden. Zij kregen resp. een boete" van 5, f 5, f 2.50, f 2.50 en f 5. C. K„ ie Veere, P. de M. en D. S.. beiden te Vlissingen waren in gebreke gebleven met hun prijsaanduiding en kregen resp. een boete van f 10. f 5 en f 10. H. v. H. en W. v. d. B., beiden te Rijs wijk werd het aftimmeren van woningen te Vlissingen tegen te hoge prijzen ten laste gelegd. De Tuchtrechter hield deze zaak aan, wat ook het geval was met de zaak contra C. H. uit Rotterdam, die zich voor eenzelfde feit te verantwoorden had. TE DURE WIEDMACHINES. Ter zitting van de Tuchtrechter voor de Prijzen te Middelburg werden de vol gende zaken behandeld: De N.V. M. te Goes, was de verkoop van wiedmachines tegen te hoge prijzen ten laste gelegd. De boekhouder van de N.V. gaf een toelichting, waarna de Tucht rechter deze zaak aanhield. L. D. te Lewedorp, had zich niet ge houden aan de geldende prijsvoorschrif- ten voor diverse levensmiddelen. Hij kreeg een boete van f 10. Voor de verkoop van een gebruikte sproeimachine tegen te hoge pry's had zich C. S. te Rilland-Bath te verantwoorden. Nadat S. een toelichting gegeven had werd de zaak aangehouden. J. W. te Rilland-Bath had een woning tegen te hoge prijs verhuurd. Boete f 46. SCHAKEN Euwe won te Baarn. Zondag werd te Baarn het Internati onaal schaaktournooi beëindigd. In groep A behaalde dr. Euwe het hoogste aantal punten: 6f'j, terwijl in groep B als eer ste van Óosterwjjk Bruin met 6 punten eindigde. De enige vrouwelijke deelneem- siêr. mevr. F. Heemskerk, bracht het er niet al te best af. zij eindigde in groep B op de zesde plaats met lVi punt. De eindstand luidt: Groep A: 1 dr. Euwe 6^2 pnt.; 2 Henneberke 5 pnt.; 3 Kramer 4 pnt.; 4 Barendregt 4 pnt.; 5 Spanjaard 4 pnt.; 6 de Lange 3 pnt.; 7 Visser 1 pnt.; 8 Tordion V2 pnt. Groep B: 1 Van Oosterwij k Bruin 6 pnt.: 2 Apking pnt.: 3 Mueller 5 pnt.; 4 Donk 4 pnt.; 5 Paard 4 pnt.; 6 Mevr. Heemskerk l!i pnt. 7 Waling Dijkstra V/2 pnt.; 8 de Groot M pnt. OM HET KAMPIOENSCHAP VAN ZEELAND Zaterdag is de tweede helft van deze competitie begonnen. De uitsla gen zijn; Reusen—de Vos 01; Quak- kelaarVerburg 10. Scheltensv. d. Ende afgebroken in een ogenschijnlijk gelijke stelling, waarin echter v. d. Ende de beste kansen heeft KORFBAL En zij gingen Tijdens de competitiewedstrijd Uni— Rohda in de tweede klasse district Noord van de Koninklijke Nederland se Korfbal Bond ontstond tussen de scheidsrechter en de aanvoerder van Rohda een meningsverschil, hetgeen tot gevolg had dat de ploeg van Rohda en bloc het veld verliet. Ongeveer 15 minuten voor het einde stuurde de scheidsrechter een der spelers van Rohda het veld uit. De aanvoerder van Rohda nam hiermede geen genoegen, met het bovengenoem de gevolg HOCKEY Middelburg Forward II 0 0. In een druilerig motregentje en op een spiegelglad veld moest Middel burg het opnemen tegen Forward n uit Tilburg. Als gevolg van de glad heid werden er veel overtredingen gemaakt. De scheidsrechters hadden dan ook geen gemakkelijke taak. Voor de rust was de thuisclub iets in de meerderheid, wat een aantal straf- corners opleverde, maar de spil, die deze corners inschoot, was niet erg fortuinlijk. De aanvallen van For ward, die veelal over rechts gespeeld werden, waren niet van gevaar ont bloot, maar de Middelburg-verdedi ging greep steeds goed in. Na de thee kwam Forward meer opzetten, maar de aanvallen werden slecht afge werkt, zodat doelpunten uitbleven. Beide ploegen vochten hard voor 't winnende doelpimtje, dat echter uit bleef, zodat het einde van deze span nende, maar geenszins mooie wed strijd, kwam met blanke stand. Sollicitanten voor beul. In een memorandum aan de Koninklij ke commissie, die door de Engelse rege ring werd benoemd om alle aspecten van de kwestie van de wenselijkheid van de doodstraf te onderzoeken, spreken Brit se gevangenisgeestelyken zich uit voor de doodstraf wegens moord. Ook zeggen zij voorstander te zijn van de strop als middel tot executie, daar „het stigma, dat aan de terechtstelling door ophan ging verbonden is. het afschrikwekkend effect van de straf verhoogt". Gevangenisdirecteuren gaven als hun mening te kennen, dat de dood door dc strop „snel en menselijk" was. Zij deel den mede, dat een „geweldig aantal" sol- licitaites voor de betrekking van beul waren ontvangen. Boskoop 7 v. Amst. n. Chili. Breda 7 van Buenaventura naar Antwerpen. Bloem fontein 7 v. Pt. Elisab. naar Kaapstad. Bhjdendijk 8 van Amsterdam n. Beira. Clavella 7 v. Rotterdam te Pt. de Bouc verw. Congostroom 6 v. Pt. Gouet n Monrovia. Corilla, 9 v. Curacao te Stan- low verw.; Deo Duce 7 v. Amsterdam n. Kopenhagen. Euterpe 8 v, Bilbao te Am sterdam, Erinna 5 van Pladjoe naar Batavia. Esso Roterdam p. 7 Malta n Ras Tanura. Gaasterkerk 7 v. Tanga té Mombassa. Groote Beer p. 7 Maladiven n. Amsterdam. Helena p. 7 Ouess n W.- Indië. Hoogkerk 7 v. Pt. Elisab. te E Londen. Iris 8 van Cadiz te Amsterdam. Joh. v. Oldebarnevelt p. 7 Gibraltar n! Bat. Jupiter 7 v. Gibraltar n. Piraeus. Ka- merlingh Onnes 7 v. Batavia te Rotter dam. Langkoeas p. 7 Minicoy n. Rotter dam. Leopoldskerk 8 v. Hamburg te Rot terdam. Lucita 5 te Heysham. Luna 7 v. Genua n. Antwerpen. Macomp. 29 van Suez n. Mena al Ahmadi. Marpessa 7 v. Curacao te Trinidad. Meerkerk p. 7 Ouess. n. Kobe. Midas 6 v. San Felix n. Malaga. Nestor 6 v. Thessalonici te Istanboel. Odysseus 7 v. Savona te Genua. Orpheus 7 v. Lissabon n. Gibraltar. Ovula 5 v. Mi- rl te Singapore. Para p. 7 Finist. n. Da kar. Pr. Alexander 7 v. Antwerpen te Rotterdam. Pr. Fred. Hendrik 4 v. Chica go n. Antwerpen. Pr. Willem IV 7 v. To ronto n. Cleveland. Raki 6 v. Los Ange les n. San Francisco. Roelf 7 v. Bord. n. La Pallite. Rjjnkerk p. 6 Perim n. Rot terdam. Saldja 2 te Miri. Saroena 3 te Miri. Siaof 7 v. Rott. te Batavia. Stad Alkmaar 7 v. Sorel n. Nederland. Stentor 7 v. Catania n. Rotterdam. Slrobo 7 van Kopenhagen n. Aarhus. Tabinta p. 7 Mal ta n. Batavia. Tibia 3 v. Suez n. Aba- dan. Van der Waals 7 v. Madras n. Calc. SCHEPEN DOOR HET KANAAL VAN ZUID-BEVELAND. 7 Oct.: Ansa, v. d. Graaf; Danubia, Snij ders; Malinglang, Mus- Materhorn 2 v. d. Hoeven; Odenwald, Kosten; Tran sport 28, Theenaart; Jaco, Goumare; Wil- adcor, de Been; Nico, Slotboom, allen naar Rotterdam; Wilcor, van Meel naar Amsterdam; Leendert Pieter. van Groe- zen naar Zaandam; Onderneming, Muur- ling naar Oosterhout; Frank. Romeijn naar Vlieland; Aller,, Blom naar Lith; Ida, de Reus naar Ochten; Vrouw Catha- rina, Mantel naar Broekerhaven; Fami- lietrouw, den Outer naar Schiedam; Vlie gende Hollander, Broekhuizen naar Kra- lingseveer; Anna, van Gent naar Arn hem; Adriana, Ruitenberg naar Werken dam; Adma Stevense, naar Bingerden; Ai-jo, Strijbis, naar Wageningen; Spera, v. Vliet, naar Akkrum; Eendracht. Oomens, naar Zwolle; Hendrika, v. d. Adel, naar Deventer; Broedertrouw, de Rooyen, naar Schoonhoven; Pro Patria, Bosnia, naar Zutfen; St. Bernadotte, Demany, naar Vlissingen; Maas, de Roover, naar Geer- truidenberg; Betsy, Hulsman, naar Briel- le; Dranaco XI. Llgtenberg, naar Ros- sum; Leon, v. d. Linden; naar Roermond; Margaretha, van Neyenhof; Almama, Heintjes; Hasjoengouw, de Wachter; Flu- viale 32, de Koster; Damco 128, v. Rooyen; Luka, van Kerkhoven- Urie, Ploegaart; Fraternité 8, Ploegaart; Fragri. Mooy; Phenix 14, Zijlmans, allen naar Duitsland; Rhenania 13, Hamnier; Mitropa, de Vries; Navexmotor 8, Blommaart; Marie, Wil- lemse; Fur ka. Huizen, allen naar Bazel; 2 Gebroeders, Wieland; Rijn Schelde 10*. Verhagen; Mitropa 4, Smits; Topaze, Reij- mers; Adriana, Larooy; Anna Elsje, As- man; Vita, Fernhout; Frans, Schets: Rex Rheni, v. d. Graaf; Storno, Wagenmakers- Tanja, Vermeulen Remauer, Joos; Ilf, Hoogeveen; Siny, van Vugt; Espero. Veenstra; Hollandia, Versluis: Lahn, Lastdrager; Hoop op Behoud. Visser; Pa loma, Maas; Onderneming, de Waal; Am bulant, de Waal; Niets Bestendig, de Jon ge; Express 52, Broeken; Speranza, Jut; Roveredo, Thanhauser; Neska 2, Hoefna gel 2 Gebroeders, van Leeuwen; Cornelia, van Meel; Wolter. de Vries; Urk, van Starrenborg; Thilla 3, Korstanje; Nauti lus I, Dung; Corton, Wolf; Ncptun 63, Demer; Volharding, Klos; Wilma, Jiskoot; Johanna, Emans Emma. van Gooi; Ger- di, de Bot; Full Speed. Koenen;Lam- berta. Vos- Doris Haller, Kregting; CFR 516, Van Adrichem; St. Gulseppe, de Bruin, allen naar B'elgië. Marktberichten VEILING KAPELLE-BIEZELINGE EN O. Van 7 October 1949. Appels: Cox's Oranje Pippin 7—46, Sterappe 1336. Bramley's Seedling 11— 16, Goudreinette 1037, Franse Reinet- te 9—17, Groninger Kroon 9—29, Glorie van Holland 12—30, Bismarck 9—13, Dubb. Bellefleur 8—12, Jacq. Lebcl 1014. Kes wick 811, Laxton's Superb. 1014, Trasp. de Croncel 1016, Val appels 10.5; Kroet- appels 910.5, Val Goudreinette "ll11.5, Val Sterappel 9.5. Peren: Legipont 321. Conference 621, Doyenné du Cornice 6 60, Bonne Louise d'Avranches 4—16. Beurré Alexandre Lucas 429, idem Dilly 5—12, idem Diel 5—8. Le Lectier 4—9. Seigneur d'Esperen 38. Zwijndrechtse Wijnpeer 4—9,5, Soldat Laboureur 3—6, Maagdepeer 49. Pondspeer 311. Sp. Wijnpeer 310. Nouveau Poiteau 36,5, Jodenpeer 34. Beurré Lebrun 10. Diver sen: Bramen 5376, Groene Noten 58, Druiven 5377, Dubb. Princ. z. dr. 31— Tomaten 18, Rode kool 5.56.5, Sav. ZON EN MAAN. 11 October. Zon: op 6.57 Maan: op 19.12 KERKNIEUWS. INTREDE DS. J. H. v. BEUSEKOM. Na 's morgens te zijn bevestigd door ds. J. R. Wolfensbergen uit Amsterdam met een predikatie over 2 Cor. 5 20b: .Lata U met God verzoenen", deed Zondag middag ds. J. H. Beusekom uit Zundert- dorp zyn intrede in de Ned. Herv. kerk te Breskens met een predicatie over Lu cas 22 vers 27b: „Ik ben in het midden van U als een die dient". Na de dienst, die door een zeer groot aantal kerkgan gers met aandacht werd gevolgd, sprak ds. Beusekom verscheidene personen en colleges toe. welke toespraak werd be antwoord met woorden van welkom door burgemeester Eekhout, namens de bur gerlijke gemeente Breskens, ouderling Meeuwsen, namens de kerkeraad, ds, Schopenhauer, namens de ring IJzendij- ke. ds. Fournier, namens de classis en door ds. Wiebosch als consulent, welke laatste door de gemeente Ps. 134 ver^ 3 aan de nieuwe predikant liet toezingen. HULPPREDIKER INGELEID. Zondagmorgen heeft ds. C. Metselaar uit Goes candidaat Keuning ingeleid als hulpprediker. Ds. Metselaar had als tekst gekozen 1 Petrus 5 7. Nadat hy cand. Keuning had toegesproken, zong de ge meente deze de laatste vier regels van Gezang 94 toe. Daarna sprak cand. Keu ning nog naar aanleiding van 1 Petrus 4 10. NED. IIERV. KERK Aangenomen naar Goes (toez.) ds. H. M, Strating; 's Abtskerke. Beroepen te Vollenhove R. W. Steur te Ouddorp; te Ede L. Blok te Kampen; te Vollenhove J. B. Weener te Heerjans- dam; te Octen (toez.) K. Omme, cand. te Dordrecht; te Zetten-Andelst J. Lekker- kerker te Westbroek. Aangenómen naar Waaxens Brantgum W. F. Monnë, cand. te Watergang, die bedankte voor Moordrecht. Bedankt voor Waddinxveen (le pred. pl.) J .Hovius te Hoogeveen: voor Ben schop J. T. Doornenbal te Oene. Ds. H. M. Strating te 's Heer Abtsker ke heeft het beroep naar Goes (toez.) aangenomen. GEREF. KERKEN. Beroepen te Zaandam (vac. P. v. Dyk) G. Brouwer te Harlingen; te Garrelsweer J. F. Rozendal te Makkum. Tweetal te Amersfoort (3e pred.pL) G. Brouwer te Harlingen en T. B. v. Hou ten te Britsum. GEREF. GEMEENTEN. Bedankt voor Dirksland Chr. v. Dam te Werkendam. CHR. GEREF. KERK. Bedankt voor Vlissingen Ds. S. v. d. Molen te Leeuwarden. KLANKEN UIT DE AETHER DINSDAG. Mnurits. van den Berg dirigeert het Omroep-kamerorkest, waarbij Renzo Sabatini viola d'Amore speelt. Uitge voerd wordt allereerst de Ouverture „Der Schauspieldirektor" van Mozart, waarna Sabatini het concert in A voor viola d'amora. orkest en cembalo van Asipli speelt (H. I 22.15). Jan Odé speelt pianowerken van Maurice Ravel (Gaspard de la nult) (H. H 22.05). Hilversum I: 7,*8. 13. 18, 20 en 23 Nws; 8.40 Het Orkestje van A. de Hollander; 8.55 Van vrouw lot vrouw; 9 Gramofoon- muMek; 9.30 Aubade: 10 Morgenwyding; 10.15 Arbeidsvitaminen; 10.50 Kleutertje luistert; 11 Franz Völker; 11.30 De Wek ker; 12 Les Gars de Paris; 12.30 Mede delingen ten behoeve van land- en tuin bouw; 12.40 Le piano Romantique; 13.15 Promenade Orkest; 14 Met naald en schaar; 14.30 Radio Matinee; 16.15 Hon derd beroemde componisten; 16.30 Bran- daris; 17.25 Duke Ellington: 1*7.35 De Ron de Tafel Conferentie; 17.45 Regeringsuit zending; 18.15 Tom Erich; 18.30 Regerings uitzending; 19.05 Achter Het voetlicht; 19.15 Hugo de rGoot en zyn Orkest; 19.45 Regeringsuitzending; 20.15 Bonte Dins- dagavonatrein; 21.30 Gramofoonmuziek: 21.45 Vyftien minuten wereldmelodieën; 22 Buitenlands overzicht; 22.15 Renzo Sa batini; 23.15 Franz Liszt Concert. Hilversum H: 7. 8. 13, 19. 20 en 23 Nws; 8.15 Pluk de dag; 9 Moeders wil ls wet; 9.30 Waterstanden; 10 Wie komt er in mijn hokje. 10.40 Schoolradio; 11 Muziek houdt fit; 11.40 Vocale werken van Han del; 12.03 Metropole Orkest: 12.33 Vervolg Metropole Orkest; 13.20 Lichte orkestwer ken; 14.30 Onder ons- 15.30 Dinsdagmid dag-Discoklanken; 16 De Zonneblioem; 17 Na Schooltijd: 17.45 Amusementsorkest: 18.20 Sportpraatje; 19.25 Dit is leven; 19.40 Amusementsorkest (vervolg); 20.05 De gewone man zegt er het zyne van; 20.12 Radio Philharmonisch Orkest: 22.05 De Pianowerken van Maurice Ravel: 22,28 E. Power Biggs; 22.45 Avondgebed; 23.25 Kamermuziekconcert. Brussel-Vlaams (322 m.): 7. 8. 9, 13. 17.05. 19. 22 en 23 Nieuws; 9.05 Lichte Gram. muziek; 12.32 Kwartet Frans Her- nould: 14 Schooluitzending; 17.15 Franse les: 17.55 Kroniek van de Middenstand; 18 Piano door Rence Cosse; 18.30 Voor de soldaten Brussel-Frans (484 m.): 7. 8. 13. 19.45, 22 en 22.55 Nieuws; 9 Kookpraatje; 13.15 Casinoprogr.; 13.50 Oratorium; 17.10 Ver- zoekprogr.; 18 Voor de soldaten; 20 Om roeporkest; 20.30 Causerie; 22.15 Concert. Vlissingen Terneuzen Hansweert Zierikzee HOOG WATER U.+NAP u.+NAP LAAG WATER 4.30 5.09 5.33 1.97 2.11 2.19 1.46 16.12 16.38 17.15 17.41 1.94 2.08 2.17 1.43 u.—NAP 10.06 1.79 10.39 11.22 10.52 1.99 2.14 1.40 -NAP 22.28 1.89 23.01 2.08 23.43 2.24 23.15 1.51

Provinciale Zeeuwse Courant | 1949 | | pagina 4