Kappic en Je ZeevueJslrigJ Officiële publicaties VAN HOUTEN Sport en wedstrijden LAXEER-AKKERTJES DE ZWARTE ORCHIDEE Scheepvaartberichten KLANKEN uit de AETHER DONDERDAG 6 OCTOBER 1949 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 5 WIELRENNEN Wagtmans won wegwedstrijd te Hulst. De uitslagen van de te Hulst gere den wegwedstrijd voor amateurs over 119 km. luiden: 1. Wagtmans, (Breda) 3 uur, 2 min.; 2. Braam. (België); 3. Braspennickx (Breda); 4. Thoen (Bel- gië) allen dezelfde tijd als Wagtmans; Op 1 ronde: 5. Van Oers, (België); 6. van den Eynden, (Ossendrecht)7. de Booy, (Amsterdam); 8. van de Els- hout, (Made); 9. Voorting, (Haarlem); 10. Rijvers, (Breda). Bartali won grote prijs van Wenen. Een wedstrijd voor profs om de grote prijs van Wenen werd Dinsdag, avond door Bartali (Italië) gewon nen. Tweede werd de Zwitser Wei- lenmann, gevolgd door Menapace (Oostenrijk), Beyart (Frankrijk), Dunder (Oostenrijk), en Corrieri (Italië). BOKSEN WEDSTRIJDEN. Op 15 October a.s. organiseerd D.O.S. wederom bokswedstrijden in het Con certgebouw te Vlissingen ter gelegenheid van het 4-jarig bestaan en de opening van het seizoen. Een mooi programma zal worden afgewerkt, o.a. Jan Nicolaas. prof kampioen van Nederland licht ge wicht, zal in 6 ronden zijn buitengewone techniek demonstreren tegen H. Nico laas. Verder zijn er partijen J. Meulmeester tegen J. Vrijtak, Den Haag; J. v. Bo ven, P. Bazuin, M. Riteco. Bronnenburg, H. de Klerk, S. Ritman, J. Visser, W Toutenberg, Joop de Hond, Kromhout, G. de Meijer, Florijn. P. Rief, Sappema. K. Allewijn, Bouwhuizen, K. Mansveld, Ho- genband, H. Schelling, v. Oostrum, de Graaf, S. Schaap. KORFBAL UITSLAGEN VAN ZATERDAG. Eerste kl.Togo I—Seolto 4—1; Swift I Luctor 111: Madjoe IBKC 33. Tweede klasse: VKV—Scampolo I 0—2- Swift II—Tjoba 2—3. 3e Klasse A: TopVopo; Stormvogels— Tjoba II 8—1. 3e klasse B: SSS II—de Poel 3—10; Scampolo IISinoto 33. 3e klasse C: AKCFortuna. Fortuna niet opgekomen. Adspiranten: SwiftVopo 8—0. PROGRAMMA VOOR ZATERDAG A.S. Seolto moet thuis tegen Volharding een puntje kunnen behalen, terwijl ook Luc tor te Krabbendijke niet kansloos is. Swift gaat te Goes één van haar zwaarste wedstrijden tegemoet, doch kan deze wedstrijd niettemin winnen. Tweedé klasse; Eendracht—VKV; Olym- piaSSS I. 3e klasse A: Swift IIIVopo. 3e klasse B; SS II—'Vios II; De Pqel— Elto; SinotoDips. 3e klasse C: Madjoe II—KWB. AdspirantenVKVVopo. SWIFT—LUCTOR 11—1. Hoewel Swift op haar concurrente wel een zeer grote overwinning heeft behaald, was het spel van Swift deze middag niet zogoed als anders, terwijl Luctor er ge heel uit was. Het begin was vrij vlot, doch toen Swift enige grove fouten van Luctor had afgestraft, en de stand door Eiff en Bruggeman op 4—0 was gebracht, was er van strijd tussen deze rivalen geen sprake meer. Voor de rust maakte de Ru er 50 van. Na de rust maakte mej. Jacobs er 60 van. Voogd en Eiff brachten de stand op 8—0. waarna mevr. de Putter voor Luctor verdiend de eer redde. Mej. J. Adriaanse, mej. Jacobs en de Ru brachten vóór Swift de stand op 111, wat het einde was van deze spor tief, doch slecht gespeelde wedstrijd. SWIFT.VOPO ADSPIRANTEN 8.0 De Swift jongens en meisjes waren inderdaad veel sterker, en het was vlug te zien, dat het een grote over winning zou worden. Er werd beter gekorfbald, hoewel niet altijd even ernstig werd gespeeld. Het zal dan ook tegen betere tegenstanders moe ten blijken, of aan deze grote over winning enige waarde toegekend mag worden. SWIFT II—TJOBA I 3—3 Tjoba kwam direct in de aanval en had binnen 5 minuten de stand op 20 gebracht, doordat de verdedi ging van Swift niet direct op volle loeren draaide. Na de vakwisseling ging het gelijk op, wel maakte Tjoba er 3—0 van, doch Meesters en mej. Tanis brachten de stand op 2—3, wat de verhouding aardig weer gaf. HANDBAL Wedstrijdprogramma. Het handbalprogramma van de afdeling Zeeland voor Zondag a.s. luidt als volgt: Dames: EMMHellas III: Mara thon H—Volharding; Marathon III de Zeeuwen n. Heren: Marathon IIIMarathon II; Hellas IIIEMM II; Volharding —Tonido II; Volharding IITonido Tevens zal op sportterrein aan het gemeentelijk de Keersluis te ngen een vriendschappelijke •ijd worden gespeeld tussen. ïpOflMM Vlissingen een wedstrijd worden gespeeld dames-junioren elftallen A en B van de V.S.V. Marathon. 8. Kappie liep weei door en hij was nog maar een eindje ver der, of de oude zee man op de meerpaal werd aangesproken door een zeer ongun stig uitziend man, na melijk Kale Horxel zelf! „Wie was dat kleine mannetje, waar je zojuist mee sprak, baas?" vroeg hijmet 'n sluwe uitdrukking in zijn ogen. „Een kapi tein aan de strepen op zijn jas te zien!" „Wat gaat het je aan?" vroeg de oude zeeman. „Het is ge woon een kapitein van een schip. niks bizonders! „Welk schip?" vroeg Kale Hor rel. „Ik geloof van de „Kraak", die zojuist van morgen is binnengekomen. En wat zou dat? Kijk niet zo vuil, man!" „Doet hij mèe aan de zeewedstrijd?" vroeg Kgile Horrel met een gemene flikkering in zijn ogen. „Weet ik dat?" zei de oude man. „Het zal wel! Zal wel winnen ook! „Kraak" is een sterke sleepboot. kan niemand tegen op! Jij hebt geen kans met zeilschipgeen windl" Kale Horrel lachte schamper. „Dót dacht je maar! Kale Horrel. Wint altijd! Waar ligt die „Kraak"? „Die kant uit ergens!" wees de oude man. „Wat gaat het je aan? Maak maar dat je weg komtik wil niks met je grijnzende hoofd te maken hebben. laat me met ruit!" (Ingezonden mededeling). Ook Uw ingewanden moeten op tijd „gewassen"worden. Neem eens per week één of twee Amsterdamse Beurs 4 Oct. 5 Oct. Nederland 1947 (3%) dito 1937 3 Dollar-lening 1947 3 7 Investeringscert. 3 Nederland 1962—64 Nederland 1962—64 Nederland N.W.S, 2% Spaarc. a f 100 2%% Indië 1937 A 3 Grootboek 1946 3 Ned. Ind. Hand. B. Ned. Handelmij. AKU Bergh's Jurgens Calvé-Delft Centrale Suiker Kon. Ned. Hoogovens Unilever 97% 97<<i 94 98% uit 79'A 100% 95 96'/» 97% 97 94% 98','a 99% 99% lóoii Dc Burgemeester van Middelburg maakt bekend, dat: de in Indonesië verblijven de militairen in het algemeen genood zaakt zijn, voor de op hun leven gesloten verzekeringen een premie-verhoging t« betalen, ter dekking van het zgn. Tropen, en Molestrisico. Zou deze betaling om de een of andere reden worden nagelaten dan zou de kans bestaan, dat, in geval van overlijden, de nagelaten betrekkingen van de verzeker de militair de verzekerde uitkering niet of slechts gedeeltelijk zouden ontvangen. Het Rijk neemt daarom onder zekere voorwaarden, voor militairen van de Koninklijke Landmacht en de Zeemacht, dit extra-risico voor zijn rekening. In de Wet tropen- en molestrisico mili tairen (Staatsblad 1947, no. H 383), opge- nomen en toegelicht in legerorder 1948, No. 145 L.-L.M., is bepaald, ten aanzien van welke levensverzekeringen dit risico door het Rijk wordt gedragen. De militairen van de Koninklijke land macht en de Zeemacht, die in aanmer king wensen te komen voor restitutie van reeds betaalde of vrijstelling van nog te betalen extra premie, wenden zich, eventueel door tussenkomst van een door hen aan te wijzen gemachtigde, tot het Hoofd der Afdeling B 4 van het Ministe rie van Oorlog. Plein 4. te 's-Gravenhage. onderscheidenlijk tot het Hoofd van de Onderafdeling rechtstoestand militairen zeemacht van het Ministerie van Marine. Lange Voorhout 7. te 's-Gravenhage. on der opgave van: a 1) naam en voornamen van de ver zekerde militair (voluit): 2) rang of stand, onderdeel en Jeger- nummer; 3) militair adres: 4) huisadres in Nederland; b. 1) naam en voorletters van de ge machtigde; tevens 2) in welke betrekking deze gemachtig de tot de verzekerde staat; 3) volledig adres van de gemachtigde. Gegevens betreffende: a. de militair: b de gemachtigde. (Ingezonden mededeling). „ACTIEF WIT" WERKT ALS EEN SNEEUWBAL HELDERDER EN ZACHTERE WAS Naar men weet, ontstaan ontzaglij ke sneeuwballen dikwijls uit een kleine hoeveelheid sneeuw, die boven op een berg aan het rollen is ge bracht. Al rollende wordt de sneeuw? bal steeds groter. Eenzelfde ver schijnsel doet zich ook in het dage lijks leven voor. Een bepaalde ge woonte begint zich in te burgeren en girijpt dan in steeds grotere omvang om zich heen. Wij zien dat op het ogenblik ge beuren met een moderne wasmetho- de, gebaseerd op het nieuwe systeem van optisch bleken. De daarvoor sa mengestelde stof, het „Actief Wit", is verwerkt in „Casteila" Zelfwer kend Wasmiddel. Tesamen met reeds bekende bleekmiddelen en met het wasproces levert dit een was op, die vele malen helderder en vele ma len zachter is, dan tot nog toe voor mogelijk werd gehouden. De resulta ten van „Casteila" zijn zo opvallend, dat het „Actief Wit" bij vele huis moeders het gesprek van de dag vormt! (Ingezonden mededeling). MIDDELBURG. HINDERWET. VERZOEKEN OM VERGUNNING INGEWILLIGD. B. en W. Van Middelburg maken be kend. dat de verzoeken van N. V. Petro leum Maatschappij „Sinfina" om op per ceel Kanaalweg een benzine-installatie te mogen uilbreiden; Coöp. Landbouwvereniging „Eiland Walcheren" om op perceel Kleverskerk- seweg een graandrogerjj en graanreini- gings-installatie te mogen plaatsen ep in gebruik nemen; J. P. Klaassen om in perceel Achtersin gel 83 een reparatiewerkplaats voor mo toren en machines te mogen oprichten en exploiteren, door hen zijn ingewilligd. Middelburg. 28 Sept. 1949. MIDDELBURG. HINDERWET VERZOEKEN OM VERGUNNINGEN. B. en W. van Middelburg brengen ter openbare kennis, dat ter gemeentesecre tarie ter inzage liggen verzoeken met bij lagen van: M. L. Polak cn Zoon N.V. te Middel burg, om vergunning tot het opslaan en bewerken van metalen op perceel Kle- verskerkseweg; C. Joziasse en Zn. q.q. fa. Boddaert en Co.. om vergunning tot het uitbreiden van de ijzergieterij in perceel Kousleen- sedijk 8—10; Focus fa. A R. de Muynck om vergun ning tot het oprichten en exploiteren van een fabriek van veiligheidsartikelen in perceel Nieuwe Burg 9; Fa. te Roller en Co. om vergunning tot het oprichten en exploiteren van ene electrische slagerij met werkplaats en ro kerij Jn perceel Lange Delft. Op 12 Oct. a.s. des v.m. 10,30, 10,45, 11 en 11.15 uur zal gelegenheid bestaan om bezwaren tegen inwilliging van deze verzoeken in te brengen en deze monde ling en schriftelijk toe te lichten. Zowel de verzoekers, als zij. die bezwa ren hebben, kunnen gedurende 3 dagen vóór hét bovengemelde tijdstip, ter secre tarie der gemeente kennis nemen van de terzake ingekomen schrifturen. Middelburg. 28 Sept. 1949 ONTHEFFING BOUWVERORDENING B. en W. van Middelburg brengen ter openbare kennis, dat door J. B. van wijekhuyse- te Middelburg ontheffing is verzocht van de bepalingen van art. 26 lid 1 van de gemeentelijke bouwveror dening betreffende overschrijding van de achtergevclrooilijn ten aanzien van een te bouwen garage met hangar aan de Rotterdamse kaai (pand Sukkel). Het verzoek ligt voor een ieder ter In zage ter gemeente-secretarie van 3 t. m. 17 October a.s. Middelburg. 1 October 1949. VLISSINGEN HINDERWET. VERGUNNING VERLEEND. B en W. van Vlissingen. gelet op art. 8 der Hinderwet, brengen ter openbare kennis, dat bij hun besluit van 27 Sep tember 1949 aan Shell Nederland N.V. te 's-Gravenhage op de daarbij gestelde voorwaarden vergunning is verleend tot het oprichten van een benzine-instal latie door het plaatsen van een onder gronds reservoir met een inhoud van 6000 liter én een bovengrondse aftapinrichting, op het perceel, gëlégen aan de Buiten haven. Vlissingen, 29 Sept. 1949. VISMIJN VEERE. 5 Oct. Handels garnalen 128 kg 51: Pellerij garnalen 5048 kg 45; Schar 100 kg 33: Bot 148 kg 48—63; gchol 50 kg 23—58: Middel tong 48 kg 91—217; Rog 71 kg 12—19. alles per kg. Het Nederlandse merk met Wereldreputatie Marktberichten VEILING ZUID-BEVELAND. 5 Oct.: Peren voor export: Doyenne du Cornice 47.80: Brcurré Alex. Lucas 25.50; Conférence 17; Legipont 13.10; Nouveau Porteau 7,10; Zwijndr. Wijnpeer 11.50; Br. Clairgeau 19.10; Emile d'Heyst 16.50. Appels voor export: Cox Orange Pip pin 30.20; Glorie van Holland 26; Gro ninger Kroon 22.30. Notarisappel 21.20; Allington Pippin 22.60. Groenten: Komkommers I 10. id. III 67: Kropsla 5—8.50; Bloemkool I 22—31, id. II 1215. id. Ill 8. Meloenen 9—27; Dubb. Princessebonen 26—43; Pronkbe nen 25; Stoksnijbonen 20; Rentegevers 45; Postelein 2022; Gtoqne kool 8—18; Rode kool 5.50—11; Witte kool 6: Andij. vie 610; Uien 914; Tomaten 16—24; Prei 18; Peen 5.50; Aardappelen 5,50; Kroten 11—13; Selderij 2.503; Pieterse lie 1—1.50; Wortelen 8—10: Radijs 5, alles per 100 kg, bos of stuks. VEILING KAPELLE-BIEZEL1NGE. 5 Oct.: Appels: Cox Orange Pippin 8 49; Sterappels 639; Jacq. Lebel 9—15; Bramley's Seedling 9—15; Glorie van Hol land 740: Transp. de Croncel 11—18; Franse Reinette 6—17; Goudreinette 10— 24; Groninger Kroon 20—22; Laxton's Su perbe 8—14; Present van Lunteren 9—16: Valappels 910; Val Goudreinette 910; Val Sterappel 9.50—10. Peren: Zwijndr. Wijnpeer 312; Doy- enné du Cornice 650; Beurré Alex. Lu cas 5—26, id. Clairgeaux 3—23, id. Lebrun 3—10; Conférence 3—22; Nouveau Poiteau 37; Pondspeer 312; Emil d'Heyst 3— 12; Legipont 4—20; Spaanse Wijnpeer 6— 10; Maagdenpeer 37; Triomph de Vièn- ne 7—19. Diversen: Kletsen 14; Monarchpruim 625; Bramen 3483; Druiven 4983; Groene Noten 4062: Uien 3—10; Andijvie 59; Dubb. Princessen z. dr. 2143: Snij bonen 3739; Sav kool 810; Rode kool 5; Augurken 38; Tomaten 18—22; Sla 6— 9; Bloemkool 6—12; Komkommers 7—12; Noten 2.70. alles per 100 kg. bos of stuks. VEILING KRABBENDIJKE. 5 Oct.: Gew. veiling: Bonen: Dubbele Spedciebonen 26. Appels: Zuccamaglio Renette 9—21: Manks Codlin 11—21: Cox Orange 8—48; Laxton Superbe 8—28; Signe Tillish 8 24; Gron. Kroon 8—19; Sterappel 8—37; Prineesse Nobel 816; Croncel 719; Bis marck 7—9; Doyenne de Cornice 2246: Conference 3—14; Legipont 3—15: Beur ré Alex. Lucas 519; Bonne Louisse 3— 13; Nouveau Poiteau 38; Zwijndr. Wijn peer 3—9; Soldat Labeureur 6—22. alles per 100 kg. FEUILLETON 105% 164 164 197 195% 320 320», k 153 153% 187 Ned. Kabelfabriek Philips Wilton Feyenoord Kon. Petrol. Mij. Amsterdam Rubb. H.A. Lijn Kon. Paketvaart Ned. Scheepv. Unie Rotterdamse Lloyd Stv. Mij. Nederland Handelsver. A'dam Deli Batavia Mij. Deli Mij. Anaconda Bethlehem Steel General Motors Kennecot Shell Union Baltimore Spw. Miss K.T. Spw. Pennsylvania 309 306 243% 241% 169% 169 312% 312% 148% 146 174% 173 159% 158 167 165 155 154 174% 127% 155% 25% 79% 61% 46% 35% 126% 153% 26% 61% 47% 35% - 2% 12% 12% Sinds de devaluatie schijnt het wel als of op de effectenbeurs de toon niet meer wordt aangegeven door de internationale fondsen, maar door de aandelen der in Indonesië werkende cultuurondernemin gen. Woensdag was men voor laatstge noemde weer in mineur. Een door Soe- karno gehouden redevoering inzake het vertrek van de Nederlandse troepen na overdracht van de souverelniteit maakte op de beurs een minder prettige indruk. De toonaangevende cultuurfondsen moes ten enige punten prijsgeven. Dientenge volge trok de handel in en werd het ver loop onbelangwekkend, aangezien ook de andere afdelingen de invloed van de druk op de cultuurfondsen ondergingen. De stemming deed daardoor weer herinneren aan de lusteloze markten van de waarde vermindering der valuta. Verschrikt en een beetje verlegen keek Sam op. De zaak verliep niet, zoals hij zich had voorgesteld en plot seling wist hij definitief, dat zij niet voor een krant werkte. Daarop ging zy voort: „In de regel val ik geen vreemden lastig met mijn persoonlijke moeilijkheden, maar daar ik al zoveel gezegd heb, is het mis schien beter( dat ik u ook verdere uit leg geef. Ik ben de kleindochter van Arthur Cottar. Mijn vader is achttien maanden geleden gestorven. Hij liet zeer weinig geld na en vier jonge kinderen. De oudste, die na mij komt. een broer, is gebrekkig als gevolg van kinderverlamming. „Drie jaar geleden is grootvader weer naar het Zuiden gegaan. Hij gaf evenmin wat om geld. als mijn vader. Hij bracht nooit meer dan en kele exemplaren mee van de orchi- deeënsoorten, die hij ontdekte en die verkocht hij dan voor contant geld, hetgeen hem gewoonlijk weer door de een of ander afhandig werd gemaakt. Maar hij hield een soort logboek bij, waarin met bijbehorende kaarten en aantekeningen al zijn vondsten wer den opgetekend. Als hij thuis kwam, logeerde hij altijd bij ons en ik heb het vaak gezien. Het was een van die speciale boeken, die men kan afslui ten en het bijhouden daarvan was 'n hartstocht van hem. „Hij kon er uren op zitten turen. Dan sloeg hij het dicht met een slag derd. Zelfs zoveel, dat ik dacht, dat cn keek er naar met innig weibeha- hij niet weer zou vertrekken. Maar de gen. Hij haatte de orchideeënzoekers, oorlog irriteerde hem zo en maakte die voor de handel werkten en pochte 1 hem zo woedend, dat hij er voortdu- door ALLAN SWINTON er op, dat sommige van hen bereid zouden zijn voor dat boek een moord te begaan. Hij kon urenlang praten over de prachtige bloemtrossen, die hij in het ongerepte oerbos gezien had en dan besloot hij met de verzekering, dat niemand, zolang hij het beletten kon, er heen zou gaan, om ze er uit te rukken en ze om (le nek te hangen van een hoopik zal maar in 't midden laten, hoe hij de vrouwen noemde. Hij had nogal een heftige na tuur". Sam zei: „Ik lieb zo het idee, dat u zijn opvattingen niet deelt". „Waarom zouden vrouwen zichzelf niet opsieren? Hun uiterlijk is voor vele van haar hun grootste bezit. Maar ik ben het volkomen met hem eens. voor zover het betreft het be waren van vele dingen in hun natuur staat. Zee-otters, alpaca, muskieten, chinchilla's en paradijsvogels zijn toch in hun natuurstaat bijna uitgeroeid". Met enige verbazing merkte Sam op: „U bent over die dingen zeer goed ingelicht". „Dat komt weer door mijn grootva der. Hij hield altijd voor de vuist weg lezingen over dergelijke dingen. Soms dacht ik wel eens, dat hij op dat punt niet geheel bij zijn verstand was op dat en ook op andere punten! Dat is ook de reden, waarom ik denk. dat hij nog wel in leven kan zijn. Hij is vrü oud en toen hij de laatste keer, in 1939 thuis kwam, was hij zeer verou- rend over liep te razen. Hij haatte de steden en herhaalde voortdurend, dat hoe meer hij van de z.g. „beschaving" te zien kreeg, hoe meer hij van de na tuur hield en dat men profiteren moest van de weinige jungles, die er nog over waren, vóór een hoop deca dente stedelingen daarheen vluchtten. „Maar om nog even op die in de natuur levende dieren terug te ko men: Het zijn geen geheiligde wezens. Mensen, die ze zelf niet bereiken kun nen, hebben daarom nog wel recht er ook van te genieten. Men kan ze ex ploiteren zonder ze te vernielen. Men kan behoorlijke aanvullingsvoorraden laten staan". „Inderdaad", stemde Sam toe. „Maar de mensen, die voor dat logboek geld zouden willen geven, zouden dat nooit doen. Als die orchideeënzoekers voor de handel ergens een vondst doen, dan roeien ze alle planten daar ter plaatse ook volledig uit. Niet, dat zij over het geheel genomen niet bereid zouden zijn, om voldoende exemplaren te laten staan, opdat er weer aanvul ling zou komen, maar ze weten dat wat de een niet neemt, de ander mis schien wel doet en dus nemen zij. wat zij maar vangen en grijpen kunnen". Met een stem, die tot zijn verbazing trilde van opwinding, sprak zij: „Ik zou er niet over denken, om het boek te verkopen. Als ik het te pakken kan krijgen, zou ik hetzelfde werk gaan doen en alleen maar de helft van de planten nemen. Ik heb die zaken goed bestudeerd. Ik weet welke variëteiten de han delaars willen hebben, hoe ik de plan ten moet scheiden en verpakken en wie de grote kopers zijn Levendig onderbrak hij haar: „Kent u de firma Ryley Son. in Boston?" „Dat is een van de firma's, waar ik contact mee gezocht heb. Zij zweeg plotseling een beetje ontsteld, daar zij opeens begreep welke mo gelijkheden er in deze situatie konden zitten. (Wordt vervolgd) Vlissingen aangekomen. 4 Oct.: Mado v. Antwerpen; 5 Oct.: Westland v. Ant werpen. Vlissingen vertrokken, 4 Oct.; Altair n. Huil; 5 Oct.: Mado n. Ostende; Rot tum n. Grangemouth. Gepasseerd naar Antwerpen, 4 Oct.: Tempo v. Dover; Lekkerkerk v. Boulog ne; Soemba v. Londen; Franka v. Rot terdam; Helena v. Rotterdam: Adriana v. zee: 3 Oct.; Aalsdijk v. Rotterdam; Reiger v. Harwich Gepasseerd van Antwerpen. 4 Oct.: Ra pid n. Rotterdam; 5 Oct.: Delft n. Rot terdam. SCHEPEN DOOR HET KANAAL VAN ZUID-BEVELAND. 4 Oct. Turquoise. Snoek; Cotes Roties, de Koster; Sommernachtstraum. de Vries. Lyre, de Jong: Jacq. Stork, van de Els- hout; Damco 56, Sep. allen naar Dor drecht- St. Rosa, de Reuver; Philippina, v. d. Spek. beiden naar Nijmegen; Vriendschap. Wagenaar. j\agr Wemel- dinge: Eben Ilaëzer. Ecrkens. oaar Ddm- sterdiep:' Johanna. Pieterman, naar Lek kerkerk; Elsje. Janssen, naar IJmuiden; Eva. Bondewel. naar Cruquius;Volhar- ding. van Dalen, naar Nijmegen; Joke, Versfeld. naar Utrecht; Telegraaf 19 Nortier. naar Rotterdam; Cambodgc. Ste vens. naar Straatsburg; Rijnzeevaart KI, Schellius; Stad Bergen, de Roef; Lucia. Hooglander, allen naar Duitsland; SB 5952. Stoop: Sovilo, v. d. Vijverc; Edel weiss 23. Grrulich: Roland Geldner. Schreuders- Holterberg. Van Stricn; Se- cunda. v. d. Zee; Henja, v. d. Zee; Ex- pscss 25, Boelsma, allen naar Basel; Rijn Schelde 14. Verhagen: Maasstroom, Van Schoorl; Adriana. Okker; Rheinunlon 2, de Lamper; Alma 2. Kunst; Ansa, v. d. Graaf: Anja. v. d. Berg; Vertrouwen 2, Verschelling; Christiane. Versluis; Ma ria. Meeuwsen; Janny. ten Haaf: S"t. An- toine. Magnus: Rapide. Appalius; Express 29. Walraven; Maria Pelronella, dc Grauw Emma. v. d. Vonder: Fraternité 3. Pop- pelier; Lloyd 23. Kuipers; Saglttairc, Jon gen: Franklin, Walraven; Elvirc. van Zanten; Edelweiss 10, Hartmans; Express 37. Beekmans: Express. 28, de Rover; Ex press 23, van Lang; Hydra, de Jong; Da kota, Schott: Rupel, Lnrooy; Bclgenland, Dung; Algol. v. d. Vlies; Edelweiss 6. van Aalst; Wotan. v. d. Laan; Madeleine. Wickens; Louis. Haems; Anjo. v. d. Vliet; Wilcor. van Meel; Brabo. de Decker; Nep- tun 14. Tempelaars; Rubens, Ros, allen naar België. Waar zijn onze schepen Aagtekerk 4 van Marseille naar Bris bane; Aalsdijk 5 te Antwerpen naar Mexico: Alwaki 4 van New York naar Boston; Amsteldiep pass. 4 Brunsh. naar Batavia; Amstelveen 4 van Colombo naar Madras; Andijk 1 van New Orleans naar Rotterdam; A verdijk 4 van New York naar Antwerpen; Axeldijk pass. 4 Scilly naar Antwerpen, Benreoch 2 van Aden naar Rotterdam; Blommersdijk pass. 4 Scilly naar Londen; Blijdcndijk 4 van Hamburg naar Amsterdam: Boschfontein pass. 4 Ouessand naar Beira; Breda 2 van Datta naar Buna. Britsum 4 van Boca Grande te Rotterdam; Ceram pass. 4 K. del Armi naar Calcutta; Cotttca 3 van Barbados naar Trinidad; Delft 4 van Ant werpen naar Amsterdam; Dolius 2 van Aden naar Brisb.; Edam 4 van Norfolk te New York; Eurymedon 3 te Port Said naar Lubuan: Euterpe 4 van Bilbao naar Amsterdam: Helena 5 van Rotterdam te Antwerpen; Helicon 4 van New York te Aruba: Hera 4 van Hamburg naar Am sterdam; Hermes 4 van Pro Mont naar Montevideo; Hoogkerk 5 van Amsterdam te Port Elisabeth; Indrapoera 4 van Soe- rabaja te Semnrang: Japara 4 van Ba tavia te Soerabaja; Jobshaven 4 van Mayaba naar Libreville; Joh. van Olden- barnevelt 4 tc Lissabon naar Batavia; Kcilehaven 4 van Swansea naar Dakar; Kllpfontein 5 te Tenerife M. Beira; Kongsborg 4 van Rotterdam naar Cal cutta: Kota Gcde 4 te Genua naar Bata via; Laurenskerk 4 vart Londen te Rot terdam: Leersum 5 van Amsterdam naar Montreal: Lekkerkerk 4 van Calcutta te Rotterdam; Lieve Vrouwekerk pass. 4 Ouessand naar Rotterdam; Loenerkerk 4 van Teneriffe naar Antwerpen: Lombok van Banganan naar Macassar: Loos- drecht 4 van Genua naar Basra; Mapia 5 te Singapore naar Rangoon; Meliskerk 4 van Mombassa naar Amsterdam; Mer- wede 4 van Zanzibar te Dar-Es-Salaan; Nestor 4 vnn Volos naar Thessalonict; Nieuw Amsterdam 8 van New York te Rotterdam verw.: Nigerstroom 4 van Lo- bito te Bengkela, Nijkerk 4 le Beira naar Mozamb.; Oberon 4 van Philad. tc New Bedford; Oranje pass. 3 K. Guardalui n. Batavia: Oranjefontein pass. 4 Finlsterre naar Antwerpen; Overijsel 5 van Rot terdam te Houston; Prins Willem II pass. Scilliy naar Amsterdam; Radja pass. 4 Acapulo naar Vancouver: Riouw 4 van Bandar Shap. te Basra; Roelf 4 van Am sterdam te Bordeaux; Rijnkerk 5 te Aden naar Rotterdam; Schic 2 van Kingston te Port Au Prille; Soestdijk 4 van New York naar Mobile; Soinmelsdljk pass. 4 Sabanb. naar New York; Stad Vlaardln- gen pass. 4 Flnisterrc naar Savona: Streefkerk 4 van Calcutta te Rotterdam; Tabinta pass. 4 Gibraltar naar Batavia; Taraknn pass. 4 Perlm. naar Batavia; Ta- wali 6 van Suez naar Rotterdam; Tero pasB. 4 Frio naar Buenos Aires; Titus 5 van Antwerpen te Hamburg; Trajanus 2 van Mobilo te Guanta; Van Riemsdijk 4' van Moirow naar Singapore; Volendam pass. 4 Bougarino naar Batavia; Water land pass. 4 Finlsterre naar Buenos Atr.: Waterman pass. 4 Port de Galle naar Batavia; Wiejdrccht 5 van Abadan naar Melbourne; Winsum 4 van Georgetown te Rotterdam: Willem Ruys 5 te Colom- ba naar Rotterdam: IJzel 4 van New Orleans te Curacao; Zonnewljk 4 van Amsterdam n. Duinkerken; Zuiderkruis pass. 4 Algiers naar Rotterdam. VRIJDAG. Vanavond wordt het tweede ju- bileumceoncert van de Arnhemse Or kestvereniging uitgezonden. Heiman Krebbers is de solist In Tzigane van Ravel (H. II 20.13). Ter herdenking van de Amerikaanse literator Edgar Poe (7 October 1849 overleden) draagt Willem van Capellen voor ..De Zwar te kat" in dc vertaling van Simon Vestdjjk (H. 1 21.25.) Hilversum I: 7, 8. 13. 18. 20 en 23 Nws.; 8.50 Voor de huisvrouw; 9 Parijs Conser vatorium Orkest; 10 Thuis; 10,20 New Mayfair Orkest; 10,30 Voor de vrouw; 11,15 Dierentuin: 11.35 Jan Vogel en zijn Accordeon-orkest; 12 Dolf van der Lin den en zijn Metropolc-orkest- 12,45 Ver volg Mctropole-orkest; 13.15 The Roman cers; 13 Primo-Scal», banjo en accorde- onband; 14 Kookkunst. 14,20 Het Kamer orkest: 15,20 Berlljns Philh, Orkest; 16 Filmland presenteert; 17 Piano-duo; An dree de Raaff en Jacq. Schutte; 18.15 De Vara Feliciteert; 18.30 Regeringsuitzen ding; 19 Denk om de bocht; 19.15 Accor- deola; 20.55 Zo juist verschenen; 21 Men vraagt cn wij draaien; 22.05 Pennies from Heaven; 23.15 Vrijdagavond-syrnphonie- concert. Hilversum II: 7. 8. 13, 19 cn 23 Nieuws; .15 Ochtendbezoek bij onze zieken. Con cert door het Philadelphia Symphonic Orkest. 11 Orchestra de la Soclotedcs Concerts du Conservatoire; 11,15 Zang- recital; 12 Sextet Jonny 'Kroon; 12,33 Trio Fantasia; 13.15 Orgelconcert; 13 Om roeporkest; 15.40 Van oude en nieuwe schrijvers; 16 Muzikaal Maandblad- 17 Sydny Custard, orgel; 18.30 Geestelijke liederen; 18,45 C.N.V.-kwartier; 19.30 Victor Silvester en zijn orkest; 20.15 Tweede Jubileumconcert; 22.15 Zigeuner orkest; 23,15 Ganzonettasextet. Brussel-Vlaams <322 M.) 7, 8. 9. 13. 17.05. 19, 22 en 22.50 Nieuws 12 Ensem ble Jozef Marais: 12.33 Orkest Peter Yor- ke: 14.45 Schoolradio; 17,15 Dc wereld der muziek: 18.30 Voor de soldaten- 19.30 Zangplaten; 19.45 Filmmuziek; 20.13 Film- revue; 22.15 Dansmuziek. Brussel-Frans (484 M.): 7. 8. 13. 19.45. 2 cn 22.55 Nieuws; 8.10 Ochtcndeoneert; Kookpraatje en kunstovérzicht; 12.05 Orkest Paul Baud; 13.15 Rustige Gram.- muziek; 13,32 Geraldo cn zijn orkest; 17,10 Voor de zieken; 18 Voor de soldaten: 18.55 Billet du Jour: 20 Gevar. progr. 21.45 Filmmuziek; 22.15 Omrocpstrijk- kwartct. Engeland-Home Service (343 M.): 7. 8. 13. 18. 21 cn 23 Nieuws; 8.20 Militair or kest; 9455 Voor de scholen; 12 Dansmu ziek; 15 BBC opera orkest; 18.45 Cause rie: 19 BBC Schots Variété-orkest. Engeland-Llght Program (1300 en 262 M 9, 19. 22 en 23.56 Nieuws: 10.30 Voor de soldaten; 10.45 Voordracht- 12.30 BBC Schots orkest; 16 Voordracht; 16.15 BBC Welsh orkest; 16.45 Militair orkest: 18.45 Hoorspel; 21 BBC Symphonie orkest. ZON EN MAAN. 7 October. Zon: op 6.50 onder 18.05 Maan: op 18.09 onder 7.04 Vlissingen Terneuzen Hansweert Zierikzee HOOG WATER LAAG WATER u.-fNAP U.+NAP u.— ■NAP u—NAP 2.12 2.05 14.18 2.00 8.14 1.79 20.40 2.08 2.39 2.21 14.46 2.16 8.48 1.97 21.15 2.27 3.20 2.30 15.21 2.20 9.29 2.16 21.56 2.45 3.44 1.56 15.50 1.40 8.59 1.36 21.25 1.64

Provinciale Zeeuwse Courant | 1949 | | pagina 5