HANSW. BOYS EN KRUININGEN DEELDEN DE PUNTJES fC«spp«e en «le ZcctucJslfl*«|J Scheepvaartberichten DE ZWARTE ORCHIDEE - KLANKEN uit de AETHER WOENSDAG 5 OCTOBER 1949 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 5 DE ZATERDAGCOMPETITIE. Arnemuiden won van Wemeldinge ZATERDAGCOMPETITIE. Ie Klasse. Arnemuiden deed prach tig werk en nam beide punten mee van Wemeldinge (12) dat daar door nog verder afzakte Wolfaarts- dyk liet de Boys uit Colgnsplaat nog steeds op dc eerste winst wach ten (3—1) terwtfl Kloetinge ernstig teleurstelde door zich door Nieuw- dorp met zulke fikse cijfers te laten afdrogen (05). Krabbendjjke en Rillandia deelden de winst, wat van de laatste beter is dan van de thuisclub (11). VCK gaat de lei ders naar de kroon steken en bleef nu met grote cijfers baas op eigen erf tegen Wissenkerke (6—1). 2c Klasse A. Dios heeft zowaar de kop veroverd. Zelf wonnen de benjamins met 30 van 's-Heer Hendr. kinderen terwijl de grote concurrent Krabbendfoke II zich door de reserves van Rillandia een lesje liet geven (42), Kapelle en SNP deden elkaar geen kwaad ei de uitslag was in overeenstemmini met hun positie op de ranglijst 2) Aan de staart roerde Kats zich en liet Kloetinge II zonder punten alleen zitten (50). 2e Klasse B. Zowel Bevelanders als Serooskerke bleven in het goede spoor en gaan samen aan de lei ding. Eerstgenoemde bond 's-Heer Arendskerke aan zijn zegekar (1— 5) terwijl laatstgenoemde baas bleef over Kapelle II. Veere kwam heel goed uit de hoek en drukte Wisse- kerke II op de laatste plaats (16) wat mede het gevolg was van de eerste overwinning van de Beeren tegen Wolfaartsóijk II (32). 2e Klasse C. Arnemuiden II zorg. de er voor niet achterop te raken en stuurde Serooskerke II met de kous op de kop naar huis (32) maar ook Nieuwdorp II bleef in de running want VCK II onderging hètzelfde lot en trok aan het kort ste eind (21). De Meeuwen kwa men ook ditmaal nog niet aan een overwinning toe want de Bevelan ders bleven hen met 31 de baas. Nieuwland beet flink van zich af tegen Domburg III (50). ZONDAGCOMPETITIE. Ie KLASSE A. Hansweertse Boys liet tegen Krui ningen een kostbare steek vallen 1 1) en Cortgene liep daardoor jer punt in want deze Noord Bevelan ders hielden tegen Walcheren hun been stijf (51). Noormannen Arendskerke ontliepen elkaar niets en deelden broederlijk (11) terwijl Domburg met lege handen terug van Volharding '32 kwam (41). Luc- tor maakte korte metten met het nog puntloze Lewed. Boys en maak te het halve dozjjn doelpunten vol (0—6). lc KLASSE B. Groede en Koewacht, die moesten uitmaken wie de leiding zou nemen kwamen niet tot een beslissing (3 3) terwijl ook aan de staart wei nig tekening kwam daar zowei Red Star als DSW verloren. De eerste met 41 van Sluis dat mede daar door de leiders ernstig komt be dreigen en de ander moest toelaten dat vogelwaarde met 50 zegevier de. Zuiazande boekte de eerste winst en wel ten koste van Graauw, dat dus ook al niet hogerop kon komen le KLASSE O. .Zierikzee III streefde Dreischor voorbjj door daar met 32 aan het langpte eind te trekken, maar Zon- nemaire blijft goed volgen want zij slogen het nog puntloze Schouwen (12). Burgh maakte er korfbal- Wettelijke regeling der stierhouderij. .Van onze Haagse redacteur). Dé Veehouderijcommissie van de Stich ting voor de Landbouw, die zich beraden heeft over de vraag, of de stierhouderij wettelijk moet worden geregeld en daar bij tot een bevestigende conclusie kwam. heeft zich nu verenigd zo vernemen wij met de grondslag, die de directie van het Veeteeltwezen voor een zodani ge regeling heeft voorgesteld. Deze regeling houdt in. dat stieren, die ouder dan acht maanden of zwaarder dan 250 kg. zijn, alleen mogen worden aan gehouden, indien zij van bekende af stamming zijn. Deze afstamming moet blijken uit een afstammingsbewijs van een erkende stamboek- of fokvereniging. Bovendien moet de stier aan minimum eisen betreffende de productie-afstam- ming voldoen. Ingevolge deze voorge stelde regeling worden stieren van on bekende afstamming, die tot dusver bij uitzondering konden worden aangehou den, niet langer als dekstier aanvaard. Marktberichten VISMIJN VLISSINGEN. Week van 26 Sept. tot 1 Oct. Export garnalen 3392 kg 77—1.26: Han dels garnalen 1007 kg 51; Pellerij garna len 3514 kg 45; Schar 859 kg 37—76; Bot 1563 kg 33—59; Schol 643 kg 39—65: Wij ting 5642 kg 5—12: Grote tong 304 kg 1.302.20; Middel tong 83 kg 70—1.50; Kleine tong 1720 kg 601.10; Kabeljauw 226'kg 75—99, alles per kg. VISMIJN VEERE. 4 Oct.: Export garnalen 4107 kg 82—98: Schar 129 kg 26—38; Bot 104 kg 30—43; Schol 105 kg 26^-48; Wijting 88 kg 4—6; Middel tong 78 kg 78—199; Rog 27 kg 9—11; Ongesorteerd 18 kg 32—33, alles per kg. VEILING ZUID-BEVELAND. 4 Oct.: Appels: Cox Orange Pippin 8 47; Laxton Superbe 830; Allington Pip pin "8^-32: Jacq. Lebel 6r-9 50: Sterappel 737; Glorie van Holland 6—33: Notaris- appel 7.5019; Reinette d'Antomne 5—8; Transp. de Croncel 8—22; Bramley Seed ling 1—8.50; Lemoenappel 11—15; Tuin- zoet 18—27- Zoete Ribbeling 11—18; Eng. Pigeon 8—24; Val appels 5—9. Peren: Doyenne du Cornice 3—55; Legi- pont 3—17.70; Zwijndr. Wijnpeer 3—11.60; Nouveau Porteau 36.80; Br. Alex. Lucas 3—25.60; Conférence 3—21.90^ Emile d' Heyst 3—12; Triumph de Vienne 4—13; Br. Hardy 8—21; Bonne Louise d'Avr. 3—21; Br. Clairgeau 3—18.10; Br. Diel. 3— 6.50. Diversen: Monarch pruimen 22—42; Groene Noten 5359; Druiven 6876; Bramen 24—40; Dubb. Princessebonen 20—40. alles per 100 kg. E1ERENMARKT GOES. Gr. kipeieren 12 et.; Vuidschalige 10 ct.: Poelje eieren 7 ct.; Exportzegels 5 ct. cijfers van en staat er relatief het beste voor. SVOWK werd verplet terd (12—1). De verdere uitslagen zijn: ZATERDAGCOMPETITIE. Junioren A: VlissingenSeroos kerke 70; VCK IArnemuiden 1 10; Oostburg I—Goes I 10; D SW I—Middelburg I 3—2. Groep II: Kapelle IRobur 00; RillandiaWemeldinge 92; Hans weertse Bovs IYerseke 13; Luc- torGoes II 51. Junioren B: Groep I. Vlissingen III—EMM I 3—0; Zeelandia I— Middelburg II 10. Groep Nieuwland IWalche ren II 0—1: Middelburg IH—VCK II 1—2; RCS III—Zeeuwen III 0— 3; Veere IVlissingen IV 11. Groep III: Robur IIGoes IV 3 1; PatrijzenHansw. Boys II 10; Lewed. BoysGoes III 11. Groep IV: SchoondiikeSluis 13 0; AardenburgOostourg 11. Groep V: Zierikzee IIZierikzee I I—25. Groep VI: Corn BoysHulst 1 1 2; RapenburgTerneuzen I 06. Groep VII: Terneuzen IIGraauw 0—5; SteenHontenisse 20. ZONDAGCOMPETITIE. Res. le Klasse A: Patrijzen II Robur II 2—11; Yerseke II—Bier vliet II 3—5; Middelb. Ill—EMM II 6—1. Res. le Klasse B: Aardenburg 11— Hontenisse II 30; Axel III—Oost burg II 5—2; Terneuzen IIISluis kil II 3—1; Steen II—Clige II 2—1. Tweede klasse A: Zeelandia II Vlissingen IV 2—4; RCS III—Kwa- 'dendamme I 02; Breskens III Goes III 2—3. Tweede klasse B: Sluis IIRed Star II 0—0. Tweede klasse C: Volharding '32 II—Doïnburg II 25; Hansw. Boys IIKruiningen II 12. Tweede klasse D: Hontenisse III Zuiddorpe I 50; Ria W HTer neuzen IV 31. Tweede klasse E: Dreischor II Zierikzee IV 23. Derde klasse A: Goes IV—Wal cheren II 3—0; Zeelandia IHMid delburg IV 0—4. Derde klasse B: Middelburg V Aardenburg III 90; Breskens IV Zeeuwen IV 21; Schoondijke II Retranchement I 4—4. Derde klasse C: Sluiskil IIIHon tenisse IV 47; Zuiddorpe II Steen III 1—7; Cllnge III—PSK III 0—1. VOETBAL EMVVV VOOR DE TWEEDE MAAL KAMPIOEN De beslissing in de zomeravond competitie is dan toch gevallen. EMV VV heeft een duidelijke 4—0 over winning behaald op Vitrite Works en mag dus de beker weer een jaar be houden. Voor de rust bleef de score dubbel- blank. Hoewel EMVVV sterk in de meerderheid was, bleven doelpunten uit. Vitrite kreeg nog een penalty te nemen, maar Geelhoed miste. De tweede helft was nog geen mi nuut oud, toen van Vliet een corner in kon koppen (1—0). Twintig minu ten later wist Mijnheer mooi door te breken en met een hard schot bracht hij de stand "op 20. Weer een kwar tier later was het van Vliet, die een throughpass van Bonders wist te be nutten. terwijl deze uiterst snelle spe ler twee minuten voor het einde na een snelle soloren zijn derde doelpunt scoorde en daarmede de stand op 40 bracht. Aanvoerder Sukkel mócht van het bestuur van het Zoméravondvoetbal een bloemenmand in ontvangst ne men, terwijl de heer Boone hem na mens de Vitrite Works huldigde met een bouquet bloemen. 7. Kappie was Op weg naar het kasteel van Baron Bracsandt, want hij had besloten ook mee te doen aan dc wedstrijd. Er zou een mogelijkheid zijn om duizend florijnen te verdienen, en die kon hij 'al te goed gebrui ken, want de volgende morgen, moest hij im mers de twee schuld eisers betalen. Hij liep langs de stei ger en zag toen in eens een grote drie master liggen. „Tjon ge, wat is dat voor 'n schip." dacht hij. „dat heb ik nooit eerder gezien! Het lijkt wel een oude zeerovers schuit!" Kappie bleef staan om het schip eens van naderbij te bekijken, en op dat moment kwam er juist een troep on gunstig uitziende mannen aan. die luid-zingend de loopplank van de driemaster beklommen. Ze hadden rauwe, schelle stemmen en zwaaiden wild met hun armen. „Wat is dat voor een leguber stelletje!" dacht Kappie. „Het lijken werkelijk wel zeero vers! Daar moet ik meer van weten!" Kappie liep op een oude zeeman af. die een eindje verder op een meerpaal zat. „Móge, baas!" groette Kappie hem. „Vertel me eens, wat is dót voor een schip? Doet dat ook mee aan de zeewedstrijd?" „Dat is het schip van Kale Horrel! Nooit van gehoord? Beruchte zeerover! Doet ook mee aan de wedstrijd! Maar dat wordt niksgeen windhoeven ze niet aan te beginnen! Verliezen te toch!" Oct. Altair naar Huil. Gepasseerd naar Antwerpen: 3 Oct. Prins Maurits van Montreal; 4 Oct. Paci fic van Dordrecht. burg; Hilda naar Plymouth; Tida naar Lulea; Margrietha naar Rotterdam; 4 Oc tober: Tim naar Söderham. SCHEPEN DOOR HET KANAAL VAN ZUID-BEVELAND. 3 Oct.: Jannigje. van Drimmelen; .Tan- nigje 2, van Boogaard; Coram, van Don gen; Lucia, Stoop; Attentio, Grinwis: Jannetje. Touwen; Wiladcor. de Been; Wilcor. van Meel; Elisabeth, van Ee; Mannelstein. Senger. allen naar Rotter dam: Amstel 7. Schcltens; Cor, Kcrpel; Willem Hendrik. Oudshoom. allen naar Amsterdam: Remember, Verlaan; Hoop op Behoud, Visser, beiden naar Dordrecht; Neeltje, Groeneweg, naar Gorinchem; Maehlensteen 16. dc Vries, naar Vlieland; Chris. Molewijk, naar Wemeldinge; Sul- phuur, Duut. naar Kralingscheveer; Cor nelia. Oldekamp, naar Gouda: Jean, Merckx, naar Zwolle: Emjo. van Eek. naar Nijmegen; Giri, v d. Eynde. naar Utrecht; Irene, van Spittaels. naar Mid delburg. Ancor, Lenten, naar Zevenho ven: Terni, Goedegebuure. naar Dor drecht; Kambs, Mallentjcr; Germania. Visser; Jura. Huizen; Rheinunion 4, Ver- gauwen; Navexmotor 4. Ilegems; Damco 60. Wanders; Rhenus 128. HammerscJorf; Edelweiss 19. Zaal: Garibaldi, van Den deren: Wijkdienst 22. den Toom: Stomp- wijk. Vennekonv. Sonvico, Hoek; Sanara 101, Kohleb; Alpina 4. Rensen; Juliana. Blaauw; Westerkade. van de Werken; Navexmotor 7. van Heijgen; Jama; Onst- wedder, allen naar Basel; Elise, Verbergt; Ernestine, van Veen; Nogat, Vorschmitz- hofen: Eildienst 4. Ulses. Isala 4. Bok- slag; Ems, de Raad; Nautilus 10, Stoop, allen naar Duitsland: Siinone, Dhoge; Arjo; Strijbls; Blrsfelden, Verstraten: Aggi. Pasveer; Main. Roelofs; Rijn Schel, de 6, Ilegems; Hema, Molewijk; Stad Amsterdam 7. Sehouwenaar; Rijn Schelde 5. dc Roeck; Spes Salutis, Oomcns; Geertje, Hollebrandse; Fiat Voluntas, de Jonge: Hoop op Zegen; Waardenburg; Quo Vadis. Kuipers; Rijn Schelde 16. de Roeck: Maloya, Feenstra; Eider. de Mayer; Vivat, Wagenmakers; Kon. Ju liana: Reitsma; Vrouw Catharina, Man tel; Clara, van Lopik: Sani 2, Ceulemans; Albracht 13. v. d. Graaf; Malingtang. Mus; Matterhorn 2. v. d. Hoeve; Rachel 2. Wenselaar; Adma. Stevense: Johanna, de Boer; Vliegende Hollander. Broekhuizen; Albatros 2, Leeuwenstein: Analyse, For tuin; Roma. Ruitenberg: Clajo. Pik; Ber tha. Brokaart; Joanna. Visser; Nuits. van Driel: Rhenania 13, Hammer; Familie- trouw. den Outer; Jober, Didden; Desiré. Ilmar; Hydra, Dagnclie; Maria 2. v. Hoc- ckc; SB 5. de Heel; Leendert Pieter. van Groczen: Dranaco JI. Ligtenberg; Urie, Ploegaart; Athos. de Koninck; Josef, Dooms: Gilbert. Koremans; Suzanna, Seedlraayers; Vecht. Vreeken: Rijntrans 4. Vastree- Karei. Verbraaken; Marie, Willemse; Telegraaf 6. v. d. Ouden; Oden- wald. Kosten; Amstel 9, Akkermans; Te legraaf 16, Hoek; Annie. Deen; De Rijn. Kielen: Express 25. Boelsmn; Lugano, Ducoffre: Spanjaarsdiep. den Breejen: Meteoor. Janssen; Mimosa. Selp; Lentine, Pols: St. Antoine. Drijgas: Mltropa, de Vries: Anna, Kint; Astrida. Clayes; Am stel 4. v. d. Veen; Rijntrans 1. Bakker; Cramant. Maris; Prudence, de Roeck; Marinus, Faucompret; Macoma. Marque- nic; Seeunda Spes. van Soest; Goede Verwachting, de Haas; Energie, van Groe- zen, allen naar België. Waar zijn onze schepen Angtekcrk te Marseille naar Brisb Alblasserdijk pass. 3 Key West naar Vera Cruz; Alderamin 2 van Emden le Lulea; Aletta 3 van Pcnang naar Pladjoe; Al- waki 3 van Rotterdam te New York; Am- stelkerk 3 van Freetown naar Monrovia; Andijk pass. 3 Key West naar Londen- Rotterdam; Arendsdijk 3 van Victoria (Br.) naar Néw York; Atlas 3 van Go thenburg te Amsterdam. Averdijk 2 van Rotterdam te New York; Bantam 2 van Rotterdam te Antwerpen; Bengkalis 4 v. Batavia te Amsterdam; Bcnnekom 3 vaii Huacho te. Arica; Bosehfontein 3 van Southampton naar Beïra: Clavclla p 3 Gibraltar naar Port Said; Dalerdtjk pass. 2 Lizard naar New York; Dordrecht 3 van Dakar n. Brake; Danae pass. 3 Oues- sant naar Rotterdam; Drente pass. 3 Gi braltar naar New York; Duivendljk 3 van Cristobal naar Vancouver: Empire Elg. 3 van Kaapstad te Antwerpen: Ganymedes 3 van Buenes Aires te Trinidad; Gooi land 3 van Amsterdam te Buenos Aires; Gordias pass. 3 Ouessand naar Amster dam; Hecuba 3 van George Town te Tri nidad; Her? 2 van Amsterdam te Ham burg; Hoogkerk 3 van Kaapstad naar Beira; Japara 2 van Batavia te Cheri- bon; Java 3 van Pladjoe naar Macassar; KamerJingh Onnes 3 verm, van Batavia te Hock van Holl. vcrw.; Klipfontein pass. 3 Finisterre naar Kaapstad: Kota Baroe pass. 3 Dover naar Batavia; Kota Gode 3 van Marseille naar Batavia: Laagkerk 3 van Muscat naar Rotterdam; Lekker- kèrk 3 van Boulogne naar Rotterdam; Lieve Vrouwekerk pass. 3 Finisterre naar (Ingezonden mededeling). Alleen.verkoop voor Nederland E. G. BOUWER'i HandtUvereenlglng - Amilordam-Z. FEUILLETON Zou ik niet! dacht Sam, terwijl hij tegelijk bij zichzelf reeds tot de con clusie kwam, dat zij wel eèn corres pondente van het een of andere blad zou zijn, die er op uit was, om een ar tikeltje over zijn werk te kunnen schrijven. Hij had dat soort al eens meer ontmoet en daar hij van oordeel was, dat in deze ontwikkelingsphase de academische noot het best op haar plaats zou zijn. zei hij ernstig; „Ik was juist van plan een eindje te gaan wandelen. Misschien gevoelt u er iets voor om mee te gaan. Het is een te mooie avond om binnen te blijven". Zij keek hem een beetje taxerend aan. Ze moest natuurlijk rekening houden met de mogelijkheid, dat zij met een wolf in schaapskleren te maken had en dit was nu eenmaal een fel leven de. tropische stad. Zij zag een vrien delijk, openhartig gezicht van een één en dertigjarige man, nogal lang, goed gebouwd, met standvastige, vriendelijke, grijze ogen en kort bruin haar, bijna knap door de opwinding van het ogenblik. Zij besloot blijkbaar om het te ris keren. glimlachte en zei; „Dank u. Dat zou erg prettig zijn". Zij slenterden naar het plein met haar beelden, palmen, bloeiende strui ken en het heroïsche ruiterstandbeeld van de Zuid-Amerikaanse bevrijder, Simon Bolivar. De zon was ondergegaan en de hitte van de dag had plaats gemaakt voor een zekere frisheid in de berg lucht, die door geen zuchtje wind be wogen werd, zodat de open plek be zwangerd was met de geuren van duizenden bloemen. In het Westen staken de heuvels fel af tegen het licht der ondergaande zon. De lichten gingen hier en daar reeds aan en de kapel speelde opgewekte melodieën. Overal verdrongen zich de kleine door ALLAN SWINTON donkerogige Venezolanen. Op de manier van een man, wiens geest vervuld is met de wetenschap en immuun voor romantiek, zei Sam: „En vertelt u mij nu eens, wat ik voor u kan doen?" In plaats van aan zijn verzoek ge volg te geven, zei het meisje, „Zegt de naam Cottar u iets? Ik dacht, dat u als botanicus die misschien zoudt kennen", voegde zij er aan toe. Als botanicus? Zou dat betekenen, dat zij er ook een was? Er waren in die branche verschillende vrouwen, die een zeer goede naam op weten schappelijk gebied hadden, zoals bv. Sara Marks, die zulk eersteklas werk had gedaan op het gebied van cacti. De naam, kwam hem bekend voor, maar hij kon die toch niet thuisbren gen. „Misschien als ik zeg Don Arturo", ging zij voort. „Don Arturo Cottar?" Toen wist hij het. Cottar, de onder zoeker, schrijver en orchideeënjager, die door de inboorlingen Don Arturo genoemd werd. Sam had de boeken over zijn zwerftochten in de jungle gelezen. Ofschoon zij geen weten schappelijke waarde hadden, slecht van vorm waren en onveranderlijk alle aanwijzingen, wat plaatsen betreft vermeden, waren zij vol wetenswaar digheden over de onbekende en nog niet in kaart gebrachte streken van het land. Sam antwoordde: „Natuurlijk. Hij stierf gedurende de oorlog in het bin nenland. nietwaar?" „Hij verdween," verbeterde zij. „Het is best mogelijk, dat hij nog in leven is! Ik ben hier, om te trachten dat uit te vinden. Dat is de reden, dat ik naar u toekwam. U gaat de jungle in op zoek naar planten. Hij was daar ook op jacht naar orchideeën. U zoudt misschien iets van hem kunnen horen. Als u mij zoudt willen toe staan u te vertellen, wat er te ver tellen is en naar hem zoudt willen uitkijken, zou ik u zeer dankbaar zijn". „Natuurlijk. Maar het is een zeer uitgestrekt gebied. Ik zal mijn werk te doen hebben in het dichtst van het oerwoud, zodat de kans niet groot is". „Dat begrijp ik. Maar men kan nooit weten. U zoudt de een of andere Indi aan kunnen ontmoeten, of een orchi deeënjager of -onderzoeker, die u een aanwijzing zou kunnen geven. Op het ogenblik weet ik zelfs niet, waar ik beginnen moet en vanwaar hij ver trokken is. Ik heb maar verondersteld, dat hij van hieruit gegaan is, maar ik kan geen zekerheid krijgen, dat hij niet eerst naar een andere stad ge gaan is Bogota bijvoorbeeld. Als ik dat alleen maar kon uitvinden, of als ik maar een plaats wist, waar hij ge weest is, nadat hij hier weggegaan is, zou ik al een heel eind op streek zijn". „Wel er is natuurlijk altijd een kans. Ik zal er om denken een ieder die ik ontihoet er naar te vragen. Ik zal met genoegen voor voor u doen. wat ik kan". „Dank u zeer. Ik moet zien te we ten te komen, wat er met hem ge beurd is. Ik heb sterk het idee, dat hij nog in leven is. Mocht dit echter niet het geval zijn, dan moet ik het boek hebben, dat hij bij zich heeft. Dat is van het grootste belang". Zij was dus vrijwel zeker zo'n nieuwtjes jager, dacht hij. ofschoon hij er nu van overtuigd was. dat zij meer op een sensatieverhaal uit was. Zo in het genre van: „Amerikaanse Orchi- deeënzoeker verdwenen!" etc. etc. Maar daar zijn nieuwsgierigheid was opgewekt, ging hij voort: „Een boek? Als het niet al te nieuwsgierig is. mag ik u dan eens vragen, wat dat boek van zoveel belang doet zijn? Vertelt u mij dat eens! Tenzij het na tuurlijk een geheim is". Een ogenblik dacht hij, dat zij dc vraag ontwijken zou. Zij zei: „Het is geen geheim, maar ik zie niet in. Zij zweeg, aarzelde en veranderde toen van gedachte. Hem met ernstige blik aankijkend, zei zij: „Het bete kent een tehuis en een toekomst voor een weduwe, een gebrekkige jongen en drie jonge kinderen". (Wordt vervolgd) Rotterdam; Lissokerk 3 van Aden naar Basra; Lombok 3 van Singaro te Ban- ganan; Maashaven 30 van Antwerpen te Montevideo; Maasland pass. 3 St. Pauls Rock naar Amsterdam- Mapia 3 van Ba tavia naar Calcutta; Marken 4 van Rot terdam te Philadelphia: Marlekerk 3 te Manilla naar Rotterdam: Modjokerto 4 van Macassar naar Soerabaja: Oranje pass. 2 Aden naar Batavia; Orpheus pass. Ouessand naar Lissabon; Overijssel 3 van Rotterdam te Houston; Para 3 te Bor deaux naar West-Afrika; Polydorus 3 van Amsterdam naar Livera: Pr. Fred. Hen drik 3 van Montreal te Cleveland; Prins Maurits 3 van Quebec te Antwerpen: Pr. Willem van Oranje pass. 3 Bclletsle naar Hamburg; Prins Wilfcm V 3 te Cleveland naar Rotterdam; Randkerk 3 van Port Soedan naar Beira; Ruys 3 te Kaapstad naar Buenos Aires; R(jn 2 van Monrovia naar Amsterdam; Snrangan 3 van Bas- sein naar Batavia; Sarpedon naar Porto Plata te New York; Saparoea pass. 3 Sa- bang naar New York; Saroena te Miri; Schie 1 van Kingston naar Port au Prince; Schiedijk 3 van Suez naar Batavia: Som- melsdijk 30 Sept. van Pcnang naar New York; Stad Maastricht 3 van Savona te Bona; Stad Schiedam 3 van Savona naar Gibraltar; Utrecht 3 van Bombay te Ran goon; Van der Waals 3 van Amsterdam te Madras; Van Ostadc 3 van Genua naar Gibraltar; Van Riemsdijk 3 v. Hongkong naar Singapore; Waterland pass. 3 Oues sand naar Buenos Aires; Zonnewijk 3 v. Amsterdam naar Duinkerken; Zuider kruis pass. 3 K. Bon naar Rotterdam; Amsteldicp pass. 4 Holtenau naar Balti- more; Molenkerk pass. 3 Dondra HD. n. Japan; Stad Alkmaar 4 van Amsterdam te Sorel: Straat Malakkn 30 Sept. van Yokohama naar Mombasse. FILMS VAN DE WEEK „Northwest Stampede" met Jack Oakle, Joan Leslie en James Craig; regie: Al- bert S. Rogcll. In Luxor, Vlissingen. wordt weer een cowboysensatie vertoond. In kleur ver filmd. Ditmaal is niet een schurk, doch een mooie wilde hengst het middelpunt van alle gebeuren. De film is voor een deel opgenomen on de terreinen van de aan de Hcricg van Windsor toebehorende ranch in het Calgary-district, die hem door de Canadese regering werd geschon ken. ..King Kong cn de Arabieren" (Perils of Nyoka) met Kay Addridge, Clayton Moore cn William Bcredict; regie: Wil liam Wüncy. Geen film is zo fantastisch als de se riefilm. dat overblijfsel uit de goede, oude tijd van de cinematografie. Electro. Mid delburg, heeft weer eens zo'n product op het programma genomen cn deze week krijgt men het eerste deel te zien. Dit maal wordt er jacht gemaakt op „gouden tafelen van Hippocrates, waarop waarde volle medische kennis omtrent de kanker staat vermeld". Erg gemakkelijk wordt het de jagers niet gemaakt, want immers, hoe meer sensatie, hoe aantrekkelijker de sensatiefilm. ..Filmstudiogeheimen" (Goldwyn Fol lies) m. Adolphe Menjou, Ritz Brothers, Zorina, Kenny Baker en Andrea Leeds; Regie: George Marshall. Het is al dc tweede maal sedert de be vrijding. dat deze kleurenfilm in reprise in ons land wordt uitgebracht. Voor ons vormt deze muzikale showflln» van vóór de oorlog het voorbeeld hoe rolprenten van dit genre moeten zijn. Van het be gin tot het einde 'volgt men het aardige gegeven met belangstelling cn de diverse attractie's. zoals de Rltzbrothers. Edgar Bergen en Charlie Mc Carthy en Verina zijn plezierig. Tenslotte is er de meesle pende muziek van George Gershwin, cul minerende in de song „Love walked In". Dit prettig brokje amusement kan men zien in het Grand Theater. Goes. Minister Bevin. die voor het eerst van zijn leven in Canada vertoeft, heeft Maandag een onderhoud gehad met de Canadese premier Louis St. Laurent. De uitnodiging voor het parlement te spre ken heeft hij om gezondheidsredenen niet aanvaard. Amsterdamse Beurs Nederland 1947 (3%) 3 dito 1937 3 Dollar-lening 1947 3 Investeringscert. 3 Nederland 196264 Nederland 1902—64 N.ederland N.W.S. Spaarc. f 100 2' Indië 1937 A 3 Grootboek 1946 3 Ned. Ind. Hand. B Ned. Hanaelmij. AKU Bcrgh's Jurgens Calvc-Dclft Centrale Suiker Kon. Ned, Hoogovens Unilever Ned. Kabelfabriek Philips Wilton Feyenoord Biliton Kon. Petrol. Mij. Amsterdam Rubb. H.A. Lijn Kon. Paketvaart Ned. Scheepv. Unie Rotterdamse Lloyd Stv. Mij. Nederland Handelsver. A'dani Deli Batavia Mij. Deli Mij. Anaconda Bethlehem Steel 2% •3 Oct. 4 Oct. 97% .97};, 96'/, 97'4 95 94 V, 98% 98% 99% 97% 99% 97 «/a 79', 79'4 100', 100% 248 J, 307 242', 170 436 311% 148 178% 172% 127!; 154*4 312*4 148% 174% DONDERDAG. Over Hilversum II begint Minco Geerink Bakker vandaag met een reeks muzikale uitzendingen voor de jeugd. Als onderwerp voor de eerste uitzending koos de heer Bakker „Ver kenning van het terrein" (H. II 19.15). Hilversum I geeft een uitzending van muziek van Smetana. Kodaly en Tsjai- kofskl (H. 20.15), verzorgd door het Radio Philharmonlsch orkest. Ponchielli's Urendans uit La Gio- conda wordt uitgevoerd door het Ber lins Staatsopcraorkest (H. II 22.05). Hilversum I: 7. 8. 13. 18. 20 cn 23 Nws; 8.55 Voor de vrouw: 9 Symphonie-orkest o.l.v. Howard Hanson (gr.); 10 Morgen wijding; 10.15 Arbeidsvitaminen; 11 Or gelconcert uit de St. Jacobskerk te Vlis singen door Piet Broersc; 12 Musette- orkest; 12,38 Pierre Palla, orgel; 13.15 Harmonetto: 13.45 Zangkwartiertje; 14 Mevr. Ida de Leeuw van Rees; 14.30 Louis Metz, viool en Maria Metz-D'Oliveira, piano: 15 Uitz. voor zieken; 15.30 Pro gramma voor zieken en gezonden; 16 Co- lorlct; 17 Kaleidoscoop o.l.v. R. Feenstra; 17.50 Ronde Tafel Conferentie; 18.15 Sportpraatje door Aad van Leeuwen; 18.30 Regeringsuitzending: 19.05 Avond school voor iedereen: 19.30 John Lade. clavichord.: 19.45 Regcrirrgsuitzending; 20.15 Het Radio Philharmonisch Orkest O.l.v. Paul van Kempen; 21 Claudia en David, hoorspel; 22.15 Hugo de Groot en zijn orkest: 23.15 Dansmuziek door Louis de Haes en zijn orkest. Hilversum II: 7. 8. 13. 19. 20 en 23 Nws: 9.40 Schoolradio: 10.00 Egon Petri, piano; 10.15 Morgendienst; 10.45 Koor o.l.v. Alex Schellevis: 11 De Zonnebloem: 11.45 Schoolradio. 12.03 Wiener Sangcrknaben; 12.30 Medclingen ten behoeve van land en tuinbouw; 12.33 Lunchconcert door het Septet Johnny Ombach; 12.55 Zonnewij zer; 13.20 Lunchconcert door de Zeven klapper; 14 Metropole-orkest; 14.30 Cleve land Orchestra 15.45 Peter Pears, tenor en Benjamin Britten, piano: 16.45 Perole Strijkkwartet; 17 Het Radio Jeugdjour naal; 17.30 Ensemble La Rosarpa; 17.50 Regeringsuitzending; 18.30 Volksliederen; 18-50 Orgclsoli; 19.15 De muziek bij nader inzien; 20.05 Studio Steravond: 21 Fami lie-competitie; 21.35 Studio-steravond; 22.05 Berlijn Staatsopera-Orkest; 22.35 Nationaal Symphonie Orkest van Ameri ka; 23.15 Beroemde Concerten. Brussel-Vlaams (322 m.): 7. 8. 9. 13. 17.05. 19. 22 en 22 50 Nieuws; 9.05 Ouv. Der freischtltz. Concert Paganini, Symph. Schumann; 12 Lichte stemmige muziek; 13.15 Meinacht-ouverture; 14 Muziekge schiedenis v. d. Jeugd; 17.15 Voor de kin deren; 18.15 Fragm. uit Le Carnaval des Animcaux, Saint-Sabns (gr.); 18.30 Voor de soldaten; 19.30 Liederen van Guldo Gezelle; 19.50 Radiofeuilleton; 20 Vcrzock- programma. Brussel-Frans (484 m 7. 8. 13. 19.45. 22 en 22,55 Nieuws; 9 Kookpraatje en kunstoverzicht; 12.05 Omroeporkest o.l.v. Edgart Doncux; 13.15 Ouderwetse mu ziek; 17.10 Het ensemble Jos Heyne; 18 Voor de soldaten: 20 Uitzending ter ere van Maurice Maeterlinck; 22.15 Opera- fragmenten van Mozart. EngcJand-Homc Service (343 m.): 7. 8. 13, 18. 21 en 23 Nieuws; 9.30 Amerikaans commentaar; 9.45 Voor de scholen: 10.30 Het Kursaal Orkest: 11 Voor de scholen: 12.20 Voor de Boeren; 12.30 Voor de ar beiders; 14 Voor de scholen; 15.10 Hoor spel; 17 Voor de kinderen: 18.20 Gev. programma: 20.30 Twintig vragen; 22 Va riété Orkest. Engeland-Light Program (1500 en 262 m.)9. 19. 22 en 23 Nieuws: 10 Louis Mordish Orgel; 10.30 Voor de soldaten; 12 Hoorspel; 12.30 Opera-orkest; 14 Voor de vrouw; 15-30 Tommy Kinsman en z(jn dansorkest; 16.15 Causerie; 17.45 Frank Baron en zijn .kwintet: 18.45 Hoorspel; 20 Detective-hoorspel; 20.30 Verzoekpro- grammn; 21 Hoorspel; 22,20 Dansorkest Victor Silvestre; 23 Voordracht. ZON EN MAAN. 6 October. Zon: op 6.48 onder 18.08 Maan: op 17.59 onder 5.54 General Motors Kennecot Shell Union Baltimore Spw. New York Cenlr. Spw. Pennsylvania 12% 12% De beurs is in een stadium gekomen, waarin enerzijds dc directe invloeden van de devaluatie z(jn uitgewerkt, anderzijds het wachten is op nieuwe stimulerende factoren, die de aarzelende situatie van het ogenblik in een bepaalde richting kunnen stuwen. Over het algemeen Is dc stemming aanmerkelijk kalmer geworden en mede door het ontbreken van belang wekkend nieuws, biedt de markt een beeld van geringe koersfluctuaties en be perkte affaire. Toch ligt de dagclijkso omzet nog iets boven het peil van boven de devaluatie. In de hoek der internationale waarden blijft een opmerkelijk vaste stemming bestaan voor AKU, die weer 4 pet verbe terde tot 197%. October Vlissingen Terneuzen Hansweert Zierikzee HOOG WATER u.+NAP U.+NAP LAAG WATER u.—NAP u.—NAP 1.46 2.12 2.48 3.12 1.93 2.10 2.22 1.51 13.51 14.19 14.49 15.18 1.88 2.05 2.13 1.35 7.46 8.19 8.59 8.33 2.08 1.36 20.10 2.02 20.44 2.22 21.24 2.39 21.25 1.64

Provinciale Zeeuwse Courant | 1949 | | pagina 5