Regen mantels Sport en wedstrijden Knppic en Je Zeeive LEZERS SCHRIJVEN SCHRIFTELIJK OF MONDELING RESA- HILVERSUM DE ZWARTE ORCHIDEE KLANKEN uit de AETHER Eng. linnen f 59.75 FirmaJ. LAMBOOY DINSDAG 4 OCTOBER 1949 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Geen heer bij Heer". Tijdens de competitiewedstrijd tus sen Willem I en „Heer" in. de derde klasse district Zuid 2, ontstond 'n kwartier na de rust een incident, doordat een speler van „Heer" zich handtastelijk gedroeg tegenover een tegenstander. Kort tevoren had de scheidsrechter een vrije schop tegen „Healr" toegekend. Andere spelers en ook het publiek gingen zich met het geval bemoei en, waardoor de politie zich ge noodzaakt zag tussen beiden te ko men. Nadat orde en rust hersteld waren werd de wedstrijd door de scheidsrechter gestaakt. VOETBAL Aardenburg -Hontenisse 2 1. Dit was een matige wedstrijd. Aan beide zijden werd zonder enthousiasme gespeeld. De thuisclub had het beste van het spel, maar de aanvallen waren te doorzichtig. Na een half uur spelen nam Aar denburg uit een doorbraak van Van Male de leiding (10), met welke staand de rust aanbrak. In de tweede helft eenzelfde spel- beeld. Na een kwartier spelen trap. te de doelman van Hontenisse at bal uit. Deze werd door een Aar- denburg-spelér opgevangen en nog voor de keeper in zijn doel was te ruggekeerd dag de bal ln het net (20). Doordat de Backere gebles seerd werd speelde Aardenburg het. laatste kwartier met 10 man. De laatste minuut speelde een achter speler vaai de thuisclub terug op zijn doelman, waarbjj de bal in het doel rolde (21). Breskens Corn Boys 1 1. Deze wedstrijd stond niet op hoog geil. Het opportunistische spel i eide voorhoeden was steeds over geleverd aan de snelheid en trap- vastheid van de achterhoeden en dit beeld was het typerende van de gehele wedstrijd. Speciaal de Breskens-voorhoede bezondigde zich aan deze spelwijze, waardoor er van samenspel weinig was te genieten. Na 20 minuten fa.f de Breskens-midvoor zijn club e leiding uit een vooirzet van rechts (10), met welke stand de rust aanbrak. In de tweede helft speelden de Sassenareai feller en sneller dan de thuisclub, waardoor de Breskens achterhoede veel werk kreeg. Na 25 minuten wist de linksbinnen van de bezoekers de gelijkmaker te scoren.' In deze stand kwam geen verande ring meer. UNITAS VERLOOR MET GROTE CIJFERS. De strijd tussen twee gegadigden voor de kampioenstitel in de Zaterdagcompe titie le klasse, welke Zaterdag te Kloe- tinge uitgevochten werd tussen Unitas en Nieuwdorp, eindigde in een eclatante 5 0 overwinning voor de bezoekers. De rust was reeds met een 3—0 voorsprong voor Nieuwdorp ingegaan. De grote nederlaag hebben de gastheren hoofdzakelijk te wijten aan het falen van hun verdedi- 311% 148 175 175 li Amsterdamse Beurs Nederland 1947 (3%) 3 97% s7% dito 1937 3 96% 96% Dollarlening 1947 3 95 -95 Investeringscel-t. 3 98 98% Nederland 1962—64 99 99% Nederland 1962—64 99 99% Nederland N.W.S. 2% 79% 79% Spaarc. a f 100 2%% 100% 100% Indië 1937 A 3 95 95% Grootboek 1946 3 96% 97 Ned. Ind. Hand. B 105% 105 Ned. Handelmij. 167 165% AKU 189193% Bergh's Jurgens 315 317 Calvé-Delft 150% 150% Centrale Suiker 190 188 Kon. Ned. Hoogovens 213 206 Unilever 247% 248% Ned. Kabelfabriek 305 307 Philips 240 242% Wilton Feyenoord 172 170 Biliton Amsterdam Rubb. Kon. Paketvaart Ned. Scheepv. Unie 164% Rotterdamse Lloyd 154% Stv. Mij. Nederland 164% Handelsver. A'dam 170% Dpïi Batavia Mij. 124 Deli Mij. 153% Anaconda Bethlehem Steel 80% General Motors 61% Kennecot 45% Shell Union 35% Baltimore Spw. 7% New York Centr. Spw. Pennsylvania 12% 12%. Voor de Indonesische fondsen bestond de meeste belangstelling op de Amster damse effectenbeurs. De hoge tabaksprij- zen, de resultaten van de R. T. C„ die men thans met wat meer vertrouwen af wacht en de productieopgaven, die gere geld verstrekt worden en waarbij die van de Amsterdam Rubber Maatschappij van il. Zatérdag een zeer gunstige indruk ma- en. geven blijkbaar het publiek wat meer vertrouwen in deze waarden. Ge ringe vraag Is al voldoende om behoorlij ke koerswinsten te veroorzaken en zo avanceerde Amsterdam Rubber 4 punten Deli Mij. en Deli Batavia Tabak ieder 3 punten en HVA 2 punten. 154% 165 172% 127% 154% 24% 78;s 60% 46 Officiële publicaties. MIDDELBURG. B. en W. van Middelburg brengen ter openbare kennis, dat op Dinsdag 4 Octo ber 1949, des avonds van 7 tot 8 uur, .in het gebouw van de Gemeentelijke Dienst voor de Maatschappelijke Zorg, Bogard- straat 19, alhier kaarten ad f 0.10 ver krijgbaar zijn voor min- of onvermo- genden voor de generale repetitie der Vereniging voor Instrumentale Muziek op Dinsdag 11 October 1949, des avonds 8 uur in de Concert- en Gehoorzaal aan de Singelstraat. Middelburg. 29 September 1949. Scheepvaartberlchten Vllssingen aangekomen: 1 Oct. Rolf van Gothenburg; 2 Oct. Delfzijl van Antwer pen; Altair van Antwerpen; Rottum van Antwerpen; Orion van Teignen Vllssingen vertrokken: 1 Oct. Rolf lemouth. Roen; 2 uct Kemphaan naar Abö; Delf zijl naar Llanelly; Altair naar Huil; 3 Oct. Orion naar Rotterdam. Gepasseerd naar Antwerpen: 1 Oct. Tinda van Londen: Bantam van Rotter dam; 2 Oct. Titus van Izmir; Mado van Tynemouth; Delft van Trinidad; Ma- grietha van Malmö. Gepasseerd van Antwerpen: 1 Oct. Pax I naar Emden; Kota Agoeng naar Rotter dam: Boskoop naar Amsterdam; Daler- dijk naar New York; Delftdijk naar Lon den: 2 Oct. Arnedijk naar Rotterdam; Heerengracht naar Helsinki: Zeeland n. Drogheda; Uni E. haar Oporto; Mary naar Londen; Boschfontein naar Southampton. R.C.S.-Steenbergen 1—1. Weer heeft RCS een winstpunt, dat zeker binnen haar bereik lag, laten schieten, weermee Steenber gen wel tevreden zal zijn. Reeds de eerse minuut doet RCS twee verwoede aanvallen maar de schoten gaan hasust en rakelings over. Steeds blijft ze het. Steenbergen- doel in gevaar brengen, maar doel- punten blijven uit. Het is juist Steenbergen dat plot- seling doorBVeekt, maar door onbe heerst schieten, tegen de lat, ont ging Steenbergen een zeker doel punt. Er volgt nu weer een drukke periode voor Steembergen's doelman, maar hij weet alle schoten onscha delijk te maken. Vlak voor rust krijgt Steenbergen weer zo'n kans door missen in RCS' achterhoede, deze wordt beter be nut 01, waarmede even later de rust ingaat. Na de pauze onderneemt RCS weer een seri eaanvallen, welke wel gevaar brengen maar geen doelpun ten. Uiteindeiyk wordt de diruk op het Steenbergen-doel zo zwaar dat er een doejpunt moet komen, het geen RCS ook gelukt doordat een bal naar rechts door J. v. d. Dries met een beheerst tikje langs de doelman wordt geplaatst 11. Hierna wordt de RCS rechtsbinnen wegens een enkelblessure vervan gen, Beide elftallen doen nog hun uiterste best om het winnende doel punt te scoren, maar de stand was niet veranderd toen de scheidsrech ter het einde floot. Steen -Clinge 1-2. Het was maar goed dat scheidsrech ter Meulmeester in deze wedstrijd de teugels strak in handen hield, want anders zouden er wel eens ongelukken gebeurd kunnen zijn. Voor de rust had Clinge weinig in te brengen en was het de thuisclub, die de toon aan gaf. Enkele minuten voor de rust wist Emmeneel uit een corner via een kop bal Steen de leiding te geven. In de tweede helft was het spel vrij hard en na ongeveer 20 minuten spelen werd een Steen-back van het veld gezonden, omdat hij handtastelijk werd. Een kwartier voor het einde scoorde Clinge de gelijkmaker. Er werd nu van weerszijden hard gestre den om het winnende doelpuntje en ongeveer 3 minuten voor het einde maakte Leeghwatcr met een schitte rende kopbal aan alle onzekerheid 'n einde (1—2). Ria Hoofdplaat 4-2. De thuisclub kwam goedkoop aan de leiding, toen na een kwartier een Hoofdplaat-speler in eigen doel trap te. RIA vertoonde beter spel en na een half uur vergroottte Oudenaert de voorsprong (2—0), met welke stand de rust kwam. In de tweede helft ontwikkelde Hoofdplaat een kleine meerderheid en na 20 minu ten scoorde de linksbuiten een fraai doelpunt. De RIA-spelers zagen bij tijds het gevaar en na een half uur bracht Seelens de stand op 3—1. Toen de Bock kort daarop het vierde doelpunt voor zijn rekening nam was Hoofdplaat geslagen. Tegen het einde bracht de midvoor der gasten de eindstand op 4—2. De Engelse League- De uitslagen van de in de Engel se league gespeelde wedstrijden lui- len: eerste divisie: Birmingham City—Bolton Wande rers 00; BlackpoolFulham 00; ChelseaBurnley 01; Derby. Coun tyArsenal 12; Everton—Charlton Athletic 0—1; Hudidersfield Town— Aston Villa 10; Manchester Uni tedSunderland 13; Middlesbrough Manchester City 00; Newcastle UnitedStoke City 41; Ports mouth—Wolverhampton Wanderers 11; West Bromwich AlbionLi verpool 0—1. 6. Kappiè barstte bij na van woede en hij moest maar steeds naar de grote kist met kletskoppen kijken. „Dat ook nog!" grom de hij. „Ik had zeker nog niet genoeg zor gen! Wat heb ik aan zo'n klont van een stuurman! Kletskop penhij is zélf 'n overgehaalde klets kop! Ik zal hem klets koppen, de kletskop!" De Maat had gauw gemaakt, dat hij een eindje uit de buurt kwam. want hij voel de wel, dat er iets niet in de haak was. Zo was hij toevallig in de buurt van een steiger paal gekomen, die met een groot papier be plakt was. „Zeewedstrijd", las de Maat. „Een oproep voor alle zeevaarders om aan een snelheids wedstrijd deel te nemen.hm.mm. mm'de winnaar zal 1000 florijnen ontvan genduizend florijnen!! Duizend!! KappicÜ Wij kunnen duizend florijnen verdienen! Luister maar!" Hardop las de Maat voor, wat er op 't papier stond. „Dit is onze kans, Kappie! Daar moeten we aan meedoen! Het is voor alle soorten schepen. Hier staat, dat men zich op moet geven bij Baron Bracsandt, Kasteel Bracsandt!" „Hmzei Kappie, „dat is misschien wel wat! Duizend florijnen zijn altijd de moeite waard!" „Neen een kletskop, Kappie", zei de Maat, die weer naderbij had durven komen, en met een handbeweging het deksel van de kist had afgerukt. „Stel eens voor, dat wij die wedstrijd zouden winnen! U moet zich direct op gaan ge ven, want om twee uur begint de wedstrijd al!" Patrijzen Robur 2 3. In do eferste helft had Robur een overwicht en na ongeveer 20 minu ten spelen namen de bezoekers de leiding. De thuisclub profiteerde van een fout in de Robur-verdediglng en het werd 1—1. Direct hierna was het 1—2, maar nog voor de rust was de stand weer gelijk. In de tweede helft maakte Robur er spoedig 2—3 van waarna de thuisclub sterk kwam op zetten. De Robur-verdediging werd zwaar op de, proef gesteld, maar in de stand kwam geen verandering meer. Terneuzen—Sluiskil 3 0. Van het begin af was de thuisclub sterker en reeds spoedig nam Terneu zen de leiding, toen de Sluiskil-doel man de bal liet vallen en van Luik maar voor het inschieten had (1—0). Kort daarop maakte van Pienbroek hands in het beruchte gebied en van Luik benutte de tpegekende penalty (2—0). Het spel zakte hierna in. Over en weer werden diverse kansen gemist. De Sluiskil-verdediging zette herhaal delijk met succes de buitenspél val op. De tweede helft toonde eenzelfde spelbeeld. Terneuzen was sterker, maar aantrekkelijk voetbal werd er niet ten besté gegeven. Uit een corner wist Jansen do eindstand op 30 te brengen. Yerseke - Biervliet 2-4. Reeds direct na de aftrap ontwik kelden de bezoekers een hoog tempo en wisten zij de gastheren in de ver dediging te dringen, waardoor hache lijke momenten voor het Ycréeke- doel ontstonden. De rust brak aan met een 20 voorsprong voor de bezoe kers. Direct na de rust ontstond uit een snelle Biervliet-aanval het derde doelpuntje, waarna Yerseke de ach terstand terugbracht op 1—3. Biervliet maakte er 1—4 van en met 'n fraaie kopbal bracht Sanderse tenslotte de eindstand op 2—4. Yerseke II speelde vooraf een wedstrijd tegen Biervliet II en verloor met 4—3. (Ingezonden mededeling). Alvorens tc beslissen cnoet U beslist een prospectus aanvragen bij (Bekende Schriftelijke Cursus) Het kan U een jaar studie schelen FEUILLETON Dr. Samuel Poindexter Ryley, de jonge professor in de botanie, dronk zijn kleine kopje heerlijke zwarte koffie uit, dat het laatste deel vormde van een nooit te vergeten diner in Hotel International in de schone Ve nezolaanse stad Caracas en kwam tot de conclusie, dat hij buitengewoon goed gestemd was. Niet, dat hij het uitwerken van zijn project nu bepaald gemakkelijk had gevonden. Dit Zuid-Amerikaanse avontuur was het resultaat van het feit, dat hij de Onderzoekers-Prijs had gewonnen, die door de grote Zeigler Stichting was uitgeloofd ter nage dachtenis van wijlen zijn beroemde collega Luther Burbank. Bovendien had deze prijs voor hem nog een speciale betekenis. Door tussenkomst van het Departement van Landbouw was hij uitgesloten geweest van deel neming aan de oorlog en reeds lang had hij verlangd naar een wat leven diger ervaring dan de bestudering der botanie hem tot dusver had opgele verd en een tocht van twaalf maan den door het oerwoud zou dit verlan gen waarschijnlijk bevredigen. Maar ondanks het féit, dat de Stich ting hem met betrekking tot zijn on kosten vrijwel de vrije hand liet, kwam hij toch voor onverwachte moeilijkheden te staan. Het was hem nog niet gelukt een geschikte aanvoerder voor zijn expe ditie te vinden. De enige, die ook maar enigermate geschikt was, was 'n zekere Vito Pasquale, een gemelijk uitziend man met een plat gezicht, die hem niet aanstond, en die hij bo vendien niet vertrouwde Het was Zaterdagavond; een tijd, waarop geheel Caracas danst. Hij had hard gewerkt cn laat gedineerd. Voor Maandag kon hij met geen mogelijk heid iets beginnen, zodat hij bleef zit ten genieten van een tweede glaasje door ALLAN SWINTON goed gekruide Curasao, waarna hij 'n lange, dunne sigaar opstak en de nall van het hotel binnenliep. Door haar hoge ruimte had deze hall iets weg van een kerk en bevatte, een klein aantal mensen van het soort, dat men daar ook verwacht te zullen vinden. Er zaten mensen uit de petroleumwereld, internationale han delsreizigers, mijn-ingenieurs en een paar locale grootheden. Van het in de nabijheid gelegen plein klonk muziek en daar hem dit meer aantrok, richt te hij zijn schreden naar het smeed ijzeren hek. Toen hij de lessenaar van de chef de réception passeerde, zag hij tot zijn verbazing, dat de klerk stond te praten met een meisje, van wier te genwoordigheid iedere man, naar hij begreep, zich op dat moment ten volle bewust was. Zij was blond, ge kleed in een lichtgroene linnen jurk en naar haar uiterlijk te oordelen een Amerikaanse. Zich overgevend aan overpeinzin gen. die met de botanie in geen enkel verband stonden, slenterde hij langs de.lessenaar, op welk moment de klerk met zijn pen naar hem wees. Het gezicht van het meisje toonde enige verbazing, die echter onmiddel lijk plaats maakte voor een glimlach, waarop zij, tot Sams grote verbazing, op hem af kwam. Haar haar was dik en goudkleurig en zij had mooie, grijze ogen. Met een prettig aandoende buiging in haar stem vroeg zij: „Professor Ryley?" Terwijl hij dit bevestigde dacht Sam: Dit is je reinste Hollywood. Zo iets gebeurt niet in werkelijkheid. Zij zei: ,.Ik weet, dat het erg in dringerig lijkt, maar zoudt u 'n ogen blik voor mij beschikbaar hebben?" (Wordt vervolgd) Axel Ooslburg 13 2. De uitslag van deze wedstrijd, doet een groot overwicht van Axel ver moeden en toch was het krachtsver schil niet zo groot. Oostburg gaf goed partij cn meermalen moest de doelman van Axel ingrijpen. De doel man van Oostburg, die nog niet ge heel genezen was van een blessure, speelde echter op halve kracht cn daardoor kon Axel in de eerste helft een 8—0 voorsprong verkrijgen. In de tweede helft was doelman Lau rens vervangen door de Bruyne. Hoe wel deze zijn doel veel.beter verde digde kon hij toch niet verhinderen, dat Axel de stand tot 120 opvoer de. Oostburg bleef volhouden cn v. d. Gazelle smaakte het genoegen de eer te redden. Nadat Axel nog een maal had gescoord, wist ook Oost burg nog eenmaal het net te vinden, zodat het einde van deze in beste verstandhouding gespeelde wedstrijd eindigde in een 13-2 zege voor Axel. MOTORSPORT Grote betrouwbaarheldsrit door Zeehnd. GEORC.ANISF.ERP DOOR Rt.O. „SCHELDEGOUWEN." Wy meldden reeds in ons blad van gisteren cle- uitslag van de betrouw- oaarheidsrit door Zeeland. Hierover kunnen wij nog het volgende mee delen: Hoewel de rit zwaar genoeg was, mochten de deelnemers van geluk spreken, dat het zulk stralend weer was. Hoewel 't gehele eerste traject door Zeeuwsch Vlaanderen liep, waren er slechts 2 deelnemers uit deze streek. Maar deze hebben dan ook op fenomenale wyze getoond iets op dit gebied te kunnen presteren. De heer Jagtenberg uit Sluiskil won dit traject met slechts 4 strafpunten. De heer Toussalnt uit Cadzand deed weinig Voor hem onder, want hy werd tweede met 5 strafpunten. En hierna kwamen de heren P. v. d. Woestyhe en F. Leynse, beiden uit Middefburg, leder met 6 strafpun ten. waarna dr. J. C. A rends uit Hansweert met 7 strafpunten op de 5e plaats kwam. Had men gedacht dat beide „over- kanters" het slechts in eigen omge ving goed konden doen, tijdens het 60' km. lq,nge oriënteringstraject door Walcheren, dat daarna volgde, bewezen zij anders. De heer Tous- saint won alt traject met drie straf punten en bezette daardoor in het eindklassement de eerste plaats. De heer Jagtenberg kwam met 6 straf punten op de derde plaats. Juist ge noeg om in de eindstand de tweede plaats te bezetten voor P. v. d. Woestyne, die in het 2e traject met 5 strafpunten tweede werd. De kampioenscandidaten deden 't deze keer minder goed. Toch kon dr. Arends, die achtste werd, de eerste plaats biyven behouden. De heer Boone uit Goes werd 9e en klom op de ranglijst naar de der de plaats. De neer Castenmiller klom op naar de 2e plaats. De stand voor_ 1 het kampioenschap Arends. 18; 2, P. is nu: 1. dr. J. C. Castenmiller, 45; 3. S. Boone, 63: 4, F. Leynse, 88; 5. M. G. van Oosten, 92; 6 C. Dieleman, 95; 7. A. v. d. Driest, 99. HANDBAL UITSLAGEN. De uitslagen van de Zondag j.l. gespeelde wedstrijden in de afdeling eel and luiden; Heren: EMM IIVolharding II 120; Marathon IIVolharding I 94; Tonido IIIMarathon III 4 -6. Dames: de Zeeuwen IIEMM 1 Hellas IIIMarathon III 31; Hellas II—Volharding 3—0. DAMMEN Om het kampioenschap van Nederland. De stand van de eerste 10 deelne mers aan het persoonlijk kampioen schap van Nederland luidt: 1. F. Gordijai (Den Haag) 13 uit 2. R. C. Keiler (Amsterdam) 13 uit 8; 3. G. E. van Dijk (Wagenin- gen) 11 uit 7; 4. C. Suyk (IJmui- den) 10 uit 7; 5. J. H. Vos (Am sterdam) 9 uit 8; 6. H. Laros (IJmui- den) 7 uit 7; 7. O. Doornbos (Apeldoorn) 7 uit 8; 8. B. Dukel (Ijmuiden) 7 uit 8; 9. M. Ligthart (IJmuiden) 6 uit 7; 10. J. Metz (Amsterdam) 6 uit 7. ZON EN MAAN. 5 October. Zon: op 6.46 onder 18.10 Maan: op 17.51 onder 4.43 (Ingezonden mededeling). JAN NAAR DE OOST. Een O.V.W.'er heeft in ons blad de opsomming gelezen van wat een soldaat wordt aangeraden mee naar de Oost te nemen. Hij vindt de op somming wat omvarigryk en acht het meenemen van wasknypers, een klerenhanger en Eau de Cologne overdreven. Wij zijn het met deze inzender hartelijk eensmaar de opsom ming werd ontleend aan een gehec- tografeerd advies, dat deze jongelie den van hoger hand kregen. Wy gaven niet eens de volledige lyst., omdat onze plaatsruimte dat niet toeliet. SMAAD. In Uw nummer van Vrijdag 30 Septem ber jl„ komt een artikel voor met als aanhef: Lunshof cn Schoonenberg ver oordeeld wegens smaad". Daar, voor zover bekend, niet uitgezocht is of inderdaad Mr. G. J. van Heuven Goedhart schuldig is aan de hem ten laste gelegde beschul diging en de laatste tijd meermalen journalisten veroordeeld zijn geworden wegens niet noemen van hun ihlichtin- Senbron, (denk aan de publicatie van de largarine Conventie, Commissie Kreuk niet) is misschien een rectificatie wel gerechtvaardigd, daar het niet noemen van de inlichtingenbron, geenszins be wijst dat deze aanklacht als „smaad" moet gekwalificeerd worden. C. VAN WIJNEN. Naschrift. De kwalificatie smaad is een juridische kwalificatie en ook het al of niet bewijzen van smaad geschiedt vol gens juridische regelen. De inzender zal er goed aan doen daarmee rekening te houden. Red. P.Z.Ct. MONUMENT. Ik las in Uw blad een bericht over een plechtigheid gehouden aan het begin van de Sloedam bij het aldaar geplaatste ge denkteken. Eén en ander bracht mij weer in herinnering dc onaangename in druk. die ik telkens krijg wanneer ik rij dende naar Middelburg met bedoelde monument nader. Het staat daar in een aardige entourage van planten tegen een achtergrond van. cn nu komt het, het WOENSDAG. Vanavond kan men luisteren naar muziek van Richard Strauss, de com ponist die enkele weken geleden is overleden. Het Concertgebouw-or kest speelt onder leiding van Eduard van Beinum Don Juan en Burlesque voor piano en orkest in d. (H. II 20.15). Over Hilversum I wordt er een hoor spel uitgezonden onder de titel „De vliegende Hollander", een reportage over de Nederlandse luchtvaart. Hilversum I: 7, 8, 13. 18, 20 en 23 Nws.; 9 Mozart-cyclus; 10.05 Morgenwijding; 10,20 Onze keuken; 11 Populair non stop progr.; 12 Orgelspel door Johan Jong; 12.33 Voor het platteland; 13,15 Dolf v. d. Linden en'zijn Metropole-orkest; 14 Ge sproken portretten; 14,15 .feugdconcert; 15 Kinderkoor de Roodborstjes; 15,20 Hoorspel; 15.50 Instructieve muziek; 16.30 De regenboog; 17 Het stond in de krant; 17,30 Cor Steijn's orgelensemble; 18.30 RegeringsuiUendiiig; 19.15 Silvestri- kwartet; 20.20 De ramblers; 20.45 BBC Theaterorkest; 21 De vliegende Hollander, hoorspel; 22.15 Isaac Ster, viool en Ale xander Zakin, piano. Hilversum II: 7, 8, 13, 19, 20 en 23 Nws.; 10,30 Morgendienst; 11 Bloemlezing uit 's werelds liederenschat; 11,25 De klok kenluider. luisterspel; 12 Busch Strijkor kest.; 13.15 Promenade-orkest; 14 Tsjech. Philh. orkest; 14.30 Gemengd koor van de leerllngenver. van het Kon. Conser vatorium te 's Gravcnhage; 15 Serie jcugdconcerten; 16 Peter Kreuder, piano; 16.15 Voor onze meisjes en jongens; 17.45 Regeringsuitzending; 18 Onze Nederland se koren en korpsen; 18.30 In de soete suykerbol, radiostrip: 19.15 Regeringsuit zending; 20.05 Dc famillecompetitie gaat weer beginnen; 20.15 Concertgebouw-or kest o.l.v. Eduard van Beinum; 21.35 Ma rinierskapel der Kon. Marine; 22.15 Koor o.l.v. Alex Schellevis; 23,15 Operaselcc- tics. Brussel-Vlaams (322 M.): 7, 8, 9, 13, 17,05, 19. 22' en 22.50 Nieuws; 12 Lichte zangplaten; 14,45 Schoolradio; 18,15 Or- J:elspel en gram, muziek; 19,50 Radio- cullleton; 20 Omroeporkest; 21.15 Wer ken voor twee piano's van Schubert. Men delssohn cn Moskowski; 21,30 Franse mu ziek; 22.15 Orgelwerken van Bach. Brussel-Frans (484 M.): 7, 8, 13. 19,45. 22 cn 22,55 Nieuws; 9.10 11 Pastor Fido, symph. suite, Handel; 14 Voor de vrouw; 18 Voor de soldaten; 19.10 Caslnoprogr.; 20 Uitzending ter ere van Maurice Mae terlinck. 5 October Vlissingen Terneuzen Hansweert Zierikzee HOOG WATER u.+NAP u.+NAP LAAG WATER u.—NAP u.—NAP spoorwegviaduct., beplakt met in schreeucnde kleuren bedrukte reclame prenten. Naar mijn oordeel en wellicht ook dal van anderen, is dit. wel zeer storend en toont zeer weinig begrip voor dc betkenis van het gedenkteken. Ik weet niet welke instantie die muuropper vlakte verhuurt voor reclame, doch op deze plaats behoort ze zeker niet. Welke indruk moet dit hebben gemaakt op de buitenlandse bezoekers (Fransen) die hier een minuut stilte betrachtten ter herdenking van hun hier gevallen land genoten. Mevr W. J. BEENAKKER—KONING. Abdljstr. D 43, Biezelinge. 1.14 1.40 2.12 2.83 1.82 2.00 2.13 1.48 13.21 13.51 14.16 14.42 1.78 1.95 2.04 1.30 7.11 7.44 8.24 8.02 1.65 1.85 2.01 1.32 19.41 20.15 20.11 20.23 1.93 2.14 2.23 1.59 De Inspecteur van hot Bel gisch Loodswezen en Me vrouw STROOBANTS groe ten bij hun vertrek naar België langs dpze wpg alle vrienden en bekenden cn zeggen dank voor de vriendschap tijdons hun verblijf te Vlissingen onder vonden. Vlissingen, 1 October 1949. Tot Zaterdag «even wij op elk paar dames- of kinderkousen, sportkou sen en handschoenen 1 STUK TOILETZEEP GRATIS C. J. T I L R O E. Goes, Ganzepoortstraat 23, Telefoon 2027. Grosslerdery A. M. J. VELDMAN, Koorkerkhof 14, Middelburg vraagt voor direct een bediende, voor magazyn- en bcstel- werk. Leeftijd tussen 16 en 20 jaar. Aanmelden tussen 6 en 7 uur. Fa. A. J. WITTE en ZO NEN. Bloemenmagazijn over het Postkantoor, vragen we gens teleurstelling een NET VtEISJE voor de winkel. Verloren te Goes of Kloo- linge Kerkbijbeltje (N.H.), donkerbruine omslag, goud op snee. Terug te bez. p.a. dokter WOUDA, Kloctinge. BADHUISSTRAAT 39 VLISSINGEN Telefoon 2462

Provinciale Zeeuwse Courant | 1949 | | pagina 5