PROVIHCIALE ZEEUWSE COURAHT Oostduitse regering op komst DEBILT HET WAALSE CONGRES KEERDE ZICH TEGEN DE KONING OVERSTROMING IN ZUID-ITALIE KOST SLACHTOFFERS RESTAURATIE VAN DE KERK IN ZOUTELANDE VRIJWEL GEREED VOORSPELT 192e Jaargang - No. 241 Directie: F. van de Velde en F. B den Boer. Adj. W. de Pagter. Hoofd red.: G. Ballliitlja. Pl.verv.: W. Leertouwer en H. A. Bossbardt. ABONNEMENTSPRIJS 32 ct. per week; f 3.90 p. kw.; fr. p. p. f 4.15 per kw. Losse nummers 10 cent. WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Dinsdag 4 October '49 ADVERTENTIEPRIJS: 18 ct. ptr mm. Minimum p. advertentie f2 50. ingez. mededelingen dubbel tarief. Kleine advertenties (max. 8 rebels) van 1—5 regels t 1—, Iedere regel meer 20 cent. „Brieven of adres Bureau van dit blad" 25 cent meer. Giro nr. 359300 P.Z.C.. Middelburg. Bur. Vlissingen Walstr. 58-60. tel. 2355. 3 lijnen (b.g.g. 2357) - MTmrg Londense Kaai 29. tel. 2077 en 2924 - Goes: L. Vorststr. 63. teL 2475 (bg.g. 2228) - Oostburg: Pr. Mauritsstr. 12. tel. 102 - Terneuzen: Brouwerijstr. 2 - Zierikzee: N. Bogardstr. C 160. tcL_26_ Het plan is reeds uitgewerkt Londen geneigd de nieuwe Chinese regering te erkennen Volgens berichten uit Berlijn hebben in de afgelopen dagen vooraan staande Duitse politici uit de Sowjet.zóne besprekingen gevoerd met Rus- sische bezettingsautoriteiten om een plan uit te werken tot instelling van een Oostduitse regering. De nieuwe regering zou er in naam een worden voor geheel Duitsland en het uitvoerend bewind worden van de „Duitse democratische republiek". Waarschijnlijk zal nog deze week de in hoofd zaak communistische Volksraad bijeenkomen om na regeling van de de tails de nieuwe regering officieel uit te roepen. sische besluit om het communistisch regiem te erkennen, zo meldde radio- Peiping. In een telegram aan Gromy- ko zegt generaal Tsjoe: „De Volks republiek China is er ten volste van overtuigd, dat de Sowjet-regering de grootste vriendschap koestert jegens het Chinese volk. Zij is ook de eerste bevriende staat, die de volksrepubliek China heeft erkend". Verwacht wordt verder, dat tevo ren de Sowjets in een proclamatie de bevoegdheden van de komende rege ring bekeqd zullen maken en tevens het spoedig sluiten van een vredes verdrag garanderen. In Londen ziét men de nota, die Moskou Zondag zond aan de 3 mo gendheden, die West-Duitsland bezet houden als het diplomatieke voorspel van een nieuwe Russische zet in Duitsland. Tevens heeft het de aan dacht getrokken', dat op de „interna tionale vredesdag" de- Duitse commu nisten voor het eerst in redevoerin gen duidelijk de eis hebben laten ho ren, dat in Berlijn thans een volksde- mocratische regering moet gaan zete len welke zich zou aanmatigen ge heel Duitsland te vertegenwoordigen. In de Russische nota wordt de schuld voor de splitsing van Duits land nog eens op net Westen gescho ven. Beweerd, wordt, dat in Bonn een groep reactlonnaire politici aan de macht zijn gekomen, die verbonden zijn aan buitenlandse financiële krin gen en daarvan ook afhankelijk zijn. Zij vormden een marionetten-regering op basis van het gedicteerde bezet tingsstatuut, drongen het Duitse volk een ongewest federalisme op en gaven voedsel aan een nieuwe geest van agressie. Vooral de Amerikanen worden in de nota voor deze politiek Verantwoordelijk gesteld. IN CHINA De Russische erkenning van de Chinese volksrepubliek een niet onverwacht gekomen offensief op( een geheel ander front heeft de diplo maten in beweging gebracht. Het Britse ministerie van buitenlandse za ken zal contact opnemen met de do minions en de Westelijke bondgeno ten om te overleggen welk standpunt ingenomen dient te worden. Het schijnt dat de Britten 'n erkenning de facto van Mao Tse-tungs bewind voorstaan omdat het struisvogelpoli tiek zou zijn geen rekening te hou den met de veranderde omstandighe den in China. Generaal Ssjoe en-Hai. de premier van de nieuw-gevormde Chinese volksregering, heeft Moskou kennis gegeven van de grenzenloze vreugde" van het Chinese volk over het Rus- Bulgarije erkent Rood China Door het Bulgaarse persbureau werd gisteravond bekend gemaakt dat de Bulgaarse regering heeft besloten diplomatieke betrekkingen met de re gering van de Chinese „volksrepu bliek" tot stand te brengen. Er zullen wederzijdse diplomatieke vertegen woordigers worden geaccrediteerd. Bulgarije is het tweede land, dat de Chinese „Volksrepubliek" heeft er kend. Echtscheiding in de Sowjet. Unie moeilijker geworden. Het Sowjet-Russische Hoogge rechtshof heeft vastgesteld, dat „de wens van een of van beide partijen om het huwelijk te beëindigen" geen voldoende grond voor echtscheiding geacht kan worden, aldus meldt ra- dio-Mdskou. In zijn arrest stelt het Hof vast. dat huwelijken niet dan om ernstige en goedgegronde redenen kunnen wor den ontbonden. Het Hooggerechtshof is van mening, dat de gerechtshoven „een juist be grip van het belang van het gezin cn het. huwelijk in de Sowjet-staat moeten bevorderen en eerbied voor het gezin ep het huwelijk moeten kweken" Opnieuw brand in oud pand te Amsterdam Maandagmorgen ontstond een grote uitslaande brand in het oude pand Elandsgracht 15 te Amster dam. De brandweer, die onmiddellijk met groot materiaal uitrukte, slaag, de er binnen drie kwartier in het vuur zowel aan de voor. als achter zijde meester te worden. Op de eerste étage van dit oude pand is een verfspuitinrichting ge vestigd en naar alle waarschijnliik- heid is hier de brand ontstaan. Het personeel, dat zich eensklaps temid den van vlammen en diente rook wolken bevond, zag kans aan de voor- en achterzijde van de eerste étage naar beneden te springen 'n Oude man is van de tweede étage, die spoedig ook in lichterlaaie stond op de eerste étage gevallen. Hij werd weliswaar licht gewond doch zag kans ook het gebouw te verla ten. Het gebouw dateert uit de 17e eeuw en was op do muren na volle- dig uit hout opgetrokken Er zijn besprekingen gaande o.a. met de beeldhouwer Hildo Krop om tot op neming van een monument voor Chur- cnill te komen. Als plaats voor dit monu ment is Rotterdam gekozen. 100.000 Amerikaanse mijnwerkers weer aan het werk Meer dan 100.000 mijnwetkers in Pennsylvanië zijn weer aan het werk gegaan. John Lewis, voorzitter van de verenigde mijnwerkersbond. had verklaard, dat verdere actie van de mijnwerkers nu niet meer van zo groot belang was voor de- lopende loonsonderhandelingen. Bijna 1 mil- lioen arbeiders in de staalindustrie en andere mijnwerkers blijven sta ken. In het totaal zijn 53 belangrijke staalfabrieken (95 en 50 ijzererts- mijnen in 27 staten gesloten. De mijn werkersstaking heeft de arbeiders 30 millioen dollar loonverlies gekost. De maatschappijen hebben 100 millioen dollar verloren door de verminderde productie. De spoorwegmaatschappij en voor het vervoer van steenkool hebben ongeveer 35.000 werknemers ontslagen. Een der sprekers noemde de Benelux bedrog. Zaterdag en Zondag is te Luik het jaarlijkse Waalse Congres gehou. den onder voorzitterschap v.an de oud-minister Merlot, tijdens welk de verschillende sprekers zeer extreme uitlatingen ten beste gaven. In een motie sprak Het Congres zich uit tegen terugkeer van koning Leopold en tegen het voorstel tot het houden van een volksraadpleging zo zeide hij, „opent zijn grenzen voor de producten der Duitse indu strie, doch houdt ze gesloten voor de onze". Spreker vroeg het con gres zich tegen de verwezenlijking der Benelux uit te spreken. Hij dien de. tenslotte een motie in, waarin hij verzocht alle douanebeperkingen af te schaffen en de behandeling van alle Benelux-problemen op te schorten. De voorzitter van het Waalse congres antwoordde hierop, dat een dergelijke motie in het kader van deze bijeenkomst onmogelijk behan deld kon worden. Deze uitspraak werd op protestgeroep onthaald. Tot degenen, die het congres bij woonden, behoorde de liberale mi nister van wederopbouw, Rey. De heer F. Schreuers, secretaris van het Congres, wees er op, dat, indien de volksraadpleging toch doorgang vindt, deze een precedent zou betekenen, waarvan de Walen niet zouden aarzelen gebruik te ma ken om een plebisciet uit te lokken onder de Waalse bevolking over de Belgische eenheid en de instelling van de federale staten Wallonië, Brussel en Vlaanderen. Senator Allard betoogde vervol gens dat Leopold III nog slechts de koning der Vlamingen en der „inci vieken" is en dat, indien hij terug keerde, in Wallonië ongetwijfeld re volutie zou uitbreken. Ook de vice-voorzitter van de Bel gische Kamer van volksvertegen woordigers van Belle uitte zich m bijzonder felle" bewoordingen over de koningskwestie. Hij verklaarde dat de bevolking van Wallonië in al haar geledingen tegen de koning is. „In dien men, ondanks ons en zelfs te gen ons, tot de volksstemming be sluit, dan zullen wij de koning en desnoods zelfs het koningschap ver nietigen", zo riep spreker uit. Volgens de heer van Belle is de kwestie van het federalisme nog niet begraven. „Men zal tenslotte begrijpen" zo merkte hij op, ,,dat er geen andere keuze bestaat dan die tussen het federalisme en de ondergang van België. De Waden zouden Brussel slechts opgeven in dien Wallonië zich bij Frankrijk heeft aangesloten De heer Tonneua, lid van de pro vinciale staten van Namen, sprak er zijn spijt over uit, dat de Waal se bevolking ten aanzien van de Waalse actie in haar grote meer derheid blijk geeft van grote onver schilligheid. De Waalse industrieel Mouffe ver hief zjjn stem tegen de Benelux, die hij een bedrog noemde. „Nederland", Samenwerking tussen Nederlandse en Belgische marine. De regeringen van Nederland en België zijn overeengekomen een ver eenvoudigende regeling te treffen met betrekking tot de toegang der oorlogsschepen van een der beide staten in de havens van het andere land, alsmede over de doorvaart door gemeenschappelijke waterwegen. De formaliteiten zijn tot een mini mum beperkt. Dit accoord werd in feitp reeds toe gepast op 24 Sept. 1948 bij de door vaart van de „Vulcaan." en van Ne derlandse mijnenvegers en op meer recente datum, toen 20 Juli 1949 een Belgisch flottielje de Schelde is op gevaren om zich ter gelegenheid van het nationale feest naar Antwerpen te begeven. Waarom de N.S.- abonnements-tarieven verhoogd werden Op vragen van het lid van de Tweede Kamer, de heer Gortzak be treffende de verhoging van 'de abonnementstarieven van de Neder landse Spoorwegen, heeft minister Spitzen o.m. geantwoord, dat ge let op de financiële positie der Ne derlandse Spoorwegen, het niet mo gelijk was. de op 1 Januari 1948 ingevoerde tariefsverlaging voor de abonnementen, welke ook uit een oogpunt van goede tariefsverhoudin gen minder juist kan worden ge acht. te bestendigen. De maatregel is tot stand geko men na ampel overleg, waarbij de maatschappelijke gevolgen de volle aandacht hebben gehad. Gezien het vorenstaande kan de minister geen aanleiding vinden, op de verleende goedkeuring van de tariefsherzie ning terug te komen. Opstel over de volkspolitie. In alle scholen van Mecklen burg in de Sowjet-zóne zal op bevel van de politieautoriteiten een opstelwedstrijd worden uit geschreven om de volkspolitie populair te maken. Alle leerlingen van de vijfde en hogere klassen zullen hier aan moeten deelnemen. De bes te opstellen zullen een prijs krijgen. Veldslag tussen politie en studenten De gebruikelijke veldslag tussen de ontgroende studenten van Delft en Leiden, welke gewoonlijk in Den Haag wordt uitgestreden, is anders verlopen, dan de studenten venvacht- ten. Tevoren was aan de politie mede gedeeld, dat 't Gevers Deynootplein net centrum van de strijd zou zijn. De politie kwalificeerde de grapjes van de studenten als ordeverstorin- fen en zette honderd politieagenten, 4 rechercheurs en een aantal jeeps in om het plein en de omgéving; schoon te vegen. Er werd gebruik gemaakt van de blanke sabel. Een aantal jongelieden werd gearresteerd en zij werden niet als vorige jaren na een kort verblijf in het politiebu reau vrijgelaten, Op hét Binnenhof en in de Passage was het ook woelig, maar dat kwam omdat de Haagse jeugd daar de stu denten verwachtte en toen zelf la waai ging schoppen. Ook daar werd van de blanke sabel gebruik gemaakt en er vielen harde klappen. De studenten, aldus verklaarde de politie waren er van op de hoogte gesteld, dat de wnd. burgemeester van Den Haag opdracht had gegeven tot krachtig Ingrijpen. Oud-regent beroofd De oud-regent van Soerabaja, Nitia- diningrat, is onder bedreiging met een revolver van 200.000 gulden aan ju welen beroofd. Drie gewapende man nen, die met een auto aankwamen, sloten de aanwezigen op in een ka mer in de bijgebouwen. De 80-jarige eigenaar had geweigerd de plaats te noemen, waar de edelgesteenten op geborgen waren, maar de dieven bra ken een linnenkast aan de achterzij de open en vonden daar toevallig de juwelen. De inwoners bleven twee uur opgesloten eer zij kans zagen de politie te waarschuwen. Aan de reders m de gehele wereld is Zaterdag officieel medegedeeld, dat de prijzen van stookolie, die buiten Enge land tegen ponden sterling wordt ver kocht. aan het eind van deze maand met. 40 procent züllen worden verhoogd. Koningin Juliana onthult monument ter nagedachtenls van de slacht, offers te Putten. Nia de. onthulling legt de vorstin een krans aan de voet ervan. Overvolle bioscoop werd overstroomd Italiaanse verkenningsvliegtuigen, die boven een overstroomd ge bied van 2.500 vierkante kilometers in Zuid-Italië gecirkeld hadden, meldden Maandag, dat z(j vele men. sen op de daken der huizen hadden ge/Jen, die, met de armen /.waaiend om hulp riepen. Men vreest, dat dertig personen, onder wie kinderen, in de overstro mingswateren de dood gevonden hebben. De overstroming, die door de he vige slagregens van de laatste da gen is veroorzaakt, heeft ook grote schade aan de oogst aangericht. In Nocera bij Salerno werd een overvolle bioscoop door het water verrast. Er ontstond paniek, waar bij ten minste drie kinderen en een man werden gedood. Sinds Maandag zakt het water peil echter snel. Het reddingswerk wordt met de grootste energie aan gepakt. Het Italiaanse kabinet hoeft in è«n speciale zitting besloten een bedrag van vijftig millioen lire beschikbaar te stellen voor het verlenen van hulp. Leger, politie en brandweer werken samen om de slachtoffers van levens middelen. medicijnen en drinkwater te voorzien. Te Benevento, een 20.000 inwoners tellende stad. die op 65 kilometer af stand van Napels is gelegen, waren Maandagavond 2000 inwoners dak loos, terwijl een nog veel groter aan tal der ingezetenen werkloos is als gevolg van de schade, die in de laag gelegen stadswijk, waarin fabrieken zijn gelegen, is aangericht. De schade in het gebied van Noce ra wordt op 5 millioen gulden ge schat De Paus heeft telefonisch op dracht gegeven, met spoed voedsel en geneesmiddelen uit de voorraad van het Vaticaan naar het overstroomde gebied te zenden. Minder zware stormen in de rest van Italië hebben veel storing veroor zaakt in de telefoon- en telegraafver bindingen, waardoor het internatio nale verkeer sterk vertraagd werd. Er zullen drie fraaie glas-in-lood ramen in geplaatst worden. Goede herinneringen aan de Paasbazar. In de dorpsstraat van Zoutelande staat eenzaam een Belgische auto: de laatste badgasten maken aan. stalten om te vertrekken. Het sei. zoen is weer achter de rug, de tien. duizenden, die hier op liet strand hebben geluierd en gespeeld en in de golven hebben gesparteld, zyn met hun vaoantieherinneringen en hun vacantiekiehjes naar huis en werk teruggekeerd. De groene bus uit Middelburg zet nu alleen maar een boerin en een handelsreiziger af. En in het café wordt de houten vloer geboend. De grote stilte is over het vriendelijke badplaatsje gedaald. Rust heerst ook op het pleintje, waar Walcheren's oudste kerkje zich fier verheft. Wij gaan dat kerkje binnen en zien hoe de herfstzon grillige lichtvlakken op de muur werpt. Midden in het schip staan de rijen klapstoeltjes te wachten om op hun plaats gezet te worden. Wij bewonderen de betimmering en het houten tongewelf, de verwar mingsbuizen en de sfeer, die zelfs op deze nuchtere achtermiddag het interieur een aparte bekoring geeft. Géén legertje arbeiders is meer be drijvig in dé weer, want de restau ratiewerkzaamheden, die onder lei ding van de Amsterdamse architect E. P. Messer zijn verricht om de oorlogschade ongedaan te maken, zijn practisch voltooid. Het kerkje heeft er véél bij gewonnen, niet in de laatste plaats door de bouw van de nieuwe consistorie, die geheel tn dezelfde stijl is gehouden. VROEGER VIERMAAL ZO GROOT. Het is 'n genoegen burgemeester D. Kodde over de geschiedenis van de kerk te horen vertellen. Wij zit ten tegenover hem in het aardige kleine raadhuis, waar enkele vliegen rusteloos op verkenningstocht zijn. „Onze kerk" (zegt burg. Kodde) „is viermaal zo groot geweest, twee maal zo lang- en tweemaal zo breed en bestond uit twee zelfstandige de len, gescheiden door een rij pilaren en voor zover mij bekend ook twee altaren. Aan wie die gewijd waren, weten we niet. De huidige Zuidmuur is waarschijnlijk wel een overblijf sel van de oude kerk. Twintig jaar geleden zijn afgravingen verrichten toen zijn de restanten van de sa cristie bloot gelegd." De heer Kod de heeft zelf opmetingen verricht, want hij heeft een levendige belang stelling voor zulke zaken. Hoe de originele vorm van de kerk geweest is, Kan niet meer worden nagegaan. Héél vroeger moet er op deze plaats een nog ouder kerkgebouw gestaan hebben, maar daarover is vrijwel niets meer bekend. De toren van thans moet in het begin van de 13e eeuw gebouwd zijn en rust 1-60 m. diep in de grond. De Zoutelanders zijn dus wel op hogere voet komen te leven, maar overigens niet op grotere, want eertijds had de ge meente veel meer betekenis dan nu en woonden er naar schatting 2000 mensen. De opkomst schijnt oegon- nen te zjjn omstreeks 1200. toen Heer Hendrik van Weerendijk zich in Zoutelande vestigde. Helaas zjjn weinig oude documenten bewaard febleven. hoewel de kans bestaat, at in de kerkelijke archieven van Brugge, Gent of Antwerpen nog iets ovar de historie van de Kerk te vin den is. KERKEN IN BARAK. Maar wij stappen over van de ge schiedenis in de tegenwoordige tijd en dat betekent een wandeling van het raadhuis naar het land, waar de heer P. Leijnse met zijn schoffel in de grond woelt. De heer Leijnse is presi dent-kerkvoogd van de Ned. Herv. Gemeente en hij vertelt, dat men mo menteel nog iedere Zondag bijeen komt in de voormalige Duitse barak, die spoedig door de gemeente zal worden gekocht en tot verenigingslo kaal gemaakt. Op de late avond van de eerste November 1944 werd de kerk door granaatvuur getroffen. Hoewel de schade aanzienlijk was, zijn er in het begin nog enkele dien sten in gehouden.- maar dat was niet meer vol te houden. Toen werd enige tijd in het schoolgebouw gekerkt, tot dat de barak, die erg ruim is, in ge bruik genomen kon worden. Als wij de heer Leijnse vragen, wanneer dat het geval zal zijn met de herstelde kerk, aarzelt hij even. „Ja", zegt hij dan. „wij hopen begin Novem ber, maar zéker is dat nog lang niet. De preekstoel, die gerestaureerd moest worden, is nog niet terug, er moeten nog diverse karweitjes gebeuren, en de drie glas-in-lood-ramen voor de Zuidelijke muur moeten geplaatst worden". Die glas-in-lood-ramen beloven iets zeer bijzonders te worden. Zij worden gemaakt bij de ja. Prins in Vlissingen en zijn ontworpen doox de Amster damse glazenier T. J. H. Loontjes, verbonden aan de Academie voor Beeldende Kunsten, die bij de afwer king wordt geassisteerd door de heer N. de Klerk in Vlissingen. De ramen, die uit acht panelen en een halfrond bovenstuk bestaan, worden 4 m hoog en 1.84 m breed. In het linker komen Mattheus en Marcus, in het rechter komen Lucas en Johannes voor, ter wijl het middelste raam een Bijbels tafereel uit Ezechiël weergeeft. Ook het orgel moet gerestaureerd worden, maar dat wordt een werk op langere termijn en het is nog niet le zeggen, wanneer daarmee begonnen wordt. Of de ruimte in de kerk vol doende zal zijn? Wel, er komen 275 plaatsen en de gemeente heeft, met de doopleden mee, 6 a 700 lidmaten. Dus worden 's Zondags twee of zo nodig drie diensten gehouden. BAZAR HAD SUCCES En dan ons laatste bezoek, dat één van die lidmaten geldt, een zeer actief lid! Het is de heer W. Louws, post bode. Terwijl vrouw en dochter druk bezig zijn aan de najaarsschoonmgak. vertelt hij, dat destijds een commissie werd ingesteld, belast met de inzame ling van gelden voor de inrichting van de kerk. Het eerste jaar kwam heel wat binnen, later werd dat min der en toen werd het idee geboren om een bazar te houden. Dé medewerking was enorm. Le veranciers en grote zaken gaven goe deren, van Groningen tot Maastricht werd hulp geboden, uit de grote sle den stuurde men geld. Alphen aan de Rijn, waardoor Zoutelande destijds geadopteerd werd, kwam schitterend voor de dag en de Mennonieten, die enige tijd in Zoutelande hebben ge' werkt en die de eerste commissie al 1400 schonken, zonden vatiuit Ameri ka pakketten! Tweede en derde Paas dag werd een bazar in de garage ge houden en de belangstelling was zo geweldig, dat alles prompt verkocht teerd en dat ruim 3000 binnenkwam, door donaties verhoogd tot f4050. Men had nu voldoende voor interieur van de consistorie en stoffering van de kerkvoldoende ook voor het aan bieden van de glas-in-lood-ramen! „Als u mij vraagt, wat ik denk over te terugkeer naar ons kerkje, dan zeg ik: liever vandaag dan morgen!" bekende de heer Louws tenslotte. „De cantine is zeer zeker gezellig cn ruim maar onze eigen kerk vervangen, dat kan zij nooit". Tegen de Groningse S.D.-handlan ger Harm Bouman is door de Bijz. Straf kamer 20 j. gevangenisstraf geëist. Pierre over het Kanaal Zondag zal een poging ge daan worden om Pierre in on geveer drie uur het kanaal van Frankrijk naar Engeland over te doen zwemmen. Pierre is 'n zeeleeuw uit Californië. die thans op een dieet van haringen in de dierentuin van Vincennes traint. Zijn manager, de Holly- woodse schrijver Burt Kenne dy. zeide, dat Pierre in een spe ciaal geconstrueerde vrachtau to naar Calais zou worden ver voerd. Pierre, die met een bij zonder soort vet ingesmeerd zal worden, zal de tocht aan een lijn volbrengen, doch men zou hem niet trekken. „In tegenstelling tot andere Kanaalzwemmers, zal Pierre geen voedsel nuttigen". Verdwenen Argentijns schip Het Argentijnse ministerie voor de marine heeft medegedeeld, dat het 450 ton metende Argentijnse patrouil levaartuig, dat reeds twaalf dagen vermist wordt, in de Straat Magellans gezonken is. Het schip had een grote lading ontplofbare stof. Er waren 68 personen aanboord. DROOG WEER. Geldig tot Dinsdagavond. Nu cn dan overdrijvende wolken velden. afgewisseld door opklaringen. Plaatselijk ochtendmist. Droog w^Êr. Weinig wind. Overdag iets warmer dan gisteren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1949 | | pagina 1