PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Kosten van levensonderhoud zullen in Engeland met 1 pCt. stijgen Badseizoen te Vlissingen was zeer bevredigend D£ BILT PALAR IS UIT NEW-YORK IN NEDERLAND AANGEKOMEN GEHEEL APARTE LEZING VAN DE ATOOMEXPLOSIE IN RUSLAND 192e Jaargang - No. 236 Dagblad, uitgave van dp firma Provinciale Zeeuwse Courant, Directie: F. van de Velde en F. B. den Boer. Adj. VV. de Pagter. Hooi'dred.: G. Balllntijn Pl.verv.: W. Leertouwer en H. A. Bosshardt. ABONNEMENTSPRIJS 32 ct. per week: t 3.90 p. kw.: fr. p. p. f 4.15 per kw. Losse nummers 10 cent. WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Woensdag 28 Sept. '49 Jngez. mededelingen dubbel tarief. Kleine advertenties (max. 8 regels! van 1—5 regels 1 1.—. iedere regel meer 20 cent. „Brieven o( adres Bureau van dit blad" 25 cent meer. Giro nr. 359300 P.Z.C.. Middelburg. Bur. Vlissingcn Walstr. 58-60, tel. 2355. 3 lijnen (b.g.g. 2357) - M'burg Londense Kaai 29. tel. 2077 en 2924 - Goes: L. Vorststr. 63, tel. 2475 (bg.g. 2228) - Oostburg: Pr. Mauritsstr. 12. tel. 102 - Terneuzen: Brouwerjjstr. 2 - Zierikrce: N. Bogardstr. C ICO, tel. 26 Lagerhuis begon debat over devaluatie Churchill vroeg inlichtingen over atoomexplosie, in Rusland. In een overvol Lagerhuis is Dinsdagmiddag het debat begonnen over het economisch beleid van de Britse regering in het algemeen en de de. valuatie van het pond in hel bijzonder. Zoals bekend had de oppositie om b\jeen roe ping van bet parlement verzocht en de parlementaire fractie van Labuur achtte het debat zo belangrijk, dat de Labour-afgevaardigden een drie keer onderstreepte convocatie toegestuurd kregen. Dit houdt in, dat hun aanwezigheid verwacht wordt. Weinig plaatsen waren dan ook onbe. zet. Voor de devaluatie aan bod kwam stond de leider van de oppositie, Churchill, op en vroeg onder luide toejuichingen van zijr medestanders aan premier Attlee om nadere inlichtingen te verstrekken over de atoomex plosie in Rusland. Attlee antwoordde: „Ik geloof, dat het doen van verdere mededelingen het openhaar belang zou dienen." heid en inkrimping der sociale voor zieningen zou zijn. Het uit de Labourpartij gestoten parlementslid Pritt noemde als „een redelijke remedie, die de regering niet wilde zien. handel met de Sov jet-Unie en China en beperking van de defensiebegroting". David Eccles, die het debat voor de conservatieven besloot," verklaar de, dat de .regering de dominions en de Europese landen had moeten raadplegen in een gezamenlijke be studering van de koers, welke de beste uitzichten op grotere doUar- verdiensten zou openen. Het debat werd verdaagd tot Woensdag, wanneer, naar men ver wacht, Winston Churchill, de leider der oppositie, en Harold' Wilson, de minister van handel, zullen spreken. De devaluatie-maatregel werd na tuurlijk verdedigd door de minister van financiën zelf, Sir Stafford Ci'ipps. Deze herhaalde nog eens, dat zijn besluit eerst werd genomen na gron dige studie van de toestand en na dat elke andere uitweg onmogelijk was gebleken. Hij voorspelde, dat tegen het eind van net jaar de kosten van levenson derhoud met ongeveer één procent gestegen zouden zijn. Loonsverhogingen zouden slechts in uitzonderingsgevallen worden goedgekeurd. De minister doelde hierbij in het bijzonder op de laagst betaalde arbeiders. Verder kondigde Cripps een ver hoging van de winstbelasting met ongeveer 25 a 30 aan en liet doorschemeren de grootte van de dividenden wettelijk te zullen vast stellen, indien de maatschappijen niet vrijwillig zich aan beperking zoude» houden'. Niemand mag van de devaluatie profiteren, zo luidde zijn argumentatie. Waarschijnlijk is deze maatregel genomen op aandringen van de vak. beweging. Het parlementslid Stanley ver klaarde, dat de oppositie bezwaar maakte tegen „de oneerlijke en ge vaarlijke" poging om hét volk te doen geloven, dat het alternatief van dn devaluatie massa-werkloos- Diplomatieke spanning .tussen Belgrado en Boedapest. De verbreking van de diplomatieke betrekkingen tussen Hongarije en Zuid.Slavië kan ieder ogenblik wor. den verwacht. Aldus luidt de opvat, ting van ingewijden na de uitwijzing van tien Zuidslavische diplomaten. Westelijke waarnemers wezen er op dat dc Hongaarse maatregel kenne lijk is uitgelokt door de Zuidslavische nota van Vrijdag jl. waarin Hongarije cn do Sow,jet-Unie werden beschul digd van samenzwering tegen het regiem van maarschalk Tito. Dinsdagavond meldde Reuter, dat de Joego-Slavische gezant te Boeda pest de vertegenwoordigers van Ame- rike, Engeland en de Sowjet-Unie een protest heeft aangeboden tegen wat genoemd wordt een Hongaarse schending van het vredesverdrag. In het protest wordt de klacht ge uit, dat Hongarije reeds sedert Sep tember 1948 weigert om de overeen gekomen herstelbetalingen te verrich ten. In Tsjecho-SIowakije zou een samenzwering ontdekt zijn. Te Praag is vernomen dat minstens twintig vooraanstaande communisten in Bodemen zjjn gearresteerd. De arrestaties vonden plaats, nadat een geheime opslagplaats van wapens wes ontdekt onder de vloer van een der bij de plaatselijke Sokol-organisatie in gebruik zynde openbare gebouwen. luen verwacht, dat het bestaan van een revolutionnaire samenzwering zal worden onthuld. Het. vinden van een geheime op slagplaats voor wapens wordt in ver band gebracht met de berichten dat ook in Tsjeehoslowakije mogelijk binnenkort een geruchtmakend pro ces tegen „van de partijlijn afgewe- kenen" zal plaats vinden, zulks in de trant van het te Boedapest gevoer de proces tegen een aantal Hongaarse communistische leiders. Van officiële zyde is nog niets bekend gemaakt. Dc gearresteerde communisten na men sleutelposities in de partijorgani. satie in een der districten in; de mecsten van hen waren plaatselijke bestuursleiders. Hechtenis voor Garry Davis. Garry Davis is Dinsdag voor de rechter verschenen wegens het pos ten voor een gevangenis, waar een principiële dienstweigeraar is opge sloten. De ..wereldburger no. 1" was van plan zolang voor de deur van de gevangenis te blijven, lot de dienst weigeraar werd vrijgelaten. Hij is herhaalde malen door de politie ver wijderd. Hij werd veroordeeld tot een week hechtenis, Davis zei tot de rechter, dat hij vastbesloten was „met woord cn daad" zijn strijd ten behoeve van principiële dienstweigeraars voort te zetten. Weer een Tsjechisch piloot gevlucht. De piloot van een Tsjechoslowaaks tweemotorig lijnvliegtuig. dat op weg was naar Praag, is te Fürth bij Neu renberg geland en heeft om asyl als politiek vluchteling verzocht. De marconist en de enige passa giers, een vrouw met een klein kind, wilden naar Tsjecho-SIowakije terug keren. De piloot, die verklaarde ..ziek en moe van Tsjecho-SIowakije" te zijn. wordt thans door de Amerikaanse autoriteiten ondervraagd. WEEST SLIM Onder de leerlingen van een Rotterdams Lyceum zijn ver kiezingen aangekondigd. Er moet nl. een voorzitter van de leerlingen-schoolraad gekozen, worden. Een van de ernstig ste candidate» is een jonge man, die Pim heet. Men heeft de verkiezingen serieus opgevat en pamfletten laten drukken, die de candidatuur van Pim moeten aanbevelen. Kort maar krachtig luidt de tekst: Weest Slim Kiest Pim. Maar onverwachts is er een oppositiepartij gesticht. Deze verspreidt nu strooibiljetten waarop staat: Weest nog slimmer Kiest Pim nimmer. Hij wil op alle eventualiteiten voorbereid zijn. Met de Constellation „Norway" van de American Overseas Airlines ar riveerde Dinsdag nif'de Ver. Staten de heer N. Palar, Republikeins woord, voerder by de Verenigde Naties, op Schiphol. „Ik ben naar Nederland gekomen", zo zeide hy, „om persoonlek contact op te nemen en mij zo volledig mogelijk op de hoogte te stellen van het ver loor der Ronde Tafel-conferentie. Mocht de conferentie vast lopen, <lan ben ik zeker van plan het probleem Indonesië wederom in de algemene verga dering der Verenigde Naties te brengen. Zolang alles goed verloopt heb ik daaraan geen behoefte, maar ik wil in ieder geval volledig ingelicht zyn om op alle eventualifeiteii te zijn voorbereid". Een andere dringende factor is. dat de Aziatische landen zo spoedig mogelijk tot een nauwe samenwer king willen komen en hiermede pas kan begonnen worden wanneer een beslissing inzake Indonesië is geval len. Er is dus ook van buiten af grote aandrang op een snel verloop van de conferentie. ..De financieel economische bespre kingen zullen de grootste moeilijkhe den opleveren", zo zeide de heer Pa lar. „Volgens mijn indruk streeft men van Nederlandse zijde er nog steeds naar een gecamoufleerde souvereini- teit voor Indonesië te bereiken door middel van het economische en dat zullen wij volledig afwijzen. Wij staan hierin ook internationaal sterk. Mijn vriend van Royen legt U vooral na druk op mijn vriend, want wij zijn in derdaad goede vrienden 'heeft in Lake Success gezegd, dat de over dracht „unconditional real and com plete" zal zijn. Complete" betekent, dat er geen enkele restrictie zal zijn, dus ook niet op economisch terrein. DE ONRUST IN DJOCJA Volgens Sutan Sjahrir is de onrust, die thans onder de politieke partijen in Indonesië heerst, een gevolg van Nederlands schapenvlees in Engeland bedorven. EERSTE LEVERANTIES SINDS 1926 Ee-n grote hoeveelheid Nederlands schapenvlees is Maandag na aan komst in Londen afgekeurd voor consumptie, aldus de Volkskrant Het vlees, dat afkomstig was van 2043 schapen, was overgebracht in een schip zonder koelinstallaties. Veel er van zal vernietigd moeten worden Het Engelse ministerie van Voedsel voorziening heeft een onderzoek in gesteld. De Londense avondbladen given het bericht in grote opmaak. e Engelsen hebben grote belangstel, ling voor alles wat met hun kleine vleesrantsoen samenhangt. De Nederlandse leverantie was een van de eerste zendingen schapenvlees, dat sinds '26 niet meer naar Enge land werd geëxporteerd. Zij betekende de hervatting van 'n eeuwenoude han del. De bedoeling was, dat elke week het vlees van 5000 schapen naar En geland werd overgebracht in schepen zonder koelinstallaties. Het ministerie van Voedselvoorzie ning meldde, dat de schapen Vrijdag geslacht werden en dat het vlees Za terdag verzonden en Zondag in Enge land aangekomen was. Handelaars beweren echter, dat het vlees reeds Zaterdagavond in Enge land was gearriveerd. Zondag was een warme dag en daarom had het vlees in koelcellen overgebracht moeten worden zeggen zij. Tijdens het week end zyn uiteraard bijna geen werklie den in de havens aanwezig. De hande laren menen, dat het vlees in goede conditie was toen het verzonden werd. het feit. dat men in Indonesië een te geringe kennis heeft van de juiste inhoud van wat te Namen is overeen gekomen. Hij acht het het beste, dat thans officieel wordt bekend gemaakt, wat er precies is bereikt. Volgens Djokja-radio heeft presi dent Soekarno Zaterdag in een toe spraak ter gelegenheid van het vier jarige bestaan van de Republikeinse hoge advies raad het Indonesische volk gevraagd, de besprekingen in Den Haag rustig te volgen. H.M. de Koningin zal monument te Putten onthullen. de Zaterdag 1 October zal H.M. Koningin te Putten een monument onthullen dat opgericht is ter nage dachtenis van de weggevoerde man nelijke bevolking van deze plaats Die dag is het juist viif jaar geleden, dat de Duitsers de gehele mannelijke bevolking van Putten wegvoerden en de huizen in brand staken, als repre saille voor een aansla» op een auto met Duitse officieren. Deze daad van de bezetter heeft aan 552 personen het leven gekost. De burgerij heeft voor het gedenk teken een bedrag van 10.000 bijeen gebracht. Door de Haarlemse beeld houwer Andriessen is het beeld van een treurende weduwe in Veluwse gracht vervaardigd. Sultan van Djocja over verhouding K.N.I.L.-T.N.I. De Sultan van Djocja heeft heden morgen anderhalf uur. op doorreis van Sumatra naar Djocja. te Batavia vertoefd. In een kort gesprek met de pers verklaarde de Sultan over berichten uit Den Haag als zou tussen de Indo nesische delegaties reeds een ruime mate van overeenstemming bereikt zijn over de toekomstige verhouding tussen de T.N.I. en hel K.N.I.L., dat hij van mening was, dat het ont vouwde schema voor de republiek niet aanvaardbaar was. Het K.N.I.L. wilde hij niet zien als toekomstige kern van het Indonesi sche leger: „daarvoor zijn wij niet be vrijd", aldus de Sultan. Tito beschuldigt Sowjet-Unie. Maarschalk Tito heeft de Sowjet- russische leiders er van beschuldigd „rondom onze grenzen met hun wa pens te kletteren" en hij beweerde, dat zij „loopgraven laten aanleggen" in Hongarije en Roemenië. Hij beschuldigde de Sowjet-leiders er verder van het oude Romeinse principe: „verdeel en heers" toe te passen op de Balkan. Hij zei, dat sommige Sowjet-leiders en leiders van de volksdemocratieën jaloers, wa ren op Joegoslavië's prestige en repu tatie. Overigens verklaarde Tito, dat Joego-Slavië trouw blijft aan het Le ninistische Marxisme. Geheimzinnige roofmoord in Den Haag. Woensdag 14 September ontdekte eén surveillerende agent in een sloot- i'e langs de Groot Hertoginnelaan in )en Haag het lijk van een man. Het vermoeden bestond, dat deze man, 'n Duitser van geboorte. F. Schatten berg' zelfmoord had gepleegd. S. was een eigenaardig man, die in de oor log zeer belangrijk werk had verricht en daarom na de oorlog niet was ge arresteerd. Later bleek het de politie echter, aldus het „Vrye Volk" dat er redenen zijn om aan te nemen, dat hier sprake was van roofmoord. Gebleken is n.l. dat Schallenberg als laatste schakel fungeerde in de verkoop van een enorme geldwaarde aan effecten n vermoedelijk ook ju welen tot een bedrag van 2% mil- lioen gulden. Deze effecten behoren toe aan iemand, die na de oorlog uit Nederland is verdwenen. De effecten zyn thans ook zoek. De recherche telt nu alle pogingen in het werk om deze kwestie op te lossen. .\a de gecombineerde viool manoeuvres der Iaiulcn van de West-Europese Unie, die begin Juli plaats vonden, worden gecombineerde luchtmanoeu- vres gehouden door dezelfde landen. Enige Nederlandse piloten nemen een pauze lussen twee aanvallen te baat om een partylje kaart t<e spelen. Gehele atoomstad zou in de lucht gevlogen zijn. Het dagblad „De Tyd" heeft een artikel van een „bijzondere corres pondent" opgenomen, waarin een geheel aparte lezing wordt gegeven van de atoom-explosie in de Sovjet-Unie. De onthullende bijzonderhe den zyn in strijd met de commentaren, zoals die in de voornaamste Amerikaanse cn Britse bladen verschenen, met uitzondering van een bericht In de Evening Standard. Dit Britse blad gaf een soortgelijke lezing, met ais brondvermelding een Tsjechische minister, die pas van een bezoek aan de Sovjet-Unie is teruggekeerd. „De Tijd" schrijft: In de lente van dit jaar is er iets handelbare politiek van de Russen van wereldhistorische betekenis voorgevallen. De Russen hebben ge hoopt, dat de ontzaglijke catastro phe. die zich in de Russische atoom- stad heeft voorgedaan, 'tenminste ge durende lange tijd geheim gehou den zou kunnen worden. Zij tracht ten daarom de aandacht van de we reld van zich af te leiden en toon den zich plotseling zeer toegeeflijk in de Berlijnse kwestie, terwijl de Sovjetdiplomaten ook elders een meer tegemoetkomende houding aannamen. Men heeft dit toegeschre ven aan dc „vredelievendheid" van Stalin. In werkelijkheid had de meer Baby door hete melk verbrand. Terwijl de vader een buurpraatje maakte en de moeder met de was be zig was. heeft de elf maanden oude baby van de familie J. aan de kleine heide te Venlo een kan kokende melk, die door een ouder zusje op de vloer was geplaatst, omver getrok ken, waarbij het kind de kokende melk over zich kreeg. Met ernstige brandwonden werd het kind naar het ziekenhuis gebracht, waar het na 'n week is overleden. Nog ie weinig buitenlands bezoek Het badseizoen is ten einde en het is dit jaar wel byzonder lang geweest. In sommige badplaatsen, waar men wat vroegtijdig het invallen van de herfst verwachtte, heeft men zelfs na de officiële sluiting van het seizoen nog de badstoelen enz. regelmatig naar het strand gebracht, ten gerieve van de late vaoantiegangers, die van de prachtige nazomer wilden profi teren. Zaterdagmiddag stopte officieel het badseizoen te Vlissingen. Velen heb. ben die laatste dag nog een bad geno men, omdat het voortreffelijk weer was. Wanneer we de bezoekcijfers van het seizoen 1949 vergelijken met die van het voorgaande jaar dan zijn z<> aanmerkelijk beter, hetgeen niemand zal verwonderen, want do zomer 1948 was nogal guur en grillig. In 1949 werden 64.543 bezoekers van het badstrand te Vlissingen gere gistreerd tegen 52.187 in 1948. Het aantal baders bedroeg in 1949: 47.037 (40.399 in 1948). Aan het zonnen in strandstoelen hebben zich 17.506 bezoekers overge geven (vorig jaar 11.810). Het ..vertraagde" karakter van het badseizoen 1948 blijkt overigens dui delijk uit de openings- en sluitings data. Ving vorig jaar het badseizoen op 15 Mei reeds aan. omdat het voorjaar toen zo mild was en moest men op 11 September de baden al sluiten omdat er geen belangstelling meer was, in 1949 kon men eerst 26 Mei het strand in gebruik nemen, maar was het mo gelijk tot 26 September voort te gaan en een dag na de sluiting was het nog zo druk op het strand, dat het scheen alsof het seizoen nog in volle gang was. In de maand Juni 1949 bleef het strandbezoek minimaal door het gure weer. In Juli trad verbetering in en daarna is het een voortreffelijk sei zoen geworden. Tijdens dè tropische hitte-dagen van Augustus zochten velen verkoeling aan de oever van de zee. BUITENLANDS BEZOEK Het buitenlandse bezoek aan Vlis singen is dit jaar niet meegevallen. Er waren wat Engelsen en er waren heel wat Belgen, man:- zij. die zich de dagen van vóór 1940 herinnerden, toen zich een stroom van Belgische dagjesmensen naar het Vlissingse strand bewoog, zullen geconstateerd hebben, dat Belgische bezoekers niet meer zoveel interesse voor Vlissingen hebben. Blijkbaar hebben ze dit jaar ook andere plaatsen in Zeeland be zocht en spreidde het Belgische be zoek zich dus meer over de gehele provincie uit. De bouiv van de springtoren vóór het strand bleek een goede greep te zijii. Er is van die toren veel gebruik gemaakt en de toekomst zal uitwijzen, dat deze toren een goede slrandattractie is, zoals we er meer moeten krijgen. Ernstige ongevallen hebben zich tij dens het nu afgelopen badseizoen te Vlissingen niet voorgedaan. De hulp van de EHBO bepaalde zich tot de gebruikelijke kleinigheden, de red dingsboot behoefde niet uit te varen cn wanneer de badmeester een enke le maal de helpende hand bood aan zwemmers, die bij stevige wind niet gemakkelijk tegen de hoge golven op konden, dan was dat meer uit voor zorg en niet omdat er wezenlijk ge vaar dreigde. Waren er in vorige badseizoenen al tijd dagen, waarop zich geen enkele bader aan het strand waagde, in 1949 is er geen seizoendag voorbijgegaan zonder dat mensen zich in de zilte golven stortten. Dat vindt vermoedelijk zijn oorzaak in de toenemende belangstelling voor de traditie van een „dagelijks bad". Zoals men weet kent Nederland al een aantal winter-zwemmers. van wie er ook een te Vlissingen woont. Al is het badseizoen thans gesloten toch zal er dus ook in de komende wintermaanden nog langs het strand gezwommen worden. Vermelden we ten slotte nog dat het a.s. badseizoen de bekende Vlis singse badmeester Cgstel zijn zilve ren jubileum zal vieren. Verslagen Chinese regering klaagt Rusland aan. De regering van Tsjang Kai Tsjek heeft Dinsdag by de V.X. een klacht tegen Rusland ingediend, waarin Moskou wordt beschuldigd van hulp. verlening aan de communistische le gers in China. De klacht werd door de lejder van de Chinese delegatie, Tsjang, over handigd aan een der assistenten van Trygve Lie. De tekst van de Chinese klacht is nog niet bekend gemaakt, doch men neemt aan. dat China verzocht heeft de zaak aan de huidige algemene ver gadering voor te leggen. De radio-omroep van de Chinese communisten heeft gemeld, dat Pei- ping, de hoofdstad van het oude China, gekozen is als hoofdstad van de Chinese volksrepubliek. De stad zal opnieuw haar oude naam Peking dragen. De nieuwe vlag zal in de bovenhoek een vijfpuntige gouden ster. geflan keerd door een boog van vier kleinere gouden sterren, op rode achtergrond dragen. Hét voorlopige volkslied zal „De mars der vrijwilligers Zijn". een veel gewichtiger oorzaak, n.l. de ontploffing' in de hermetisch van de buitenwereld afgesloten Russi sche atoomstad die itn haar geheel it\ het voorjaar van 1949 met ont zaglijke kracht in de lucht gevlogen is en die met één slag een einde heeft gemaakt aan de levens van de gezamenlijke Russische- en miet-Rus- sische atoom-onderzoekers en. van de arbeiders, die hen in hun werk ter zyde stonden. De explosie veroorzaakte een ge weld, dat aan oen aardbeving deed denken. Atmosferische veranderingen traden als gevolg er van op en op honderden kilometers afstand waren de gevolgen van de ontploffing waar te nemen. De ontwikkeling van de Russische onderzoekingen op het gebied «Ier atoomsplitsing had juist dat punt bereikt, waarop aangenomen kon worden dat de Sovjetunie In staat zou zijn atoombommen te vervaar, digen. Het in de lucht vliegen van de atoomstad zou niet alleen de we tenschappelijke onderzoekers en hun helpers gedood hebben, maar ook de reeds bereikte wetenschappelijke kennis hebben vernietigd. De verklaring van president Tru man zou derhalve deze betekenis hebben, dat de Russen 'thans niet meer in het bezit van het geheim van de atoombom zijn, doch daar van daarentegen meer dan ooli ver wijderd zijn. Franse ministers zijn het niet eens over de ioonpolitieik. Volgens berichten uit Parijs is <;r in het Franse kabinet meningsver schil ontstaan over do mate. waarop door loonsverhoging de stijging van de kosten van levensonderhoud moe ten worden opgeVangen. De minister van financiën. Petsche, zou hebben gezegd, dat de devaluatie van het pond „een ware monetaire oorlogsverklaring" van Engeland in hield. Hij verklaarde zich tegen toeken ning van een loonstoeslag aan de ar beiders omdat d't Frankrijk de con currentie van Britse goederen op de buitenlandse markt moeilijker zou maken. Mayer, de ministcfc van arbeid, steunde de pis van de drie grote vak bonden tot oen onmiddellijke toeslag van 3 tot 5000 francs per maand als compensatie voor de lager geworden koopkracht der salarissen. Nader wordt gemeld, dat in de ka- binetszittÜBg van Dinsdagavond geen accoord werd bereikt en dat de socia listen en katholieken onmiddellijke concessies aan de arbeiders noodza kelijk achten. De kosten van het le vensonderhoud zijn namelijk sedert September '48 met 20 gestegen. Het wordt niet uitgesloten geacht, dat de Franse regering zal aftreden. VOORSPELT WEINIG VERANDERING Geldig tot Woensdagavond. Tn de. ochtend op vele plaatsen mist of laaghangende bewolking, Later op de dag op de meeste plaatsen perio den met zonneschijn. Droog weer. Zwakke af en toe matige wind uit Oostelijke richtingen Weinig veran dering in temperatuur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1949 | | pagina 1