y N NIEUWS UIT ZEELAND SLECHTSTE WALCHERSE GROND LEVERT PRIMA OOGST ktttfïï BEVRIJDINGSHERDENKING OP 3 NOVEMBER TE VLSSINGEN IN SAS VAN GENT WORDT NIET GESTAAKT WALCHEREN HAARUITVAL HOOFDROOS PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DINSDAG 27 SEPTEMBER 1949 Ondanks droge zomer kregen j"d?ze Proef onherroepelijk tot misluk- L king gedoemd". Maar ook de we- optimistische practici gelijk. tenschapsmenscn, die men op Wal. cheren zeker in gelijke mate moet Een van de bezienswaardigheden waarderen als de mannen van de op Walcheren Is momenteel zeker een perceel grond In do Zuidwate. ring nabi) Kltthem. Deze grond ver. keerde als gevolg van de inundatie In de slechtste toestand, die men zich kan denken. Landbouwherstel Is er echter mee gaan experimen teren entegen alle verwachtln. gen van de wetenschapsmensen ln werden er dit jaar prima oogstresul- taten op behaald. De practjjk had 'n overwinning behaald op de theorie! Het betreffende perceel verkeerde reeds vóór de waterramp in een slechte toestand: oude weidegrond vol koppen en kuilen. Door de inun datie werd deze grond bedekt met een dikke laag zand en het zag er naar uit, dat er niets meer mee was te beginnen. Op het districtsbureau van Land bouwherstel in Middelburg wilde més echter niet zo maar voetstoots aannemen, dat alle verzande perce len in de Zuidwatering afgeschre ven moesten worden. Men besloot bij bedoeld perceel de proef te ne men. die zou moeten uitwijzen, dat ook deze grond weer vruchtbaar gemaakt kan worden. Het vele zand werd gelijkelijk over het perceel verdeeld en daarover werd een 40 cm. dikke laag van de oude teel aarde gelegd. De wetenschap reageerde hierop met uitspraken als „Het land zal verdorren", „Er is onvoldoende be- vloeiïng", „Bij een droge zomer is HANDBAL Vriendschappelijke wedstrijden. Zondagmorgen speelden op het ge meentelijk sportterrein aan de Keer sluis te Vlissingen handbal elftallen van „de Zeeuwen" en „Marathon", en kele vriendschappelijke wedstrijden. Als eerste traden de 2c dames elftal len van beide verenigingen in het veld. Dc Zeeuwen II toonden zich de sterkste en won verdiend met 2—0. Marathon I (heren) bond de strijd aan tegen een handbalelftal van de Vlissingse Zeevaartschool. Het werd zoals trouw'ens te verwachten was 'n eenzijdige wedstrijd en hoewel enkele spelers van de Zeevaartschool behoor lijk debuteerden, moest de Zeevaart school met 25—5 het onderspit delven. Hierna werd de wedstrijd de Zeeu wen I—Marathon I (dames) gespeeld. Voor de rust was dit een aardig ge lijk opgaande wedstrijd, maar na de rust kwamen de Zeeuwen-dames ver woed opzetten en de eindstand werd 51. Tot slot speelden het 2e en 3e herenelftal van Marathon nog een vriendschappelijke oefenwedstrijd waarbij de beide elftallen versterkt waren met enkele eerste elftalspelers. Deze wedstrijd eindigde in een 44 golijk spel. (Ingezonden mededeling i X EN VROEGTIJDIGE KAALHOOFDIGHEID Wetenschappelijke proeven hebben be wezen, dat de werking van ACALVIT, gebaseerd op de nieuwste ervaringen met HORMONEN en VITAMINEN, inderdaad een eind maakt aan haar uitval en hoofdroos en in 8 van de 10 gevallen dc groei van gezond, glan zend haar herjtelt. Flacon, voldoende voor 4 weken. f. 3.60. KINDJE DRONK ZOUTZUUR. "Een twee en een half jarig kindie ia Zaterdagavond in de Mariastichting te Haarlem overleden als gevolg van het drinken van zoutzuur. Het kindje heeft spelenderwijs van een schilderskar een fles zoutzuur gepakt en er een slok uit genomen. MET DE AUTO NAAR ENGELAND Tot nader order zullen naar de KNAC meldt, automobielen cn motor rijwielen slechts met ledige benzine tanks ter verscheping paar Engeland met dc dagdienst der Maatschappij Zeeland van Hoek van Holland naai- Harwich worden aangenomen. IE U W S In «en O T E D O F Mevrouw Soen Yat Sen. weduwe van de stichter der Chinese republiek en zuster van mevrouw Tsjan Kal SJek. zal waarschijnlijk één van de vier vlce- presldenten worden van dc nieuwe Chi nese volksregering. Men verwacht dat de Paus. ver moedelijk in November van dit Jaar. zal bekend maken dat het college van kardi nalen van 70 tot 105 -zal worden uitge breid. wmm■WHBGen ge huwd met de groot-industrieel G. T. Fll- lery. De acteur Paul Munt was een van Door kortsluiting ln de electrlsche leiding brak Zondagavond brand uit ln een boerderij naby Zenderen. Omwonen den slaagden erin het huisraad in veilig heid te brengen. Dc boerderij ging ge heel ln vlammen op. oractijk, kunnen wel eens te pessi mistisch ztfn. MOOIE RESULTATEN. WH hebben namelijk een bijzon, der droge zomer gehad, maar deson danks had dit proefperceel een gerst, opbrengst, die maar liefst 30 bo- ven het gemiddelde van de Zuidwa tering en nog 10 boven het ge. middelde van Walcheren lag! Ook de tarwe.opbrengst lag nog boven het Waleherse gemiddelde, evenals het koolzaad. Alt een de erwten.oogst ligt daar iets beneden, namelijk 10 Natuurlijk werd voor het proef perceel wel aandacht besteed aan de bevloelïng. Het water in de sloot, die er langs loopt, werd met een kleine stuw opgestuwd. Het merk waardige in deze droge zomermaan den was. dat. terwijl alle sloten droog stonden, er nog zoveel vocht uit de rug van de aarde kwam, dat achter die kleine stuw de gehele zo mer water heeft gestaan! Inmiddels zijn nog twee* grote per celen in de Zuidwatering op gelijke wHze als dit b\j het proefperceel ge schiedde ondergespit. Wat deze voor resultaten zullen opleveren, valt nü nog niet te voorspellen, maar Land bouwherstel heeft er de beste ver wachtingen van. Rusland en Yoego-Slavië. Uit Belgrado wordt gemeld, dat Rusland zijn troepenmacht in de lan den rond Yoego-Slavië versterkt heeft met zes divisies. Men beschouwt dit als een onderdeel van de zenuwen oorlog tegen Yoego-Slavië. Kappie en de zeewedsirijd. Vandaag de laatste afleve ring van het relaas van Kappie en de uitvinding van Signor Rivaldi en morgen direct weer het begin van een nieuw avon tuur van onze populaire held. Onze lezers zijn er langzamer hand aan gewoon geraakt, dat Kappie en de Maat als dagelijk se gasten in hun woning komen en ook ditmaal willen wij de reeks niet onderbreken. Het nieuwe verhaal vertelt van Kappie en de Zee wedstrijd en wjj 'kunnen onze lezers nu reeds verzekeren, dat er weer spannende avonturen beleefd zijn. Ongetwijfeld zal ook deze Kappie-vertelling jong en oud dagelijks een genoeglijk ogen blik bezorgen. Nieuwe gouverneur van Suriname. Bij Koninklijk Besluit is met in gang van 1 October benoemd tot gouvernpjir van Suriname nir. J. Klaasesz, thans burgemeester van Wageningen. De nieuw benoemde rouverneur is op 5 Februari 1907 te Ylst geboren. In 1930 behaalde hg op 23-jarige leef. tijd de meestertitel aan de Groningse universiteit. In 1933 volgde zijn be. noeming tot ambtenaar ter secretarie der gemeente Groningen Zgn werkzaamheid te Groningen werd sinds 1 Januari 1944 on derbroken door negen maanden ge vangenschap in Vught, waar hij als gijzelaar was opgesloten. Na de be vrijding was hii kabinetchef v de burgemeester van Groningen en waarnemend burgemeester van Ha ren en Hoogkerk. In 1946 werd hij tweede secretaris van de Unesco. Op 1 Mei 1947, nauwelijks terugge keerd in zgn vaderland, ontving mr. Klaasesz zgn benoeming tot burge meester van Wageningen. Plechtigheid op de landingsplaats. De bond van buurtverenigingen te Vlissingen heeft in zijn Maandag ge houden vergadering onder leiding van de voorzitter de heer J. H. Haas, met algemene stemmen cn een ont. houding besloten op drie November een plechtige herdenking te organise- ren van Vlissingen's bevrijding, thans 5 jaar geleden. De plechtighe'd zal des avonds te zeven uur aanvangen met het over brengen van het bevrijdingsvuur, dat te Breskens ontstoken zal worden door een Brits officier. De directeur van het loodswezen hoeft toegezegd, dat een brandende fakkel met dit vrijheidsvuur door een boot van hot loodswezen die voorzien zal zijn van een V-vormige illuminatie overgebracht zal worden naar de landingsplaats bij do Oranjedijk to Vlissingen. Daar zal dan plechtig het Vlissingse bevrijdingsvuur ontstoken worden en by hot gedenkteken zal een erewacht van matrozen en mili tairen opgesteld staan. De burgemeester van Vlissingen mr. B. Kolff cn een Brits officier zullen een korte toespraak houden. Autori teiten en schoolkinderen zullen kran sen leggen, terwijl verenigingen en paticulieren gelegenheid zullen krij gen eveneens bloemen neer te leggen. Te negen uur heeft in de Jacobs- kerk een herdenking plaats, waar toe spraken gehouden zullen worden door de burgemeester, predikanten en de pastoor. Medewerking zal geVraagd worden van de Oratoriumvereniging. Om kwart over tien vangt een Een bloeiende kastanje. (Van onze Haagse redacteur). Wat we in het voorjaar aan zon neschijn cn warmte tekort gekomen zijn schenkt de natuur ons thans in overvloedige mate. De zomer wil niet wijken en alles wat des zomers is, blijft in het Haagje talmen, om pas op de vlucht te slaan als de eerste gure herfstvlagen over de stad sche ren. De natuur is een beetje dronken van de mildheid, waarmede het zon netje zijn koesterende stralen over parken, gazons en bomenrijen werpt. En daardoor in de war. Op het Lange Voorhout bij het Tournooiveld staat thans een kastan jeboom, aan welks dorre takken, tus sen de vergeelde blaren, jong groen verschenen is. waaruit bloeiende plui men uitdagend hun witte bloesem de lucht insteken. Dat is voor de tweede keer dit jaar. De blijvende zomer bracht do Hage naars een opnieuw bloeiende kas tanje! E.H.B.O.-ploegen hielden oefenwedstrijd. Op initiatief aan de afdeling E.B.II. O. Krabbendijke en Omstreken werd Maandagavond en grote oefening ge houden op het fabrieksterrein van de conservcnfabvick te Krabbendijke. door de afdelingen van Zuid-Beve land en Walcheren. De heer Don van de afdeling Krab bendijke heette allen welkom, waar na de heer C. Vader uit Vlissingen. die de leiding van de oefening had. de nodige inlichtingen verschafte om alle-s goed te doen slagen. Aangeno men werd. dat er een ontploffing was gebeurd in beide stoomketels van de fabriek, waardoor een 20-tal fabrieks arbeiders licht en zwaar gewond wa ren. De helpers waren allen in ploe gen verdeeld, zodat alle gewonden in de kortst mogelijke tijd werden geholpen. Zij werden verder per brancard .taar het schaftlokaal der fabriek vervoerd, waar doktoren ge reed stonden voor verdere behande ling. feestelijke omgang aan van de beide muziekcorpsen en te half elf wordt aan de Boulevard Bankèït een vreug devuur ontstoken. In de Maandagavond gehouden ver gadering werd aan het dagelijks be stuur van de bond van buurtvereni gingen machtiging verleend voor het doen van dc nodige uitgaven .Voor de organisatie van de feestelijkheden zal het dagelijks bestuur worden uit gebreid met de leden van de optocht commissie en de muziekcommissie, terwijl voor de organisatie in de kerk een commissie werd samengesteld be staande uit de dames Vos. Vader. Snoodijk. Sinke. Vader. Vos. van de Dood en Sinke, Besloten werd voor de bijeenkomst in de kerk gereserveerde plaatsen toe te wijzen. Bij de bespreking kwam tot uiting dat dc-zc herdenking geor ganiseerd zal worden in nauwe sa menwerking met het gemeentebe stuur van Vlissingen. Reeds werd bericht ontvangen, dat generaal Hakewell Smith de plech tigheid niet kan bijwonen, maar de mogelijkheid bestaat, dat kolonel Dawson of een andere Britse officier het Vierde Commando, dat te Vlis singen landde, zal vertegenwoordigen bij de plechtigheden. Ruilverkavelingsplan voor Schouwen. Het waterschapsbestuur van Schou wen hield een algemene vergadering ln 's Lands Kamer te Zierikzee op Maandag 26 September, onder leiding van de neer J. Klompe. Afwezig wa ren de heren Vrieseaorp en Verbeek. Na de pauze las de voorzitter een brief voor van de Centrale Cultuur technische Dienst betreffende ruilver kaveling. Aanvankelijk was gedacht aan ruilverkaveling voor een gebied van 300 HA., met Noordwelle als cen trum. De dienst heeft echter een pro ject uitgewerkt groot 1000 HA. Het opmaken van het plan is voor het waterschap geheel kosteloos. Het plan komt later bij de eigenaren van de in het blok liggende gronden in stem ming. Bij meerderheid van stemmen of indien de voorstanders eigenaars zijn van meer dan de helft van het be trokken grondoppervlak wordt tot ruilverkaveling besloten. Tegelijk met het plan komt de subsidieregeling, zo dat men op het moment van stem men weet wat de gemiddelde kosten zullen zijn. De aanslag voor de kosten houdt re kening met het grotere of kleinere be lang. dat de eigenaar van gronden heeft bij de ruilverkaveling. De heer Moolenburgh vroeg of het plan binnen het ontwateringsproject valt. De voorzitter bevestigde deze vraag. Uit nadere mededelingen bleek voorts, dat de ruilverkaveling hoegenaamd geen wijziging zal brengen in de ontwatering. De vergadering machtigde daar op het dagelijks bestuur aan Gedep. Staten te verzoeken te be vorderen, dat een ruilverkave lingsplan wordt opgesteld. De heer F. van den Bout vroeg of het gevaar voor de havendijken al bezworen is en zo niet of er al maat regelen zijn getroffen. *De voorzitter verklaarde daarover persoonlijk geconfereerd te hebben met de Commissaris der Koningin. Gedep. Staten zullen aan de zaak aandacht schenken en binnen afzien bare tijd zullen maatregelen worden genomen. De heer P. M. Panny zeide, flat dit geval voor Zierikzee een ondragelijke last wordt. De heer C. M. Moolen burgh wilde een tweede inundatie voorkomen en stelde voor één brief aan Gedep. Staten te richten. Daar toe werd. besloten. Opening nieuw gebouw K. v. K. te Middelburg. Het nieuwe gebouw vanéde Kamer van Koophandel en Fabrieken in Zeeland, gelegen aan de Seisdam te Middelburg, dat reeds enige tijd in gebruik is. zal op Donderdag 6 Oc tober officieel worden geopend. Deze plechtigheid zou aanvankelijk op 23 Juni plaats hebben .doch moest toen doo>' omstandigheden worden uitge steld. Door het personeel der Kamer zal een tegeltableau worden aangebo den. De openingsplechtigheid ge schiedt in het Schuttershof. GLADDE WEGEN TIJDENS BIETENCAMPAGNE In verband met de aangevangen sui kerbietencampagne en reeds ontvan gen klachten, waarschuwt de K.NA. C. het verkeer vooral in Zeeland en de N. W. hoek van Noord-Brabant voor gladde wegen. Belgische arbeiders kwamen normaal op het werk. Regering zal verschil bijpassen Maandag verschenen in enkele dag bladen berichten over stakingen door Belgische arbeiders te Sas van Gent. Door het A.N.P. werd zelfs het be richt, verspreid, dat de belde suiker fabrieken van Sas van Gent, nl. de Centrale Suikermaatschappg en de Eerste Nederlandse Coöperatieve Beetwortelsuikerfabriek de aanvoer van de suikerbleten hadden stopgezet. Bij nadere informatie bleek ons echter, dat (leze berichten volkomen uit de lucht zijn gegrepen. De Centra. Ie Suiker Maatschappij had Maandag het gewone aantal Belgische arbei. ders aan het werk en de Coöperatieve Suikerfabriek begint pas Maandag aanstaande met de campagne, zodat er bjj deze fabriek zeker geen sprake kan zijn van stopzetting van de aan voer. Inmiddels hebben deze „stakings- berichten" in Zeeuwsch Vlaanderen in brede kring ontstemming gewekt. De mogelijkheid moet immers friet uitgesloten worden geacht, dat de Ne derlandse arbeiders in Zeeuwsch Vlaanderen, die niet in de onmiddel lijke omgeving van de suikerfabrieken wonen, door deze berichten zouden menen, dat de Belgen inderdaad het werk hadden neergelegd en dat daar door de aanvoer was stilgezet. Zij zou den daardoor niet naar hun werk gaan en hierdoor juist moeilijkheden veroorzaken, omdat een der fabrieken Maandag op normale wijze met het werk is begonnen. Het was zelfs zo, dat er Maandagmorgen bij de eerste ploeg in deze fabriek niet alle Belgen, die zich kwamen melden, konden wor den aangenomen. Dit gebeurde ook bij de tweede ploeg. Het is echter niet uitgesloten, dat de Belgische arbeiders zich Maandag heb ben gemeld om bij een eventuele sta king zeker te zijn van de stakings- steun van hun Vakbond. Deze steun wordt n.l. alleen uitgekeerd, wanneer de arbeiders inderdaad bij de betref fende fabriek werkzaam zijn. GERUCHTEN De stakingsgeruchten doen wel de ronde in Zeeuwsch Vlaanderen. De Belgische vakbonden beraden zich nog steeds over de houding, die zij in deze kwestie zullen aannemen en van deze houding zal het afhangen of de Belgische arbeiders tot staking zullen overgaan. Naar wij menen te weten zullen de katholieke vakorganisaties in België er op aandringen een beslissing van dc Nederlandse regering in deze kwestie af te wachten. De minister raad zou een en ander in de zitting van Maandagmiddag bespreken. Naar wij nader van de zjjde der Centrale Suiker Maatschappij te Sas van Gent vernemen, heeft ae Neder landse regering Maandagavond be. sloten het verschil in de lonen van de Belgische arbeiders, ontstaan door de devaluatie, bij te passen. Het besluit zal nog nader worden uitgewerkt. Ook Dinsdagmorgen waren de Belgen normaal op net werk verschenen. De. Rode Kruiswedstrijden te Bodegraven. Zaterdag werden te Bodegraven de Rode Kruiswedstrijden voor het na tionaal kampioenschap gehouden. De Zeeuwse kleuren werden hier verde digd door een damesploeg uit Vlis singen en een herenploeg uit Goes, die destijds bij de prov. wedstrijden als eersten eindigden. De Goese heren hebben het er prachtig afgebracht. Hoewel zij eerst vorig jaar hun diploma behaalden, slaagden zij er in tussen de „cracks" de zesde prijs te behalen. Wanneer zij nog een paar minuten meer tijd gehad hadden, zouden zij zeker de vierde plaats hebben kunnen bezetten. De Vlissingse dames eindigden als twaalfde. De uitslag werd als volgt: Dames: 1. Maastricht, 768 pt. (wis selbeker); 2. Den Haag 745 pt.; 3. Wol- vega 719 p.; 4. Overschie (kamp. '48), 663 p.; 12. Vlissingen. 423 pt. Van de commandanten behaalde de comman dante uit Overschie de eerste prijs. Heren: 1. Rhenen, 623 p.; 2. Amster dam 464 p.; 3. Bodegraven (kamp. '48) 420 p.: 4. Hoogeveen 382 p.; 5. Gro ningen 366 p.; 6. Goes 355 pt. Bij de heren werd de commandant van de ploeg Amsterdam eerste. In beide afdelingen kwamen 12 ploegen uit De afd. Bodegraven had voor een keurige ontvangst en organisatie ge zorgd. Vrijdags maakten de deelne mers (sters) een uitstapje naar Schip hol. Zaterdagmorgens werd met de muziek van het regiment geneesk. troepen uit Utrecht voorop, een wan deling door de gemeente gemaakt, waarbij voor het stadhuis langs de diverse Rode Kruisautoriteiten en 't gemeentebestuur werd gedefileerd. Na afloop van de wedstrijden vond een ontvangst ten stadhuïze plaats, waarna manschappen van de mil, ge neesk. dienst nog een demonstratie in het stadspark gaven. Aan een ge meenschappelijk diner heeft de com mandant van het Rode Kruiscorps, luit. gen. van Oyen, de prijzen uitge reikt. Zeeuwen aan boord van Hr. Ms..Tjerk Hiddes". Met Hr. Ms. torpedoboot-jager „Tjerk Hiddes", die na een reis van Soeraba- ja, via het Panama Kanaal, de Ne derlandse Antillen, Suriname en de Atlantische Oceaan, Vrijdag a.s. op de rede van Vlissingen wordt verwacht op weg naar Rotterdam, zullen de volgende Zeeuwen thuisvaren: Kwartiermeester A. C. Stokkerman, Vlissingen; matroos 1ste klasse J. Cornelisse en matroos 2e klasse P. M. Kole, beiden te Yerseke; seiner le klasse M. G. van Gelder, Terneuzen: matroos 2e klasse C. de Kruïjter, Breskens, en stoker 1ste klasse G. Mechielsen te Hoek. 4 De heer C. Slabber te Middelburg slaagde aan de Technische Hogeschool te Delft voor het propaodeutlsch 'examen voor civiel ingenieur, De nieuwe dienstregeling bij de Spoorwegen. Volgens de op 2 October Ingaan de wintel-dienstregeling van de N.S. zullen op de volgende uren Diesels uit Vlissingen vertrekken: 7.48, 9.46, 14.46, 16.46 en 20.46. De tijden van aankomst in Vlis singen zijn: 9.39, 11.39, 13.41, 19.39 en 23.35. De laatste Diesel vertrekt 31.50 van Rotterdam, de eerste om 7.54. Enkele treinen stoppen in Dordrecht en Roosendaal. De N.S. delen verder mede, dat gedurende de winterdienst gaande weg een aantal stoomtreinen Dord. rechtVlissingen door Diesels zal worden vervangen, die dan echter met stoomsnelheid zullen rijden. Op de kleine stations Rilland. Bath, Krabbendijke, Kapelle-Bleze- llnge e'n Armemuiden zal in de nor male tvvee-uurdienst vaker gestopt worden. Er is op Zondagen een trein van 12.37 van Dordrecht naar Vlissin- ;en ingelegd, om het grote hiaat, -iat op dit traject 's Zondags in de middaguren bestónd, weg te werken. Benoemingen Ned. Loodswezen. Met ingang van 1 October a.s. is benoemd tot Commissaris van het Ned. Loodswezen te Antwerpen, de heer4 H. J. Woudstra, ontvanger der loodsgelden te Vlissingen. Met ingang van dezelfde datum is de heer P. J. Drijver, adjunct-commissaris van het Loodswezen te Vlissingen benoemd tot ontvanger der loodsgelden te Vlissingen. Op 16 September werd benoemd tot adjunct-commissaris van hot Loods wezen te Vlissingen, de heer D. van de Weide, gewezen gezagvoerder van de Anth. Veder (Oranje-lijn), „Steun Wettig Gezag" vergaderde te Vlissingen. Vrijdagavond kwamen In het stad huis te Vlissingen afgevaardigden bij een van de comité's Steun Wettig Gezag", die in de Waleherse gemeen ten werken. De vergadering stond on_ der leiding van mr. B. Kolff en zjj werd bijgewoond door overste W de Feijter. Deze laatste gaf een toelichting, waarin hg er de nadruk op legde, dat de comité's te vergelijken zjjn met de vroegere commissies voor de B.V.L. en de Burgerwacht. Verder besprak de overste de taak van de luchtdoelartillerie, van de Nationale Reresve, de grenswacht en de reserve-politie. De doelstelling van „Steun Wettig: Gezag" is nog te Weinig bekend en er dienst krachtig propaganda gemaakt te worden. Wg gaan langzaam voor uit, aldus overste de Feijter. Er zgn streken, zoals bijvoorbeeld Schouwen en Duiveland, waar reeds een juist begrip bestaat en velen zich aanmel. den. Procentsgewgze slaat Zeeland in vergelijking met andere provincies, geen slecht figuur. Na deze toelich ting volgde een discussie. Verscheidene burgemeesters vertel den van hun ervaringen bij de propa ganda en gaven wenken voor het sti muleren van de belangstelling. De Nationale Reserve gaat oefenen. De voorbereidende werkzaamheden voor de vorming van de Verbanden van de Nat. Reserve in Zeeland zijn thans zover gevorderd, dat in Octo ber met het oefenen begonnen kan ivorden. Van de 500 personen die zich in deze provincie aanmeldden, kun nen er thans 330 gaan oefenen. In Hontenisse en Kruiningen komt er n Verband luchtdoelartillerie, ter wijl te Haamstede, Zierikzee, Renessc, Oosterland, Nieuwerkerk. Ouwerkerk, Brouwershaven, Kerkwerve, Eikerzee, Goes en Kortgene oefenklassen voor infanterie worden opgericht. Donderdag a.s. zal in een bijeen komst in het Schuttershof te Goes 't Verband Goes worden opgericht. Het zelfde zal voor Kortgene geschieden op Vrijdag a.s. in de Stadswijnkelder aldaar. Het ligt in de bedoeling dat er vier uur per week zal worden geoefend. Als instructeurs treden op de sergts. D. G. Kloosterman, Goes (tevens Ver- vandcommandant voor GoesX F. M. de Rijk uit Ouwerkerk, eveneens in Goes werkzaam en J. A. van Boven te Kortgene alsmede de korp. J. Ocht- man uit Zierikzee. die als instruc teur voor Haamstede en Kerkwerve. optreedt. Vlissingen BAZAR Vanavond (Dinsdagavond) en mor genavond houdt het Leger des Hcils te Vlissingen in zijn gebouw aan de Paul Krugerstraat een bazar, waarvan de opbrengst ten bate zal komen van de Zendingsarbeid. DE DISTRIBUTIEDIENST Met ingang van Zaterdag a.s. zal het bijkantoor van de distributiedienst Walcheren van de Brouwenaarstraat 4 te Vlissingen verplaatst worden naai de barak Korte Nieuwstraathoek Hendrikstraat. Het distributiebureau te Middelburg zal voortaan uitslui tend 's morgens geopend zijn, inplaats van een hele dag. Donderdag zal het kantoor de gehele dag geopend zijn. Middelburg GRONINGSE AVOND De Groningse vereniging op Wal cheren „Oet Stad eri Ommalaand", opende het speelseizoen met een to neelavond in de Bogardzaal te Mid delburg. Na een korte vergadering werd een vlot programma afgewerkt, waarvan wij noemen „Ein en oander oit 't keelgat", „Hou 'n seeman aan Wale kwam", „Reptisie". „Peiter zijn arvenis" en „Botje op z'n proitstoul". De avond stond in het teken van het afscheid van de heer Kuipers, leider van het toneelgezelschap, die op 1 October Middelburg gaat verlaten. De voorzitter en de secretaris spraken hem toe en boden een boekwerk aan. De heer Botje, lid der vereniging, verklaarde zich bereid de leiding der toneelclub op zich te nemen. COR DU BUY NAAR MIDDELBURG De Nederlandse tafeltenniskampioen Cór du Buy heeft dc uitnodiging van „Sla Raak" om in Middelburg een de monstratie te komen geven, geaccep teerd. Media December zal hij met nog een hoofdklassespeler naar de Zeeuwse hoofdstad komen. VERBETERINGEN AAN HET ABATTOIR. Zoals gemeld moeten aan het Middel burgse Abattoir diverse herstellingen worden uitgevoerd. Thans is aanbesteed de herstellingen cn reparaties aan het abattoir, het. kantoor, de woning en de veestallen, benevens dc bouw van een nieuwe bergplaats met tuinmuur. Laagste inschrijver was J. Olieslager, Middelburg, voor f 11.665,—. hoogste inschrijver J. Wattel. Middelburg, voor f 16.575.—. Voor het schilderwerk aan genoemde ob jecten schreef het laagste in wed. P. v. d. Haak. Vlissingen. voor 6248.het hoogste G. T. v. d. Hoven, Middelburg, voor 11.500.—. MIDDELBURG'S JEUGD IS ZANGLUSTIG Voor de Middelburgse Zangschool, waarvan de organisatie uitgaat van de Kon. Ver. „Uit het volk voor het volk", bestaat zeer veel belangstelling. Ongeveer 100 meisjes en jongens heb ben zich hiervoor aangemeld en ver wacht mag worden, dat dit aantal nog uitgebreid zal worden. De heer en mevr. Kuiler, bij wie de leiding van de „school" berust, delen nu de klas sen in naar leeftijd, eet. De lessen zullen beginnen op Woensdagmiddag 19 October in de Concert- en Gehoor zaal. O.- en W.-Souburg TE VEEL BRANDSTOFFEN GEKOCHT. Een zekére K. te Souburg, verschaf te zich op onrechtmatige wijze kolen- bonnen. Hij betrok daarop van de handelaar S. te Vlissingen 35 eenhe den anthraciet voor huishoudelijk ge bruik. terwijl hij slechts recht had op 11 eenheden brëhdstof. Controleurs van de Economische Controledienst maakten zowel tegen K. als tegen S. proces-verbaal op, ter wijl 1800 kg. anthraciet bij K. in be slag genomen werd. Officiële publicaties. OOST- EN WEST-SOUBURG. INENTEN OF HERINENTEN. B. en W. van Oost- en West-Souburg brengen ter opbare kennis: 1. dat het met oog op het heersen van pokken in Indonesië en de als gevolg van het intensieve verkeer tussen In donesië en Nederland bestaande be smettingskansen gewenst moet worden geacht, dat personen behorende tot be paalde leeftijdsgroepen zich tegen pok ken laten inenten of herïnenten; 2. dat in verband hiermede op 3 Octo ber 1949 des middags 2 uur, ten huize van Dr. van Bockcl, Kanaalstraat 89 gelegenheid bestaat tot het: a. inenten tegen pokken van kinderen, jonger dan twee Jaar, die nog niet zijn ingeënt: b. hcrinenton ftgen pokken van alle andere personen, die reeds eerder zijn ingeënt. Aan de (her)inenting zijn geen kosten verbonden. Belanghebbenden worden verzocht hét trouwboekje mede te brengen. Scheepvaartberichten Vlissingen aangekomen. 24 Sept.: Orion v. Rotterdam; Wester Ecms v Terneu zen: Reiger v. Antwerpen; 25 Sept.: Ko- ningsdiep v. Gothenburg. Vlisslngei taKobédMBHRPMMHML Quo-Vadis n. Strood; Rose Marie n. Tre- guière; 25 Sept.: Reiger n. Huil; Konings- diep n. Drogheda; Wester Eems n. Ant werpen. Gepasseerd n. Antwerpen, 24 Sept.: Globe v Rotterdam: Leerdam v. Boston: Kota Baroe v. Aalborg Kota Agoeng v. Rotterdam: 25 Sept.: Alamak v. Narvik: Nezo v. Rotterdam; Leuvehaven v. Rouen; Klipfontein v. Amsterdam; Meerkerk v. Bremen; Baarn v. Amsterdam; Allee v. Skogby; Muiderkerk v. Le Havre; Setas v. Rotterdam; Ossendrecht v. Rotterdam; Rapid v. Hamburg. Gepasseerd van Antwerpen, 24 Sept.: Aagtekerk n. Rotterdam: Prins Willem III n. Rotterdam; Arkeldljk n. New-York; Union n. Oporto; Bernard V n. Emden; 25 Sept Ebar. n. Ipswich; 24 Sept.: Spes - Bilbao.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1949 | | pagina 2