„La mia bella Napoli" van een andere kant bezien De nieuwe belastingvoorstellen '1 IP Weest in Napels op uw hoede Zeeuwse Almanak Belangrijke verlaging van de inkomsten- en loonbelasting Het tarief van de I ft ■i NIEUWE TARIEVEN VAN DE LOONBELASTING. VRIJDAG 23 SEPTEMBER 1949 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 3 De heiligen zorgen voor de hygiëne (Van onze correspondent) NAPELS, Sept. Er zijn altijd toêristen, die, wanneer zij een be zoek brengen aan het buitenland, geen oog hebben voor de schoonheid van het land, ,maar alleen de keerzijde van het moois zien. Zij ergeren zich over het behang in hun hotelkamer, maken ruzie met het kamer meisje, vinden de straten smerig en het publiek onaangenaam. Zulke mensen kunnen beter rustig thuis blijven. Nu zijn er in Europa inderdaad plaatsen waar de „keerzijde" van de stad een blijvende indruk achterlaat. Zo'n stad is Napels, de „parel van de Middellandse Zee". Als de trein de stad nadert en men in de verte de rookloze Vesuvius in al haar schoonheid ziet liggen, komt een voorkomende Italiaan, die al van te voren duidelijk heeft te kennen gegeven geen Napolitaan te zijn, de reizigers waarschuwen toch vooral op hun portefeuille en koffers te letten. Het gevolg is, dat de ene reiziger de andere met'argwanende blikken bekijkt. Wanneer de trein tot stilstand komt in het „Stazione Garibaldi" in Napels worden de uitstappende rei zigers omringd door een troep Na- politanen, die iedere man met blond haar en blauwe ogen onmiddellijk verbonden zien aan veel dollars, veel sigaretten, bij voorkeur Ca mels. De koffer wordt de mensen bijna uit de handen gerukt en het beste wat men kan doen is de man 4> met de koffer op de voet te volgen voor hij verdwenen is. Van alle kanten krijgt men namen van ho tels toegeschreeuwd en een leger van taxichauffeurs komt aangerend om zijn diensten aan te bieden. Onze correspondent in Milaan, die op deze wijze in Napels werd ontvangen, stuurde ons zijn verde re ervaringen in deze stad. „Ik baande me, transpirerend en met een verminderd aantal knopen aan mijn jas, een weg door de men senmenigte, achter de kruier met mijn koffer, die hij inmiddels in een elegante taxi had gedeponeerd. ZWERVEND DOOR FRANKRIJK X Parijs bereikt een mens niet zonder avontuur! Een staalblauwe hemel wordt onderweg eensklaps gitzwart en er steekt een windhoos op, zó hevig, dat ge piet uw kampeerwagen haastig beschutting zoekt achter een langs de weg staand huis. Een paar seconden later kunt ge geen hand voor ogen meer zien, zo dicht is de regensluier en weer een paar seconden daarna knappen voor u uit de dikke takken als lucifershoutjes van de bomen! De regen verandert in hagel. Het land wordt wit en er vallen hagelstenen niet als duiven- maar als kippeneieren zo groot! Meer dan drie kon een volwassen mens er niet op zijn open hand nemen Ge houdt uw hart vast voor de ruiten van auto en kampeerwagen maar voor er al te veel onheil is aangericht, drijft de bui over. En dan eerst blijkt, hoe verstandig het was om een schuil hoek te zoeken. Bij tientallen staan ze langs de weg, de auto's met gaten in de kap en.... met gebarsten ruiten! Maar dan nadert Parijs toch. Hoog boven alles uit ziet ge al van verre de Eiffeltoren en wat later de Sacré Coeur. Gij bergt uw caravan op in 'n voorstad. En dan zijt ge er, in Euro pa's mooiste stad! Ge ziet de Place de la Concorde .weer terug, het mooiste plein ter we reld, ge kijkt naar links over de Champs Elysée's, naar de Place de l'Etoile met zijn Are de Triomphe. Daar staat de Madeleine weer, die ge sedert het uitbreken van de oorlog niet hebt gezien en ginds ligt de Place Vendome met Napoleons standbeeld! Ge dwaalt weer langs de Seineoevers met hun boekenstalletjes, als vroeger komt ge onder de indruk van Notre Dame en Sainte Chapelle. En natuur lijk slaat ge ook ditmaal de Dome des Invalides niet over met het graf van de Corsicaan. Er is geen stad als Parijs. Nergens voelt ge zo zeer, dat ge op historische grond loopt als juist hier. Waar ge uw ogen ook wendt, ge aanschouwt historie. En welk een historie! En als ge geen gevoel hebt voor geschiedenis, het hindert niet. Ge gaat op één der boulevards zitten en laat levend Parijs voorbij paraderen. Daar stappen ze, de mannequins der grote modehuizen in hun onbetaalbare ele gance. En daar gaan ze voorbij, de midinettes, die behaagzuchtig met eenvoudige middelen een ongekende charme te voorschijn weten te tove ren. Daar gaat de Parpzenaar, druk, actief, goedlachs, humoristisch. En zij allen vormen een zo bont en belang wekkend gewemel, dat ge niets an ders wenst, dan op zo'n Parijse bou levard te zitten en te kijken en te denken Ge zoekt Montmartre weer op en Montparnasse. Ge dwaalt door de Tui- lerieën, ge gaat het Louvre binnen en aanschouwt de Venus van Milo, de Victoire de Samothrace, de glim lachende Mona Lisa en Rembrandt?8 liefdevolle portret van Hendrïkje Stoffels. En een half uur later loopt ge in de Hallen, in de „buik van Pa rijs", waar alle voedsel voor de we reldstad aankomt. Zoudt ge de Metro overslaan, de ondergrondse en uzelf daardoor bero ven van de aanblik der duizenden, die er dagelijks inzitten en een Me trowagen als hun tijdelijke huiska mer beschouwen? De vrouwen brei en er, de mannen lezen, de verliefden drukken hun lippen op elkaar. In de Metro. Te midden der duizenden. Alsof er niemand was dan alleen maar de liefste. Dat is Parijs, ja. En nu begint de schemering te vallen. Parijs bij avondl Parijs bij nacht! Hoe lang is het ge leden, dat ge het gezien hebt? De kruier kostte me maar liefst 50 lires. Zo begon het en zo ging het door. Geen verrassing bleef me gespaard. Napels is vol van wonderen. Het grootste wonder is, dat op onver klaarbare wijze 10.000 lire uit mijn portefeuille verdwenen. Na enkele dagen ontdekte ik, dat de restau rants, café's, bars enz. te mijner ere extra hoge prijzen vroegen. Waar een gewone sterveling (in dit ge val Napolitanen) 100 lires voor be taalde, moest ik 200 lires neertel len. Ik begreep, dat ik allerminst voor mijn plezier naar Napels was gekomen, doch alleen om een voortdurende strijd te voeren tegen mensen, die op mijn geld aasden. In nauwe straten moest ik con stant op mijn hoede zijn om niet aangevallen te worden, om geen water op mijn hoofd te krijgen, dat iemand uit het raam gooide, niet uit te glijden over bananenschillen of om niet in een open rioolpul; te vallen. In een middéleeuwse legen de wordt de pest van Napels be schreven. Na weken van onnoeme lijk veel sterfgevallen verscheen er een Heilige, die een wonder liet ge beuren en de pest legde het moor dende werktuig uit de hand. Dit wonder gebeurt nog dagelijks in Napels. Iedere andere stad was met een dergelijke „hygiëne" al lang uitgestorven. Snelheid. De heiligen hebben hier trou wens doorlopend de hand in het spel, b.v. San Christoforo, de schutspatroon van de autorijders. De Italianen zijn van nature goede autorenners. Maar wat in Napels iedere taxi- of vrachtwagenchauf feur presteert, is bovennatuurlijk. Ik weet niet welke heilige mij de hand boven het hoofd hield, maar een feit is, dat ik het er tussen al die voortsnellende taxi's en auto's zonder kleerscheuren heb afge bracht. Zo vlugN als de taxi's rijden, zo langzaam rijden de electrische trams. Wie naar hun rijtijden vraagt, wordt voor gek verklaard, of voor buitenlander (wat op het zelfde neerkomt!), aangezien er geen vaste rijtijden zijn. De tram komt altijd „subito" (dadelyk), dat betekent als alles1 meeloopt na twee In een kist gevlucht. Een Duits gezin van vier personen is er in geslaagd uit zijn woonplaats Ratibor in het door Polen bezette Opper-SUe- zië weg te vluchten door zich op te laten sluiten in een kist, die dichtgetimmerd en verzon, den werd en behouden in de Amerikaanse zone aankwam, aldus meldt het te Frankfort verschijnende blad „Nachtaus- gabe". Douanebeambten te Furth hoorden vreemde gelui den in de kist. openden deze en vonden moeder, vader en twee kinderen uitgeput, doch ongedeerd na hun verblijf van vijf dagen in de kist. Ex-burgemeesters veroordeeld. De Bijzondere Raad van Cassatie heeft het beroep van de oud-burge meester van Amersfoort tegen zijn veroordeling tot 12 jaar Rijkswerk inrichting met aftrek, verworpen. Als S.S.-er nam hij in 1944 dienst bij het Duitse leger. De ex-burgemeester van Eist, dr. N. W. Bruynis, is door de bijzondere strafkamer van de Arnhemse recht- bank veroordeeld tot 6V2 jaar rijks werkinrichting. De eis luidde 8 jaar gevangenisstraf. Dr. Bruynis had actieve medewer king verleend aan de S.D. Amerika zal Indonesië wel blijven steunen Er is weinig waarschijnlijkheid dat de Ver. Staten hun economische steun aan Indonesië volledig zullen beëindigen wanneer Nederland de souvereiniteit aan de R. I. S. heeft overgedragen, aldus vernam de diplomatieke correspondent van A.N.P.-Aneta in leidende Amerikaan se kringen in Den Haag. Hoewel de souvereiniteitsoverdracht zal betekenen dat Indonesië niet langer als een „overzees gebied" van Neder land kan worden beschouwd en dus on der de tegenwoordige bevoegdheden van de E.C.A. niet langer zal kunnen profite ren van Marshall-hulp, vertrouwen deze kringen dat er andere wegen zullen wor den gevonden om Amerikaanse hulp voor de nieuwe onafhankelijke natie beschik baar te stellen. De strategische ligging van Indonesië en zijn positie als bron van strategische grondstoffen maken Ameri kaanse belangstelling voor het economi sche welzijn van de R.I.S. een kwestie van politieke noodzaèlc. uur of helemaal niet, als de be treffende lijn b.v. door zw^ire re genval is uitgevallen. Na enkele dagen had ik 'door, dat men bij het maken van afspraken er enigszins op kon rekenen de persoon op een bepaalde dag te ontmoeten als hij zei: „Ik kom in de loop van de dag bij je aan". Bij elke tien passen, die men doet, komen er obstakels op de weg. Hele legers van 6 tot 10-jarige „ragazzi" willen je de mooiste vrouwen van de wereld „verhu ren". Men biedt tapijten aan en he le woninginrichtingen. En dat alles op straat! Toen ik op een dag met mijn badgoed naar zee ging, bood men mij 1000 lire voor de hele sante- kraam en men was ten hoogste ver wonderd toen ik op het „koopje" niet inging. Een andere keer wilde iemand mijn schoenen, zo van mijn voeten, kopen en volgde mij meer dan honderd meter, terwijl hij zijn aanbod steeds verhoogde. Fregatura. Op een dag moest ik naar mijn hotel terugkeren, omdat een baby zijn behoefte op een café-stoel had gedaan en ik het „geluk" had er op te gaan zitten. Op de hoek van een straat werd ik aangehouden met de vraag of ik een ruzie wilde bijleg gen tussen een Italiaan en een lap stof. Op het laatste moment Amerikaan. De ruzie ging over een merkte ik, dat de hele zaak doorge stoken kaart was. Men had gedacht, dat ik de waardeloze stof wel voor 40 dollar zou willen kopen (de „vakkundige" Italiaan wilde er zelfs 50 dollar voor geven, maar hij had „jammer genoeg" niet genoeg geld bij zich). Het onvertaalbare Italiaanse woord „Fregatura", hetgeen onge veer betekent, dat men van de vreemdeling moet halen wat er van te halen is, staat m Napels met gro te letters geschreven. De techniek van de mensen, die deze „sport" bedrijven, wordt ieder jaar beter. Het aantal slachtoffers stijgt naar evenredigheid. Maar wie zou daarom geen be zoek aan Napels willen brengen? Het gezegde „eerst Napels zien en dan sterven" blijft, ondanks alle el lende, van kracht". (Nadruk verboden). Even ten Zuiden van Eupen in België maar de riviertjes Vescire en Getzbach tezamen stromen, is na de oorlog een stuwdam gereed gekomen, die de grootste van West-Europa is De stuwdam is 65 meter hoog, 240 meter lang en er is ongeveer een half miilioen kubieke meter cement in verwerkt. Atlantische scheepvaart- tarieven worden verhoogd. Als gevolg van de jongste deva luaties zullen de in Europese valu ta's te betalen Atlantische scheep- vaardttarieven worden verhoogd. In een mededeling, die Donderdag werd gepubliceerd namens de scheep vaarttarieven worden verhoogd. In dat besloten werd de tarieven te wij zigen en in overeenstemming te brengen mét de nieuwe wisselkoer sen. Wie een kuil graaft Een zekere Henri Vilette was te Alengon in Frankrijk bezig 'n kat in een vijver te verdrinken, toen hij in het water viel en zelf verdronk. De kat kroop uit het water en verdween. Nog geen pais en vree op Oost-Java. De republikeinse gouverneur van Oost-Java, kol. Soengkono, deelde aan Aneta mede naar aanleiding van ge ruchten, als zou van Nederlandse zij de de terugtrekking van de T.N.I. uit Oost-Java zijn geëist, dat „hoe dan ook, zo iets niet zal gebeuren". Hij beweerde, dat alle rode troepen hem „persoonlijk" hebben toegezegd, dat zij aan de Republiek en haar bestuurs organen niets in de weg zullen leg gen. De kolonel zeide voorts, dat, hoe wel de order tot het staken van het vuren op Oost-Java reeds in werking is, men niet kan spreken van bevre digende resultaten. Er is nog geen overeenstemming verkregen ten aan zien van de patrouillegebieden. Minister Wongsonegoro verklaarde, dat de rep. regering bij de regering van Indonesië heeft geprotesteerd „in verband met de teleurstellende beje gening" ten aanzien van de sultan van Djocja tijdens diens, jongste in spectiereis in Oost-Java. Geen vermindering meer op de personele belasting voor vehuurd e kamers. De in de millioenennota aangekondigde maatregelen op 't gebied van de belastingheffing zyn neergelegd in zes wetsontwerpen welke, gelyk reeds in het kort gemeld, nu bij de Tweede Kamer z(jn ingediend. Uitdrukkelijk wordt er de aandacht op gevestigd, dat deze ontwerpen gereed waren, voordat Nederland werd gedwongen de gulden te devalueren. De regering beraadt zich over de vraag of, en zo ja, welke wijzigingen in deze ontwer pen nodig zullen worden. INKOMSTEN- EN LOONBELASTING. In de eerste plaats is ingediend een ontwerp tot verlaging van inkom- stenbelasting en loonbelasting. Zoals reeds in de millioenennota is opge merkt, zal de in dit ontwerp vastge stelde verlaging in zeer belangrijke mate de verzwaring van druk op vangen, welke een gevolg zal zijn van de verhoging van de woninghu- ren, de verhoging van enige verte ringsbelastingen en de voorgenomen verlaging van subsidies op levensmid delen. Mede met het oog hierop ligt het zwaartepunt van de voorgestelde verlaging bij de belastingplichtige met lagere en middelbare inkomens. Het ontwerp bevat o.a. een verrui ming van het belastingvrije mini- mum; voor gehuwden wordt dit met omstreeks 25 verhoogd. De belas tingverlichting ten gevolge van dit ontwerp wordt geschat op ten min- ste 150 miilioen 'sjaars. OMZETBELASTING. De omzetbelasting zal blijkens een tweede ontwerp worden verhoogd van 3 tot 3% terwijl het percenta- (VOOR GEHUWDEN MET 2 KINDEREN). Als voorbeeld van de nieuwe belasting heffing geven wij hieronder het tarief van de inkomstenbelasting voor de Ta riefgroep m-2 (voor belastingplichtigen met aftrek voor 2 kinderen). De tweede kolom geeft het oude tarief. g S<5 i O O s 3 O I 60 3 N IH O 1.500 0,80 0,— 0,80 100 2.000 35,40 1,90 33,50 95 2.500 87,10 23.50 63,60 73 3.000 157,50 72,20 85,30 54 3.500 231,50 134,50 97.— 41 4.000 314,50 210.50 104,00 33 6.000 796,— 629,— 167,— 21 9.000 1.720,— 1.485,— 235,— 14 12,000 2.817,— 2.546.— 271.— 10 18.000 5.448,— 5.113,— 335,— 6 25.000 9.004,— 8.590,— 414,— 4.6 40.000 17.748,— 17.176,00 572.— 3.2 60.000 30.684,— 29.908.— 776,— 2.5 120.000 73.845,— 72.755,— 1.090,— 1.5 200.000 133.832,— 132.742,— 1.090,— 0.8 ge van één half voor leveringen in de groothandel gelijk blijft. Teneinde de druk van de omzetbelasting voor de personen met de lagere inkomens en de grote gezinnen te matigen wordt het aantal noodzakelijke le vensbehoeften. hetwelk geheel of ge deeltelijk van omzetbelasting is vrij gesteld, uitgebreid. Vlees, vis, marga rine, bak- en braadvet en peulvruch ten zullen geheel worden vrijgesteld. In dit verband zij er aan herinnerd dat aardappelen, brood, groenten, fruit, melk en granen, evenals meel en bloem, reeds geheel vrij zijn. Bo ter en kaas zullen in geringere mate met omzetbelasting worden getroffen dan tot dusver. Ook de belasting van consumptieijg zal aanmerkelijk wor den verlaagd. Voor een aantal genotsmiddelen (chocolade en suikerwerken, biscuits, koekjes en gebak, dranken en vlees- en vruchtenconserven) wordt echter een verzwaarde heffing voorgesteld. Tevens bevat dit ontwerp nog eni ge technische wijzigingen. PERSONELE BELASTING. Een ontwerp van wet inzake de personele belasting beoogt een tech nische herziening van de bestaande, reeds meer dan vijftig jaar oude wet op de personele belasting, die reeds vaak gewijzigd is en welker systema tische bouw dientengevolge gebreken vertoont. In hoofdzaak zijn de be staande bepalingen, zo nodig gemo derniseerd, overgenomen. De bedra gen der vrijstellingen en verminde ringen van de huurwaarde zijn, op een enigszins hoger niveau aange past aan de te verwachten huurver hoging, hetgeen tengevolge zal heb ben dat degenen, die wegens de lage huurwaarde van hun woning thans niet in de personele belasting zijn betrokken, ook ingeval van een ver hoging van de huren met 15 niet zullen worden aangeslagen. In het ontwerp is niet overgeno men de bestaande bepaling, dat ge meubileerde kamers en alsook perce- len, die uitsluitend dienen tot ae uit. oefening van het bedrijf van ver- huurder van gemeubileerde woningen, slechts worden belast naar 2/3 van de huurwaarde en van de waarde van het meubilair of naar 1/3 van die waarde wanneer die percelen zich bevinden op badplaatsen, lust- of ont spanningsoorden. De verminderingen van de belas ting waren gerechtvaardigd in een tyd, daairmede rekening moest wor den gehouden, dat de kamers of wo ningen vele maanden per jaar leeg zouden kunnen staan. Bij het heer sende tekort aan woonruimte bestaat er geen reden deze vermindering van de belasting te' bestendigen. DE 100 OPCENTEN. Een volgend ontwerp strekt tot het .heffen, ten bate van 't rijk, van 100 opcenten op de personele belasting naar de grondslag huurwaarde. Zoals in de millioenennota is uiteengezet, geeft de regering aan deze maatregel de voorkeur boven het invoeren van een huurbelasting. Geschat wordt, dat de personele belasting met inbegrip van de opcen ten, na de verhoging van de huren in het komende jaar, in totaal onge veer 29 miilioen meer zal opbrengen dan voor het belastingjaar 1949/'50 is geraamd. ZEGELRECHT. Een ontwerp tot wijziging en aan vulling van de zegelwet 1917 behelst in het algemeen een verdubbeling van de z.g. vaste zegelrechten, zoals bijv. het formaatzegel. Met deze ver hoging gaat gepaard een verruiming van de vrijstelling van zegelrecht, welke op dit gebied in de wet voor komen. Ten aanzien van het kwitantiezegel houdt het ontwerp een verhoging van het recht van 10 cent op 15 cent in, waartegenover staat dat kwitan ties voor bedragen van 20 en min der van zegelrecht zullen zjjn vrijge steld. In het tarief van de evenredige ze gelrechten zoals huurzegel. effecten zegel en beurszegel komt geen wijzi ging. Een ontwerp tot wijziging en aan vulling van de registratiewet 1917 brengt onder meer een verhoging van het recht wegens openbare ver kopingen van roerende zaken bij op bod, afslag en inschrijving, van 1 1 op 3 Voorts houdt het ontwerp in een voorstel, de gratis-registratie van Het Wereldgebeuren Leerzaam proces De stroom van monotone bekend- tenissen in het Bocdapester proces is logischerwijze geëindigd met het eisen van de doodstraf tegen alle •beklaagden. „Het valk eist zulks en ik aanvaard deze eis", zei de open bare aanklager, daarmee een ele- ment In de rechtspraak halend, dat in. het Westen zorgvuldig wordt ge- j weerd. I Rajk en zijn medestanders komen jdius inderdaad voofr de valbijl en van een algemene protestactie zoals na het proces Mindszenty kan uiteraard I geen sprake z(jn. In Boedapest ts uitsluitend de I vuile was binnen de communistische i partij in het openbaar opgehangen. 1 vVat echter te denken van de beken- itenissen? Zijn binnen de party in- derdaad1 spionnen en saboteurs aan 1 het werk geweest? Was er een sa- menzwering om het huidige regiem i omver te werpen? Hadden de Joë- j go-Slavische leiders snode plannen om in Oost-Europa een anti-Russisch blok te vormen, nota bene met rne- jdewerking van de Amerikaanse ge heime dienst? We weten het met. De mogelijlcheid is zeker niet bij voorbaat te verwerpen. Oost-Euro pa is een 'druk werkgebied voor de onderscheidene spionnage-diensten en uit de onthullingen na de oorlog is wel geblekc-n hoezeer deze dien sten onontwarbaar in elkaar ver strengeld kunnen zijn. Ook de tegenspraken van de am bassadeurs en andere personen, wier namen tijdens het proces werden genoemd, zijn geen afdoend bewijs materiaal voor de leugenachtigheid van de beschuldigingen. Slechts de kunstmatige regie van het proces en <l'e onnatuurlijke houding van de be klaagden doen vermoeden, dat hier grotendeels van een gerechtelijke comedie sprake is. Maar zelfs In dien dit vermoeden juist is, blijft de houding van Rajk en zijn medebe schuldigden duister en onverklaar baar. Wat tijdens het arrest en het voor onderzoek is gebeurd en welke mid delen bij het uithoren zijn toegepast, is onbekend. En geen enkele Wes terse psycholoog heeft tot dusver 'n sluitende theorie kunnen vin'den voor de bekentenis-psychose. De Hongaarse regering heeft het geen zich binnen de rechtszaal af speelde met veel tam-tam rondgeba zuind. Blijkbaar was het de bedoe ling om door middel van Rajk voor al Tito en zijn medeleiders als de grote boosdoeners en samenzweer ders voor te stellen en zodoende de •giftige campagne van Moskou en de Kominform tegen Joego-Sla/vië te rechtvaardigen. In het Westen heeft deze gerech telijke propaganda een averechts effect gehad. Daar worden de schijn werpers gericht op het bederf in de totalitaire stelsels van de volksde mocratieën, dat door het proces zo duidelijk naar voren is gekomen. Rajk en de anderen Jiebben jaren lang de hoogste posten bekleed in de communistische party. Tito en zijn aanhangers zijn jarenlang ver eerd als ware volkshelden. Het boekje „Van hoefsmid tot maar schalk" was tot een jaar geleden ook'in Nederland een; communistisch paradewerkje. De populaire volks leiders van gisteren zijn de verra ders en saboteurs van vandaag. Wie waarborgt, dat kameraad A straks zijn huidige kameraad B niet zal moeten verdoemen als een „agent van het imperialisme?" Vertrouwen, is onmogelijk als het schrikbeeld van in ongenade vallen als een Damocles-zwaard boven de communistische gelederen zweeft. De sfeer van samenzwering, zui vering, spionnage en afvalligheid met daartegenover slaafse onder worpenheid aan de leer en eenzijdig fanatiek schimpen op „imperialisme en fascisme" is blijkbaar kenmer kend voor de volksdemocratieën. Binnen het communisme is geen plaats voor oppositie en flracfievor- mlng. Degenen, die niet onvoorwaar delijk de parolen van de opperste leiding wensen te volgen hebben slechts de ekus tussen uitloting en ondergronds verzet. onderhandse akten te vervangen door registratie tegen een recht van 50 cent. Voor zoveel het recht van over dracht wegens onroerend goed be treft, is onder meer een voorziening getroffen welk», de fiscale faciliteiten voor elkaar spoedig opvolgende over drachten beperkt. Het verdient opmerking, dat het tarief van het recht van^overdracht wegens onroerend goed op 5 ge handhaafd blijft. Eveneens ongewij zigd blijft het recht wegens plaatsing en storting van kapitaal in naamloze vennootschappen enz. Tenslotte zij medegedeeld dat van de beide voormelde wijzigingswetten een vermeerderde belastingopbrengst van omstreeks 8 miilioen 'sjaars kan worden verwacht. Hieronder volgen enige nieuwe tarieven van de loonbelasting en daarnaast de overeenkomstige bedragen van do oude regeling. Groep Ia bevat de ongehuwden, die nog bij hun ouders inwonen. Loonbelasting over weeklonen Basisloon f 20. Loonm. voor- afne- kind.bijsl. thans stel ming Ia. (ongeh.) 20.— 1.24 0.87 0.37 I. (ongeh.) 21,— 0,58 0,33 0,25 II. (geh.) 21.— III. 1 kind 23,40 IH. 2 kind. 26,04 III. 4 kind. 31.92 III. 7 kind. 41,64 Basisloon f 25. Ia. (ongeh.) 25.— 2.36 1.84 0.52 I. (ongeh.) 26.— 1,24 0,87 0.37 II. (geh.) 26.— 0,33 III. 1 kind 28.40 ni. 2 kind. 31.04 IH. 4 kind. 36.92 v— HL 7 kind. 46.64 Basisloon f 30. Ia. (ongeh.) 30.— 3,37 2,74 0.63 1. (ongeh.) 31,— 2,36 1,84 0,52 II. (geh.) 31.— 1,01 0,33 0,68 III. 1 kind 33,40 0,60 0,60 IH. 2 kind. 36,04 0,80 0.30 IIL 4 kind. 41.92 TT1. 7 kind. 51,04 Basisloon f 35. Ia. ongeh.) 35,— 4,45 3,71 I. (ongeh.) 36,— 3.37 2.74 II. (geh.) 36.— 1,66 0,79 III. 1 kind 38.40 1,11 0.28 III. 2 kind. 41.04 0.68 III. 4 kind. 46.02 0,24 III. 7 kind. 56,64 Ia. (ongeh.) (ongeh.) (geh.) 1 kind 2 kind 4 kind. 7 kind. (ongeh.) (geh.) 1 kind 2 kind. 4 kind. 7 kind. Basisloon f 40.- 40.— 5,92 5,06 4.45 3,71 2.39 1,35 1.71 0,65 41.— 43,40 46,04 51,92 61,64 0,74 0,63 0,87 0,83 0,68 0,24 0,86 0,74 1.04 1,06 53,40 56,04 61,92 71.64 3,27 2,40 1,23 1,01 0.94 1,37 1,47 (ongeh.) (ongeh.) (geh.) 1 kind 2 kind. 4 kind. 7 kind. Basisloon 60.- 63,40 66,04 71,92 81,65 11,61 10,19 6,38 (ongeh.) (ongeh.) Sfh.) 1 kind 2 kind. 4 kijld. Basisloon f 70,- 73,40 76,04 81,92 15,02 13.10 8,47 6,88 5,63 3.03 10,43 9,05 4,73 3,33 13,65 11,82 6,56 4,95 3.66 1,18 1.14 1.65 1,75 1.91 1.93 1,97 1.93

Provinciale Zeeuwse Courant | 1949 | | pagina 3