PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Troonrede spreekt van vele zorgen en problemen Gulden gedevalueerd in gelijke mate als het pond De plechtigheid in de Ridderzaal De BILT Ook Nederland zal de gevolgen van de devaluatie ondervinden Troonrede Vandaag Koninklijk bezoek aan Amsterdam afgelast. Nieuwe koers van de dollar vastgesteld op f3.80 Belgische franc gedevalueerd Goudrush op de Londense effectenbeurs. Gezin bivakkeerde onder jutezakken. VOORSPELT: 192e Jaargang-No. 230 Dacbiad. uitgave van de firma Provinciale Zeeuwse Courant» Directie; 6*. vaD de Velde en F. B den Boer. Adj. W. de Pagter. Hoofdred»: G. Balllnlljn, Pl.verv.: W, Leertouwer en EL A. Bosshardt. ABONNEMENTSPRIJS 32 ct. per week; t 3.90 p. kw.; tr. p. p> t 4.15 per tcw Losse nummers 10 cent.. WAARIN OPGENOMEN DE IflIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Woensdag 21 Sept. '49 ADVERTENTIEPRIJS: 13 ct. per mm. Minimum p. advertentie i 2.50. Ingez, mededelingen dubbel tarief. Kleine advertenties (max. 8 regels) van 15 regels f 1iedere regel meer 20 cent. ..Brieven o£ adres Bureau van dit blad" 25 cent meer. Giro nr. 359300 P.Z.C.. Middelburg. Bur. Vlissingen Walstr. 58-80, tel. 2355, 8 lijnen (b.g.g. 2357) M'burg Londense Kaai 29, tel. 2077 en 2924 - Goes: L. Vorststr. 63. tel. 2475 (bg.g. 2228) - Oostburg: Pr. Mauritsstr. 12. tel. 102 - Terneuzen: Brouwerijstr. 2 - Zlenkace: N. Bogardstr. C 160. tel. 26 Landbouwproblemen hebben aandacht der Regering. H.M. de Konjngin sprak Dinsdagmiddag de volgende troonrede uit: „LEDEN DER STATEN-GENRAAL' Toen ik het vorige jaar voor de eerste maal na mijn inhuldigingen Uw midden verscheen, sprak ik vftn de moeilijkheden, waarvoor het Koninkrijk gesteld is in een wereld, die, in tegenstelling met de bij het einde van de oorlog gekoesterde verwachtingen, nog geen wezenlijke vrede kent. De te. gensteliingen, die zich nog steeds openbaren en tengevolge waarvan het politieke en economische herstel is vertraagd, hebben geleid tot fnndamen. tele veranderingen in de internationale verhoudingen, waarbij Nederland ten nauwste betrokken is. Deze veranderingen hebben de stoot gegeven tol nieuwe vormen van staatkundige, economische en militaire samenwerking. Ook Nederland heeft in verband daarmede verdere schreden gezet op de weg van bijzondere staten-groeperingen en zal naar vermogen bijdragen tot de versterking van deze bindingen van constructief karakter Naast de samenwerking met onze Zuidelijke buren in het verband van de Benelux, is die tussen de vijf mo gendheden van liet Verdrag van Brussel verder gegroeid. In het afge lopen jaar trad Nederland toe tot de Raad van Europa en het Noord-At lantisch Verdrag. De ontwikkeling Meer dan ooit sedert de bevrijding draagt de Troonrede, gistermiddag door H.M. Koningin Juliana in het parlement uitgesproken, het karakter van een constaterend staatsstuk. Was het in horige jaren zo, dat belangrijke wetsontwerpen konden worden aange kondigd, ditmaal zoekt men dergelij ke mededelingen vergeefs. Hieruit valt af te leiden, dat er ondanks alle onzekerheden een be paalde mate van stabiliteit is ont staan. De regering heeft blijkbaar ge daan wat zij kon, zij ziet geen moge lijke maatregelen, die de algemene positie van Nederland kunnen ver sterken. Op grond van de bestaande toestand zal het Nederlandse volk in het komende parlementaire jaar moe ten trachten een zo goed mogelijk slot te bereiken. Overziet men de inhoud van de Troonrede, dan is de belangrijkste constatering wel, dat de begroting voor de eerste maal sluitend is. Dat dit resultaat binnen het bereik der mogelijkheden valt, stemt tot ver heugenis. Het is een goed resultaat, al moet natuurlijk worden afgewacht, in hoeverre de monetaire bewegingen van dit ogenblik het verkregen even- wicht tussen inkomsten en uitgaven wellicht zullen storen. De sluitende begroting is in ieder geval een mijl paal in de Nederlandse geschiedenis van na 1945! Tegenover deze verheugende mede deling staan vele passages, die de ernst van dit tijdsbestek onderlijnen. Internationale bindingen, die finan cieel zwaar op ons volk drukken, zijn nodig ter garandering van onze veilig heid. Het Indonesische probleem baart nog altijd zorg. Buitenlandse finan ciële hulp blijft noodzakelijk. De han delsbalans vertoont een nèdelig saldo en de hevige concurrentie op de in ternationale markt, zal vergroting van de export moeilijk maken. Verlaging der productiekosten, verhoging van de productie, toenemende industrialisatie zijn de voorwaarden, die vervuld moeten worden, wil Nederlands posi tie te midden der volkeren sterker worden. Bij herhaling spreekt de Troonrede over het snel toenemen der bevolking van ons land. Zulks bewijst, dat dit probleem de Nederlandse regering met stijgende zorgen vervult. Werkge legenheid moet worden geschapen, voor voeding moet worden gezorgd, en dan nog blijft de emigratie belang rijke aandacht vergen. Inmiddels kondigt de Troonrede een verdere beperking der regeringsbe moeienis met het bedrijfsleven aan, terwijl de moeilijkheden, waarvoor met name ook de middenstand zich geplaatst ziet, de aandacht der rege ring hebben. Het landbouwbeleid tenslotte voor een agrarische provincie als Zeeland, uitermate belangrijk zal gericht zijn op verhoogde, gerichte productie cn het verzekeren van de bestaansmo gelijkheid van de boerenstand. Een opwekkend staatsstuk is deze Troonrede niet. Zij toont ons het van de organisatie van Straatsburg, waarbij 12 Europese landen zijn aan gesloten, houdt beloften in voor de groei der zozeer noodzakelijke groter eenheid in Europa. In het Noord- Atlantisch Pact is samenwerking ver kregen tussen een aantal staten in West-Europa en op he' Westelijk halfrond. Toen het duidelijk werd, dat de Verenigde Naties de collectie ve veiligheid vooralsnog niet vol doende zouden kunnen garanderen, heeft Nederland in deelneming aan deze beperktere, maar niettemin rui me kring, een aanvullende waarborg voor zijn veiligheid gezocht en. naar vertrouwd wordt, qok gevonden. Een waarborg, die medebrengt, dat Ne derland ook zijnerzijds zijn krachten inzet voor de bescherming van vei ligheid, vrede en recht. Deze nieuwe aaneensluitingen p'as- sen in het bestel van het Handvest der Verenigde Naties. Dat de belang stelling voor het buitenlands beleid, dat voor ons land van grote en steeds groeiende betekenis is, sterk toe neemt, stemt tot voldoening. Nau were samenwerking met de Volksver tegenwoordiging. ook op dit terrein, zal de regering gaarne bevorderen. Andermaal zal Nederland in het komende jaar de zeer, gewaardeerde hulp ontvangen van de Verenigde Staten van Amerika onder het Eu ropees herstelprogramma. Alleen door een gezamenlijk West-Europees optreden, zal dit programma de ma ximale vruchten kunnen afwerpen. Ondanks onvermijdelijke onvolko menheden is de nog jonge organisa tie voor Europese economische sa menwerking het aangewezen lichaam voor de vervulling van deze grootse taak; daarnaast zal van de Raad van Europa een stimulerende invloed kunnen uitgaan. De regering' stelt zicli onveranderd ten doel de verwezelijking van de vol ledige Economische Unie tussen Bel gië, Luxemburg en Nederland zo krachtig mogelijk te bevorderen. Niet. tegenstaande verheugende vorderln- gen, die reeds gemaakt werden, zyn nog grote moeilijkheden te overwin nen. De verdere ontwikkeling der al. gemene Europese samenwerking kan aan 'n snelle verwerkelijking ten goe de komen. DUITSLAND. Het is geboden ook Duitsland, zij het voorlopig slechts West Duitsland, meer en meer te betrekken in de West-Europese gemeenschap, mits ge waarborgd blijve, dat Duitsland de Europese veilighe'd niet opnieuw in gevaar zal kunnen brengen. Een rui mere ontwikkeling van het econo misch verkeer tussen Nederland en Duitsland is in het belang van beide landen en tevens van een gezonde Europese economie Nederland en Indonesië. Zwaai' is de druk. die nog steeds op de volkeren van Nederland en Indonesië rust als gevolg van het uit blijven van definitieve overeenstem ming over een nieuwe rechtsorde. Smartelijk zijn in het bijzonder de verliezen aan mensenlevens Met dankbaarheid en eerbied denk ik aan hen, die vielen als slachtoffer van hun plichtsvervulling. Het bijeenkomen van de Ronde Tafel-Conl'erentie. die thans hier ter stede wordt gehouden, heeft echter de hoop doen herleven, dat, hoe ern stig en ingewikkeld de vraagstukken ook zijn, die zij tot oplossing moeten brengen, partijen er in zullen slagen spoedig een bevredigend eindresul taat te bereiken. Moge daaruit voort komen een samenwerking op voel van gelijkheid tussen de volkeren van een vrij en souverein Nederland en van een vrij en souverein Indone sië. die in de geschiedenis zal kun nen gelden als een voorbeeld van ze genrijk samengaan van Oost en West. DE WEST. Ten aanzien van Suriname en de Nederlandse Antillen is de weg, die tot een nieuwe rechtsorde leidt, reeds uitgestippeld. De regering hoopt, dat een interim-regeling, die aan deze gebieden volledig autono mie geeft en die tevens betrekking heeft op de behandeling van gemeen schappelijke aangelegenheden, spoedig in werking zal treden, nadat gere zen moeilijkheden uit de weg zullen zijn geruimd. De met deze interim regeling te verkrijgen ervaring zal van groot nut kunnen zijn bij de na dere overweging van de wijze, waar op de nieuwe opbouw van het ko ninkrijk zal kunnen worden verwe zenlijkt. (vervolg od pag. 2) is het 50 jaar geleden, dat de Franse majoor Alfred Drey fus, wegens spionnage tot le venslange gevangenisstraf ver oordeeld, begenadigd werd, waarna eerst in 1906 wegens gebleken onschuld zijn rehabi litatie volgde. v_ -J Het bezoek, dat de Koningin en de Prins Donderdag aan Amsterdam zou den brengen, gaat niet door wegens de ongesteldheid van de Prins. Bankierskrmgen over de gulden-devaluatie. Na het bekend worden van het percentage, waarmede do gulden wordt gedevalueerd, heeft het A.N.P. in Amsterdamse bankierskringen ge- informeerd naar aldaar heersende opvattingen. De meningen der bankiers bleken over het algemeep niet ver uiteen te lopen. Merendeels was men van oordeel, dat de waardevermindering van de gulden wel zeer drastisch is te noemen. Een devaluatie met 20 a 25 procent had men voldoende ge acht. De devaluatie, aldus een der ban kiers. zou voor Nederland een licht punt kunnen zijn, doch dan moet aan enige belangrijke voorwaarden vol daan worden, zoals. afschaffing van de dividendstop, afschaffing van de speculatiewinstbelasting en verho ging van het renteniveau. Op het Canadese passagiersschip „Noronie", «lat de Grote Meren bc. vaart, is Zaterdagnacht «en grote brand uitgebroken, die aan meer dan 200 mensen het leven kostte. Binnen enige minuten na het uitbreken van de brand stond het schip van voor tot achter in lichter laaie. Som. mige passagiers wisten zich het leven te redden door in pyama van boord te springen. Een luchtfoto van liet brandende schip, «lat in de baai van Toronto lag gmeerd. Regering bezorgd over de gevolgen. Minister Lieftinck heeft Dinsdagmiddag in de Tweede Kamer medege. deeld, dat de Nederlandse regering heeft besloten de gulden in gelijke mate te devaluren als het pond sterling, namelyk met 30,5 Met in gang van vandaag is de nieuwe koers van de dollar vastgesteld op 3,80. Het internationale Monetaire Fonds heeft deze wijziging in de pariteits- waarde van de gulden goedgekeurd. In Indonesië zijn soortgelijke maatre. gelen getroffen als hier ten aanzien van de Nederlandse gulden. De regering heeft zich bij het ne men van deze beslissing laten lei den door de volgende overwegingen: 1) dat Nederland verplicht is zjjn betalingsbalans in evenwicht te bren gen en met name moet trachten door eigen inspanning zijn dollarinkom sten zodanig te vermeerderen, dat 't de Marshall-hulp straks missen kan. 2) Dat Nederland in de interna tionale concurrentiestrijd zich niet kan veroorloven duurder te zijn dan zijn meest directe mededingers en voor de ernstige economische en so ciale gevolgen van een interne de flatie, die zonder of bij onvoldoen de devaluatie thans onvermijdelijk ware, dient te worden behoed. 3) Dat Nederland's belang er in hoge mate mede is gediend de koers beeld van een volk, dat worstelt om zijn bestaan en zich daarbij geplaatst ziet voor enorme problemen. Ondanks alle vooruitgang, die sedert 1945 werd geboekt. Grote belangstelling voor feestelijk ceremonieel van Prinsjesdag van de gulden op een zodanig peil te fixeren, dat het zonder bezwaar actief kan deelnemen aan de bevrij ding van het handels- en betalings verkeer, met name tussen de West- Europese landen, van de vele bin dingen en belemmeringen waaraan dit verkeer de laatste jaren onder worpen is geweest. Hoewel de regering op grontl van deze overwegingen van de noodza- '-"Mikheid van haar neeft zy dit besluit genomen niét Indonesische delegaties ook in de Ridderzaal. H.M. Koningin Juliana heeft voor de tweede maai tijdens haar rege ring de zitting van dc Staten-Generaal geopend met het uitspreken der Troonrede. Dc plechtigheid geschiedde weer met. groot ceremonieel. Prinsjesdag, verleden jaar in zijn oude glorie van een feestelijke stoet met als hoogtepunt de gouden koets hersteld, heeft ook ditmaal weer duizenden op de been gebracht. Het waren tang niet allen Hagenaars, die kwamen genieten van dit bljjtle schouwspel, van heinde en verre zijn belangstellenden gekomen om getuigen te zijn van deze glorieuze tocht van het paleis aan het Noordeinde naar de oude Ridderzaal op het Binnenhof. Er waren extra treinen ingelegd om de velen naar Den Haag te brengen en ook met andere middelen van vervoer waren velen gekomen om deze jaarlykse plechtigheid bij te wonen. In de stad, en bijzonderlijk langs koninklijke stoet De bij het militair eèi'betoon en de afzetting ingedeelde troepen had den tegen half één de opstellingen ingenomen. Op het Binnenhof stond de Man nierskapel onder leiding van kapi tein Gijsbert Nieuwland opgesteld en daarachter, voor het gebouw dei- Tweede Kamer was ruimte vrijge houden voor Ridders van de Militai re Willemsorde en een gering aantal genodigden. In de stad, en byz de weg, welke de Ki zou gaan, heerste al vroeg grote drukte. Het militaire vertoon en het innemen der opstellingen voor de afzetting' trok uiteraard veel belang stelling. Op het Malieveld stond een batte rij van vier stukken van het artil lerie-opleidingscentrum opgesteld Te één uur viel hier het eerste der mmuutschoten, welke gedurende de gehele duur der plechtigheid zouden weerklinken. DE STOET. De stoet, waarin H. M. vergezeld door Z.K.H. Prins Bernhard zich naai- de Ridderzaal begaf, was als volgt samengesteld: een rijknecht majoor en twee rijknechts te paard, een detachement van het wapen der Koninklijke Marechaussee, bestaan de uit 20 onderoffieren en mare- chausseées, een compagnie van het garderegiment jagers met het vaan del en de Kon. Militaire Kapel on der leiding van kapitein Rocus van Yperen. Hierna een commando rijks politie te paard, gevolgd door de rij tuigen van de Koninklijke stoet. In het eerste rijtuig zat de cere moniemeester jhr. D. G. de Graeff, dan volgden de kamerheren, jhr. F. J. E. van Lennep. mr. J. C. baron Baud, W. Graaf van Limburg Sti- rum en jhr. mr. C. Dedel, de groot officieren E. H. Juckema van Bur- mania, baron Rengers van Warmen- huizen en mr. W. C. baron Snouckaert van Schauberg-, de grootmeesteres mevrouw F. W. baronesse van Tuyll van Serooskerken en de dame du palais mevrouw L. Verbrugge van 's Gravendeel, geb. baronesse Prisse en opper-ceremoniemeester, mr. G. C. D. baron van Hardenbroek. Hierna volgde de gouden koets, waarin gezeten H. M. Koningin Ju liana en Z.K.H. Prins Bernhard. De stoet werd gesloten door een commando rijkspolitie te paard. Op haar tocht naar de verenigde vergadering der beide Kamers van de Staten-Generaal werd de Konin gin allerwege hartelijk toegejuicht door de velen die langs de route naai de Ridderzaal, zich een plaatsje had den weten te verwerven, IN DE RIDDERZAAL. Ditmaal waren er niet minder dan omstreeks duizend plaatsen in ge reedheid gebracht in de Ridderzaal, een aantal, dat groter is dan bfl voorgaande gelegenheden, omdat thans 150 Indonesische afgevaardig den en deskundigen ter Ronde Ta fel-conferentie de plechtigheid zou den bijwonen. Er was wederom een sobere versiering met groen en bloemen aangebracht, bij de troon, de schouw en langs de tribune. Reeds tijdig verzamelden velen zich in de zaal, waar ook een extra ver lichting was ontstoken. Men zag er het stemmige zwart der herenkle ding, het goud en zilver van ambts- ltledij, fleurige toiletten der dames, uniformen en Indonesische gewaden. De 150 Indonesische vertegenwoor digers hadden plaatsen rechts en links van de troon. De leden van Eerste en Tweede Kamer hadden ditmaal plaats geno men ter linker en ter rechterzijde van het bureau van de voorzitter der verenigde vergadering. Later namen hun plaatsen tegen over de troon in de leden van het kabinet en de staatssecretarissen, zomede de leden van de Raad van State. Onder de aanwezigen bevon den zich eveneens de Britse parle mentsleden, die als gasten van het Nederlandse parlement hier te lan de vertoeven. De voorzitter der verenigde ver gadering, prof. mr. R. Kranenburg, benoemde in de commissie van in- en uitgeleide mej. Tendeloo en de heren de Bruyn. Droesen, Reyers, Stokman, Vonk, Jonkman, Bruins Slot, Tjalma en van de Wetering. Op het moment, dat de Koninklij ke stoet de Ridderzaal naderde, zette de Marinierskapel het Wilhel mus in. De commissie van in- en uitgeleide wachtte H. M. de Konin gin en Z.K.H. Prins Bernhard aan de ingang op. De heer de Bruyn ge leidde H. M. de Koningin, mej. Ten deloo Z. K. H. Prins Bernhard. Di rect nadat zij had plaats genomen op de troon sprak de Koningin de troonrede uit. Na de rede weerklonk een „leve de Koningin" dat door de aanwezi gen werd overgenomen en daarop Jeed de commissie H.M. uitgeleide. Dc stoet ging langs dezelfde weg terug naar het paleis Noordeinde. Nadat de commissie van in- en uit geleide in de zaal was wedergekeerd, werd de bijeenkomst gesloten. In de loop van de middag maakte H. M., vergezeld door de drie oudste prinsesjes, de gebruikelijke rijtoer door de residentie, welke pen ware zegetocht werd. kelijkheid van haar besluit overtuigd is, heeft zy dit besluit genomen met gimicngde gevoelens. Zonder in be. spiegelingen te treden over de vraag of de maatregel der Britse regering op een opportuun moment werd ge. nomen en of. een zo ver gaande de valuatie van het pond sterling raad zaam was, acht zij de schok, die daardoor in de bestaande externe monetaire en handelspolitieke ver houdingen is teweeg gebracht, en de neerslag daarvan op de inlerne economische en sociale structuur der onderscheidene landen een z-aak, «lie tot bezorgdheid aanleiding geeft. MOEILIJK BESLUIT. Minister Lieftinck voegde aan bo venstaande mededeling het volgende persoonlijk woord toe: Vanaf het moment, dat ik werd geroepen tot de taak, die ik hier vervul, heb ilc er bij voortduring ernstig naar gestreefd de waarde van de gulden te herstellen en t.e versterken op basis van de overtui- fing, dat de sociale en economische elangen van ons volk met een koopkrachtige gulden in binnen- en buitenland in hoge mate gediend zijn. Hierbij heeft met name de over weging een rol gespeeld, dat de economisch zwakkeren onder ons volle en inzonderheid zij, die op klei ne vaste inkomens zijn aangewezen, door een verzwakking van de gelds waarde het meest worden geschaad. De geldsanerinig en het sluitend ma ken van het budget pasten geheel in het kader van een zodanig beleid. Ware het niet, dat de oplossing van het thans zo op de voorgrond ge treden betalingsbalaiisprobleem de Na afloop van de Belgische kabl- netsraad heeft Liebaert, de minister van financiën, verklaard, dat van 22 September af de officiële koers van de Belgische franc ten opzichte van de dollar van 43.8275 op 50 fran«t wordt gebracht. De koers van d«> Belgische franc ten* opzichte van het pond sterling zal van 176 tot 140 franc verlaagd worden. De Nationale Bank van België heeft medegedeeld, dat zy alle note- ringen voor buitenlandse munten per 21 September schorst. Makelaars voerden er we! bij. Makelaars met: hoge hoed en para plufe en honderden bedienden en loopjongens verdrongen zich Dinsdag in de overvolle Londense effecten beurs in de wildste „goudrush", die Londen heeft geltend sedert Engeland «le goud.en standaard verliet. De goudaandelen gingen njet sprongen omhoog. Een uur voor beursopening was op straat de handel al begonnen. Om wat zjj noemden „de heersende krankzinnigheid" te verminderen lie ten enkele financiële firma's de voornaamste handelaars voorzichtig weten, dat zij bereid waren wat Zuid. Afrikaanse goudaandelen te verko pen. Dit middel werkte maar tijde lijk, want. binnen een half uur vroegen de handelaren om meer. Sommige makelaars verklaarden, dat zij met de handel na de devaluatie meer hadden verdiend dan in de afge lopen twee maanden tezamen. maatregel vereiste, die ik heb aan gekondigd, dan zou ik mij ernstig hebben afgevraagd of ik dè verant woordelijkheid voor een zover gaan de devaluatie zou kunnen dragen, De verarming v.an West-Europa, vergeleken met de welvaartstoestand in de Ver. Stalen, moest te eniger tijil worden gereajiseer«l. De «leva- luaties in de ons omringende lan- «len maken het aanvaarden daarvan door Nederland thans tot een on vermijdelijkheid. De gevolgen, die dit kan hebben voor de binnenlandse inkomensver deling, hebben de volle aandacht der rlegering. Slechts in nauwe samen werking met de Staten-Generaal cn met de maatschappelijke organisa ties, de daarvoor in aanmerking komen, zal dit vraagstuk op bevre digende wijze kunnen worden opge lost. Indien wij hierin gezamenlijk sla gen biedt de nieuw ingetreden toe stand ongetwijfeld ook perspectieven. Het feit, dat zovele lauden geza menlijk en eenparig de verhouding van hun geldeenheid tegenover <3e dollar wijzigen, heeft enigszins de strekking de gevolgen van deze de- valuatiegolf te matigen,anderzijds baant het de4 weg tot een verrui ming van de wereldhandel, waarvan de welvaart van Nederland in zo sterke mate afhankelijk is. en tot nauwer internationale samenwerking op economisch gebied. Ilc spreek dc hoop uit, dat deze gunstige mogelijkheden in een rusti ge nationale en internationale sfeer spoedig zullen worden verwezen lijkt." Minister Lieftinck heeft Dinsdag avond in een radiorede de devaluatie- kwestie nog uitvoerig toegelicht. Vorige Donderdag trof de politie aan de Waalhaven te Rldam 'n gezin aan, dat woonde onder jute zakken die over struiken waren gehangen. 'T ge zin, bestaande uit man, vrouw en drie kinderen, resp. twee jaar, één jaar cn vier weken oud. woonden hier sinds 10 September. Zij sliepen op de grond en bij gebrek aan beddegoed waren zij toegedekt met zakken en lappen, ter wijl de kinderen haast geen kleren aanhadden. Ook was er geen huisraad. Bij onderzoek bleek, dat het hier het gezin betrof van de 40-jarige schip persknecht A. II. B., die, omdat hij ru zie met zijn baas had gehad, met zijn gezin het schip moest verlaten. Heb- jongetje van vier weken was ernstig ziek en is Zondag j.L in het ziekenhuis overleden. De twee andere kinderen, zijn met scabies naar de Boezemba rakken overgebracht. De man heeft inmiddels weer werk op een schip ge vonden. PLAATSELIJK REGEN Weersverwachting geldig tot Woens dagavond. Wisselende bewolking met later in het Zuiden plaatselijk, enige regen, zwakke tot matige wind uit Oostelijk» richtingen. Weinig verandering 3n temperatuur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1949 | | pagina 1