PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Regering kondigt een algeheel verbod tot prijsverhoging af DE BILT België en Zwitserland devalueren voorlopig niet mee Waarschijnlijk zal Indonesië Nederland volgen. MINISTER LIEFTINCK ZAL HEDEN BESLISSING BEKEND MAKEN Vandaag De Rondetafel te Namen. Mijn ontplofte in een plantsoen. BEKENTENISSEN AAN DE LOPENDE BAND IN BOEDAPEST POLDER WALCHEREN MOET HET DI JKGESCH0T VERHOGEN VOORSPELT: 192e Jaargang - No. 229 Dagblad, uitgave van de firma Provinciale Zeeuwse Courant. Directie: Èf vaD de Velde en F. B. ïen Boer. Adj W. de Pagter. Hoofdred.: G. BalUntyn, Pl.verv.s W. Leertouwei en H. A. Bosshardt. ABONNEMENTSPRIJS 32 Ct. per week; f 3.90 p. kw.; fr. p. p. f 4.15 oer kw Losse nummers 10 cent WAARIN.OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Dinsdag 20 Sept. 1949 (ngez. mededelingen dubbel tarief. Kleine advertenties (max. 8 regels) van 1—5 regels f 1.iedere regel meer 20 cent. ..Brieven of adres Bureau van dit blad" 25 cent meer. Giro ifr. 359300 P.Z.C., Middelburg. Bur Vlissingen ëVaistr 58-t$0. tel. 2355. 3 lijnen (b.g.g. 2357) M'burg Londense Kaai 29. tel. 2077 en 2924 - Goes: L. Vorststr, 63, tel. 2475 (b g.g. 2228) - Oostburg: Pr. Mauritsstr. 12, tel. 102 - Temeuzen: Brouwe rijstr. 2 - Zierikzee: N. Bogardstr. C 160, tel. 26 Belangrijke terugslag op de Benelux verwacht. lil de Nederlandse Staatscourant van heden is de beschikking „prijs, stop 1949'', ondertekend door de ministers van Economische Zaken,, van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening en van Verkeer en Watertaat, gepubliceerd. Op grond van deze beschikking is het niet geoorloofd de pryzen van goederen en diensten, waarvoor de prysbeheersing was opgehe ven, te verhogen boven liet niveau, dat op 17 September algemeen ge brui. kebjk was. Dit, wil dus zeggen, dat degenen, die goederen verkopen of le koop aanbieden geen hogere pryzen mogen berekenen, dan zij op die da tum dedeiij Degenen, die afgaande op geruchten van devaluatie hun pry zen reeds hebben verhoogd, zullen deze dienovereenkomstig moeten veria- gen. Voor de niet in prijs vrygclaten goederen blijven uiteraard de be staande voorschriften van kracht. De controle op de prijzen zal over hef gehele gebied voorlopig worden verscherpt. stemming gegeven, dat de banken aan elke buitenlandse toerist 10.000 francs uitbetalen tegen de oude wis selkoers. De trek terug naar Enge land is al begonnen. Honderden au tos' met ,,G,B."-borden zijn Parijs reeds gepasseerd op weg naar de Kanaal havens. In Zwitserse regeringskrin gen vreest men dat een dodelijke slag aan het toeristenverfkeer is toege bracht. OMVANG DÉR DEVALUATIES. Het laatste nieuws van het deva- luatiefront is het volgende: De Canadese dollar devalueerde met slechts 10 De verkoopwaar de van het pond is vastgesteld op 3.07 Can. dollar. De Franse franc devalueerde yan 330 tot 350 frans per dollar. De koers De Nederlandse Spoorwegen zullen tot nader aankondiging geen spoor- kaartjes verkopen voor het buiten, land. Degenen, die naar het buiten land willen reizen kunnen slechts een kaartje krijgen tot een van de grens stations en moeten daar verder de reis in vreemde valuta bekostigen. In vrijwel alle hoofdsteden der Marshall-landen is Maandag druk geconfereerd over de te nemen maat regelen in verband met de val van 't pond sterling Hét staat nu wel vast dat er vier valuta's zyn, die het pond voorlopig niet zullen volgen: dat zijn de Belgische, Zwitserse, Italiaanse en Turkse munheden. De Franse franc zal vermoedelijk met 20% deva. lueren ten opzichte van de dollar. De Belgische eerste minister, Gaston Eyskens, verklaarde Maan. dagmorgen tegenover journalisten: De positie van de Belgische franc stelt de regering in staat iedere monetaire schommeling in de wereld het hoofd te bieden. België zal zijn maatregelen in alle kalmte en zonder overijling nemen. Speculatieve transacties, die druisen tegen de belangen van het land, zullen met kracht worden te- gengegaan. In antwoord op de vraag of een de valuatie van de gulden invloed zal hebben op devoorbereidingem voor het doen ingaan van de Benelux zei de eerste minis ter: Indien de gulden devalueert, ver andert het waagstuk van het han delsverkeer tussen België en Neder land en trouwens van de gehele Be nelux, van aanzien. De moeilijkheden komen daq anders te liggen. De con currentiekracht van Nederland zou toenemen en met als gevolg daarvan een ingrijpende wijziging in de han dels- en betalingsbalans ten opzichte van België. Minister Eyskens deelde verder mee, dat op initiatief van België op 15 "October a.s. te Luxemburg een bycenkomst zal worden gehouden van ministers van Beneluxlanden Dat houdt in, aldus Eyskens, dat de Voor. Unie op 1 November van kracht zal worden. Het blad Libre Belgique", dat vaa.k de spreekbuis is van finan ciële kringen schreef Maandag, dat eens te meer gebleken is hoe weinig vertrouwen gesteld kan worden In verzekeringen van regeringsverte genwoordigers, wanneer het om mo netaire kwesties gaat. eHt blad ziet echter geen enkele reden om de koers van de Belgische frank te wijzigen. Alleen indien over de gehele linie de wereldprijzen aanzienlijk zouden dalen, zou voor België een moeilijke situatie ontstaan. Dit was ook in 1933 en 1935 het geval. STRAATTONELEN IN LONDEN Ofschoon de Londense effecten beurs Maandag gesloten was, was er in de omgeving van het gebouw veel volk op de been. Vele effecten makelaars en speculanten trachtten een slaatje te slaan uit zwarte ham. del in aandelen van goudmijnen. Er speelden zich af en toe zeer opge wonden scenes af. Op vele plaatsen werd door de opdringende massa het verkeer belemmerd. In Britse kringen van handel en industrie is het besluit tot devaluatie van het pond over het algemeen met instemming ontvangen. De leiders van de vakbonden zien de de toe komst minder rooskleurig, daarf zij sterke aandrang vrezen onder dè ar beiders om de lonen te verhogen. De secretaris van de bond van spoor weg en transportarbeiders sprak over een „bittere pil". Op een persconferentie heeft sir Stafford Cripps medegedeeld dat de Britse regering noch op de defensie, noch op de sociale diensten zou be zuinigen. Wel zouden de administra tieve uitgaven worden teruggebracht. Hij verwachtte voor het ogenblik geen prijsstijgingen, maar legde daar bij de nadruk op,, vóór het ogenblik". Cripps waarschuwde nogmaals, dat nieuwe looneisen de uitwerking van de devaluatie teniet zouden doen BRITSE TOERISTEN IN NOOD Honderden gejaagde Britse toe risten belegerden Maandag banken en reisbureaux in België, Zwitserland, Frankiik en Italië met. reischeques, die plotseling een derde minder waard waren geworden. Maar de banken waren gesloten en de reisbureaux konden niet helpen. Vele Britten be schikken niet meer over middelen om hun hotelrekening te betalen. Sommigen kunnen zelfs 'geen lunch meer bekostigen .Hef, Franse m Islerie van Finan ciën heeft ter tegemoetkoming toe- Wisseltransacties stopgezet. De staatssecretaris van financiën, drs, A. Oudt, heeft, Dinsdagochtend te Batavia in een radiotoespraak mede gedeeld, dat de Indonesische regering nog niet' definitief haar standpunt heeft bepaald met betrekking tot hei vraagstuk der devaluatie. Verwacht wordt evenwel, dat pari teit tussen de Indische en Nederland se gulden gehandhaafd zal blijven. Drs Oudt, zeide, dal sluiting van banken en spaarbanken niet in de be doeling ligt, doch dat, in afwachting van een definitieve bepaling van het standpunt der Indonesische regering, het deviezenfonds voor Indonesië tij. delijk alle wisseltransacties met hel buitenland heeft stopgezet. van het poftd sterling werd gewijzigd van 1.097 in 980 francs. Paul Reynaud toonde zich zeer ver- stoord over het feit, dat de Engelse regering geen waarschuwing aan de Franse had gedaan, betreffende de devaluatie van het pond. In België houdt men nog rekening met de mogelijkheid, dat de Belgi- sche regering de positie van de B. franc deze week opnieuw zal over wegen. De Finse mark devalueerde zoda nig. dat de koers van het pond de zelfde blijft, namelijk 231 mark. De IJslandse regering besloot tot devaluatie van de kroon. HET N.V.V. RICHTTE ZICH TOT DE MINISTERRAAD. De Regeringsvoorlichtingsdienst deelt mede: De ministerraad heeft Maandagmorgen zijn standpunt bepaald inzake de devaluatie. Het voor. geschreven overleg met het internationale monetaire fonds te Washing, ton iS' daarop onmiddellijk gevolgd. Vanmiddag onmiddellijk na de in diening van de rijksbegroting, zal de minister'van financiën in de Tweede Kamer van de Staten.Generaal een verklaring afleggen. Vanavond om 20.05 uur zal minister Lleftinck zich over beide Neder landse radiozenders met een toespraak tot het Nederlandse volk richten. kwam Maandagmorgen bijeen ter be spreking van de situatie. Het C.N.V. staat op het standpunt, dat het deel van het volksinkomen, dat aan de ar beidende bevolking zal toekomen, stellig niet ten gunste van andere volksgroepen zal mogen worden ver minderd en zal in verband daarmede de gang van zaken nauwlettend vol gen. Het is daarbij voor overleg met de regering bereid. Het hoofdbestuur van het N.V.V. zond Maandag het volgende telegram aan de ministerraad: „Nu door de devaluatie van het Engelse pond de Nederlandse rege ring gedwongen is tot het nemen van gelijksoortige maatregelen ten aan zien van de gulden, dringt het be stuur met klem aan op onmiddellijke afkondiging van een verbod tot ver hoging der prijzen zonder toestem ming van de overheid ten einde aldus te voorkomen, dat de devaluatie van de gulden leidt tot aantasting van het levenspeil of tot het teniet gaan van nieuwe exportmogelijkheden. Voorzover de gulc^ensprijzcn der uit de niet devaluerende landen te im porteren goederen, die vanzelfspre kend zullen stijgen, van onmiddellij ke invloed zijn op de kosten van het levensonderhoud, dient deze prijsstij ging voorlopig door subsidiëring te worden opgevangen. Met name is hierbij te denken aan granen, veevoe der, e.d. Wij dringen er tenslotte bij uw rege ring op aan om het overleg over hu ren, subsidies, belastingen, lonen en prijzen in het kader van de nieuw ontstane situatie te plaatsen en daar toe de desbetreffende overleginstantie met spoed bijeen te roepen". Het hoofdbestuur van het C.N.V. Hel vrolijke broertje Het trok in een Arnhems café de aandacht, dat 'n man, die beweerde jarig te zijn, met volle handen geld uitgaf. De politie kreeg een seintje en die kon de man nog net aanhouden, voordat hij per taxi naar Rotterdam vertrok. Hij bleek 1500 op zak te hebben en beweerde uit Sittard te komen, waar hij bij een broer had gelogeerd. Bij een onderzoek bleek dat te klop pen. De „jarige" broer wera nog eens aan een onderzoek onderworpen en bekende ten slotte uit de brandkast van zijn broer 1700 te hebben gestolen. Hij had zich in Nij megen in nieuwe kledij gesto ken ep de oude plunje in de Waal gesmeten. De man bleek zekere P. de H. uit Hoofd dorp te zijn. Minister Teulings wordt vandaag beëedigd. De regeringsvoorlichtingsdienst deelt mede: bij K.B. van 16 September '49 is het lid van de Eerste Kamer der Staten-Generaal mr. F. G. C. J. M. Teulings met ingang van 20 Septem ber benoemd tot minister van Bin nenlandse Zaken. De nieuwe minis ter zal vandaag door H.M. de Konin gin worden beëedigd. opent, H. M. de Koningin :1e eerste zitting der Staten- Generaal is het 6 jaar geleden, dat Sardinië door Duitse en Ita liaanse troepen werd ontruimd. De informele besprekingen te Na men tussen de leiders van de drie delegaties ter Ronde Tafel-conferen tie hebben de standpunten ten aan zien van de Nederlands-Indonesische Unie nader tot elkaar gebracht, zo verklaarden welingelichte waarne mers tegenover de speciale correspon dent van het A.N.P. Zy vestigden er de aandacht op dat bespreking van de voorlopige resultaten in interne vergaderingen der verschillende dele gaties nog moest plaatsvinden De B.F.O. en de republikeinse delegatie zouden zich hierover Maandag bera den. Waarnemers geven te kennen, dat gezien hetgeen er de laatste we ken van de uniebesprekingen en de meningsverschillen daaromtrent is bekend geworden deze resultaten het karakter zelf van de unie betreffen. De indruk bestaat, aldus de speciale correspondent an het'A.N.P. dat de delegatieleiders het thans met ei.kaar eens zijn wat betreft het zoeken naar een gemeenschappelijke basis waarop de samenwerking tussen Nederland en Indonesië in gemeenschappelijk verband practisch Kan worden ver wezenlijkt. De formulering hiervan zal nader moeten geschieden door de deskundi gen. Maandagmiddag even over half twee werd Roermond opgeschrikt door een hevige ontploffing. Deze bleek zich voorgedaan te hebben aan de Minderbroedersin'gel. Daar waren twee stadsarbeiders in een der plant soenen aan het werk met het herstel van een der grasperken. Daarin was een verzakking opgetreden als ge volg van het feit, dat daar in de win ter van 1944 een tankversperring met mijnen had gelegen. Deze versperring en de mijnen zijn destijds opgeruimd en het terrein was afgezocht. Er is toen een aantal mijnen voor de dag gekomen. Een schijnt er echter té zijn achtergebleven Toen de stadsar- beider Uiterwijk met een zodenklop per het grasveld egaliseerde, heeft de verborgen mijn de vereiste druk ge kregen en is tot explosie gekomen. De arbeider werd op slag gedood err het lichaam zwaar verminkt. Hij was gehuwd en vader van zes kinderen. Mijnwerkersstaking in Amerika. De leden van de Amerikaanse mijn. werkersbond onder leiding van John Lewis, zijn Maandag een staking be gonnen om hun eisen inzake pen sioenen en sociale voorzieningen kracht bij te zetten. Verwacht wordt, dat onder de leus „geen pensioenen, geen werk", het grootste deel van de 480,000 mijn werkers binnen enkele dagen het werk zou hebben neergelegd. De burgemeester van Vlissingen, mr. B. Kolff, reikte na afloop van de Bóulevardloop de zilveren P.Z.C..beker aan de winnaar Hans Harting, uit. Verhoren vanRajk c.s. Maandag beëindigd. De verhoren in het proces te Boedapest tegen Kajk c.s. zyn Maandag beëindigd. Gedwee en eentonig hebben alle beklaagden vrijwel alle punten van de ten lastelegging bekend en er eigener beweging nieuwe bijzonder heden aan toegevoegd. Twee der beschuldigden maakten daarbij toespeling op arrestaties in andere Kominform-landen om dezelfde reden als waar voor zij thans terecht staan. Dr. Szonyi voormalig .secretaris van de communistische partij vertel de. dat hy in 1944 in Zwitserland als agent, van eën Amerikaans, inlich tingenbureau was aangeworven. Het hoofd van dit. bureau zou Alan Dulles zijn, een broer van de Amerikaanse nolificus Foster Dulles Dulles had hem in 1944 verteld, dat de Ameri kaanse inlichtingendienst communis tische regeringen in QostJSuropa voorzag en daarom van plan was zo- KOOS VGRRINK SPRAK. Voor het eerst sedert negen maan. den heeft Koos Vorrinle. voorzitter van de Partij van de Arbeid, na zijn vliegongeluk in Kopenhagen, zijn partijgenoten in een openbare verga dering toegesproken Zes duizend Amsterdammers brachten hem Maandagavond bij zijn verschijning op het mei vlaggen versierde podium van de Apollohal te Amsterdam een dave rende ovatie. Prof. Kranenburg weer voorzitter van de Eerstï Kamer. Bij K. B. is benoemd tot voorzitter van de eerste Kamer der Staten-Ge neraal voor de zitting, die vandaag zal aanvangen, professor mr. R.'Kra nenburg, Zorgelijke financiële positie dwingt hiertoe Tevens buitengewoon dijkgeschot Reeds meermalen is er op gewe. zen, dat de financiële positie van de Polder Walcheren door de zwa-- re lasten uiterst zorgelijk is. Deze voor Walcheren zo belangrijke zaak heeft de aandacht van de betrok, ken autoriteiten, doch het zal enige tyd kosten vóór een bevredigende oplossing zal zijn gevonden. Gedu rende die tyd zal het dijkgeschot hoog moeten blyven en het dagelijks bestuur van de Polder heeft dan ook aan de algemene vergadering moeten voorstellen dit geschot aan zienlijk te verhogen. Volgens de voorlopige raming van inkomsten en uitgaven in het dienst jaar 1950 is uit dijkgeschot een be drag van 229.186,13 (begroting 1949 179.517,06) te dekken. Voor gesteld wordt daartoe een bedrag van f 9 (vorig jaar 5) per 100 belastbare opbrengst te heffen. In dit bedrag van 9 is dan 2 voor j dekking van het 'gedeelte van het vermoedelijke nadelige saldo van 1949, groot 53.000 begrepen. Be rekend naar een belastbare op brengst van 2.650.000, zal de ont vangst uit dijkgeschot van de ge bouwde eigenodmmen 238.500 be dragen. Voor de ongebouwde eigendom men blijft te dekken over 736.572,04. Berekend naar 46 per ha. schot- baar en f 37,80 per ha. vrij land, kan de opbrengst geraamd worden op 763.046,zodat voor dekking van onvoorziene uitgaven overblijft 26.473,96. De dienst 1950 opent met een na delig saldo van 1.189.601,57 van de dienst 1948, dat geheel toe te schrijven is aan liet feit, dat de kosten van herstel der oorlogsscha den'zoveel meer en de ontvangsten uit dien hoofde zoveel minder zijn geweest dan geraamd was. Men ver onderstelt echter, dat deze kosten geheel of nagenoeg geheel door liet Rijk zullen worden vergoed. De uitgaven voor het dienstjaar 1950 zyn voorlopig geraamd op 2.176.717,23 (begroting 1949 2.690.181,27), de inkomsten op 1.201.645,19 2.690.181.27). De raming der kosten voor de werken aan de wateringen bedraagt 349.000, waarvan ten laste van de gebouw de eigendommen komt 31.980. De ramingen bedragen voor de Noord watering 200.000 (Zuidex-strand 24.000. zeedijk 143.500, Noorder- strand 4000"), voor de Oostwate- ring 55:000, Zuidwatering 34 .000 en Westwatering 60.000.) De voor rente en aflossing van schulden ge raamde bedragen zijn de volgende (de bedragen, die ten laste van de gebouwde eigendommen komen, zijn tussen haakjes vermeld)Rente 119.544,66 41.323.06). aflossing .201.971 81.618,53). BUITENGEWOON DIJKGESCHOT Op de begroting 1949 is ƒ175.000 geraamd wegens kosten van storm schade-herstel. Dit bedrag is f 100.000 hoger dan het in de voor lopige raming aangenomen cijfer 75.000, De herstelkosten van de schaden, ontstaan door de storm vloed van 1 Maart, waren namelijk op 160.000 begroot. Tot deltking van het bedrag van 100.000 is in de begroting een buitengewoon ge- schot van de ongebouwde eigendom men ad 3 per ha, en van de ge bouwde eigendommen ad 2 per 100 belastbare opbrengst geno men. Een besluit tot heffing van dit buitengewoon geschot werd echter uitgesteld tot dit najaar, wanneer meer zekerheid omtrent het nodige bedrag is verkregen. Het is nodig de uitgaven voor herstel van tot dusver in 1949 geleden schaden ten laste van de dienst 1949 op rond f 112.500 te stellen. Met het aan vankelijk uitgetrokken bedrag kan dus niet worden volstaan. Zoals de zaken zich nu laten aanzien, zal van het geraamde bedrag van f 175.000 slechts 62.500 beschik baar blijven voor de herstelkosten van ln 't komend winterseizoen nog veel mogelijk agenten op de hoogste posien in de communistische partijen te plaatsen. Een van zijn vroegere medeagenten een zekere Latmovic, zou volgen dr Szonyi thans Yoego- Slaviseh ambassadeur in Boekarest zijn. De assisient van dr. Szonyi ver telde op zijn beurt, al sinds 1933 po litiespion in de Hongaarse commu nistische partij te zijn geweest. Hij had tijdens de oorlog verscheidene il_ legale groepen aan de politie verra den. Na de bevrijding was hij door chantage gedwongen geworden voor de Yoego-Slavische geheime dienst: te werken. De verdere verdachten lieten zich in geliike geest uit. Een van hen. ko lonel Korondy. zei van zichzelf .,dat hij nooit zijn pro-fascistische denk. beelden had willen opgeven". Het was zijn taak bij de voorgenomen staats, greep, een stoottroep van voormalige fascistische officieren te vormen. De laatste verdachte. Justus, eens de voornaamste theoreticus van de Hongaarse sociaal democratische par tij, noemde zich zelf schuldig en zei, dat' hij „zeer. zeer grote spijt" had over alles wat lui had gedaan, een be kentenis, die gelach veroorzaakte. te verwachten schaden. Indien het geraamde buitengewone geschot niet zou worden geheven, zou dit een mindere ontvang van rond 103.500 betekenen. Berekeningen tonen aan, dat dat veel te weinig is en men be hoeft er ook niet optimistisch over te zijn, dat andere begrotingsposten een overschot zullen laten, waaruit de post voor stormschade-herstel zou kunnen worden aangevuld. Daar om wordt 't nodig- geacht, dat tot heffing van hét buitengewoon ge schot wordt overgegaan. Om admi nistratieve redenen is in overweging gegeven deze heffing te beperken tot de ongebouwde eigendommen en in 1950 van de gebouwde eigendom men de voor 1949 geraamde 2 per 100 belastbare opbrengst boven het gewone geschot te heffen. Voor gesteld wordt om voor 1949 een buitengewoon geschot van de onge bouwde eigendommen ten bedrage van 3 per ha. te heffen. REKENING 1948. Het totaal der gewone inkomsten van de Polder over 1948 bedraagt I 2.217.706,95, waarbij inbegrepen de opbrengst van het gewoon dijk geschot van 563.542,75, het totaal der gewone uitgaven 3.407.308,52. Van deze gewone uitgaven noemen wij: jaarwedden, toeslagen, enz. techn. dienst 157.183,88; kosten der gewone werken aan Noordwate ring 121.947,51. Oostwatering 30.466,17. Zuidwatering 20.471,31 en Westwatering 29.132.09, kosten verschilfende wateringen ƒ23.652.58; kosten herstel stormschaden 59.223,81; kosten herstel oorlogs schaden 1.599.214,87; kosten bema ling 16.010,12; totaal onderhoud zeeweringen en af- en uitwaterings middelen 2.097.736,73; Polder- schulden 180.466,49; aflossingen f 210.036,81: grond- en andere las ten 27.240,11. De buitengewone inkomsten belo pen een totaal van 789.786,83. de buitengewone uitgaven 306.712,41, waax-bij kosten buitengewone werken aan zeeweringen en af- en uitwate ringsmiddelen 214.275,22. Gewone inkomsten straat- en zandwegen 14.381.02, gewone uitgaven 276.388, buitengewone inkomsten 55.321.23. buitengewone uitgaven nihil. Dc rekening der inkomsten ten bate en der uitgaven ten laste van do gebouwde eigendommen dienst 1948 toont het volgend beeld: inkomsten 170.423,53; uitgaven f 162.076,17; batig slot 8.347,36. Wisjinsky (zonder ponden) maakt zich niet ongerust. Andrei Wisjinsky. de Sowjet-minis- ler van Buitenlandse Zaken, is Maan dag te New York aangekomen ter bij woning van de Algemene vergadering der V/N. De minister glimlachte herhaalde lijk en' hij poseerde bereidwillig voor de aanwezige fotogrêifen. Toen hem verzacht werd commen taar te leveren op de devaluatie van het pond sterling, zéide hij; „ik bezit noch ponden, noch dollars en daarom maak ik mij voorlopig niet erg onge rust. Ik ben een slecht financiex*". Tweede Kamerlid neemt ontslag De heer W. Sieinmetz te Amster dam. die voor de K.V.P zitting had in de Tweede Kamer, heeft met in gang van vandaag zijn ontslag al§ lid van dit college ingediend De aardappelprijs Uit thans beschikbare gegevens omtrent de aardappelsituatie kan geconcludeerd worden, dat dit jaar geen enkele aanleiding bestaat tot enige prijsval voor aardappelen. De akkerbouwcommissio va,n de Stich ting voor de Landbouw kwam tot deze conclusie en voegt hieraan toe, dat dc prijs zich haars inziens op een redelijk peil zal handhaven. VLIEGTUIG VERONGELUKT. Achttien mensen zijn omgekomen in een Halifax van dc Franse lucht macht. die bij landing te Brazzaville ln Frans Equatoriaal Afrika in brand vloojï. Een der slachtoffers was dr. G. J. Stefanopoulos. de voornaamste dïjr gele-koortsdeskumligen aan het instituut-Pasteur te Parijs. WEINIG VERANDERING Geldig tot Dinsdagavond. Na het optrekken van de plaatselijk aanwezige ochtendmist veranderlijke bewolking en overwegend droog we Zwakke of matige wind uit Noordelij ke richtingen. Weinig verandering in temperatuur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1949 | | pagina 1