PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT President Wereldbank adviseert bezuiniging en devaluatie De BILT MINISTERS BEVIN EN ACHES0N PLEGEN OVERLEG GENTLEMAN-ROVER GING ER MET STATI0NSKAS VANDOOR ZEEUWSE AARDAPPELEN GAAN DE WERELDZEEEN OVER Vergadering van het Monetaire Fonds Vandaag VOORSPELT: 192e Jaargang - No. 225 Dagblad, uitgave van de tlrma Provinciale Zeeuwse Courant. Directie: F. van de Velde en F. 8 den Boer. Adj W. de Pagter. Hoofdrede G. Ballinlijn. Pl.verv.: W. Leertouwer en H. A. Bosshardt. ABONNEMENTSPRIJS 32 ct. per week; t 3.90 p. kw.; fr. p. p. 1 4.15 oer kw Losse nummer* 10 cent WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Donderdag 15 Sept. '49 Ingez. mededelingen dubbel tarief. Kleine advertenties (max. 8 regels) van 1—5 regels f 1.—. Iedere regel meer 20 cent. ..Brieven of adrea Bureau van dit blad" 25 cent meer. Giro nr. 359300 P.Z.C.. Middelburg. Bur. Vlisslngen Walsti 58-cO. tel. 2355. 8 lijnen (b.g.g. 2357) M'burg Londense Kaai 29. tel. 2077 en 2924 - Goes: L. Vorststr. 63. tel. 2475 (bg.g. 2228) - Oostburg: Pr. Mauritsatr. 12. tel. 102 - Terneuzen: Brouwcrijstr. 2 - Zierikzce: N'. Bogardstr. C 160. teKJS_ Financiële kopstukken in Washington bijeen Dinsdag is te Washington een gemeenschappelijke vergadering begon, nen van de Wereldbank en het Internationale Monetaire Fonds, waarbij 48 landen over de gehele wereld zjjn aangesloten. De directeur van de we reldbank, Eugene Black, hield bij de indiening van zyn jaarverslag 'n recht streeks pleidooi voor devaluatie van de Europese valuta's om de export naar het dollar gebied te vergroten. In het jaarverslag zelf wordt de econo mische positie van Nederland moeiiyk genoemd. Om deze positie op een gezonder basis te brengen, zo zegt het jaarver slag, en in het bijzonder om het dol lartekort op de betalingsbalans weg te werken, moeten de Nederlandse autoriteiten drastische maatregelen nemen en nog meer opofferingen vragen aan het Nederlandse volk. Vastgesteld wordt, dat België zich na de oorlog snel heeft hersteld, doch dat handhaving van zijn gunstige po sitie afhankelijk is van het voortdu rend opnieuw uitrusten van de Belgi sche industrie, zodat de prijzen voor exportgoederen verlaagd kunnen wor den. Om deze reden ook heeft de Wereldbank in Maart van dit jaar België een lening van 16 millioen dol lar verstrekt. Het zoeven vermelde pleidooi van Black had een duidelijke liberale in slag. Hij noemde het de belangrijkste taak voor Europa om de export naar Noord-Amerika minstens even aan trekkelijk te maken als het produce ren voor de binnenlandse markt of voor andere gebieden. Behalve deva luatie was daartoe een verlaging van de binnenlandse productiekosten noodzakelijk, mede door verlaging van de belastingen. Vele regeringen, aldus Black, hebben na de tweede we reldoorlog uitgebreide programma's voor sociale welvaart op stapel geiet. die grote kosten met zich brengen. Daar is nieti op tegen indien er mid delen voor zijn. Ongelukkigerwijs kunnen vele landen zich deze „luxe" nu juist niet permitteren zonder hun levensstandaard in andere opzichten te beperken of investeringen, die in de toekomst een hogere levensstand aard mogelijk moeten maken, te be snoeien. Volgens Black diende verder op ruiming gehouden te worden onder de tweezijdige handelsverdragen, spe ciale valuta-contróles en andere be perkende maatregelen, die dienen om niet levenskrachtige industrieën te be schermen. Ook drong hij aan op ver laging van de Amerikaanse invoerta rieven, die de invoer belemmeren. De vergadering van de Wereldbank en het I.M.F. werd bijgewoond door Zwarte dronkemanslijst. De losbollen onder de Tsjechi sche bevolking zullen in het vervolg op hun tellen moeten passen. Het communistische partij-orgaan „Rude Pravo" plaatste in haar kolommen een groot opgemaakt bericht, waar in werd aangekondigd, dat in het district Brno in het vervolg de namen van beruchte dronk aards de meesten hunner hebben een afkeer van werken, zegt het blad in de dagbla den zullen worden gepubli ceerd. Volgens de Rude Pravo is dit besluit genomen door het nationale comité van het dis- ^trict Brno. Communisten hielden lijkdienst in een kerk. TOTDAT DE POLITIE HEN VERWIJDERDE. Communisten, die in een kerk te Pozzuoli bij Napels een lijkdienst hielden voor een gestorven kame raad, werden nadat zij de pastoor van de parochie hadden verjaagd, op hun beurt door gewapende cara binieri uit de kprk verdreven. De pastoor had, toen hij de lijkstoet met rode vlaggen voorop zag naderen, de kerkdeuren gebarricadeerd. De com munisten waren toen via de sacristie binnengedrongen, plaatsten kaarsen rond het stoffelijk overschot van hun kameraad, deden het orgel spelen en de klokken luiden en zongen op eigen gelegenheid requiemgezangen, totdat zij na een handgemeen met de inmiddels gearriveerde carabinieri de kerk moesten verlaten. Vijfjarig meisje bij brand om het leven gekomen. Dinsdagavond brak brand uit in 'n ka pitale boerderij aan de Zuid-Willems vaart te Nederweert. Behalve twee kleine kinderen, waarvan er één op de eerste verdieping sliep, was er niemand thuis. Een grootmoeder pro beerde één der kinderen, een 5-jarig meisje te redden, maar werd zelf door het vuur ven-ast. Haar man schoot haar te hulp, doch hij zou met de vrouw en het kind in de vlammen omgekomen zijn als een inwonende zoon niet had ingegrepen. Allen kregen echter ernstige brandwonden. De grootouders en het meisje moesten in zorgwekkende toestand in het zie kenhuis te Weert opgenomen worden. Het meisje overleed Woensdag. De oorzaak van de brand is onbe kend maar de schade is aanzienlijk. Een aantal stuks vee kwam in de vlammen om en het grootste deel van de bedrijfsinstallatie ging verloren. president Truman, die in een speech zeide, dat de Ver. Staten bereid zijn van het buitenland die goederen te kopen, welke de landen het beste kunnen vervaardigen. De directeur van het Camille Gutt, waarschuwde evenals Black, dat de pogingen van sommige landen om hun valuta's op een vast niveau te handhaven hun DUitenlandse han del zou kunnen belemmere'n. De Zuidafrikaanse minister van fi nanciën. Havenga, verzocht toestem ming voor de goud producerende le den om maximaal 50 van hun nieuw gewonnen goud op do open markt te verkopen tegen hogere prij zen. dan de vastgestelde prijs van 35 dollar per ounce. Dit zou voor lan den als Zuid-Afrika „een tijdelijke en onmiddellijke maatregel van ver lichting" zijn. OP ÏCÊN NA De Amerikaanse minister van fi nanciën, John Snyder, verklaarde zich tegen inwilliging van dit ver zoek van Havenga, en zeide op het ogenblik niet aan zijn regering te kunnen voorstellen wijziging te brengen in de goudprijs van 35 dol lar, die door het fonds zelf was vastgesteld. Camille Gutt verklaarde Dinsdag te genover verslaggevers, dat de be stuurders van het monetaire Fonds op één na de politiek van het Fonds ten aanzien van het internationaal betalingsverkeer hebben goedge keurd. Gutt weigerde de naam van het be trokken land te noemen, maar voeg de er aan toe: „Het moet niet moei lijk voor u zijn, te raden, welk land het is". (Engeland). Overval op Boerenleenbank. BANKHOUDER IN KLUIS OPGESLOTEN Woensdagavond is door vier man nen een overval gepleegd op de Boe renleenbank aan de Smeetlandsedijk te IJsselmonde. In de Boerenleen bank. die des avonds van 79 uur geopend is, was. behalve de bank houder, niemand aanwezig. Van de vier mannen, waren er twee met een automatisch pistool gewapend. Qm onherkenbaar te zijn droegen zij iets voor hun gezicht. On der bedreiging van deze pistolen dwongen zij de bankhouder een tas met geld af te geven, die zich iifc een lade naast hem bevond. De tas be vatte enige duizenden guldens. Dc gehele overval speelde zich in enke le minuten af. Hierna sloten de man nen de bankhouder op in de kluis van de boerenleenbank en verdwe nen. Ieder spoor van de daders ont breekt nog. Chapin waarschijnlijk opvolger van Baruch. Robert Murphy, kort geleden be noemd tot Amerikaans ambassadeur in België, heeft aan Aneta verklaard, dat het hem in het geheel niet zou verbazen, indien de beroepsdiplomaat Chapin tot ambassadeur in Den Haag zou worden benoemd. Naar zijn mening had Chapin een goede kans. Chapin is de voormalige gezant in Hongarije, wiens naam her haaldelijk ten sprake kwam tijdens het proces Minaszenty. Op aandrin- fen van de Hongaarse autoriteiten ie tal van beschuldigingen uitten aan zijn adres, moest Washington er toe overgaan Chapin terug te roepen. Murphy wenste zich niet uit te la ten over de vraag of Amerika bereid is een speciale lening aan Nederland te verstrekken, om de tot standko- ming van een Benelux-Unie te bevor deren. De Belgische wensen ten opzichte van het Rijnverkeer met Duitsland hadden zijn bijzondere belangstelling. Nieuwe Russische ontdekking. VASCO Dl GAMA ONTTROOND. Naar het Sowjet-persbureau Tass meldt, was de eerste Europeaan, die naar Indië reisde en met dit land eco nomische handelsbesprekingen aan knoopte, de Russische handelaar Athanasc Kititin, die in 1469 uit Zedar in Rusland met een lading goederen vertrok, de Wolga afvoer tot Astra, kan, de Kaspische Zee overstak en door Perzië Indië bereikte. 25 jaar voordat Vasco di Gama te Kalikoet landde. De Israëlische regering zal een bos aanleggen, dat naar graaf Bcrnadotte. de cén jaar geleden doodgeschoten bemid delaar der Ver. Naties in Palestina, ge noemd zal worden. viert ex-koning Umberto II van Italië in Portugal zijn 45e verjaardag; vieren Costa Rica. Guate mala. Honduras, Nicaragua en Salvador hun onafhankelijk heidsdag. (1821). Fraude bij Voogdijraad te Rotterdam. Bij de voogdijraad te Rotterdam is een kastekort ontdekt van meer dan 10.000 gulden. In verband hiermee is een hoofdboekhouder gearresteerd. Er zijn geen anderen dan de hoofd boekhouder bij deze malversatie be trokken. Nieuw lid der Eerste Kamer. Wanneer mr. F. Teulings benoemd zal ztfn tot minister van binnenlandse zaken, zal hij als lid der Eerste Ka mer worden opgevolgd door de heer dr. ir. J. H. F. Deckers, ryksland- bouwconsulent te St. Oedenrode. Schuman vandaag de derde man. De Amerikaanse en de Britse ml. nisters van buitenlandse zaken, Dean Acheson en Ernest Bevln, hebben Woensdag een bespreking van een uur en tTen minuten gehouden over problemen In Europa, met inbegrip van «le Balkan, aldus is in een korte verklaring medegedeeld. Vandaag zullen Acheson en Bevin met de Franse minister van buiten landse zaken, Robert Schuman. spre ken over Duitsland en Oostenrijk. Acheson verklaarde op een pers conferentie, dat hij en Bevin het er over eens waren, dat er dringend behoefte bestaat aan een vredes verdrag met Japan. Op een vraag of er een mogelijkheid bestond, dat de Westelijke mogendheden zonder de Sovjet-Unie verder zouden gaan met de opstelling van 'n vredesver drag, antwoordde Acheson: „Het, grote doel is, iedereen bij deze zaak te betrekken die er mede te maken heeft." De ,,Now York Herald Tribune" meldde, dat gesproken was over de Arnhemse recherche had nog geen succes, Verbazing bij de burgerij. De Arnhemse politie kon ons Woensdagmorgen nog geen nadere bijzonderheden geven over de roof overval, die in de nacht van Dinsdag op het Arnhemse station werd ge pleegd. Een keurig geklede heer. die lescnaafd Nederlands sprak, wist omstreeks het middernachtelijk uur de afdeling van de plaatskaartenver- koop binnen te dringen. Hij duwde de 18-jarige beambte, die nier nog alleen aanwezig was, een revolver onder de neus met het verzoek hem het kasgeld te geven. Dr'.e kopstukken van het lucht vaart congres van de l.A.T.A. in Den Haag. V.l.n.r. Joseph-Jean Lemouel, voorzitter van de uitvoerende, en verbln. dingscommissie van de Wereldpostunie, dr. A. Plesman en Sir William P. Hiklred, directeur.generaal der vereniging. Toezicht op kwaliteitsproduct Honderden tonnen Zeeuwse aardappelen, keurig verpakt in zakjes of kratten, worden thans in de Rotterdamse en Antwerpse havens geladen In de ruimen van de grote zeeschepen om naar alle delen van de wereld ver zonden te worden. De export van consumptieaardappelen voornamelijk Bintjes is begonnen. Dat brengt een hele drukte in de Zeeuwse aardap. peihandel en onze deviezenpot vaart er wel by. lijk zijn een Brits Indiër een partij slechte aardappelen te bezorgen, doch dat gaat maar één keer en dan is het tegelijk afgelopen ook. In vergelijking met vóór de oorlog is het areaal voor de afzet van onze aardappelen belangrijk groter gewor den. ondanks de concurrentie op de wereldmarkt. Dit is een verheugend verschijnsel doch het zal zaak zijn dat alles in het werk wordt gesteld dat wij de nieuw veroverde gebieden voor de aardappelexport behouden. Een van de voornaamste, zo niet het voor naamste middel hiertoe is, het leveren van kwaliteitsproducten. En om hierop toe te zien, reizen thans de controleurs van de Planten- ziektekundige Dienst de provincie weer door, niet als politie-agenten doch als opvoeders, in het belang van de land- en tuinbouw. Voor iedere partij aardappelen welke voor uitvoer bestemd is, moet vanwege deze dienst een gezondheidscertificaat worden af gegeven. De aardappelen moeten daarom onderzocht worden of zij vol doen aan de eisen, welke het land van bestemming hieraan stelt. Het is nu eenmaal niet zo hierover bestaat nog wel eens een misverstand dat het aan de goed- of slechtwillendheid van de P.D.-ambtenaar ligt of een partij al dan niet voor export wordt goedgekeurd. Elk land heeft echter zijn eigen voorschriften waaraan de in te voeren producten moeten vol doen. En hier heeft men de hand aan te houden, niet alleen omdat de afne mer dit wenst, doch ook om het ter rein te behouden. Het zou gemakke- ENKELE EISEN Hoewel de voorschriften voor elk land verschillend zijn. willen wij en kele algemeen gestelde eisen noemen, waaraan de aardappelen moeten vol doen. Bij het machinaal rooien is niet te voorkomen dat aardappelen een tik van de rooier krijgen en zodoende in gedeukt worden. Op het oog is er wei nig aan deze aardappelen te zien. doch vooral bij aardappelen van geïnun deerde gebieden treedt bij een lange reis rotting op. Deze aardappelen moe ten er dus uit, hetgeen mogelijk is door de partijen enige tijd le laten liggen, zodat de aangetaste aardappe len wegrotten voordat verzending plaats vindt. Verder moet goed gelet worden op schimmelziekten, terwijl groen geworden aardappelen er on herroepelijk uit moeten. Ook onregel matig gegroeide z.g. doorwas of popperige aardappelen mogen niet voor export worden bestemd. Voorts moet steeds rekening gehouden wor den met de maateisen, welke worden gesteld. Een grote rol speelt verder een goe de verpakking. De meeste landen eisen nieuw fust. In verband met de grote af standen welke dikwijls moeten wor den afgelegd en daarmee gepaard het meermalen overladen, moeten de zak ken vakkundig dichtgenaaid worden, terwijl de kratten van voldoende dik hout moeten zijn, niet te grote mazen moeten hebben en met bandijzer of draad gesloten dienen te zijn. De dek sels moeten gespijkerd worden. Men zorge er ook voor dat het fust schoon blijft; dit verhoogt de aantrekkelijk heid van het product. Het oog wil im mers ook wat! Deze en nog vele andere eisen vor men voor de controleurs van de P.D. maatstaven voor het keuren van de partijen. Wanneer de aardappelen een maal in het zeeschip worden geladen, worden zij door de P.D. nogmaals aan een keuring onderworpen, terwijl bo vendien nog toezicht wordt gehou den op het stuwen in de ruimen. Zo wordt dus alles in het werk gesteld om aan het buitenland een zo goed mogelijk product te leveren. Gelukkig ondervind de P.D. in de loop der ja ren steeds meer medewerking van de betrokken leveranciers, omdat ingezien wordt van welke grote betekenis het is. dat het buitenland waarde blijft hechten aan het P.D.-certificaat. En voor de ambtenaren van de Planten- ziektekundige Dienst is het prettig te weten, dat zij op deze wijze er toe bijdragen de export te bevorderen. Want zonder uitvoer zou de Neder landse land- en tuinbouw er weinig rooskleurig voorstaan! Commodity Credit Corporation ziet al van leningen aan Indonesië. De minister van Binanciën heeft aan de voorzitters der Eerste en Tweede Kamer medegedeeld, dat hij geen ge bruik zal maken van de machtiging, hem verttrekt bij de wet van 28 Mei 1949, tot het verlenen van de garan tie van het Rijk voor de nakoming van de verplichtingen, voortvloeiende uit de ten laste van Indonesië bij de „Commodity Credit Corporation" aan te gane geldleningen tot een geza menlijk bedrag van ten hoogste USA dollars 25.000.000. De „Commodity Credit Corporation" heeft namelijk te kennen gegeven van het verstrekken dezer leningen te willen afzien. Toen de beambte een ogenblik aar. zeide, greep de man, die gewacht had tot de laatste trein uit. Utrecht was aangekomen en zich niemand meer op het perron bevond, zelf iji. Hy be. gaf zich naar «Ie geopende brandkast en pakte daaruit een enveloppe met J* 800.«laarbij zag hij over {t hoofd, dat in een ander deel van de brand, least veel meer geld lag. Met «le en. veloppe haastte iiy zich naar buiten het perron op, waar hy tegen de kioskhouder aanliep, die zeer toeval, lig nog zo laat aanwezig was. Inmid dels kwam ook de loket-bediende naar buiten gerend, die tezamen met de kioskhotpier probeerde de man te achterhalen. Toen zy zich oi> vyf me ter afstand van de rover bevonden, draaide deze zich om en dreigde lien opnieuw met de revolver -onder «le uitroep „sta stil of ik schiet". De mannen durfden hem daarop niet meer aan te grijpen Zo ontkwam de man in het duister van de Renssenstraat, nadat hy over het stationshek was geklommen. ONDERZOEK IN VOLLE GANG Het onderzoek, dat door de Arn hemse recherche onder leiding van inspecteur Vos in volle gang is, heeft nog weinig resultaat opgeleverd Men beschikt evenwel over een uitsték-nd signalement, terwijl veilig de conclu sie kan worden getrokken, dat de da der geen Arnhemmer is. Hij was on gemaskerd en een inwoner van de stad zou zich zeker niet zo bloot heb ben durven geven. Het voorval wordt in Arnhem druk besproken, waarbij men zich er over verwonden, dat op een bureau waar een brandkast staat met duizenden guldens slechts één employé in functie is. terwijl zich verder practisch niemand in de omge ving bevindt. Ook het ontbreken van een alarminstallatie heeft de verwon dering gewekt. R.T.C. niet in een impasse. Verschillende problemen moeten eens rustig worden overzien. Het woord „Deadlock", dat in enige persorganen is verschenen, geeft een totaal vals beeld van de stand \an zaken ter R.T.C., aldus verklaarde een hooggeplaatste autoriteit In de Nederlandse delegatie tegenover de speciale corespondent van het A.N 1». Het is volkomen natuurlyk, dat de centrale commissie, die door de groie omvang der werkzaamheden van de verschillende commissies geen totakl beeld heeft van de vorderingen op alle besproken punten, eens een rustig weekend wil hebben om het geheel te overzien en precies te bepalen hoever men is met de conferentie, zo voegde deze Nederlandse zegsman hieraan toe. Voorts zijn in de afgelopen weken enige esseniiële problemen gerezen, waarvoor de conferentie eerst de op lossing moet vinden, alvorens men kan verder gaan. Een van deze pro blemen is inderdaad gelegen op het gebied van de Unie. zodat men mag aannemen, dat de Linie een belang rijk onderwerp van bespreking zal zijn op de weekend-conferentie. In gezaghebbende republikeinse en federale kringen was men even eens zeer uitdrukkelijk in zijn verkla ringen dat van een „deadlock" geen sprake is. Ministers van defensie in October naar Washington Zoals bekend voeren op het ogen blik de ministers van buitenlandse zaken van de landen, aangesloten bij het Atlantisch Pact, in Washing ton besprekingen. Aangenomen wordt dat deze be sprekingen begin October zover zul len zijn gevorderd, dat ook details in zake de defensie der verschillend». landen in behandeling zullen worden genomen. Daartoe komen de ministers van defensie begin October in Washing ton bijeen. Voor Nederland zal naar alle waarschijnlijkheid minister W. F. Schokking naar Amerika reizen. Britse wens om de morele steun van de V.S. te verkrijgen voor «le verdediging van Hongkong, over het ontwerpen van methoden van be st ryding van het communisme in Zuid-Oost-AzlÖ, o.a. door het verle nen van steun aan de nationalisti sche bewegingen in dit deel van dd wereld en over de eventuele be schikbaarstelling van Amerikaans kapitaal voor tie economische op bouw van landen als India en Pa kistan. die tot. «lusverre op de Brit se kapitaalmarkt waren aangewc- zen. Ook zou «ie verplichting van Groat-Brlttannië om wapens te le veren aan sommige Arabische sta ten ter sprake geltomen zijn. Acheson zou zich uitgesproken hebben voor het uitvoeren van irri- gatiewerken ln Israël als middel om een einde te maken aan de impasse, waarin de vredesonderhandelingen tussen Israël en de Arabische sta ten zijn geraakt. Bevin zou te ken nen gegeven hebben, dat Engeland het op prijs zou stellen, wanneer Amerikaans kapitaal gestoken weid in projecten voor Irrigatie er. het bouwen van electrischc centrales in Egypte, de Soedan en Brits-Oost- Af rika. Gratis medische hulp in het buitenland. Een burger van een der vijf bij het pact van Brussel aangesloten landen Nederland, België, Luxem burg, Frankrijk en Groot-Brittannië die tijdens verblijf in een der an dere vier landen medische hulp of bijstand van openbare diensten be hoeft, zal deze hulp kunnen verkrij gen op kosten van het land, waar hij vertoeft, wanneer een conventie dienaangaande komende maand on dertekend zal worden. Het ontwerp van deze conventie is deze maand opgesteld op een bijeen komst van vertegenwoordigers van de betrokken ministeries der vijf landen. Sommige afgevaardigden wensten dat in de regeling ook zou worden opgenomen de uitwisseling van be staande medische faciliteiten tussen de vijf landen, in het bijzonder ge specialiseerde kuren in badplaatsen. Men stalde bijvoorbeeld voor, dat een Engelsman, die een warme-ba- den-kuur nodig zou hebben, welke hij het beste in een Franse badplaats zou kunnen ondergaan, die behande ling op kosten van de Franse staat zou krijgen. Naar verluidt hebben hoofdzakelijk de Nederlandse afge vaardigden zich tegen dit ruimere plan verzet. Oud-burgsmeester Visser en drs. Bos voor de rechtbank. Naar de Nieuwe Courant verneemt zullen de oud-burgemeester van den Haag. mr. W. A. J. Visser en zjjn secretaris, drs. W. Bos. vermoedelijk in November voor de rechtbank ver schijnen. Eerstgenoemde zal zich moeten ver antwoorden wegens een deviezende- lict, drs. B. wegens oplichting en ver duistering. Het zou in de bedoeling liggen beide zaken op dezelfde dag te behandelen. Mr. Jaspar heeft nog vertrouwen in de Benelux. In een enthousiast uitgesproken rede te Eindhoven heeft de secretaris-ge neraal van de Benelux, mr. dr. E. Jas par, als zijn overtuiging te kennen ge geven, dat dc Benelux, alle scepticis me en pessimisme ten spijt, 1 Juli 1950 een feit zal zijn. De verwezen lijking van de vertraagde voor-Unie is sinds het bezoek van minister van Zeeland aan minister Stikker flink gevorderd en unificatie van belastin gen en accijnzen, omzetbelasting en systeem van heffingen achtte de heer Jaspar nog slechts een kwestie van tijd. Maar Nederland zal naar zijn mening moeten tonen van dc goede geest bezield te zijn en afstand te wil len doen van de hoogte van zijn stand punt. Internationaal Visserijcontact. Een jaar geleden heeft de Stichting van de Nederlandse Visserij contact ge/.ocht met de Nationale visserljorganisatic.s van de leden der West-Europese Unie, Groot- Brittannië. Frankrijk en België, ter be spreking van «le wenselijkheid via de or ganisaties geregeld voeling te houden cn op een in aansluiting daarop gehouden conferentie ls in ^betrekkelijk korte tijd overeenstemming bereikt. Daarna moes ten Denemarken cn de Scandinavisch» Handen voor dit denkbeeld worden ge wonnen. Verleden week heeft dc Noorse organisatie te Dronthcim haar jaarver gadering gehouden dc minister-presi dent van Noorwegen heeft deze geopend en daar Is met algemene stemmen de gedachte van een geregeld internationaal contact aanvaard De medewerking van Denemarken cA Zweden is na dit resul taat verzekerd. Te Praag is een ministerieel decreet bekend gemaakt, waarin de plaatselijke autoriteiten gevolmachtigd worden toe zicht op kerkelijke aangelegenheden uit te oefenen. PLAATSELIJK ENKELE BUIEN Qeldig tot Donderdagavond. Wisselende bewolking met plaatse lijk enkele buien. In het uiterste Noord-Westen van het land aanvan kelijk tijdelijk nog krachtige. overD fens meest matige. Zuidelijke rol uid-Westelijke wind. Weinig veaao- dering in temperatuur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1949 | | pagina 1