Opstand in Griekenland is voorbij .ppOD%]]P}-"VOor 1 taNDPA faéfc. gezin! MAPLE LEAF Belastingherziening 1949. DE ONBEKENDE VOOGD 4 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT WOENSDAG 14 SEPTEMBER 1949 Voor de bevolking is het eerst thans vrede Overzicht van de verliezen en de schade. (Van onze Haagse redacteur) DEN HAAG, Sept. „Het Griekse leger staat nu weer overal langs de grenzen van Albanië, Joegoslavië en Bulgarije, do opstandelingen zyn uit de bergen in het binnenland en de grensgebieden in het Noorden verdreven en de Griekse vlag wappert weer langs de hele grens. In het algemeen gesproken er kan zich nog wel hier en daar een kleine schermutseling voordoen kan lk wel zeggen, dat de opstand geëindigd is en wel met een volledige overwinning van de regemgstroepen." Zie daar wat de heer Nicholas G. Lely, Grieks gezant in Den Haag, my vertelt. HU ls twee maanden weg geweest naar Athene, en hy Is terug gekomen even optimistisch als vroeger, als een man, die licht ziet in do toekomst van zyn land, dat hy harts toch teiyk bemint. WH zitten tegenover elkaar ln zijn werkkamer, een vertrek aan de voorzijde van het gezantschapsge bouw aan de Alexanderstraat. Af en toe dwaalt mjjn oog af naar het prachtige marmeren oud-Griekse bas-relief boven de hout-betegelde oud-Hollandse schouw. Het stelt 'n man en een vrouw voor; de man torst een stier op zijn nek, de vrouw draagt een zwijn, een haas en dui ven. De Kracht en de Rijkdom van zijn land, denk ik zo. Dat het Griekse volk kracht weet te ont plooien heeft het de laatste tien jaar wel getoond; dat het rijk is durft niemand nog te beweren, want het is arm geworden in een uitputtende strijd tegen Italianen en Duitsers, Albanezen en Bulgaren, en opstandelingen uit zijn eigen mid- den, gesteund door een belangheb bende mogendheid op de achter grond. Het zal lang duren voor het Griekse volk het verloren gegane zal kunnen herwinnen. Wellicht is het wel het armste volk van Euro pa geworden In Griekenland heeft de Tweede Wereldoorlog langer geduurd dan van de Griekse generale staf is aan de burgeroorlog in Griekenland vrywel een einde gekomen door de jongste ac ties tegen de opstandelingen. Onze Haagse redacteur had een exclusief vraaggesprek met de Griekse gefcint in Den Haag, de heer Nicholas G. Lely, waarin deze vertelt hoe erg het de laatste jaren wel was en hoe het nu verder moet gaan. Dc vermelde cijfers en fei ten zijn uiteraard geheel voor rekening van de heer Lely. beeld van de materiële schade te geven? Nauwelyks! Maar ik zal een greep doen uit de gegevens. Er zijn 6982 razzia's op onverdedigde dor pen gerapporteerd. Stelt u zich dat voor: bijna. 7000 vrouwen geschof feerd en ontvoerd naar de bergen, mannen gedwongen tot meevechten dan wel gedood, kinderen geroofd en alles gestolen wat waarde had. Zo zyn er 1.253.580 schapen ©n 40.482 koeien gestolen en enorme voorra den graan en ander voedsel verdwe nen. Dat was dan 't ravitaillerings- stelsel van de opstandelingen DE OPSTANDELINGEN. En wie waren dat nu eigenlyk, die opstandelingen? Mil ik weten; wij, in het ordelijke West-Europa, kunnen ons zo moeilyk een voorstel ling maken van de toestanden in Griekenland. In de eerste plaats communis ten, waarvan ezer velen gecollabo reerd hebben met de Duitsers en de Italianen. En nu kregen zij hulp uit het buitenland: Albanië, Joego slavië en Bulgarije. Is dat ooit bewezen? Ja zeker. In de eerste plaats al in ettelijke rapporten van de Bal kan-commissie. Laatstelijk zijn erin de slag bij Grammos Albanese sol- Critiek van Katholieke zijde. Het is gewenst, dat de partic onderneming de .mogelijkheid d&nkb&aiheid jegens liet leger uit. daten gevangen genomen en 20 ge sneuvelden gevonden op Griekse bodem. Van de grote voorrraden buitgemaakt oorlogsmateriaal is alles van Slavische en vreemde oor sprong. En hoe is de toestand nu? Van de 700.000 vluchtelingen zijn er reeds 400.000 naar hun meestal verwoeste dorpen aan de Noordgrens teruggekeerd en de ove rigen volgen zodra mogelijk. Zij heb ben echter niets meer dan de vod den, die zy hun kleren noemen, en bij gebrek aan gereedschap en grond stoffen rest hun slechts de wil om het werk te hervatten. De regering tracht hen te helpen, maar ls op geen stukken na bij machte te doen wat nodig is. Maar hoe dit zij. het leven in Griekenland herneemt zijn rechten, de oorlog is nu ook voor ons voorby en de wederopbouw van Griekenland kan en moet eindelijk een aanvang nemen! (Nadruk verboden). i Ingezonden mededeling) elders en nog vier jaar na de be vrijding is er gevochten. Nu pas, na de laatste schitterende overwinning van het Griekse leger zijn de kanon nen en de machinegeweren er tot zwijgen gekomen; nu pas kunnen de boeren en de dorpelingen weer gaan slapen zonder vrees voor brandstichting, roof, moord en an dere gruweldaden; nu pas is er weer een begin van vrede, veilig heid en orde. DE VERLIEZEN. De heer Lely tracht mH een beeld van de offers te schetsen aan de hand van dorre maar wel sprekende cijfers. Het leger, vertelt hij. heeft van Juni 1946 tot Maart van dit jaar latere cijfers zijn nog niet "beschikbaar 37.934 offi cieren en manschappen verloren. Er zijn 826 officieren en 10.101 man schappen gedood en 3656 zijn er vermist; er zijn 1290 officieren en 21.961 manschappen gewond. En van de opstandelingen? wil ik weten. Van hen .zegt bij, zijn er op het slagveld 28.992 gesneuvelden ge teld en 13.105 krijgsgevangen ge maakt. terwijl er 2<.931 zich vrijwil lig hebben overgegeven. Dat is te zamen 70.028 personen. Hoe groot is hun aantal ooit geweest? Dat weet niemand, ik kan het u niet vertellen Door landmijnen zijn 631 slachtof fers gemaakt en verder zijn er 3516 burgers ter dood gebracht door de opstandelingen. Bovendien zijn er 33.000 Griekse kinderen letterlijk ge stolen; die worden nu achter het IJzeren Gordijn tot communisten en vijanden van hun vaderland opge voed.'' Dat is een verschrikkelijk groot aantal. En dan te bedenken, dat de beschaafde wereld veront waardigd was, omdat onze recht banken wel eens een paar van de bedrijvers dezer wandaden ter dood heeft veroordeeld. Is het iuist, dat ook de kerk sterk te lijden heeft gehad van de strijd? Inderdaad, maar daar heb ik helaas geen uiteindelijke cijfers van. Het staat echter vast, dat vele ker ken en kloosters zijn vernield; erger nog, dat meer dan 200 Grieks-Ka tholieke preisters zijn gedood, soms op <lc meest barbaarse wijzfe. Is het u ook mogelijk een lortlculiere tot ruime zelf-financiering. In ver band met de toenemende (binnen- zowel als buitenlandse concurrentie zijn nieuwe investeringen dringend noodzakelijk. Deze investeringen moe ten primair uit eigenmiddelen gefinan cieid worden. Daarom is een verlich ting noodzakelijk van de fiscale las ten, die op het Nederlandse bedrijfs leven drukken. Dit is de redenering .welke blijkens de Memorie van Toelichting ten grondslag ligt aan de onlangs inge diende wetsvoorstellen inzake de Be lastingherziening 1949. Met de opdracht om na te gaan, of en in hoeverre dit wetontwerp de zelffinanciering zal bevorderen, is een gesteld door het Kath. Cul- :g en het Centrum voor Staatkundige vorming. Deze Commis sie, onder voorzitterschap van het lid der Eerste Kamer mr. F. Teulings, is o.m. van ooi-deel, dat de voorge stelde herwaarderingsregeling (her waardering van de fiscale boekwaar de op 1 Januari 1948 met de factor 2 voor machines en installaties, die vóór 1 Januari 1942 werden aange schaft nauwelijks enige verlichting zal brengen. De commissie stelt voor om herwaardering mogelijk te maken van de boekwaarde per 1 Januari 1941, omdat sinds die datum de mo- geiykheid van heraanschaffing door ae uit afschrijving vrijkomende midde len heeft ontbroken. Een enquête heeft uitgewezen, dat in dat geval een bedrag van 35% van de aan- schafwaarde voor herwaardering in aanmerking zal komen, bij aanvaar ding van het wetsvoorstel zou dit percentage 10 bedragen. De commis sie wenst voorts een herwaarderings factor van minstens 2,5 en acht bet noodzakelijk, dat ook de voorraflen in de herwaardering worden betrok ken. Evenzeer als voor een keer een correctie nodig is voor de duurzame productiemiddelen, is dit het geval voor grondstoffen, halffabrikaten en eindproducten. Dit is vooral van be lang voor de handel, welke door de voorstellen in een nog ongunstiger positie zal worden gebracht aan reeds net geval was. Daar spelen immers de buiten cfe herwaardering gehou den voorraden de grootste rol; maar bovendien wordt met terugwer kende kracht de onbelaste reserve krachtens de Belastingberzienings- wet 1947 opgeheven. Dit betekent voor de betrokkenen die op deze faciliteit bij de financiering van zyn bedrijf zal hebben gerekend een onevenredig zwaar offer. De commis sie stelt een bepaling voor, waardoor aan de fiancieringsmoeilijkheden voor het bedrijfsleven wordt tegemoetge komen bv. door in de loop van 5 ja ren een belastingvrije reserve uit de winst te vormen tot een bedrag ten hoogste gelyk aan de waarde van de voorraad op 1 Januari 1941. Tenslotte wordt om afschaffing van de Onder- nemingsbelasting bepleit en de over bodigheid betoogd van de dividend stop. PRODENTA - AMERSFOORT Het Finse parlement heeft een dele gatie van de Britse volksvertegenwoor diging uitgenodigd van 15 tot 22 Sep-, tember een bezoek aan Finland te bren gen. De uitnodiging werd aanvaard. FEUILLETON door MARY BURCHELL 51 „O", glimlachte haar voogd, „ik ge loof dat Richard de situatie volkomen begrijpt. Daar zou ik me maar geen zorgen over maken, als ik jou was. We zullen hem Donderdag niet vragen, als je dat liever niet wilt. Maar hij hoort na tuurlijk door de Forresters van het di- nertje en zal zich misschien afvragen waarom hy gepasseerd is". „O neen. dat niet!" riep Norma. „Vraagt u hem dan vooral. Maar een andere keer dan misschien „We zullen er aan denken geen val se illusies te wekken" gaf haar voogd geamuseerd toe. Maar voorzover Nor- ma kon zien, bleef Richard even dik wijls als altijd komen. De eerste tekenen van de lente kwa men vroeg dat jaar, en Richard had de gewoonte haar 's morgens mee uit rij den te nemen in het park. Haar voogd verklaarde dat hij alleen maar hield van terrein-rijden, zodat Richard we derom als vanzelfsprekend haar met gezel was. En op een van die vroege morgen ritten vertelde hij haar. dat hij niet heel veel langer in Londen zou kun nen blijven. O,, Richard, ik zal je missen", zei Norma oprecht, hoewel ze diep in haar hart opluchting gevoelde omdat dit de balans van hun verhouding weer wat in evenwicht zou brengen. „Wanneer m©et je weg?" „Volgende week. Er is een proces gaande over de grenzen van het ter rein en daar moet ik de komende we ken bij tegenwoordig zijn", legde Ri- hard uit. Toen, na een ogenblik stilte: „Jij zult voorlopig nog wel niet naar het Noorden komen?" „Ik denk het niet. Ik geloof dat mijnheer Yorke hier altijd tot na Pa sen blijft". „Hm, hm. Dat vreesde ik al". Op dat ogenblik thoopte Norma haast dat Richard haar weer ten huwelijk zou vragen, want dan had ze hem kunnen vertellen dat ze niet ver wachtte dat de tijd verder nog gunstig voor hem zou werken. Maar hij roer de het onderwerp niet weer aan en ze wjst niet hoe ze het hem moest zeg gen, behalve als ze hem had kunnen vertellen dat er sprake was van een ander. Wat ze niet kon. Na Richards vertrek was Norma veel meer met haar voogd samen, en daar was ze zeer gelukkig om. Ze scheen hem nader dan ooit te staan sinds de schok van wat een onthulling maar ook een ongerechtvaardigd ver moeden kon zijn. En hoewel hij niet kwistig was met zijn liefkozingen, wist ze toch dat hij ook van haar na bijheid genoot. Eens, toen hij haar plaagde met haar onuitputtelijk plezier in alles, had ze hem bijna verteld dat het zoveel leu ker was met hem uit te gaan dan met Richard. Maar iets zei haar dat deze verklaring, hoe complimenteus ook, niet geaccepteerd zou worden en dus hield ze haar mond. Op een koude, heldere Februarimid- dag, toen ze samen terugkeerden van een schilderijententoonstelling en ze vrolijk aan het babbelen was, merkte Norma dat een bekende stem hen aan riep- „Lieve mensen!" riep Xenia Cantlins aardige, iets geaffecteerde stem, „wat doen jullie in dit deel van de we reld?" En daar was ze, in een bever bontjas en een onmiskenbaar Parijs hoedje; ze zag er geen dag ouder uit dan vijf en dertig jaar. „We zijn op weg naar huis", vertel de Norma, terwijl ze elkaar begroet ten. „Wij wonen in deze straat, weet u". Maar Justin Yorke beantwoordde haar begroeting iets minder hartelijk, hij leunde achterover op zijn wandel stok en genoot van het grappige schouwspel dat Xenia Cantlin bood, terwijl ze verrassing, plezier en onge loof tegelijk verwerkte. „Je bedoelt toch niet, dat jullie hier wonen? Dat is merkwaardig", riep ze uit „Ik heb juist een gemeubileerd huis in deze straat bekeken en beslo ten het te nemen, daar Paul en ik het huis waarin we op het ogenblik wo nen, moeten verlaten. Vreemd toch, zolas de dingen vaak lopen! We zullen bijna buren zijn, net als buiten!" En terwijl Justin Yorke zich vrij plotseling oprichtte en niet meer op zijn stok leunde, glimlachte ze hem charmant, maar niet zonder een tikje leedvermaak toe. Norma wist zeker, dat ze de volle betekenis van wat ze zei, niet besefte. Ze herinnerde zich slechts dat Justm Yorke erg onaardig ms geweest in 't geval van de vriendschap van zijn pu pil met haar zoon Paul en nu genoot ze er van hem even een hak te zet ten. Het was zuiver toeval dat haar naar dezelfde straat had gevoerd en nog niet eens heel verwonderlijk, wanneer men bedacht hoe weinig straten zich specialiseerden in de ver huur van goedgemeubileerde huizen. Terwijl deze gedachten elkaar snel in Norma's hoofd opvolgden, hoorde ze hoe haar voogd ijzig-belqefd de voordelen van deze buurt opsomde en ook verder uiterst hoffelijk tegen Xenia was. Daarop nam ze afscheid en beëindigde de r itmoeting door te zeggen: „We zullen elkaar wel dik wijls zien; Paul zal het heerlijk vin den als ik het hem vertel, Norma". In een min of meer gespannen stil zwijgen legden Norma en haar voogd de korte afstand tot hun voordeur af. En terwijl hij die voor haar open hield, zei hij: (Wordt vervolgd) (Ingezonden mededeling) Ëegwt (fa 7nv& 7£c-jam! Wat Belgen in Nederland kopen. Een medewerker van „Het Laatste Nieuws" heeft nog eens nagegaan, wat op het ogenblik de Belgische be zoekers in Nederland het meest ko pen. Hy kwam tot de conclusie, dat bo ter,, kaas en jenever de grootste aan trekkingskracht uitoefenen. De kaas is in Nederland ongeveer de helft goedkoper en de boter onge veer 40 goedkoper. De Belgische douane treedt tegen deze invoeren scherp op. De schoenhandel is veel verminderd, nu de prijzen ongeveer gelyk liggen. Tot voor kort kon men zyn dorst in België goedkoper lessen, maar op het ogenblik gaan de dorsti ge Belgen naar Nederland, waar het bier 1 2 francs goedkoper is. De benzinerdorst van de Belgen is nog steeds groot omdat de benzine België veel duurder is. Voor smokkelen va.n vee bestaat in België weinig interesse meer, in te. genstelling tot enkele jaren, toen het smokkelen van vee ontstellend was. De Nederlanders, die in België ko men. hebben niet meer zoveel belang stelling voor Belgische producten. Alleen nylonkousen zijn nog in trek. De deviezenzwendel is veel vermin, derd. aldus deze medewerker van l „Het Laatste Nieuws". Kykje in de nieuwe wyk te Terneuzen: de Irenestnaat. «Ingezonden mededelingen) mijn kcuuop&Ht- Alleen-verkoop voor Nederland E. G- BOUWER'i Handelsvereniging - Amsterdam-Z. Lof vati dr. Valentine voor Nederland. Dr. Alan Valentine, de onlangs af getreden chef van de E.CA.-missie in Nederland heeft Maandag in Roches ter, waar hij zijn vroegere functie als president van de universiteit weer heeft aanvaard, Amerikaanse jour nalisten te woord gestaan. Geen enkel land heeft beter aan zijn herstel gewerkt dan Nederland, zeide hij. Volledig herstel hangt af van een oplossing van de Indonesi sche kwestie en van de ontwikkeling van de Duitse economie. Engeland bleef volgens dr. Valen tine ten achter „als gevolg van zijn kostbare socialistische nieuwigheden en van -de lagere productie per arbei der". Vrijlating van gevangenen. In Pekalongan werden 327, en in Ambarawa 75 politieke gevangenen en krijgsgevangenen vrijgelaten. Deze week zullen in Semarang nog 40 ge vangenen worden vrijgelaten. Om streeks 20 September wordt een groot contingent van gevangenen uit Nopsakambangan in Semarang ver wacht. In totaal worden uit Noesa- kambangan, ca. 3000 man vrijgelaten, in geheel midden-Ja va zullen cr vóór 1 November circa 4000 gevangenen worden vrijgelaten. Alle vrijgelate nen ontvangen van het departement van sociale zaken kleding, voeding, een vrije reis naar huis en tien gul den zakgeld. De „C. A. Banck" op weg naar de sloper. Het Zweedse schip „C. A. Banck", gedurende enkele maanden de be zienswaardigheid van het Bloemen- daalse strand, wordt thans door de sleepboten ..Winston Churchill" en „Pioter Goedkoop" van de Amster damse Droogdok-Mij naar IJmuiden gesleept. Een zeesleepboot van L. Smit en Co's Internationale Sleep dienst zal de Banck naar zyn laatste rustplaats, Hendrik Ido Ambacht, brengen. (Ingezonden mededeling) Kaas nog niet van de bon om de export op peil te houden. Minister Mansholt heeft op vragen van het Tweede Kamerlid J. de Ruiter (C. H.) betreffende de kaasprijzen en de handhaving van de kaasdistributie o.m. geantwoord, dat de opheffing van de ma ximumprijzen bij levering van jonge kaas aan detaillisten en consumenten een onderdeel vormt van een aantal punten, waaromtrent momenteel, in het kader van de te voeren loon- en prijspolitiek, overleg gaande is. Met de handhaving van de kaasdistri butie tot op dit ogenblik werd onder meer beoogd een stijging van het bin nenlands verbruik ten koste van de zo noodzakelijke en in dit geval ook zeer lonende export te voorkomen. De noodzakelijke handhaving van de vlees distributie was hierop eveneens van in vloed. Op het terrein van consumptie- melk en de boter liggen de omstandighe den in velerlei opzicht volkomen anders dan op dat van de kaas. Dr. Baruch vond de Hollandse winters te koud. Dr. Herman B. Baruch heeft na een bezoek aan Truman tegenover de pers verklaard, dat hij als ambassadeur in Nederland is afgetreden, omdat hy' niet opnieuw een Nederlandse winter wilde doormaken. Hij vond het met het oog op zijn 77-jarige leeftijd raadzaam om, na drie jaar het koude Hollandse weer te hebben doorstaan, naar huis terug te keren. De heer Kersten naar Batavia- Maandag is de heer G. E. J. Ker sten. lid van de delegatie djer sa menwerkende vak-organisaties van overheidspersoneel en adviseur ad hoc by de R. T. C., wegens drin- fende ambts-aangelegenheden naar ïatavia vertrokken. In zyn plaats is ir. J. D. Carrière, lid. van de S. V. O.-delegatie, by de Nederlandse regering voorgedragen als adviseur bij de R. T. C. Amsterdamse Beurs 12 Sept. 13 S 100% 97% 97% 109% 1 98 10 80% 100% 94% 97% 105 159 Nederland 1948 (3%) dito 1947 3%) 3 dito 1937 3 Dollar-lening 1947 3% Investeringscert. 3 Nederland 1962—64 Nederland 1962—64 Nederland N.W.S. 2% Spaarc. f 100 2%% Indië 1937 A 3 Grootboek 1946 3 Ned. Ind. Hand. B Ned. Handelmlj. AKU Bergh's Jurgena Calcé-Delft Centrale Suiker Kon. Ned. Hoogovens Unilever Ned. Kabelfabrlek Philips Wilton Feyenoord Biliton Kon. Petrol. Mij, Amsterdam Rubber H.A. Lijn Kon. Paketvaart Ned Scheepv. Unie Rotterdamse Lloyd Stv. Mij. Nederland Handelsver. A'dam Dell Batavia Mij. Deli Mij. Anaconda Kennecot Shell Union Pennsylvania Het meest opvallende van de Amster damse effectenbeurs van Dinsdag was de zwakke positie der aandelen Kon. Olie, die in grote hoeveelheden werden aange boden. waardoor de koers van 313% uit eindelijk op 308 belandde. De overige grote internationale waarden lagen wel gedrukt, maar de nadelige verschillen bleven tot 2 3 punten beperkt. Het resultaat der monetaire conferenties en de voorlopige uitweg die Engeland ge vonden heeft voor z'n dollarcrisis) kun nen beslissend voor de marktstemming worden genoemd. De verminderde vrees voor devaluaties bleek weer uit de koers van de beide dollarleningen. 307% 152% 118 27% KLANKEN uit de AETHER DONDERDAG. Voor 't naar bed gaan nog even Tsjai- kowsky: Carl Schuricht dirigeert het Residentie-orkest, dat als solist Ale xander Brailofskl in zijn midden heeft. Uitgevoerd wordt het beroemde pianoconcert in bes van Tsjaikowsky. (H 23.15). De Omroep is de laatste tijd blijk baar op de BBC „geabonneerd", en kele malen in de week worden con certen uit de Royal Albert Hall ge- relaieerd Ook vanavond is Londen aan de lijn met het BBC-Symphony- orkest. dat een uitvoering geeft van Symphonie 102 van Hayd en La Mer van Debussy. De violist Szigetti speelt het vioolconcert van Proofjef (H. I 19.30). Hilversum I: 7. 8, 13, 19 en 23 Nws.: 9.40 Schoolradio: 10.45 Jac. Kort bespeelt het orgel van de Waalkerk te Amster dam; 11 De Zonnebloem: 11.45 Liederen van W. A Mozart: 12.03 Licht pianospel door Willy Francois: 13.20 Lunchmuziek; 14 Metropole-orkest o.l.v. Dolf v. d. Lin den; 15 Kamerorkest o.l.v. Maurits v. d. Berg; 16.45 Violoncelsoli; 17 Radio Jeugd journaal; 17.30 Delfts Madrigaalkoor o.l. v. Pierre Hauwe; 18.30 Strijdkr.; 19.15 Nederlandse organisten spelen eigen wer ken; 19.30 BBC Symphonie orkest; 21.20 Ensemble selecta; 21.50 Concertgebouw orkest o.l.v .Charles Münch: 22.35 Ned. Kamerkoor o.l.v. Felix de Nobel; 23.15 Het Residentie-orkest. Hilversum II: 7. 8. 13, 18, 20 en 23 Nws.; 9 Variaties van beroemde componisten op thema's van grote toondichters; 10.15 Arbeidsvitaminen. 11 Uit opera's van ChristODh Wilibald von Gluck: 12.38 An- dré de Raaff, piano en Jacques Schutte, orgel; 14 Mevr. Ida de Leeuw v. Rees; 14.30 Solistenconcert; 15 Een programma voor zieken en gezonden; 16 Van vier tot vijf; 17 Kaleidoscoop; 17.30 Gramo- foonmuziek; 18.30 The Skymasters; 20.15 Radio Philh. orkest o.l.v. Willem van Ot- terloo; 21 Jody en het hertejong. hoor spel; 23.25 Concert. Brussel-Vlaams (322 M.): 7. 8. 9. 13. 17.05. 19. 22 en 22.50 Nieuws; 14 Omroep- symph.; 19.30 Vlaamse liederen; 19.50 Ra diofeuilleton; 20 Verzoekprogr.; 21.30 Lie deren van Schubert, Brahms en Schu mann. Brussel-Frans (484 M.): 7, 8. 13, 19.45, 22 en 22.55 Nieuws; 13.15 Casinoprogr.; 17.10 Dansmuziek; 18.30 Werken van Strauss. Engeland-Home Service (343 M.): 7, 8, 13, 18. 21 en 23 Nieuws; 11 Voordracht; 12.30 Voor de arbeiders; 19.15 Causerie; 20.30 Twintig vragen. Engeland-Light Program (1590 en 262 M.): 9. 19. 22 en 23.56 Nieuws; 12.30 BBC Midland licht orkest; 14 Voor de vrouw; 18.30 Concert: 20.30 Verzoekprogr.; 23 Voordracht. ZON EN MAAN. 15 September: Zon: op 6.13 Maan; op 22.01 15 September Vlissingen Terneuzen Hansweert Zierikzee HOOG WATER u.+NAP U.+NAP LAAG WATER u.NAP u.NAP 6.19 1.48 6.47 1.67 7.14 1.80 7.33 1.19 18.43 1.43 19.07 1.63 19.33 1.77 19.53 1.20 0.11 1.68 0.39 1.87 1.18 2.02 1.01 1.44 12.23 1.43 12.50 1.62 .13.28 1.77 13.27 1.24

Provinciale Zeeuwse Courant | 1949 | | pagina 4