K Nieuws uit Zeeland SCHOUWSE DUINEN TROKKEN IN 1949 VEEL PUBLIEK appac en de uitvinding van Signor Rivaldi Samenwerking van 4 Chefarinefl BOK DE ONBEKENDE VOOGD KLANKEN UIT DE AETHER ZATERDAG 10 SEPTEMBER 1" PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 5 Haamstede moet weer een vliegveld hebben! Al ls de tyd nog niet aangebroken om de baJians van het seizoen 1949 voor Haamstede volledig op te maken, wel kunnen wy alvast enige alge. men conclusies trekken en daaruit enige lessen voor de toekomst putten. De algemene conclusie is dat Haamstede wat betreft het weer en het bezoek van badgasten meer dan tevreden mag z^n. Wel is waar was 't voorseizoen iets minder druk dan in 1948, in 't hoofd, seizoen daarentegen liet de bezetting van de hotels en pensionbedryven niets te wensen over, terwyl het na.seizoen, nu het nog volop zomer blijft, zich beter laat aanzien dan in 1948, Het aantal kampeerders was onge veer gelijk aan het vorig jaar en be draagt tot heden plm. 1300, waaron der een tachtigtal buitenlanders. Het totaal van de verblijfsnachten van deze, zich na de oorlog steeds uit breidende, groep overschreed de 10.000. Ook het aantal caravans neemt elk jaar toe. Gelukkig bestaat nog een harmonisch evenwicht tus- sen het aantal kampeerders en de andere groepen badgasten. Een een zijdige ontwikkeling van de groep kampeerders zou noch in het belang van het vreemdelingenverkeer, noch in het belang van de gemeente zijn. Doch ook het aantal particulieren, die hun woning ter beschikking stel den voor pensiongasten, nam geluk kig wederom toe. ZOMERWONINGEN. Jammer dat het' aantal gemeubi leerde zomerwoningen, waarnaar een buitengewoon grote vraag bestaat, uit de aard der zaak slechts weinig uitbreiding kan ondergaan. Het groepsvervoer, dat van grote propa gandistische waarde kan zijn, nam toe. Zo organiseerde de Ned. Reis- vereniging twee gecombineerde bus- en boottochten naar Schouwen-Dui- veland en ruim 1100 leden van deze vereniging, afkomstig uit alle delen van het vaderland, genoten voor de eerste maal van het historische Zie- rikzee en van de onvolprezen Schouwse duinkust. De B.B.A. bleef niet achter en deze zomer werden door deze onderneming elke week van Breda uit rondritten naar Zie- rikzee en Schouwen gemaakt, die een buitengewoon succes zijn gewor den. UITWISSELING. Bij de uitwisselingstochten tussen Walcheren en Schouwen bleek de belangstelling van Walcheren aan merkelijk groter dan in omgekeerde richting. Een ernstig beletsel voor de ontplooiing van deze en andere tochten door Zeeland vonnen de hoge tarieven van de Prov. Stoombootdienst op de Ooster. schelde en des zomers de onvol, doende laadruimte voor auto's en autobussen. Ja, wat betreft de vervoerkosten van tram, autobus, veerpont en Prov. Boot is Schou. wen.Duiveland ernstig in het na deel. De reis naar ons eiland duurt nu eenmaal te lang en is te kostbaar, terwijl het bagage- en rijwielvervoer aan vertraging onderhevig is. Nu we 't toch over het verkeer en de ver- keers-mogelijkheden hebben moge nogmaals gezegd worden dat de nieuwe veerpont Anna-JacobaZijpe een zeer grote verbetering blijkt te zijn, waarvan het vreemdelingenver keer in het algemeen ten zeerste pro fiteert. HET VLIEGVELD. Maar hoe staat het met het vlieg veld? In elke provincie in Neder land zijn op het ogenblik één of meer vliegvelden in exploitatie, be halve in Zeeland. Zeeland komt ach teraan. Jammer genoeg. Ondanks het besluit van Prov. Staten, ondanks de medewerking van alle gemeenten op Schouwen-Duiveland, ondanks de toezegging van het Rijk en het be- beschikbaar zijn van de voor het her stel van het vliegveld Haamstede be nodigde gelde1!!. Ondanks alles on derhandelt men nog steeds Ook hier werd merkbaar dat, hoe natuurlijk en algemeen de behoefte aan vacantie ook is, de besteding van geld voor vacantiedoelcinden voor de meeste mensen aan nauwere grenzen gebonden is dan vroeger, toen wij nog een rijk volk waren. Verschillende exploitanten van vreemdelingenbedrijven en vervoers maatschappijen en ook de midden stand zullen hiermede in de toe komst ernstig rekening dienen te houden. HET BUITENLAND Doch ook de mogelijkheid om al thans een gedeelte van de vacantie in het buitenland door te brengen briedde zich in 1949 steeds meer uit. De kosten verbonden aan een bui tenlandse reis en -verblijf, bedragen momenteel echter nog minstens het dubbele van een soortgelijke vacan tie aan onze kust. We behoeven dus nog niet voor al te ernstige buiten landse concurrentie te vrezen. Maar dat kan veranderen. Laten de hotel- en pensionbedrijven dan ook al hun zorgen besteden aan de verstrekking van afwisselende en voldoende maal tijden, aan goede kamers en modern sanitair, aan meer service aan de gasten, aan goede bediening, billijke prijzen en alle verdere kleine atten- pension of bij een particulier nu een- ties. die een verblijf in een hotel of maal veraangenamen en een onbe taalbare reclame voor een dergelijk verblijf vormen. Ook in 1949 bleef het bezoek aan de domaniale bossen te Westenschou- wen niet afgenomen te zijn, in te gendeel, duizenden genoten van dit ongerepte „natuurreservaat". Ruim 2000 topgangsbewijzenn werden door bemiddeling van de secretarieën, ho tels enz. verkocht. De uitzichttoren van het waterleidingbedrijf, welke kosteloos betreden mag worden, bleek wederom een grote attractie te zijn. En niet minder de Plompe toren en Vuurtoren. MEER ONTSPANNING. Bijzondere aandacht zal zal in de toekomst besteed moeten worden aan het geven van meer ontspan ning aan dat gedeelte van onze vreemdelingen, dat hiernaar vraagt. Een kerkconcert bleek een groot ar tistiek succes. Ook de Zaterdag avondconcerten trokken vele belang stellenden. De door V.V.V. georgani seerde strandwedstrijd zal zeker het volgend jaar herhaald worden. De bioscoopvoorstellingen bleken in een 23. Nadat de Maat zich zo goed en zo kwaad als dat ging had schoongemaakt en enigszins van de schrik bekomen was. was het viertal naar de Kraak terug ge gaan. De Meester was direct in zijn eigen domein verdwenen en Kappie, Signor Rival di en de Maat zaten op de brug en bespra ken, wat hen thans te doen stond. Na veel heen en weer gepraat kwamen ze overeen, er zo spoedig moge lijk vandoor te gaan, „Maar", zei Kappie, „we moeten toch zien, dat we zoveel moge lijk van die gouden dingsigheidjes van die viskerels meenemen. Het is zonde, als dat hier maar in het water blijft liggen". Inderdaad la gen de gouden werktuigen, waarmee de vis- mannen de Kraak hadden willen slopen, nog overal in het rond. En terwijl Signor Rivaldi de wacht hield, raapten Kappie en de Maat zoveel van 't gou den spul op, als zij maar konden krijgen. Alles werd in een paar grote zakken gedaan en ein delijk waren ze zover, dat ze de Kraak konden verlaten. „Tjong, jong, het gaat mij wel aan het hart", zei Kappie hoofdschuddend, „om die goede olde Kraak hier zomaar achter te laten. Maar ja, als we ooit weer in de bewoonde wereld willen komen, zit er niets anders op." behoefte te voorzien. Grote behoefte bestaat echter aan een sportcomplex met sportterreinen en enkele goede tennisbanen. De gronden, benodigd voor het aanleggen van golflinks zijn aanwezig. De kosten vormen echter een beletsel. Verder goede verharde fietspaden onder de duin- voet van Renesse tot Westenschou- wen. Meer verharde duinovergangen en ruiterpaden. Alles wacht echter, al enkele jaren lang, op het tot stand komen van het gezamenlijke uitbreidingsplan voor de gemeenten Burgh, Haamstede en Renesse. Een vertraging, die ernstig schade brengt aan de ontwikkeling van de duin. streek als recreatiegebied voor ve len. En ook hier als oorzaak helaas: gebrek aan medewerking en begrip bij verschillende overheidsinstanties. Doch daarom niet getreurd, het zal voor elkaar komen. We moeten nu weer aan de slag. en zo spoedig mogelijk, om datgene te verbeteren en tot stand te bren gen, wat tot nu toe niet slaagde, ten einde onze gasten en ik hoop dat het er zeer velen zullen zijn in 1950 nog beter te kunnen ontvangen. Jhr. R. J. H. Q. RöELL, Burgemeester Haamstede. Ingezonden mededeling) De 4 bestanddelen van Che- farine „4" zijn elk stuk voor stuk al beroemd voor het be strijden van zware hoofd- en andere pijnen, tegen griep en verkoudheid. Haar tezamen in één tablet verenigd werken ze nog beter. Ook in dit geval dus: Eendracht maakt macht! T«g«n pljn«n «n griep 20 lebletton 0.73 WALCHEREN Middelburg DRANK WEERCOMITÉ VERGADERDE. Woensdagavond vergaderde ten hui ze van de heer Fey het Middelburgs drankweercomité, onder leiding van de heer 33. v. d. Giezen. Besloten werd o.m. in de tweede helft van October een jeugd contact avond te organiseren, waaraan waar schijnlijk de bekende declamator, de heer van Elsacker medewerking zal verlenen. Voorts werd besloten con tact op te nemen met de onlangs op gerichte vereniging B.O.T.A. (Bond Onthouders van Tabak en Alcohol). Vlissingen GEVONDEN VOORWERPEN. De Commissaris van politie te Vlis- singen maakt bekend, dat aan zijn bu reau als gevonden zijn gedeponeerd: Dop van een vulpen, wollen kinderjasje, abon nementskaart „Stoomtram Walcheren", diverse huissleutels. Aan zijn bureau zijn inlichtingen te verkrijgen over de adressen van hen, die de volgende voorwerpen hebben gevon den en aan huis In bewaring hebben ge nomen: Jonge hond 1 paar kinderkous jes, bruin keeshondjes. 2 rode vestjes, schoolétui, badmuts, blauwe bal, 1 paar grijze sokken, emmertje met schopje, sportschoentje, 1 paar bruine sandaaltjes, kinderportemonnaie, broche, vulpen, por- temonnaie met inhoud, llpssleutel, cein tuur. Nieuw- en St. Joosland TERUG UIT INDONESIË Woensdagavond is na een verblijf van ruim 3 jaar in Indonesië de mili tair Piet Joosse in de ouderlijkè wo ning te Nieuw en Sint Joosland te ruggekeerd. Velen hadden de vlag uitgestoken, terwijl er in de omgeving van de ouderlijke woning een drukte van belang was. Het contact-comité met de jongens in Indonesië had ter verwelkoming voor bloemen gezorgd. Zoutelande STRAATVERLICHTING Dinsdagavond kwam de gemeente raad van Zoutelande in voltallige zit ting bijeen onder voorzitterschap van burgemeester D. Kodde. Na de opening nam de burgemees. ter de vereiste eden en geloften af, waarna hy de raadsleden gieluk wens te voor de nieuwe periode, inzonder heid de heer Rtemens als nieuw lid van de raad. Vervolgens kwam aan de orde het voorstel van B. en W. om 1510 m2 grond voor 1100 te kopen van de heer L. Verschure voor een parkeer terrein. Ondanlcs het feit, dat de he ren de Wolf en Riemens de plaats niet zo geschikt vonden werd het voorstel aangenomen. Daarna was het voorstel om de straatverlichting te versterken aan de orde. Na uitgebreide discussie werd het voorstel aangehouden tot de volgende vergadering. Het voorstel van B. en W., om f 3000 uit te trekken voor een motor voertuig om de brandblusmidldelen te vervoeren, ontlokte nogal bespreking. De meesten vonden het bedrag te hoog en drongen aan op geregelde brandweeroefeningen. Het materiaal is niet te vervoeren, en de aan te schaffen auto is ook voor andere doe len te gebruiken, aldus de voorzitter. Het voorstel werd aangenomen. De heren Riemens en Gabriëlse werden gekozen om de rekening van 1947 na te zien. De leden van de com missie vordering woonruimte werden allen herkozen. Het zijn de heren J. Jobse, K. Labruyère, J. Brasser, M. Adriaanse en C. de Visser. De heer Gabriëlse vroeg of de verlichting in de Duinweg nog voor de winter in orde komt. De voorzitter antwoordde, dat de P.Z.E.M. nog steeds bij zijn standpunt blijft en zal er met de nieuwe directeur nogmaals over spreken. Veere DE SCHOTSE HUIZEN. De gemeenteraad van Veere be handelde Dinsdag behalve de be noeming van wethouders o.a. een voorstel om het raadsbesluit tot 't inbruikleen .geven aan de Staat van de verzameling .porcelein en beelden uit de raadhuiskelder In te trekken en te besluiten deze verzameling in bruikleen te geven aan de Stichting Schotse huizen in oprichting en hieraan de voorwaarde te verbinden dat het museum, dat in deze huizen is gevestigd, op Zondag zal zijn ge sloten. Vele raadsleden gaven over dit voorstel hun mening te kennen, voornamelijk over deze beperkende voorwaarden. De burgemeester zeide, dat alle Rijksmusea in Nederland op Zondag zijn opengesteld, zodat h$ voor Vee re geen uitzondering wilde maken. Niettemin werd het voorstel met vier tegen drie stemmen aanvaard. Bij de rondvraag informeerde de heer Mesu of het niet noodzakelijk was de brandspuit met trekker van de hand te doen. Hij had n.l. ge hoord, dat bij een brandweerdemon- tratie op Wulpenburg de brandspuit van Veere in gebreke was gebleven. Hij meende, dat het in Veere met zijn vele monumentale gebouwen niet verantwoord was om met slecht brandweermatoriaal te werken. De heer Kodde zeide, dat alvorens een nieuwe spuit kan worden aange schaft, de brandweerinspectie de oude moet afkeuren. ZUID-BEVELAND 's Heer Arendskerke WEDVLUCHT. De P.V. „De IJiver" te 's-Heer Arends kerke hield een 'wedvlucht uit Vilvoorde (77 km) met jonge en oude duiven. De prijzen werden behaald door: 1, 8 en 11 A. v. d. Swaluw: 2 en 23 D. Weststrate; 3, 16 en 17 A. Vermeulen; 4, 6, 7, 12 en 13 J. v. Hekke; 5 J. Poelman; 9 en 26 A. Almekinders; 10 P. v, d. Velde; 14, 20, 21 en 24 M. v. d. Linde; 15 en 22 A. Hey- stek; 18 M. Vermeulen; 19 en 25 D. Janse. Hokkampioen 1949 der P.V. „De UI ver": Vitesse: 1 J. Tholenaar; 2 A. Heystek. Fond: 1. A. Heystek; 2. J. Tholenaar. Kampioen duif 1949 der P.V. „De Uiver" 1. J. J. Tholenaar; 2. J. Kole; 3. D. West strate. WEDVLUCHT. De P.V. „De Sportvogel" te 's-Heer Arendskerke hield een prijsvlucht uit Kath, Waver met oude en jonge duiven. De uitslag is als volgt: 1 en 10 N. van Antwerpen; 2 en 13 J. Meulbroek; 3 en 6 M. J. Verschiere; 4 J. van Oosten; 5 J. G. Harthoorn; 7 en li J. v, d. Maale; 8, 9, .12 M. Beenhakker; 14 J. de Schipper. Ellewoutsdijk RIOLERINGS. EN STRATENPLAN In de deze week gehouden verga dering van de gemeenteraad te El lewoutsdijk werd besloten een be drag van 20 uit te trekken voor een wapenschildje in de tijdelijke Statenzaal te Middelburg. Een sub sidieverzoek van Kath. Blindenzorg St. Anthonius te Eindhoven wera afgewezen. De voorzitter deed enige medede lingen over het riolerings- en stra tenplan en over de havenwerken. Op een vraag van de heer Stouthamer betreffende de tapkraan in het ha venhuisje, deelde de voorzitter mede, dat op bericht van de waterleiding mij. wordt gewacht. FEUILLETON door MARY BURCHELL 48 „We komen weer bedenkelijk dicht bij het beginpunt van de discussie, Norma!" sprak hij. „En ik denk er niet over in vicieuze cirkels rond te tol len. In ieder geval is de kwestie of je al dan niet dol bent zoals je dat noemt op een jonge man die je heel weinig kent, van geen enkel direct belang. Als je je gevoelens on der de loupe wilt nemen, dan raad ik je aan je gevoelens voor Richard In- worth, die je zojuist ten huwelijk ljeeft gevraagd, eens te bestuderen". „Hij heeft mij niet gevraagd, hij heeft u gevraagd", merkte Norma in een niet te onderdrukken opwelling op. En tot haar opluchting lachte haar voogd en woelde toegeeflijk in haar haar. „Goed dan, hij heeft mij gevraagd of aanmerking genomen. En nu naar bed. Ik vind dat er in mijn eigen huis op één avond lang genoeg tegen me is gepreekt!" Dus ging Norma met het vage gevoel, dat ze misschien onredelijk hard te gen haar voogd was geweest in haar zenuwachtige opwinding, langzaam de trap weer op naar haar eigen ka mer. Ditmaal ging ze naar bed. Maar niet om te slapen. Er was te veel om over na te denken. In de eerste plaats was daar de situatie tussen haar voogd en Paul, die haar oorspronkelijk naar be neden had doen gaan in het geloof dat niets ter wereld zo belangrijk was als het rechtzetten van deze zaak. Vervolgens het volkomen onverwach te aanzoek van Richard. En tenslotte het afschuwelijke vermoeden, dat haar voogd haar opzettelijk had gebruikt met het uitsluitende doel Munley To wers weer in zijn bezit te krijgen. Natuurlijk stonden die problemen niet los van elkaar. Tenminste niet wanneer haar laatste vermoedens juist bleken. „Zo koud en berekenbaar kan hij niet zijn", dacht Norma. „Daarvoor houdt hij te veel van me". En toen herinnerde ze zich de scep tisch medelijdende manier waarop Paul haar altijd aankeek wanneer ze de genegenheid van haar voogd naar voren bracht. Niet dat Paul daar iets van wist, natuurlijk. Hoe kon hij of iemand anders weten welk een mooie, hartelijke verhouding er bestond tus sen haar voogd en haarzelf? Of werd ze ook daarin misleid? Had zijn wer kelijke schranderheid niet in zijn plannen gelegen want die bleken tenslotte merkwaardig simpel te zijn maar in zijn vat op haar gevoelens en haar liefde? Norma kreunde ongelukkig eh tracht te aan iets anders te denken. Wat haar deed beseffen dat ze nog slechts bitter weinig aandacht aan Richards aanzoek had geschonken. Er waren dan ook al zoveel andere dingen geweest om aan te denken. Maar toch: die goeie, gemakkelijke, vriendelijke Richard wilde zijn leven met haar delen! Gedurende enkele ogenblikken deed de gedachte, hoe gemakkelijk hij was en hoe heerlijk ongecompliceerd het leven naast hem zou zijn, haar bijna voor de verlei ding bezwijken. Het werkte kalme rend te bedenken, hoe Richard het le ven tot eenvoudige aangename propor ties wist te herleiden en gevoelscrises instinctmatig vermeed. Maar ze kon zich eeri huwelijks leven met hem op Munley, dat wil zeggen op Bishop3tone, moeilijk in denken. En daarmee was ze weer bij" de andere kant vah het probleem aangeland. Had werkelijk haar voogd aan de touwtjes getrokken en rea geerden zij en Richard precies zoals hij dat van hen had verwacht? (Wordt vervolgd). Officiële publicaties. SPAARZEGELS CONSUMENTEN- CREDIET. Ingaande 1 Sept. 1949 is de verkoop van spaarzegels van het consumenten- crediet door de postkantoren gestaakt. Na deze datums dienen ingehouden bedra gen van credietnemers in contanten te worden afgedragen. Zy, die overcomplete spaarzegels in hun bezit hebben, dienen deze vóór I Jan. 1950 bij de districtsraad in te leveren. Formulieren hiervoor zijn bij de districtsraad verkrijgbaar. De ver goeding van de tegenwaarde der zegels geschiedt rechtstreeks door het Centraal Bureau. Op spaarkaarten opgeplakte spaarzegels behouden tot 1 Jan. 1951 hun afbetalingswaarde. Amsterdamse Beurs 8 Sept. 9 Sept. Nederland 1948 (3%) dito 1947 (3%) 3 dito 1937 3 Dollar-lening 1947 3% Investeringscert. 3 Nederland 1962—64 Nederland 196264 Nederland N.W.S. 2',i Spaarc. i 100 2 Indië 1937 A 3 Grootboek 1946 3 Ned. Ind. Hand. B Ned. Handelmy. AKU Bergh's Jurgens Calvé-Delft Centrale Suiker Kon. Ned. Hoogove,.. Unilever Ned. Kabelfabriek Philips Wilton Feyenoord Biliton Kon. Petrol. Mij. Amsterdam Rubber H.A. Lijn Kon. Paketvaart Ned. Scheepv. Unie Rotterdamse Lloyd Stv. Mij. Nederland Handelsver. A'dam Deli Batavia Mij, Deli Mij. Bethlehem Kennecot Shell Union Baltimore Spw. Als slotdag van een betrekkelijk rustige week op de Amsterdamse effectenbeurs kwam Vrijdag zonder enige animo en met een volkomen doods koersverloop. De Internationale waarden waren aanvanke lijk licht verdeeld met zeer kleine ver schuilen naar beide zijden. Olies ongeveer een punt en Unilevers twee punten lager, Philips en Aku daarentegen een kleinig heid hoger. Van de overige soorten waren de meester minder courante prijshoudend. Denemarken verliest langzamerhand zijn ooievaars, die beroemd geworden zijn door de sprookjes van Andersen. Dit jaar kwamen minder ooievaars dan ooit in Denemarken. Naar men meent is het droogleggen van moerassen voor de landbouw de oorzaak hiervan, In de elfde ronde van het tournool te Tetrancianske Teplloe won Prins van de Fin Ojanen. Hij bezet nu met 6 pun ten de zevende plaats. 9734 97% 97% 97% 112 112 98% 98 88 38% 100% 80% 100% 95 95 97% 97% 105 106 157% 158 188% 189% 316 319 164% 163% 196 190 205% 206 260% 258% 247% 247% 183 184 410 320% 133% 106% 167% 153% 153 164% 165% 153% 153% 167% 189 156% 157 120% 120% 143% 144 81% 48% 3?I Scheepvaartberichten SCHEPEN DOOR HET KANAAL VAN ZUID-BEVELAND. Ansa, v. d. Graaf; Marnlx, Brouwer: Elisabeth, van Ee; Telegraaf 12, de Jon ge; Familietrouw, den Outer, allen naar Rotterdam; Stad Amsterdam I, Merrelaar; Stad Amsterdam 12. Zaal, belden naar Jutfaas; Cornelia, de Witte, Harlingen; Stella, Bouman. Nieuw Lekkerland; Mo- anda, de Wilde, naar Amsterdam; Fami lietrouw, v d Bogaard: Catharina 1 Teeuw, beiden naar Dordrecht; Voor burg, Stobbelaar, naar Beverwijk; Nooit Gedacht, Dubbelman, naar Veendam; On derneming, de Waal; Christiana, Ver sluis; Voor den Tijd. Kornet, allen naar Werkendam; Noordland. Blomme, naar Lith; Phenix 14, Zijlmans. naar Gennep; Nieuwe Zorg. Hoogendoorn. naar Vijfhui zen; CFR 512, Ostertag; Tourane, Groen hof, beiden naar Straatburg; Modano, Verbeeck; Comptoir 24, Gerritsen; CFR 525, Cross; Confido, Janssens: Elvire, v. Zanten; Adelelne, de Vree; Westkust 4, Timmermans; Jeanne, Mathijs: Franklin. Walraven; Emma, v. d. Vonder; Schie- broek. Vink: Sagitta. Pijl; Josephine, van Unnik, allen naar Duitsland: Irene, Van Zandvliet; Expresse 30, Diihler; Express 32, v. d. Vlies; Luzern. Olieslagers; ÏJri- de Groot: Expresse 38. Elfller; Express 24, Beekmans: Rotondo, de Bruin; Nostrano. Klee; Thuringla, Maessen, allen naar Ba sel; Junior. Avontuur: Ryn Schelde 19, Smets; Cornelia, Bestman: Maloya, Veen- stra: Capella, Burm; Wallonia, Huisman; Martha Maria, de Koster: Hoop op Be houd. van 't Kruis; Roelofina. v. d. Klei; Vivat. Wagenmakers; Harlingen 2, Hovin- fa; Olievos 1. v. d. Meer; Roger Albert, uisman; Adrienne, van Reemortel; Leon- tine, Wijckmans; Hoop op Behoud. Vis ser; Coöperatieve 3. Van Utrecht; Eliza, Kerkhof; Llevin. Pols; Rio, Ruitenberg; Lamberta, Vos; Nautilus 1, Dung; Jacoba, van Weelden; Onderneming. Hovenstadt; De Hoop Geleid ons. Versloot: Nico, Slot boom; Edelweiss 17, Maes; Marguerithe. Scherpenzeel; Michelet. Rosiers; Rosse- lino, Drevers; Natuco. Oosterlo; Wipi, Jis- coot; Jungfrau, Menheere; Wllgeralp, Zimmerman; Roerland, van Baaien; CFR 502, Picard: Isala 2, Bokslag; Expresse 108, Volkner; Marcel, van Bosch: Bas- tiana Adrina, Visser; Wilcor, van Meel; Amstel 4, v. d. Veen, allen naar België. ZON EN MAAN. 11 September: Zon: op 6.07 onder 1 Maan: op 10.11 onder 1 12 September: Zon: op 6.08 onder 1 Maan: op 20,25 onder 1 ZONDAG. Een van Frankrijks bekende orkes- len: het Orchestre du Conservatoire de Paris speelt vanmiddag ter gelegen heid van het muziekfestival in Edin burgh. Er worden o.a. moderne com posities uitgevoerd (H. I 14.30). Het koorconcert van dit Festival wordt Zondag verzorgd door het Glas gow Orpheus Choir o.l.v. Huge Rober- ton (H. II 20.15). Tenslotte wordt de Zondag besloten met opnamen van het openingsconcert van het Muziekfestival te Venetië. Dit concert werd gedirigeerd door Arturo Toscanlni. Men hoort Beethovens zes de (H. II 23.15). Hilversum I: 8, 9.30, 13, 19.30 en 23 Nws: 8.30 Vroegdienst uit de Begijnhofkapel in Haarlem (Ds. F. R. A. Henkels); 10 Hoogmis bij gelegenheid van de Universi- teits-Zondag in de H. Sacramentskerk te Breda; 11.40 Theo Olof met het Omroep orkest o.l.v. Maurits v. d. Berg: Cyclus: De vioolconcerten van Mozart; 12.35 Wil liam Kapell, piano; 12.40 Lunchconcert door het Orkest zonder naam; 12.55 Zon newijzer; 13.20 Vervolg lunchconcert; 14.20 Gesprekken met kunstenaars; 15.45 Amusementsorkejt o.l.v. Klaas v. Beeck; 17 Kerkdienst van de Vrije Evang. Gem. van Heerde; 18.30 StriJdkr.; 19 Het Neder landse Kamerkoor o.l.v, Felix de Nobel; 19.50 In 't Boeckhuys; 20.12 Gedeelten uit opera's van Richard Wagner. Hilversum II: 8, 18. 20 en 23 Nieuws; 9.15 Men vraagt... en wij draalen; 10,30 Kerkdienst uit de Doopsgezinde Kerk te Hilversum; 12 De Zondagclub door R. Feenstra: 13.20 Exotische klanken door het Promenade Orkest o.l.v. Benedict Sil- berman; 14,05 Boekenhalfuur; 14.30 De bruiloft van Figaro, komische opera in 4 acten van Wolfgang Amadeus Mozart; 16.05 The Skymastcrs: 17.30 Meisjeskoor; 18.15 Een reprise-programma van klein- kunstsuccessen: 19.30 Paul Godwin en Benedict Silberman; 21.25 Stanislaw Spi- nalsky speelt Chopin: 22 Les Gars de Paris; 23.15 Arturo ToscaninI dirigeert het openingsconcert v. h. muziekfestival te Venetië, Brussel-Vlaams f322 m.): 8, 9, 13, 19, 22 en 23 Nieuws; 11 Gram. muziek; 13.30 Voor de soldaten: 16.45 Dansmuziek; 20 Bonte Zondagavond; 22.15 Verzoekprógr. Brussel-Frans (484 m,): 7, 8, .13,, 19.45, 22 22,55 en 23.55 Nieuws; 11 Caslnoprogr.; 13.10 Verzoekprogr.; 17.30 Voor de sol daten; 21 Walsmuziek. Engeland-Home Service (343 m.): 8. 13, 18. 21 en 23 Nieuws; 10.45 Orkestconcert: 18.30 BBC Opera-orkest; 20.30 Hoorspel; 21.15 Causerie. Engeland-Light Program (1500 en 262 m.): 9, 19, 22 en 23.56 Nieuws; 13 Verzoek, progr.; 22.15 Sandy MacPherson, orgel. MAANDAG. Mozart's mooie Motet „Exsultate Ju bilate" kan men vanavond horen in een concert, dat gegeven w.ordt door het B.B.C. Symphonieorkest in de Royal Albert Hall te Londen Aan dit concert werken mee Joan Alexander, sopraan en Joseph Szigeti, viool. De laatste speelt Brahms vioolconcert in D gr. Het concert wordt begonnen met Mozarts Haffner Symphonie (H. II 1930.), Over de andere zender kan men luisteren naar het celloconcert, van Dovrak, dat gespeeld wordt door Mau rice Eisenberg, samen met het Om roeporkest o.l.v. Henk Spruijt. Dit con cert eindigt met Brahm's variaties op een thema van Haydn (H. I 21.20). Hilversum I: 7, 8. 13, 19, 20 en 23 Nws; 8.15 Te Deum Laudamus; 9.30 Muziek bij het werk; 11 Boston Symphonie Or kest; 11.20 Van oude en nieuwe schrijvers; 11.40 Zangrecital door Toos Verhcij, so praan. a. d. vleugel: Jan Nederpelt; 12.10 Reginald Dixon, orgel; 13.18 Queen's Hall Silver Band; 14 Schoolradio; 14.35 Koor o.l.v. Alex Echellevls; 17.15 Populaire or gelbespeling door Piet van Egmond; 18,30 Strijdkr.; 20.15 Met band en plaat voor U paraat; 21.20 Omroeporkest o.l.v. Henk Spruijt: 22.20 Sweelinck-kwartet; 23,15 Concert. Hilversum II: 7, 8, 13, 18. 19.25 en 23 Nieuws; 10.15 Arbeidsvitaminen; 11.15 Orgelconcert door Albert de Klerk uit dé Westerkerk te Amsterdam; 14.20 Suri naamse muziek; 13,15 The romancers o.I, v. Gerad v. Krevelen; 14,20 Sollstencon- cert; 15 Gevarieerd programma; 16.10 Phi ladelphia Orkest o.l.v. Leopold Stokof- skl; 17.45 Gramofoonmuziek; 18.15 Radio filmkrant; 19.30 Symphonie orkest in het Londens Promenade-concert in de Royal Albert Hall; 21 De idee die hen groot maakte, hoorspel: 22.30 Maria Zamora en haar Zuid-Amerikaans orkest. Brussel-Vlaams (322 m.): 7, 8. 9, 13, 19.45, 22 en 22.55 Nieuws; 14 Voor de vrouw; 18.30 Voor de soldaten; 20 Om- roepkamerorkest; 22.15 Verzoekprogr. Brussel-Frans (484 m.): 7. 8. 13. 19.45, 22 en 22.95 Nieuws; 13,15 Casinoprogr,18 Voor de soldaten; 21 Orgelfantasieën: 22.15 Dansmuziek. Engeland-Home Service (343 m.): 7. 8, 13. 18, 20 en 23 Nieuws; 11 Voordracht; 15 Werken van Chopin; 21.15 Hoorspel. Engeland-Light Program (1500 en 262 m.): 9, 19. 22 en 23,56 Nieuws; 12 Voor de kinderen; 12.30 BBC Welsh orkest; 14 Voor de vrouw; 20 Verzoekprogr.; 23 Voordracht. 11 September HOOG WATER LAAG WATER u.+NAP U.+NAP u -NAP u.—NAP Vlissingen 4.08 2.03 16.17 1.95 10.06 1.82 22.37 2.11 Terneuzen 4.33 2.18 16.46 2.10 10.40 2.00 23.11 2.29 Hansweert 5.17 2.26 17.19 2.17 11.24 2.14 23.52 2.45 Zierikzee 5.40 1.50 17.47 1.38 10.51 1.36 23.22 1.69 12 September Vlissingen 4.34 1.94 10.48 1.89 10.33 1.76 23.04 2.01 Terneuzen 5.01 2.09 17.15 2.05 11.09 1.94 23.37 2.19 Hansweert 5.41 2.19 17.48 2.13 11.51 2.10 Zierikzee 6.05 1.44 18.14 1.37 11.24 1.85 23.50 1.73

Provinciale Zeeuwse Courant | 1949 | | pagina 5