PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Republiek West duitsland te Bonn formeel ingeluid De Dollar-conferentie begon D£ BILT Plechtige openingszitting van het parlement NEDERLANDSE GEDELEGEERDEN TEVREDEN OVER STRAATSBURG MIDDELBURG ROUWT OVER ZIJN BURGEMEESTER 192e Jaargang -No. 219 Dagblad, uitgave van de firma Provinciale Zeeuwse Courant. Directie: F. van de Velde en F. 8 den Boer. Adj. W. de Pagter. Hoofdred.: G. Balhniijn, Pl.verv.: W. Leertouwer en H. A Bosshardt. ABONNEMENTSPRIJS 32 ct. per week; t 3.90 p. kw.: £r. p. p. t 4.15 oer kw Losse nummers 10 cent WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Donderdag 8 Sept. 1949 ADVERTENTIEPRIJS: 18 ct. per mm. Minimum p. advertentie f 2.50. Ingez. mededelingen dubbel tarief. Kleine advertenties (max. 8 regels» van 1—5 regels f 1.—iedere regel meer 20 cent. ..Brieven of adres Bureau van dit blad" 25 cent meer. Giro nr. 359300 P.Z.C.. Middelburg. Bui. Vllssingen Watetr. 58-oQ. teL 2355. 3 lijnen (b.g.g. 2357) - M'burg Londense Kaai 29, teL 2077 en 2924 - Goes: L. Vorststr. 63. teL 2475 (bg.g. 2228) - Oostburg: Pr. Mauritsstr.12, tel. 102 - Terneuzen: Brouwerijstr. 2 - Zierikzee: N. Bogardstr. C 160. tel. 2« Dr. Arnold en dr. Köhler tot voorzitters gekozen. In een glazen zaal te Bonn met uitzicht op de Rijn, niet muziek van Mozart en Beethoven en met veel praal en plechtigheid is Woensdag het nieuwe West-Duitse parlement voor het eerst bijeen gekomen. Hier. mee werd formeel het bestaan van de federale Republiek West-Duitsland ingeleid. Van alle openbare gebouwen in de voorlopige hoofdstad woei de zuart-rooil-gouden vlag. Voor de bijeenkomst werden kerkelijke diensten gehouden, waarbij vele van de 43 benoemde leden van de Bonds raad en de 402 gekozen afgevaardigden voor de Bondsdag aanwezig waren. De Bondsdag de Senaat kwam 's morgens bijeen en werd» geopend door de nestor, de 70-jarige Johannes Böl uit Hamburg. Dr. Karl Arnold, de ook in verband met de grenscorrecties in ons land bekende minister-president van Noord-RijnWestfalen. werd met de stemmen van tien staten bij onthou ding van Beieren tot voorzitter geko zen. Arnold drong in zijn inaugurele re de aan op eenheid tussen regering en oppositie in kwestie's van buiten landse politiek, op spoedige gelijkbe rechtiging van Duitsland in interna tionaal opzicht en op matiging bij het naar voren brengen van natio nale eisen. Hij noemde de Bondsraad een bemiddelaar tussen de federale regering en de staten en een rem op de politieke hartstochten. De zitting werd bijgewoond door de drie geallieerde Hoge Commissaris sen, Sir Brian Robertson, John Mc Cloy en André Frangois Poncet, die alle drie in burger verschenen waren en op één der achterste rijen hadden plaats genomen. DE BONDSRAAD. De Bondsraad kwam 's middags bij een en werd geopend door een ande re veteraan, de 73-jarige Paul Loebe, die vele jaren fungeerde als voorzit ter van de Rijksdag in de republiek van Weimar tot hij door Göring ver drongen werd in 1932. Loebe hield in zijn openingsrede een pleidooi voor herstel van de een heid van Duitsland en voor opname van Duitsland in de Europese ge meenschap als gelijkberechtigd part ner. Hij deed een beroep op de open bare mening in Duitsland de verwor ven democratische vrijheden te be schermen en niet de opofferingen in de strijd tegen de Nazi's vergeefs te doen zijn. Het Duitse volk verwachtte van het parlement een stabiele regering, een gezonde economie, een nieuwe socia le orde en bescherming van het parti culiere leven. Millioenen vluchtelingen en oor logsslachtoffers verwachten hulp van de Bondsdag. Wij zullen daarvoor nog lange tijd buitenlandse steun nodig hebben. De Christen-democraat dr. Erich Köhler werd gekozen tot president van de Bondsdag. Köhler herinnerde de afgevaardigden in een toespraak aan de rechten en plichten van Duits- j land als natie. Het Westduitse parle ment diende vroeg of laat een parle ment voor geheel Duitsland te wor den. Het Duitse volk wenste niets liever dan de vrede. Hij hoopte, dat een nieuw Duitsland met recht en recht vaardigheid zou verrijzen. Het laatste deel van Beethovens symphonie klonk na Köhlers laatste woorden. Toen Köhler op het punt stond dc zitting te sluiten, stond het commu nistische lid Heinz Renner op voor het indienen van een motie tegen de ontmanteling. Onder rumoer zeide Köhler, dat deze te gelegener tijd in behandeling genomen zou worden, Erich Ollenhauer, plaatsvervangend fractieleider van de sociaal-democra ten, slaagde er nog in een socialisti sche motie tegen de ontmanteling voor te lezen, niettegenstaande inter rupties van rechts. Hij diende deze met twee andere moties in voor plaatsing op de agenda van de vol gende zitting. Hierop sloot Köhler de eerste zitting van de Bondsdag. Nieuw Brits plan voor de Italiaanse koloniën. In gewoonlijk welingelichte diplo matieke kringen te - Londen gelooft men, dat Engeland nieuwe voorstel len over de bestemming van de voor malige Italiaanse koloniën heeft doen toekomen aan de belanghebbende landen, waaronder Italië, Frankrijk en de Ver. Staten. Volgens deze voorstellen zou het vroegere Italiaanse Somali land onder Italiaans beheer worden geplaatst en Eritrea worden verdeeld tusen Ethio pië en de Engels-Egyptische Soedan. Tevens zou Engeland de vorming van een onafhankelijk federaal Lybië binnen enkele jaren hebben voorge steld. Communistisch generaal prijst de liberale leer. Generaal Lin Pao, bevelhebber van het vierde „bevrijdingsleger" en voor aanstaand communist in midden-Chi- na. heeft voor de gemeenteraad van Hankou een merkwaardige verklaring afgelegd. Volgens A.F.P. zei hij, dat het nieu. we regiem in China geen consequen te toepassing van de communistische leer wilde, maar de ontwikkeling van een liberale economie voorstond en het particulier initiatief wilde aan moedigen. De klassenstrijd, voegde hij er aan toe, is een niet te miskennen ver schijnsel, maar voor het huidige Chir na is de productie belangrijker dan de klassenstrijd. Daar commentaar ontbreekt valt moeilijk vast te stellen of Lin Pao hier voor eigen rekening sprak. n wel een belangrijke stroming binnen het Chinese communisme vertegen woordigde. Dinsdagmiddag werd van een der hellingen van J. en K. Smifs scheeps werven N.V. te Kinderdijk de slibzuiger „Madoera" te water gelaten. Dinsdagavond is II. M. Koningin Juliana Den Bosch aangekomen. Z.K.lf Prins Bernhard, officieel bezoek aan tie provincie Noord Brabant te die gedurende de dag een bezoek aan een tender deel van de provincie bracht, had zich te He del bij H.M. gevoegd. Bij de aankomst bij het Gouvernementshuis had den zich gilden uit alle delen der Provincie opgesteld op het Voorplein. Toen H.M. en Z.K.H. naderden streken de „vendel-zwaa iers de vendels on de grond. De Koningin en de Prins schreden volgens eeuwen, oud gebruik het recht van een gekroonde vorst over de vendels naar het bordes van het Provinciehuis. Duur voorlopig nog onbekend John Snyder wacht af Hartelijke begroeting van het Koninklijk Paar in Den Bosch. De feestelijkheden in 's-Hertogen- bosch ter gelegenheid van het be zoek van het Koninklijk paar zijn Woensdag voortgezet. Om 9.30 uur maakten de Koningin en Prins Bernhard een rijtoer in een open calèche met vier paarden bespan nen. Toen de Koninklijke bezoekei kers na deze acht k.m. lange rijtoer, ten stadhuize arriveerden, werden zij daar ontvangen door burgemeester mr. H. Loeff, die in de raadszaal de leden van de raad aan H.M. en de Prins voorstelde. De burgemees ter getuigde in een toespraak van de hartelijke sympathie, waarmee Den Bosch en Brabant het vorsten huis omringen. Hij bood H.M. de Koningin een bos bloemen aan, Prins Bernhard een kist sigaren en over handigde voor de Prinsesjes vier zil veren broches, producten van Bra bantse edelsmeedkunst en voorstel lende de tournooiruitertjes Van het Bossche stadhuis. Vervolgens heeft het Koninklijk fiaar op het bordes een zanghulde n ontvangst genomen. De Koningin en de Prins zijn daarna onder storm achtige toejuichingen der burgerij de stad uitgereden voor een tocht door Noord-Brabant. Dit werd een ware zegetocht. On dermeer werd een bezoek gebracht aan de Biesbosch en de plaats, waar Jan Willem Friso verdronken is. Vooral het oponthoud in Oosterhout was buitengewoon geslaagd. Prins Bernhard decoreert Ridders M.W-O. Prins Bernhard zal op 13 Septem ber in de Marinierskazerne te Rotter dam en op 14 September in de Du- moulinkazerne. bij Amersfoort een aantal dapperheidsonderscheidingen uitreiken, waarna een défilé wordt gehouden. Tc Rotterdam zullen o.a. twee rid ders M.W.O. beëedigd worden, n.l de gep, gcneraal-majoor van het K.NIL S. de Waal en de majoor der mari niers C. G. Lems. Woensdag is InWashington de Brist-Amcrikaans-Canadese confi-ren. tie begonnen over het Britse dollar, probleem. Aan de conferentie nemen zoals be kend deel Bcvin, sir Stafford Cripps, sir Oliver Franks, Brits ambassadeur in de V. S., Douglas Abott, Leaster Pearson en Hume Wrong, de twee Canadese ministers en de Canadese ambassadeur in Washington en van Amerikaanse zijde: John Snyder, Dean Acheson, Paul Hoffman en de assistent William Marin. Ten aanzien van de duur van de conferentie is niets vastgesteld. Het is duidelijk, zo zei minister Snyder, dat het te behandelen vraagstuk grote moeilijkheden met zich brengt, die niet vatbaar zijn voor een gemakke lijke of snelle oplossing. REDEVOERINGEN. Het Amerikaanse ministerie van buitenlandse zaken publiceerde de drie redevoeringen, die bij de opening van de economische conferentie wer den gehouden. John Snyder van U.S.A. zeide, dat zijn land bereid was medewerking te verlenen, wanneer die medewerking paste in de buitenlandse politiek van zijn land. Getracht zal worden de dol- larkloof met de sterling-gebieden (te. kort 400 millioen pond sterling per jaar) te overbruggen. Soldaten verwelkomd met een Samba. „Ay, ay, ay Maria de Ea- hia". Onwillekeurig gingen de benen van de honderden aan de railing van de „Johan van Oldenbarnevelt", die Woens dagmorgen gedebarkeerd werd, heen en weer op dc tonen van deze pittige Samba. Bij elke aankomst van een troe pentransportschip hadden de thuiskerende militairen om de Samba gevraagd, maar altijd weer bliezen de muziekcorp sen vrolijke marsen. Het trom petters korps van de huzaren van Boreel heeft hieraan een eind gemaakt en bracht op de kade oij de „Johan van Olden barnevelt" Samba's ten geho re, geheel in stijl, met aè in strumenten, die voor deze Zuid-Amerikaanse muziek no dig zijn. En het succes was groot. De „Johan van Oldenbarne velt" heeft ruim 2100 militai ren en hun vrouwen en kin deren naar Nederland ge bracht. Dodelijke val van ikerkdak. Dinsdagnamiddag zijn W. Savel- kouls en Corn. Etten door onbekende oorzaak van het. dale van de St. The- resiakerk te Waspik-Boven, waar zij herstelwerkzaamheden verrichtten, gevallen. Paters voorzagen hen van de Sacramenten der Stervenden en brachten hen in ernstige toestand naar het ziekenhuis te Den Bosch over. Dc opperman C. van Etten. d:o 23 jaar oud en ongehuwd was. ov\ leed daar. Savclkouls, firmant van dc fa. Savelkouls, is levensgevaarlijk ge wond. Stafford Cripps vroeg voor Enge land ruimere mogelijkheden om dol lars te verdienen. Hij sprak niet over devaluatie en wilde evenwicht tussen Engelands inkomsten en betalingen. De Canadese minister Douglas Abbott vroeg herziening van de Ame rikaanse tariefrechten, die importen belemmeren en van de investerings politiek in het buitenland. Voorlopig nog geen televisie uitzendingen uit Eindhoven. In verband met technische werk zaamheden aan de zendinstallatie zullen de experimentele televisie-uit zendingen van Philips voorlopig niet worden hervat. Men hoopt begin 1950 weer met de uitzendingen te kunnen beginnen. De Nederlandse verliezen sedert het bestand. I)e totale verliezen der Nederland se strijdkrachten in Indonesië sedert het, ingaan van de order tot. staken der vijandelijkheden op Java en Su. niatra tot 1 September zijn geste- ?en tot 19 doden, 55 gewonden en vermisten, aldus wordt uit gezag hebbende Nederlandse bron verno. men. Voor het ingaan van deze order bedroeg het aantal doden gemiddeld 30 per week. Lages' laatste woord. De S D.-man Willy Lages heeft aan het slot van het langste proces dat door het Amsterdamse bijzonder ge rechtshof werd behandeld, aan de rechtbank dank gebracht voor de wij ze waarop zijn zaak is behandeld. Hij dankte ook zijn beide verdedigers. La ges verklaarde zich mede schuldig te voelen aan de geweldige schuld, die het Duitse volk op zich heeft geladen Wij Duitsers, zo zeide hij. hebben onze beste krachten in dienst gesteld van een satanisch regiem. Wij heb ben ons voor de waanzinnige plannen van Hitier laten gebruiken. De grote schuld ook tegenover het Nederlandse volk erkennend zeide Lagos, dat hij zich als officier en als mens geen misdadiger voelde: als Duitser boog hij het hoofd. Vacatures in C.N V*-bestuur. De heer J. H Wernsen heeft een func tie aanvaard bij de uitvoering van de ko mende wettelijke werkloosheidsverzeke ring. In verband hiermede zal een vaca ture ontstaan in het dagelijks bestuur van het C.N.V. De algemene vergadering, waarin een opvolger van de heer Wernsen zal worden gekozen, zal in de loop van October ge houden worden Voorts vernemen wij. dat eveneens wordt voorbereid een voor ziening in de vacature, welke ontstaan zal door het vertrek van de heer J. Schipper, die in Februari 1950 de pensioengerech tigde leeftijd bereiken zal. Vandaag wordt de zitting van de Assemblee gesloten. De eerste Europese, raadgevende vergadering heeft naar de mening van de Nederlandse gedelegeerden een verloop gehad dat reden tot voldoening geeft. Drie der Nederlandse gedelegeer den gaven in het kort aan het A.N.P. hun mening over de resultaten van de vandaag eindigende zitting. De heer van de Kieft (PvdA) meende dat men niet uit het oog mag verlie zen, dat de macht van het eerste Europese parlement nog gering is. ..Wij kunnen niet veel meer doen dan het comité van ministers bepaalde maatregelen in overweging geven. En binnen de grenzen van deze be voegdheden heeft de Assemblee niet slecht gewerkt" Van de Kieft beschouwde het ech ter als hoofdzaak, dat Straatsburg de mogelijkheid van een Europees parle ment buiten twijfel heelt gesteld. „Deze assemblee van twaalf naties heeft getoond tot werken in staat te zijn. Zrj zal niet meer kunnen verdwij nen en zal in de toekomst haar eigen stijl en vorm vinden". Serrarens, een der beide vertegen woordigers van de KVP, die door zijn voorzitterschap van dc sociale commissie een vooraanstaande rol in de Assemblee heeft gespeeld, was zeer voldaan over de saamhorigheid onder de gedelegeerden. „Wij staan voor het historische feit, dat Europa zich bewust is van zijn bestaan, zijn laak en zijn roeping", verklaarde hij Wij vergeten hier nog niet, dat wij Engelsman of Turk zijn, maar wij be ginnen toch te begrijpen, dat wij al len samen Europeanen zijn. Ook de Christelijke Historische ver tegenwoordiger mr. Schmal sprak zijn voldoening uit over de bereikte re sultaten Hij gaf ons onomwonden te kennen, dat hij met geringe verwach- Jburg wa men. tingen naar Straatsburg was geko- „VVat mij evenwel getroffen heeft, zo zeide hij, is dat van af het begin van alle zijden een zo grote mate van bereidheid tot onderlinge samenwer king aan de dag werd gelegd. Goede wil als eerste vereiste voor het wel slagen van het te verrichten werk is zeker aanwezig". de Ontroerende herdenking in de Raadszaal. Middelburg rouwt over het heengaan van zijn burgemeester. Zoals ie verwachten was heeft het bericht van zijn verscheiden een grote verslagen heid in de stad teweeg gebracht, die er meer dan woorden blijk van geeft hoezeer jhr. mr. W. C. Sandberg tot Essenburg werd gewaardeerd. Niet leen zijn persoonlijke vrienden, zij, die met hem samen mochten werken cn allen, die regelmatig met hem in contact kwamen, zijn diep geschokt, ook de burgerij in haar geheel voelt de smart van dit zware verlies en het medele ven met zijn nabestaanden is algemeen. Velen valt het nog moeilijk zich te realiseren, dat men de burgemeester, die méér nog burgervader genoemd mocht worden, zal moeten misten. In een sobere, ontroerende plech tigheid hebben de wethouders, de ge meentesecretaris en de raadsleden Woensdagmiddag de nagedachtenis van hun burgemeester geëerd. Deze buitengewone raadszitting, die om 4 uur begon, werd ondermeer bijge woond door de ouders, de schoonou ders en een broer van de overledene, enkele van zijn meest intieme vrien den, de Griffier der Staten namens 't Prov. bestuur, de hoofden der ge meentelijke diensten en het overgrote deel van het gemeentepersoneel. Nadat de waarn. burgemeester, de heer J. W. Kögeler, de bijeenkomst met enkele woorden had geopend, verhieven de aanwezigen zich van hun zetels en werden enige momen ten stilte in acht genomen. Hierna sprak de heer Kögeler een korte, ge voelvolle rede uit. „Wat de ledige plaats van onze bur gemeester betekent, is in de korte tijd na zijn overlijden niet ten volle te beseffen", zo begon spr. „Wij heb ben slechts het gevoel van een groot en smartelijk verlies. Bij de aanblik van zijn ledige zetel vermenigvuldi gen zich onze gedachten, waarvan de alles overheersende is: Wij hebben als gemeente een groot verlies te betreu ren. Maar vergeten wij daarbij niet. dat groter de smart is voor het burgemeestersgezin, waar onze ge voelens van hartelijk en innig mede leven in de eerste plaats naar uit gaan. Troostwoorden schieten hier te kort, ook voor de ouders en schoon ouders van jhr. Sandberg". HIJ GAT' ZICH GEHEEL De heer Kögeler bracht in herinne ring hoe hij nog geen drie jaar ge leden de burgemeester voor het eerst ontmoette en hij hem leerde kennen als joviaal, tegemoetkomend en daarbij vol belangstelling en ge tuigend van een fris idealisme. Spoe dig daarna zou blijken, dat men in hem een man had gekregen, die Mid delburg waardig was. Niet slechts de materiële, maar ook de culturele ver heffing van de stad hielden hem voortdurend bezig; hij had zich tot ideaal gesteld Middelburg weer een waardige plaats te geven als hoofd stad van Zeeland. Geen moeite was hem teveel om dit ideaal verwezen lijkt te zien en menig succes behaal de hij door zijn doortastendheid en vindingrijkheid. Ook als raadsvoor zitter was hij dank zij zijn soepele houding, zijn humor en slagvaardig heid een uitstekend leider. Zijn be- langstelilng voor het lot van de bur gerij was steeds groot en hij was dan ook in brede kring bemind. Hij leefde als het ware midden onder zijn volk en gaf zich daaraan geheel met ter zijdestelling vaak van eigen belangen en de genoegens van het gezinsleven. Ook de wethouders verliezen in hem een vriend en raadsman, méér nog, 'n stimulerende kyacht. De heer Kögeler besloot: „Thans moeten wij het hoofd buigen, want God heeft het gedaan. Moge Hij zich ontfermen over echtgenote, gezin en familie van de overledene, maar ook over onze stad, welke i?i hem een burgemeester verliest, die tot het laatste haar belangen heeft bepleit en voorgestaan". HUMAAN CHEF Namens de raadsleden sprak ver volgens het oudste raadslid, rie heer I. van Loo, die treffend de gevoelens vertolkte, waarvan ieder thans ver vuld is. Tenslotte werd nog het woord gevoerd door de secretaris, de heer J. Ph. Koene, namens alle hoofden van dienst, ambtenaren en werklieden van alle gemeentelijke bedrijven en dien sten. Ook hij wees op 't vele. dat jhr. Sandberg voor de stad heeft gedaan. „Wij allen, ambtenaren en werklie den. van hoog tot laag, verliezen in hem "n humaan chef. 'n burgemeester, waarmede het prettig was samen te werken. Wij zullen hem zeker steeds me ere bedenken", aldus spreker. Zeer geroerd voegde hij daar nog een persoonlijk woord aan toe. De heer Kögeler slpot daarna deze korte, aan grijpende plechtigheid. DE TERAARDEBESTELLING De teraardebestelling geschiedt Za terdagmiddag a.s. te 2 uur op de Al gemene Begraafplaats te Middelburg vanuit de woning in het Park de Griffioen. De stoet zal zich via de Markt naar het gemeentehuis in de Wagenaarstraat begeven, waar het ge meentepersoneel zich er bij zal aan sluiten. De raadsleden voegen zich op de begraafplaats bij de stoet. Van alle gemeentelijke gebouwen zal Zaterdagmiddag de vlag halfstok hangen. Ongetwijfeld zal de burgerij insgelijks doen. Vanzelfsprekend wordt de komen de dagen in de stad geen muziek ge maakt en het Molenwaterconcert op Vrijdagavond en het openbaar dan sen op Zaterdagavond zijn afgelast. De muzikale wandeling en de ont vangst door het gemeentebestuur van het Engelse Leger des Hcilsorkest gaan niet door. wel echter het con cert hedenavond in de Oostkerk, dat een serieus karakter draagt. De Mo lenwaterestafette is uitgesteld tot 24 September. Dader gearresteerd roofoverval Haarlemmer meer. VOLLEDIGE BEKENTENIS AFGELEGD. De groepscommandant van rijkspolitie te Haarlemmermeer en zijn manschappen hebben W'oens. dagmorgen bij de Alsmeerderdyk de 28-jarige T. G. gearresteerd, ver dacht van de roofoverval op de café houder' de Haan en diens zuster, ge pleegd Maandagavond j.l. De verdachte heeft een volledige bekentenis afgelegd. Het geroofde geld is door de politie in beslag ge. nomen. In de toestand van de beide slachtoffers is enige verbetering in getreden. Een man, die op de avond van de roofoverval ook in het cafe was geweest, kwam bij het bureau van de rijkspolitie te Hoofddorp mede delen, dat hij degeen, wiens signa- loment in de krant had gestaan, die avond in het café had. gezien en kende. Hij noemde zijn naam. Het was voor de politie geen onbeken de. Toen de man een foto werd ge toond herkende hij hem onmiddel lijk. In de woning van T. G. vond de politie zijn mot bloed bevlekte kleren. Hij zelf werd gearresteerd op een boerderij aan de Aalsmeer- derweg. waar hij als arbeider werk te. De verdachte was reeds vroeger met de justitie in aanraking ge weest voor een aantal diefstallen. De besprekingen te Solo. In verband met uit Djocja afkomstige berichten, als zou mr. Wongsonegoro te Solo besprekingen voeren over de moge lijkheid van de teruggave van Solo aan de Republiek, werd van Nederlandse zijde aan Aneta het volgende medegedeeld:' Begin deze week zjjn te Solo bespre kingen gehouden tussen de Nederlandse en republikeinse vertegenwoordigers in de centrale gemengde commissie en plaat selijke gemengde commissie te Solo. Deze besprekingen werden nodig geacht om enkele aangelegenheden, die door dc plaatselijke commissie niet verder tot overeenstemming konden worden ge bracht, ter plaatse en op hoger niveau onder ogen te zien. Naast militaire aan gelegenheden. zoals de afbakening van de patrouillegebieden, kwamen hierbij heden Ier sprake in verband mei het feit, dat te Solo dienaangaande een ingewikkelde toestand ontstaan is, In rilt gebied is men namelijk van Nederlandse zijde spoedig na dc tweede politionele actie er toe overgegaan, de bestuurstaak mede in handen te leggen van de zclf- bestuurders. Inmiddels wordt te Semarang van Ne derlandse zijde vernomen, dal men ten onrechte uit de uit Djocja afkomstige be richten de conclusie zou kunnen trekken, dat de terugtrekking der Nederlandse strijdkrachten te Solo onder ogen gezien wordt. VOORSPELT: GEDEELTELIJK BEWOLKT Geldig tot Donderdagavond Gedeeltelijk bewolkt en bijna over al droog weer. Matige wind uit Wes telijke richtingen. Ongeveer dezelf de temperatuur als gisteren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1949 | | pagina 1