IN 1948 KWAMEN 2400 SCHEPEN IN DE HAVEN VAN GOES ■mé£ NUGGHefoe&/ WNEN TIEN JAAR OORLOG? DE KOMENDE COMPETITIE KLANKEN uit de AETHER ZATERDAG 3 SEPTEMBER 1949 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT r 5 Beurtvaartverkeer speelt belangrijke rol. Goede inrichting. Iedere Goesenaar kent de haven, men staat er eens graag te kUken naar do bedrijvigheid, doch ongetwij feld zal niet algemeen bekend zijn van welke importantie deze haven voor de welvaart van de Ganzestad is. Want inderdaad, de haven is een levensbelang voor Goes als handels, centrum. Een enkel cijfer moge dit illustreren, In 1948 bijv. voerden ruim 2400 schepen met een tonnenmaat van totaal ruim een kwart millioen hun lading hier aan en vertrokken ook weer geladen. Het beurtvaartverkeer speelt hier bij een grote rol. Iedere week komen en gaan er drie beurtvaartschepen met totaal 450 ton van en naar Rot terdam-Dordrecht. voorts één boot Amsterdam-Utrecht, twee op Zierik- zee en één op Tholen. Verder is er een vaste groep schepen van bij eik aar 1500 ton die vrijwel uitsluitend bouwmaterslen naar Goes aanvoeren. Vergete men verder niet het verla den van de grote partijen landbouw producten als aardappelen, tarwe, gerst, bieten ca. 20.000 ton per seizoen en hooi, stro en vlas. Door de gunstige centrale ligging van Goes is deze naven ook van veel belang voor de omliggende gemeen ten. INRICHTING Een goede haven is bovendien van grote betekenis voor het aantrekken van bedrijven en industrieën, zodat het alleszins begrypelyk is dat de ge meente in de loop der jaren steeds de grootst mogelyke aandacht heeft besteed aan de inrichting. Zoals be kend, bestaat de haven uit twee kom men, de oude en de nieuwe, welke laatste in 1938 werd aangelegd. Het terrein aan de oude haven is prac- tisch geheel verhuurd voor opslag plaatsen e.d. van oliemaatschappijen, bouwmaterialenhandelaren enz, De tiieuwe haven, welke een keurige los- en laad gelegenheid heeft, biedt nog vele mogelijkheden voor vestiging van nieuwe bedrijven, Naarmate de belangstelling hiervoor toeneemt kan uiteraard nog meer worden gedaan om de outillage te verbeteren, bijv. door aanleg van terreinverlichting krachtbronnen enz. Intussen zjjn en worden ook in de laatste jaren grote overigens ge heel gerechtvaardigde kosten aan de haven besteed. De verbetering van de Oosthavendam, waardoor de toe- Ingezonden mededeling i Amsterdamse Beurs Nederland 1948 dito 1947 (3%) 3 dito 1937 3 Dollar-lening 1947 3% Invesleringscert. 3 Nederland 1962—64 Nederland 1962—64 Nederland N.W.S. 2% Spaarc. a f 100 2%% Indië 1937 A 3 Grootboek 1946 3 Ned. Ind. Hand. B Ned. Handelmb- AKU Bergh's Jurgens Calvé-Delft Centrale Suiker Kon. Ned. Hoogovens Unilever Ned. Kabelfabriek Philips Wilton Feyenoord Biliton Kon. Petrol. Mü. Amsterdam Rubber H.A. Lijn Kon. Paketvaart Ned. Scheepv. Unie Rotterdamse Lloyd Stv. Mij. Nederland Handelsver. A'dam Deli Batavia Mij. Deli Mij. Anaconda Shell Union Pennsylvania 98% 98% 80% 100% 156% 187% 315% 100% 95% 97% 152 153% 163 165% 156% 156% 121% 122 144 143% 27% 38% 13% De laatste dag van deze week bracht op de Amsterdamse effectenbeurs een to taal apathische stemming. Orders waren er zo goed als niet en de koersen weken dan ook heel weinig af van die van Don derdag. De beroepshandel, die des Vrij dags nogal eens de posities wil consoli deren. had dit reeds de vorige dagen ge daan. zodat ook van deze kant weinig animo kwam. Tegen, slot kwam er een kleine opleving van de handel, die tot gevolg had dat over het algemeen de voornaamste industriewaarden en olies goed prijshoudend sloten. Moordenaar van Dolfuss gestorven Volgens de „Giornale d'Italia" is Otto Wachter, die de moord op kan selier Dolfuss in Juli 1934 op touw had gezet, te Rome gestorven. Sedert 1946 leefde hij daar onder een valse naam. Wachter, die een der machtig ste S.S.-chefs was, is gouverneur ge weest van Galicië en was toen te Lwow gevestigd. Hij wachtte op een pas om naar Zuid-Amerika te ver trekken. Tot dusver was hij aan de opsporingen van de geallieerde poli tie ontsnapt. Hij is aan een leverziek te gestorven. Donderdagavond hebben inbrekers binnen weten te dringen in een perceel aan de Stadlonweg te Amsterdam en daar voor een waarde van 5 k 6 duizend gulden juwelen en tweeduizend gulden baar geld gestolen. gang tot de haven veel werd verge makkelijkt, kwam op 200.000 te staan, terwijl de vernieuwing van de havenboorden, weljce volgend jaar zal plaats vinden, ook twee ton zal ver gen. Ook de sluizen aan het Sas verke ren na de grondige restauratie in 1931, in een goede staat en kunnen schepen van ruim 40 meter lengte schutten. Zo wordt hier alles gedaan om het handelscentrum Goes nog tot grotere bloei te brengen en de haven biedt voor hen die de kansen willen benut ten nog mogelijkheden te over. Voor zaken en bedrijven die zich hier wil len vestigen, speelt de veelbesproken excentrische ligging van Zeeland, met Goes als middelpunt, geen rol meer. De verzendingsauur per boot van Goes naar Holland is ongeveer één dag en de vervoerskosten kunnen ook geen bezwaar meer zijn. Een voor beeld? Het bestelloon in Rotterdam van het ene deel der stad naar het andere, bedraag 40 ct. per 100 kg. en het vervoer van goederen per boot van Goes naar Rotterdam30 ct. per 100 kg.! WIELERSPOR1 FELLE CRITIEK OP VAN STEENBERGEN. HIJ STARTTE IN TWEE RACES. TEGELIJK! De Belgische sportpers houdt zich momenteel bezig met een geruchtma kend geval. Wereldkampioen Rik van Steenbergen was 1.1. Zondag voor een bedrag van 7000 frs. gecontrac teerd voor 'n criterium te Brugge, dat grote belangstelling trok door de aan gekondigde deelname van de wereld kampioen. Van Steenbergen werd officieel op 't gemeentehuis ontvan gen, verscheen aan do start, maar stapte een paar honderd meter ver der af, zogenaamd om zijn versnel lingsapparaat na te kijken. Er kwam toen een auto, waarin hij plaats nam. De fiets werd achterop bevestigd en in volle vaart ging het naar Alsem berg, waar eveneens een criterium werd verreden, dat later op de mid dag begon, en waar de wereldkam pioen, naar 't schijnt, 15.000 Irs. startgeld had ontvangen. Hier ver trok Van Steenbergen opnieuw en hij reed de wedstrijd uit Dc Belgi sche bladen en ook het publiek neemt deze houding van Van Steen bergen hoogst kwalijk. Openlijk wordt gesproken van bedrog en „geldklopperij". Het is niet uitgeslo ten, dat de zaak bij de Belgische Wielrijders-Bond aanhangig zal wor den gemaakt. Eén kwart van Neder land verwacht het. Een jaar geleden was men nog meer pessimistisch. Periodiek onderzoekt het Neder lands Instituut voor de Publieke Opinie hoe het staat met de vrees voor een derde weerldoorlog. Hoe wel er weinig tekenen zyn, die wij zen op ontspanning in de interna tionale verhoudingen, is de vrees voor oorlog afnemend, na in Sep tember van het vorig jaar zijn hoog tepunt te hebben bere'ikt. De antwoorden van vele mannen en vrouwen uit alle lagen van de Nederlandse bevolking op de vraag: „Wat verwacht U: komt er nog n Tsjechische dirigent niet terug Raphael Kubelik, dirigent van het Praags philharmonisch orkest en zoon van Jan Kubelik, de bekende violist, heeft besloten niet naar Tsjecho-Slo- wakije terug te keren van zijn hui dige tournée. Kubelik is voor het laatst in Juli 1948 in zijn land ge weest en woont thans met zijn vrouw, eveneens bekend als violiste, en zijn zoon in Londen. wereldoorlog of niet?", zyn nu als volgt verdeeld: 53 verwachten een derde wereldoorlog; 19 ge loven van niet; 28 hebben geen oordeel. En eep lflstje met de antwoorden sinds 1945 geeft dit beeld: Verwachten wereldoorlog. December 1945 December 1946 September 1948 Juni 1949 NU 50 63 71 55 53 Ook de tijd waarbinnen men die oorlog verwacht is op het ogenblik langer dan verleden jaar. Dit zijn de cijfers: Verwachten die oorlog binnen 10 December 1945 Decembeir 1946 September 1948 Juni 1949 NU 32% 39% 52% 27% 27% kwart Toch zy<n nog ruim van de bevolking, die binnen 10 jaar oorlog verwacht! (Ned. Inst, voor de Publ. Opinie) (Nadruk verboden) Ingezonden mededeling) VOETBAL Zware strijd voor Zeeuwse clubs te verwachten. Nauwelijks is het gesloten sci. zoen beëindigd voor zover althans van een werkelijk gesloten seizoen hebben kunnen spreken of de voetballers spelen weer vriend schappelijke wedstrijden om hun honger naar het bruine monster te kunnen stillen. Toumoolen en vriend schappelijke wedstrijden worden aan de lopende band afgewerkt, alles ter voorbereiding van net „echte" voet. bal, dat weer op 11 September in de vorm van de normale competitie gaat beginnen. Indeling en wedstrijd-program ma's zijn reeds bekend en wanneer we de situatie eens nagaan, waarin onze Zeeuwse ploegen zyn komen te verkeren in de klassen van Zuid I de nieuwe naam voor het oude district IV valt het op, dat ook nu weer vele oude bekende tegen standers naar Zeeland zullen ko men, maar toch ook weer enkele nieuwe gezichten en oude, die we echter sinds jaren niet op onze Zeeuwse velden hebben ontmoet. DE TWEEDE KLASSERS. Zo zien we de ons nog restende drie Zeeuwse tweede klassers Vlis- singen, Goes en De Zeeuwen deel uitmaken van de 2e klasse B met o.m. deelname van Rood Wit (W.), de ploeg die Middelburg's plaats in nam en S.E.T., twee onbekenden in de tweede klasse, maar daarnaast ook R.K.T.V V. en de Baronie. De eerste, destijds gelijk met Vlissin- gen bij keuze gepromoveerd naar ae eerste klasse, eens kampioen van Nederland van de voormalige I. V, C. B„ thans in lager regionen ver zeild geraakt, de anderr, pas gede gradeerd na een vrij onfortuinlijk sei zoen. Voorts dan de bekende tegen standers Alliance, Dosko, Hero en Internos, van wie vooral eerstge noemde er veel voor schijnt te voe len het ^oorbeeld van haar stadge note R.B.C. te volgen. Vast staat wel, dat onze Zeeuwse representan ten het weer zwaar te verduren zullen krügen, DE DERDE KLASSERS. Onze derde klassers zijn onderge bracht in de klassen D en E. Eerst- Voor het eerst in acht maanden heb ik een koe gezien. Een magere We'st- Virginiaanse koe. Maar 'n koe. En dat is heerlijk. De koe stond op 'n bruin uitgedroogd weitje voor een scheve, duistere slor dige boerderij. Achter haar waren de bergen van West-Virginia, bela den met vlammende herfstkleuren. Ik stond naast de autobus, die mij' van New-York naar San Francisco brengt. Dwars door de gehele breedte der Verenigde Staten, 'n afstand van Den Haag tot die ir Siberië. De autobus geeft mij de gelegenheid Amerika te zien. Zij rijdt langzamer dan de trein. En goedko per. En gaat door de in timiteit van het Ameri kaanse land. De trein gaat de rechte lijn, die de knooppunten verbindt. De bus gaat langs kron kelende wegen, bergen op en af, langs stille, brede rivieren. Zij gaat door vredige dorpen, 'door ge zellige knusse provincie stadjes langs genoeglijke idyllische villa-plaatsen en door grote, zwarte drukke steden. In de trein moet ik blijven. Zitten, eten, en slapen vijf dagen lang. Met de bus op reis betekent, dat ik de reis zo lang kan ma ken en zo dikwijls kan onderbreken als ik wiL De treinreis kost honderd dollar en de busreis veer tig dollar. Daarom ben ik met de bus gegaan. En daarom kon ik van aan gezicht tot kop met de koe staan. Een vriende lijke, -West-Virginiaanse magere koe. Met iets flu weligs en ontroerend doms in haar ogen. Een lieve koe. Een heerlijke koe wanneer ge in acht maanden geen koe hebt gezien en acht maanden lang in de ste nen woestenij van New- York hebt rondgedaasd. En er naar hebt verlangd te ervaren dat de goede aarde, gras en bloemen en bomen in vlammende herfstkleuren draagt, dat er mensen op aarde zijn, die niet per subway, per lift en per auto hun bo terham binnenhalen, dat er tedere ochtendhemels zijn en vurige avond luchten en nachten zon der geluid. De-eerste-koe-in-acht- maanden keek mij dom en dromerig aan, haar ka ken maalden langzaam en haar oren knipperden de vliegen weg. Toen gaf de bus een waarschuwende OD toeter en ik zat weer naast de man uit Texas, die zijn dochter in New York had opgezocht. Een aardige man, die precies als alle aardige mannen in alle autobussen overal ter we reld, mij in het eerste uur van ons toevallig sa menzijn, deelgenoot had gemaakt van zijn familie omstandigheden. Toen hij vernam dat ik Nederlan der was, kende zijn spraakzaamheid geen grenzen. Want zijn vader was met zijn vader als kleine jongen uit Neder land naar Texas geko men. De man heet Van bunschoten, hetgeen ge uitspreken moet als „ven- boenskoten" en hij was trots op zijn „ven" en op zijn Nederlandse afstam ming en hij liet me een DOOR Mr. E. ELIAS kloeke bijbeltekst in kernachtig Nederlands? Meneer Venboenskoten vertelde en ik keek over het wijde land en langs de beboste heuvels naar een wonderlijk-mooie herfsthemel. De bus ren de langs de gladde weg, of haalde diep adem en zwoegde een berg op, om daarna blij en uitgelaten de flank weer af te stor men. We volgden rivier tjes. die bijna uitgedroogd waren; een beetje water en rotsblokken en dikke kiezelstenen en hier en daar een polletje gras met een magere struik midden in de bedding. We kwamen door dorpen die ik kende van de film: allemaal houten huisjes met een veranda, en een schommelstoel voor pa-in Een koe, een tabaksdoos en de wonderlijke wereld oude, zilveren tabaksdoos -z'n hemdsmouwen en zien, die grootvader nog een schommelstoel voor van zijn grootvader had ma-in-d'r-gebloemde gekregen en die in de schort, een deur in het achterbroekzakken van midden, een vierkant vijf generaties was afge- raam links, een vierkant sleten en die pruimpjes raam rechts en een punt en pijpjes had geleverd dak nèt zulke huisjes gedurende enige eeu- als kinderen tekenen. Te- wen; meegewandeld had vreden, lelijke, gezellige, door de propere Holland- houten huisjes, met bo- se steden, de grote Oceaan men ervoor en een weitje over en op zwerftocht waarop dorre herfstbla door Amerika. Ik bekeek den een geurig knispe- die oude zilveren tabaks doos lang en aandachtig. rend tapijt gelegd heb ben. Twintig van zulke huisjes en ge hebt een «orp.. Met een withouten vijfhonderd broeken en twee eeuwen, maar er was nog een molentje op te zien en de mast van een scheepje en een paar krulletters, die nu op ei gen gelegenheid op die tabaksdoos meerolden door Virginia, maar die ongetwijfeld eens 'n deel waren geweest van een dorp. M kerkje. En een benzine tank als een moderne snelheids-batterij. Een winkel die naar ap pelen, zeep en koffie geurt. Zo gaan we door tien tallen dorpen. Langs scheve, zwarte boerenhuizen. Langs lieve domme koeien. Door schemerige beu kenlanen, rossig van de herfst. Dertig mensen in een grote autobus, die zacht over de wegen van dit stille land zoeft. Wij rij den vele uren en wij zul len nog vele uren rijden. Maar telkens wordt het gezelschap anders. De een stapt uit in 'n klein dorp, de ander onderbreekt de reis om in het enige ho tel van een stadje te overnachten. Ge kunt kij kende, indommelende, pratende, lezende en ap pels-etende de hele reis van New York tot San Francisco in de autobus blijven. „Het is wel heel vermoeiend. maar jc spaart alle hotelkosten uit", zegt een student, die zijn spaarduitje besteed heeft aan een bezoek aan New-York en die nog maar een paar dollar heeft overgehouden voor hier en daar een boter ham en een kop koffie onderweg. Maar ik geef er de voorkeur aan het aantal dagen te verdriedubbe len. Want zo zie ik wat van dit reusachtige land Amerika. De herfsthemel wordt rossig. Er. staan vreemde, vlammende kleuren aan de horizont waar een vu rige zon achter gaat ver zinken. De bergen van Virginia worden duister en hier en daar gaat een venster geel gloeien in de avond. De man uit Texas zal nog wat door rijden. We hebben elkaar van ochtend ontmoet en wij zullen elkaar van avond voor 't laatst zien. Hij zegt dat het een won derlijke wereld is en hij stopt een pijp uit de zil veren doos met de sier lijke letters en de afge sleten scheepsmast. Ik zeg ook dat het een wonder lijke wereld is. Een jaar geleden liep ik door de Wagenstraat en nu rol ik door Virginia. Hier is rust en stilte en de geu righeid van een vroege herfstavond. En ginds is het ellende. De bus staat stil in een kleine stad. Ik zeg: „goodbye" tegen meneer Venboenskoten. Hij zegt: „Helloh!". De bus rijdt weg met negen en twintig mensen en een Hollandse tabaks doos. Ik sta met mijn koffer in Clarksburg, een kleine stad, die in Zaterdag avondstemming is. genoemde telt. naast 8 Brabantse ploegen t.w. 43.S.C., Meto, M.O.C., Nieuw Borgvliet. ODIO, R.K.F.C.. Roosendaal en Steenbergen, de vier Zeeuwse clubs Zierlkzee. Middelburg, Zeelandia en R.C.S. B.S.C. en Roo sendaal zijn nieuwe gezichten, maar de overigen kwamen ook vorig sei zoen naar Zeeland en het is wel ge bleken, dat de meesten te sterk zijn voor onze jongens. Laat ons slechts hopen, dat dit seizoen, waarin ook hier versterkte degradatie zal moe ten plaats vinden, de Zeeuwse clubs de aans zullen ontspringen al vre zen we dat onze hoop niet in ver vulling zal gaan. Er schuilt nl. o.i. een groot ge vaar in degradatie van nog meer Zeeuwse clubs. Ongetwijfeld zou men in dit geval de nog resterende van 3D indelen by Z. Vlaanderen, waar door het zo hoog nodige contact met Brabant verloren zou gaan. In 3E zijn weer alle Zeeuws Vlaamse ploe gen ondergebracht, met dien ver stande, dat Ria en Breskens de plaats van Hulst en IJzendijke heb ben ingenomen. Het is te verwach ten dat ook nu Axel weer een gro te rol zal spelen, maar ook Terneu- zen schynt grote plannen te hebben. In hoeverre Breskens zich zal kunnen mengen in die strtfd, met Corn Boys als gevaarlijke out sider, ligt nog in nevelen gehuld. Wie weet, doet ook Ria, dat zo kra nig in opmars is, ook nog een duit in het zakje. DE VIERDE KLASSERS De 4e klasse G. vorig seizoen nog aangewezen op een dubbele compe titie. bestaat nu uit 8 elftallen daar Hulst, IJzendijke. Yerseke en Robur zijn afgedaald en Schoondjjke de plaats van Kruiningen heeft ingeno men. Zy bestaat thans uit Biervliet, E.M.M., Hulst, Yerseke, De Patrij zen, Robur, Schoondijke en IJzen dijke. Dc reserve tweede klasse ten slotte telt ook enkele vreemde ge zichten en ook hier zullen de Zeeuw se reserves het wel moeilijk krijgen. Ploegen als Alliance 2, B.S.C 2 en Dosko 2 zullen de strijd aanbinden mei. de reserves van Axel. Breskens, Goes, Middelburg, Terneuzen en Vlissingen. Nog enkele weken en we zuilen iets naders weten over de krachts verhoudingen. Vriendschappelijke wedstrijden geven daarvan meestal een zeer onduidelijk beeld. Een slechte generale wordt vaak gevolgd door een goede uitvoering Hoe het ook zij, laat ons hopsn dat de Zeeuws? voetballers zich in sportie ve stryd waardige 'tegenstanders zullen tonen en dat niet, zoals vorig seizoen, de laatste plaatsen hun deel zullen zijn. ZONDAG Om kwart voor negen kan men van- avond over Hilv. I naar fragmenten uit opéra s van Verdi luisteren. Op hot programma staan „Ivespri Sicllta- n" „Falstoff" II Trovatore", „La Traviata" cn Othello". De andere zender brengt om 22 het vermaarde Amerikaanse studentenkoor „Yale Glee Club" o.l.v. Marshall Barthlo- mew met enkele moderne liederen en ook studentenliedjes. Hilversum I (30.1.5 m.): 8 Nieuws en y£,?Iï?pporten: 815 Gramofoonmuziek; 8.25 Hoogmis: 9.30 Nieuws en waterstan den: 9.45 Gramofoonmuziek; 10 Oecume nische kerkdienst: 11.30 Gramofoonmu ziek: 12.15 Apoligie; 12.35 Gramofoonmu ziek; 12.40 Amusementsmuziek met zang: 12.55 Zonnewijzer 13 Nieuws: 13.20 Amu sementsmuziek: 13.45 „Uit het boek der boeken". 14 Zang en piano; 14.25 Kamer muziek; 14.45 Kroniek beeldende kunsten: 14.55 Collegium Muslcum Amstelodamen- se; 15.30 Katholieke causerie: 15.40 Gra mofoonmuziek: 16.10 Reportage; 16.25 Vespers: 17 Geref. kerkdienst; 18.30 Voor de strijdkrachten: 19 Nederlands kamer koor; 19.15 Kent gij uw bijbel? 19.20 Nws.; 19.45 Gramofoonmuziek: 19.50 in 't Boeckhuys: 20 Nieuws; 20.05 „De gewone man zegt er 't 2ljne van": 20.12 Gevarieerd programma: 22.37 Actualiteiten: 22.45 Avondgebed en liturgische kalender. 23 Nieuws; 23.15—24 Gramofoonmuziek. Hilversum II. (415,5 en 245 m.): 8 Nws. en weerberichten: 8.15 Postduivenberich- ten: 8,17 Gramofoonmuziek: 8.30 Voor de toeristen; 8.40 Meisjeskoor en orgel spel: 9.10 Postduivenberichten; 9.15 Ver- zoekprogramma: 9.45 Geestelijk leven, causerie; 10 Salonmuziek: 10.30 „In de tuin der poëzie"; 10.50 Lichte muziek met zang; 11.13 Cabaret; 12 Kon. Militaire ka pel: 12.30 Jeugduitzending; 12.40 Piano spel: 13 Nieuws 13.20 Populaire muziek; 13.50 „Even afrekenen heren". 14 Gra mofoonmuziek: 14.05 Boekbespreking: 14.30 Omroep-Kamerorkest en solist; 15 Filmpraatje: 15.15 Vervolg concert: 16 Dansmuziek: 16.30 Sportrevue; 17 Har monie-concert: 17.20 Mannenkoor; 17,40 Orgel-ensemble; 18 Nieuws en sportuit slagen; 18.15 Sport; 18.30 Protestantse atu- diodienst; 19 Kinderdienst: 19.30 Bijbel- vertelling: 20 Nieuws: 20.05 Actualiteiten; 20.15 Promenade-orkest en solist; 21 Lich te muziek; 21.20 „Even afrekenen heren"; 21.30 Walsmuziek: 22 Amerikaans studen tenkoor 22.25 Amusementsmuziek: 23 Nieuws; 23.1524 Gramofoonmuziek. Engeland, (Home Service. 342 m.): 12.15 Gramofoonmuziek; 12.55 Weerberichten; 13 Nieuws: 13.10 Causerieën en muziek; 13.40 „the Muted strings": 14.15 Tuinbouw- praatje; 14.30 Landbouwpraatje; 14.40 BB C-koor en solist; 15 Viool en piano; 16.45 Causerie over Lavender; 17 Voor de kin deren: 17.55 Weerberichten; 18 Nieuws; Amerikaanse nieuwsdienst;' 18,30 BBC- opera-orkest; 19.30 Vogelzang; 19.48 Kerk- 1 lenst; 20.2S Liefdadl idigheldsïroepf 20.30 ipel; 21 Nieuws; 21,15 Causerie; 21,30 Klankbeeld; 22.30 Epiloog; 22.38 ..Mozaik" 7 Nieuws; 7.15 Ochtendgymnastiek; 7. Gramofoonmuziek; 7.40 Een woord vo 23—23.03 Nieuws. Engeland. (Light programma 261 en 1500 m.): 12.30 „Twintig vragen": 13 Verzoek programma: 14.15 Filmmuziek; 13 Oeva- rieerd programma; 10.30 Filmprogramma: 16.30 Verzoekprogramma; 17,30 Toat; 18 Gevarieerd programma; 18.30 idem; 19 Nieuws en radiojournaal: 19,30 Gavarieerd programma; 20.30 Community-slnging; 21 „Het Palm Court Orchestra" en tollate; 22 Nieuws: 22.15 Orgelspel; 22.45 Causerie over christelijke liederen: 23 Ensemble Leslie Baker; 28.30 Gramofoonmuzltk; 23.5624 Nieuws. Brussel-Vlaams (322 m.): 12 Gramo foonmuziek; 12.32 Orkest Maurice Mi- chiels; 13 Nieuws: 13.15 Gramofoonmu ziek; 13.30 Voor de aoldaten; 14 Opera ..Andrea Chenler". grl. pi.; 16 Reportage; 16.45 Gramofoonmuziek: 17 Omroepsym- Ïihonie-orkest en aollste; 18.05 Gramo- oonmuziek; 18.30 Godsdienstig half uur; 19 Nieuws; 19.30 Gevarieerd programma: 21.30 Actualiteiten: 21.45 Dansmuziek; 22 Nieuws; 22.15 Verzoekprogramma: 23 Nieuws: 23.05—24 Gramofoonmuziek. Brussel-Frans (484 m.): 12.08 Omroep orkest; 13,10. 14.30, 15. 16.45 en 18 Gra mofoonmuziek; 19 Godsdienstig halfuur: 20Omroepo rkest; 21.30 Gramofoonmu ziek; 22.10 Dansmuziek; 23 en 23.30 Gra mofoonmuziek. MAANDAG. Het Orcheatre dux Conservatoire de Paris geeft een Beethoven-concert o. l.v. Bruno Walter In Edinburgh in het kader van het Internationaal Festival for Music and Drama. Uitgevoerd worden In de uitvoering die om 19,30 door Hilv. I gerelagesrd wordt, de Egmont-ouverture en de eerste in de derde symphonie. Om 21.55 brengt Hilv. II een Salnt-Saëns-programma van het Radio-Philharmonlsch Orkest o.l.v. Albert van Raalte. U kunt dan luisteren naar het vierde planoconcert (solist Theo v. d. Pas) en de derde symphonie. ,10 voor Gewilde muziek; 8.45 Gramófoonmuslek; 0.15 Voor de zieken; 9.40 Gramofoonmu ziek: 10,30 Morgendienst: 11 Gramofoon muziek 11,20 Voordracht: 11,40 Plano concert; 12,10 Gramofoonmuziek; 12,30 mededelingen; 12.33 NCRV-koor en ao- listen; 13 Nieuws; 13.15 Mandoline-orkest: 13.45 Gramofoonmuziek 14 Voor de jeugd; 14.30 „The Messiah"-oratorium gr. pi.; 15.30 Sextet; 16 Bijbellezing; 16.45 Gramo foonmuziek; 17 Voor de kinderen; 17.15 muziek 18.15 Sportrubrlek; 18.30 Voor de strijdkrachten; 19 Nieuws; 19,15 Boekbe spreking; 19,30 „Orchestre du conserva toire de Paris" 21,20 Klankbeeld; 21.60 Gramofoonmuziek; 22.10 Strijkkwartet; 22,45 Avondoverdenking; 23 Nieuws; 23,15 Pianoconcert. Hilversum II 416 m.: 7 Nieuws; 7.15 Gramofoonmuziek; 8 nieuws en weerbe richten; 8.15 Gramofoonmuziek; 8,40 Or gelspel; 9 plano en viool; 10 „Voor ouden van dagen", causerie; 10.05 Morgenwij ding; 10,20 Gramofoonmuziek: 10.30 Voor de vrouw 10.45 Voor de zieken; 11.25 Bas en plano; 11.40 Voordracht; 12 Accordeon- muziek; 12.30 Mededelingen: 1,1.33 Voor het platteland: 12.38 Planoduo en zang: 13 Nieuws; 13,15 Kalender; 13.20 Roe meens orkest; 13.45 Gramofoonmuziek; 14 Viool en piano; 14,30 Onze dampkring, causerie; 14.45 Gramofoonmuziek; 15.05 Met de hakken over de sloot, hoorspel; 16.20 Gramofoonmuziek: 17 Voor dt Jeugd; 17,30 Gramofoonmuziek; 18 Nws.; 18.15 Vara-varla; 18.20 Tango's en rum ba's; 18.45 Parlementair overzicht; 19 Gramofoonmuziek: 19.15 Volk en toneel, causerie; 19.30 Alt en plano; 20 Nieuws; 20.05 Actualiteiten; 20.15 Promenade-or kest en solisten; 20.50 De ducdalf; 21 Ca baret; 21.40 Nieuws van de Europese Raad te Straatsburg: 21.55 Radiophilharmonisch orkest en solist; 23 Nieuws, 23.15—24 Gra mofoonmuziek. Engeland BBC-Home Service (342 m.l: 11 Voordracht; 11.15 Viool en piano; 12 The blue mariners; 12.25 Gevarieerd pro gramma; 12.55 Weerberichten: 13 Nieuws; 13.10 Orkest Harry Davidson; 14 Gramo foonmuziek; 14.40 Orgelspel; 15 Sopraan en piano; 15.30 Twintig vragen; 16 Het Knarpen orkest; 16.30 Gramofoonmuziek; 17 Voor de kinderen; 17.55 Weerberichten; 18 Nieuws; 18.16 Sport 18.20 BBC Revue orkest: 18.45 Strijkorkest; 19.15 Gevari eerd programma: 19.45 Het Londens Phll. harmonisch orkest en solisten; 21 NitUWS; 21.15 Hoorspel; 22.35 Intermezzo; 22.45 Reportage; 23—23,03 Nieuws. Engeland. (Light programma 261 en 1500 m.): 11 Orkest John Reynders en solist; 11.45 Voordracht; 12 Voor dc kinderen: 12.30 BBC Welsh Orchestra en solist; 13.15 Orkest Oscar Rsbln en zang; 14 Voor dc vrouw: 15 Miniature orchestra; 15.30 Or kest Syd Dean: 16 Voordracht: 16.15 Pi anospel; 16.30 Hoorspel; 18 Orgelspel 18.30 Dansmuziek; 19 Nieuws; 19.25 Sport; 19.30 Gevarieerd programma; 20 Verzoekpro gramma; 20.45 Hoorspel; 21.15 Gevarieerde orkestmuziek: 22 Nieuws: 22.15 Dansmu ziek 23 Voordracht; 23,16 Het „Spa or chestra" en solist; 23.5624 Nieuws. Brussel-Vlaams (322 m.l; 12 Gramofoon muziek; 13 Nieuws; 13.15 Gramofoonmu ziek; 14 Voor de vrouw; 17 Gramofoon muziek; 17.05 Nieuws: 17.15 Dansmuziek; 18 Gramofoonmuziek; 18.25 Boekbespre king; 18.30 Voor de soldaten: 19 Nieuws: 19.30 „Orchestre du Conservatoire de Pa ris": 21,10 Actualiteiten: 21.25 Omroepor kest; 21.50 Gramofoonmuziek; 22 Nieuws; 22.15 Verzoekprogramma: 22.55—23 Nws. Brussel-Frans (484 m.): 12.05, 13.15. 13.32, 14—15 en 1710 Gramofoonmuziek; 18.30 Omroepkoor: 19 en 20 Gramofoon muziek; 20.30 Hoorspel; 21 Gramofoonmu ziek; 21.15 Omroeporkest; 22.15 Dansmu ziek. ZON EN MAAN. 4 September; Zon: op 5 54 onder 19.22 Maan: op 18.53 onder 1.52 5 September: Zon: op 5.57 onder 19.20 Maan: op 19.09 onder 3.11 4 September HOOG WATER U.+NAP U.+NAP LAAG WATER u.—NAP u.—NAP Vlissingen 12.13 1.57 6.02 1.63 18.33 1.80 Terneuzen 0.17 1.74 12.42 1.76 6.34 1.84 19.06 2.00 Hansweert 0.42 1.88 13.06 1.89 7.11 1.89 19.44 2.16 Zierikzee 1.02 1.28 13.30 1.20 6.50 1.36 19.19 1.48 5 September Vlissingen 0.45 1.72 13.03 1.74 6.52 1.70 19.21 1.96 Terneuzen 1.12 1.91 13.32 1.92 7.25 1.90 19.55 2.16 Hansweert 1.42 2.04 14.00 2.02 8.04 2.06 20.34 2.32 Zierikzee 2.04 1.37 14.25 1.26 7.39 1.36 20.08 1.58

Provinciale Zeeuwse Courant | 1949 | | pagina 5