PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Sowjet-deserteur kreeg berouw Afscheid Schelde-directeur Ir. H. C. Wesseling D£ BILT IN STRAATSBURG WORDT HET ST0RMSEIN GEHESEN HET WESTEN PLEEGT OVERLEG OVER J0EG0-SLAVIE Duitse Volkspolitie is militaiie organisatie Washington voldeed aan Russisch verzoek tot uitlevering De economische situatie eist actie Vandaag Italiaanse gezant onderbrak zijn vacantie Dertig jaren van vooruitgang voor Zeelands grootste industrie VOORSPELT: 192cjaargang - No. 213 Oagblai uitgave van de firma Provineie Zeeuwse Courant. Directie F. van de Velde en F. B den Bot. Adj. W. de Pagter. Hoofdre.: G. Baliintijn, Pl.verv.: W. Leeiouwei en H.. A. Bosshardt, ABONNMENTSPRLJS 32 ct. per week; fj.90 p. kw.; fr. p. p. t 4.15 Der kw Losse nummers 10 cent WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Donderdag 1 Sept. 1949 ADVERTENTIEPRIJS: 18 ct. per mm. Minimum p. advertentie £2.50. Ingez. mededelingen dubbel terlcf. Kleine advertenties (max. 8 regels» van 1—5 regels t 1.—. iedere regel meer 20 cent. „Brieven of adres Bureau van dit blad" 25 cent meer. Giro nr. 359300 P.Z.C., Middelburg. Bur. Vllöngen vValstr. 58-ö0. tel. 2355, 8 lijnen (b.g.g. 2357) - M'burg Londense Kaai 29, tel. 2077 en 2924 - Goes: L. Vorststr. 63, tel. 2475 (bg.g. 2228) - Oostburg: Pr. Mauritsstr. 12, tel. 102 - Terneuzen: Brouwerijstr. 2 - Zierikz.ee: N. Bogardstr. C 260. tel. Verllaring van Britse miltaire bestuur. Door het Brise militaire bestuur van Duitsland s een overzicht ge publiceerd, waain wordt verklaard, dat de „volksptitie" in de Sovjet. Russische zóne ilechts weinig weg heeft van een trganisatie voor vre destijd. ,,Zij is ;eheel of> militaire leest geschoeid", aldus deze verkla- ring. De totale stertte van de „volks- politie" de bireitschaften" ge wapende reserviiten) wordt in het Britse overiicht niet genoemd, doch volgens acente schattingen van de Duitse pes is deze tussen de tachtig en hondirdduizend man ge legen. Volgens het Britse overzicht is de militaire oefemig van de „volkspo litie" in Mei vai dit jaar begonnen en zal zij in Jantari van het volgen de jaar voltooid zijn. Minstens twee der hooggeplaatste officieren van deze in de Sovje^Russische zóne ge legerde politietroepen zijn voorma lige generaals van het Duitse leger, namelijk de generaais-majoor Wulz en Von Weech, Op twintig Augustus jl. is een ■aantal Duitse geperaals uit Moskou te Berlijn teruggekeerd. Men ver moedt, dat deze generaals zich zul len bezig houden met een verdere uitbreiding van het instituut der „volkspolitie" of met het organise ren van propaganda-campagnes voor het door de Russen geïnspireerde „nationale front." De sterkte van een „bereitschaft" is ongeveer 250 man. De uitrusting is niet uniform, machinegeweren, automatische pistolen en geweren vormen de wapens. Het aanwerven van recruten voor - ••Volkspolitie" blijft voortgang vinden. Jonge werklozen worden in- gelyfd, indien zij politiek betrouw- baar worden geacht en voldoen aan de lichamelijke eisen, i 'irru bestaat echter", aldus be sluit het overzicht van het Britse militaire bestuur, „een tekort aan vrqwilligers voor de ..volkspolitie", daarom wordt thans van vele fabrie- l^°.n ,°9elst- dat zij een bepaald aan- tal..Ied?.n van hun werknemers als „vrijwilligers voor dienstname af staan." t "7's Hertogenbosch is op 84-jarige leeftijd overleden ir. J. Dony, consul-ge- •,n°'i0ra,,r-.va" Als architect heeft, hij de leiding gehad van dc bouw van kerken, ziekenhuizen en andere openbare gebouwen. sen te voldoen aan een verzoek om naar de Amerikaanse kant van een brug te komen om Barsow over te nemen. Zij stonden er op, dat men naar het midden van de brug zou ko men. Aan Barsow werd nog eens ge vraagd, of hij bezwaar tegen de uit levering had. Hij mompelde dat hij niets had te zeggen. Toen hij naar de Russische officieren op de brug toe ging, glimlachte hij. Ook de Russen glimlachten toen zij hem in een auto duwden en wegreden. )pzienbarende affaire in de Ver. Staten. Anatol P. Barsow, een 32-jarige luitenant.viieger by de Russische luchtmach, die vorig jaar naar de Ver. Staten deserteerde, is op last van de Amerikaanse autoriteiten naar Europa overgebracht en Woens. dagmorgei op de demarcatielijn te Urfahr in Oostenryk aan de Russen overgégevn. Zoals \\j gisteren meldden had de Sovjet-ambassade in Washington aangedron;en op zijn uitlevering, nadat Barsow daartoe zelf de wens had te kenen gegeven. Voor tot uitlevering werd besloten was de ge hele nachf telegrafisch van gedachten gewisseld tussen het departement van buiteilandse zaken in Washington en de Amerikaanse legerautori- teiten in lostenryk. Washingtn stond op uitlevering, maar het lger was er tegen. De mili tairen wilón, dat pogingen in het werk zoude worden gesteld om Bar sow van gdachten te doen veran deren. Dc voormlige deserteur heeft sinds Juli vele beoeken aan de Sowjet-am- bassade te Washington gebracht en veronderstel wordt, dat hij daar ge heimen vande Geheime Dienst heeft onthuld. In welingelichte kringen te Washingtonvordt zelfs verklaard, dat de terugkee van Barsow naar de Sow jet-Unie een reorganisatie in de Geheime Dinst, zowel te Wenen als te Washingtn, noodzakelijk zal ma ken. De affaireheeft in de Ver. Staten groot opzien gebaard. Barsow was sa men met de !8-jarige Russische navi gator Peter ürigow uit de Oekraine in een Russishe bommenwerper naar de Amerikaaise zóne van Oostenrijk gedeserteerd.De Russische vliegers vertelden de Amerikaanse legerauto- riteiten, dat zj geluisterd hadden naar de uitzendingn van de „Stem van Amerika" en de mooie staat Virginia wilden zien, ae in één van de uitzen dingen was eschreven. Het Ameri kaanse miniterie van Buitenlandse Zaken verleeide hen toegang tot de V.S. als politêke vluchtelingen. Zij maakten een ;ocht door Virginia en verwierven veil publiciteit. De beide Rusen raakten in het ver geetboek tot Dnsdag jl.. toen de Sow- jetambassade ii Washington meedeel de. dat Barsowop 28 Juli naar de am bassade was gecomen, berouw had ge toond en had rerzocht hem naar zijn vaderland terig te- laten gaan, welk verzoek werd ilgewilligd. Nadat hij de ambassade had verlaten had men niets meer van hem gehoord. Het Ameriluanse ministerie van Buitenlandse Zken maakte hierop be kend, dat Bar9w in hechtenis was genomen. Hij Z'U worden teruggezon den en in de glegenheid worden ge steld, naar de iowjet-Unie terug te keren, zo hij dt wenste. Bij de uitleveriig weigerden de Rus,- Kinderen in de rechtszaal bij i het proces von Manstein. De pres. van de Britse mil. recht- j bank in Hamburg, waarvoor veld- j maarschalk von Manstein terecht staat, moest .Woensdag de in de zaal aanwezige Engelse moeders verzoe- ken haar kinderen naar buiten te i brengen. De president zeide, dat hij ver- i scheidene kinderen in de rechtszaal had opgemerkt. De ouders dezer kin- j deren dienden zich af te vragen of j dit wel verantwoord was. daar er stukken zouden worden voorgelezen over de Russische veldtocht, die verschrikkelijke dingen aan het licht brachten. Hierop zetten enkele jon gens hun koptelefoon af en holden, na hun moeders te hebben aangeke ken, de zaal uit. Een uur nadat de president zijn tactvolle vermaning had doen horen, kwamen twee andere Engelse vrou wen de zaal binnen met een jonge tje van nauwelijks vijf jaar oud Waarschijnlijk werd hij door zijn kleine gestalte niet door de president opgemerkt, wel echter door von Man stein. die afkeurend het hoofd schud de. Het knaapje zette een koptelefoon op en luisterde rustig Zarah Leander heeft een contract ge tekend met de Real-filmmaatschappij te Hamburg. Mén verwacht, dat zij in de herfst naar Duitsland komt voor de opna men van een nieuwe film. De uit 23 leden bestaande economische commissie van de Europese Assemblee heeft Woensdag een beroep gedaan op de V.S. om de invoer, rechten te verlagen en een waarschuwing gericht tot de bevolking van Europa, dat zy gevaaT loopt spoedig honger te lijden en zonder werk te geraken. Dit beroep wordt gedaan in het door de commissie uitgebrachte rap port, dat Vrijdag a.s. in de Assemblée behandeld zal worden. Indien het rapport zal worden goedgekeurd zal het aan de ministers van Buitenland se Zaken worden overgedragen, die tot verdere actie móéten overgaan. Het rapport der commissie bevat vijf belangrijke voorstellen: 1. Aan het „kabinet" van ministers van Buitenlandse Zaken wordt ge vraagd alle practische stappen te ne men voor het zo spoedig mogelijk tot stand komen van een veelzijdig be talingssysteem met inbegrip van het herstel van de omwisselbaarheid der Europese valuta's mits de noodzake lijke beveiligingsmaatregelen voor de overgangsperiode worden getroffen; 2. De oprichting van een perma nent raadgevend orgaan voor cre- dietpolitiek; 3. Het bijeenroepen van een econo mische conferentie van de 12 leden- landen en hun overzeese gebiedsde len; 4. Het zo spoedig mogelijk bijeen roepen van een industriële conferen tie. waarop vertegenwoordigd zullen zijn werkgevers, werknemers, ver bruikers en overheidsdiensten, voor het doen van concrete voorstellen aan de Assemblée tot verhoging der pro ductie van de voornaamste industrie- en landbouwbedrijven; 5. Het opstellen van een ontwerp- Europese conventie voor de controle op internationale kartels. Het vraagstuk van de valuta-omwis- selbaarheid werd in het rapport der commissie opgenomen, ondanks oppo sitie van de zijde der Britse labour- vertegenwoordigers. Laatstgenoemden slaagden er echter in de commissie er van te overtuigen, het devaluatie- vraagstuk niet aan te roeren, in ver band met de komende financiële be sprekingen te Washington. l-rgeiijk met het begin van de Kondetufel-eonferentie ln Den Haug, num in HM*»! des Indes ie Batavia de vierde formele vergadering van dc Centrale Gemengde Commissie een aanvang. Een overzicht van de ver. gadering; links de Nederlandse delegatie, rechts de Republikeinse. Achter de tafel de Milex Board en de Unci, terwyl op de voorgrond vertegenwoordigers van de B.F.O. zich bevinden. R.T.C.-gedelegeerden bezochten Amsterdam. De leden van de delegaties der R. T.C, hebben Woensdag een bezoek gebracht aan Amsterdam. Het gezel schap, ruim 150 personen lellend, werd ontvangen in het stedelijk mu seum en maakte in auto's een rit door de stad. De stoet van bijna 50 automobielen, voorafgegaan en geëscorteerd door motorpolitie, trok uiteraard grote be langstelling en velen bleven op het trottoir staan om de lange slang van voertuigen te zien passeren. Het feit dat duizenden Amsterdammers ter ere van de verjaardag van H.K.H, Prinses Wilhelmina de vlag hadden uitgestoken, gaf de stad een vrolijk aanzien. In het Amstelhotel verenigden al len zich aan 'n lunch. Burgemeester d'Ailly, die de tafel presideerde, wijd de een dronk aan H.M. de Koningin, waarna het Wilhelmus werd gespeeld en gezamenlijk gezongen. De lunch werd besloten met het spelen en zin gen van het Indonesia Raja, het In donesische volkslied. is het 350 jaar geleden, dat de Nederlandse zeevaarder Corne- lis de Houtman, door de Atjehers werd vermoord. V.- Dinsdagmiddag heeft de voorzitter van de „Federation Internationale Phar- maceutique". dr. E. Host Madsen uit De nemarken de dertiende algemene verga dering van de federatie, in het Indisch Instituut te Amsterdam geopend. In zijn openingswoord sprak hij de wens uit. dat het Congres aanleiding zal geven tot een krachtig, blijvend contact tussen de deel- nmende landen. Militair gedood tijdens demonstratie in Utrecht. Tijdens een Woensdagmiddag in de omgeving van het Utrechtse stadion gehouden militaire demonstratie in het kader van de garnizoensdag, is een militair door een vallende pro jectielhuls dodelijk gewond. Het slachtoffer, de 'sergeant Koster uit Hengelo, bevond zich onder het publiek, dat een demonstratie gade sloeg, De huls van het afgeschoten projectiel viel van vrij grote hoogte precies op' het hoofd van de sergeant, en de kracht van de klap was zoda nig, dat zijn schedel brak. Hevig bloedend werd hot slachtoffer naar het militair hospitaal vervoerd, waar onmiddellijk tot «en hersenoperatie werd besloten, welke echter niet meer heeft mogen baten. Toen de ouders, die per auto uit Hengelo wa ren opgehaald, aankwamen was hun zoon reeds overleden. 45 nieuwe textielpunten. Het ministerie van economische za ken deelt mede, dat met ingang van 1 September, van de textielkaart VA 905 geldig worden, de bonnen ge merkt „U één punt", „V één punt". „U vijf punten", „V vijf punten". „U reserve" ter waarde van 10 punten en „V reserve" ter waarde van 15 punten. De Amerikaanse minister van buitenlandse zaken, Dean Aeheson, ver. klaarde Woensdag, dat de Westelijke mogendheden overleg pleegden over de Russische „zenuwenoorlog" tegen Joego-Savie. De V.S. hielden de ontwikkelingen zeer nauwlettend in het oog. De ambassadeurs der W'es. tclyke mogendheden in Belgrado pleegden met elkaar overleg. Volgens Aeheson had'Joego-Slavië de V.S. geen verzoek om wapens ge daan. De Grieken schenen, na hun re cente overwinning in het Grammos- gebergte. op weg te zijn naar een op lossing van het guerilla-vraagstuk. De Italiaanse gezant te Belgrado, Enrico Martino. die een korte vacan tie in Oostenrijk doorbracht, is Hartelijke en waarderende toespraken. In het tot de laatste plaats bezette Scheldekwartier te Vlissingen heeft Woensdagmiddag ir. H. C. Wesseling, na een werkzaamheid van dertig jaren als directeur der N.V. Kon. Mij. De Schelde, afscheid genomen in ver band met. zyn op 1 September ingaand pensioen. Woorden van grole waardering werden bij deze gelegenheid gesproken. Nadat de scheidende directeur en zyn echtgenote welke laatste fraaie bloemen ontving door ir. J. Blokland Visser namens het huldi gingscomité waren ontvangen en bin nengeleid, namen zij plaats te midden van de andere directieleden der N.V. Kon. My. De Schelde, ir. A. Smit, ir. H. XV. van Tyen en ir. J. W. Hup- kes, terwijl tevens aanwezig waren oud minister dr J. van Dyk als pre. sident commissaris, mr. L. G. Kor. tenhorst. en ir. J. C. L. Smit als com. missarissen en vertegenwoordigers van de Scheldefabriek te Dordrecht, Schelde-Landaal te Utrecht en de fa. Bjjker te Gorinchem. Tevens warén vertegenwoordigd de leidende figuren uit het Scheldebe- dlrijf, als mede de besturen der ver schillende organisaties van 't perso neel van De Schelde. DR. J. J. VAN DIJK SPRAK Als eerste spreker trad als presi dent commissaris dr. J. C. van Dijk naar voren, die het van zelfsprekend noemde, dat het afscheid van een directeur, die gedurende dertig jaren deel uitmaakte van de directie en de helft daarvan oudste directeur was. niet onopgemerkt voorbijgaat. In de Scheldedirectie zal men ir. Wesse ling missen als een bekwame leiding gevende persoonlijkheid met veelja rige ervaring. Wat onder het direc teurschap van ir. Wesseling tot stand kwam noemde spreker eerbiedwek kend en een bewijs dat voortdurend en met succes gestreefd is naar uit breiding. Door tijdige aankoop van terreinen werden goede uitbreidings mogelijkheden verkregen. Deze vooruitgang werd natuurlijk geboekt ook dank zij de activiteit der andere directieleden en het ganse personeel, maar ir. Wesseling is de drijvende kracht geweest en zijn naam zal daarom met ere genoemd blijven. Spreker herinnerde aan de bezet tingsjaren, waarin ir. Wesseling en ir. H. W. van Tijen met inzet van hun ganse persoonlijkheid De Schelde hebben bewaard en een dagelijkse strijd van sabotage en verzet tegen de overheersers hebben gevoerd. Was deze strijd niet zo energiek ge voerd, het Scheldepersoneel zou in Duitsland te werk zijn gesteld, de machines zouden waarschijnlijk zijn verdwenen. De Willem Ruys is van dit succes van sabotage en verzet het glorierijke varende bewijs! Wat er na de bevrijding geschiedde, toen zonder vorm van proces de hand werd geslagen aan beide directeu ren, noemde spreker 'n schrijnende tegenstelling met hetgeen tijdens de oorlog in het belang van het vader land werd gedaan. Dr. van Dijk zeldc, dat dit afscheid ook in het leven van ir Wesseling persoonlijk een leegte zal brengen, maar wenste hem niettemin aan de zijde van zyn echtgenote, die hem in moeilijke tijden zo dapper steunde, een goede toekomst. Deze wens liet spreker vergezeld gaan van het aan- N.V. Kon. My. De Schelde. REDE VAN IR. H. W. VAN TIJEN Uitvoerig schetste hierna ir. H. W. van Tijen, sprekende namens het ge hele Scheldepersoneel, wat er onder het bestuur van ir. Wesseling tot stand kwam bij de Schelde. Waren er dertig jaar geleden ruim 1600 ar beiders, thans zijn het er ruim 4200, besloegen de fabrieken toen 24 H.A., thans beslaan de terreinen 46 H.A. Was er toen een droogdok uit de ze ventiende eeuw en slechts twee be hoorlijke hellingen met enkele pro visorische bouwplaatsen, thans is de outillage, zoals men die maar wen sen kan. Bovendien zijn er fabrieken in Dordrecht en Breskens en een nauw met De Schelde samenwerkend bedrijf in Gorcum. Alles is gemoder niseerd en gespecialiseerd en de re putatie op het gebied der scheeps bouw is niet alleen behouden en be vestigd, tevens is de basis van het bedrijf sterk verbreed en worden be halve schepen ook installaties voor electrische centrales, constructiewer ken, bruggen, koelmachines en weg transportmiddelen vervaardigd. Ook op sociaal gebied werd enorme vooruitgang geboekt. Terwijl het ge middelde weekloon steeg met 219 proc. steeg het gemiddelde uurloon met 284 procent, hetgeen verband houdt met betaalde vacantie, vacan- tie-toeslagen, vergoedingen voor klein verzuim en andere sociale maatregelen. Naast de andere soci ale maatregelen wees spreker nog met name op de zorg voor goede arbeiderswoningen, waarvan De Schelde er in 1919 456 had en thans ondanks de oorlogsvernielingen 913. Ten slotte wees spreker op de verbeterde vakopleiding, die door ir. Wesseling werd nagestreefd. Ir. van Tijen zeide te begrijpen, dat geen schip alleen onder zijn kapitein vaart, dat ook de verdere bemanning een grote rol speelt. Maar na de goed volbrachte reis der laatste 30 jaren mag men de gezagvoerder niettemin complimenteren met zjjn succes. Ook ir. van Tijen herinnerde aan de oorlogsjaren, aan sabotage en verzet, toen 2000 mensen, die voor het Schel- debedrijf van geen enkel belang wa ren. in staat werden gesteld, hier on der te duiken. Na de bevrijding be gon onmiddellijk het wederopbouw- werk. dat leidde tot de herrijzenis van De Schelde. Diep, zeide spreker de vernederende behandeling te be treuren, die instanties, die niet van de werkelijke omstandigheden op de hoogte waren, ir. Wesseling deden ondergaan. Nog meer te betreuren achtte spreker het, dat ir. Wesseling, na, vier jaren van succesvolle arbeid, thans afscheid neemt zonder dat deze pijnlijke vergissing officieel is erkend en goedgemaakt. Spreker dankte voor alles wat ir. Wesseling in het belang van Schelde en Scheldepersoneel ge daan heeft en zeide ten slotte, dat nu de Commodore het schip verlaat de bemanning langs de reling staat geschaard en alle handen ten afscheid wuiven. Namens het personeel bood spieker een tafel, een foto van de Willem Ruys en een geschenk onder enveloppe aan. SLOTWOORD IR WESSELING Ir. H. C. Wèsseling beantwoordde de sprekers, dankend voor de iot hem gerichte woorden, zeggend, dat het afscheid hem zwaar valt. Spreker zeide geen overzicht té willen geven van hetgeen er in de dertig javen van zijn directeurschap is geschied en wees er slechts op. dat aan uitbrei ding 15 millioen werd besteed en de boekwaarde slechts steeg met een half millioen gulden. Spreker zeide dankbaar te zijn. dat hij had kunnen medehelpen aan de opbouw na de moeilyke oorlogsjaren en meende, dat er nog steeds idealen zijn na te stre ven. Wel moet men echter in aanmer king nemen, dat de Schelde na de oorlog de wind in de zeilen heeft ge had en dat er moeilijke tijden kun nen aanbreken. Ir. Wesseling sprak, na opgemerkt te hebben, dat de tijd van rechteloos heid na de bevryding voorby is, woor den van dank tot allen, die hem in- moeilijke tijden bewijzen van vriend schap hadden gegeven en die in de dertig jaren van zijn directeurschap met nem samenwerkten in het be lang van De Schelde. Spreker meende, dat moeilijke jau ren voor ons land en voor de Schelde in het vooruitzicht liggen, maar merkte op: Behoudt de goede Schcl- degeest, dan is de toekomst verze kerd. Nadat verversingen waren aange boden, namen zeer velen persoonlijk afscheid van ir. Wesseling cn zijn echtgenote. Woensdag met spoed naar Rome ver trokken. waar hij met de Italiaanse minister van Buitenlandse Zaken, graaf Carlo Sforza. besprekingen voer de over de Joegoslavische situatie. Later werd bekend gemaakt, dat de gezant vandaag naar zijn post te Bel grado zal terug keren, in plaats van zijn vacantie in Oostenrijk te vol tooien. Van een zegsman werd vernomen dat Italië er in de eerste plaats naar streeft niet betrokken te worden in enige botsing in de Balkan. Italië slaat echter de ontwikkeling van het geschil tussen maarschalk Tito en het Krem lin eveneens nauwlettend gade. in verband met zijn aanspraken op Triest, dat ook door Joego-Slavié wordt begeerd. Door het officiële Joegoslavische persbureau Tanjoeg werd. Woensdag de juistheid ontkend van in buiten landse bladen gepubliceerde berichten, volgens welke er Joegoslavische troe pen zouden zijn samengetrokken in Macedonië. ln kringen, die in contact met het Oostenrijkse ministerie van Buiten landse Zaken staan, werd Woensdag verklaard dat Tsjechoslowaakse grens wachten de grens tussen Tsjecho-Slo- wakije en Oostenrijk hebben gesloten. Niemand wérd toegestaan Tsjecho- Slawakije binnen te komen of er uit te vertrekken. De reden van de grens- sluiting is niet bekend. Zal Yoego-Slavië klacht bij de Veiligheidsraad indienen? Functionarissen'der V.N. en de leiders der delegaties t<- Lake Suc cess hebben geen aanwijzing ontvan gen. dat Joego-Slavië van plan is bij de Veiligheidsraad een klacht tegen de Sowjet-Unie in te dienen, doch men acht een dergelijke stap hier waarschijnlijk, aldus meldt Reuter uit Lake Success. Engelse noch Amerikaanse afge vaardigden zijn voornemens het ini tiatief in dezen te nemen. Zij laten het aan de Joegoslavische regering over om te beslissen, of haar geschil met de S.#-'jet-Unie een „situatie" vormt, die een gevaar voor de wereld vrede kan vormen. IN HET WESTEN IETS KOELER. Weersverwachting tot Donderdagavond. Warm en aanvankelijk droog weer met veranderlijke bewolking, In de namiddag echter enkele vevsorcide buien. Zwakke tot matige wind tus-eri Oost en Zuid. In het Westen van het land later Iets koe ler.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1949 | | pagina 1