N NIEUWS UIT ZEELAND VERMIST JONGETJE TE AMSTERDAM OPGEGRAVEN IEUWS In een O T E D O P Gemeentesecretaris van Grijpskerke nam afscheid. WALCHEREN Vereniging „Zeevaartschool" te Vlissingen. jT-genda 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT WOENSDAG 31 AUGUSTUS 1949 Vermoedelijk onder zand bedolven geraakt. Dinsdagmorgen omstreeks half elf is het lijkje van het drie en half jaar oude jongetje Abr. van der Mey. dat sedert 28 Juli vermist ls. opgegraven op het zandterrein tussen de spoor lijn en de Pontanusstraat te Amster. dam. Op dit terrein was het kindje ook het laatste gezien. Het kind werd gevonden door ar beiders van publieke werken, die op aanwijzingen van de kinderpolitie en met toestemming van de burgemees ter reeds enige tijd bezig waren het gehele zandterrein om te gooien. Men vermoedt, dat het kind terwijl het hier speelde onder het zand be dolven is. Het had tenminste toen het gevonden werd nog een schepje in de hand. De politie heeft het terrein geheel afgezet en stelt een nauwkeurig on derzoek in. Het is aan een buurtbewoner te danken, dat tenslotte na 34 dagen onafgebroken zoeken en speuren, het lijkje van de 3^ jarige Abr. van der Mey is gevonden. De man had 't zand- storten op het terrein aan de Pon tanusstraat geobserveerd en het was hem opgevallen hoe telkenmale tros sen peuters aan de zandauto's hingen als deze het terrein opreden. Wan- T ransportarbeiders veroordelen communistische activiteit. INTERNATIONAAL CONGRES NEEMT SCHERPE RESOLUTIE AAN. Het congres van de internationa le transport^rbeidersfederatie (I.T. W.F.), dat té Rotterdam gehouden wordt, heeft Dinsdag vier resoluties aangenomen, waarvan er één han delt over het communisme. Geconstateerd wordt, dat commu nistische vakorganisaties over de gehele wereld hun ondermijnende ar- eid verscherpen. Communisten trachten de contró- le te krijgen over verschillende or ganisaties, zogenaamd om de belan- f;en der arbeiders te dienen, doch in eite om deze organisaties dienst baar te maken aan de belangen van de buitenlandse politiek der Sovjet unie. De vergadering veroordeelt deze activiteit als strydig met de belan gen van de vrijwillig georganiseer de arbeiders van de gemeenschap en van de vrede. De resolutie dringt er verder bij het bestuur op aan een anti-commu nistische campagne te beginnen. In een resolutie over net voort durende misbruik van de Panamese vlag heet het, dat nog een laatste poging zal worden gedaan tot een minnelijke schikking. Tot zolang zal een boycot van Panamese schepen worden uitgesteld. De valse bankjes van f 100.-. Het onderzoek naar de valse bankbil jetten van f 100.die de vorige week in Zuid-Limburg in beslag zijn genomen, is nog niet afgesloten. Het wordt deze week voortgezet in Duitsland door de ryksre- cherce. afd. falsificaties, in samenwerking met de recherche van Heerlen, in welke plaats ook een vijftal valse 100 gulden- biljetten in beslag werd genomen en de Kon. Marechaussee, die de eerste arresta tie in deze zaak verrichtte. wy vernamen hierover het volgende: De vorige week Woensdag vervoegde zich in een winkel te Susterseel een Duitser, die eon pakje sigaretten met een briefje van f 100.— wilde betalen. Toen de win kelier het briefje gewisseld had. vroeg de man hem nog een briefje van honderd te wisselen; een reiziger in de winkel ont dekte echter, dat dit briefje vals was. Het watermerk was er nl. wel op gedrukt, doch niet zichtbaar, als men het biljet tegen het licht hield. De Duitser ver dween daarop weer. met medeneming van dc twee biljetten. De winkelier deed geen aangifte, doch via de reiziger kwam de politie de zaak ter ore. De volgende dag werd de Duitser gearresteerd: hij was nl. weer de grens overgekomen om eens te informeren, of de politie al achter hem aanzat. Zijn arrestatie leidde de volgende dag tot arrestatie van nog twee Duitsers te Dangelt, die zich ook aan uitgifte van valse f 100.— briefjes hadden schuldig ge maakt. Over de herkomst tast de politie nog 'in het duister. Gedurende dc aigelopcn week wer den bij de landbouwer D. van Bavel te Oosternout drie kalveren door een wilde hond doodgebeten. De op deze gevaar lijke hond ondernomen drijfjachten heb ben tot dusver nog geen resultaten opge leverd. Zoals bekend, vertoont de onderbouw van de Rotterdamse stadhuistoren ernstige gebreken, waardoor het betonijzer van de wapening hier en daar bloot kwam te lig gen en ging roesten. Voor het herstel is thans een plan ont worpen. dat met het oog op de komende nachtvorsten met spoed zal worden uitge voerd. Een van de twee liftende Amster damse meisjes, die vorige week in Bel- f:ië slachtoffers waren van een auto-onge- uk. is naar achteraf blijkt gewond en niet gedood. Het andere meisje overleed aan haar verwondingen. fcU. die tussen 9 Mol '40 en 6 Mei '45 buiten door dc vijand bezet gebied ten minste 6 maanden hebben dienst gedaan aan boord van visserijschepen, varende onder Nederlandse vlag. komen ln aan merking voor een oorlogs-herinnerings- knils. Aanvragen hiertoe worden be handeld door het ministerie van land bouw. visscherij cn voedselvoorziening, te 'S-Gravcnhage. Britse douanen gebruiken thans voor dc strijd tegen smokkelaars tussen het Britse eiland en het vasteland radar. De smokkelhandel is hiermee een grote slag toegebracht. Joego-Slavië heeft de Amerikaanse export-importbank officieel om een lening verzocht, zo is door regeringsfunctiona rissen te Washington meegedeeld. Paul Hoffman, die twee dagen gele den van zijn bezoek aan Europa in de Ver. Staten is teruggekeerd, sprak op een persconferentie de bewering tegen als zou het socialisme in Groot Brittannië de uitvoering van het plan-Marshall hebben vertraagd. De Boliviaanse regering heeft 'een decreet uitgevaardigd, volgens hetwelk alle personen van 18 tot 50 Jaar gemobili seerd worden om de tegen de regering ge richte opstand van de nationale revoïu- tionnaire beweging te bestrijden. neer de chauffeur zijn laadbak met zand liet kippen, stonden de kinderen er vlak achter cn lieten het zand over zich heen komen. Een rechercheur van de kinderpoli tie heeft toen een steekproef genomen en het bleek, dat toen' de laadbak voor de helft was geleegd vier peuters reeds met hun beentjes onder het zand waren bedolven. Het geliefkoos de spelletje is naar alle waarschijn lijkheid hun kleine speelmakkertje noodlottig geworden De politie van het bureau Lin- naeusstraat heeft toen in overleg niet publieke werken besloten het terrein af te graven. Dinsdagmorgen om zeven uur werd hiermede begonnen en drie en een half uur later stuitte nien op het li chaampje. Inmiddels schakelt de politierechter echter misdaad niet uit. zodat het nauwkeurig onderzoek wordt voort gezet- ONOPLOSBAAR RAADSEL. Van de sinds vorig jaar vermiste 11-jarige Johan Vennema uit Amster dam is nooit meer een spoor gevon den. Eerst thans is hierover bekend ge worden. dat de politie in verband met deze verdwijning destijds een man heeft gearresteerd, die kort na een verhoor in zyn cel zelfmoord heeft gepleegd. Het raadsel van de verdwij ning van Johan Vennnpma zal daar om wel nooit worden opgehelderd. OPENING SPORTTERREIN TE WESTKAPELLE. Zaterdagmiddag zal het nieuwe sportterrein te Westkapelle in ge bruik genomen worden. Er zullen en kele voetbalwedstrijden gespeeld wor den. Het eerste elftal van Domburg komt in het veld tegen Noormannen I en Middelburg I zal het op moeten nemen tegen Vlissingen 1 De mu ziekvereniging „O.K.K." zal haar me dewerking verlenen. Grote waardering voor de heef Jakobsen. De heer J. Jakobsen Lz.. die Vrfj. dagavond afscheid nam als gemeen, tesecretaris van Meliskerke, heeft Maandagmiddag in een buitengewone raadsvergadering afscheid genomen als secretaris van Grijpskerke. Deze raadszitting, werd gehouden in het gemeentelüke verenigingslokaal, dat zich uitstekend voor dergelijke bij eenkomsten leent. Talryke genodig den woonden dit afscheid bij, o.a. het lid van Gedeputeerde Staten, de heer A. Schout. Nadat de raadszitting door burge meester H. U. Bouwman met gebed was geopend sprak do heer Jakobsen een afscheidsrede uit. waarin hij her innerde aa» verscheidene episoden uit zijn 32-jarige loopbaan in Melis kerke. Moeilijke tijden ontbraken in deze periode niet, aldus de scheiden de secretaris, maar niettegenstaande deze moeilijkheden, heb ik steeds lust in mijn arbeid gehad, wetende dat dit werk geschiedde in diepe af hankelijkheid van God. De heer Ja kobsen dankte de burgemeester, wet houders en raadsleden voor de uit stekende samenwerking cn dankte voorts voor de belangstelling, die hij van vele zijden tijdens zijn ziekte had ondervonden. Burgemeester Bouwman zeidc. dat de heer Jacobsen kan terugzien op een werkzaam leven cn op een noeste arbeid, die in brede kring werd ge waardeerd. Hij bood hem namens het gemeentebestuur een foto van het gemeentehuis, alsmede een enveloppe met inhoud aan. Voor mevrouw Ja kobsen was ei' een fruitmand. Voorts spraken nog de wethouders de heren A. Geschiere J. Hzn. en A. W. Cevaal, de raadsleden de heren Jn. Vlieger en P. Schoe, de gemeente ontvanger de heer P. K. Geschie re. het oud-raadslid de heer J. C. Cevaal, de oud-wethouder de heer C. Louwerse. ds. L. Dorst, Geref. pre dikant. de heer J. A. Groof Nibbe- link, hoofd der school, de heer A. Schout, lid van Ged. Staten, burge meester J. L. Drogmans van Koude- kerke als voorzitter van de vereni ging van Burgemeesters en Secreta rissen op Walcheren, en de heer Sam son van Fa. Samson uit Alphen aan de Rijn. Vele sprekers wezen er op. dat hei voor de heer Jakobsen een groot voorrecht is. dat zijn zoon hem opvolgt als gemeentesecretaris van Grijpskerke. Deze zal op 6 September worden geïnstalleerd. De heer Jakob sen dankte de sprekers. De oester-export. Op Maandag 29 dezer kwam de groep exporteurs van de Vebo te Yerseke bijeen in vergadering ten einde de verschillende exportvraag stukken nog eens onder de loupe te nemen. Mr. Vlaming bracht verslag uit van de besprekingen gehouden met de vertegenwoordigers der En gelse oesterlmporteursgroep te Lon den. Vrije handel werd niet wense lijk geacht in deze tijd, nu Engeland er op uit is zoveel mogelijk alles zelf te doen en de voornaamste oesterim- porteurs aldaar ook dc kwekers zijn van Engelse oesters. Besloten werd dan ook. de handel evenals vorig Sei zoen weer over de Vebo te doen plaats vinden en met de uitvoering werd ook nu weer de heer Pronk belast. De Engelsen zullen trachten vóór 31 December 1949 één millloen oesters af to nemen, en daarna tot een kwantum van 1% millioen te ko men. Komen zg om andere dan be paald geldige redenen deze overeen komst niet na. dan zal men van Ne- derlandse zijde het recht hebben di rect aan alle Engelse importeurs te gaan leveren, ook diegenen die buiten de groep staan. Ter tafel kwam ook een telegram waarin reedss de eerste oesters werden besteld. Kómend tot het punt België kwam de vraag naar voren: hoe zal worden gedaan mei het verzoek der Belgische importeurs om dc korting van 7 op 10 te brengen. Men bleek daar algemeen niet voor te zijn zodat dit punt daar- mee van de baan was. Het regende in de Haagse Schouwburg. Door onopgehelderde oorzaak, vermoedelijk een technische storing is de regen-installatie van de Koninklijke Schouwburg in Den Haag onverhoeds gaan werken. Om ongeveer twee uur stroomde vyf minuten lang 'n plensbui bij heldere hemel over decors, - installaties, costuums en toneel totdat men een elec tromotor,. die de perspomp van de regeninstallatie apndryft, tot stilstand had kunnen bren gen. De brandblusinstallatie heeft in elk geval haar deugde lijkheid bewezen, doch alles was zó nat. dat de voorstel ling van Dinsdagavond niet door kon gaan. Deze toneel regenbui bezorgde de actrices en acteurs een onverwachte vrije zomeravond. De brand weer werd voor do stortbui gealarmeerd, doch behoefde geen dienst te doen. Scarborough-party vertrokken. HARTELIJK AFSCHEID OP HET BETJE WOLFFPLEIN. Het afscheid van de Scarborough- party van de Vlissingsc. gastheren en gastvrouwen gaf Dinsdagmorgen weer het zelfde beeld als twee jaar geleden: een vrolijke drukte op het Betje Wolffplein. handdrukjes over en weer, een afspraak voor ..next year in Scarborough", zelfs hier en daar een paar tranen en dan tot slot één grote kring, hand in hand en ge zamenlijk het oude Engelse afscheids liedje ..Auld lang Syne". dc volkslie deren en enkele cheers. En toen haastten allen zich in de gereedstaan de bussen, waarin de bagage reeds was opgestouwd en nagewuifd door tientallen Vlissingers, reden de En gelse gasten naar de haven, vanwaar de „Mecklenburg" ze weer naar het eigen vaderland bracht. Een lange reis nog tot Scarborough: bijna 24 uur, maar ze hadden allemaal wat proviand meegekregen en bovendien zullen de verhalen over de prettige dagen in Vlissingen nog wel voor de nodige afleiding hebben gezorgd. Voor de leden van de Vlissingse commissie moet het een voldoening zijn geweest, dat de Engelse vrien den spontaan en eensgezind waren in hun dankbaarheid voor de vacan- tie in Vlissingen. En tevens een aan sporing om deze traditie niet af te breken, maar alles op alles te zetten om het bezoek van Vlissingen aan Scarborough volgend jaar te kunnen laten doorgaan. Er zullen natuurlijk moeilijkheden te overwinnen zijn. maar die moeten dan maar overwon nen worden en de commissie dient daarbij de daadwerkelijke steun te krijgen van allen, die bii deze sport- uitwisseling betrokken zijn, niet in de laatste plaats van de sportvereni gingen en al haar leden. Wanneer men nu terstond de handen ineen slaat, dan zullen do wegen en de middelen gevonden kunnen wordén om volgend jaar weer een Vlissingse groep naar Scarborough af te vaardi gen en in 1951 de vrienden uit Scar borough weer in Vlissingen te ont vangen. Vlissingers èn Scarborough'ers zijn de commissie, welke ditmaal het om vangrijke werk heeft opgeknapt, in elk geval bijzonder dankbaar voor de prettige week, welke zij dit jaar weer met elkaar gehad hebben. Raadsbesluit van Noordgouwe vernietigd. Bij Kon. Besluit van 29 Juli 11. is vernietigd het besluit van de raad der gemeente Noorderouwe van 16 November 1948, strekkende tot uit breiding van het hoofdbuizehnet der N.V. waterleidingmaatschappij Schou- wen-Duiveland. Volgens dit raadsbesluit zou de uitbreiding van het hoofdbuizennet geschieden ten behoeve- van de aan sluiting van 24 percelen te Noord- fouwe. Volgens aoor Gedeputeerde taten van Zeeland verstrekte gege vens zou uit dit raadsbesluit gedu rende 20 jaren een jaarlijkse uitgaaf voor de gemeente van ruim 2300 voortvloeien. Uit een door de direc teur van het rijksinstituut voor drink watervoorziening, in overleg met de pharmaceutisch inspecteur van de volksgezondheid te Breda ingesteld on derzoek is gebleken, dat hoewel de aanleg van een waterleiding in de on derhavige gedeelten der gemeente Noordgouwe wenselijk is, de hygiëni sche toestand aldaar minder zorgwek kend is dan het geval is in verschil lende andere gebieden in Nederland, die verstoken zijn van een centrale waterleiding. In het Kon. Besluit wordt overwogen, dat zich dan ook in casu geen zodanige bijzondere om standigheden voordoen, dat daardoor de uitzonderlnke hoge lasten die by voormeld raadsbesluit op de gemeente worden gelegd, te weten bijna 100 per aansluiting- per jaar, zouden worden gerechtvaardigd. ONGEVAL MET SOLEX. Mevrouw Heyblom uit Middelburg had met haar Solex-motorrijwiel jn de omgeving van Koudekerke een aanrijding, tengevolge waarvan zij met een zware hersenschudding en een hoofdwond in het ziekenhuis werd opgenomen. BENOEMING BIJ DE P.Z.E.M. Tot Technisch Ambtenaar bij de bouwkundige dienst der N.V. Provin ciale Zeeuwse Electriclteits Maat schappij is benoemd de heer F. Kuij- pcr te Vlissingen. AANBESTEDING. Door Gedeputeerd© Staten is besloten tot aanbesteding van de verbetering van het in de gemeente Baarland ge legen gedeelte van de weg Oudelan- de—Baarland—Hoedekenskerke. op Woensdag 21 September a.s., te Mid delburg. ACHILLES VEROVERDE DERDE PRIJS TE VLAARDINGEN De Middelburgse gymnastiekver eniging nam dezer dagen deel aan een wandelwedstrqd te Vlaai-dingen, ge organiseerd aoor de Nederlandse Wandelsportbond. Achilles won de derde prijs, n.l. een lauwertak. Vijfjarig kindje gestikt te St. Maartensdijk. Te St. Maartensdijk is het 5-jarig dochtertje van de landbouwer P. Paulusse op bijzonder droevige wijze om het leven gekomen. De heer P. was bezig een hoeveelheid aardappe len van zyn land te vervoeren. De aardappelen waren geladen op een wagen, die bespannen was met een paard. Toen de wagen tegen de dyk op moest, schoten halverwege de krachten van het paard te kort en begon de wagen achteruit te gigden. De wagen kwam xn de aangren zende sloot terecht en het vijfjarig dochtertje, dat op de lading zat, kwam onder de aardappelen en onder de wagen terecht. Toen het kind bevrijd was bleek 't reeds gestikt te zijn. De heer Pau lusse liep inwendige kneuzingen op. Hy moest in het ziekenhuis worden opgenomen. Textielsinokkelaar gearresteerd te Helnkenszand. WAS VROEGER GYMNASTIEK LERAAR TE VLISSINGEN. Op verzoek van de Amsterdamse recher che heeft de C.C.D. Vrijdag te Heinkens- zand de 39-jarige P. Z. uit Tilburg aan gehouden, die betrokken moet zijn bij een te Amsterdam aan het licht gekomen smokkelhandel in baddoeken, nylons enz. uit België. Aan de Amsterdamse recher che was ter ore gekomen, dat Z. op weg was naar Heinkenszand om daar de ver jaardag van zijn vader te vieren. Een tele foontje aan de C.C.D. was voldoende om hem daar te kunnen arresteren. Zaterdag is hy op transport gesteld naar Amster dam. Z. was voor de oorlog gymnastiek leraar te Vlisingen, doch tijdens de bezet ting ontpopte hU zich als een ijverig W.A.- man, zodat het hem na de bevrijding moeilijk viel zyn oude beroep weer op te nemen, waarom hy zich maar op de smok kelarij toelegde. Ruilverkaveling Canisvlietpolder- De vergadering van ingelanden van do Canisvlietpolder, heeft zich tot Gedeputeerde Staten van Zeeland gewend met het verzoek te bevorde ren. dat een plan van ruilverkave ling wordt vastgesteld voor alle in deze ten Oosten van Sas van Gent gelegen. 1552 ha. grote Polder, ge legen gronden. Koninklijke onderscheiding. By K.B. is verleend de eremedaille, verbonden aan de orde van Oranje- Nassau, in zilver, aan J. W. van cler Leyé, te Goes, chef-commies by de N.V. A.T.O,, Van Gent en Loos. DIJK SLOEPOLDER HOUDT ZICH BEST Het blijkt,^dat de dijk van de nieuwe Sloepolder zich uitstekend houdt. De dijk, die thans een hoogte heeft van 5 m N.A.P., heeft vorige week niet de minste schade ondervonden van het z.g. giertij. Pantser-eskadron in Zeeland gearriveerd- Dinsdagavond om half tien arriveerde te Oudelande het 43e zelfstandige ver kenningseskadron van het depot pant serwagens te Amersfoort. Bij de hof stede „De Dierick" werd een tenten kamp opgeslagen, waarin de man schappen de nacht doorbrachten. Van zelfsprekend bestond er van de zijde der bevolking voor dit eskadron grote belangstelling. Zeeuw wordt vlasmeester te Standdaarbuiten. Tot directeur van de beroepsschool voor vlasbewerkers te Standdaardbui- ten is met ingang van 1 September benoemd de heer H. A. Grembergen te Koewacht. Do nieuwe directeur is een oud-leerling van de beroepsschool te Koewacht en heeft in alle vlasstre ken van Nederland ervaring opgedaan. Jansenius Lyceum te Hulst. In het Staatsblad van Woensdag is opgenomen een Kon. besluit van 5 Augustus 1.1. waarbij, te rekenen van 1 September 1948 de afdeling gymna sium van het Jansenius Lyceum te Hulst, uitgaande van de Katholieke middelbare schoolvereniging, geves tigd aldaar, voor een tijdvak van zes jaren wordt aangewezen als bevoegd om met inachtneming van de desbe treffende voorschriften. aan haar leerlingen, die het onderwijs tot aan het einde hebben bijgewoond, een ge tuigschrift van bekwaamheid tot uni versitaire studiën af te geven, dat met het getuigschrift, in artikel 11 van de hoger onderwijswet vermeld wordt gelijkgesteld. Eerste televisie-ontvanger in Zeeuwsch-Vlaanderen. De heer A. v. d. Walle te Breskens is er in geslaagd een televisie-ontvan ger te bouwen, waarmee hij in staat is de uitzendingen uit Engeland te volgen. Het beeld komt zelfs zeer scherp door. Dit is de eerste televisie- ontvanger in Zeeuwsch Vlaanderen. Geschenk van Middelburg aan Auckland in Nw. Zeeland „OUD".ZEELAND GROET NIEUW-ZEELAND Vandaag vertrekken met een toestel van de K.L.M. een aantal gedemobili- seerden naar Nieuw-Zeeland om te trachten daar een bestaan te vinden. Onder deze emigranten bevinden zich ook enkele Zeeuwen. Het gemeente bestuur 'van Middelburg, de hoofdstad van „Oud"-Zeeland. heeft aan hen 'n brief meegegeven voor het gemeente bestuur van Auckland, de hoofdstad van Nieuw-Zeeland. Namens de ge meente Middelburg, zal door de emi granten bij deze brief een ets worden aangeboden, vervaardigd door ae Mid delburgse kunstenaar L. Heymans, voorstellende het oude stadhuis van de provinciale hoofdstad. Vlissingen FILM VOOR OUDEN VAN DAGEN Het was Maandagmiddag voor de derde maal, dat de oudjes van Vlis singen zich verzamelden in Alhambra te Vlissingen, waar de directeur, de heer van Lieve een film aanbood. De zaal was vrijwel geheel bezet, wel een bewijs, dat de oudjes een dergelijke aanbieding appreciëren en dat zij op zijn tijd nog wel eens graag .een film zien. 'Ditmaal werd de film van Abbot en Costello „Het spookhuis" vertoond. Voor de aan vang van de voorstelling werd het woord gevoerd door de tweede voor zitter van de afdeling Vlissingen van de bond van ouden van dagen, de heer P. H, Kalle, die een woord van dank sprak tot de directie van Al hambra. MYSTERIE ROND HET VERDWIJNEN VAN FIETSEN OPGELOST. Zoals wy reeds eerder meldden verdwe nen de laatste tijd te Vlissingen fietsen, die dan echter weer teruggevonden wer den by het strand of de duinen. Dezer dagen heeft de politie te Vlissin gen twee kinderen van 10 en 11 jaar aan gehouden. die betrapt werden op het ste len van fruit. Bij de aanhouding waren beide kinderen in het bezit van twee rij wielen. Ze hadden deze fietsen op. de Boulevard weggenomen en waren van plan ze na gebruik aan de kant van de weg te deponeren. Hoewel de kinderen niet wisten hoe dikwijls zü zich aan een dergeiyk vergryp schuldig gemaakt hadden, bekenden zij toch meermalen een rijwiel wegge nomen te hebben. FILMS VAN DE WEEK Verhaal van Huxley verfilmd- „De wraak van een vrouw" (A. Wo man's Vengeance) met Charles Boyer, Ann Blyth en Jessica Tandy; regie: Zol- tan Korda. De beroemde Engelse schrijver en phi- losoof Aldous Huxley schreef het verhaal „The Gioconda Smile", waarop deze film gebaseerd is. Charles Boyer speelt hierin de man van middelbare leeftyd, die ge trouwd ls met een ziekelijke, ruziezoe kende vrouw, die onder verdachte om standigheden sterft, waarna hg her trouwt met zyn vriendin. Men verdenkt hem van moord en in een dramatische rechtzitting wordt hij ter dood veroor deeld. Daarmede is echter de climax van de film nog niet bereikt. Huxley nam als utt de Engelse rechtspraak tussen 1920 en 1930. Alhambra. Vlissingen^ „Het begon in de Pullman", dc fijn- geestige comedic met Claudette Colbert, John Wayne en Don Defore, bespraken wy reeds zeer onlangs naar aanleiding van de vertoningen in Middelburg. De film draait thans in Luxor, Vlissingen. „Harald, dc Zweedse Robin Hood" (Ha- rald Hand(aste) met George Fant, Georg Rydcberg cn Eiste Albin; regie: Hampe Faustman. Een boeiende film uit het hoge Noor den over het verzet van het volk tegen vreemde, tyrannleke landvoogden en in het bizonder tegen hun Zweedse handlan gers. Nieuwe elementen behoeft men in deze film niet te zoeken, maar hg is kun dig gemaakt en bevat voldoende span ning om tot het einde de aandacht vast tc houden. Electro Middelburg. Middelburg PORTSMOUTH CITADEL MUZIEKKORPS NAAR MIDDELBURG Donderdag 8 September a.s. zal het Portsmouth Citadel Muziekkorps van het Leger des Heils een bezoek aan Middelburg brengen, waar het een concert in de Oostkerk geeft. Het korps werd reeds in 1880 opgericht en staat sinds 1938 onder leiding van ka pelmeester Harold A. Nobes. Deze volgde als zodanig zijn vader op en was pas 23 jaar toen hij de dirigeer stok ter hand nam. In de tweede we reldoorlog gingen zaal, muzikantenka mer, instrumenten, muziek enz., van het korps verloren als een gevolg van de bombardementen. De kapelmeester moest in dienst en wei-d luitenant bij de marine. Gedurende zijn diensttijd bekleedde hij een belangrijke post bij de persoonlijke staf van admiraal Lord Mountbatten. De geestelijke leider van de band is lt.-kolonel Harry Taylor, die jarenlang in Nederland werkte op het hoofdkwartier van het Leger des Heils in Amsterdam. MIDDELBURGSE VERLOREN VAN- ROTTERDAMSE TENNISSERS. Dit weekend bracht de Rotterdamse 2e klasse tennisclub „Racketeers" in het ka der van de stedenuitwisseling ter gelegen heid van het gouden Jubileum van de Kon. Ned. Lawn Tennis Bond. Zondag morgen en -middag werden op twee ba nen de wedstrijden gespeeld, waarvan de uitslagen luiden: le team: heren-enkelspel I: A. Anneveld (Mb.)— D. de Bruijn (R.) 6—3 3—6 2—6; H. E. II: J. R. Barth—Spanjersberg (R.) 108 63; Herendubbel: J. Adriaanse/ J. R. Bart-Spanjersberg/De Bruyn R.) 6-4 60; Gemengd dubbel I Mevr. B. Anne- veld/J. R. Barth— Mej. I. v. d.'Schouten/ D. de Bruijn (R.) 3—6 4—6; G. D. II Mevr. W. Koers/J. AdriaanseMej. v. d. Meer/ D. A. Spanjersberg 3—6 1—6; Dames enkelspel I Mevr. W. Koersmej. I. v. d. Schouten 1—6 1—6; D. E. II Mevr. B. An neveldMej. v. d. Meer 5—7 46; Dames- dubbel: Mevr. W. Koers/Mevr. B. Anne veld—Mej. v. d. Meer/Mej I. v. d. Schou ten 1—6 1—6. Totaal uitslag: Middelburg I—Racke teers I 26. 2e team: H. E. 1: Mr. A. Tieleman—Slok (R.) fl—7 6—3; H. E II: W. K. Schuling— J. A. Tavenier (R.) 2—6 1—6; H. D.: A. Ringeling/ Mr A. Tieleman— Stok/J. A. Tavenier (R.i 7—5.6—3; G. D. I Mej. M- de Ryke/A. Ringeling—Mej. Lammers/ Stok (R.) 6—4 1—6 0—6; G. D. II; Mej. M. N. Haag/W. K. Schuling—Mevr. de Bruijn/ J. A. Tavenier (R.) 1—6 8—6 6—8; D. E. I: Mej. M. de Rijke—Moj. Lamers 2—6 1— 6: D. E.; II Mej. M. N. Haag—Mevr. de BruUn 1—6 06; D D.: Mej. I. v d. Schou- ten/Mcj. M. de Rijke—Mevr. de Bruyn/ Mej. Lamers 64 6—2. Totaal uitslag Middelburg II—Racke teers li 3—5. De heer J. A. Tavenier is door Middel burg „uitgeleend" aan de gasten, daar de ze door onvoorziene omstandigheden on verwachts een heer moesten missen. De wedstrijden hadden een zeer geani meerd verloop. Er werden een aantal zeer spectaculaire partijen gespeeld. De K.N.L. T.B. kan. wat Middelburg betreft, terug zien op een geslaagde jublleummanifesta- tie. Westkapelle CONCERT. Ter gelegenheid van de jaardag van Prinses Wilhelmina gpeft de mu ziekvereniging O.K.K. te Westkapelle hedenavond een concert. Er zal o.m. ook een taptoe uitgevoerd worden. Jaarverslagen 1947 en 1948. Wy ontvingen de jaarverslazen 1947 en 1948 van de vereniging „Zeevaartschool" te Vlissingen. Het verslag 1947 memoreert ue opening van de M.T.S. afdeling" werk tuigbouwkunde en van het internaat Huize Ophir. Eind 1947 waren aanwe zig in de afdeling stuurlieden S6 leerlingen, in de afdeling machinisten 120, op dc stuurliedencursussen 21 leerlingen, dc machinistencursussen 15 en de cursus radiotelegrafist -16. De M.T.S. telde eind 1947: 24 leerlin gen. Voor diploma's, getuigschriften enz. werden totaal geëxamineerd 182 candidaten, die 196 examens aflegden. Het aantal geslaagde candidaten bedroeg 150. IN 1948 Eind 1948 waren aanwezig in de afdeling stuurlieden 102 leerlingen, de afdeling machinisten 163 leerlin gen, terwgl de stuurlieden cursussen bezocht werden door 32 leerlingen, de machinistencursussen e door 34 leerlingen en dc cursussen radiotelc- grafist door 40 leerlingen. Het grootste aantal leerlingen, dat tegelijk de schooi bezocht was 371 leerlingen. Het examenoverzicht vermeldt 138 candidaten, die slaagden. Totaal wer den 168 candidaten geëxamineerd en zij legden 193 examens af. In ïiet internaat waren op 31 Dec. 31 leerlingen gehuisvest. Wat het nieuwe schoolgebouw be- tireft, dat te zijner tijd aan de Boul. Bankert zal vei'rijzen, doeit het bestuur mede, dat het ver trouwt op de goedkeuring van de ingezonden aanbestedingsstukken. De Middelbaartechnische school telde eind December 24 leerlingen in het tweede studiejaar en 33 leer lingen in het eerste studiejaar. De 57 leerlingen waren met uitzondering van 1 leerling uit Amsterdam en 7 uit Indonesië allen afkomstig uit Zeeland. In de samenstelling van het bestuur der vereniging Zeevaart school kwam gedurende het verslag jaar geen verandering. Verenigingsgebouw yoor Vrijz- Hervormden te Middelburg. Het driehoekig stukje grond, dat in middels geformeerd is tot een klein pleintje en dat omsloten wordt door de huisjes voor' ouden van dagen, aan de Kóorkerkstraat en Onder de Toren, is in het herbouwplan van de gemeente Middelburg gereserveerd voor het stichten van een verenigingsgebouw met woning voor de Vereniging van Vrijzinnig Hervormden. Tijdens de bezettingsjaren werd hiervoor reeds een plan ontworpen cn in het begin van 1942 kon de aanbe steding zelfs plaats vinden. Doch zoals met zoveel andere plannen het geval was, ook hier kan van uitvoering he laas niets komen daar de bezettende macht dat vei-boqd. Vanzelfspi-ekend nam men dit object dat voor deze vereniging in een grote behoefte zal voorzien, na de bevrij- ding weer ter hand. De noodzaak van bezuinigen deed zich echter ook bij dit plan gelden. Thans is men zover dat het plan door het architectenbu reau Berghoef en Klarenbeek uit Aalsmeer geheel herzien is in verband met belangrijke bezuinigingen, die werden voorgeschreven. Het ontwerp omvat een verenigings gebouw en een woning die hierbij wordt aangebouwd. Het gebouw, dat evenwijdig aan de ene vleugel van de huisjes voor ouden van dagen is gelegen, betreedt men aan de zijde van de Koorkerkstraat. Men komt dan in een gang die leidt naar de vier leslokalen en een wacht kamer. Voorts staat zij in verbinding met het woonhuis. Op de verdieping van dit gebouw treft men aan een flinke zaal met podium. Aan één der topgevels die wordt opgetrokken, zal 'n kleine luidbel worden aangebracht. Tot de woning die aan de zijde van Onder de Toren is geprojecteerd krijgt men toegang over een kleine om muurde binnenplaats, welke laatste tussen woning en gebouw is gelegen. Op de begane grond van de woning bevindt zich het kantoor der vereni ging. Het staat nog niet vast wanneer dit plan tot uitvoering zal komen, doch. men hoopt voor de bouw in 1950 toe stemming te verkrijgen. Te Amstei-dam slaagden de herea L. A. v. Sighem te Westkapelle; M. v. Belzen te Middelburg: P. J. Crusom te Nieuwvliet en H. M. Cijsouw te Gr'oe- de, voor het examen diploma vakbe kwaamheid in het Smedenbedrijf. Officiële publicaties. AANVANG LESSEN OPENBARE SCHOLEN VOOR GEWOON LAGER ONDERWIJS. B. cn W. van Vlissingen brengen ter kennis van belanghebbenden, dat de les sen aan de Openbare scholen voor gewoon lager onderwijs aanvangen: a. voor de klassen I t.m. V op Donder dag, 1 September a.s. v.m. S.30 uur; b voor de Vle klassen, op Vrydag, 2 September a.s. v.m. 8.30 uur. MIDDELBURG. Woensdag Kunstmuseum: Schilderijen expositie Prinses Wilhelmina. 10—12,30 en 1.30—5.30 uur; Vleeshal Markt: Zeeuws Oorlogsmuseum. 10—12 en 2 4 uur: Eelctro: Harald, de Zweedse Robin Hood. 7 en 9.15 uur; Molenwa ter: Concert ONDA. 8 uur; Fakkelop tocht. 9.30 uur. Donderdag Vleeshal: Zeeuws Oorlogs museum. 104 uur; Eelectro: zie Don derdag. VLISSINGEN'. Woensdag. Alhambra. „De wraak van een vrouw". 7 cn 9 uur; Luxor. „Het be gon ln een Pullman". 8 uur; Vissers- haven. Waterfeest, 8 uur; Opening Boulevard de Ruyter, 7 uur; Meseum Bellamy park, Tentoonstelling Piet Bulthuis. 10—12.30 cn 1.30—5 uur. Donderdag. Voor bioscopen zie Woens dag: Museum Bellamypark. Tentoon stelling Piet Bulthuis. 10—12.30 en 1,30 5 uur; Concertgebouw. Petits Chan teurs dc St. Lazare le Mans. 2 uur matinee. Aanvang avondvoorstelling 8 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1949 | | pagina 2