NIEUWS UIT ZEELAND N wmm De school gaat weer beginnen BRESKENS VIERDE FEEST EEN GROOTS SCHUTTERSFEEST TE KL00STERZANDE Stabilisering van de aardappelprijs. V IEUWS ln een O T E D O P Vlissingen-Scarborough 4-2. HOFJE VAN QUACK" WORDT HERSTELD Geslaagd Jinioren-tournooi te Vlissingen. f-rgenda 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT MAANDAG 29 AUGUSTUS 1'<MS Een wederopbouwplechtigheid, een festival en een winkelweek Hoewel liet Aanvankelijk niet in de bedoeling lag het. nieuwe woningcomplex tc Breuken», dal uit 120 woningwethulzen bestaat, officieel te openen, Is het Zaterdag toch daarvan gekomen. Burgemeester J. A. Eekhout, die de openingsplechtigheid leidde, vestigde er de aandacht op, dat men In Breskens weinig drukte pleegt te maken over de wederopbouw. Het voornaamste is, dat er gebouwd wordt en dat er daardoor weer voldoende woonruimte komt. Alle huizen van het fraaie complex zijn dan ook al bewoond en't gedenkteken dat bestaat uit een wapen van Breskens aangebracht boven een poort tussen twee woningen in de Philips van Kleefstraat vermeldt het Jaartal 1948. De aanleiding om alsnog een officieel karakter tc geven aan de ln gebruikne ming van het woningcomplex, ligt in het feit. dat de onthulling van het gedenkte ken kon samenvallen met het 50-jarig ju bileum van de plaatselijke muziekvereni ging ..Uit het Volk—Voor het Volk", al dus dc burgemeester. De muziek neemt In de gemeente eon belangrijke plaats in en ondanks de grote moeilijkheden, waar mede ook deze vereniging heeft te kam pen Rehad. Is zU steeds actief De burge meester complimenteerde bestuur en le den en speciaal de Ijverige voorzitter, de heer Iz. de Hullu. die hij tenslotte ver docht. het wapen te willen onthullen, aan welk verzoek de heer de Hullu gaarne voldeed. Het Wilhelmus weerklonk en daarmede w.is deze korte plechtigheid ten einde. Het wapen van Breskens is een dubbele -••.rend, aangebracht in een ijzeren ring. Vermoedelijk ls dit wapen afkomstig van Philips van Kleef. 'De woonwijk, bestaande uit drie stra ten, is werkelijk een grote aanwinst voor Breskens. Ditmaal eens geen complex woningen, die allen gelijk zijn. doch een complex met gevels van grote verschei denheid. Daarbij zijn alle huizen voorzien van een voortuintje, waarin bloemen ge kweekt worden en het is de trots- van de bewoners, om deze tuintjes zo keurig mogelijk tc houden. DE VERDERE FEESTEN. Dc feesten waren Vrijdagavond reeds begonnen, toen onder grote belangstelling de muziekvereniging Maasdijk (Westland) om 5 uur van de boot werd gehaald. Na dat om 7 uur een mars door het dorp was gemaakt, volgde er 's avonds een prachtig concert op het fraai verlichte Spuiplein, welk concert door de vele honderden be langstellenden met aandacht werd ge volgd. Dc gasten werden na afloop bij de ingezetenen ondergebracht en vertrokken Zaterdag weer naar huis. ACHILLES. Zaterdagmiddag om 5 uur arriveerde de bekende gymnastiekvereniging „Achilles" uit Middelburg, met de nog meer beken de signaalafdellng, De gasten werden met muziek van de boot gehaald en in op tocht ging het naar het gemeentehuis. In de raadszaal werden de besturen ontvan gen door het gemeentebestuur van Bres kens en toegesproken door burgemeester Eekhout. die dank bracht aan „Achilles", voor de spontane medewerking. Ik ben IngezorcJen mededellnei overtuigd, aldus de burgemecstcidat door de demonstratie van ..Achilles'" in Breskens. de Jonge turnvereniging te Breskens. die nog in de kinderschoenen staat, veel zal leren. Verder spraken nog de heren Iz. de Hullu. namens de muziekvereniging en de heer Bal, de leider van ..Achilles". Een duizendkoppige menigtje volgde la ter op het Spuiplein. het optreden van deze populaire gymnastiekvereniging. Het succes was groot. Daarna concerteerde het muziekcorps uit Groede. waarna door dit korps, met de signaalafdellng van Achilles", de taptoe voortreffelijk werd uitgevoerd. Tot slot van deze feestdag volgde het optreden van de bekende humorist Daan Hooikaas, die voor de nodige vrolijkheid zorgde. FESTIVAL. Zondagmiddag en avond was er een muziekfeest waarvoor verscheidene korp sen naar Breskens waren gekomen. Na dat de besturen op het gemeentehuis wa ren ontvangen, werd een rondgang door het dorp gemaakt. Van 6 uur tot 11 uur werden concerten gegeven op het Spui plein. waar voor muziekliefhebbers vol op te genieten viel. DE WINKELWEEK. Breskens heeft enkele mooie feestdagen gehad, die mede dank zij het prachtige weer en de goede organisatie, schitterend geslaagd zijn. Velen uit andere gemeenten hebben Breskens bezocht en niet alleen deelgenomen aan de feestviering, doch zich tevens overtuigd, dat de winkeliers m Breskens niet bij de pakken neerzitten. Er was voor de winkelweek die ook in deze weck wordt gehouden veel werk gemaakt van de étalages; alles zag er keurig en fleurig uit en dit noopte onge twijfeld tot kopen. Naar wij vernemen is het succes van de winkelweek reeds groot en zijn de ver- wachtigen reeds verre overtroffen. Italianen filmen op Walcheren. Enige maanden geleden kwa men bij de heer B. D. Ochse. di recteur van Polygoon-Profilti, enige Italiaanse cineasten, die onafhankelijk van de Neder landse plannen voor een film over Walcheren op het idee gekomen waren de overstroming van dit eiland te verfilmen, al dus „Het Parool". Zij stelden oor tot een gezamenlijke pro ductie te komen, en boden het scenario ter lezing aan. Het was in het Italiaans geschreven en de directie van de filmmaat schappij verzoent om een ver taling, want men kende geen Italiaans. Enige dagen later kwamen zij met het verhaal, in het Hollands vertaald dooi de ijscoman Guido de Lorenzo. Het Nederlands van deze con- sumptieijsverkoper was erbar melijk en bovendien was het scenario historisch onverant woord. De heer Ochse verwees de heren naar Westkapelle. waar Polygoon zojuist de scenes van „De dijk is dicht" maakt. Nu is er dus weer een film equipe aldaar aangeland en het is niet onmogelijk dat er binnen afzienbare tijd een Italiaanse Walcherenfilm wordt uitge bracht. Nu naar ESDERS voor sterke jongens- en meisjeskleding Grote sortering meisjesjurken en meisjesmantels, jongens pakken, Manchester- en stoffen broeken, losse plus-four broeken, khaki blouses, WINTERJASSEN en JEKKERS. 350 schutters eerden „Willem Teil" Meer dan 350 handboogschutters hebben deelgenomen aan het schut- tersfeest, dat werd gegeven ter ere van de schutterij „Willem Teil" te KJoosterzande, die Zaterdag 100 jaar bestond. Daardoor is dit schutters feest één der grootste van de laatste jaren geworden. Niet minder dan 52 schutterijen waren vertegenwoordigd en verscheidene daarvan waren afkomstig uit België. (Sint Jansteen), zqvogel; J. Vermeu len van St. Sebastiaan (Heinkens- zand). De plannen tot fondsvorming. Over het principe om tot het vormen van .oen fonds tot stabilisering van aard appelprijzen over te gaan wordt irj land- bouwkringen uitvoerig beraadslaagd. De gedachten gaan uit-naar 'n heffing per beteeld oppervlak. De aldus verkre gen gelden zouden gebruik kunnen wor den. in dien de noodzaak hiertoe dwingt. Bij een (tijdelijk) overschot van aardap pelen zou het prijsbedervend deel uit de markt genomen kunnen worden tegn een bedrag, dat de teler tegen verlies be schermt en diens bestaanszekerheid be vordert. Bij tekorten aan aardappelen stijgen de consumptieprijzen. Bij over schot zakken die prijzen echter vaak tot op het peil van voederaardappelen voor vee, waardoor verlies voor de producent ontstaat. Indien 'n fonds wordt opgericht zullen de boeren geen bezwaren heb ben om normale oppervlakten met aard appelen te telen. Hierdoor wordt tevens aan de wens om zoveel mogelijk veevoe der uit eigen bodem te winnen voldaan. De vraag is. of de organisaties, verenigd in de Stichting voor de Landbouw, zelf tot fondsvorming moeten overgaan ofwel op de overheid moet blijven steunen. Bij de grote aardappeloogst 1948 heeft de regering het stomen van aardappelen voor veevoeder en daarmeelonende prijzen voor de producenten bevorderd. Een tweede kwestie is, of fondsvorming zal passen in de landbouwpolitiek op lange termijn Voorts dienen exportmogelijkhe den van aardappelen, die van sterke in vloed op net binnenlands prijspeil zijn. ln aanmerking te worden genomen. Zo als men weet. kent de tuinbouw produc- tenfondsen om de Drijzen bij overschotten (doordraaien) te steunen. ERNSTIG VERKEERSONGEVAL Vrijdagavond gebeurde bij „De Uit kijk" te Kruiningen een ernstig ver keersongeval. Een motorrijder, komen de uit de richting Goes ramde met grote snelheid een auto, die van de richting Bergen op Zoom de Burge- I meester Elenbaasstraat wilde inrijden, j Zowel de motorrijder W. uit Waarde. als dc moeder' van W„ die als duo passagier meereed, werden van de mo tor geslingerd. W. liep een grote hoofdwonde op, doch kon naar huis terugkeren. Zijn moeder werd echter ernstiger gewond en moest in een zie kenhuis worden opgenomen. De chauf feur van de auto raakte bekneld, doch kwam verder met de schrik vrij. Zo wel de auto als de motor werden zwaar beschadigd. TERAARDEBESTELLING Dr. H. DE NOO In kleine kring van familieleden, oud-collega's cn belangstellenden is Zaterdagmiddag op de Algemene Be graafplaats te Middelburg het stoffe lijk overschot van dr. H. de Noo. oud directeur van de R.H.B.S. te Vlissingen ten grave gedragen. Tot de aanwezigen behoorde de huidige directeur van de Vlissingse R.H.B.S., de heer G. Lammers, de di recteur van de Middelburgse R.H.B.S., ir. J. J. Ph. van Dalsum en die van de Zeevaartschool, de heer P. Vijn. Op verzoek van de overledene wer den bij de groeve geen toespraken ge houden. Alleen de broer Van de over ledene herdacht in enkele treffende bewoordingen het werk en het leven van dr. H. de Noo, besluitend met het „Onze Vader". Met een kort woord van dank voor de belangstelling be sloot de zoon van dr. de Noo de sobere plechtigheid. LANGE NOORDSTRAAT 10-12 MIDDELBURG Passagiersvliegtuig bij Leopoldstad verongelukt. Een DC-3 van de luchtdienst Leopold stadEiisabethstad is bij een poging om ccn noodlanding te maken op het vliegveld bij Leopoldstad in brand ge raakt. Van dc 20 inzittenden (16 pas sagiers cn een bemanning van 4) zijn vijf personen omgekomen. Van de omgekomenen behoren twéé personen tot de passagiers en drie, onder wie dc piloot, tot de bemanning. Het vierde lid der bemanning, de ste wardess. werd licht gewond. Het vliegtuig kreeg motorstoring kort na het opstijgen. Het verloor hoogte cn kon geen noodlanding meer maken. De Dakota kwam terecht tus sen bomen cn hutten van inboorlingen. De melkrijder B. Rinsma te Frane- ker overreed Vrijdag zijn eigen zoontje. Het kind was op slag dood. De Stoomvanrtmij. „Nederland" heeft ruim 2000 Javaanse en ruim 100 Chinese bedienden tn dienst op haar schepen. Voor dezen is Zaterdagmiddag te Amsterdam een geheel vernieuwde kraton geopend. Max Brauer. de socialistische burge- meejter van Hamburg, zal binnenkort voor een officieel bezoek naar Nederland gaan. zo wordt te Hamburg vernomen. Een visser in Finland heeft een snoek i met twee koppen gevangen. Het dier i wordt door zoölogen bestudeerd. De schutters werden officieel ont vangen door het gemeentebestuur van Hontenisse. Burgemeester C. J. van Hootegem verwelkomde hen dn het gemeentehuis en spfak hen toe. Daarna voerde de beschermheer van de vereniging, baron H. A. A. Colot d'Escury het woord. Namens de schutters spraken de heren W. van Waes, oud-burgemeester van Zuid- dorpe. A. de Beste uit Oudelande en E. Vervaard uit Goes. De wielerclub bood aan de jubile rende schutterij een plaquette aan en de heer Collot d'Escury overhan digde een zilveren beker. De secretaris van de jubilerende vereniging, de heer P. Góed, beant woordde de toespraken en dankte de deelnemende verenigingen voor haar belangstelling Nadat, de mu ziekvereniging „St. Caecilia" een klein con ret had gegeven vingt het schietconcours aan, De uitslag was: Staande prang, hoofdvogel: C. Dubois van St. Jan Nico van Suchtelen overleden. In Ermelo is op 71-jarige leeftijd overleden de bekende letterkundige en oud-directeur van de Wereldbi bliotheek. jhr. Nico van Suchtelen. Nico van Suchtelen was Amster dammer van geboorte. Hij studeerde in zijn geboortestad wis- en natuur kunde en later ook rechten, terwijl hij in Zürich college liep in de phi losophic, psychologie en staatsweten schappen. Hij promoveerde in 1911. Na eerst enige jaren in de uitgeverij werkzaam te zijn geweest, werd hij nachtredacteur bij „Het Vaderland" en later particulier-secretaris van een groot-industrieel in Schiedam. In 1913 werd hij redactiesecretaris van de Wereldbibliotheek, in 1917 onderdi recteur en in 1925 directeur, welke functie hij tot 1948 is blijven vervul len. Van zijn meest bekende werken noemen wij „De stille lach". „Demo nen". „Eva's Jeugd". „Het spiegeltje van Venus". „Het éne nodige", enz. Ook verschenen van zijn hand tal van vertalingen o.m. van Spinoza Dante. Goethe, Heine, Homerus en Shakespeare. OPSTAND IN BOLIVIA. Als gevolg van een opstandige be weging is in de Zuid-Amerikaanse staat Bolivia een verwarde toestand ontslaan. Sommige streken schijnen in handen van dc opstandelingen te zjjn, in andere steden is de beweging onderdrukt. De regering beweert de toesfand meester te zijn, doch ver scheidene ministers hebben hun ont slag ingediend. De opstand begon gelijktijdig in de steden Cochabamba, Oruro en Santa Cruz. Het voornaamste centrum is Cochabamba. waar de opstandelingen de politie hebben aangevallen en zich van het vliegveld hebben meester ge maakt. tIngezonden mededelingen) jNAjgUI A Z UNAOfeZINAB (Ifi Liggende prang: hoofdvogel Rude Smet van St. Jan (St. Jansteen), zijvogel: Iz. Slabbekoorn van Wil lem Teil (Kapelle). De ereschoten werden gelost door burgemeester van Hootegem en ba ron Collot d'Escury. Na afloop was er een gezellige koffiemaaltijd.. Bijzonder aantrekkelijke match besloot Scarborough-week- De laatste sport ontmoeting tussen Vlissingen en Scarborough vond Za. terdag op het terrein aan de Bosweg plaats, waar de beide „senior"-voet. batteains elkaar ontmoetten in een wedstrijd, die vooral van Vlissingse zijde bijzonder aantrekkelijk gespeeld werd. De 42 overwinning voor de gastheren was dan ook volkomen verdiend. Met een beetje minder ge luk en een minder goede keeper, hadden de Engelsen zeker drie of vier doelpunten meer moeten incas seren. Voor Vlissingen speelde een combi natie van de voetbalclubs Vlissingen, De Zeeuwen en E.M.M. Na de aftrap liepen de Engelse gas ten direct nog al hard van stapel en zo kon het gebeuren, dat binnen en kele minuten de stand 10 voor Scarborough .was. Het was een mooie goal van de midvoor Marshall, die een van ïechts aangegeven bal ineens inschoot. In de eerste helft waren de partij en nog vrij goed tegen elkander op gewassen. maar de aanvallen van de Vlissingers waren toch veel gevaarlij ker. vooral door hun uitstekend sa menspel en goede plaatsen van de bal. Dat hebben we op hetzelfde ter rein door een thuisclub wel eens slechter zien demonstreren! Een paar schoten, o.m. van Molenbroek en Weigman. gingen tegen de lat en de uitstekend spelende cn koppende spil Hubregts had een keer pech. toen zijn keihard schot juist tegen de paal kwam. Pas na een half uur kwam de gelijkmaker uit een corner: het was Molenbroek, die het leer in de touwen joeg (1—1). Kort na halftime sloeg de Engelse back Watson de bal met de hand uit het doel. Leynse nam dc penalty voor Vlissingen en het was 2—1. De Vlissingers beheersten nu volkomen het spel en men verbaasde zich, dat de score niet werd opgevoerd. Vlissingen had echter bii het schie ten telkens weer pech. Ook de En gelse rechtsbuiten Rawlinson had geen geluk toen hij eindelijk een keer was doorgebroken en zijn schot hard tegen de lat kwam. Vlissingen scoorde nog driemaal, waarvan een maal door Hubregts in eigen doel en tweemaal door zeer fraaie doelpun ten van Leynse. waarin Lindenberg, die een uitstekende partij speelde, een flink aandeel had. Een tweede penalty werd door de Vlissingers sportief niet benut, zodat het einde van deze door een zeer talrijk pu bliek bijgewoonde wedstrijd met een volkomen verdiende 4—2 overwin ning voor Vlissingen kwam. De eindstand in de sportontmoeting VlissingenScarborough is hierdoor dit jaar 5—2 geworden. Repatriërende Zeeuwen. Met het troepentransportschip „Jo- han van Oldenbarnevelt", dat 11 Aug. uit Tandjong Priok vertrokken is en op 8 September te Amsterdam ver wacht wordt, repatriëren de volgende Zeeuwen: A. Thalen, J. C. Geldof, M. Huiszoon, C. Wagénaar en D. Lous, al len te Vlissingen. P. N. Meerman te Oosterland, gezin H. Th. Cornelis uit Philippine, C. P. Dieleman en E. P, Verschorre te Sas van Gent. D. van Belzen te Arnemuiden. A. de Groote en Th. Meertens te Hoek. D. C. Haak te Zaamslag. P. Joosse te Nieuw en St. Joosland. M. W. Rooze, Kruiningen. L. F. Stols, St. Annaland. W. M. Zuyd- weg. Schore. C. Ridderhof, Yerseke. C. Blok, Krabbendijke. P. Dobbelaar, Terneuzen. K. C. van Baare, Middel burg. J. D. M. de Dreu te Kapelle- Biezelinge. J. Wattel, Serooskerke. Ch. M. Okkerse, Bruinisse en G. van As te Poortvliet. De volledige passagierslijsten liggen ter inzage op onze bureaux te Vlis singen, Goes, Oostburg, Middelburg en Zierikzee. Op de Internationale Bakkerijtentoon- stelling „Dobato 1949" te Doetinchem be haalde de heer J. van Boven te Middel burg twee 2de prijzen. RAADSSTUKKEN VLISSINGEN. Benoeming van een archivaris. Dinsdag 6 September zal de ge meenteraad van Vlissingen in open bare vergadering bijeenkomen. Tij dens deze vergadering zullen de raadsleden worden beëdigd en ge ïnstalleerd en zullen de wethouders worden benoemd. Na de benoeming van de raadsleden in de diverse com missies komen nog diverse voorstel len aan de orde. Zo moet de commissie van advies, bedoeld in artikel 8 van de Woon- rulmtewet met ingang van 1 Octo ber worden herbenoemd. B. en W. stellen voor alle aftredende leden te herbenoemen. Voor de aansluiting van de con sumptietent bq het gemeentelijk sportterrein op de waterleiding en voor het aanbrengen van wasgele genheden wordt door B. en W. een crediet van 1200 gevraagd. Voor de herbeplanting van de plantsoe nen in het Tuindorp vragen B. en W. een crediet van 2775. Voorts zijn er voorstellen tot vaststelling van een Algemeen Ambtenarenrc- gleprent voor de gemeente, een ver- huiskostenbesluit. wijziging van de Algemene salarisverordening. Ten behoeve van de financiering van de kosten van de bouw der 60 woningen aan de Van Goyenlaan enz. voor de woningbouwverenigmg „Goed Wonen" is een kapitaal be nodigd van 750.000. B. en W. stel len voor het aangaan van een geldlening hiervoor van 750.000 met het Algemeen Burgerlijk Pen sioenfonds. SCHOOLGELDEN. De minister van onderwijs, kuis ten cn wetenschappen is van me ning, dat de opbrengst van school gelden voor de avondnijverheidsscho len kan worden opgevoerd. B. en W. stellen daarom voor de bestaan de school geld regeling te handhaven en aan te vullen met. een bepaling, dat de schoolgeldmaatstaf van de schoolgeldplichtige wordt vermeer derd met, het bedrag, dat de min derjarige leerling ls verschuldigd wegens inkomsten- of loonbelasting. Een zelfde regeling wordt voorge steld voor de Middelbare Handels avondschool. ARCHIVARIS. Nog steeds is niet voorzien in de vacature-archivaris, ontstaan door het overlijden van mej. Doornbos in 1944. B. en W. stellen thans voor in deze vacature te benoemen de heer W. D. de Bruine te Vlissingen, die daarvoor dc vereiste bevoegdhe den bezit. Was het aanvankelijk de bedoeling om het archivarisschap gedurende de eerste twee jaren tot een volledige betrekking te maken en daarna, zo mogelijk in samenwer king met de Rijksarchivaris, er voor de gemeente een halve betrekking van te maken, er is later in ver band met de verdere studieplannen van de heer de Bruine overeenge komen, dat deze betrekking van de aanvang af slechts ten. halve zal vervullen. Verder stellen B. en W. voor tot aankoop van enkele terreinen van de Ned. Spoorwegen, behorende tot de opgespoten gedeelten ten Noor den van de Prins Hendirikweg. De koopsom is bepaald op f 5.256,80 met een toegift van 3300 wegens onderhoud van rioleringen. HOFJE VAN QUACK. He z.g. Hofje van Quack aan de Korte Zelke is in de oorlog ernstig beschadigd, doch de plannen tot her stel zijn thans gereed. B. en W. stel len thans aan dp raad voor om in principe te besluiten oa. tot de bouw van 22 woningen op het z.g. Hofje van'Quack en tot het aanvra gen van een jaarlijkse bijdrage uit 's Rijks kas voor de bouw van deze woningen en om de exploitatie van deze woningen na voltooiing op te dragen aan het bestuur van het Fonds der Zeemans- en Vissersbeurs. WEGEN IN HET HAVENDORP. Nu de verharde wegen in het Ha vendorp voldoende 'voor het verkeer zijn ingereden is het noodzakelijk ter beperking van het onderhoud, deze wegen opnieuw onder profiel te bren gen en de verharding waterdicht af te sluiten door een teerbehandeling. De firma, die 'de Bulevardwerkzaam- heden uitvoert, is bereid deze werk zaamheden te verrichten voor 16.000. Bovendien zouden B. ën W. aan deze firma willen opdragen het aanbrengen van een parkeergelegen heid voor autobussen voor 675 en het herstellen van de afrasteringen in het Havendorp voor 800. B. en W. stellen voor deze werken onderhands aan te besteden aan de fa. Heymans te Rosmalen. Middelburg SWIFT WON MET 13—4. Zaterdagmiddag is op de Markt te Middelburg een korfbalwedstrijd ge speeld tussen Swift en Seolto uit 's-Heer Arendskerke. In de perste helft gaven dc gasten goed partij maar in de tweede helft konden zij de Swiftspelers niet meer houden, zodat de uitslag 134 werd. Er was voor deze wedstrijd vrij grote belangstelling. Vlissingen KIND VIEL UIT EEN BOOM In aansluiting op ons bericht van Zaterdag, betreffende het zoontje van de fam. v. P., dat bij de St. Jacobs- keck uit een boom viel en op de ijze ren punten van een hek terecht kwam, waarbij het zeer ernstig werd gewond, kunnen wij thans melden, dat de toestand van het kind het wordt in het St. Josephziekenhuis verpleegd vooruitgaande is. Koudekerke V.C.K. I—SEROOSKERKE I 4—0 Zaterdagmiddag speelde op het voet balveld van VCK te Koudekerke. VCK I tegen Serooskerke I een vriendschappelij ke wedstrijd welke door de thuisspelers werd gewonnen met 40. CONCERT. Zaterdagavond gat te Koudekerke de Harmonieverenging „Voorwaarts" een concert op het terrein van de heer J. Aarnoutse Wz. Het fraaie zomerweer deed velen dit geslaagde concert bijwonen. Het was reeds de tweede, maal dat „Voorwaarts", uitgenodigd door de Ver eniging van Culturele Belangen „Lamme- renburg (V.C.L.) haar medewerking ver leende. De voorzitter van V.C.L., de heer Slag boom. dankte na afloop voor de medewer king en hoopte dat ..voorwaarts" nog ve le malen naar het Zuidelijke deel van het dorp zal komen. Nieuw- en St. Joosland AANBESTEDING RIOLERINGS- EN BESTRATINGSWERKEN. Woensdagmorgen werd ten ge meentehuize te Nieuw- en St. Joos land. aanbesteed het riolerings- en stratenplan van de in aanlbouw zijn de nieuwe complex gemeentewonin gen. Deze aanbesteding had het na volgende resultaat: Aanm. Bedrijf Zeeland N.V., Mid delburg 34.625; A. W. Wandel, Nieuwerkerk 34.800; Gebr. Gel dof, Serooskerke 35.612; Fa. Otte, Nieuwdorp 37.600; M. van Vos- sem, St. Annaland 37.950; J. D. Janse. Middelburg 38.500; A. Poel man, Ritthem 38.800; J. H. v. d. Ven. Middelburg 39.800: Ned. Ba salt Mn.. Zaandam 39.900 en Gebr. van 't Verlaat, Middelburg 40.250. Autobus met doofstommen reed in een sloot. Zaterdagmorgen geraakte bij Perk- polder in O. Z.-Viaanderen een Bel gische autobus, die een gezelschap Belgische doofstommen vervoerde voor een uitstapje naar Rotterdam, door een ongelukkige manoeuvre in een sloot. Behalve dat enkele inzit tenden' licht werden gewond, liep een van hen een paar gebroken ribben op. Hij moest in het ziekenhuis te Hulst ter verpleging worden opgeno men. voetbal Terneuzen won de zilveren bal- Onder behoorlijke belangstelling werd Zondag te Vlissingen een juni- orenvoetbaldag gehouden. Reeds om 9 uur 's morgens namen de wedstrijden een aanvang en ongeveer half zes was de laatste wedstrijd afgelopen. De or ganisatie was prima en na afloop wa ren de leiders vol lof over het pretti ge verloop. De uitslagen luiden als volgt: Greep B. van 12 tot en met 14 jaar: Vlissin genWalcheren 21; RCSOostburg 12, na penalty's; De ZeeuwenSluis 3—0 en Terneuzen—Goes 4—0. Halve finale: Vlissingen—Oostburg 7—0 en de Zeeuwen—Terneuzen 0—%. Verliezersronde: OostburgDe Zeeu wen 2—0. Finale: Vlissingen—Terneu zen 1—4. Door deze overwinning kwam Terneuzen in het bezit van ëen wisselbeker, een herinneringsbekertje en tevens van de zilveren bal, die door burgemeester B. Kolff uitgeloofd was voor de club, die het hoogste doelgc- middelde behaalde. Vlissingen behaal de de tweede prijs, een zilveren lau wertak, Oostburg kwam in het be^ic van de derde prijs, die bestond uil n lauwerkrans en De Zeeuwen, die de vierde prijs veroverde, kreeg een pla quette. Ook werd er een wedstrijd ge speeld om een zilveren medaille tus sen junioren van Vlissingen en van Oostburg van 1012 jaar. Deze wed strijd werd met 3—2 door Vlissingen gewonnen. De uitslagen van de in groep A ge speelde wedstrijden, 15 tot en met 17 jaar, luiden: Vlissingen—Walcheren 52; RCS—Oostburg 02; De Zeeu wenSluis 50 en GoesTerneuzen 10. Halve finale: VlissingenOostburg 5—0; De ZeeuwenGoes 02. Ver Lie- zersronde: Oostburg—De Zeeuwen 21, na penalty's. De finale tussen Vlissingen en Goes had een spannend verloop. De ruststand was 10 voor Vlissingen, na de rust scoorde Goes de gelijkmaker. In deze stand kwam'geen verandering meer, zodat de wedstrijd 2 x 7^2 minuut verlengd moest wor den. Na ongeveer 5 minuten scoorde Vlissingen en ongeveer 10 minuten voor het einde, toen iedereen dacht, dat Vlissingen deze wedstrijd zou win nen, maakte Goes de gelijkmaker. Hierna moesten er penalty's genomen worden. Goes benutte de kansen het best en veroverde de eerste prijs, waardoor deze ploeg in het bezit kwam van een wisselbeker en een her- inneringsmedaille. Vlissingen behaalde de tweede prijs en kreeg een lauwer krans. Oostburg werd derde en kreeg een lauwertak. De Zeeuwen bezette de vierde plaats en kwam in het bezit van een plaquette. Direct na afloop van de wedstrijden werden de prijzen uitgereikt. Jaarvergadering dislricl IV K.N.V.B- Te Breda vergaderde Zaterdag Dis trict IV van de KNVB. De vlot afge werkte agenda gaf weinig stof tot dis cussie. De belangrijkste punten waren de bestuursverkiezing, waarbij na her stemming tussen de heren Dreimuller en v. d. Ven, de heer A. P. M. v. d. Ven als Bestuurslid werd gekozen, na dat bij de eerste stemming de candi- daat Boogert reeds was afgevallen. Voorts het voorstel van een studie commissie inzake de amateursbepalin gen, waarin o.a. werd bepaald, dat zij die inkomen verkrijgen door het leve ren van bijdragen met betrekking tot de voetbalsport aan de pers of door het deelnemen aan radio-uitzendingen op voetbalgebied, geen amateur meer zijn en op de beroepslijst komen. De heren Seegelaar (Bestuur)Mees (BW)Hoek (Middelburg) en Imanse (Bestuur), bestreden dit voorstel. Het werd dan ook door de vergadernig unaniem afgewezen. Uiteindelijk moet echter de Bondsvergadering beslissen. De afgevaardigden van District IV zullen daar echter tegenstemmen. Afscheid werd genomen van de heer Seegelaar, die benoemd is tot admini strateur van de afd. Groningen van de KNVB en diens verdiensten voor het zuidelijk voetbal in het licht gesteld. ZWEMMEN RAYMONDE VERGAUYVEN VER BETERDE BELGISCH RECORD. Te Brugge wist de Belgische zwemster ïaymonde Vergauwen Zondag het Belgi sche record 200 meter schoolslag dames op haar naam te brengen door de af stand in 2 min. 56.6 sec. af te leggen. Het oude record stond op naam van Yvonne van de Kerkckhove met 2 min. 58.8 sec. Scheepvaartberichten Gepasseerd naar Antwerpen: 26 Aug. Deneb van Rotterdam; Arbo van zee: Wea van R'dam; 27 Av °-em v. Rotter dam: Schie van Amsterdam. Gepasseerd van .i: 24 Au?. Hydra naar Amsterd-nn: U^ei- terdam; Sandenburgh naar Rotterdam, Banka naar Rotterdam, Au., naar Rotterdam; Saba naar Glasgow; Mcv- wehaven naar Kopenhagen. VLISSINGEN. Maandag „Alhambra". ,,'t Spookhuis" 7 en 9 u.; Luxor. ..De avonturen van Re.x en Rinty". 8 uur; Concertgebouw. Af scheidsavond van Scarborough. 8.30 u.: Museum Bellamypark. „Tentoon stelling Plet Bulthuis" 1.305 uur. Dinsdag, Alhambra. ..De wraak van con vrouw". 7 en 9 uur; Luxor. „Het be gon in ccn Pullman", 8 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1949 | | pagina 2