PREDIKBEURTEN VAN VLIET EN DERKSEN IN DE HALVE EINDSTRIJDEN DRIE NEDERLANDSE PLOEGEN BOEKTEN OVERWINNINGEN Tekort aan cocosgaren Margaret Faether kwam niet over de Schelde Willy Croes faalde Kinderverlamming in de wereld grijpt weer om zich heen yUugvên 6 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZATERDAG 27 AUGUSTUS 1949 Er Is grote kans, dat Nederland een tweede wielertitel zal behalen. De twee Nederlandse rivalen in de sprint, Derksen en van Vliet, hebben zich Vrydag beide weten te plaatsen in do halve eindstrijden van de wereld, kampioenschappen op de baan, die te Kopenhagen werden voorgezet. Be. halve onze landgenoten plaatsten zich de Fransman Gerardin en de Engels man Harris. By de Nederlandse amateurs ging het niet zo best. Alleen Hg. zelendoom wist de achtste finale te bereiken en werd toen ook uitgescha keld. niet, omdat hij Woensdag en Donder dag by het trainen gevallen was en last had van zijn hand. Ook Piet Geukens wist zijn serie niet te winnen. In de herkansingsrit moest hjj het opnemen tegen de Zwit ser Iseli, maar ook deze rit wist hij niet te winnen. In de achtste finale van de amateurs startte Hijzelen- doom tegen de Fransman Verdeun. Door gebrek aan snelheid in de laat ste ronde moest hij in de Fransman zyn meerdere erkennen. Daarmee waren de drie Nederlan ders uitgeschakeld. 'Zondag komen in de halve finales bij de amateurs uit: de Australiër Patterson, de Ame rikaan Heid en de beide Fransen Bel len ger en Lognay. De Italiaanse amateursprinter, Sacchi, die in de 8e finale vlak voor de eindstreep een zware val maakte werd naar het ziekenhuis te Gentofte overgebracht, waar hg enkele dagen •ter observatie is opgenomen. Hg heeft een sleutelbeen gebroken en een lichte hersenschudding opgelopen. Sprintamateurs deden het minder goed Van Vliet won in zijn eerste serie van de Australiër Munro. Rembes moest in Gerardin zgn meerdere er kennen. Evenals van Vliet won ook Derksen zgn serie met groot verschil. Hij startte tegen de Luxemburger Gil len. De herkansingsrit bracht Remkes Seen succes. Hij werd derde achter •illen en de Belg van Looveren. In de achtste finale versloeg van Vliet van Looveren en Derksen won van de Australiër Presfley. In de kwart-finale moest van Vliet uitkomen tegen de Italiaan Ghella. Hy lootte de kop. Bij het uitkomen van de voorlaatste bocht demarreerde Ghella, van Vltet was waakzaam, volgde onmiddellijk, sprong bij het uitkomen van de laat ste bocht naast de Italiaan en won met een wiellengte. Tijd 12 sec. Ghella moest m de tweede manche de kop nemen. Midden in de voorlaat ste bocht verraste de wereldkampioen de oud-wereldkampioen Ghella volko men. Hij dook naar beneden, nam drie lengten, zette door en in de laatste bocht was Ghella. die de razende snelheid van Van Vliet met geen cen timeter kon terugwinnen, geslagen. Geen wonder, de tijd van de laatste 200 meter, bedroeg 11.6 sec., een fan tastische tgd, de snelste van deze we reldkampioenschappen tot nu toe. Ir. de vierde rit startte Jan van Derksen tegen Poeske Scherens. Scherens had de kop geloot. Bij net uitkomen van de voorlaatste bocht viel Derksen aan, Scherens liet onze landgenoot passeren. Derksen zette door en Scherens was op overtuigen de wijze geslagen met drie lengten verschil. Derksen vertrok in de tweede manche van kop. Het werd een lange sprint, waarbij het er alleen maar om ging of onze landgenoot de sprong van Scherens op net laatste rechte eind kon weerstaan. Hierin slaagde Derksen volkomen en hij won met een wiellengte. Tijd 11.9 sec. over de laatste 200 meter. De Brit Harris won 2 maal achter een van de Zwitser Plattner. beide keren op overtuigende wgze. Meer moeite had Gerardin met de Italiaan Gastolli. Er was een belle voor nodig om hem in de halve eindstrijden te brengen. BIJ DE AMATEURS Bij de amateurs startte Jan Hijze- lendoom in zyn serie tegen de Belg Gerard de Schacht en Mohammed Kasam uit India. In de eerste de beste bocht kwam de Indiër ten val en de bel moest een einde maken aan de rit. In de tweede rit sprintte Hg- zelendoom snel van kop cn demar- reede zo snel, dat de Belg een lengte te kort kwam. De Nederlander Buch- ly eindigde in zijn serie als laatste. Voor de herkansingsritten startte hij Giuliano slaat terug. Een patrouille van de 200 man sterke politiemacht, die geheel Sicilië te vergeefs heeft doorzocht naar de bandietenkoning Salvatore Giuliano, is Donderdag bg een eenzame boerde- rg in een hinderlaag gelopen. Door de open ramen van de boerderij werd zy ontvangen met handgrana ten en een regen van machinegeweer kogels van Óiulianos mannen, waar door een politieman werd gedood en vier andere gewond. De politie beantwoordde het vuur, een slag van drie uur volgde. Ten slotte wisten de bandieten zich in de bergen terug te trekken zonder slachtoffers achter te laten. Men beschouwt deze aanval van Giuliano, waardoor het aantal van zijn slachtoffers tot bijna 110 geste gen is, als een oorlogsverklaring aan net politieleger, dat 100 maal groter is dan zyn bende. (Ingezonden mededeling) Hedenmiddag 3 uur starten in geheel Nederland meer dan 4000 luchtballons. Tal van deze ballons voeren een paar schoe nen met zich mee. OoJc U kunt er een paar vinden. Ook de Bata-filialen in Mid delburg: Lange Delft 129; Ter- neuzen: Noordstraat 42; Vlissin- gen: Walstraat 64; Goes: Lange Kerkstraat 10; Zierikzee: Oude Haven D 375a, doen mee! Opgelet! KERKNIEUWS GENERALE SYNODE GEREF. KERK In de Donderdag te 's Gravenhage voortgezette vergadering van de gene rale synode der Gereformeerde kerken heeft ds. G. M. van Renes van Beetster- zwaag gerapporteerd over de vraag van de kerkeraad van de Gerefor meerde Kerk van Coevorden, of het gewenst is aan de Gereformeerde mi litairen in Indië toestemming te ver lenen deel te nemen aan de viering van het heilig avondmaal als zulks door de legerpredikant met militairen van allerlei kerkelijke kleur wordt ge houden. Na enige discussie heeft de synode het rapport naar de commissi*- terug verwezen. De synode werd ten besluite toege sproken door een drietal buitenlandse afgevaardigden, namelijk de heren re- verend David Walker, van de United Original Succession Church in Schot land. ds. P. A. Verhoef namens de Ne derlandse Gereformeerde kerk ih Zuid-Afrika en door dr. S. P. van der Walt van Johannesburg namens de Ger. Kerk in Zuid-Afrika. De synode ging uiteen tot a.s. Dinsdagmorgen om dan wederom haar openbare zitting te hervatten. VOETBAL REVANCHEWEDSTRIJD VOOR DE VOETBALJUNIOREN De Vlissingse voetbal-junioren ga ven Vrijdagmiddag de Scarborough- junioren de kans revanche te nemen voor de Dinsdag geleden nederlaag, maar ook ditmaal moesten de jon gens uit Scarborough het onderspit delven, ondanks het feit, dat zij in het veld beslist niet de minsten wa ren. De uitslag was echter gelijk aan die van Dinsdag: 5-1 voor Vlissingen en weer was het Mills, die het enigi doelpunt voor de Engelsen scoordi (uit een vrije schop)). Bij de rust was de stand 2-1. De Vlissingers maakten een beter gebruik van de hun geboden kansen. VLISSINGEN—SCARBOROUGH. Vanavond om kwart over zes wordt op het voetbalterrein aan de Bosweg te Vlis singen een voetbalwedstrijd gespeeld tus sen een Vlissings elftal en con Scarbo rough team. Het Vlissingse elftal is als volgt samengesteld: doel: J. Heykoop (E. M.M.); 1. achter: H. Burgerhof. (Vlissin gen): r. achter: C. Bode. (De Zeeuwen); 1. half: P. Lindenberg, (Vlissingen); spil: L. Huibregtse. (De Zeeuwen); r. half: M. Bostelaar. (E.M.M); 1 buiten: A. Hen- drikse. (Vlissingen); 1. binnen: A. Weig- man, (Vlissingen); middenvoor: A. de Smit, (De Zeeuwen), aanvoerder: r. bin nen: W. Leijnse. (De Zeeuwen): r. buiten: Molenbroek, (Vlissingen). Reserves: D. de Joode, (Vlissingen). ATHLETIEK Slijkhuis won te Stockholm Tijdens internationale athletiek-wed- strijden te Stockholm won Slijkhuis de 3000 m, in de zeer goede tijd van 8 min. 13.8 sec. Tweede op de 3000 m. werd de Fin Mae- kilae in 8 min. 16.8 sec. Ingezonden mededeling) EUROPESE ROEI KAM PIOENSCHAPPEN De Italianen aan de spits De eerste lag der Europese roei- kampioenschappen, die Vrijdagmid dag op de Bosbaan by Amsterdam zijn begonnen, hebben voor ons land een zeer bevredigend resultaat ge had: van de 5 deelnemende Neder- landse ploegen wisten cr drie zeer fraaie overwinningen te boeken (de ongestuurde vier en de acht van Njord, alsmede de double scull van Willem III, bestaande uit de Euro pese kampioenen Neumeier en van der Meer). De twee andere Nederlandse ploe gen, de gestuurde vier van Njord en de gestuurde twee van Triton brach ten het er minder goed' af. maar zijn geen van tweeën kansloos in do van daag te verroeien repechagc-s. Het grootste succes tijdens deze eerste dag was echter voor Italië, dat in alle vijf nummers een boot in de strijd had. Van die 5 wisten er 4 hun heats te winnen en zich dus meteen voor de finale te plaatsen. De vijfde was hun double scull, die in de Denen Parsner en Larsen (winnaars te Henley van dit jaar) juist hun meerderen moesten erken nen. Indien de Italianen er vandaag Kieuren-televisie in de Verenigde Staten. Na tien jaren van proefnemingen heeft de „Radiocorporation of Ame rica" een procédé voor televisie in kleuren uitgewerkt, dat de volgende hoofdkenmerken heeft: 1. de studio's kunnen programma's voor televisie in kleuren uitzenden door toevoeging' van een paar toe stellen aan de huidige installaties; 2. do uitzendingen van deze televi sie in kleuren kunnen door de hui dige toestellen opgenomen worden door toevoeging van een „transfor mator". waardoor het mogelijk wordt het zwart-wit-procédé door kleuren te vervangen; 3. de luisteraars, die geen gebruik wensen te maken van de transfor mator, kunnen de uitzendingen in kleuren ook in zwart-wit ontvangen; 4. wanneer de studio's naar de uit zending in kleuren overschakelen zullen de luisteraars daar niets van merken. Het nieuwe procédé zal aanstaande maand te Washington worden gede monstreerd. Industrie le Genemuiden bedreigd- De situatie in de Genemuider vloerbedekkingsindustrie is op 't ogenblik verre van gunstig. Er heerst namelyk een dringend ge. brek aan grondstoffen. Enkele kleine fabrieken, die geen voor raden hebben kunnen aanleggen, zyn reeds genoodzaakt geweest in totaal een veertigtal arbeiders te ontslaan. De echte cocosgarens moeten voornamelijk uit Oost Azië komen en deze import heeft de laatste tijd in hevige mate gestagneerd door ge brek aan deviezen. De fabrikanten stonden voor de keuze opnieuw over te schakelen op een oorlogsproduct, waarin voor een heel groot deel pa pier is verwerkt, of personeel te ont slaan. Zij hebben de laatste weg moeten kiezen. De grotere fabrieken kunnen voorlopig nog op hun voor raden drijven, maar wanneer de im port van cocosgarens niet spoedig toeneemt, gaat Genemuiden een moeilijke tijd tegemoet. Ruim 650 mensen met hun gezin nen driekwart van de bevolking leven van de matten industrie en zo is dit stadje wel zeer eenzijdig ge oriënteerd. De Genemuidenaren heb ben. financieel bezien, gouden jaren achter de rug, maar aan dit bloei tijdperk is, naar het zich thans laat aanzien, wel definitief een einde ge komen. Poolse mijnwerker verongelukt. De 52-jarige Poolse mijnwerker Stanislav Jugo te Heerlen, werd op de 340-meter verdieping van de Oran- je-Nassau IV door vallend gesteente getroffen. Hij overleed ter plaatse. echter in slagen de Belgen Piessens en Collet achter zich te houden in de repechage, dan zullen ook zij de fi nale bereiken, zodat Italië dan met alle 6 boten in de finales uitkomt. Na de Italianen volgen de Denen met drie overwinningen en twee tweede plaatsen. Hun gestuurde vier zal zeker de finale kunnen bereiken, want de strijd die zij tegen de on weerstaanbare Italiaanse ploeg liet zien, wekte aller bewondering. In de tweede heat double scull lie- double scull, stelden de Olympische kampioenen, de Britten Bushnell en Burnell, ietwat teleur. Niet alleen bleven zij achter de Denen, die hen in Henley dit jaar reeds hadden ver slagen. maar bovendien moesten zij Italië laten passeren en eindigden dus in hun heat als derden. nl de tweede heat double scull lie ten de Tsjechoslowaken op het laat ste moment verstek gaan. zodat onze Europese kampioenen het vrij gemak kelijk hadden tegen de Franse en Zwitserse ploeg. Vrijdag heeft ons land, hoe fraai de overwinningen van de ongestuurde vier en de acht van Njord ook zijn, geen andere kansen op een Europese titel. In beide nummers maakten de Njordploegen van de drie overwin naars uit de drie heats verreweg de slechtste tijd. WIELERSPORT De Ronde van Vlissingen* Vanmiddag wordt te Vlissingen de tweede Ronde voor amateurs verre den op het bekende Boulevard par cours. Het is een wedstrijd over 100 kilometer (40 ronden). Voor deze wedstrijd hebben weer een groot aantal renners ingeschreven, onder wie zich vele cracks bevinden, zoals Wagtmans, Bakker, Vos, Sugker- buiik, v. d. Veeken, v. d. Elshout, Roks, Guns, enz. Ook verscheidene bekende Zeeuwse amateurs nemen aan deze Ronde deel, alsmede het Scarborough-team. Tevens nebben twaalf Zeeuwse nieuwelingen voor deze wedstrijd ingeschreven. Het belooft een span nende wedstrijd te worden Hui 6 n 36 cl. ZEKER PRIJS PER POEDER 6 CT. BI ZWEMMEN Stroom en kwallen waren haar te machtig Enorm groot was dc belangstelling voor de poging, welke de 16-jarige Margaret Faetner Vrijdagmiddag on. dernam om over de Schelde te zwem men. Duizenden stonden langs de bou levards of lagen op het strand om de aankomst van Margaret af te wach ten. Het heeft echter niet zo mogen zgn: Margaret is waarschijnlijk wel wat te vroeg gestart ongeveer een uur vóór hoog water en de sterke stroom heeft haar zoveel mee rivier opwaarts genomen, dat zij op een ge. geven ogenblik achter de plaat voor Breskens terechtkwam. Toch hield ze dapper vol en ze slaagde er zowaar in door de stroom heen aan de Wal- cherse zyde van de rivier te komen, maar toen zij daar nog ongeveer een kilometer van de wal verwgderd was, kreeg ze veel hinder van kwallen. Ze had toen twee uur en 35 minuten ge zwommen en bleek niet meer opge wassen tegen deze handicap. De volg. boot nam haar op en roeide haar naar het Vlissingse strand, waar de menigte haar dappere poging toch met een hartelijke begroeting beloon, de. TWEE GESLAAGDEN Twee jongelieden, Jaap Korteweg uit Vlissingen en René de Milliano uit Breskens. die tegelijk met het meisje uit Scarborough waren ge start, hadden meer succes. Milliano was het, eerste over en zwom ook nog van het roeiershoofd door naar het strand, tijdens welke tocht de motor boot, die hem volgde, nog een stoor nis aan de motor kreeg. Jaap Korte weg kwam bij het roeiorshoofd aan de wal, maar stapte even later toch weer in de volgboot, die hem naar het strand bracht, waar de verzor ging van de zwemmers voorbereid was. Beide zwemmers kregen van het talrijke aanwezige publiek een harte lijke ovatie. Maar men was toch ge komen voor het Engelse meisje en dat haar poging mislukte, was ook voor de wachtende menigte wel een beetje een teleurstelling. Mevrouw Willy Croes van Rijsel, die Vrijdag voor de tweede maal getracht heeft het Kanaal over te zwemmen, moest Zaterdagnacht om 18 minuten over één haar poging opgeven, nadat zij 16 uur en 52 minuten in het water was geweest. Zij werd door de haar begeleidende motorboot aan boord genomen én is op eg naar Dover. Zij was nog slechts twee mijlen van de Engelse kust, toen zij werd over wonnen door de dichte mist, die het haar van 22 uur af, toen zij nog vier mijl van haar doel was, lastig maakte. Toen zij dichterbij de kust kwam, liet dc mist nog slechts ongeveer 200 meter zicht. Mevrouw Croes was Vrijdagavond om 08.26 uur bij Kaap Gris Nez te wa ter gegaan en om 17 uur werd gemeld, dat zij de helft van de afstand had af gelegd. Het zicht was toen reeds slecht en er stond veel deining. Vorige maand moest mevrouw Croes haar eerste poging opgeven, toen zij na 13 uur zwemmen nog slechts an- 5 derhalve mijl van de Engelse kust was. Noodmaatregelen op komst Internationale autoriteiten op het gebied der gezondheidszorg zetten thans spoed achter de noodmaatrege len ter voorkoming van het uitbreken op grote schaal van epidemieën van kinderverlamming. Deze gevreesde ziekte treedt momenteel in vele delen der wereld gelijktijdig op. De Ameri kaanse nationale stichting voor de be strijding van kinderverlamming heef* verklaard, dat dit jaar „zonder twij fel" het slechste jaar in de geschiede nis van Amerika zal worden wat be treft het aantal gevallen van kinder verlamming. India zal 20 ijzeren longen ontvan gen van de internationale gezond heidsorganisatie voor slachtoffers van epidemieën. In West-Berlijn zullen al le zwembaden gesloten worden, indien het aantal gevallen toeneemt. In Frankrijk en Amerika werd alle bu reaucratie op zij gezet teneinde 't mo gelijk te maken vier ijzeren longen per vliegtuig uit Amerika naar Frank rijk te brengen. Verschillende zieken huizen hadden namelijk dringend om deze apparaten verzocht. In Montreal, waar men een epide mie vreest, zijn alle, behalve de drin gendste, amandelen-operaties afgelast. Twee jongens zijn te Londen namelijk aan een vorm van kinderverlamming Meisje viel van 10 m. hoogte. Donderdagmiddag is een 3%-,jarig meisje, dat op de Sint Pietersberg te Maastricht aan 't spelen was, in 'n onbewaakt ogenblik van 'n rots gevallen en 10 meter lager terecht gekomen. Niettegenstaande deze zeer hoge val bleek het kind alleen maar wat te zijn geschrokken. Voor alle zekerheid is het kind toch ter obser vatie in het ziekenhuis opgenomen. overleden, kort nadat hun amandelen waren geknipt. Een vliegtuig heeft een ijzeren long naar Halifax gebracht, waar men zal pogen een jongeling te redden, die aan boord- van een schip, midden op de Atlantische Oceaan, door de ziekte werd overvallen. Hoewel zich in Engeland meer geval len voordoen dan ooit tevoren behal ve m 1947 toen eveneens een epidemie heerste, maakt men zich in medische kringen niet ongerust. De curve van het aantal gevallen loopt niet zo snel omhoog als in 1947. De vorige week werden 236 gevallen gemeld, vergeie- ker met bijna 600 in de daarmee le vergelijken week in 1947. Een Brits-Amerikaans- Arabische alliantie Volgens het blad „Annasr" dat te Damascus verschijnt, wordt op het ogenblik overleg gepleegd over plan nen voor een „alliantie' 'tussen Enge land. de Ver. Staten en de Arabische staten. De Iraakse minister-president zou deze plannen uit Londen hebben me degebracht en aan Arabische verte genwoordigers in Egypte hebben voorgelegd. Nieuwe arrestaties in Hongarije. Volgens de „Daily Telegraph" is de tafchef van het Hongaarse leger, generaal Palefy, uit zijn functie ont zet en gearresteerd onder beschuldi ging van „nationalisme". In verband met het proces tegen de gewezen communistische minister van buitenlandse zaken, Lazlo Rajik, die beschuldigd wordt van „Trotzkis- tische actie", zouden nog 150 perso nen zijn aangehouden. WALCHEREN ZONDAG 20 AUGUSTUS. N,e<l. Herv. Kerk. Aagtekerke 9.30 (H.D.)- ds. Theunissen, 2.30 ds. Theunissen; Arnemuiden 10 cn 6 dhr. Polderman, 2.30 ds. de Vries; Domburg 9.30 ds. v. Hoogstraaten, 7 ds. v. Willenswaard; Gapinge 10 ds. de Boer; Grijpskerke 10 en 2.30 ds. v. Winterswijk, Kleverskerke 2.30 ds. Otte; Koudekerke 10 ds. van Dijl, 7.30 ds. Wagener; 't Zandt 10 ds. van Empel, 7 ds. van Dijl; Middelburg (Oostkerk) 10 en 7 ds. de Vries; Concertzaal 10 ds. Bee kenkamp; Engelse Kerk 10 ds. v. Voorst Vader; Nieuw- en St. Joos- land 10 en 2.30 ds. Pgnacker Hor- dgk; Oost- en West-Souburg 9.30 en 7 ds. Spijkerboer; Oostkapelle 10 en 2.30 ds. Richard; Ritthem 10 ds. Oosthoek, 2.30 ds. Hartjes; Seroos- kerke 10 en 2.30 ds. v. d. Wind; St. Laurens 10 dhr. Barnard. 2.30 ds. v. Willenswaard: Veere 11.15 ds. Otte; Vlissingen (St. Jacobskerk) 10 ds. Hartjes, 7 ds. Sickesz; Ha vendorp 10 ouderling van Damme; Vrouwepolder 2 ds. de Boer; West- lcapelle 9.30 leesd., 2.30 ds. Oost hoek; Zoutelande 9.30 en 2.30 ds. Wagener. Geref. Kerk. Arnemuiden 10 en 2.30 ds. van Ginhoven; Domburg 11 ds. Scheele, 3 ds. D. Scheele; Ga pinge 9.30 ds. Deenik; 2 ds. Dorst; Qrgpskerke 10 en 4 ds. Dorst; Kou dekerke 9.30 en 2.30 ds. van Me- chelen; Meüskerke 9.30 en 2.30 ds. van Nes; Middelburg (Hofplein- kerk) 9.30 ds. D. Scheele, 2.30 dr. Oussoren; Noorderkerk 9.30 dr. Oussoren, 5.30 ds. D. Scheele; Oost en West-Souburg 9.30 en 2.30 ds. Brouwer; Oostkapelle 11 ds. Flin terman, 3 ds. Deenik; Serooskerke 10 (H.A.) en 2.30 ds. van Wouwe; St. Laurens 10 en 2.30 ds. Boon; Veqre 9.30 en 2.30 ds. Streefkerk; Vlissingen 9.30 ds. Veldhuijsen, 5 ds. Streefkerk; Vrouwenpolder 9.30 en 2 ds. Flinterman; Westkapelle 9.30 ds. Pontier, 2.30 ds. Scheele. Geref. Kerk (art. 31). Middel burg 8.30 en 4.30 ds. Verhey; Zou telande 9.30 en 2.30 ds. Verhey. Geref. Gem. Aagtekerke 9.30, 2 en 6 leesd.; Arnemuiden Zaterdag 7 ds. de Wit. 9.30, 2 en 6 leesd Mid delburg' 9.30, 2 en 6 ds. de Wit; Oostkapelle 1 Oen 2.30 leesd.; Vlis- Wegdekken van een rubberasfaltmengsel. Op de boulevard de Ruyter te Vlis singen is een asfalt-rubberwegdek ge legd, waarvoor in kringen van bin nen- en buitenlandse wegenbouwers grote belangstelling bestaat. Wij maakten daarvan reeds melcjing en ook van het feit, dat het nieuwe procédé door de Rubberstichting te Delft is ontwikkeld. Woensdag hebben een aantal Britse rubbertechnici een bezoek aan deze stichting in Delft gebracht om over leg te plegen over dit nieuwe gebruik van rubber. De heren hebben ook eni ge wegdekken bekeken en voorname lijk geconfereerd over de vraag hoe men aan de grote vraag naar rubber poeder zal kunnen voldoen, nu ook in Amerika voor dit nieuwe procédé grote belangstelling blijkt te bestaan. Regeling Proy. Waterstaatsdienst. In het Provinciaal Blad van Zeeland is de laatste wijziging van de Regeling van de Prov. Waterstaatsdienst afge kondigd. Hierin wordt ondermeer be paald, dat de dienst wordt opgedragen aan 'n Hoofdingenieur-Directeur, chef van het corps, een of meer hoofdinge nieurs, een of meer districtsingenieurs, een of meer ingenieurs en zoveel technisch ambtenaren en opzichters als naar het oordeel van Ged. Staten voor de behoorlijke uitoefening van de dienst zal nodig blijken. De technisch ambtenaar, die in het genot is van de maximum-jaarwedde als zodanig en die naar het oordeel van G. S. voor verhoging in rang in aanmerking komf, kan worden aangesteld als technisch hoofdambtenaar. .Amsterdamse Beurs Nederland .1948 (3%) dito 1947 (3%) 3 dito 1937 3 Dollar-lening 1947 3 Investeringscert. 3 Nederland 1962—64 Nederland 1962—64 Nederland N.W.S. 2% Spaarc. f 100 2% Indië 1937 A 3 Grootboek 1946 3 Ned. Ind. Hand. B Ned. Handelmij. AKU Bergh's Jurgens Calvé-Delft Centrale Suiker Kon. Ned. Hoogovens Unilever Ned. Kabelfabriek Philips Wilton Feyenoord Biliton Kon. Petrol Mij. Amsterdam Rubb. HA. Lijn Kon. Paketvaart Ned. Scheepv. Unie Rotterdamse Lloyd Handelsver. A'dam Deli Batavia Mij. Deli Mij. Anaconda Kennecot Shell Union Baltimore Spw. Volgens berichten uit Washington zou op de komende monetaire conferentie een devaluatie van het pond sterling met minstens 20 pet. worden voorgesteld, die gevolgd zou worden door een devaluatie o.a. van de Nederlandse gulden. Geheel onafhankelijk van dit bericht, dat zelfs nog niet goed tot de beurs was doorge drongen, houdt men hier met de moge lijkheid van een andere waardeverhou ding der valuta's reeds zo sterk rekening, dat de vraag naar aandelen onverminderd blijft voortduren en ook weer nieuwe be scheiden winsten aan het koerspeil wer den toegevoegd. Indonesische fondsen blijven onder in vloed van de R.T.C. een betrekkelijk goe de houding aan de dag leggen. De stem ming voor cultures was niet ongunstig en de koersen lagen goed prijshoudend. Koersstijgingen van betekenis deden zich vrijwel niet voor, ook niet in de grote internationale valutafondsen, maar de tendens bleef aan de vaste kant. Kon. Olie had een zeer nauwe marge en be woog zich tussen 322% en 3231/z. dus bij na 4 pet. boven het slotpeil van Donder dag. Voor AKU blijft de belangstelling voortduren mede onder invloed van de verwachtingen ten aanzien van het nieu we nylonproduct. Unilever en Philips la gen iets hoger, al bleven de hoogste note ringen niet steeds behouden. Aug. 26 Aug. 100 100 97% 97% 98 98% 1093,4 109% 98% 98 98js 98% 80% 30% 100% 100% 95% 95% 97% 97% 110% 110% 155% 155% 184 187% 319% 319 163% 162 190 201 200 264% 265-y9 239 241% 187 180 425 319% 320% 141 141 162% 153% 162 148% 162 126% 149% 28% 48 47% 36% 37% 77% singen 9.30, 2.30 en 6.30 leesd.; Westkapelle 11 en 4.30 leesd. Chr. Geref. Kerk. Middelburg 10 en 3 ds. Bikker; Vlissingen 9.30 en 5 ds. Biesma. Ver. Vrnz. Herv. Middelburg geen dienst; Vlissingen geen dienst. Evang. Luth. Gem. Middelburg 10.30 ds. Johannes; Vlissingen 9 ds. Johannes. Doopsgez. Gem. Middelburg geen dienst; Vlissingen geen dienst. Hersteld Apostolische Gem. Vlis singen, Singel 9.30 én 3 dienst. Herst. Apost. Zendingskerk. ,Vlis- slngen, Concordia 7. 10 en 5 dienst, voorganger C. Korff. Herst. Apost Zendingsgem. Vlis singen, Bakkersgang 10 en 2.30 dienst. Leger des Heils. Middelburg 10 Heiligingsdienst, 4 Openlucht, 7.30 Verlossingsamenkomst o.l.v. kap. le Roy-Vos; Vlissingen 10 Heiligings dienst, 3.30 Openlucht (KI. Markt>, 7.30 Verlossingssamenkomst. FILMS VAN DE WEEK Een film als een verkwikkende douche. „Vier stappen in de wolken" (Quattro Passie fra le Nuvole) met Gino Cervi, Adriana Benetti en Carlo Romano; regie: Alessandro Blasetti. Het is de Italiaanse filmindustrie, die ons ditmaal komt verrassen met een zó charmant werkje, dat men zou wensen liet regelmatig wéér te kunnen zien. Och, het verhaaltje is niets bizonders: een ver tegenwoordiger in versnaperingen, zo'n doodgewoon goedig mannetje, beleeft een reisavontuurtje en belandt als stadsmens op het platteland, op een boerderij, waar ook al weer van die doodgewone, goe dige mensen wonen. Na enkele dagen gaat hij terugvaar vrouw en kinderen en daarmee is de film uit. Maar op welk een bekoorlijke manier is dit verhaaltje uitgewerkt. Er is diepte aan gegeven en in de alledaagsheid en allerminst opdringerige humor schuilt veel wijsheid. Dit is een film voor de pes simisten, die in anderhalf uur kunnen le ren. dat de mens niet alleen maar een egoïst is. Deze film als een verkwikkende douche in deze zomerdagen, wat ons be treft de film van de week, gaat in de Schouwburg, Middelburg. „Zij winnen de slag" (Buck Privates) met Abbott en Costello, de Andrew Sisters en Lee Bowman; regie: Arthur Lubin. Misschien worden veel mensen geïrri teerd door de escapades en nadrukkelijke grappen van Abbott en Costello, maar wij hebben een zwak voor dit komieken duo. Deze film'in Electro, Middelburg, is een van de eerste, maar ook een van de beste van de lange serie, die het tweetal heeft gemaakt. De belevenissen van Bud en Lou in het leger zijn een aaneenscha keling van zotternijen, afgewisseld door vlotte melodietjes. „Het Spookhuis" (Hold that Ghost) met Abbott en Costello, de Andrew Sisters, Joan Davis en Mischa Auer; regie: Ar thur Lubin. Ook in Alhambra,.Vlissingen. draait een Abbott en Costello-film, waarin de 'dikke en de dunne comedianten meer humoris tische dan griezelige avonturen beleven in een spookhuis, terwijl de Andrew Sis ters tussen de bedrijven door tureluren. Zeepbel-amusement om de vacantie te be sluiten. Het eerste deel van de film over het wonderpaard Rex en de wonderhond Rin- ty, die samen fantastische en spannende avonturen beleven, is van Middelburg verhuisd naar Luxor, Vlissingen. (Ingezonden mededeling) beveiligt U en Uw kinderen ter wijl U slaapt tegen muggebeten. FLACON 50 en 90 Cl. Marktberichten VISMIJN TE VEERE. Veiling op 26 Augustus. ExDortgamalen 696 kg.: 71; Bot 75 kg.: 5—6; Schol 53 kg.: 10—15; Tong I 66 kg.: 17—42: Grote tong 31 kg.: 175—214; Tar bot 3 kg.: 30—60. VEILING GOES. Van 26 Augustus. Fruit: Zigeunerin 5—19, Manks Codlin 515, James Grieve 520, Codlin Keswick 5—8, Early Victoria 5—7, Clapps Favorite 314, Jutten 322. "Washington pruimen 9—21. Belle de Louvain 6—22. Witte Wijn pruimen 815, Reine Victoria 828. He- renpruimen 6—15, Kirkes 12—22, Czar- pruimen 615, Dubb. Boeren witten 8 21, Reine Cl. Veate 1434, Reine Claude d'Althan 6—19, Jefferson 6—27, Rode Eierpruimen 1021, alles per 100 kg.. GroentenDubb. Princessebonen 26 45, Stoksnijbonen 2058, Pronkbonen 12 —20. Spekbonen 26. Saxsabonen 3038, Stokprincessen 45. Rentegevers 4149. Augurken 4891. Rode kool 78. Groene kool 1415, Tomaten 1649, Postelein 16—18. Kroten 5, Andijvie 14—22. Uien 3 7, Spinazie 25, Aardappelen 5.507.50, alles per 100 kg. Komkommers I 8—1.4, id. II 6—7, idem III 6. Bloemkool I 28—53, idem II 934, idem III 68, Kropsla 13 19. alles per 100 stuks. Kroten 4.50, Wor telen 9—10, beiden per 100 bos. Diversen: Druiven 92—96, Bramen 32—55, beiden per 100 kg.. Perziken 9—19, Meloenen 40—61, beiden per 100 stuks. VEILING KAPELLE-BIEZELINGE EN O. Van 26 Augustus. Pruimen: Reine Victoria 627. Belle de Louvain 6—21, Reine Cl. d' Althann 6— 26. id. Verte 629, id. Conducta 620, Kirke's 1028, Jefferson 6—25. Boerenwit- te 6—21. Cataloni 6—17, Wijnpruimen 6 19. Washington 623. Tonneboers 10, Pur ple Pershore 6, Dietrich Ulhórn 814. Czar 6—9, Monseigneur Hative 6—15. Zoe te Kwetsen 612. Appels: James Grieve 5—25, Zigeunerin 5—26, Keswick 5—6.5, Perzikappel 5—6,5, Manks Codlin 5—12, Yellow Transp. 511, Earley Victoria 5 .7, Lady Seedling 5—10, Peren: Clapps Favorite 3—10, Précoce de Trévoux 3—5, N. Holl. Suikerij 3—4, Beurre de Merode 3—8, id. d'Amanlis 3—6, Jutten 337. Ma rie Louise 5—6.5, Dr. Pules Guyot 3—8. Di versen: Rode bessen 15. Bramen 9—59, Frambozen 1.181,20, Moerbeien 6379, Druiven 941.06, Japanse Wijnbes.71. Zu re Morellen 32. Tomaten 843. Dubb. Prlnc. z. dr. 2342, Snijbonen 2047, An dijvie 15. Rode kool 5.5, Uien 5—7.5. Wit te kool 5.5. Pronkbonen 13. Rentegevers 34. Spinazie 16, Waspeen 5.5. Aardappe len 5.58. alles per kg.. Bloemkool 6—29, Komkommers 613. alles per stuk, Bos- peen 2—8,5, Boskroten 4.5, Selderij 6,5, al les per bos. VEILING KRABBENDIJKE EN O. Van 26 Augustus, Bonen: Dubb, Sperciebonen 21—38, Ap pels: Zigeunerin 622. James Grieve 7 23. Manks Codlin 5—22. Early Victoria 5 7. Codlin Keswick 5. Peren: Clapps Fa vorite 4—9. Juttepeer 913. Pruimen: Dubb. Boerenwitte 618. Reine Victoria 6—19, Jefferson 6—12, Belle de Louvain 7—17, Reine Cl. d' Althan 8—23. Reine Cl. Verte 8—20, Reine Claude Violet 6—16.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1949 | | pagina 6