PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Heden begin der Rondetafel conferentie D£ BILT Den Haag vindt de hitte belangrijker Boze vader en broer ontvoerden bruidje. Vandaag J BRANDSTICHTERS GEARRESTEERD IN FRANKRIJK NIEUWE MOEILIJKHEDEN BIJ HET VERKEER OVER DE RIJN J' LANGS DE BADPLAATSEN VAN WEST-ZEEUWSCH-VLAANDEREN VOORSPELT: 192e Jaargang No. 205 Dagblad, uitgave van de firma Provinciale Zeeuwse Courant. Directie: F. van de Velde en F. B. den Boer. Adj. W. de ^agter. Hoofdred.: G. Balllntijn, Pl.verv.: W. Leertouwer en EL A. Bosshardt. ABONNEMENTSPRIJS 32 ct. per week; f 3.90 p. kw.; fr. p. p. f 4.15 per kw Losse nummers 10 cent. WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Dinsdag 23 Aug. 1949 ADVERTENTIEPRIJS: 18 ct. per mm. Minimum p. advertentie f2.60. Ingez. mededelingen dubbel tarief. Kleine advertenties (max. 8 regelsi van 1—5 regels f 1.—. iedere regel meer 20 cent. „Brieven of adres Bureau van dit blad" 25 cent meer. Giro nr. 359300 P.Z.C., Middelburg. Bur. Vlissingen vValstr. 58-60. tel. 2355, 3 lijnen (b.g.g. 2357) - M'burg Londense Kaai 29, tel. 2077 en 2924 - Goes: L. Vorststr. 63, tel. 2475 (bg.g. Oostburg: Pr. Mauritsstr. 12, tel. 102 - Terneuzcn: Brouwerijstr. 2 - Zierlkzee: N. Bogardstr. C 160, tel. Het Indonesisch conflict in vogelvlucht. (Van onze speciale verslaggever) Den Haag, Maandagavond* De Augustus-hJtte ligt over Den Haag, de stad, waar Dinsdagmiddag vermoedelijk het laatste hoofdstuk van de vrij wording van Indonesië een aanvang zal nemen. Kr heerst geen conferentiestemming. Men merkt op straat ternauwer nood, dat er iets bijzonders aan de hand is. Zeker, er lopen Indonesische groepjes door de straten, men ziet auto's ryden met de letters R.T.C. als teken, dat zij gereserveerd zyn voor de delegatieleden. In de restaurants zjjn talrykc tafeltjes gereseerveerd en het Binnenhof wordt met koorts achtige haast de laatste hand gelegd aan de enscenering in de Ridderzaal, terwijl radioreporters een cameramensen repeteren voor hun geluids- en celluloidstunts. Maar dit alles gaat aan de mensen voorbij. Zy lopen te puffen in de stra ten, de theaters zyn allesbehalve uitverkocht, maar Scheveningen had een recordbezoek vandaag en heeft het ook in deze uren, die de vooravond zijn van de Rondetafel-conferentie. Het probleem hoe men de hitte kan ont vluchten baart de mensen meer zorg dan de conferentie, die de bezegeling vormt van het wegvallen van Nederland uit de rjj der wereldmogendheden. Onwillekeurig laa, men op dat mo ment de gebeurtenissen in deze vier jaren nog eens aan zich voorbij gaan. In Augustus 1945, vier jaar geleden, capituleerde Japan, op 'n moment waarop de Nederlandse regering daarop volkomen onvoorbereid was. Niemand wist hier wat men ten aan zien van Indonesië moest doen Slechts één was er. die het wel wist de leider der Indonesische natio nalisten Soekarno. Drie dagen na de capitulatie proclameerde hij de Repu bliek Indonesia, weinig vermoedend, dat de geallieerde overwinnaars hem de kans zouden geven deze Republiek te consolideren. STEEDS MEER EISEN Zij gaven hem echter de kans. Zes weken duurde het eer de geallieerde troepen landden en toen er eindelijk Engelsen arriveerden onder bevel van generaal Christison, herstelden die niet het Nederlandse gezag, zoals hun opdracht was. maar lieten zij de Republiek rustig bestaan ondanks de Nederlandse protesten. Toen het tot Cen conflict kwam, drong Amerika aan op een vreedzame regeling der geschillen en inmiddels zat de Repu bliek zo stevig te paard, dat zij de vol ledige souveremiteit voor zich kon op eisen. Nederland kon voorstellen, wat het wilde, de Republiek eiste tekens meer. Er werd een accoord gesloten in Linggadjati, waarbij be paald werd, dat de Republiek deel staat zou worden van de Ver. Sta ten van Indonesië, die met Nederland een Unie zouden vormen onder de Kroon. Maar nauwelijks was deze overeenkomst ondertekend of de Re publiek eiste meer: minstens 50% van Als in de dagen van Perrol met de rode hand. De Loolaan te Apeldoorn was dezer dagen het toneel van een ouderwetse Wild-West-film met een echte ont voering en alles wat er zo bij hoort. Ogenschijnlijk hield de historie het midden tussen een blijspel en een dra. ma, doch achteraf bezien blykl de achtergrond droevig te zyn. Een drie en twintig-jarig meisje werd met de man, die zij juist het ja-woord zou ge ven, door een zevental kerels overval, len en in een veewagen geworpen, terwijl zy de man ongenadig afros ten. In drie vier minuten speelde zich deze eerste acte af. Bij de overvallers waren een broer en de vader van het meisje, beiden wonende te Uddel. Reeds lang had den de ouders van het meisje, dat een betrekking in Apeldoorn heeft, beide jongelui onverbloemd te kennen ge geven, dat zij tegen een huwelijk tus sen beiden waren. Zelfs hadden zij zich niet ontzien, een dreigement op hardhandige manier kracht bij te zet ten. Niettemin bleef het meisje, dat drie en twintig jaar is, bij haar keus en enige dagen geleden hadden de no dige officiële instanties goedkeuring gehecht aan een huwelijk voor de kantonrechter. VERBORGEN BRUID Ondanks het feit, dat dank zij 'n snelle motorrijder onder de ooggetui gen, de „gangsters" door de politie werden aangehouden en aan een ver hoor onderworpen, is het geschaakte bruidje nog in de macht van de Udde- laars en wordt zij voor iedereen in t huis van haar ouders verborgen ge houden. Tegen de overvallers is proces-ver baal opgemaakt wegens geweldple ging en mishandeling. Vermoedelijk zal deze heren aan het verstand wor den gebracht, dat niet meer opgetre den kan worden als in de dagen toen Perrol met de Rode Hand over de Uddelse heidevlakten zwierf. Eerste kindervliegtuig op Java aangekomen. Zaterdagmiddag is op Kemajoran het eerste van de speciale kindervliegtuigen van de K.L.M., dat verleden Maandag met 17 moeders en 35 kinderen van Schiphol vertrok, aangekomen. De gezagvoerder A. Steinbeck deelde aan Aneta mede. dat men een goede reis had gehad en dat de weersomstandigheden tamelijk goed wa ren. Amerikaanse oorlogsschepen zullen spoedig een bezoek brengen aan Spanje, aldus deelt de Amerikaanse marine he den medee. de zetels ln de Indonesische regering. Zienderogen werd de militaire situa tie slechter en op 21 Juli 1947 was voor Nederland de maat der ver dragsschendingen en der uitdagingen vol en gingen onze troepen tot actie over. Zij hadden succes, maar voor zij de de situatie volledig in handen hadden, greep de Veiligheidsraad in. De actie wera gestaakt, de Commissie voor Goede Diensten trok naar Indo nesië. In Januari 1948 werd aan boord van de „Renville" een wapen- stilstandsovereenkomst gesloten. UITERSTE CONCESSIES Er veranderde niet veel. Einde loos waren de verdragsschendin gen. De communisten begonnen zich te roeren. Zonneklaar bleek, dat de Republikeinen geen gezag hadden. Desondanks stelden zy steeds verder gaande eisen en in December 1948 werd ten tweeden male ingegrepen. In enkele dagen tij'ds werd de Repu bliek weggevaagd. Het scheen, aat Nederland rust en orde zou kunnen herstellen. Ditmaal echter stak de Veiligheidsraad een spaak in het wiel. De Nederlanders staakten de vijande lijkheden. de onderhandelingen wer den hervat en in Mei bereikten dr H. J. van Royen en Mohammed Roem een accoord, waarbij Nederland de uiterste concessies deed en de Repu bliek herstelde, terwijl de Republiek zich bereid verklaarde deel te nemen aan de Rondetafel-conferentie. DE UNIE WORDT GEBOREN Deze Rondetafelconferentie be gint nu Dinsdag Maar intussen is er veel veranderd. De aanvankelijke be sluiteloosheid de latere machteloos heid van Nederland hebben gemaakt, dat de Federalisten aanvankelijk tegenstanders der Republikeinen thans noodgedwongen in hun kamp staan. De Rondetafelconferentie zal nu de vrije en souvereine Verenigde Sta ten van Indonesië moeten scheppen. Over de betekenis van de band met Nederland zal worden beraadslaagd, het Koninkrijk valt uiteen, de Unie wordt geboren. Er is slechts de troost, dat de loop der dingen niet viel tegen te houden. Er is slechts de hoop, dat ook de Republiek zal inzien, aat Nederland en Indonesië samen nog een rol kun. nen spelen, dat zij gescheiden beiden afhankelijk zullen zyn van grote mo. gendlieden. De Haag is weer conferentiestad. De eerste regels van het laatste hoofdstuk worden geschreven. is net 5 jaar geleden, dat Parijs werd bevrijd en dat Roe menië capituleerde; V- .wordt in Den Haag de Ron de Tafelconferentie geopend. Valse biljetten van 100 in omloop. Het hoofd van het bureau crimine le voorlichting van het ministerie van Justitie vestigt de aandacht van het publiek op het in omloop zyn van valse Nederlandse bankbiljetten van 100.De algemene indruk van deze biljetten is bedrlegelijk. Het papier is %vat slapper en ver toont over het gehele biljet gelijkvor mige stippen, al of niet gekleurd. De bruine kleur is vooral bij de woorden „honderd gulden" iets te licht van tint. De letters van de tekst van. ae strafbepaling zijn volgelopen of ge havend. Bij „betaalt aan toonder" zijn de B. en R. vervormd. Bij het aantreffen van een dergelijk biljet wordt ver zocht zich onmiddellijk met de plaat selijke politie te verstaan teneinde de identiteit van de aanbieder zo spoe dig mogelyk te kunnen vaststellen. Maandag is de heer Anak Agung, eerste plaatsvervangend voorzitter van de B.F.O. delegatie, door de Koningin in au diëntie ontvangen. Tot dusver 230 slacht offers bij bosbranden. De Franse politie heeft negen jon gelieden gearresteerd onder verden king van aanstichting van bosbran den. o.a. twee jongens van veertien jaar en een meisje van zestien in het departement Les Landes en twee broers, die „voor de aardigheid" een brandje gemaakt hadden in het Bois de Boulogne bij Parijs. Volgens de Parijse bladen zou de minister van Justitie, Lecourt, ver klaard hebben, dat brandstichters on middellijk berecht zouden worden en „dat dit niet betekent, dat zij er ge makkelijk van af zullen komen". Volgens de „France Soir" zou de po litie verscheidene busjes met vuur- verwekkend poeder gevonden hebben en van mening zijn, dat er „zwarte Maquis" aan het werk zijn geweest. Bewoners van verschillende dorpen in de getroffen streek, die elders ge holpen hebben bij het blussen van branden, vonden bij hun terugkeer hun eigen huis leeggeroofd. Nog steeds breken branden uit in verschillende delen van Frankrijk. De prefect van het departement Gironde heeft aan Reuter meege deeld. dat tot dusver ongeveer 230 personen zijn omgekomen als gevolg van de bosbranden. Indo-Chinese De Nederlandse renner Henk Faan- bof uon Zaterdag in Kopenhagen 't wereldkampioenschap voor ama teurs op de weg over 193.6 kilome ter In 4 uur 53 min. 42 sec Nederlandse regering zal in Londen en Washington protesteren. De Nederlandse regering zal by de Ver. Staten en Engeland een pro test indienen tegen de nieuwe maatregelen van de bezettingsautoriteiten in Duitsland met betrekking tot het scheepvaartverkeer over de K(jn. Dit bericht is vervat in een artikel in de New ïork Times, geschreven door de correspondent van het blad in Den Haag, Sydney Gruson. De Nederlanders, zo schrijft Gruson, achten de maatregelen een schen ding van het beginsel van vrije scheepvaart op de Rijn, vastgelegd in de conventie van Mannheim van 1868. keer van de Ver. Staten naar Duits land geleid wordt via de Noord-Duit se havens. De Nederlandse havens zijn bijna geheel uitgeschakeld, hoewel het vol gens de Nederlanders in bijna alle ge vallen goedkoper zou zijn deze ha vens en de waterwegen van de Rijn te gebruiken dan de Noordduitse ha vens en de Duitse spoorwegen. De Nederlanders zijn van mening, dat de bezettende mogendheden in het bijzonder de Amerikaanse militaire regering weloverwogen het Neder landse economische leven in gevaar hebben gebracht uit bezorgdheid over het herstel van Duitsland. De Neder landers hopen, dat deze houding zal worden gewijzigd, wanneer het de partement van buitenlandse zaken 't beheer over Duitse aangelegenheden overneemt. De moeilijkheden vloeien voort uit twee verordeningen van het Duitse Export Agentschap, waarin de Ame rikanen het meest te vertellen hebben. Een dezer verordeningen bepaalt, dat bij Duitse bureaux vergunning moet worden aangevraagd voor' scheep vaartverkeer op de Rijn, voor zover deze in Duitsland stroomt. Volgens een tweede verordening worden de Duitsers gemachtigd het verkeer van niet-Duitse schepen op de Rijn tc beperken, indien dit bui tenlandse valuta spaart. Deze maatregelen zijn van vitaal belang voor Nederland. Nederland heeft verreweg de grootste RijnvloQt van alle landen. Voor de oorlog was 75% van het totale verkeer in de ha ven van Rotterdam Duits transito verkeer en 80% van alle ladingen, die werden vervoerd door Nederland se Rijnschepen, waren bestemd voor Duitsland. De Nederlanders achten het met elkaar in strijd, dat Mars hall-hulp wordt verschaft voor pro jecten zoals het herstel van de Rot terdamse haven, terwijl tegelijkertijd sedert de oorlog het scheepvaartver- Koorddans-drama. Tijdens een varieté-voorslel- ling in de Westelijke sector van Berlijn is een koorddanseres van 60 m. hoogte gevallen. Zij moest zwaar gewond in het zie kenhuis worden opgenomen. Drie partners in het nummer koorddansen, een/ dame en twee heren, raakten door de val eveneens hun evenwicht kwyt. Zij slaagden er nog net in met de handen het koord vast te grijpen en moesten in deze positie blijven hangen tot de brandweer hen in veiligheid bi-acht. Vanzelfsprekend bracht het gebeurde onder de toeschou wers veel opschudding teweeg. Hevige aardschokken in de Stille Oceaan. De seismograaf van de Harvard universiteit in de Ver. Staten heeft medegedeeld, dat in de nacht van Zondag op Maandag de zwaarste aardschok sinds jaren is geregistreerd. De aardbeving had haar centrum in de Stille Oceaan ter hoogte van Canada. De schok was tien maal hevi ger dan die in Ecuador op 5 Augus tus. De eerste golven bereikten Har vard zeven minuten na de eerste schok. Daarna bleven de instrumen ten meer dan zes uur ononderbroken in beweging. In verscheidene streken van Noord- Canada werd de aardbeving zeer dui delijk gevoeld. Vele mensen vlogen in paniek de straat op en tal van rui ten braken. troepen uit een garnizoen te Mont de Marsan vonden Maandag dicht bij de stad 30 verkoolde lijken, toen zij de omgeving afzochten naar slachtoffers. Bij de bestrijding van de branden en het zoeken naar vermisten zijn thans J0.000 militairen ingeschakeld. Maan dagmiddag werd een aantal hunner naar Cazalis gedirigeerd, waar een nieuwe bosbrand zich snel uitbreidde in de richting van Callon. Deze kon vrij spoedig worden geblust. Ook in Canada is thans een bos brand uitgebroken en wel 30 km. ten N. van Montreal. Het. vuur bewoog zich over een munitiedepot van „ondeugdelijke" luchtdoelprojectielen. Honderden gra naten ontploften en scherven vlogen de vele soldaten en burgers, die te vergeefs trachtten het vuur meester te worden, om de oren. Bulldozers van het leger baanden zich een weg door het vlammende geboomte, intensief blussende chemi caliën spuitend. De vlammenzee be reikte een breedte van ongeveer 30 km. Cadzand trekt duizenden bezoekers. Ook de andere badplaatsen zijn een bezoek waard. Spreekt men over de hadplaatsen In West Zeemvsch-Vlaanderen, dan is het vrij zeker, dat men als eerste Cadzand hoort vernoemen, daarna Groede. En dat is niet te verwonde ren. Immers, de grootst^ drukte concentreert zich steeds in Cadzand, waar duizenden heen trekken om verkoeling en verpozing te zoeken aan het prachtige, brede strand. De hotels en pensions, waarvan er helaas nog veel te weinig zijn, zijn in deze Augustusmaand tot de laatste plaats bezet, evenals de nog schaarse zomerhuisjes. Daarnaast zijn er echter reeds een groot aan tal kampeerwagens en wie niet over een dergelijk verblijf de beschikking heeft, zoekt onderdak in een bunker of in één der vele kampeertenten. Dat alles geeft een gezellige drukte, die vooral bij mooi weer, zoals tij dens het afgelopen weekend, wordt verhoogd door de vele honderden dagjesmensen. De dienstbussen van de S. B. M. vervoeren honderden passagiers, maar daarnaast ziet men tal van extra bussen uit Oost Zeeuwsch- Vlaanderen en elders, om nog maar te zwijgen over de vele particuliere auto's, w.o. veel uit het buitenland. Cadzand is op weg om één van de bekendste en meest bezochte bad plaatsen van ons land te worden. Het uitgebreide en vernieuwde Oorlogsmuseum in Cadzand blykt 'n TOte attractie te zijn. Bij honderden :omen de bezoekers en terecht. Want er wordt in Cadzand gewerkt om de plaats attractief te maken, V.V.V. en grensgemeente Retranchement, n.1. gemeentebestuur verdienen een com pliment! Gelukkig, dat de resultaten niet uitblijven! GROEDE. Doch ook Groede begint meer en meer bekendheid te krijgen, al is ook het strandleven aldaar niet zo druk als in Cadzand. Op door de weekse dagen, ook ln de maand Augustus, heerst hier een weldadi ge sfeer door de vele families, die hier ongedwongen kunnen verblijven, niet gestoord door het massale be zoek van de dagjesmensen. Deze meer rustige omgeving wordt wel bijzon der op prys gesteld door zeer gegoe de families, w.o. vele uit het buiten land. Helaas was deze zomer het v.m. arbeiderslogeerkamp „Duinoord" nog niet steeds volledig bezet. De oorzaak daarvan is zeer zeker ge legen ln het feit. dat de gemeente te laat de beschikking over dit kamp heeft gekregen, waardoor er te wei nig bekendheid is gegeven aan deze unieke gelegenheid. De hertenkamp trekt natuurlyk veel bezoekers en speciaal op mooie Zondagen is het bezoek groot. Een nadeel voor Groede is ongetwijfeld, dat het strand wat ver van het dorp is gelegen en dat er geen bus verbindingen zijn. Mocht daarin ver betering worden gebracht, het be- zoefk zal ongetwijfeld drukker wor den. Het gevaar bestaat dan na tuurlijk, dat de rustige sfeer, door zo velen geprefereerd, wordt ver stoord. RETRANCHEMENT Eén van de mooiste plekjes langs deze kust behoort by de kleine het zeldzaam mooie natuurreservaat het Zwin. Slechts de echte natuur liefhebbers, die de bonte drukte mij den, treft men hier aan. Een brok je ongeschonden natuur, met een vogelleven, zo interessant, dat men uren in stille afzondering daarvan kan genieten. Het is daarom 'n wijs besluit, .van het gemeentebestuur, dat slechts weinige kampeervergun- ningen voor dit gedeelte worden verstrekt. N IE UW VLIET. Tenslotte, maar niet in het minst, willen wij nog even de aandacht ves tigen op Nieuwvliet. een badplaats je, bijna onbekend, maar desondanks een pareltje, met een strand, zo mooi en zo ongerept, als bijna nergens wordt aangetroffen, Ëen prachtige rij duintjes. met daarachter de on gerepte schorren, paarse velden van ae mooiste schorrebloemen. Gelegen op een steenworp afstand van net drukke Cadzand en aan de andere zijde van Groede, trekt Nieuwvliet practisch geen bezoekers. Zeker. Nieuwvliet biedt weinig gelegenheid voor logeergasten en 't is ook wat ver gelegen van de open bare verkeerswegen, maar voor de echte liefhebbers van de natuur en de rust. is er in Nieuwvliet veel te genieten. Wij zijn dan ook van me ning, dat Nieuwvliet in de toekomst meer bekendheid zal krijgen. Nog steeds Zondagsstaking bij de Engelse spoorwegen. Ongeveer 50% van de treinen op de grote lijnen, 10% der locaaltreinen, en een tiental van de 40 excursietreinen, zijn uit de dienst genomen wegens de Zondagsstaking van de Engelse sto kers en machinisten van sommige lo- comotievendepots. De staking is uitgeroepen als ant woord op de maatregelen, die de spoorwegdirectie heeft genomen tegen een locomotiefbemanning, die cen dienst, waarbij zij een nacht van huis moesten doorbrengen, had geweigerd. Mislukte ontvoering in Wenen. BRITSE POLITIE CONTRA RUSSISCHE MILITAIREN. Maandagmiddag hebben ongewa pende manschappen van de Britse mi litaire politie te Wenen gewapende Sowjetrussische militairen verhinderd een Oostenrijker te ontvoeren door een cordon om de Söwjet-jeep te vor men. Gewapende Britse soldaten werden later van een in de nabijheid gelegen kazerne gehaald om de Russische of ficieren tegen een menigte Weners te beschermen. Volgens het Britse politierapport stopte een Sowjet-jeep op een brug om de weg te vragen. Een Oosten rijkse man in burger sprong toen door het raam van de auto en riep: ..Ik word ontvoerd". Hij trachtte te vluchten, doch de soldaten liepen hem na en sloegen hem met een revolver op het hoofd, Het voorval werd gezien door een Oostenrijkse chauffeur. die zijn vrachtauto dwars op het rijvlak zette teneinde de weg af te snijden. Twintig ongewapende mannen van de Britse militaire politie, die van een mars terug kwamen, vormden daarop een cordon om de jeep. Een chauffeur kroop onder de auto's door en sneed de banden van de jeep st.uk. De Britten bevrijdden de Oostenrij ker, dr. Karl Sondermann, wie de broek was uitgetrokken om ontvluch ten te voorkomen. Hij werd met ern stige hoofdwonden naar het zieken huis overgebracht. Toen de gewapende Britse soldaten verschenen trokken de Sowjet-Russen zich terug. Gouverneur Peters over zijn bezoek aan ons land. De Gouverneur van de Nederlandse Antillen, ir. L. A. H. Peters, heeft kort na zijn terugkeer op Curacao enige mededelingen gedaan over zijn bezoek aan Nederland. Hij zeide daar een gro te belangstelling voor de Ned. Antil len te hebben aangetroffen. Plannen, om iemand van de afdeling „publiek- contact" van het ministerie van Over zeese Gebiedsdelen in de Antillen te stationneren, verkeren in een verge vorderd stadium. Met de Staten wordt overleg gepleegd over de aanwijzing van waarnemers van de Ned. Antillen bij de R. T. C. Ir. Peters heeft de in druk. dat de regering zonder enige te rughoudendheid de autonomie wenst te schenken. Naar zijn oordeel is de stemming in de V. S. ten aanzien van ons land aan het verbeteren. Eerste „stratocruiser" in September op Schiphol. Op Zaterdag 3 September a.s. zal op Schiphol voor de eerste maal een stra tocruiser landen. Het is de „Great Britain" van de American Overseas Airlines, dat in Europa zijn opwach ting komt maken. Zondag 4 September is de stratocruiser voor het publiek te bezichtigen, zowel van binnen als van buiten. In Amerika, waar dit systeem van massabezichtigen reeds eerder werd toegepast, bewonderden vaak op een enkele dag 4000 mensen de luchtreus. Zoals bekend heeft de A.O.A. dit toe stel ingezet op de lijn New York— Londen, die non-stop wordt gevlogen. Hoogleraren legen gebruik van woordenboek bij examen- Vier hoogleraren der Groningse Rijksuniversiteit hebben zich tot de minister van onderwijs gewend met 'n brief, waarin zy' hun ongerustheid uiten over het besluit van de minis ter om in het vervolg bij het schrifte lijk eindexamen in de klassieke talen aan de gymnasia en lycea de leerlin gen een woordenboek te laten gebrui ken. Naar hun overtuiging wordt hier door aan de kennis van het Grieks en Latijn en dientengevolge aan de klassieke opleiding grote schade be rokkend. AANHOUDEND RUSTIG WEER. Geldig «ot Dinsdagavond. Aanvankelijk vrij zonnig maar later enkele versprei buien en iets koeler. Weinig

Provinciale Zeeuwse Courant | 1949 | | pagina 1