PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 50.000 Indonesiërs juichten in Batavia Andermaal tegenslag bij de Sloe-inpoldering 0£ BILT Soekarno roept op tot voortzetting van de strijd om de onafhankelijkheid Dinsdag opening van de R.T.C. WEINIG GEESTDRIFT VOOR EYSKENS' KABINET OFFENSIEF VAN CHURCHILL C.S. IN DE EUROPESE ASSEMBLEE Eerst het meisje zien alvorens er mee te trouwen Losgeslagen bak veroorzaakte ravage VOORSPELT: 192e Jaargang No. 201 Dagblad, uitgave van de firma Provinciale Zeeuwse Courant. Directie: F. van de Velde en F. B. den Boer. Adj W. de Pagter. Hoofdred.: G. Balllntijn, Pl.verv.: W. Leertouwer en H. A Bosshardt. ABONNEMENTSPRIJS 32 ct. per week; f 3.90 p. kw.; fr. p. p. t 4.15 oer kw Losse nummers 10 cent WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Donderdag 18 Aug. 1949 ADVERTENTIEPRIJS: 18 ct. per mm. Minimum p. advertentie £2,50. Ingez. mededelingen dubbel tarief. Kleine advertenties (max. 8 regels) van 1—5 regels f 1.—. iedere regel meer 20 cent. ..Brieven of adres Bureau van dit blad" 25 cent meer. Giro nr. 359300 P.Z.C., Middelburg. Bur. Vlisslngen Walstr. 58-b0. tel. 2355. 3 lijnen (b.g.g. 2357) M'burg Londense Kaai 29. tel. 2077 en 2924 - Goes: L. Vorststr. 63, tel. 2475 (bg.g. 2228) - Oostburg; Pr. Mauritsstr. 12. tel. 102 - Temeuzen: Brouwerijstr. 2 - Zierikzee: N. Bogardstr. C 160. tel. 26 De vierde verjaardag van de Republiek. Vele vrouwen en kinderen vielen flauw, toen 50.000 juichende Indonesiërs zich buiten het Republikeinse hoofdkwartier te Batavia, verzamelden ter viering van de vierde verjaardag van de Republiek, Volgens Republikeinse 'waarnemers was dit de grootste demonstratie in Batavia sedert de vor ming van de Republiek Indonesië werd afgekondigd. De ministers en ver. tegenwoordigers van de U.N.C.L, die aan de plechtigheden zouden deelne men, waren niet in staat het hoofdkwartier te bereiken. Daardoor moest van het vastgestelde programma worden afgeweken. Incidenten werden niet gemeld. Duizenden mensen probeerden het gebouw van de delegatie binnen te dringen, waar de plechtigheid zou worden gehouden. Ramen en deuren werden ingeslagen. Indonesische pad vinders wierpen barricaden op, doch dit had geen succes, daar de demon stratie steeds wilder werd. Het Republikeinse gebouw ziet er uit als of het op een slagveld stond met ingeslagen ruiten, gebroken meu bilair, vernielde kransen en versplin terde trappen. Vrouwen vielen bij do zijnen flauw terwijl de menigte in de brandend hete zon rondom het ge bouw samenschoolde. De Nederlandse autoriteiten gaven toe, dat zij niet tijdig voorzorgsmaat regelen hadden getroffen om de poli tietaak aan de civiele autoriteiten over te dragen. In de rest van Batavia heerste rust. De helft van de winkels van de stad was gesloten en in de overige win kels was weinig personeel daar op grote schaal vrij was genomen. In de Indonesische wijk van de stad scheen een opgewekte en vreedzame atmos feer te heersen. Mannen en vrouwen liepen in Zondagse kleding rond. Over het algemeen werd de hand gehouden aan de verbodsbepalingen inzake het openbaar vlagvertoon. In het gebouw van de Republikeinse'de legatie hield de voorzitter van het feestcomité, Joesoef Jamin, een openingsrede, waarna mr. Soesanto Tirtopridjo in zijn functie van voor zitter van de Republikeinse delegatie fh Indonesië het woord voerde. REDE VAN SOEKARNO Daarna werd geluisterd naar de ra diorede van Soekarno die de Almach tige dankte voor de volharding van het Indonesische volk, waardoor het in staat is gebleken alle moeilijkheden gedurende de vier jaar na de pro clamatie te weerstaan. Voorts bracht Soekarno dank 'aan de gehele strijd macht, die door opoffering van leven en eigendom heeft gezorgd voor de handhaving van.de Republiek. Hij zeide, dat de m.N.I. de kern zou wor den van het toekomstige federale le ger De militaire actie had geen resul taten opgeleverd..'1 Het verwonderde Soekarno niet waarom de strijdende jeugd van Nederland zich afvraagt wat eigenlijk de bedoeling is van deze actie. Met stemverheffing verklaarde Soekarno de Nederlanders niet te ha ten. Hij bemint hen zelfs als zijn me demensen, doch indien het geweer en het kanon gebruikt worden om vrede te verzekeren was verdediging nood zakelijk. DE RECEPTIE IN DEN HAAG Woensdagavond recipieerden de Republikeinse delegatie en de de legatie van de B. .F. O. ter ge legenheid van de geboortedag van de republiek. De beide voorzit ters der delegaties, Mohammed Hatta en de Sultan van Pontianak, namen een groot aantal gelukwensen in ont vangst. Tot de bezoekers behoorden: dr van Royen, de oud-ministers Jonk man en Logemann, vele leden van de Kamerfracties van de P. v. d. A., vertegenwoordigers van de Ver. Ne- derland-Indonesië en talloze anderen. Dr. Mansur verscheen, evenals vele andere Indonesiërs, in nationale kledij. DE POSITIE VAN DE KROON Het hoofd van de Republikeinse delegatie Soesanto Tirtopridjo. heeft aan de „Keng Po" medegedeeld, dat de Republiek niet zal kunnen toestem men grote machtsbevoegdheden aan de Koningin te geven. Hij meende, dat het beter ware, indien er geen Kroon was, doch als het niet anders kon was de Republiek bereid de Kroon als symbool te schouwen, Hii meende, dat de R.T.C een succes zal worden. VIERING TE AMSTERDAM In de grote zaal van het Minerva- paviljoen te Amsterdam werd Woens dagavond in tegenwoordigheid van 7 afgevaardigden naar de Ronde Tafel conferentie de Indonesische Onafhan kelijkheidsdag gevierd. De voornaamste spreker was Mo hammed Hatta, dit zeide, dat de ver krijging van de onafhankelijkheid voor Indonesië geen kwestie van tijd meer was. Als de Rondetafelconferen tie niet binnen enkele weken tot een overeenstemming leidt, zal er geen overeenkomst meer worden gesloten. Dit jaar moet Indonesië een volkomen vrij land worden Nederlandse delegatie samengesteld. De voorzitters van de drie delega ties zijn het er Woensdag over eens geworden de Ronde Tafel Conferen tie op 23 Augustus a s. te openen. Bij Kon. Besluit van 16 Aug. is d Ned. delegatie voor de R.T.C. samen gesteld. Voorzitter is mr. J. H van Maarse veen. minister van overzeese ge biedsdelen. Eerste ondervoorzitter: mr. D. U. Stikker, minister van buitenlandse zaken. Tweede ondervoorzitter: dr. J. H. van Royen: Leden: L. Gützen, mr. A. M. Joe- kes. mr W. H. Fockema Andreae. H. C. W. Moorman, mr. J. H. de Pont, mr. N. S Blom. commandeur A. de Booij. mr H. A. M. van den Dries, - -- --- dr. P. J. A. Idenburg. L Korthals. D volksraadpleging geen percentage ral P. Spierenburg. A. A J J. Thomson accepteren. en de leden van de commissie van, Eerste minister Eyskens verdedig- Liberale verkiezingsbelofte is moeilijk uitvoerbaar Na een debat over de regeringsverklaring heeft de Belgische Kamer met 125 tegen 64 stemmen haar vertrouwen in het kabinet Eyskens uilgesproken. Tegen stemden communisten en socialisten en één liberaal onthield zich van stemming. Inmiddels hebben de liberale afgevaardigden Lahaye en de Wilde een wetsvoorstel ingediend tot afschaffing van de wet van 19 Juli'45, op grond waarvan de Koning In de onmogelijkheid wordt verklaard te regeren. In de toelichting heet het, dat een volksraadpleging niet de juiste weg 1» om de kwestie op te lossen. Tijdens het debat over de regerings verklaring zei de voorzitter van de Katholieke Volkspartij, de Schrijver, dat zijn partij bij een eventuele Mgr. Beran (in huisarrest) laat protest horen. De aartsbisschop van Praag. mgr. Beran. heeft na twee maanden stil zwijgen een protest doen horen tegen zijn „huisarrest" in zijn paleis, tegen de aanwezigheid van een regerings agent daar en tegen de inbeslagne ming van fondsen en goederen van het aartsbisschop. Het protest is vervat in een brief aan de openbare aanklager, wiens naam in Praag geheim wordt gehou den. „Ik ben beroofd van alle persoon lijke vrijheid en van alle rechten, die ik als aartsbisschop heb en dat zon der enig besluit van een gerechtshof", aldus de brief. Zonder toestemming van de rege ring mag mgr. Beran geen verkla ringen doen publiceren of in contact treden met zijn geestelijkheid. Daarom heeft de bisschop voor zijn protest een ongebruikelijke weg ge kozen. Geen vacantietoeslag voor Duwarbeiders. In antwoord op vragen van het Tweede Kamerlid Van Haken (CPN), betreffende de toekenning van een vacantietoeslag van twee procent aan de Duwarbeiders. heeft de minister van Wederopbouw en Volkshuisves ting geantwoord, dat er geen aanlei ding bestaat om aan de Duwarbeiders deze toeslag uit te keren. Dit afwij zend standpunt berust in hoofdzaak op de omstandigheid, dat in de land bouw, waarmede bij het bepalen van de lonen en andere arbeidsvoorwaar den bij de Duw rekening moet worden gehouden, deze toeslqg in 't algemeen ook niet wordt bepaald. De Britse conservatieven met Churchill aan het hoofd hebben Woens. dag de onmiddellijke toelating van Duitsland tot de Europese Assemblee bepleit en voorstellen ter tafel gebracht voor drastische versterking van rol van de Assemblee in de Raad van Europa. Z[] wensen een speciale zitting van de Assemblee in Januari, waarbij deze zelfs over de agenda zou kunnen beslissen. Churchill vroeg van het comité der ministers voordien over Duitslands toelating te beslissen opdat de Duitse delegatie reeds in deze speciale zitting aanwezig zou kunnen zyn. Voor de Assemblee wensen Chur chill c.s. een eigen secretariaat en zij stellen voor een permanente in ternationale administratie in het le ven te roepen voor 't uitvoeren van de politiek van de ministers. Van de ministers wordt voorts geëist, dat zij de voorstellen van de Assemblee in de nationale parlementen in debat brengen. Deze voorstellen werden gedaan, nadat de Labour-minister Morrison de Europa-politiek van de Britse La- bourpartij ontvouwd had er. nog maals de weg van voorzichtige groei van de internationale functies, geba seerd op volledig vrije deelneming van de naties, had uitgestippeld. Zowel Churchill als Morrison von den het voortijdig in dit stadium van groei der Europese Unie reeds de na tionale souvereiniteit aan te tasten. Volgens de Franse socialist Le Bail moest in deze durf boven voorzich tigheid prevaleren, maar de beide Britse tegenstanders bepleitten eerst een grondige en zeker niet overhaas te studie van de gevolgen, en waren het eens in de uitspraak van de grote Britse oorlogsleider; „Het is beter eerst te zien hoe het meisje er uit ziet dan er meteen mee te trou wen". De Fransman Bidault putte de stof Eerst een andere juffrouw De ouders van de leerlingen. die Woensdag voor de eerste maal naar de eerste klasse van de openbare lagere school aan de Markstraat te Wormerveer zouden gaan, zijn in staking ge gaan, toen zij hoorden, dat de onderwijzeres mej. van Wijk was. De oudercommissie had reeds verschillende klachten over de onderwijzeres bij het college van B. en W. ingediend, doch 't college wenste hierop niet in te gaan. Volgens de ouders kon de schooljuffrouw niet goed met kinderen opschieten en deelt zij herhaalde malen klappen uit. De „staking" heeft een spoe dig einde genomen omdat aan mej. van Wijk voor een maand ziekteverlof is verleend. Een der andere onderwijzeressen heeft de les overgenomen. De leerlingen zijn toen dit bekend werd, wel naar school gegaan. VJ Kwaadaardige typiste te Londen. GOOT KOKEND WATER OVER KINDJE. Een 23-jarige typiste van de B.B.C., mej. Joan Mills te Londen, liep ge- gevaar gelyncht te worden door een woedende menigte, omdat zij kokend water gegoten had op een 2-jarig meisje, dat vóór haar deur speelde en wier kreten zij niet kon verdragen. Het kind liep ernstig letsel op en zal ongetwijfeld op het gelaat litte kens van de brandwonden dragen. De menige heeft de typiste de ha ren uitgerukt en de politieagenten, die haar wilden beschermen, werden onder de voeten gelopen. De politierechtbank heeft de behan deling van de zaak acht dagen uitge steld, doch besloot de typiste tot na t vonnis in de gevangenis te houden. uit de historie en uit de Duitse ver- kiezingsspeeches om aan te tonen, dat toelating van Duitsland voorba rig is. De laatsten der ruim veertig sprekers vonden slechts een kwart van hun collega's onder het gehoor. Vandaag zal de welsprekendheid worden gericht op de mensenrechten en zullen talrijke pleidooien losko men voor het instellen van een Euro pees Hof voor de handhaving van deze rechten. Alvorens daartoe wordt overge gaan. moeten evenwel commissies benoemd worden. Een daarvan zal de zes resoluties, die uit het eerste de bat zijn voortgesproten, moeten be studeren negen. Voorts werden een aantal advi seurs en plaatsvervangers benoemd. Zo is de Zaanse jeugd De penningmeester van het Witte Kruis, te Koog aan de Zaan heeft van enkele ondernemende Koger jongens een bedrag van 176.38 ontvangen Dit bedrag hadden 'de jongens bij een buurt-kermisje met een verloting in gezameld de zijn program in een rede. waarin weinig nieuwe gezichtspunten naar voren kwamen. Vele problemen vra gen dringend om een oplossing, zo zeide hij. en daarom moest er een einde komen aan de regeringscrisis. De begroting voor 1949 toont reeds een tekort van 43 milliard francs. De minister van financiën. Liebaert. deelde in aansluiting daarop mede. een uitgave van twee milliard francs noodzakelijk tc achten ter bestrijding van de werkloosheid. Hij herinnerde aan de verkiezingsbelofte van zijn partij de belasting met 25 te ver lagen en verzekerde „zijn best te zullen doen deze belofte na te komen". PERSCOMMENTAAR. De Brusselse ochtendbladen waren Woensdag eenstemming van inzicht, dat een regeringsverklaring zelden met minder enthousiasme is ontvan gen dan die, welke Dinsdag in Ka mer en Senaat werd afgelegd. In po litieke kringen heeft men trouwens hoe langer hoe meer de indruk, dat de tegenwoordige regering, die door een groot katholiek blad „de rege ring der berusting" wordt genoemd, slechts een „vacantieregering" is. voorbestemd om na afloop van het parlementaire verlof te worden ver vangen door coalitie der drie partijen. Het katholieke blad „La Libre Bel- gique" wijst op de vage termen, waar in de regeringsverklaring is vervat. Het blad is van oordeel, dat de ko ningskwestie opnieuw op de lange baan is geschoven en het vraagt zich af. of de katholieke volkspartij zes weken heeft moeten onderhandelen om tot dit resultaat te komen. Het blad stelt verder in het licht, dat er van de 25 procent belastingverlaging, waarmede de liberalen tijdens hun verkiezingscampagne hebben ge schermd. niets meer in de regerings verklaring te vinden is. Het socialistische blad ,.Le Peuple" schrijft dat de nieuwe eerste-minis- ter nooit zoveel Ijeeft gesproken om zo weinig te zeggen. Opvallend is. dat bij de voorlezing der regeringsverkla ring de liberalen geen enkel ogenblik bijval hebben betoond. Volgens het blad zal de nieuwe regering als een zeepbel uiteenspatten zodra het wets voorstel van het kaholieke Kamerlid Struye tot het houden van een volks raadpleging in het parlement ter sprake komt. De „lloepiah' van (lo Stoomvaart Mij. „Nederland" arriveerde in Am sterdam met de eerste na-oorlogse vracht Djati-hout. die uit 50 dolken bestond Deze vracht, die door meerdere wordt gevolgd, wordt in hout- handelskringen met vreugde begroet. Dijikdichting nu waarschijnlijk Vrijdag. Woensdag 17 Augustus beloofde een belangrijke dag te worden voor Zeeland: na herhaald, noodgedwongen uitstel zou dan eindelijk de geul in de nieuwe afsluitdijk tussen Zuid-Beveland en Walcheren worden ge sloten en zou daarmee het hoogtepunt van de werkzaamheden voor de inpoldering van het Zuid-Sloe bereikt zijn. Maar het water, erfvijand van de Zeeuwen, wilde zich niet zonder slag of stoot gewonnen geven - de sterke stroom sloeg een bak, geladen met stenen, los, waarna dit. logge vaartuig een omvangrijke ravage aanrichtte en daardoor wederom stagnatie in het werk veroorzaakte. Aannemer, directie* opzichters en arbeiders hebben echter geen minuut verloren laten gaan. Eensgezind werd de strijd met het water aangebonden om de schade zo spoedig mo- gelyk te verhelpen en daardoor te bereiken, dat wel is waar niet Woens. dag, maar dan toch nog deze week het gat gesloten kan worden. De vredige rust van de Zuid- Kraaijertpolder contrasteerde Woensdagmorgen wel sterk met de drukte en beweging bij de sluitgeul, waar de paar honderd mannen, die zich inspannen ten behoeve van Zee- land's landwinning, begonnen waren de sporen van het watergeweld uit te wissen. De geul zélf bood een vrij troosteloos beeld, dat getuigde van dc kracht, die de stroom kan ontwikkelen. De op drift geraakte bak had de avond tevoren de hoge hulpbrug, die over de geul was ge slagen. aangevaren en danig bescha digd. Het daarna aangebrachte zink- stuk langs de Noordzijde van de brug, dat tijdens het zinken door de Sterke ebstroom tegen deze stellage werd gedrukt, vond in de verzwak te brug geen steun, zodat het res tant daarvan volkomen werd ver nield. Op de metershoge stelling had 'n dubbel smalspoor gelegen. Over de rails zouden de kiplcarren met zand worden gereden, waarna de inhoud na het gereed komen van de beide dammen van met steen verzwaarde zinkstukken parallel aan elkaar door de geul gelegd in het water zou worden geworpen. PRACHTIG TEAMWORK. Met grote kracht kolkte Woens dagmorgen het afgaande water door de gaten in deze dammen. Op en by de drempel aan de buitenzijde zag men de restanten van de stelling en het smalspoor liggen een droeve chaos van op en door elkaar gewor pen planken, balken en stukken rails Maar zelfs deze trieste rava ge deed niets af aan de prachtige aanblik, die het werkterrein bood. Bij de groeiende dijk, geflankeerd door bossen rijshout en stapels ste nen, dikke buizen en forse balken, krioelden de hard werkende arbei ders onder de rustige leiding van de uitvoerders, die niet veel nachtrust hadden genoten, maar geen zweem van vermoeidheid toonden. Op de achtergrond verrezen als zwijgende, passieve reuzen de gele draglines en de enorme drijvende kraan en daar achter strekte zich het wijde land schap van water en weilanden uit. zo'n echt Zeeuwse hemel vol indruk wekkende formaties van stapelwol ken overkoepelde deze unieke plek, waar een nieuw couplet werd toege voegd aan het heldendicht over Hol land's waterbouwkundigen. Het was een schoon, een pakkend schouw spel! De inpolderaars gunden zich ech- wyl c tikte, ter geen tijd om rond te kijken. Ter- klok het middaguur naderbij werd op grootscheepse wijze gewerkt aan de opruiming van de res ten der hulpbrug, 't Arbeidersle gertje handelde als een goed afge stelde machine: drie. vier ploegen demonteerden de verbogen rails en verwijderden de fragmenten daar van, anderen balanceerden in hun grote laarzen over planken en keien om het hout aan de kant te brengen, terwijl weer andere groepjes stenen doorgaven voor versterking van de binnendam of meehielpen aan het vlechten van nieuwe zinkstukken. Niemand liep een ander in de weg, ieder kende precies zijn taak, kort om, alles functionneerde perfect. In middels werd aan de Walcherse zijde zand in het water achter de binnen dam gespoten om de zinkstukken op die plaats te verstevigen. En naar mate het werk vorderde, kwamen steeds meer deskundigen en belang stellenden een kijkje nemen, terwijl op enige alstand vele bewoners van de Zuid-Kraaijertnolder met gespan nen aandacht, de werkzaamheden volgden. DE STENEN NEER! Geleidelijk kreeg de sluitgeul weel een meer normaal aanzien en toen het eenmaal zóver was, werd alle aandacht geconcentreerd op de twee dammen, waarvan de gaten geslo ten moesten worden. Zinkstukken werden neergelaten en daarop wer den de grote, grauwe Belgische steenblokken gestort. En toen. terwijl de avond snel viel. een nieuw spectaculuir hoog. tepunt in 't werk! De dam aan de binnenzijde had een hoogte gekregen van 50 cm. -f N". A. P. en nu moest ook de buitendam op dat niveau worden gebracht. Dat betekende; „Stenen neer!", dat betekende „Alle hens aan dek, alle man in de bakken en vrijwilligers zijn welkom!" Gedrieën lagen zij naast elkaar langs de buitendam, de kolossen van bakken, als aan een snoer geregen en daarachter twee sleepboten, die trouw de wacht hielden. De eb trad in en de bakken mochten eens ku ren krijgenMannetje aan man netje stonden de potige dijkwerkers in nun geoliede jassen op de rand van de schuiten, gereed voor de aanval. Daar werd het sein gegeven en kwam de eerste steen met een plons in het water terecht. Een schouw spel, dat overbekend is voor de Zeeuwen, maar dat altijd nieuw blijft, altijd boeit en bekoort, had 'n aanvang genomen. Aan de Beve- landse Kant waren honderden er ge tuige van: zij waren gekomen per auto. per fiets en te voet en nu za ten zij muisstil op de dijk, op de buizen, jazelfs op de hoge stapels rijshout en lieten zich niets ontgaan van hetgeen op luttele meters af stand gebeurde. (vervolg op pag. 2) I Majoor Flintermsn wil nu Nederlands snelheidsrecord breken. GROTE RADIOPRIJSVRAAG. Zoals bekend, werd als aanvanke lijke datum voor de poging van ma- joor-vlieger Fiinterman om een Ne derlands snelheidsrecord te vestigen, de datum 24 Augustus genoemd. Waarschijnlijk zal het echter iels la ter worden. Wel ligt het in de bedoe. ling, dat majoor Flinterman op ge. noemde datum een proefvlucht zal maken. De kans is groot, dat de re. cordpoging zai geschieden op het strand bij N'oordwijkerhout. De N.C.R.V. schrijft in samenwer king met het radioprogramma van de. Nederlandse strijdkrachten en het bureau voorlichting van de lucht machtstaf. een prijsvraag uit naar aanleiding van de snelheidsrecordpo ging van majoor-vlieger Flinterman. De luisteraars wordt de gelegen heid geboden na te gaan hoe groot de snelheid van de Gloster Meteor bij de recordpoging is. Bij het begin- en eindpunt van de baan zullen nl. microfoons wordeh opgesteld, waar door het geluid van de 4 maal langs razende meteor via de radio kan worden gehoord. Aan de hand van de opgenomen tijden zal men. als men weet dat de baan drie kilometer lang I is. ongeveer de snelheid kunnen be palen. De opbrengst van de wedstrijd komt ten goede aan de N.I.W.I.N. Kerstpakkettenactie en aan het van Weerden Poelmanfonds, dat steun verleent aan nagelaten betrekkingen van leden van de militaire luchtvaart. McArlhur blijft liever in Japan. Generaal Mac Arthur, de Ameri kaanse opperbevelhebber in Japan, heeft officieel de uitnodiging van het Congres, naar de V.S. te komen om rapport uit te brengen over de toe stand in het Verre Oosten van de hand gewezen. In deze periode van critieke gebeurtenissen in het Verre Oosten is het Amerikaanse volk er meer mee gediend, wanneer ik hier op mijn post blijf", was Mac Arthurs antwoord. Het proces tegen ex-veldmaarschalk Fritz von Mannstein zal op 23 Augustus te Hamburg beginnen. Hij wordt be schuldigd van 17 oorlogsmisdaden. VEEL BEWOLKING. Geldig tot Donderdagavond. Half tot zwaar bewolkt met voor namelijk in het Noorden van het land af en toe enige lichte regen. Zwakke tot matige wind tussen Noordwest en Zuidwest. Weinig verandering van temperatuur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1949 | | pagina 1