K VL1SSINGENS V.V.V. IS ACTIEF appiC en de uitvinding van Signor Rivaldi m VARENDE CONFERENTIE KWAM NAAR MIDDELBURG SCHELDE KNAAGT VERDER AAN DE OEVERVERDEDIGING DE COMPETITIESTANDEN VAN DE ZEEUWSE KORFBALBOND WOENSDAG 17 AUGUSTUS 1949 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 5 Meer propaganda voor de toeristendienst van de Mij. Zeeland noodzakelijk. Na het badseizoen.1949 in zijn laatste periode begint te komen, heeft 't dagelijks bestuur van de Vereniging voor Vreemdelingenverkeer te Vlis- singen zich beraden op de gang van zaken in dit seizoen en de desiderata, welke nog steeds onvervuld bleven. Men verwijt dit bestuur wel eens, dat het in bepaalde opzichten niet ac tief genoeg is, met name wat betreft het organiseren van diverse attrac ties, welke het badleven in Vlissingen aantrekkelijker zonden moeten ma ken. Het bestuur meent echter, dat dergelijke dingen nu juist niet in de eerste plaats op de weg van de V.V.V. liggen. Het zonden immers altijd betrekkelijk kleine feestjes blijven, die geen vreemdelingen naar Vlissingen trekken. Voor werkelijk attractieve dingen beschikt de V.V.V. niet over do middelen. Het V.V.V.-bestuur staat echter op het standpunt, dat het zijn krachten heeft te richten op die dingen, welke werkelijk van belang zijn voor de bevordering van het vreemdelingenverkeer, op de primaire factoren, zoals de secretaris, de heer Ad. Mets het dezer dagen tegenover een onzer redacteuren uitdrukte. Strandpaviljoen moet Pinksteren-1950 open! Op de vraag wat hy dan onder deze primaire factoren verstaat, ant woordde de heer Mets door te wijzen op verschillende punten van activi teit, welke inderdaad belangen van de eerste orde raken. DE MU. ZEELAND De terugkeer van de Mij. Zeeland als toeristendienst bijv. Het bestuur van de V.V.V. meent, dat propaganda voor deze dienst door de Mij. Zee land niet intensief genoeg is gevoerd. Telkens-weer verneemt men van En gelse toeristen, die over Harwich naar Nederland zijn gekomen, dat zij niet wisten van het oestaan van een verbinding Folkcstone-Vlissingen. Of erger nog: dat zij op hun aanvrage voor passage via Folkestone-Vlissin- gen op Engelse reisbureaux ontraden werd van deze verbinding gebruilt te maken'. Wie daar nu precies schuldig aan is, valt natuurlijk niet zonder moei te zeggen, maar het Vlissingse V.V. V.-bestuur is toch voornemens aan dit punt ernstige aandacht «e beste den en wil trachten te bereiken, dat voor het volgende seizoen de propa ganda reëel en doeltreffend zal zijn. Het ziet. op langere termijn be schouwd, voor deze lijn wel degeluh goede toekomst. Zeker wanneer het herstel in Zuid-Duitsland en Oosten rijk zover gevorderd zal zijn, dat de t.oeristenstroom van Engeland naar het continent ook daarheen geleid kan worden. Ook de wal-accommodatie laat in Vlissingen nog al wat te wensen over. Met name vestigt de V.V.V. de aan dacht van de betrokken autoriteiten op het ontbreken van voldoende per soneel om 'de koffers van de boot naar de 'trein over te brengen. En dan gebeurt het nog al eens, dat in Vlis singen niet tijdig genoeg bekend is hoeveel reizigers er met de boot mee komen, zodat er niet voldoende bus- ruimte ter beschikking kan zijn. WATERVOORZIENING Een andere kwestie, welke op het ogenblik ook door de V.V.V. wordt behandeld.- is die van de watervoor ziening in het zomerseizoen. Dè klach ten 'van de gasten over het ontbre ken van water in de hotels en pen sions zyn legio en men kan niet be grepen, dat een dergelijke wantoe stand vijf jaar na de bevrijding nog niet te voorkomen was. Nu zyn er weliswaar beloften, dat de wateraan- voer uit Brabant via de waterleiding- my. Midden Zeeland volgend seizoen in orde zal zijn. maar het V.V.V.-be stuur blijft diligent terzake en ziet nauwkeurig toe. dat deze belofte in derdaad ook gehonoreerd zal worden. STRANDPAVILJOEN Hetzelfde doet het trouwens ook t-a. v. andere beloften en daarbij staat die van liet tot stand komen van het nieuwe Strandpaviljoen bovenaan op het lijstje. Er mag geen sprake van zyn, dat dit pas tegen het einde van het seizoen zou zyn, zoals dit jaar met de spiingtoren het geval is ge weest. Pinksteren.1950 moet het Strandpaviljoen open! Men noopt, dat dan tevens de win- i Ingebonden •neclerleltnE' keljgaierij langs oude gedaante het strand in haar ie gedaante zal terugkeren. Het badbedrijf zelf vindt dan immers vol doende outilLagc in het Strandpavil. joen. Nog meer punten? Helaas zijn er verschillende, die pas op langere ter mijn voor verwezenlijking vatDaar zyn. Denke men slechts aan de terugkeer van hotel „Britannia", de aanleg van één aaneengesloten promenade van de haven tot de duinen, de totstandko ming van een attractieve jachthaven bij het centrum van de stad. "Maar voor het ogenblik richt het V.V.V.-bestuur toch liever zijn krach ten op datgene wat het voor dit mo ment nodig én mogelijk acht Bij de hiervoor genoemde punten zijn dan natuurlijk nóg andere tc voegen, zo als bijv. de veerverbinding met Bres- kens, speciaal ook ten behoeve van de Belgen, die 't voor 't vreemdelingen- bezoek eigenlijk de kurk zijn .waarop de zaak drijvende wordt gehouden. Hoe dan ook, er moét iets op gevon den worden, dat men op Zondag geen twee uur in Breskens behoeft te wachten voor men de reis naar Vlissingcjn kan vervolgen. Een andere wens betreft nog de aanleg van een behoorlijke toegang tot 't rijwielpad naar de Dishoek, Vai- kenisse en Zoutelande van Vlissingen. Misschien zouden we zo nog wel even kunnen doorgaan, maar dat lijkt toch wel overbodig. Voldoende is het te weten, dat by net Vlissingse V.V.V.-bestuur de ernstige wil voor handen is om a.l datgene 'te doen wat nodig" is om het vreemdelingenbezoek aan Vlissingen te bevorderen. Vlissin gen, dat in zyn Zuiderstrand, veilige zwemgelegenheid en gezellige drukte van het scheepvaartverkeer onmiddel lijk langs de kust inderdaad de vreem delingen iets te bieden heeft,-dat men elders vergeefs zal zoeken, kan hier slechts wel bij varen. 2. De maat was een eerlijk zeeman, die 't nooit kon zien. dat er iemand in nood ver keerde. Toen hij dus heel hard om hulp hoorde roepen, liet hij de verbouwereerde koetsier staan en ren de zo hard hij kon in de richting, vanwaar het hulpgeroep, klonk. Hij hoefde niet ver te lopen. Aan het einde van een klein steegje zag hij drie mannen over de grond rollen. Twee er van waren haveloze kerels, doch de derde leek de Maat een heer toe. Deze was er het slechtst aan toe. Hij lag in de mod der en de twee boeven sloegen hem, waar zij hem raken konden. De Maat stroopte zijn mouwen op cn legde er nog een schepje op, maar de twee bandieten waren blijkbaar niet van de dappersten want toen ze hem zagen aankomen, lieten ze hun slachtoffer in de steek en kozen onverwijld het hazenpad. De heer krabbelde moeizaam overeind en sloeg zich de modder van zijn jas. Toen stak hij zijn hand uit om zijn redder te bedanken, en de Maat liet van verrassing zijn korte pijpje bijna uit zijn mond vallen. „Signor Rivaldi!" riep hij uit. Signor Rivaldi, want hij was het, was bijna even verrast. „Cara mio, hombre", rep hij uit, dit is een groot gelukplezier, laat ons snel loopgaan van hier en Uw bootschip opzoeken. Vamos!" ingezonden mededeling» PRODUCT DER N.V GLIilFABRIEK, OVERSCHIE Het troepehschip „Zuiderkruis" zal Woensdag 17 Augustus 1949 met aflos- singsdotachementen van het K.N.I.L., de Kon. marine en dc Kon. landmacht uit dc haven van Rotterdam naar Indonesië vertrekken. „Vandersteng" bracht Werkgemeen.schap voor vernieu wing van opvoeding en onderwijs. KfcRKNItUWS NED. HERV. KERK Beroepen te Norg (loez.i, H. Cramer tc Renesse-Noordwelle. Bedankt voor Barchem, H. Cramer te Renesse-Noordwelle. Beroepen te Vinkeveen J. Hovius te Hoogeveen. Drietal te Leiden (vac. J. C. v. Apeldoorn) L. Kievit te Putten, J. .7, Poot te Barneveld en J. v. d. Vei- dèn te Hilversum en drietal (vac. D Kuilman) P. Kloek te Windes- heim. J. Streeflarjd te Almen en H. Witvliet te Groningen. Bedankt voor Delft (7e pred. pl.) J. J. Poot te Barneveld. GEREF. IfERKEN. Beroepen te Suamser C. Lugtig- heid te Thesinee; te Loppersum G. J. Grafe te Winschoten. Aangenomen naar VVeesp R. Groe- neboer te Wirdum. Bedankt voor Elburg H. Botma te Bmmer-Erfscheidenveen. HERST. EVANG. LUTH. KERK. Tweetal te Den Helder J. Halle- was té Nieuwe-Pekela en J. J. F. Herrmann te Bodegraven, belden Evang. Luth. pred. GEREF. GEMEENTEN. Beroepen te Herkingen Chr. v. Dam te Werkendam. Tweetal te 's-Gravenhage Chr. v. Dam te Werkendam en Chr. v, d. Woestijne le Ridderkerk. CHR. GEREF. KERKEN. Bedankt voor Doesburg Jac. Over- duin te Meppcl. Kees Boeke: „De school moet mensen vormen". Niemand, of hij moet even door. gewinterde diplomaat zyn. zal het erg aanlokkelijk vinden om in Au. gustus deel te nemen aan een con. ferentie. Tenslotte kan nien in deze maand beter in het bos of op het strand zitten dan in een warme, ro kerige vergaderzaal. En toch kan confereren 's zomers prettig zijn, ja zelfs een uitje, wanneer men maar weet te organiseren zoals de „Werk. gemeenschap voor vernieuwing van opvoeding en onderwijs", die een va. rende conferentie belegde en daar. toe voor enkele dagen het schip „Vandersteng" charterde. Dinsdag is men hiermee naar Middelburg gekomen. Bijna honderd voorstanders van onderwijsvernieuwing trokken Maan dagmorgen vro.eg hun vlotste en luchtigste zomerkleding aan en gin gen in Utrecht scheep op de „Van- dersteng", het mooie contactvaar- I tuig van „Onze Marine", dat in Zee- land geen onbekende is. Deze dames I en heren vertegenwoordigen alle on- I derdelen van het onderwijs van j het voorbereidende tot het univer- sitaire terwijl ook anderen, die geen leerkrachten zijn, maar wel ge- j interesseerd bij de opvoeding van 1 't kind tol nuttig lid van de maat schappij, deel uitmaken van 't gezel schap. Zelfs bevindt zich een ver loskundige bij ae groep! Maandag werd naar Dort varen, waar 's avonds prof. dr. irdrecht ge- prof. dr. H. Freudenthal een voordracht hield Dinsdag ging de tocht via de Zeeuw se wateren naar Middelburg en thans is de reis voortgezet naar Antwerpen, waar men van gedach ten zal wisselen met de Vlaamse geestverwanten. Op de terugtocht wordt Rotterdam nog aangedaan, waarna de conferentie besloten wordt met een bezoek aan de ten toonstelling „Jeugd van Nederland" in Amsterdam. Gedurende de gehele reis voert men aan boord besprekin gen en worden demonstraties gege ven van nieuwe ideeën op het ge bied van onderwijsvernieuwing. UNIEKE CONFERENTIE. „Deze conferentie is wel uniek", verklaarde de jonge kunstenaar Prins van de Haagse Academie, die de wandkrant aan boord voorzag" van een aantal voortreffelijke tekeningen. .,Je peuzelt gezellig gezamenlijk Je ontbijt op en dan luister je naar n voordracht of een uiteenzetting, ter wijl de wind door je haren waait en je het water om de boot hoort klot sen. Je kunt je eigen mening geven en je hoort die van anderen, je sluit vriendschappen, laat je nu en dan eens in de zon bruin bakken en voeit je voortdurend in een prima stem ming en vollonen tevreden. Boven dien kunnen we nu eindelijk eens iets van Zeeland zien; de meesten van ons hebben er vee! van gehoord, maar komen er voor het eerst." Na een onvergetelijke vaartocht over dc Oosterschelde maakten vrij wel alle deelnemers dankbaar ge bruik van de gelegenheid om Vccre Amsterdamse Beurs 15 Aug. 16 Aug. Nederland 1948 (3%) dito 1947 (3%) 3 dito 1937 3 Dollar-lening 1047 3 Investeringscert. 3 Nederland 1962—64 Nederland 1962—64 Nederland N.W.S. 2% Spaarc. a i 100 Indië 1937 A 3 Grootboek 1946 3 Ned. ïnd. Hand. B Ned. Handelmij. AKU Bergh's Jurgens Calvê-Delft. Centrale Suiker Kon. Ned. Hoogovens Unilever Ned. Kabelfabrick Philips Wilton Feycnoord Biliton Kon. Petrol. Mij. Amsterdam Rubber H A. Lijn Kon. Paketvaart Ned. Scheepv. Unie Rotterdamse Lloyd Stv. Mij. Nederland Handelsver. A'dam Handelsver. A'dam Deli Batavia Mij. Deli Mij. Anaconda Bethlehem Steel General Motors Kennecot Shell Union Zonder dat bepaalde factoren daartoe aanleiding gaven, was de effectenbeurs Dinsdag over de gehele Unie vast ge stemd. Practise)"» alle hoofdfondsen kwa men op hoger peil en wisten zich goed te handhaven Men schreef ter beurze de ze ontwikkeling toe aan de nieuwe ver schijnselen, die voedsel gaven aan de ge- ruchten. omtrent een mogelijke devaluatie van het pond sterling. Dit is wel een vraagstuk dat in internationaal verband voor de naaste toekomst de aandacht blijft vragen. Daarnaast is voor Nederland speciaal de komende R.T.C. uiteraard van prominente betekenis. Van de hoofdfond sen hen Kon. Olie tot 3121b op. De affaire was wel niet. van grote omvang, doch de gehele middag viel enig animo te bespeu ren. 100 100% 08 98 97% 09% 110 110 08% 98% 99% 90% 9% 80% 80% 100% 10Q% 95% 05% 109% 109% 153 153 181% 183% 312% 315 160 162 100% 192 250 262% 202 237% 172% 310% 312 135% 136% 151 159 150 151% 152% 155% 141 143 J54 156% 155% 156% 155% 156% 126%, 126% 146% 146'.". 20% 63% 50% 36 36 te verkennen. Slechts enkelen pre fereerden een duik in de golven. De schoonheid van het oude stadje maakte een diepe indruk en de boot vertrok dan ook te laat naar Mid delburg: velen viel het moeilijk af- scneid te nemen van Veere. Terwijl de ..Vandersteng" rustig door het kanaal naar Middelburg voer, wees de commandant, kapi tein Bylsma, die dit, reisje één van de plezierigste vindt welke hij ooit maakte, de opvarenden op de be zienswaardigheden. Natuurlijk werd Arnemuiden niet vergeten cn ter illustratie werd de graniofoonplaat „De klokken van Arnemuiden' ge- draaid. Direct stond de heer Kees Boeke. voorzitter vn de W. V. O,, i recht. Hij wekte alle deelnemers op mee te zingen en zij voldeden maar al te graag aan het verzoek van Daddy", die met grote, elegante gebaren dirigeerde. DE MENING VAN BOEKE. In een onderhoud met Kees Boeke vroegen wij deze pionier van opvoe- dings- en onderwijsvernieuwing, of hij tevreden is over de vorderingen, die daarmee gemaakt worden. De man, die nu al 24 jaar de kinder werkplaats te Bilthoven (waarop ook de Prinsesjes Beatrix en Irene les krijgen) leidt, fronsde even de wenkbrauwen. „Tevreden niet, maar wel voldaan", antwoordde hij. „We hebben al veel gewonnen. Ongetwij feld is er belangstelling gekomen voor de idee en daarmede ook in derdaad vernieuwing. Internationaal wordt nu al sedert 1915 in deze richting gewerkt. De oude school is een instelling, waarin de kinderen zoveel mogelijk leren op basis van het beginsel „Kennis is macht". De school moet echter meer zijn; daar om staan wij niet alleen een wijzi ging in methodiek en didactiek voor, maar willen ook veel aan dacht besteden aan de karaktervor ming. de mensvorming. De school moet geen fabrjek worden van intel- lectueeltjes!" Nadat de ..Vandersteng" aan de Loskade in Middelburg was gemeerd, kwamen de wethouders de heren L. J. van 't Westende en A. J. Beren pas aan boord, die de beste wensen van het gemeentebestuur voor het welslagen va.n de conferentie over brachten. Even later arriveerde ook de heer A. Schout, lid van Gedepu teerde Staten, die de op het laatste moment verhinderde Commissaris der Koningin vertegenwoordigde. Deze autoriteiten werden in de klei ne salon ontvangen, waar zij zich geruime tyd onderhielden met het bestuur van de W. V. O. De direc teur van de Rijkskweekschool, de heer A. de Jonge, toonde eveneens zijn belangstelling. 's Avonds werd in deze school een bijeenkomst gehouden, waarin mej. w. Dol, hoofd van de Monles- son-Uloschooi te Amsterdam, een belangwekkende voordracht hield. Hierop volgde een levendige gedach- tenwisseling cn tevens werd er mu ziek en zang ten gehore gebracht. In het kamp Aagtekerkc werd over nacht, waarna Woensdagmorgen de reis naar Antwrpen werd voortge zet. Kassier C.V.O. verduisterde zestigduizend gulden. Op vermoeden van verduistering is te Amsterdam de 26-jarige kassier A. C. A. W. van de Centrale Vermo gens Opsporingsdienst te Amsterdam gearresteerd. De fraude betreft een Bedrag van ongeveer 60.000. De kassier heeft een volledige be kentenis afgelegd. Tot dusver is niet gebleken, dat hij medeplichtigen had. Jaarverslag „Breede Watering". Uitkomsten jongste peilingen niet bevredigend. Rekening sluit met overschot van bijna 20 000. In de Vrijdag 26 Augustus a.s. te houden vergadering van ingelanden van het Waterschap ..Dc Breede Wa tering bewesten Ycrseke" komt o.m. in behandeling hel verslag omtrent dc toestand van het Waterschap over 1948/'49. Dit verslag begint met melding te maken van de tamelijk grote afschui ving, welke werd geconstateerd aan dc onderzeese vooroever in de Oos terschelde. in de omgeving van dijk- paai 15. De uitkomsten van de peilingen waren in vergelijking met die van het vorige jaar, over het algemeen niet gunstig. De schade aan dijken cn glooiingen, veroorzaakt doorstorm cn hoge vloeden, was van betrekke lijk geringe omvang. Evenals het vo rige jaar bleef de regenval in het dienstjaar '48/"49 ver beneden het ge middelde en de binnenwaterstand was over het gehele jaar zeer laag. Van de waterafvoerkanalen is slechts een klein gedeelte gedolven. Hoewel de toestand van verschil lende wegen nog slecht is te noemen, zijn dit jaar vele wegvakken grondig verbeterd, De verbeteringen van de Hillewerfweg. de Schoorse Zandweg cn de Westhofse Zandweg zijn gereed gekomen. De kosten voor dc wegen waren aanzienlijk, evenals die voor do kunstwerken. De laatste door oor logshandelingen vernielde bruggen, t.w. in de Oudepolderweg en de Hoo- gepad en een brugdek op het zg. ..Roode Sluisje" zijn dit jaar ver- iIngezonden mededeling» Dat laaiende branden op de maag, dat 17 elke maaltijd tot een obses- sie maakt. Maar aan dat lijden kunt ge toch dadelijk een einde maken! Neem bij de minste aanwijzing van zuurbran- den op de maag, één of twee Ren- nies. Innemen zonder water of wat ook - gewoon maar laten smelten in de mond en die brandende pijn verdwijnt als bij toverslag van de ene minuut op de andere. En Reü nies smaken nog lekker ook. Zorg er voor, altijd een paar Rennies bij U te steken. Om zelf gewapend te zijn bij de eerste aanval van zuur- branden ofom een Uwer disge noten te helpen. Rennies worden uit sluitend verkocht bij Apothekers en Drogisten. Zaterdag a.s. begint het tweede gedeelte van de competitie. De standenlijsten, bij gewerkt tot 16 Juli, zien er als volgt uit: ie KLASSE: Swift I 7 7 14 51 8 Luctor 6 5 1 10 24 15 Volharding 6 3 1 2 7 19 12 Seolto 6 3 1 2 7 18 23 TOGO I 7 2 5 4 11—17 Madjoe I 6 2 1 3 *3 17 21 B.K.C. 6 1 1 4 3 12 41 Vios I 6 605 20 Madjoe 1 2 winstpunten in mindering wegens niet opkomen tegen „Seolto" te 's-H. Arendskerke op 16 Juli 1949. Dc wedstrijd Madioc IVolharding werd gespeeld op 9 Juli. doch werd èen kwartier vóór tijd door de scheidsrechter gestaakt met de stand 2—0 voor „Volhar ding". 2e KLASSE: S.S.S. I 8 5 2 1 12 26 17 Scampolo I 9 5 2 2 12 36 24 Tjoba I 8 5 2 1 12 19 16 Zeelandia 8 3 2 3 8 29 30 Olympia 7 3 1 3 7 23 19 V.K.V. 8 1 4 3 6 12 23 Swift II 7 1 1 3 19 26 Eendracht 7 1 6 2 16 35 3c KLASSE: Vitesse 9 7 2 14 40 14 T.O.G.O. JI a 6 1 1 13 37 12 Stormvogels 7 5 2 0 12 20 14 Swift III 7 3 4 6 20 21 V.O.P.O. 7 3 4 6 16 23 TOP. 9 1 1 1 3 18 34 Tjoba 11 7 1 0 5 38 3c KLASSE B: Dios 7 5 2 10 26 12 Scampolo II 8 4 1 3 9 23 21 „Dc Poel" 6 3 I 8 12 10 Sinoto 7 4 3 "3 31 16 Elto 6 4 2 *®6 24 20 Vios II 5 1 1 3 3 17 23 S.S.S. II 7 7 0 8 37 a „Sinoto" 2 winstpunten in mindering wegens niet opkomen tegen „Dios" (wed- strijd Smoto-Dios op 11 Juni 1949) „Elto" 2 winstpunten in mindering wegens niet opkomen tegen ..Dios" (wed strijd Dios-Elto op 14 Mei 1949). 3e KLASSE C: K.V. „Groede" 7 5 2 10 26 11 Fortuna 7 6 1 *10 37 16 K.V. „Zuidzande" 7 5 2 10 43 27 K.W.B. 6 2 4 4 16 28 A.K.C. 7 1 1 5 3 17 37 Madjoe II 6 1 5 1 12 32 1 „Fortuna" 2 winstpunten in minde ring wegens uitkomen met opgerechtigde spelers in de op 9 April 1949 gespeelde wedstrijd Fortuna—A.K.C. (de wedstrijd is ongeldig verklaard en overgespeeld op het terrein van A.K.C. ADSP. KLASSE: Zcelandia 4 3 1 6 24 1 V.K.V. 4 3 1 6 8 2 Swift 4 2 2 4 11 8 V.O.P.O. 5 2 3 4 7 16 Seolto 3 3 0 23 Jubileumwedstrijden te Zaamslag. Ter gelegenheid van het 5-jarig bestaan van de korfbalclub „Scam- polo", waren te Zaamslag seriewed- strijden georganiseerd. De deelnemende verenigingen wa ren Togo I, Luctor I, vios I en Scampolo I. De uitslagen der wed strijden waren: Togo ILuctor I 01; Vios I Luctor I 01; Togo IScampolo I 0—1; Togo IVios I 32. De finale tüssen Luctor IScam- Eolo I werd met 32 gewonnen door .uetor I. De eindstand werd: Luctor I 3 3 5-2 6 Scampolo I 3 1113-33 Togo I 3 1 3-4 2 Vios I 3 1 - 2-4 1 Luctor I won hiermee een fraaie beker, uitgeloofd door de supporters van Scampolo terwijl de overige 12- tallen een medaille ontvingen. Scampolo II speelde een wedstrijd tegen Luctor TI cn verloor met 3-0. Luctor II won de medaille. nleuwd. Behoudens een gedeelte glooiing te Ycrseke is nu vrijwel al le oorlogsschade hersteld. De schuldenlast van het Water schap is aanzienlijk, dc komende ja ren moeten grote bedragen voor ren te cn aflossing worden gereserveerd. De rekening over 1948/'49 sluit met een overschot van 19.733.22. hetwelk gezien het grote tekort van verleden jaar verheugend kan worden ge noemd. I)E VOORJAARSPEILINGEN. In zijn verslag over dc in het voor jaar 1949 verrichte oeverpeilingen, doelt de waterb. ambtenaar, de neer G. Beenhakker o.m. mede dat het oevervak, grenzend© aan de Wilhcl- minapolder, vrijwel constant is ge bleven met de toestand van verleden jaar. Van vooruitgang, welke ver wacht werd. is geen sprake geweest. Afschuiving van de oever bij dijk- paal 15 is een veeg teken; zoals be kend is bij de laatste doorpeilingen gebleken dat de zandbank zich over 'n groot oppervlak naar de kust heeft verplaatst, met het gevolg dat verdie ping aan de vooroevcr werd waarge nomen. Uiteindelijk zal daarom tot zeewaartse uitbreiding van de verde diging moeten worden overgegaan, De jongste peilingen gaven in de Ooster schelde aan de zeezijde vrijwel over al verdieping te zien; de grootste diepte werd ook dit jaar weer over troffen, zodat moet worden geconclu deerd dat de uitkomsten aldaar niet bevredigend zijn. Bleef onder Sehore 3e toestand' vrijwel onveranderd, toch kan niet worden ontkend dat de oever in de laatste 25 jaar een sterke achter uitgang heeft geboekt, zodat de tegen woordige toestand allerminst bevredi gend kan heten. DE FINANCIËLE POSITIE Het Waterschap verpacht momenteel 26.82.95 ha. dijken en zeedijken bene vens 94.43.43 ha. bouw- en weiland en 3.94.39 ha. reservestroken,langs de gro te waterleidingen. Het totaalbedrag aan oorlogsschade- vergoedingen bedraagt per 1 Mei 1949 211978.63. Bij eventueel in werking treden van de wet op vergoedingen voor oorlogsschade heeft het Water schap per 1 Mei 1949 nog een tegoed van 63758.30 bij het Bureau Finan ciering Wederopbouw Publiekrechte lijke lichamen. Aan rente en aflossingen werden resp. 15836.05 en 24500 betaald. De werkelijke ontvangsten over het dienstjaar 19481949 bedroegen 469619.19 (raming 477574,48) en de uitgaven 449835,97 (raming 477.574. 48), zodat een goed slot van 19.733.22 kon worden geboekt. Het totaal der schulden bedroeg na aflossing op 30 April 1.1. 538.000. De oppervlakte van het Waterschap be droeg op 1 Januari 1949 kadastraal 9722.08.64 ha. en de totaal belastbare opbrengst volgens schatting voor de grondbelasting van de gebouwde ei gendommen 954.053. VOORSTELLEN In de a.s. vergadering komen verder o.m. in behandeling een voorstel tot het vaststellen van tarieven tot het heffen van rechten aan het haventje te Kattendijke, een bestuursvoorstel tot het dempen van een gedeelte wa tergang in de gemeente Kapelle en tot overdracht in beheer en onderhoud van weggedeelten in Goes en Kruinin- gen. WIELRENNEN Konings won te Kloosterzande. Maandag werd in Kloosterzande een wegwedstrijd voor nieuwelingen ver reden over 65 km. of 11 ronden. In de 4e ronde maakten Karremans en dc Zeeuw Oosthoek zich uit de groep los en namen een flinke voorsprong. In de 7e ronde kregen zij gezelschap van Temme en Konings. Dit viertal liep steeds meer uit, daar in het pe loton o.a. de plaatselijke favoriet dé Waal en ook Huizen niet bij mach te waren een serieuze achtervolging in te zetten. In een lange sprint ging Konings tenslotte als eerste over de eind streep. De uitslag was: L. Konings (Bre da). 2 Temme (B.L 3 Oosthoek ('s- Hccrenhoek). 4 Karremans (Halste ren). 5 Voorting (Haarlem), 6 de Waal (Kloosterzande), 9 Huizen (Ovezande). TENNIS AUSTRALIË SLOEG ITALIË Het derde enkelspel van de Inter- zóno finale van de Davis Cup te New York tussen Australië en Ita lië werd door Australië gewonnen, zodat de stand nu 4—0 voor Austra lië is.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1949 | | pagina 5