PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Cease fire bracht wel opluchting Gevallen Franse strijders naar Frankrijk overgebracht 0E BILT Maar op verschillende punten bleef de situatie toch nog moeilijk Deze week U.N.C.I. KOMT MET EEN RAPPORT VOOR DE DAG Vandaag v VOORSTEL TOT VERHOGING BENZINEPRIJS Aangrijpende plechtigheid te Roosendaal VOORSPELT.- '192e Jaargang-No. 197 Dagblad, uitgave van de firma Provinciale Zeeuwse Courant. Directie: F. van de Velde en F. B den Boer. Adj. W. de Pagter. Hoofdred.t G. Ballintijn, Pl.verv.: W. Leertouwer en H. A. Bosshardt. ABONNEMENTSPRIJS 32 ct. per week; f 3.90 p. kw.; fr. p. p. f 4.15 per kw. Losse nummers 10 cent. WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESXENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Zaterdag' 13 Aug. 1949 ADVERTENTIEPRIJS: 18 ct. per mm. Minimum p. advertentie f 2.50. Ingez. mededelingen dubbel tarief. Kleine advertenties (max. 8 regels) van 15 regels f 1.iedere regel meer 20 cent. „Brieven of adres Bureau van dit blad" 25 cent meer. Giro nr. 359300 P.Z.C., Middelburg. Bur. Vlissingen Walstr. 58-tSO, tel. 2355, 3 lijnen (b.g.g. 2357) - M'burg Londense Kaai 29, tel. 2077 en 2924 - Goes: L. Vorststr. 63, tel. 2475 (b g.g. 2228) - Oostburg: Pr. Mauritsstr. 12. tel. 102 - Terneuzen: Brouwe rijstr. 2 - Zierikzee: N. Bogardsfr. C 100.'Iel. 26 In het officieel weekoverzicht over de toestand in Indonesië, afgesloten Woensdag te 11-00 uur, dus voor ingang van het staakt de vijandelijkhe. den, wordt gezegd: vrijwel overal op Java bracht de afkondiging van het staakt de vijandelijkheden opluchting. Plaatselijk trad lichte verbetering in de toestand op, terwijl elders de situatie moeilijk bleef. In het bijzonder te Solo (Soerakarta) is de toestand zeer onbevredigend. Sterke benden vallen herhaaldelijk de stad aan. Hiertegen wordt met kracht opgetreden. Onder de federale ambtenaren in de gebieden in Midden- en Oost-Java, waar een territoriaal bestuursambte naar aan het hoofd staat, bestaat de verwachting, dat deze gebieden naai de Republiek zullen terugkeren, het geen hier en daar aanleiding geeft tot onzekerheid en onrust. Ofschoon ook aan republikeinse zijde in Oost-Java een duidelijk streven blijkt te bestaan om de constructieve krachten aan te wenden, teneinde or de en veiligheid te verzekeren, geeft de communistische inslag, bij een aan tal strijdgroepen reden tot bezorgd heid. Ten aanzien van de aanval op Solo zegt het officieel weekoverzicht o.m.: de aanval, die op 7 Augustus op de stad werd uitgevoerd, had geen suc ces dank zij het krachtige optreden der Nederlandse troepen. Deze wisten de stad spoedig te zuiveren van de binnengedrongen elementen. Ook daarna kwamen verscheidene aanval len voor, die eveneens afgeslagen werden. In en rond Malang en Pasoe- roean is de situatie bepaald ongun stig. De druk op de arbeiders in de industrie heeft geleid tot stagnatie van de werkzaamheid. DE INFILTRATIES IN SOERABAJA. Over de infiltraties in Soerabaja is nog te vermelden, dat een groep be staande uit 175 man met comman dant en staf werd gearresteerd en hun wapens in beslag werden geno men. Van een groep, bestaande uit 65 man onder bevel van twee onderlui- De Ronde Tafelconferentie werpt haar schaduwen vooruit en er is" geen onderwerp in Nederland, dat zo zeer in het brandpunt der belang stelling staat als deze laatste confe rentie tussen het nog niet souvereine Indonesië en de Nederlandse staat. Het is geen wonder, want de ont wikkeling voltrekt zich in een ver bijsterend tempo en eerst nu komt het Nederlandse volk tot de ontdek king, hoe de situatie eigenlijk worden zal. De heer van Royen blijft nog steeds optimistisch. Hij verwacht, dat het vertrouwen zal terugkeren en dat zich geen bizondere moeilijkheden zullen voordoen. Zeer groot blijft echter het aantal dergenen, die in Nederland met sombere voorgevoe lens de verdere ontwikkeling tege moet zien. De republiek Indonesia zit hoog te paard. Haar vertegenwoordi gers kunnen nauwelijks geloven, dat zij inderdaad alles zullen krijgen, wat zij zich twee jaar geleden in hun stoutste dromen niqt durfden dromen en als uitvloeisel daarvan eisen zij het volle pond en tonen zij niet de minste consideratie voor de verslagen Nederlandse partner. Plot seling leggen de republikeinen een ongekende haast aan de dag: juist zij, die door traineren elke vorige overeenkomst tot een paskwil hebben gemaakt. Eerst de souve- reiniteit en snel, luidt nu hun parool. De rest komt dan vanzelf wel. En tegelijkertijd kondigen zij aan, dat er van behoud van Nieuw-Guinea voor Nederland geen sprake zal kun nen zijn. Zou Nederland daarnaar streven, dan zal dit simpele feit al leen al voldoende zijn om desnoods de conferentie te verlaten. En intussen is er wel een Staakt het vuren-order, maar hebben repu blikeinse troepen aanvallen gedaan op Soerakarta. Soerabaja en andere plaatsen. Terwijl Nederland blijkbaar machteloos staat. Laat ons even aan iets prettigers denken. Prinses Irene heeft haar ver jaardag gevierd en zij is met ge schenken overladen door de konink lijke landmacht en het garderegiment Prinses Irene. Een bewijs, welk een grote plaats ook deze Prinses in het hart van ons volk inneemt. In het buitenland valt te vermel den. dat België eindelijk een kabinet heeft. Het is een coalitie van katho lieken en liberalen geworden en de oplossing van de koningskwestie heeft men eenvoudig naar later verschoven. De moeilijkheden zullen dus blijven voortbestaan en Leopold blijft in bal lingschap. Het Europese parlement vergadert m Straatsburg. Als symptoom be langrijk. Practisch natuurlijk vrijwel zonder betekenis in een tijdsbestek, waarin de toekomstproblemen niet meer op het Europese continent lig gen. maar uitsluitend een aangelegen heid zijn van Rusland en Amerika. Wel verkeert Europa in een tragische positie Ten slotte was er de aardbeving in Ecuador, die aan niet minder dan «000 mensen het leven kostte. Een ramp, zoals er in geen jaren een is voorgekomen en die terecht het me deleven iji de gehele wereld wekte. ,er was voor het buitenland in t1?0 weinig belangstelling. Alle aandacht is immers geconcentreerd op de binnenlandse ontwikkeling. tenants van de T.N.I. is- bekend, dat zij circa 10 km. van de stad een per- soneelstruck van de B.P.M. aanhiel den en de chauffeur dwongen naar de stad te rijden. Even voor midder nacht bereikten zij de stad en werd de groep in het Oostelijk deel van de stad verspreid. De eerste nacht (Woensdag op Donderdag) werden 10 man gearresteerd. Deze groep is af komstig van het concentratiepunt t.en Zuiden van Soerabaja, waar in ver band met de cease fire-order, welke die nacht inging, de guerillatroepen waren samengetrokken. LEGERCOMMANDANT BEZOCHT SOERAKARTA Een militaire woordvoerder heeft medegedeeld, dat het bezoek van de legercommandant, luit.-generaal Buur man van Vreeden, aan Soerakarta een conferentie met de Nederlandse plaat selijke commandanten in verband met de aanvallen der guerilla's ten doel had. Verklaard werd, dat geen enkele bijzonderheid kon worden gegeven over de resultaten van dit bezoek van de legercommandant, die Donderdag avond te Batavia is teruggekeerd. Overeenkomstig het accoord tot het staken der vijandelijkheden, kon geen enkele mededeling worden gedaan over het militair optreden na de in werking treden van het „cease fire". De woordvoerder voegde hieraan toe, dat de legercommandant vergezeld werd door kolonel van Wijck, Neder lands vertegenwoordiger in de cen trale gemengde commissie. Deze had Vrijdagochtend een onderhoud met vertegenwoordigers van de U.N.C.I. in deze -;ommissie. Het is mogelijk, dat na overeenstemming met genoemde commissie een communiqué over de bijzonderheden van de toestand te Soerakarta wordt verstrekt. Zij voorziet moeilijkheden, maar heeft vertrouwen dat deze opgelost zullen worden. De politieke gevangenen. Vrijdag is te Lake Success het eer ste tussentijdse rapport van de U.N. C.I. gepubliceerd sinds deze commis sie op 28 Januari werd ingesteld. De commissie verklaart zich in haar rapport verheugd, dat zij er geduren de deze periode in is geslaagd de par tijen dichter bijeen te brengen en hen te helpen om de resoluties van de Veiligheidsraad ten uitvoer te leg gen. Het rapport verklaart, dat de vol gende doelstellingen van de bevelen van de Veiligheidsraad ten uitvoer zijn gelegd. 1. De Indonesische republikeinse re gering is te Djocja hersteld. 2. De partijen hebben overeenstem ming bereikt over - het staken van het vuren en hebben hun strijdkrach ten bevel hiertoe gegeven. 3. De tijd en de voorwaarden voor een Ronde Tafel-conferentie in Den Haag zijn vastgesteld. De commissie rapporteert, dat de voorbereidende besprekingen, waartoe de Veiligheids raad opdracht had gegeven, aldus op bevredigende wijze zijn voltooid. De bereikte resultaten wijzen op herstel van wederzijds vertrouwen, wat iets goeds voor de toekomst voorspelt. De commissie verklaart, dat er nog moeilijkheden in het verschiet liggen hij de opvolging van de bevelen tot het staken van het vuren en bij de uitwerking van de op de Ronde Ta- fel.conferentie bereikte overeenkom sten. De commissie vertrouwt er cch. ter op, dat de thans bestaande over. eenkomsten in de zelfde geest van samenwerking worden uitgevoerd, als waarin zij zijn gesloten. POLITIEKE GEVANGENEN. De commissie acht nog bewijzen aanwezig, dat er nog geen algehele overeenstemming is bereikt over de vrijlating van „politieke" gevangenen. Zijverklaart, dat de Nederlandse Organisatie in Straatsburg voorlopig nog zwak. De Europese Assemblee heeft Vrij dag langdurig beraadslaagd over pro cedurekwesties, die voor buitenstaan ders weinig interessant zijn. Organisa torisch zijn voorlopig nog veel zwak heden te overwinnen. De accoustiek van de vergaderzaal is bovendien zo slecht en de vertaal techniek zo beperkt, dat het volgen der besprekingen voor de afgevaar digden en zeker voor de toehoorders een hoogst inspannende bezigheid is. De Europese beweging heeft Vrij dagavond in de feestelijk uitziende stad, waar van nagenoeg elk huis een vlag waait, een grote massa-betoging georganiseerd. Sprekers waren onder meer Chur chill, Spaak en dr. Henri Brugmans. De Duitse partijleiders dr. Adenau er en prof. Schmid hebben Vrijdag avond in redevoeringen gepleit voor opneming van Duitsland in een ver enigd Europa. In een commentaar op Herriots ver klaring in de Assemblee van Europa, dat Duitslands betrouwbaarheid be proefd moest worden alvorens het tot de Assemblee kon worden toegelaten, zeide prof. Schmid, dat „een op de proefstelling, die werkelijk zekerheid kan geven, tientallen jaren moet du ren, dan zou het wel eens te iaat kun nen zijn voor Europaen voor de Duitse democraten". Daders van roofoverval op taxichauffeur gegrepen. Het is de Naardense politie gelukt in samenwerking met die uit Blari- cum de twee daders van de mislukte roofoverval op de Amsterdamse taxi chauffeur Jansen, enkele dagen gele den in Naarden gepleegd, in te reke nen. Het zijn P. B. en B. V., beiden 26 jaar, en wonende te Bussum. autoriteiten voortdurend trachten de betekenis van de term „politieke" te beperken, terwijl de republikeinen pogen de betekenis uit te breiden. De Nederlandse autoriteiten hadden verklaard, dat zij geen gevangenen konden vrijlaten, die „onder alle om standigheden een gevaar zouden bete kenen voor wet en orde, zoals be roepsbandieten, die handelden onder de dekmantel van nationalistische mo tieven, communisten en dergelijken". Onder auspiciën van de U.N.C.I. is een gemengde sub-commissie inge steld, die advies moet uitbrengen over de vrijlating van de politieke en krijgsgevangenen en deze moet be spoedigen. Big Ben had ruzie met mussen- Mussen, gezeten op de wijzers van de Big Benj de beroemde klok op de Britse parlementsgebouwen, hebben deze Vrijdagavond belet, bij zijn plicht om voor de BBC-niemvsbecichten van negen uur te slaan. De nieuwsberichten begonnen voor het eerst sinds mensenheugenis zon der de bekende negen slagen, omdat de Big Ben enkele minuten achter ging. Na het nieuws kon de omroe per meedelen, dat de mussen niet al leen door hun gewicht de wijzers had den doen aakken, maar zelfs binnen in het uurwerk waren gekropen. viert de bekende Engelse filmregisseur A. J. Hitchcock zijn 50ste verjaardag. EN MORGEN ..is het 4 jaar geleden, dat Ja pan capituleerde: .worden in Duitsland voor het eerst sinds 1933 vrije algemene verkiezingen gehouden voor het parlement van West-Duits- land. KORTE PRED1CAT1E En de Heere God riep Adam en zeide tot hem: Waar zijt gij?" Gen. 3:9. We kennen allen wel dat bekende kinderspel: verstoppertje spelen. Eén zoekt, nadat de andere kinderen zich ergens hebben verstopt, in huis, tuin of straat, op een plaats, waar zij me nen, dat de ander hen nooit zal kun nen vinden. En als wij ouder zijn geworden en een plaats in de maatschappij hebben ingenomen, spelen wij dit spel nog, beivust of 'onbewust. Alleen is het dan lang niet zo o?i. schuldig meer. Het is ook niet meer zo aan regels gebonden, zoals dat bij het kinderspel het geval is. Een ieder speelt het op zijn wijze. Wij verstoppen ons voor elkaar, maar veel erger is, dat ïoij ons ook, ja vooral, voor God verstoppen! En dat niet alleen nu. Zo was het reeds vanaf het begin. Adam, waar zijt gij? Adam, mens, waar zijt gij? Adam had Gods gebod overtreden. Hij i.oas God ongehoorzaam geweest. Hiermede had de zonde zijn intrede gedaan in het menselijk bestaan en nu verbergt de mens Adam zich voor God! Hij durft God niet meer onder de ogen te komen en meent zich aan Gods blikken te kunnen onttrekken. Vluchten voor God en dan nog me nen, dat Hij het niet ziet, dat is van af Adam DE zonde van de mens ge bleven. f Zo heeft de meits zelf, hoewel ge schapen voor het eeuwige leven, de dood gezocht, want een leven zonder God, betekent: De dood voor altijd. In tijd van voorspoed nemen wij er veelal genoegen mede, in tegenspoed laat deze gedachte ons echter vaak niet met rust. Weet, dat het God zelf nooit uit de gedachten is! Hij heeft de voortvluchtige mens in Jezus Christus opgezocht. Christus is Gods vraag aan ons: Waar zijt gij? Het kruis is er het teken van! Nog klinkt in deze wereld die vraag van God eens aan Adam gesteld: Waar zijt GIJ? WEET GIJ HET? Kloetinge J. Jellema. nieuwe Europese Assemblee is gisteren voor het eerst bijeengeko. men in het Universiteitsgebouw te Straatsburg. Overzicht tijdens de ope. ning der eerste zitting door Edouard Herriot, president van de Franse Na. tionale Assemblee (in het midden op het speekgestoelte met papier in de hand) Yoego-Slavië geen bond genoot meer van Moskou. De Sowjet-Russische regering heeft in een nota aan Joego-Slavië, waar van de tekst door radio-Moskou werd omgeroepen, aangekondigd, dat zij „de Joegoslavische regering niet langer als geallieerde van de Sowjet-Unie kan beschouwen". Zij beschuldigt' de Joegóslaven van „lasterlijke verzin sels" tegen de Sowjet-Unie in de jongste nota over de onderhandelingen over het vredesverdrag met Oosten rijk. In de Sowjetnota wordt gezegd, dat Moskou „niet langer de aanspra ken van de Joegoslavische regering kan ondersteunen." Verder worden de beschuldigingen herhaald, dat Joego-Slavië achter de rug van de Sowjet-Unie om met Britse vertegenwoordigers onderhan deld zou hebben en zou hebben afge zien van zijn aanspraken op Slove- nisch Karinthië, Vacantiegangers vergaten een vierjarig kind. Een gezelschap Brabanders bracht Donderdag tijdens een vacantietrip een bezoek aan het strand in de speeltuin Oud-Naarden. Nadat men daar geruime tijd had vertoefd, ging men in de beste stemming huis waarts, doch men bemerkte niet, dat een vierjarig kind achterbleef. De eigenaar van de speeltuin ontdekte ongeveer een uur later het jongetje Hij belde de Naardense politie, die alle pogingen in het werk stelde het gezelschap in Brabant op te sporen. Enige uren later is het kind door de familieleden opgehaald. GRATIE VERLEEND. Bij K. B. is gratie verleend aan C. P. Heil, die bij sententie van het Bijz. Gerechtshof te Arnhem tot de dood straf werd veroordeeld. De doodstraf is veranderd in levenslange gevange nisstraf. Prijs zou dan ongeveer 311/2 cent per liter worden. Motorrijtuigenbelasting voor autobussen wordt verlaagd. Dr. Kurt Schumacher, de leider der sociaal-democraten in West-Duitsland, heeft de drie nieuwbenoemde Westerse Hoge Commissarissen voor Duitsland -te legrafisch verzocht de ontmanteling van Duitse industrieën onmiddellijk te doen staken. Aan de Tweede Kamer is aan geboden een wejsontwerp tot ver hoging van liet bijzonder Invoer recht op benzine en tot wijziging van de inotorrijtulgenbelastingwet. Het wetsontwerp voorziet in een verhoging van de benzinebelasting van f 11.per li.I. tot 16.65 per h.l., hetgeen de benzineprijs aan de pomp z.al doen stijgen tot ongeveer 31 /2 cent per liter. Deze prijs zal, vergeleken met de prijzen in een aantal andere landen nog altijd toi de laagste behoren, aldus de toelichting. De voorgenomen maatregelen ter verlaging van enkele andere belas tingen gedacht wordt o.m. aan het Velen sneuvelden in Zeeland in de Meidagen van '40. (Van onze speciale verslaggever) Zeshonderd Fransen sneuvelden gedurende de tweede wereldoorlog in Nederland. De meesten in de Meidagen van 1940 in Zeeland. Men heeft hen toen een voorlopig graf geschonken en dit na de bevrijding een waar. dig uiterlijk gegeven. Vele nabestaanden echter verlangden om hun man of zoon een laatste rustplaats te schenken in Franse bodem in het va- derland, waarvoor zij hun leven hadden geofferd. Zo geschiedde het dat na verloop van tjjd bleek, dat van deze 600 er 300 naar Frankrijk terug zouden keren. De overigen zullen bü elkander ter aarde worden besteld op het erekerkhof van Kapelle (Z.-Bev.). De eerste 120 gesneuvelden werden Vrijdag naar Frankrijk overgebracht. In een speciaal daartoe ingerichte rouwkapel in het gebouw van de Boe renleenbank te Roosendaal waren zij in de loop van deze week bijeenge bracht. De belangrijkste onder hen was generaal Delaurens, die in de Meidagen van 1940 op Walcheren sneuvelde. Donderdag had men hen in alle stilte overgebracht naar de Engelbrecht van Nassaukazerne in Roosendaal en van daaruit begonnen zij Vrijdagmiddag hun thuisreis naar het vaderland. Duizend man Neder landse troepen, mariniers, marine schepelingen, infanterie en lucht strijdkrachten, stonden opgesteld langs de weg, waarlangs de stoffelijke over schotten op 10 vrachtauto's, overdekt met de Franse kleuren, werden gere den naar de plaats, waar tal van Ne derlandse militaire en burgerlijke autoriteiten, Franse militairen, Fran se politici en de diplomatieke verte genwoordigers van Amerika. Canada. Polen, Zuid-Afrika, Engeland, België en China zich hadden opgesteld om aan deze oorlogsdoden de laatste eer te bewijzen. Voorafgegaan door de drumband van de Koninklijke Militaire Kapel, die treurmuziek speelde, naderde de stoet. De voorste auto stopte voor de plaats, waar zich o.m. bevonden de vice-admiraal Rost van Tonningen, als vertegenwoordiger van H.M. de Koningin, de Franse generaal Lehr, vertegenwoordiger van de Franse le germacht, de heer Du Pontavice, ver tegenwoordiger van de Franse rege ring, de Amerikaanse en Canadese ambassadeurs en de zaakgelastigden van Zuid Afrika, Canada, Polen en Engeland. KRANSEN Terwijl het trompetterscorps van het depöt pantserwagens het Wilhelmus speelde, werden de Franse en Neder landse vlaggen, die te voren hoog aan hun mast, fel hadden afgestoken tegen de grijze morgenhemel, halfstok ge hesen. de trompetters zetten treurmu ziek in en achtereenvolgens werden 14 kransen afkomstig o.m. van H.M. de Koningin, de Franse regering en de geallieerde. Naties op de eerste drie auto's gelegd. De aanwezige familieleden der ge sneuvelden. ouden van dagen, zowel als nog jonge moeders met hun kin deren. konden bij deze plechtigheid hun ontroering niet langer bedwingen en gaven aan hun tranen vrije loop. Toen de kransen gelegd werden de fileerden de Nederlandse troepen on der de tonen van de Franse militaire mars „Sambre et Meuse" langs de stoffelijke resten en stelden zich ver volgens onder diepe stilte langs de te volgen weg op voor een laatste groet. Twee Franse officieren traden naar voren. Een hunner, luitenant J. Baudclot, riep een voor een de namen der gesneuvelden af, de an. der antwoordde achter iedere naam met de simpele maar aan. grijpende woorden „Mort pour la patrie" Gevallen voor het va derland. De laatste naam was afgeroepen., toen klonk de Last Post, gevolgd door de Marseillaise. Langzaam zette het convooi zich hierna in beweging, langs de hagen der Nederlandse troepen, die eerbie dig het geweer presenteerden, in de richting van de Belgische grens. Tal van huizen in Roosendaal droe gen ter gelegenheid van de plechtig heid de vlaggen halfstok en een grote mensenmenigte had zich langs de weg geschaard. Velen volgden haar per auto tot aan de Belgische grens, bij Essen waar zowel aan de Nederlandse als bij de Belgische grenskantoren de vlaggen halfstok woeien. Onder diepe stilte, zonder verdere .plechtigheden werd daar de grens overschreden. Nog twee convooien zullen na dit eerste de Ne derlands-Belgische grens passeren. De overigen, die niet door hun familiele den zijn terug gevraagd, en de onher kenbaar verminkten zullen in Zeeuw se bodem blijven rusten. ontwerp van wet belastingherziening 1949 maken het noodzakelijk, dat naar enige compensatie voor 's rijks schatkist wordt gestreefd, terwijl bo vendien een prikkel tot zoveel moge lijk beperking van onnodig benzine verbruik. in verband met de zorg wekkende deviezenpositie op haar plaais is. Om te voorkomen, dat het -be oogde dqel door het vooraf inslaan van grotè hoeveelheden benzine, voor geruime tijd niet zou worden be reikt, zullen de benzinevoorraden, welke bij het in werking treden van de verhoging boven een redelijk kwantum in het. vrije verkeer bij han delaren en gebruikers aanwezig zijn aan navordering worden onderwor pen. Tenslotte voorziet hel wetsontwerp in een verlaging van de motorrijtui genbelasting voor autobussen met on geveer 10 welke verlaging haar oorzaak vindt in de wenselijkheid, deze categorie van vervoermiddelen in verband met de voorgestelde ver hoging in de benzinebelasting enigs zins tegemoet te komen. Gevallen voor het vaderland. De regering maakt bekend, dat tot haar leedwezen de volgende verlie zen in Indonesië zijn gerapporteerd: Soldaat II. Kroezen, uit Rotterdam; soldaat G. Bosma, uit Ooststelling werf: Huzaar J. van Limburg, uit Epe, (Gld.); soldaat le ld. G. A. Smits uit Ophemert. (Gld.); soldaat J. Aver- dijk, uit Hengelo; soldaat H. Barment- loo uit Voorst; Korporaal O. Feenstra uit Leeuwarden: soldaat W. Hahn, uit Weerselo, (Overijsel); soldaat J. Jens- ma uit Gem. Menaldumadeel: soldaat J. Root uit Amsterdam; korporaal Th. Smakman uit Haarlem; soldaat R. Snij der, uit Hoogeveen; 2e It. J. W. Visser uit Amsterdam: soldaat L. Bruggeman uit Heerde; soldaat A. Louwers uit Amsterdam (Z): korporaal A. L. Froeling uit Haarlem: soldaat le kl. J. Heinsdijk uit IJzendijke; soldaat G. J. Keupers uit Enschede; soldaat le kl. W. C. Vermeulen uit Westdorpe (Z); huzaar J. M. Faber uit. Amsterdam; soldaat A. C. Deckers, uit Etten: kor poraal A. v. d. Heide uit Hennaardera- deel. (Fr.); marinier III Z. M. T. Kruiswijk uit Utrecht; sergeant Pai- min uit Indonesië. Finnen op weg naar Australië bij Schiermonnikoog gestrand. Bij Schiermonnikoog is Vrijdag een Fins motor zeiljacht vastgelo pen en later weer vlot gekomen. De drie opvarenden zijn onder weg naar Engeland, waar zij hun scheepje wil len verkopen om" met het geld de reis naar Australië te kunnen betalen. VERANDERLIJKE BEWOLKING. Geldig tot Zaterdagavond. Veranderlijke bewolking, maar over wegend droog weer met een matige wind tussen Noord en West. Weinig verande ring in temperatuur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1949 | | pagina 1