KAPPIE VAN HOUTEN ZEEUWSE MOTORRIJDERS DOORKRUISTEN NEDERLAND en hef raadsel van de rozenhoufen kisf Jong blijven! DE ONBEKENDE VOOGD KLANKEN uit de AETHER DONDERDAG 11 AUGUSTUS 1949 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 3 Goede prestaties in de Provinciale Hoofdstedenrit. Er wordt wel eens beweerd, dat motorreden geen sport is, omdat hierbij de machine alles en de bestuurder niets doet. Afgezien nog van het feit, dat zjj, die zulks beweren, te kennen geven de juiste betekenis van het woord sport" niet te begrijpen, zouden wij diegenen in overweging willen geven, eons aan een betrouwbaarheidsrit deel te nemen. Natuurlijk speelt de machine een belangrijke rol, maar kunde, geoefendheid, ervaring en uithoudingsvermogen zijn factoren, welke een minstens even belangrijke rol spelen. Dat hebben de zeven Zeeuwen, die vorige week uitkwamen in de Elf Provinciale Hoofdsteden Rit weer eens te meer ondervonden. Donder dagmorgen in alle vroegte gestart van Breda ging het, begunstigd door buitengewoon motorweertne, op de Zeeuwse hoofdstad aan. Hier heten allen hun kaart precies op tijd af stempelen en na een verkwikkend kopje koffie werd de Zeeuwse wegin omgekeerde richting genomen. zover ging alles praentig, maar aan het einde van de Zeeuwse weg begon een moeilijk oriënteringstraject door de Brabantse Westhoek. Hier vielen aan een geheime controle ook de eerste strafpunten. Langs de hoofd weg ging het nu op Den Haag aan, waar op Ypenburg het eerste uur rust werd gegeven. De Zeeuwse ploeg bleek nog steeds in tact en na een vlugge maaltijd ging het via Haar- lem-Afslui'tdijk-Leeuwarden en Gro ningen naar Assen, waar men twee uur zou kunnen uitblazen, indien naast de versterking van de inwendi ge mens, de machines niet de nodige zorg hadden geëist. Hier kondigde zich ook voor het eerst de pech aan. Een Zeeuw kwam niet door. Later bleek, dat hij even voor Assen met motorpech was gestrand. Een lek bandje werd volgens de nieuwste me thode gerepareerd, maar juist voor de start bleek, dat deze methode niet deugde, zodat opnieuw gerepareerd moest worden, hetgeen met het nodi ge tijdverlies gepaard ging. De dui sternis was inmiddels ingevallen en nu begon de grootste krachtproef. Het Wereldgebeuren Quirino op bezoek President Quirino van de Philippij- nen bezoekt op 't ogenblik de Ver. Staten, de mogendheid welke zijn land in 1946 met een royaal gebaar de volledige onafhankelijkheid schonk. Als zoveel staatshoofden vóór hem viel ook Quirino de eer te beurt het Congres en de Senaat in een bijzon dere zitting te mogen toespreken. De Philippijnse president maakte van de gelegenheid gebruik om een krachtig pleidooi te houden voor een anti-com munistisch verbond in het gebied van de Stille Zuidzee, een soort Pacific Pact als tegenhanger van het Atlan tisch Pact. Azië mag door nalatigheid niet wor den prijsgegeven aan het communis me, meende hij, en toch zal dit ge beuren, tenzij voldoende moed wordt opgebracht om 'n sterk verdedigings stelsel te smeden. In het voorbijgaan verzekerde Quirino, dat zijn land in welke nieuwe oorlog ook tot de laatste man aan de zijde van de Ver. Staten zou vechten. Van deze laatste belofte van trouw zullen de Amerikaanse volksvertegenwoordigers ongetwijfeld met genoegen hebben kennis geno men. De Amerikanen gaan graag prat op hun liberale houding jegens de Philippino's, die ze eerst van de Spaanse heerschappij bevrijdden, daarna zelf een tijdlang onder koloni aal bestuur hielden, en vervolgens volkomen zelfbestuur gaven. Dat de Philippijnen met duizend en één banden economisch aan de Ver. Staten vastgeklonken bleven, zodat de zelfstandigheid betrekkelijk is, wordt meestal stilzwijgend voorbijgegaan. Een economisch verdrag verzekert de Ver. Staten, een onaantastbare voorkeurspositie als leverancier en af- nemer, een militair verdrag geeft recht op bases op de Philippijnen en daarenboven is een voortdurende dol- larsteun onontbeerlijk om het land economisch op peil te houden. Waar nemers, die de toestanden kennen, zijn overigens van mening, dat het grootste deel van de voortdurende stroom aan dollars tegen de balk ge smeten wordt. De hoofdstad Manilla is een copie van een typisch Amerikaan se stad met een schijnvertoon van weelde, een uitgebreide groep scherts- diplomaten, honderden Amerikaanse wagens van het nieuwste type en een echte society. Buiten Manilla heeft de toestand een minder opgewekt beeld. Daar heerst verarming. In de berg streken houden zich honderden guerilla's schuil, meestal bezitsloze pachters en voormalige partisanen te gen de Japanners, die zich verzetten tegen de regering en de grootgrondbe zitters en leven van overvallen met roof. President Quirino, die in 1948 Ronas opvolgde, is de vertegenwoordiger van de grootgrondbezitters. Zijn re giem staat of valt met de Amerikaan se steun, waarmee tevens zijn trouw aan de Ver. Staten is verklaard. Quirino's reis naar de Ver. Staten is een gevolg van de communistische sucessen in China en de verontrusting die deze hebben gewekt in de aan grenzende landen onder Amerikaans patronaat Japan, Zuid-Korea, en de Philippijnen. Tsjang Kai Sjek heeft vorige week een bezoek gebracht aan dr. Syngham Ree, de president van Zuid-Korea. kortgeleden tot onafhankelijke staat geproclameerd. Na besprekingen richtten beide een gemeenschappelijke boodschap aan Quirino met het ver zoek onmiddellijk een conferentie op de Philippijnen bijeen te roepen om een anti-communistisch Pact uit te werken. Quirino kan niet op eigen houtje aan dit verzoek gevolg geven hij dient eerst de verantwoordelijke staatslieden in Washington hierover te polsen. Dat polsen is op 't ogenblik i aan de gang. Washington is echter voorzichtig, omdat het er iets van weg heeft, alsof Tsjang Kai Sjek via een achterdeurtje zich toch nog van Ame rikaanse steun wil verzekeren. Zodra Quirino in Manilla terug is zal blijken of het nieuwe Pact toe komst heeft. ZIJSPANNEN HADDEN PECH Via Meppel en Zwolle was de Velu- we bereikt en het moeilijke oriënte ringstraject leidde langs mulle zand wegen en bospaden in de richting Utrecht. Namen de cijfers tot nu toe zowel in het individuele- als in het ploegen klassement een schitterende plaats in, hier zou zich voor enkelen en daardoor ook voor hun ploeg het noodlot voltrekken. En met door machinepech, onkunde of andere oor zaken door eigen schuld. Nee, een wegversperring maakte het voor de twee zijspannen onmogelijk, de aan gegeven weg te volgen. Zij raakten nierdoor aan het dwalen en verspeel den daarmede zoveel kostbare tijd, dat de contröle te Utrecht niet meer op tijd kon worden bereikt. Daarom werd besloten, regelrecht op Arnhem aan te stevenen. Men kan zich de .teleurstelling in denken van deze moedige Zeeuwen, die na bijna 24 uren nagenoeg zonder strafpunten te hebben gereden, door een dergelijke kleinigheid hun club- prijs en hun persoonlijke klassering verloren zagen gaan. Hier deed zien voor het eerst ook de slaap gelden, maar de motorclub Arnhem deed haar best, deze te verdrijven door luidkeels het clublied van Scheldegou- wen te galmen. Dit was trouwens niet de eerste ovatie van dien aard, want ook in Den Haag en Leeuwar- den kende men tot niet geringe ver rassing van de Zeeuwen dit lied. Wel éen bewijs, welk een populariteit Scheldegouwen zich in korte tijd heeft weten te verwerven. In Arnhem bleek ook, dat de drie overgebleven solorijders in de sport- klasse er buitengewoon goed voor stonden, hetgeen ondanks de ver moeienis een stimulans was, om door te zetten. PRIMA VERKEERSREGELING IN LIMBURG In het Limburgse heuvelland be gon de laatste zware oriënterines- proef. Rijders in tijdnood trachtten hier te redden, wat er te redden viel. De politie bleek dit goed te hebben voorzien, want de verkeersregeling was voorbeeldig, zodat de enkele ge deelten hoofdweg en de routes door de dorpen en steden met topsnelheid konden worden genomen. In Maastricht werd twee uur rust genoten, waarna het laatste traject, via 's Hertogenbosch naar Breda be gon. Ook hier verliep alles naar wens, zodat het groepje Zeeuwen op tijd ahn de finish arriveerde. Hier bleek, welk een keurig resultaat de drie so- lorijders hadden behaald. De heer A. de Leeuw, uit Middel burg werd in de SeniorJdasse achtste 26. Terwijl Kappie en de Maat met de vijf boeven werden opge bracht, zat de oude Chinees nog steeds in de Tempel van het Wijze Oog. Hij dacht diep na en mompelde zachtjes voor zich heen, terwijl er af en toe een glimlach over zijn gezicht trok. In het kleine politiebu reau was het inmid dels een leven als 'n oordeel. Daar stonden Kappie en de Maat* de drie bedelaars en Pong en zijn mak ker voor de rechter. Ze praatten allen door elkaar heen, zwaaiden met hun armen, schol den elkaar uit en ieder probeerde zijn stem boven die van de andere te doen uitklin ken. De kostbare stenen lagen te fonkelen op de tafel van de rechter, die heel bedaard naar dit alles zat te luisteren. Piet Paal probeerde hem er van te overtuigen, dat de stenen het rechtmatige eigendom van hem en Pong waren waartegen Kappie natuurlijk heftig protesteer de. Ook de drie bedelaars trachtten een gedeel te van de kostbare'schat voor zich op te eisen, waarbij ze steeds ruzie onder elkaar kregen en elkaar weer verwoed begonnen uit te schelden. Alleen de Maat stond zachtjes in zichzelf te mopperen, dat hij nog veel meer narigheid cn ellende voorzag. Iedereen was zo druk en opgewonden aan 't praten, dat niemand merkte hoe plotseling de deur van de rechtszaal open ging, en de oude Chinees naar binnen schuifelde. (Ingezonden mededeling) Pijn maakt vroegtijdig oud. Wordt U dus geplaagd door hoofdpijn, rheumatiek- of zenuwpijnen, die U het leven yergallen en snel doen verouderen, verdrflft dan die pijnen met Witte Kruispoeders. Zij helpen direct, monteren U op en houden U jong. Poedersf0.85 p. doosje 12st. Cachetsf0.90,, koker 12st. Tabl. fl.75,. 24st. Bü apothekers en drogisten Voor Nederland: DUTLM, Oegstgeest. of negende, terwijl de heer J. van Dalen uit Wemeldinge in de Junior klasse zelfs de zesde plaats bezette. Maar de beste prestatie leverde on getwijfeld de heer Neels uit Katten- dijke, een nieuweling, die nog aan Teen enkele betrouwbaarheidsrit had leelgenomen. Hij bestond het om op een 200 c.c. Zündapp de achtste plaats in de Junior-klasse te bezetten. Indien het Scheldegouwen-team toe vallig uit deze drie rijders had be staan, zou de eerste prys zeker naar de Zeeuwse club zijn gegaan. Toch werd nog een clubprijs ver diend, namelijk aie voor de motor club met het grootste aantal deelne mers. En ook hierop mag Schelde gouwen trots zijn. Na een stevige maaltijd werd de thuisreis aanvaard. Onderweg wacht te hen nog een prettige verrassing, want in Hotel TSvoli te Goes werden zij door een massaal aantal leden van Scheldegouwen verwelkomd met toe spraken en bloemen. Limburg behoorf tot de provincies, die het meest te l\jden hebben gehad van de oorlogshandelingen, die aan de bevrijding van óns land voorafgin gen. Hoewel er hard wordt gewerkt, zal het nog wel enige jaren vorderen voordat alle oorlogslidtekens zjjn verdwenen. In Venlo werden hele wij ken weggevaagd. Een overzicht van de opbouwwerkzaamheden in Venlo. ATHLETIEK ReiffSlijkhuis op de 1500 nv De Belgische herenploejr. welke Zondag 21 Augustus op Beerschot tegen de, Nederlandse uitkomt, is thans definitief samengesteld. Uit de opstelling blijkt, dat Reiff op de 1500 meter zal starten en nu 'dus de ge legenheid krijgt om tegen Slijkhuis de strijd aan te binden, waarvan ve len het resultaat met spanning tege moet zien. Tijdens de landenontmoe- ting tegen Zuid-Slavië, welke het af gelopen weekend te Brussel gehou- Ingezonden mededeling). Het 'Nederlandse merk met Wereldreputatie FEUILLETON door MARY BURCHELL 22 zei „Ja, ik begrijp wat u bedoelt", Norma eenvoudig. „Goed zo. Dan begrijpen we elkaar nu", besliste Yorke op een toon, als of het onderwerp voor goed was af gedaan. Norma behield echter het on verklaarbare gevoel dat, hoe redelijk de argumenten van haar voogd ook hadden geklonken, ze haar bewegings vrijheid meer dreigden te beperken dan men oppervlakkig zou denken. Het zou echter belachelijk zijn om nu weer nieuwe moeilijkheden te be ginnen. Het was heerlijk om weer op goede voet met haar voogd te staan en te weten dat hij haar aardig vond en misschien zelfs een beetje van haar hield. In ieder geval had hij gezegd, dat hij „haar misschien wel een schat vond" en voor Justin Yorke was dit heel wat, dacht Norma. Op dat ogenblik stond hij stil en wees haar de weg over de velden voor haar uit. „Volg het pad langs de heg en g3 linksaf de laan in als je het hek door bent. Je zult dan recht voor Fairlee uitkomen, als tenminste Paul Cantlin je voor dien niet tegemoet is geko men, wat hij zeker doen zal", merkte haar voogd droog, maar zonder er gernis, op. „Dank u wel", zei Norma en haar hartelijke toon bewees, dat ze hem voor heel veel meer bedankte dan voor de weg naar Fairlee. Blijkbaar raadde hij dat, want hij gaf haar een stevig tikje op haar wang en sprak: „Dat is in orde, hoor", voor dat hij afschejd nam en op zijn schre den terugkeerde. Norma voelde zich geweldig vrolijk en gelukkig, ze liep het grootste ge deelte van de weg op een draf en be reikte het hek op hetzelfde ogenblik als Paul Cantlim die van de andere kant kwam. „Hallo!" De glimlach, die zijn ge bruinde gezicht deed stralen, was zo open en aardig, dat Norma -zelfs op dat ogenblik nog een gedachte wijdde aan het onzinnige vooroordeel van haar voogd jegens hem. Maar toen ze over het hek klom en hij er haar aan de andere kant af hielp, voelde ze, dat zijn vreugde en bewon dering voor haar van dien aard wa ren, dat er voor haar voogd toch wel enige aanleiding bestond zich zorgen te maken. Want Paul Cantlin was een heel aantrekkelijke jongeman, van wie 'men veel zou kunnen gaan houden, voogd of geen voogd. Voor 't ogenblik was er echter geen reden zich zorgen te maken, want hun vriendschap was nog niet ernstig. Ze waren gewoon twee jonge mensen die elkaar aardig vonden en hielden van dezelfde luchtige conversatie. „Ik heb gehoord dat Xenia met zwaar geschut heeft moeten werken Woensdag", merkte hij op, terwijl ze de laan inwandelden. „Natuurlijk be hoorlijk geassisteerd door het garni zoen binnen de wallen". „Bedoel je mij?" „Ik bedoel jou", beaamde Paul la chend. „Xenia zei dat je prachtig bent geweest. Dat je kalm hebt verklaard, dat er niet de minste reden was waar om je niet een dag met je vrienden zou doorbrengen". „Ja, dat weet ik". Norma lachte wel, maar ze beet op haar lip. „Het speet me geweldig dat ik mijnheer Yorke moest weerstreven, want hij doet het werkelijk alleen voor mijn bestwil en alle andere opzichten is hij een schat voor me. Maar ik vond, dat ik het recht had, mijn standpunt te ver dedigen en zonder lastig te willen zijn „O. dat is in orde", onderbrak Paul haar vrolijk. „Je hoeft je tegenover mij niet te verdedigen. Ik ben het vol komen met je eens. Ik ben je maar al te dankbaar dat je je schrap hebt ge zet en ik hoop, dat je het zult blijven doen". „O -Paul! Je moet niet net doen als of mijn voogd en ik dikwijls zo tegen over elkaar zullen staan „Maar dat zal je toch moeten als je jezelf wilt blijven". „Neen, dat zal ik niet! Je begrijpt er niets van. Hij is lief en edelmoedig en en reusachtig aardig, werkelijk!" „Hij is ook verduiveld listig", ant woordde Paul, „vooral als hij er in is geslaagd jou zo over hem te laten den ken". „Dat is niet waar! Tenminste ja, natuurlijk is hij knap. Maar waarom zeg je dat op zo'n onaardige manier?" „Natuurlijk om de wijze waarop hij zijn verstand gebruikt". „Paul, wat bedoel je?" Haar metgezel keek haar aan en er blonk oprechte bezorgdheid in zijn helder grijze ogen. „Is het nog niet bij je opgekomen, Norma", sprak hij eenvoudig, „dat je voogd in sommige opzichten een heel gevaarlijk mens is?" HOOFDSTUK IV Gedurende enkele ogenblikken wan delde Norma zwijgend naast Paul Cant lin voort. Haar instinct van trouw dreef haar om te zeggen dat „gevaar lijk" een belachelijke cn kwetsende benaming was voor haar voogd. En toch moest ze op het moment-zelf dat Paul het had gezegd, toegeven dat dat eigenlijk het essentiële was in Justin Yorke's charme. „Hoe wanhopig veel je ook van hem zou houden, je zou je nooit he lemaal veilig bij hem voelen", dacht Norma. Maar vervolgens trachtte ze zich door Paul te laten geruststellen, want ze was geschrokken van de beel den die ongewild bij haar waren op gekomen, cn ze vroeg in de war ge bracht: „Waarom zeg je gevaarlijk, Paul? Dat is een merkwaardige benaming". (Wordt vervolgd) den werd, noteerde Reiff op de 1500 meter een tijd van 3 min. 49 sec. Slijkhuis, die op dit nummer bij de Olympische Spelen te Londen als derde eindigde met een tijd van 3 min. 50.4 sec. heeft in September daarna het Nederlands record verbe- terd en op 3 min. 49.6 sec. gebracht, Dit seizoen is hij weinig oo de 1500 meter uitgekomen en zijn tjjden wa ren 3 min. 59.4 sec. en 4 min. 4 sec. VOETBAL Hcerenveen M.V.V. te Terneuzen. Zaterdag 20 Augustus zullen Zeeuwse sportliefhebbers in groten ge tale optrekken naar Terneuzen om de voetbalwedstrijd HeerenveenM.V.V. bij te wonen. Do V.V.V. Terneuzen. welke grote activiteit aan de dag: legt, heeft geen moeite gespaard, de onderhandelingen, welke genoemde gebeurtenis voorafgingen tot een goed resultaat te brengen. Op het terrein der V.V.V. Terneu zen wordt een tribune geplaatst, welke plaats biedt aan 1300 personen. Kaarten zijn in ieder Zeeuwsch Vlaams dorp te verkrijgen. De voor verkoop is reeds begonnen. Ook ver nemen we, dat van de „overzijde" ve le aanvragen voor plaatsbewijzen bin nenkomen. .Amsterdamse Beurs Nederland 1948 (VA) dito 1947 (3'/-) 3 dito 1937 3 Dollar-lening 1947 3 Investeringscert. 3 Nederland 1962—64 Nederland 1962—64 Nederland N.W.S. 2'/, Spaarc. a 100 2% Indië 1937 A 3 Grootboek 1946 3 Ned. Ind. Hand. B Ned. Handelmij. AKU Bergh's Jurgens Calvé-Delft Centrale Suiker Kon. Ned. Hoogovens Unilever Ned. Kabelfabrielc Philips Wilton Feyenoord Biliton Kon. Petrol. Mij. Amsterdam Rubb. H.A. Lijn Kon. Paketvaart Ned. Scheepv. Unie Rotterdamse Lloyd Stv. Mij. Nederland Handelsver. A'dam Deli Batavia Mij. Deli Mij. Anaconda Bethlehem Steel General Motor Kennecot Shell Union Baltimore Spw. Miss K-T. Spw. New York Centr. Spw. Pennsylvania 9 Aug. 10 Aug. 100 100 98 97% 97% 97% 108 Vi 109 98% 98% 99% 99 80% 80% 100% 100% 95% 95% 98 97% 115% 111% 153 153 178 176% 313 310', 154% 157 189% 189 257% 257% 234% 235 107 Va 170 307% 304% 138 136% 151 152 152 151 150% 151% 143 142 155% 155% 156% 131% 126% 148 147% 51 >4 50% 36% 36 97% 14 De belangstelling van de effectenbeurs bezoekers richtte zich in sterke mate op de grote executie, waar belangrijke pos ten fondsen ten verkoop werden aangebo den. De invloed hiervan op het koersver loop der aandelen was blijkbaar reeds verwerkt zodat de beurs weer haar eigen ontwikkeling volgde. Er heerste over het algemeen een rustige en niet ongunstige stemming, maar toch moesten de koersen, merendeels iets prijsgeven. De leiding ging hierbij uit van Kon. Olie, die 2 pet. beneden Dinsdag op 305'/2 opende en nog tot 304% terugliep. ZON EN JMAAN Augustus: Zon: op 5.18 onder 20. Ma^i: op 21.33 onder 9.' Scheepvaartberichten Vlissingen aangekomen: 10 Aug. Nautu- lus van Londen; Fiducia van Vlaardin- gen. Vlissingen vertrokken: 9 Aug. Bemina naar Parijs: River Trent naar Hull; 10 Aug. Fiducia naar Hanswcert; Nautulus naar Hanswcert. Gepasseerd naar Antwerpen: 9 Aug. Kaap Falga van Rotterdam; Nigerstroom van Boulogne: Casana van Kopenhagen; Delta van Londen; Abbekerk van Lon den: Hebe Nobel van Londen naar Hans- weert. Gepasseerd van Antwerpen: 9 Aug. Ad miraal Nelson naar Dublin: Hcrsilla naar Barbados; 10 Aug. Progress naar Londen van Hansweert. SCHEPEN VAN F.N NAAR INDONESIË. Naar Indonesië: Java. Amsterdam—Ja va. 9 Augustus Gibraltar gepasseerd; Si- bajak, Rotterdam—Batavia. 9 Aug. Soco- tra gepasseerd: Tosari, RotterdamJava, 10 Aug. te Penang: Modjokerto. Rotter dam—Java, 9 Aug. Point de Galle gepas seerd; Polyphemus, AmsterdamJava. 10 Aug. Kaap Roca gepasseerd. Van Indonesië: Oranje, Batavia—Am sterdam, 9 Aug. Kaap Minlcoy gepas seerd; Tawali. Java—Amsterdam. 9 Aug. Malta gepasseerd. Willem Ruys, Batavia Rotterdam. 9 Aug. Malta gepasseerd. SCHEPEN DOOR HET KANAAL VAN 7.U: D-BEVELANI). 9 Aug. Cathalina. van Baaien: Rio. de Looif Ansa, de Graaf, allen naar Rot- terdlm: Speculant. Gorlitz; Hoop op Be houd; Visser: Hendrika v. d. Adel, allen naar Dordrecht; Marcel, Rucquart; Spes, Maes. beiden naar Amsterdam; Brittan- nia, Igebak. naar Middelharnis; Bamaad- su. Visser, naar Wemeldinge: Progres, Westers, naar Hansweert; Adriaan, de Jonge, naar Gorinchem; Chrigcc, de Waal. naar Werkendam; Shamrock. Lubbink. n. Delft; Groenstar. v. d. Have; Jessainina Bille. de Jonge; Rheinfelden. van Gaaien: Rijn Schelde 20. Burssens; Rijn Schelde 14, Verhagen: Rijn Schelde 4, Beeckmans: Rijn en Schelde 1. Verhagen: Salf 3. Cop: Eljo. Mooy; Alex Brand. Steegmans; Martha. Audenaerdc; Damco 73. de Rui ter: Haspengauw. de Wachter: Jan Breu ghel. Langui; Wilston Churchill. Goo- rinckx. allen naar Duitsland: Beresina, Reich; Marignano. Spier: Navexmotor 8, Blommaert; Fratemité 10, v. d. Sande; Hernia, Janssen; Hungarla. Muller; Rhein- union 4, Vergauwen. allen naar. Basel; Valerie, van Strien; Martha. De Meij; Eneas. Vooren; Morgensier 1. de I-Iaack; Adolphine. Reijniers; Fluvlale 20, Rijc- quart,; Sahara. Sohott; Stad Ostende, Tim mermans; Nautilus 1. Dung; Gorck Fock. Lutje; Franciscus, Flipsen: Freya. Donek; Emanuel, de Decker; Graubunden, Kief- fer: Egina. Koster; Poseidon 1. van Win- sen: Waadt, de Kok: Spes, Dekker: Ver- bano. v. d. Tak: Fatima. v. d. Rijken; En Avant. Rook: N S.R. 1. Hoendcrop: Hugo Stinnes 5. Ehlers; Bóne. Schauingcr; Ener gie. van Groezen; Rupel, Larooy: SB 8. v. d. Wiel: Jenny, van Oost; Navexmotor 4. Uegems: Frankonia, de Groot; Jura, Hulzen: Valkyrie. Waardenburg: Martha, Stuiver: Stad Amsterdam 6. Durinck; Ma ria. Stevens: Res Nqya, Vorthoren; Mar- garctha. Neijenhof, allen naar België. VRIJDAG. Het B.B.C.-Symphonyorchestra speelt onder leiding van dr. Malcolm Sargent Polonaise uit Eugen Onegin van Tsjai- kowsky, variaties op een thema van Paganini (solist Cyril Smith), cn de Symphonie nr. 2 van Borodien. (H. I 21.45). De dag wordt besloten met het Concert voor orkest van Bela Bartok. dat gespeeld wordt door het Concert gebouworkest onder leiding van Edu- ard van Beinum (H. II 23.15). Hilversum I: 7. 8. 13, 19, 20 en 23 Nws.: 10 Werken van Edvard Grleg; 11.30 Tsje chisch Phiih. orkest; 12 The Masqucra- ders; 13.15 Marinierskapel: 14 Kameror kest o.Lv. Frederico de Freitas; 15 Ge deelten uit de opera „Liboesja" van Be- drich Smetana; 15.40 Van oude en nieu we schrijvers; IC Residentie orkest o.l.v. Ignace Neumark; 17,20 Koor cn strijkor kest o-l.V. Piet v. d. Hurk, m.m.v. Mari- nus Voorburg, orgel en cembalo; 18 Harp- recital door Rosa Spier; 18.30 Strijdkr.; 19.15 Geestelijke liederen: 21.35 Philip Green en zijn orkest; 21.45 BBC-Sympho- nie-orkest, Hilversum II: 7. 8. 13. 18. 20 cn 23 Nws.; 9 Concertgebouw-orkest; 10.30 Voor de vruow; 11.25 Vincentino o.l.v. Frans Pop- tie; 12.45 Le piano romantique door Pier re Palla: 13.45 Mevr. Ida de Leeuw van Rees: 14.20 Solistenconcert; 16.30 Van twaalf tot zestien; 17 Filmland: 17.20 Ka mermuziek van Ludwig van Beethoven; 19 Denk om de bocht, 21 Men vraagt.... en wij draaien; 21.30 Sandy MacPherson aan het BBC-Theaterorgel te Londen en Cor Steijn aan het studio-orgel te Hilver sum; 23.15 Concertgebouw-orkest o.l.v. Eduard van Belnum. Brussel-Vlaams (322 M.): 7. 8. 9. 13 17.05. 19 en 21.45 Nieuws; 14 Symphonic- concert; 18,30 Voor de soldaten; 20.15 Voordracht. Brussel'-Frans (484 M.): 7. 8, 13. 19.45. 22 en 22.55 Nieuws; 17-10 Vcrzoekprogr.; 18 Voor de soldaten; 20 Gev. gram. mu ziek. Engeland-Home Service (343 M.): 8. 13. 18. 21 en 23 Nieuws; 13.10 Filmprogr. 15.15 BBC Northern orkest; 18.20 Nat Temple en zijn orkest; 21.15 Buitenlands over zicht. Engeland-Light Program (1500 en 262 M.): 9. 19 22 en 23.56 Nieuws; 12.30 BBC Welsh orkest; 14 Voor de vrouw; 20 Ge- var. progr.; 21.30 Hoorspel; 23 Voordracht. 12 Augustus Vlissingen Terneuzen Hansweert Zierilczee HOOG WATER U.+NAP 4.10 2.07 4.37 2.22 5.22 2.32 5.43 1.55 T-NAP 16.18 1.98 16.50 2.13 17.22 2.20 17.49 1.38 LAAG WATER u.—NAP u.—NAP 10.12 10.46 11.29 10.55 1.83 2.01 2.15 1.36 22.45 23.19 2.18 2.36

Provinciale Zeeuwse Courant | 1949 | | pagina 3