PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Dr. van Royen in Nederland aangekomen D£ BILT Ook Moh. Roem en Merle Cochran gearriveerd Meer dan 9000 doden geteld in Ecuador. WOENSDAG EXECUTIE VAN ENGELSE MASSAMOORDENAAR J r BELGISCHE LIBERALEN BEREID OM EYSKENS TE STEUNEN KERMISSEN ZIJN NIET MEER WAT ZE WAREN..... VOORSPELT: '192e Jaargang-No. 193 Dagblad, uitgave van de firma Provinciale Zeeuw-e Courant. Directie: F. van de Velde en F. B. den Boer. Adj. W. de Pagter. Hoofdred.: G. Baihntijn, Pl.verv.: W. Leertouwer en H. A. Bosshardt. ABONNEMENTSPRIJS 32 ct. per week; f 3.90 p. kw.; fx. p. p. t 4.15 per kw Losse nummers 10 cent. WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINSSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Dinsdag 9 Aug. 1949 Ingez. mededelingen dubbel tarief. Kleine advertenties (max. 8 regels) van 1—5 regels i 1.iedere regel meer 20 cent. „Brieven of adres Bureau van dit blad" 25 cent meer. Giro nr. 359300 P.Z.C., Middelburg. Bui Vlisslngen Walstr 58-60. tel. 2355. 3 lijnen (b.g.g. 2357) - M'burg Londense Kaai 29. tel. 2077 en 2924 - Goes: L. Vorststr. 63, tel. 2475 (bg.g. 2228) - Oostburg: Pr. Mauritsstr. 12, tel. 102 - Terneuzen: Brouwcrijstr. 2 - Zierikzee: N. Bogardstr. C 160. tel. Sombere voorspellingen van Amerikaans blad. Per K.L.M. Constellation zijn Maandagmiddag dr. van Roven, Moh. Roem en Merle Cochran op het vlieg veld Schiphol gearriveerd. De wacn. tende journalisten moesten zich met een korte verklaring tevreden stel. len.. Dr. van Royen verklaarde o.a.: „Ik ben bijzonder verheugd wederom op Nederlandse bodem te z\jn. Na bij. na vier maanden onderhandelen heb. ben wij, meen ik, een gezonde basis gelegd voor een permanente samen, werking tussen Nederland en Indone. sië. Op dit ogenblik zyn alle ogen ge. richt op de uitvoering van de orde tot staken van de vijandelijkheden. Ik ben van mening dat deze order zal worden uitgevoerd. Nederland heeft bewezen, dat het de aanwijzingen van de Veiligheidsraad wil volgen. De Re. publiek moet thans tonen dat zij wer kelijk tot samenwerking wil komen." Dr. van Royen wenste net hierbij te laten omdat hij binnenkort een pers. conferentie hoopt te geven. Ook mr. Moh. Roem, wilde slechts een korte verklaring afleggen met t vooruitzicht op een spoedig door hem te geven persconferentie. In het Indo nesisch verklaarde de heer Roem: „Wij Republikeinen znn blij, dat net zover is dat óe Ronde Tafel-conferen tie staat te beginnen. Ik maak mij geen illusie over het verloop van de conferentie. Er zullen harde noten moeten worden gekraakt, maar het succes van de preliminaire besprekin gen te Batavia geeft ons goede hoop. De vereiste atmosfeer voor onderhan delen is thans aanwezig, zodat de conferentie een succes kan zijn." Voorts hield Roem dezelfde toespraak in het Nederlands. Merle Cochran bepaalde zich tot de volgende woorden: „Ik ben verheugd, dat we zover zijn, dat de Haagse con ferentie kan beginnen. Wij hopen, dat deze een volledig succes zal worden'* Talrijke autoriteiten waren ter ver welkoming aanwezig. Van de minis ters kon slechts mr. van Maarseveen aanwezig zijn, aangezien de wekelijk se kabinetszitting werd gehouden. Naar het A.N.P. uitvgoede bron ver. neemt, ligt het in het voornemen van de regering, indien mogelijk de Ronde Tafel-conferentie te openen op 22 Augustus a.s. Pelileo geheel verdronken. Volgens een officiële schatting is het aantal doden in Ecuador als ge. volg van de aardbeving 9241. Het aan tal doden in de stad Ambato alleen zou de 5000 hebben bereikt. Overal in het aardbevingsgebiod werkt men zo snel mogelijk om de lijken der slachtoffers op te delven en te begraven of le verbranden, doch de toestand is reeds zodanig dat men' voor een epidemie moet vrezen. Overlevenden verklaarden, dat Pe lileo verzonken is. Op de plaats van het vrolijke stadje, waar de beroem de Ecuador tapijten gemaakt werden, ligt thans een groot meer, waaruit slechts de grootste kerktoren van Pe lileo boven water steekt. Van de 3500 inwoners leven er nog slechts 500. De regering van Ecuador heeft een luchtbrug georganiseerd, die water en voedsel naar het getroffen gebied brengt. Iedere 10 minuten stijgt een vliegtuig van verschillende vliegvel den in het land op. Maandag werd uit San Francisco een aardbeving gemeld, die ver rond om de stad merkbaar was. Er ontstond hier en daar paniek, doch de aardbeving bleek niet zeer sterk. Deuren en ramen werden ech ter heen en weer geslagen. Generaal de Lattre spreekt geruchten tegen. Generaal de Lattre de Tassigny heeft in een verklaring de geruchten tegensproken, dat er ernstige menings verschillen zouden bestaan tussen hem en veldmaarschalk Montgomery. De berichten als zou deze laatste de defensie van de Westerse Unie willen baseren op een strategie van terug trekken buiten het continent, noemde hij geheel ongegrond. Het met grote oplaag verschijnende Britse blad Sunday Express publi ceerde op de voorpagina een artikel van zijn militaire medewerker, vol gens hetwelk Montgomery een „zeer ernstig verschil van mening" met de Lattre de Tassigny had en „scherpzin nige waarnemers" van oordeel waren, dat hij niet veel langer zou kunnen aanblijven als hoogste militaire bevel hebber van de landen der Westerse Unie. Amerikaanse Senaat keurt E.R.P.-wetsontwerp goed. De Amerikaanac Senaat heeft met 63 tegen 7 stemmen het wetsontwerp aangenomen, waarbij tot 30 Juni '50 5.797.824.000 dollar voor het Euro pees herstelprogram en voor de tege. moetkoming in de bezettingskosten van de V.S. worden uitgetrokken. Het Huis van Afgevaardigden, dat slechts 10% wil verstrekken, en de Senaat zullen thans bijeenkomen om een compromis fe vinden. Ernstige mishandeling tijdens een voetbalwedstrijd. Zondagmiddag werden in de buurt schap Haarle bij Nijverdal seriewedstrij den gehouden, uitgeschreven door de voetbalvereniging Haarlense Boys. Tij dens de wedstrijd tussen de elftallen van de Zweef uit Nijverdal en Heilo kreeg "n speler van de Zweef het te kwaad met een der backs van Heino. De Nijverdal- ler vloog de speler van Heino aan en mis handelde hem zodanig, dat de man. nadat hij door andere spelers bevrijd was, in bewusteloze toestand naar het ziekenhuis le Zwolle moest worden vervoerd. Elpidio Quirino. de eerste president van de Philippijnse republiek, die een bezoek aan de V.S. brengt, is te Wash ington aangekomen. In de „New York Times" van Zon dag komt een artikel voor van de Haagse correspondent van dat blad. David Anderson, getiteld „De Neder, landers zien de Indonesische zaak somber in". Hu zet uiteen, dat naar wordt verwacht, de Ronde Tafelcon. ferentie binnen twee weken een aan vang zal nemen en dat het niet on mogelijk is, dat zU zich over enige maanden zal voortslepen, waarvan dan de eerste acht of tien weken zul len zyn gewijd aan inleidende be. sprekingen over de agenda en andere routine-aangelegenheden. De best in. gelichte waarnemers hier zijn van mening, dat het kritieke punt van de conferentie pas zal worden bereikt te. gen het einde ervan en dat dan een ernstige crisis de gehele zaak in ge- vaar zal kunnen brengen. VOORWAARDEN. Men voelt zich hier reeds tevoren min of meer onaangenaam getroffen door het feit. dat in Indonesië zowel van Indonesische als Nederlandse zij de is gesproken over een „onvoor waardelijke" overdracht der souverei- niteit, terwijl men hier van mening is. dat de juiste vertaling van het be trokken woord in de op de overdracht betrekking hebbende documenten moet luiden: „onherroepelijk". De Nederlanders aldus Anderson zullen in verband met het onherroe pelijke verlies van hun „empire" ver schillende voorwaarden stellen. John Haigh werd „normaal" verklaard. Hij ontvangt elke dag 50 brieven (Van onze correspondent te Londen). De zwavelzuurmoordenaar John George Haigh. zal waarschijnlijk Woensdag terechtgesteld worden. Haigh is eind vorige week door een aantal psychiaters op zijn geestesge steldheid onderzocht. Volgens officiële mededeling werden geen voldoende gronden aanwezig geacht voor uitstel of afgelasten van de executie, zodat, men mag aannemen, dat hij morgen ochtend om 9 uur wordt opgehangen. Het schavot bevindt zich op tien pas sen van zijn dodencel, Naar dezer dagen bekend geworden is, hadden Haigh's verdedigers vlak voor het proces zijn hersehs laten on derzoeken op een hersentestmachine in een Londens hospitaal. Deze ma chine, die in 80 van de 100 proeven accuraat is gebleken, had Haigh des tijds als „volkomen normaal" aange wezen. De uitspraak dezer hersenma- chine werd echter geheim gehouden tot na het proces. Haigh ontvangt dagelijks een „fan mail" van tussen de 40 en 50 brieven, hoofdzakelijk van het zwakke ge slacht! Alle post wordt eerst zorgvul- .dig onderzocht door de gouverneur van de gevangenis te Wandsworth. Londen, voordat de brieven aan Haigh worden doorgegeven. Intussen brengt dc zwavelzuur moordenaar zijn tijd door met kaart te spelen met zijn twee bewakers, die dag en nacht in zijn cel zijn. Hij leest voorts alle dagbladen, maar alle arti kelen. die op hem betrekking hebben, zijn hier van te voren zorgvuldig uitgeknipt, volgens het gevangenisre glement voor ter dood veroordeelden. Het electrisch licht in zijn cel brandt dag en nacht en het is hem verboden zichzelf te scheren. Dit wordt gedaan door de gevangenisbarbier. Zondag woonde hij voor de derde en vrijwel zeker voor de laatste maal de dienst bij in de ka pel van de gevangenis, op zijn eigen verzoek. Hij werd door een scherm van de andere gevangenen afgeschei den. Vele stemmen zijn opgegaan in En geland om Haigh niet te doen ophan gen, maar om hem te gebruiken als levend proefkonijn voor de weten schap. vnl. voor proeven betreffende het overbrengen van de ogen van overledenen op levende blinde men sen, waarmede men momenteel in de dierenwereld grote successen heeft behaald. Hiervan kan natuurlijk vol gens de wet echter geen sprake zijn. zelfs niet in dit geval van een negen voudige moordenaar. (Nadruk verboden) Canadese vrouwen naar oorlogsgraven in Nederland. Twee Canadese vrouwen, mevr. W. J. Bristow en mevr. E. Bruin, beiden uit Vancouver, zijn in Nederland aan gekomen om het bezoek van een groot aantal Canadese vrouwen aan de gra ven van hun gevallen echtgenoten of zonen voor te bereiden. Over de vriendelijkheid van de Ne derlandse bevolking geraakten oeide dames niet uitgepraat. Voorts vonden zij de behandeling van de oorlogsgra- ven hier te lande buitengewoon („zelfs de graven in Canada zijn niet zo goed verzorgd"). Mevr. Bristow vertelde dat in 1951 honderden Canadese vrouwen naar Nederland zullen komen om de oor- lcgsgraven en de omgeving van de plaatsen waar haar gevallen dierbaren hebben gestreden te bezoeken. Kunst met een grote „K". Vocale solisten zijn gewend voor het publiek op te treden en ontvangen daartoe regelmatig uitnodigingen, maar het zal niet veel voorkomen, dat een con cert- en oratoriumzangeres zo als Ankie van Wickevoort Crommelin een schrijven ont vangt van de volgende inhoud: „Juffrouw. Ik hoorde dat u ook op brui loften zingt en daar wij binnen kort 25 jaren getrouwd zijn. ge ven wij een avondje. Een har- monika is er al en mijn zoon zegt nu nog een kroener en geeft u dan even op wat het kost. de buren komen ook en na afloop halen wij nog geld op. U hebt natuurlijk vrij eten en drinken en iemand zal u wel naar huis brengen 's nachts. Antwoord aanenz. Faas Wilkes is Maandagmorgen met zijn vrouw per trein naar Italië vertrok ken. Laatste beroep op de socialisten Belgische liberalen zijn bereid De deel te nemen aan een katholiek.li- berale regering. Dit verklaarde Maan dagavond de voorzitter van de libe rale partij, Motz, na afloop van een vergadering van parlementsleden. De liberalen hebben twee voor waarden gesteld. Er moet nog een laatste poging worden gedaan tot vorming van een driepartijen-regering en het nieuwe kabinet moet de ko ningskwestie oplossen. De socialisten zou 24 uur de tijd zijn gelaten om te beslissen, of zij als nog aan een driepartijen-regering willen deelnemen. In katholieke en Prinses Beatrix en Prinses Irene hebben Zaterdag te Heemstede deelge nomen aan de te Heemstede gehouden Nationale Jeugdruiterdag. W'y zien liier de beide Prinsesjes, Beatrix (rechts) op Peggie en Irene op Ponny. Nederlander wurgde Duitse vrouw. In het plaatsje Weener (Noord- West-Duitsland! werd Maandagmor gen een Duitse vrqpw, Brunhilde Reuter, dood in haar woning gevon den. Zij is vermoedelijk geworgd door een Nederlander, die met haar zou trouwen, maar wie zij ontrouw was géwordén, aldus het „Vrije Volk". De verdachte is de 37-jarige Hèrma- nus Brouwer uit Schoten, die zich uitgeeft als ingenieus. Na dc moord is hij naar Nederland gevlucht, waar hij nu door dc politie uit Winschoten gezocht wordt. C.N.V. ook voor in Indonesië werkende Nederlanders. Het bestuur van het Christelijk Nationaal Vakverbond heeft besloten de Nederlanders, die hetzij in Overheids. hetzij in particuliere dienst werkzaam zijn in Indonesië, in de gelegenheid te stellen, zich aan te sluiten bij de Christelijke vakbe weging Tot dit besluit is het C.N.V-bestuur gekomen op grond van de overwe ging. dat principiële vakbeweging ook voor de in Indonesië werkzaam zijnde Nederlanders geboden is. Zij worden verdrongen door ander vermaak. Omdat zij niet het enige amusement meer zijn. John George Haigh. 60.000 bewoners van Madagascar vermoord „De wereldpers heeft het opzienba rendste verhaal van het jaar gemist zo hebben inheemse leiders in Afrika aan dr. Listone Pope, deken van de -Yale-universifceit in Connecticut, meegedeeld. 60.000 bewoners van Ma dagascar werden namelijk verleden jaar bij de onderdrukking van een opstand door Franse koloniale troe pen vermoord, zo vertelden deze lei ders dr. Pope. een autoriteit van we reldnaam voor de rassenkunde. De meeste inboorlingen, die in op stand kwamen tegen het Frans kolo niaal bestuur, werden door .kolonialen gedood, terwijl een aantal door eigen eilandgenoten werd gedood, omdat zij zich niet bij de opstand wilden aan sluiten. De kermissen van Middelburg en Vlissingen zijn weer voorbij en die van Goes en Zierikzee liggen in het verschiet en deze feiten geven aan leiding tot een ietwat sentimentele zomeroverpeinzing. Wij hebben na melijk zo de indruk, dat de kermis sen niet meer zijn wat ze vroeger waren. Want wel trekken de men sen uit bepaalde groepen in onze samenleving cr nog altijd in drom men naar toe, maar zoals vroeger „er een massa geld stuk slaan", dat doen ze niet meer. Vroeger werd een jaar lang gespaard, om als het kermis was stevig te kunnen uit gaan. Tegenwoordig spaart vermoe delijk niemand meer voor de ker mis en de kermisexploitanten voe len het in hun beurzen. Hoe gaat het: ge stapt met uw kroost naar de kermis en ge neemt een bepaald bedrag in uw hand. Meer uitgeven wilt geniet, want dat kan de bruine niet trekken. De kin deren draaien in de draaimolen, ze vliegen de lucht door in de zweef molen. Ze gaan eens in de „rups" en krjjgen een oliebol en een iisje. Dan is 't kapitaal verteerd en daar blijft het bij. De kinderen vinden 't prachtig en gaan tevreden naar huis, vooral als er dan een van de kermisdagen nog een portie poffers op over kan schieten. En 's avonds' gaan de volwassenen, dan nog eens óp pad. Maar de meesten laten het by het kijken. Nu kunt ge voor dit feit natuur lijk de simpele verklaring geven, dat er geen geld meer onder de mensen zit. Maar daar ztt het hem toch niet alleen in. Als de mensen iets in hun hoofd hebben, komt het geld er meestal wel. VERANDERDE INSTELLING Neen, de instelling van de men sen is veranderd. Ze maken auto bustochten naar alle delen van het land. Ze huren een strandhuisje en trekken als ze maar eventjes de kans hebben naar de zeerand. Ze gaan in de vacantia op reis en onze grootvaders kwamen dikwijls in hun hele leven slechts drie, vier maal bulten hun eigen stad of dorp. Bioscopen zij'n een verschijnsel van de laatste tientallen jaren, vroeger waren ze er eenvoudig niet. En de mens heeft zyn radio. De sport heeft duizenden als beoefenaars en toeschouwers getrokken en kost geld Daar gaan de kermiscenten van vroeger. De jeugd uit bepaalde kringen vindt de kermis hog prachtig. Ho* meer lawaai hoe liever en hoe schel ler de kleuren, hoe schoner. Maar de volwassenen hebben de ware ani mo niet meer. Ze doen het kalmer aan en besteden hun geld liever aan andere dingen.. NA DE OORLOG Even is er de kermisrage nog ge weest. Dat was vlak na de oorlog, toen de mensen na de jarenlange verduistering licht, voel licht wil den zien en samendromden voor de poffertjeskramen, omdat ze toch ook weer eens echte poffers wilden eten, toen de auto-s.kooters de druk te niet konden verwerken, omdat men in een auto wilde zitten, al was het dan ook een grote speel goedauto. kortom: omdat men de vreugden van vroeger opnieuw wil de beleven. Maar die tijd is nu voorbij. De zweefmolens vliegen nog niet half bezet door de lucht, de autoskoo- ters hebben soms kwartieren lang geen passagiers, de draaimolens j derd in levenslang trekken geen volwassenen meer de enige, die nog beste zaken maakt is Ome Jaap. die autopeds en sche merlampen verloot voor een kwart je de drie loten en aan de gelukki ge prijswinnaars nog alle mogelijke geschenken geeft, zonder overigens de zakelijkheid uit het oog te ver liezen. Neen, de kermissen zijn niet meer van deze eeuw. Hun aantal is geen fractie meer van hun aantal" een eeuw geleden. Zij worden langzaam maar zeker verdrongen. Dc mensen besteden hun geld aan andere dingen. IN ZEEUWSCH VLAANDEREN Alleen in de grensstreek, daar doen de kermissen het nog. Maar de Zeeuwse grensstreek is dan ook sterk geïsoleerd en de kansen om geld te kunnen uitgeven, zyn er ge ringer, dan in andere delen van Zeeland. Vandaar, dat de kermis sen daar nog bloeien. En vermoe delijk nog geruime tijd zullen bloei en. Tenzij. het gilde der ker misexploitanten uitsterft en daar is voorlopig geen kans op. Want terwijl de kermissen achter uitgaan. bloeien de. lunapar ken. En eigenlijk is een lunapark toch niets anders, dan een verbe terd soort kermis. Met dit verschil natuurlijk, dat de lunaparken voor al in dc grote steden hun terrein vinden, waar de kermis. reeds lang ter ziele is. liberale kringen maakt men zich evenwel geen illusies over hun ant woord. Kabinetsformateur Eyskens heeft maatregelen getroffen om bin nen 48 uur een katholiek-liberale re gering te vormen. In het nieuwe ka binet zouden zowel aan de katholie ken als aan de liberalen zeven zetels worden toegewezen. Wat de economi sche politiek betreft, zou in hoofd zaak het liberale programma werden gevolgd. Zoals bekend zijn de libera len sterk tegen geleide economie ge kant en zij zijn voorstanders van een drastische belastingverlaging. Tijdens de onderhandelingen zouden de libe ralen het voorbehoud hebben ge maakt zich uit de regering terug te trekken, indien mocht blijken dat een oplossing van de koningskwestie niet mogelijk is. In linkse kringen ver wacht men, dat een katholiek-liberale coalitie een kort leven beschoren zal zijn. Waarschijnlijk geen quarantaine voor de „Grote Beer". De inspecteur geneeskundige dienst der Kon Landmacht, generaal majoor dr. J. T. Wilkens, beeft Maandag voor het strijd krachtenprogramma gesproken over het geval van pokken op de „GroteBeer". Hij zeide, dat de berichten die men tot nu toe van de „Grote Beer" kreeg, ge ruststellend zijn. De patiënt, bfj wie pok ken geconstateerd werd. is in bevredigen de conditie Zaterdag in Colombo in een zikenhuis opgenomen en sindsdien zijn geen nieuwe gevallen gemeld. Vanzelfsprekend zullen ten aanzien van de „Grote Beer" wederom alle maatre gelen genomen worden om zowel de op varenden als de Nederlandse bevolking tegen pokkengevaar te beschermen. Indien zich geen nieuwe gevallen voor doen. zal, naar het zich thans laat aan zien. een quarantaine waarschijnlijk niet nodig zijn. Komen er nog nieuwe geval len voor, dan zal men naar de wettelijk voorgeschreven qaurantaine-bepalingen moeten handelen. Spr. sloot zich aan bij de Zaterdag jongstleden door de geneeskundige hoofd inspecteur van de volksgezondheid, dr. Banning, gegeven raad: „Laat een ieder, die reeds in zijn leven eenmaal gevacci neerd is. zich laten herinenten en laat alle kinderen beneden 2 jaar de inenting ondergaan. De garantie'verklaring voor ambtenaren in Indonesië. Op eert druk bezochte persconfe rentie heeft een delegatie, die door de „Samenwerkende Vakorganisaties van Overheidspersoneel in Indonesië" 1 (S.v.o.) naar Nederland is afgevaar- i digd. haar mening te kciyien gegeven over de dezer dagen door de Neder landse regering gepubliceerde „ga- rantieverklaring-1949" voor de Ne derlandse ambtenaren in Indonesië. Alen had enige bezwaren, o.m. omdat de verklaring zich beperkt tot her- die na de oorlog aan de wederopbouw hebben medegewerkt. Ook achtte men ongewenst de eis. dat Indische Nederlanders zich bij hun pensioene- ring in Nederland vestigen. De voorzitter der S.V.O.de heer W. H. Lichtveld, besloot de bijeen komst met de wens. dat de verkre gen garantie-verklaring nimmer zal behoeven te worden geffectueerd, aangezien de ambtenaren er op blij ven vertrouwen, dat de Ver. Staten van Indonesië de bestaande rechten der ambtenaren niet alleen theore tisch maar ook practisch zullen hono reren. Geen hoger beroep tegen particulier initiatief. Zoals men zich herinnert heeft de Arrondissementsrechtbank te Rotter dam op 23 Juni j.l. een vrijsprekend vonnis geveld in de zaak tegen R. Th. Fr. L.. voorheen chief-president van de „Vereniging Particulier Initiatief tot. het doen van charitatieve werken"'. Naar wij thans vernemen heeft dc Officier van Justitie, die hoger beroep had ingesteld, dit hoger beroep inge trokken. GRATIE VERLEEND. Bij K. B. is gratie verleend aan Adriana Valkenburg en Hendrik van der Kraan, beiden tot de doodstraf veroordeeld bij sententie van het Bij- zonder Gerechtshof te Amsterdam. In beide gevallen is de doodstraf veran- gevangenisstraf. Adriana Valkenburg, was als V- vrouw in dienst bij het bureau Joodse zaken van de S. D. te Amsterdam. Hendrik van der Kraan was eerst werkzaam bij de colonne Henneicke. Later kwam hij eveneens bij het bu reau Joodse zaken. Vermist kind teruggevonden. Enige spelende kinderen hebben, aan het Bloemendaalse sirand onder een halfgekantelde vlet van de Bloe mendaalse reddingsbrigade de 5-jarige Freddy van de Velden, die sinds Zon dagmiddag zoek was. teruggevonden. Het kind was uitgeput en herinnerde zich weinig van de manier, waarop "t van het IJmuidense strand naar Bloe- mendaal was gezworven. Hiermede is een eind gekomen aan de grootscheep se zoekpartij, die politie, hulpverle ningsdienst en padvinders in de dui nen op het strand cn vlak voor de kust op touw hebben gezet. VRIJ KOEL W'sselend bewolkt met een zwakke tot matig" Westelijke wind. Overwe gend droog en vrij koel weer.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1949 | | pagina 1