PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Ecuador getroffen door 'n zware aardbevingsramp Het Vrije van Sluis en de critiek der Statenleden GEEN LASTIGE OP HAAGSE CONFERENTIE BILT POKKENGEVAAR DREIGT. Vandaag DRIEPARTIJEN-REGERING IN BELGIE ONMOGELIJK GEWORDEN Stafchefs ontvingen Nederlandse militaire leiders DE VOORSPELT'. 192e Jaargang-No. 192 Dagblad, uitgave van de firma Provinciale Zeeuw.-e Courant. Directie: F. van de Velde en F. B. den Boer. Adj. W. de Pagter. Hoofdred.: G. Ballintijn, Pl.verv.; W. Leertouwer en H. A. Bosshardt ABONNEMENTSPRIJS 32 ct. per week; f 3.90 p. kw.; £r. p. p. t 4.15 per kw. Losse nummers 10 cent. WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, 8RESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Maandag 8 Aug. 1949 ADVERTENTIEPRIJS: 18 ct. per mm. Minimum p. advertentie f i.50. Ingez. mededelingen dubbel tarief. Kleine advertenties (max. 8 regels): van 1—5 regels f 1.—, iedere regel meer 20 cent. „Brieven of adres Bureau van dit blad" 25 cent meer. Giro nr. 359300 P.Z.C., Middelburg. Bur. Vüsslngen Walstr. 58-60, tel. 2355. 3 lijnen (b.g.g. 2357) - M'burg Londense Kaai 29, tel. 2077 en 2924 - Goes: L. Vorststr. 63. tel. 2475 (bg.g. 2228) - Oostburg: Pr. Mauritsstr. 12, tel. 102 - Temeuzen: Brouwcrjjstr. 2 - Zicrikzee: N. Bogardstr. C 160. tel. 26 Verscheidene steden vrijwel verwoest - honderden slachtoffers te betreuren Een aardbeving van ongekende sterkte heeft Vrydag een nationale ramp veroorzaakt in de Zuid.Amerikaanse staat Ecuador. Volgens de tot dusver ontvanger} berichten zjjn reeds 400 doden geteld en werden min. stens 3000 personen gewond. Van deze gewonden verkeren velen in levens, geviaar, zodat verwacht moet worden,dat het dodencijfer nog aanzienlek zal stagen. Radio New York schatte Zondagavond het aantal doden reeds op 4600 en de schade op 20 millioen dollar. Bovendien zijn nog lang niet alle puinhopen naar slachtoffers onderzocht. Verscheidene steden werden voor een groot gedeelte verwoest. Het meest troosteloze beeld biedt de stad 'Ambato. Een derde van de gebouwen in Ambato bezweek onder het geweld 'van de aardbeving. Van de overige gebouwen zijn vele dermate geha vend. dat zij ieder ogenblik kunnen instorten. De spitsen van de kerkto rens zijn omlaag gestort en hebben honderden tonnen marmer bedolven. De stad is een centrum van de textielindustrie. (Na de ramp vulden duizenden in paniek verkerende men sen de straten. Het was alsof de stad getroffen was door een zwaar bom bardement. Onmiddellijk werd begon nen met het wegruimen van puin om lijken te zoeken en slachtoffers te bevrijden. Uit de puinhopen van een kerk, die instortte toen 60 kin deren een dienst bijwoonden, kon een vrouw worden bevrijd, die tien uur onder zware stenen had gelegen. De 60 kinderen kwamen allen om het le ven. Het gehele getroffen gebied ligt tussen twee grote vulkanen, de Cliim- borazo en de Cotapasu. De eerste werkt niet meer, maar de tweede ffceft nog een grote werkende krater. De gemeente Guano werd voor de helft van de aardbodem weggevaagd. In de andere helft werd zware schade geleden. Ook andere gemeen- en Pillard, Pelileo en Potate zijn «waar getroffen. De aardbeving deed volgens des kundigen het gehele Andes-gebergte schud'den en was tot op honderden kilometers duidelijk voelbaar. Het centrum was een breed dal van 30 tot 50 km wijd en 2800 meter boven de zeespiegel gelegen. In 1868 werden Ecuador en Peru door een verschrikkelijke aardbeving geteisterd, die aan 70.000 mensen *t leven kostte. Bij een andere aarbe- ving in 1797 werd Quito verwoest. TRAGISCHE VLIEGRAMP In Quito, waar de zetel van de re gering is, werden onmiddellijk na het binnenkomen van de eerste berich ten, voorbereidingen getroffen voor een grote nationale hulpactie. Daar de wegen, die naar het ge troffen gebied leiden, volkomen ver nield warem was het zeer moeilijk direct hulp<R>lonnes te zenden. Er werden daarom vliegtuigen in ge reedheid gebracht om de noodzake lijke voorraden en medicamenten te transporteren. Bij het vervoer door de lucht deed zich opnieuw een tragisch ongeval voor. Een toestel dat met verontrust familieleden naar cle plaats van de ramp vloog, stortte op 25 km. van Ambato neer. Hierbjj vielen 34 doden te betreuren. Aga Khan's juwelen naar Amsterdam De Franse politie heeft de Neder landse politie verzocht, een onderzoek in te stellen bij de juweliers te Am sterdam. Zij had een tip gekregen, dat de juwelen, die Woensdag werden buitgemaakt bij een overval op de Aga Khan bij Cannes, in een vliegtuig naar Nederland op weg zouden zijn. Dit werd gemeld door de Daily Ex press. Gevreesd wordt, dat de rovers de hulp van vakmensen hebben inge roepen om het uiterlijk van de siera den te veranderen door edelstenen uit de gestolen ringen en armbanden te halen. De Franse politie kreeg van 'n man het verhaal, dat hij werd aange sproken door twee onbekenden, die hem vroegen, hoe zij een vliegtuig konden huren om „op elk gewenst mo ment" van Cannes naar Amsterdam te vliegen. In bodem van N.O. Polder rusten Middeleeuwse wrakken. Waar thans de Noordoostpolder ligt, zijn vroeger vele schepen vergaan. Bij het in cultuur brengen van het nieuwe land komen nu en dan wrak ken aan het licht, die zorgvuldig be studeerd worden. Zo werd nu bij Kuinre een klein schip aangetroffen, dat nog in behoorlijke staat verkeer de en dat in de 14e eeuw moet zijn vergaan. Dergelijke vondsten zijn te meer interessant, omdat over de houtconstructie en de scheepsbouw van die tijd zo weinig bekend is. Gunstige koolzaadoogst in Noordoostpolder. De achtste oogst in de Noord oostpolder heeft eön gunstig verloop. De koolzaadoogst is nu achter de rug en het resultaat kan zeer goed wor den genoemd. Van een kleine 1000 ha kwam een opbrengst van 2400 ton, een gemiddelde dus van 2400 kg per ha. Dat betekent, dat de gemid delde bruto-opbrengst 165.per ha bedraagt. Ook de wintergerst is al gemaaid. Men is zelfs al aan het dorsen. Met de zomergerst is men nog niet kjaar. De opbrengst belooft ook hier goed te worden. De President van Ecuador, Galo Plaza Lasso, heeft de leiding van het reddingswerk op zich genomen. Een heden van leger en luchtmacht zijn ingeschakeld, Transportvliegtuigen van de Ame rikaanse luchtmacht nemen even eens deel aan de hulpverlening. Het Amerikaanse Rode Kruis heeft na een dringend verzoek verband, peni cilline en bloedplasma beschikbaar gesteld. Het merendeel der doden wordt in lange loopgraven ter aarde besteld of verbrand. Deze maatregel dient om epidemieën te voorkomen President Truman heeft zijn ambts- enoot in Ecuador een telegram van leelneming gezonden. Herinenting voor iedereen uiterst gewenst. Op het troepentransportschip „Grote Beer", op weg van Indonesië naar Nederland, is een geval van pokken geconstateerd. In verband hiermede verzoekt de geneeskundige hoofdinspecteur van Volksgezondheid, dr. C. Banning, ons het volgende te willen mededelen „Wederom dreigt dus het gevaar van binnenkomen van deze ernstige ziekte in ons land Bij de terugkeer van vele duizenden militairen uit Indonesië en in het algemeen bij het intensieve verkeer tussen Indonesië en Nederland, kant dit gevaar geen ogenblik uit onze gedachten zijn. Herinenting is thans v.or iedereen uiterst gewenst. Kinderen beneden de leeftijd van 2 jaar dienen allen te worden gevaccineerd. Hetz ijn werkelijk niet alleen de familieleden van repatriërenden, die kans lopen besmet te worden. Wil het j gehele Nederlandse volk zich niet aan besmetten blootstellen, dan dient I het zich daartegen te wapenen door vaccinatie". Naar de correspondent te Hongkong van het Britse blacï de 'Times verneemt van reizigers, die kort geleden Peiping hebben verlaten, hebben de communisten besloten Peiping tot de hoofdstad van het nieuwe China te maken. is het 5 jaar geleden, dat de op 11 Januari 1941 opgerichte Prinses Irene-brigade te Cour- seuilles sur Mer in Normandië landde, om op 21 September 1944 de BelgischNederlandse grens te overschrijden, V Tweede Kamer beraadslaagt over regeringsnota. De Tweede Kamer is bijeen geroe pen tegen Dinsdag' 16 Augustus, De voorzitter zal dan voorstellen onmid dellijk een begin te maken met. een openbare beraadslaging over de re. geringsnot.a betreffende de resulta ten van de voorbereidende conferen tie te Batavia. Voor zover Sultan van Pontianak het kan zien. Republikeinse delegatie definitief samengesteld. Zaterdagmiddag om precies 6 uur landde op Schiphol het K.L.M.- vliegtuig met'aan boord de eerste Indonesische deelnemers aan de Ron de Tafelconferentie Het waren Sul tan Hamid II van Pontianak. voor zitter B.F.O., de republikeinse staatssecretaris de heer Pringgodig- do, de gedelegeerde voor Borneo, de heer Rifai en de heer L. Tilenius Kruythoff. Dit gezelschap werd ver welkomd door minister van Maarse- veen en de secretaris-generaal van Binnenlandse Zaken, de heer Prinsen. Laatste gang van slachtoffers „Roermond"-ramp. Zaterdag zijn op Zorgvlied te Amster dam de twee boordwerktuigkundigen, die omgekomen zijn bij de ramp van de „Roermond" nabij Bari. naar hun laatste rustplaats gebracht. Het waren de stof felijke overschotten van de 39-jarige Dick Grandia en van Han van der Meer. De belangstelling uit het K.L.M.-bedrijf was zeer groot. Tevens werd te Driehuis het stoffelijk overschot van de tweede piloot J. van Kuyk uit Haarlem gecremeerd. Ook hier was de belangstelling groot. Mijnwerkers willen vijf dagen per week werken. De Algemene Nederlandse Münwerkers- bond hield in Heerlen zijn tweejaarlijkse algemene vergadering. De bondsvoorzit ter, de heer W. Rappange, '.vees er op, dat de kolenproductie jjer man en per dienst van 1065 kg in 1945 gestegen is tot 1738 kg in 1948. In de sociale positie van de mijnwerkers is een aanzienlijke verbe tering gekomen, doch gemeend wordt, dat men thans tot invoering van een vijf- dagen week moet komen. Het zal noodzakelijk zijn, dat er een regeling komt, waarbij de kolcnproduce- rende landen de productie in overeen stemming brengen met de behoefte. w»c2tvl?rnen ontevreden over deV.S. De diplomatieke correspondent van de New York Times, schrijft, dat de Denen zich openlijk ontevreden en in besloten kring zelfs wantrouwend tonen tegenover de Amerikaanse politiek. De voornaamste reden voor de Deense ongerustheid Is de nabijheid van de Rus sische legers en het gebrek aan defen sieve middelen, waarover Denemarken beschikt. Als de Russen nu kwamen opdagen, zo had een Deense functionaris tegenover de correspondent verklaard, dan zouden wij slechts de douane hebben om ze tegen te houden. zou Kamerontbinding en het uitschrij ven van nieuwe verkiezingen wel haast onvermijdelijk zijn. Intussen duurt de regeringscrisis nu al zes weken. Het enige duidelijke, zij het negatieve resultaat van de bespre kingen is tot dusver, dat 'n bekwaam en gezien staatsman als Spaak België binnenkort niet meer internationaal zal vertegenwoordigen. Dat alles dooi de koningskwestie. Eyskens zet de besprekingen met de socialisten step.. De Belgische kabinetsformateur Gaston Eyskens heeft zijn -pogingen om een driepartijen-regering te vormen opgegeven. De laatste poging werd Za terdag gedaan, toen Eyskens de leiders van de partijen voor een nieuwe be. spreking had uitgenodigd. De besprekingen, die 3V-i uur duurden, leverden echter geen resultaat op. Na afloop zeide Eyskens tot de jour nalisten: wij zijn in een impasse ge raakt. De jongste verklaring van Ko ning Leopold heeft de toestand ver slechterd. Zoals bekend heeft Leopold in een boodschap te kennen gegeven, dat hij aan een volksraadpleging geen beslis sende waarde wil toekennen en geen benodigd percentage wil vaststellen. De Koning blijft bij zijn standpunt, dat alleen het parlement een beslis sing kan nemen. De socialisten hadden voorgesteld, het pleit te beslechten door een volks raadpleging, waarbij minstens twee derde zich voor terugkeer van de Ko ning moest uitspreken om de door de Katholieken gewenste oplossing moge lijk te maken. Nu de Koning zich hier mee niet wil verenigen en de socialis ten tot geen verdere concessies te be wegen zijn, is de kans. dat deze laatste aan een nieuwe regering zullen deel nemen vrijwel verkeken. Eyskens zal thans nog proberen een katholiek-liberaal kabinet te vormen. Hij heeft daartoe voorstellen gedaan, waarop vandaag een antwoord van de liberalen wordt verwacht. Er is maar weinig kans, dat de li beralen ertoe te bewegen zouden zijn samen met de katholieken in zee te gaan. Zij immers staan in hun ziens wijze over de koningskwestie dicht bij de socialisten. Indien Eyskens niet slaagt staat nog slechts één mogelijkheid open: de vor ming van een uitsluitend katholieke regering. Daar zulk een regering net enkele stemmen tekort komt om een terug keer van de Koning door te drijven, Dr. van Royen sprak met Pandit Nehroe. Dr. van Royen heeft Zaterdag een onderhoud gehad met dc minister president van India, Pandit Nehroe. waarbij de Nederlandse ambassadeur in India, de heer Lamping, aanwezig was. Zondagavond is hij met Merle Coch ran en andere leden van de Unci Karatsji gepasseerd op weg naar Ne derland, waar hun aanwezigheid in verband met de Ronde-Tafelconfe rentie vereist is. Zij zullen Maandag op Schiphol aankomen. Na honderd dagen door de Chinese communisten gevangen te zijn gehouden, ge lukte het de „Amethyst" over de Jangtse te ontsnappen. Het Britse oorlogsschip werd door de bemanning van de „Jamaica" met gejuich begroet. (Radiografisch overgebracht). Japanner ter dood veroordeeld. De temporaire krijgsraad te Batavia heeft Suzuki Otojiro. ex-majoor bij de Japanse marine, wegens systematische terreur conform de eis ter dood veroor deeld. In strijd met de waarheid had hij aan zijn superieuren een voorstelling van zaken gegeven, als zou bij de geïnter neerde burgers en krijgsgevangenen te Bandjermassin het plan bestaan om in samenwerking met niet-geïnterneerde burgers van Zuid-Borneo het Japanse ge zag aldaar gewapenderwijs omver te wer pen. In verband hiermede werden 700 per sonen gearresteerd, waarvan de meesten na folteringen „bekentenissen" aflegden. betrof het hier 150 mensen, waarvan 120 werden onthoofd, terwijl de overigen reeds tijdens hun krijgsgevangenschap stierven. Het officiële nieuwsagentschap van het Chinese nationalistische leger meldde, dat vijftien millioen inwoners van de door de communistische troepen bezette gebieden door overstromingen worden be dreigd. Hervatting groentenexport naar West-Duitsland. Te Frankfort gehouden besprekin gen over de export van Nederlandse groente naar West-Duitsland hebben tot resultaat gehad, dat de door de beëindiging van het lopende handels verdrag per 1 Augustus onderbroken groente-export met ingang van van daag kan worden hervat. Er is voor de nieuwe week een betalingscontin gent van 500.000 dollars beschikbaar gesteld. I Openluchttheater voor Bussum. Op initiatief van de thans afgetre den burgemeester van Bussum. en oud-burgemeester van Middelburg, de heer M. Fernhout is in zijn gemeente een openluchttheater verrezen, waar bij een dankbaar gebruik is gemaakt van de oude fortificaties, die als aeh- tergx-ond en als toneel gebruikt wor den. Onder grote belangstelling is Za-« terdagavond dit theater geopend. Rede van gezworene A. P. Kostense in bestuursvergadering van het Waterschap Het bestuur van het Waterschap „Het Vrije van Sluis" is Vrydag op verzoek van een aantal hoofdingelanden bijeengeweest, omdat deze wens ten te worden ingelicht over de toestand van de zeewering met het oog op de komende winter. De ingeneur van het Waterschap, ir. I. van San. dick, gaf een uitvoerige uiteenzetting over de werkzaamheden van de technische dienst van het Waterschap, waaruit bleek, dat wanneer alles volgens plan verloopt de winter minder angstig tegemoet kan worden gezien dan de vorige. Voor het verslag van deze vergadering venvijzen wjj naar pagina 5. Er werd echter niet alleen over de toestand van de zee. wering gesproken, maar ook over de behandeling van de subsidieverle ning door de provincie aan het Waterschap in de laatste vergadering van de Provinciale Staten. De heer A. P. Kostense, gezworene van het water, schap, besprak namelyk de critiek der Statenleden. Het is begrijpelijk, zo zeide de heer Kostense, al is het misschien niet juistdat de ingelanden in de ach terliggende polders ongaarne zien, dat een groot deel van de polderlas- ten aan de zeewering wordt besteed. Immers, zo hoort men vaak redene ren, vroeger betaalde men hiervoor ook niet. Dit heft de verantwoordelijk heid voor de zeewering echter niet op. In normale omstandigheden zou men evenwel tegenzin mogen ver wachten in de zorg voor de zeewe ring bij vele achterliggende polders. De omstandigheden zijn thans niet normaal. Er is bezetting en oorlog geweest en het waterschap heeft in letterlijk alle opzichten de wind te gen. Vooropgesteld, aldus de heer Kostense, dat alles moet worden ge daan om eventueel inundatiegevaar te keren, is het billijk te achten, dat de overheid hierbij de helpende hand biedt. De eerste, die in dit opzicht goede verwachtingen wekte, was mi nister Ringers, die reeds in Januari 1946 de deur voor onderhandelingen opende. Tal van bespekingen zijn hierop gevolgd. Van de zijde van het bestuur is de goede wil getoond door verhoging van het dijkgeschot van 12 tot 14, vervolgens van 14 tot 22, onlangs van 22 tot 26,'in het vertrouwen, dat overheidshulp zou worden verleend. In de laatste Statenzitting is nu ge bleken, dat de rijkshulp afhankelijk gesteld wordt van de geldelijke steun der provincie. Wij kunnen begrijpen, zo zeide de heer Kostense. dat de pro vincie liever had gezien dat. het rijk alleen was bijgesprongen, want de toestand van de financiën der pro vincie is niet zo rooskleurig. Intussen is het jammer dat het zo lang heeft geduurd, voordat de provincie haar standpunt had bepaald. Nog erger is het, dat het Rijk meent eerst na toe zegging van een bijdrage der provin cie tot steunverlening te kunnen overgaan. Men had inmiddels toch met voorschotten kunnen werken of reeds de rijksbijdrage kunnen uitke ren. Dit alles heeft remmend ge werkt op de uitvoering van de wer ken. De heer Kostense merkte verder op, dat het hem had gefrappeerd, dat bij sommige Statenleden zo weinig begrip bestaat voor de noodtoestand, waarin het „Vrije van Sluis" ver keert. Hij protesteerde met klem te gen de opvatting, dat het waterschap „het alleen wel kan" Het „Vrije van Sluis", zeide spr. kan niet vergeleken worden met an dere polders of waterschappen. Het is nog jong en zwak en maakt vele kin derziekten door. Er is reeds een rechtsgrond ge. legen in het feit, dat door de tot standkoming van ,,'t Vrije van Sluis" calamiteus-verklaring van voormalige zeewerende polders practisch is uitgesloten. Behalve de zorg om de zeewering heeft het waterschap een enorme oorlogsschade, verbetering van de af- en ontwatering, en de zorg voor vele honderden kilometers weg. Voor al deze dingen zijn vele millioencn no dig. De heer Kostense zeide. dat de pro vincie thans in principe heeft uitge maakt. dat zij ten opzichte van de zeewering van het waterschap mede een taak heeft. Al is 25.000 een druppel op een gloeiende plaat, het is moedgevend, dat de deur werd opengelaten voor verdere subsidië ring. Het waterschap, zo besloot de heer Kostense. vormt een zeer belangrijke factor in het economisch leven van West Zeeuwsch Vlaanderen. Laten wij hopen, dat wij in goede verstandhou ding en onderlinge samenwerking tussen waterschap enerzijds en Rijk en Provincie anderzijds tot de voor West Zeeuwsch-Vlaanderen en ook voor geheel Nederland zo nodige op bouw en ontplooiing van 't Vrije kun nen komen. die zal fungeren als algemeen secre taris van de conferentie. De sultan van Pontianak stond de journalisten een interview toe, waar. in hij ondermeer verklaarde, dat er zich op de R.T.C., voor zover hij het kon zien. geen lastige punten zou den voordoen. Hij verwachtte, dat op of omstreeks 20 Augustus aan de conferentie kan worden begonnen. Wat de order „staakt het vuren" be treft., meende hij, dat. rekening ge. houden moet worden met, enige kwaadwillende groepen, maar deze zullen in korte tijd op de juiste wijze worden opgeruimd. Zeer positief ont kende de sultan, dat de voorlopige federale regering tijdens de Haagse conferentie zal worden gevormd. Ml'N'ITIE.IMPORT. Dr. Moh. Hatta heeft op een pers conferentie te Bangkok verklaard, dat. de overeenkomst tussen Neder land en de Republiek het vuren te- staken. niet de voortzetting van de ondergrondse import van munitie on mogelijk zal maken. Volgens gewoonlijk betrouwbare Indonesisch-Republikeinse officiële bron. ligt een voormalige Britse mij nenveger. thans eigendom van de Republiek, gereed om van het eiland Phuket (Zuid-Siam) weg te varen met een kleine wapenlading. Dr. Hatta deelde nog mede, dat de toekomstige status van Ned. Nieuw Guinea één van de belangrijkste punten van bespreking op de R.T.C. zal uitmaken. ..Wij beschouwen dit gebied als een deel van de staat Oost-Indonesië, terwijl Nederland het als koloniaal gebied wil behouden". SJAHRIR NIET NAAR DEN HAAG. De republikeinse delegatie naar de Haagse conferentie is thans definitief samengesteld en bestaat, uit ongeveer 35 personen. In tegenstelling met eer dere berichten zal Sjahrir er geen deel van uitmaken. De in Indonesië achterblijvende republikeinse delega tie, die het van Royen-Koem-accoord -/.al uitvoeren, evenals eventueel In Den Haag te nemen beslissingen, zal thans worden geleid door de nieuwe minister van justitie, mr. Tirfco. prodjo. Te Sibolgo is de voorlopige volks vertegenwoordiging van Tapanoeli plechtig geïnstalleerd. Er werden moties aangenomen, waarin Tapa noeli eist. tc kunnen deelnemen aan de R.T.C,. waartoe het een eigen delegatie moet kunnen benoemen. Men protesteert ook tegen de op Öe in ter-Indonesische conferentie geno men beslissingen, aangezien daarop besluiten, Tapanoeli betreffende, zijn genomen zonder overleg met de be trokkenen. Ons land in de militaire Raad Zaterdag hebben de Amerikaanse stafchefs in Parijs 70 minuten gecon fereerd met de Nederlandse militai re leiders generaal Kruis (leger), vi. ce-admiraal E. J. van Holthe (vloot) en luitenant-generaal C. Giebel (luchtmacht). Na afloop zei generaal Kruis, dat de besprekingen gegaan waren over een groot aantal problemen. Volgens A.F.P. hebben de Neder landse autoriteiten de wens te ken nen gegeven, dat Nederland in de op te richten militaire Raad van het At lantisch- Pact wordt opgenomen. De Belgen achten zich in deze Raad voldoende vertegenwoordigd door Frankrijk en hebben geen verzoek tot opneming gedaan. Een beslissing over deze kwesti© zal pas later worden genomen. Admiraal Denfeld, stafchef van de Amerikaanse vloot, heeft medege deeld, dat, naar verwacht wordt, po litieke en militaire vertegenwoordi gers van de twaalf landen van het Atlantisch Pact later deze maand te Washington bijeen zullen komen. Denfeld zeide op een vraag, dat naar zijn mening het comité van op perbevelhebbers van de Westeuropese Unie „reeds zeer veel succes heeft bereikt bij het opstellen van plan nen". De Amerikaanse stafchefs zijn Zon dag per vliegtuig uit Parijs te Wenen aangekomen voor besprekingen met generaal Geoffrey Keyes. de Ameri kaanse hoge commissaris in Oosten rijk. Op het wegdek van het vliegveld naar de stad stonden talrijke commu nistische leuzen geschilderd, zoals: „Braclley, maak dat je weg komt, er is hier niets voor je te doen". hoogste sinds 1921. namelijk 20.5 oer 1000 zielen. Het kindersterftecijfer (41 op de 1000 levend ter wereld gekomenen) was het laagste, dat ooit is genoteerd. TIJDELIJK ENIGE REGEN. Geldig tot Maandagavond. Meest zwaar bewolkt met voornamelijk in de Noordwestelijke helft van het land enige regen. Matige tot krachtige, aan de kust tijdelijk harde wind uit richtingen tussen Zuid en West. Lagere temperatuwr dan gisteren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1949 | | pagina 1