KAPPIE ...voor £A gezin! HET FRANSE BEROEPSVOETBAL Officiële publicaties en hei raadsel van de rozenhouien kisi DE ONBEKENDE VOOGD KLANKEN uit DE AETHER VRIJDAG 5 AUGUSTUS '49 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 5 De „spelersmankt" is weer gesloten. Het baantje van beroepsvoetballer is in Frankryk niet bepaald geraakke- ïyk. De spelers moeten hard werken, want een eerste.klas voetballer speelt 50 tot 60 wedstrijden per iaar, heeft driemaal in de week een zware training en moet bovendien geweldige afstanden afleggen om 'n wedsrtyd te spelen. Ook de financiële verkondingen tussen de Franse beroepsspelers en hun clubs brengen nog al eens moeilijkheden met zich mee, omdat de meeste clubs over weinig geld beschikken, zodat het de promotor vaak moeite kost een homogeen elftal byeen te krijgen. In Nederland weet men bijna niet van deze verhoudingen, zodat het wel eens Interessant is enkele bijzonderheden te ontlenen aanDe Sportkroniek, waarin Adriani En. gils over deze Franse problemen schrijft. De Franse-bcroepspeler behoeft na tuurlijk niet altijd by eenzelfde club te blijven. Slechts voor een jaar heeft hij zich contractueel aan een zekere club verbonden en als die tijd om is kan hij óf voor dezelfde ploeg blij ven uitkomen öf, als hij denkt dat hij te weinig verdient en te lage premies krijgt, zich op de lijst van ac overplaatsingscandidaten laten zetten. PREMIES. Voor de elfde Juni hebben alle prof-spelers bericht ontvangen hoe veel hun clubs hen als premie op hun voetbalwaarde wensen uit te keren. Deze premie hangt natuur lijk van allerlei omstandigheden af. Heeft de club goede resultaten ge boekt, dan zijn de premies vanzelf sprekend hoger, dan na een slecht seizoen. Di't komt ook tot uiting in de klassementspremie. De spelers van een kampioensploeg in de eerste klasse bv. kregen nog een extratje van 15 (/0 te verdelen van de tota le recette, die hun club maakte in het hele seizoen. Dit bedrag wordt verdeeld in ver houding lot de wedstrijden, die ieder van nen heeft gespeeld. Deze klassementspremie en de bekerpre mies (het winnen van de bekerfina le wordt in Frankryk even belang rijk geacht als het behalen van het kampioenschap) komen als extra bij het vaste salaris, dat tenminste 200 per maand moet bedragen, waarbij dan nog komen de premies voor" gewonnen en gelijk gespeelde wedstrijden. Het salaris dat een cerste-klasse speler per jaar ont vangt is ongeveer 5000, maar de sterren halen belangrijk meer. Als nu de speler accoord gaat met dc geboden premie op zijn voetbal- waarde. bericht hij dat aan zijn club en wordt voor het volgende seizoen weer als speler ingeboekt. Het komt natuurlijk ook dikwijls voor, dat de speler de premie 'te laag vindt. Is dit het geval, dan wordt hij op de lyst van de over plaatsingscandidaten geplaatst. Dit jaar was de „spelersmarkt" geopend van 26' Juni25 Juli. Die dag om middernacht moesten alle spelers contracten voor het nieuwe seizoen afgesloten zijn. Voor sommige spelers werden weer fantastische prijzen geboden De waarde van dc spelers hangt na tuurlijk van verschillende omstan digheden af zoals de leeftijd en de prestaties van de speler in het af gelopen seizoen. De prijs waarvoor spelers te koop zyn bedraagt voor spelers beneden de 25 jaar 18 maal de premie, voor spelers beneden de 28 jaar 16 maal, voor spelers bene den de 32 jaar 12 mtial en voor nog oudere spelers 8 maal, waarbij voor al deze categorieën nog 10 ge voegd wordt. DURE VOETBALLERS. Even een paar voorbeelden Uit het Franse nationale elftal hebben de keepers Darui en Vignal. de ver dedigers Salva en Gabet en de links buiten Gramellers hun premies ge weigerd, met het gevolg dat ze op de overplaatsingslijst geplaatst zijn. Keeper Vignal staat daarop geno teerd voor 54.648. Darui. die 10 jaar ouder is, voor 22.000. Salva Scheepvaartberichten Vlissingen aangekomen, 3 Aug.: Sleep boot Goliath Van Dover; 4 Aug.: Breda v- Antwerpen; Angeja v. Antwerpen. Vlissingen vertrokken. 3 Aug.: Delta n. Rotterdam; Helen n. Rotterdam. Gepasseerd naar Antwerpen, 3 Aug.: Trom pen burgh v. Stockholm: Alamak v. Narvik; Silvaplana v. Rotterdam; Boskoop v. Plymouth. H Gepasseerd v. Antwerpen, 4 Aug.: Ai wa ki n. Rotterdam. SCHEPEN VAN EN NAAR INDONESIË. Naar Indonesië: Blitar. Rotterdam— Batavia, 3 Aug. Ouessant gepasseerd; Borneo (zandzuiger). Rotterdam—Batavia. 3 Augustus Kaap Bougaroni gepasseerd; Kota Inten, 3 Aug. van Rotterdam naar Batavia; Modjokerfo, Rotterdam—Bata via, 3 Augustus van Aden; Sibajak. Rot terdam—Batavia, 3 Aug. Suez gepasseerd. Van Indonesië: Groote Beer. Batavia— Amsterdam, 3 Augustus op 600 mijl ZZO van Ceylon; Overijssel. Java—Rotterdam, 3 Augustus van Belawan naar Aden; Roe- biah, Java—Amsterdam. 3 Aug. van Bela wan naar Aden; Roebiah. Java—Amster dam, 3 Aug. van Marseille; Willem Ruys, Batavia—Rotterdam. 3 Aug. Kaap Guar- dafui gepasseerd. SCHEPEN DOOR HET KANAAL VAN ZUID-BFVELAND. Op 3 Augustus. Lloyd 15. Ballinger; Verdi, Brink; Schu mann. Kooyman: Wipi. Jiscoot; Leendert S In' ,van Groezen; Cornelia, van Meel; Famllietrouw.den Outer; Villars, Camer- mans; Lmdavia, van Deurzen. allen naar SSSSuSS1'' r. Mis' de Kunder, naar Kerkduel; Cisalpina 4. Gründler, naar n»mMi T?njJgie' van Groezen, naar Delft. Ilos, Dodde. naai- Dordrecht; Loui- IV ^a^M^en en, Zwolle; Joma. van Meel, Vlissingen; Hendrika. v d. Adel. Rossum; Adma Stevens. De Steeg; Ara- bulant, de Waal, naar Werkendam: Ex press 42. Smits; Navexmotor 9. van Dam me; Markomannia. v. d. Made- Nigrilcl- la, Bauwens; Marinus, de Graauw; Rhei- numon 1. Carepentier. allen naar Basel: Haniel 98, Stempel; Albatros. Reljniers; Amice, Capelleveen, allen naar Duitsland; Sanara 101, Rhein; Oostzee, Plantlnga- Fullspeed, Koenen; Abcyr. Hellebosch- Industrie 75, Löffler; Rhenus 129, Kolmer; Damco 100, Sch(jvens; Damco 122 Hagoort; Damco 131. Kruidhof; Marie! Snijders; Dakota, Schott; Express 102 Both; Express 107. Noe; Neuenfelde, Bar- tels: Hezenberg, Plomp; Isabella. Bos man; Ruwer, Herrig; Lauting, Jacob; Te legraaf 4, Heljstek; Liberty. Beek; West- iriesland. den Braber; Storno. Wagen makers; Viglla, Breevoort; Neljo, Leen man: Chopin, van Meel; Tremonia. Buis man; Bavaria. Versluis; Rijn Schelde 20. Burssens; Noordstad, Polder; Ancor. Len ten: Coöperatieve 3. van Utrecht; Voder- land. Carron: Noordland, Blomme; Ardi- ana. Ruitenberg; Irene, Schram, allen naar België. en Gabet voor i 48.576 en Grumel- Ion is recordhouder met 61.600, Natuurlek zijn dit de duurste spe lers. Er is ook wel aan een keurig nette keeper te komen voor 10.000 en aan een behoorlijke midvoor voor 15.000. Voor de spelers is het natuurlijk hef voordeligst als de clubs tegen elkaar opbieden, want dan stijgt telkens hun premie met 10 Ook heeft iedere profclub altijd een paar spelers, waarop men op verschillen de redenen geen prijs meer stelt en die geen contract meer aangeboden krygen voor het volgende seizoen. Deze spelers zyn vaak tegen een zacht prysje te koop. Bij deze spe lers behoort o.a. ook ae ex-ADO- speler Vreken, die de laatste maan den niet meer in het elftal van Mo naco werd opgesteld. De clubs hebben hun keuze weer gemaakt, de trainers zullen trach ten uit de oude garde en de nieuwe recruten een zo homogeen mogelijk geheel te vormen. Omdat cle spe lersmarkt" in Frankryk dit jaar voor de eerste maal op deze wijze is geregeld, zal het van de tevre denheid over deze proef afhangen of men het in de volgende zomer weer zo zal doen. 21. Toen de drie bede laars de prachtige steen gezien hadden, waren ze ineens één en al vriendelijkheid. Die met de zwarte kap kwam het eerst naar de tafel van de Maat toe en de ande ren volgden. „Zo, zeeman", begon de eerste. „Verre reis gehad?" „Goed om weer aan de wal te zijn?" infor meerde de man met het houten been en de derde, die op zijn krukken kwam aan strompelen merkte op: „Jij hebt zeker een best vrachie gehad. Niet iedereen loopt te genwoordig met zulke dingetjes in zijn zak". De Maat, die nu een maal nooit kwaaddenkend was en qus de ge mene lach op hun gezichten niet eens zag, vond het wel leuk om weer eens een praatje te maken. „Zo", zei hij. „Dat is beter. Kóm er bij zitten. Ik geef een rondje. Waard, nog drie bier." Hij gooide opnieuw een schitterende steen op tafel. „Je schijnt er een zak vol van te hebben", hoonde de zwarte lap. „Oh, genoeg", zei de niets vermoedende Maat, „en dit zijn nog niet eens de mooiste. Kijk maar eens." En hij haalde een handvol stenen te voorschijn. Onderwijl was Kappie. wiens geduld opraak te, de Maat tegemoet gegaan en toen hij langs de herberg kwam, hoorde hij daar een vreemd lawaai. Nederlandse delegatie naar algemene vergadering V.N. Als leden van de Nederlandse delegatie naar de algemene vergadering der Ver. Naties zijn aangewezen mr. D. U. Stik- ker. hoofd. mr. G. J. van Heuven Goed hart. plaatsvervangend hoofd. prof. mr. dr. L. J. C. Beaufort, mr. F. C. A. Baron van Pallandt, dr. J. H. v. Royen, voor de tijd, dat de minister van buitenlandse zaken niet 4e New Vork aanwezig zal kunnen zijn. Voorts is een aantal plaats vervangende vertegenwoordigers be noemd en is een aantal deskundigen toe gevoegd. Het ontwerp van bet nieuwe Zwembad te Sas van Gént. LEZERS SCHRIJVEN... OUD-ZIERIKZEE Met genoegen hebben we het schilder achtige Zierikzee bezocht ter gelegenheid van de viering van het 1100-jarig bestaan. Vele onderdelen der feestviering roepen het verleden in herinnering, de vrolijke poorters en de charmante poorteressen geven ongetwijfeld grote luister aan de feestviering. Een grote teleurstelling vormt echter „Oud-Zierikzee", dit onderdeel is een dis sonant van de feestelijkheden. Immers, bij de vreemdeling wordt de indruk ge wekt. dat men hier een echt stukje oud- Zierikzee te zien krijgt tegen een rede lijke entree-prijs van 25 cent. En men krijgt niet anders te zien dan enig kermisvermaak: een wonderkoe, een waarzegger en meer dergelijke flauwi teiten. waarvoor men notabene dan ook onbegrijpelijk hoe de verantwoor- delijke personen uit het Feestcomité aan een dergelijke instelling toestemming ge ven de naam „Oud-Zierikzee" te bezigen. Dit is zeer misleidend en zal bij vreem deling en bezoeker geen gunstige indruk achterlaten. Vlissingen. H. DE ONTVANGSTEN VAN DE FISCUS. Het komt mij voor dat het uit dc Volks krant overgenomen stukje ..Ontvangsten van Fiscus lopen terug" (P.Z.C. 2/8 '49) niet geheel juist is. Want. uit dc Staats courant van 27 Januari 1949 blijkt, dat de raming der niet-kohierbelastingen voor 1948 bedroeg: f 1.697.600.000.—; ontvangen werd in dat jaar: f 2.332 403.000.—; dat was ruim f 600.000.000 MEER dan in 1947. Aan loonbelasting werd in dat jaar ont vangen f 510.524.000— of f 51.074.000.— MEER dan in 1947, terwijl over het le halfjaar aan loonbelasting werd ontvan gen f 282.795.000.— of f 38.849.000.— MEER dan over dezelfde periode van het jaar 1948. Bovendien liggen de totaal-ontvangsten v/egens niet-kohierbelastingen f 158.498.000 boven de ontvangsten van het le halfjaar 1948 (Sts.crt. 27 Juli 1949). waarvan we gens Omzetbelasting f 43.572.000,—. Een duidelijke rectificatie in de Volks krant is m.i. gewenst, te meer waar uit het vorenstaande blijkt dat de komende belasting verlaging, in verband met het eindelijk verhogen der huren, ruim schoots kan worden opgevangen. M. OUWERKERK. Middelburg. FEUILLETON door MAflY ÊURCHZLL 17 „Norma is op het ogenblik door haar opvoeding zeer consciëntieus", ver klaarde haar voogd lachend. „O, neem haar maar mee naar Lon den en laat ze daar wat pret maken, dan zal ze die opvoeding wel verge ten", beweerde de heer Inworth, die blijkbaar vond dat dat eèn verbete ring zou zijn. „We zullen wel eens zien", sprak Justin Yorke diplomatiek. En daarop gingen ze aan tafel. Voor Norma was zelfs een eenvou dige lunch met twee heren een héle gebeurtenis en ze gevoelde zich wat verlegen en niet geneigd druk aan de gesprekken deel te nemen. Maartzo- wel de heer Inworth als haar voogd deden hun best haar te betrekken in gesprekken, die haar zouden interes seren. En de bezoeker was verrukt over de naïeve eerbied waarmee ze haar meningen uitte. Terwijl haar voogd slechts even glimlachte om sommige dingen, die Norma zei, lachte de heer Inworth hardop vol bewondering, keek haar met een wat brutale goedkeurende blik aan en merkte twee keer op dat ze een „knap meisje" was. „Rijdt u paard?" wilde hij weten. „Neen", bekende Norma. ,ik heb nooit op een paard gezeten". „O, daar moet verandering in ko men", verklaarde mijnheer Inworth, „laat mij haar rijlessen geven, Yorke" „Neen", antwoordde Norma's voogd opgewekt zonder enige na druk. Norma wierp hem een snelle onder zoekende blik toe. „Als Norma wil .leren paardrijden, zal ik haar zelf les geven", legde Justin Yorke hem uit, als was Nor- ma er niet bij. „Uw oom Justin wil al het plezier voor zichzelf houden", merkte In worth tegen Norma op „Ik ben haar oom Justin niet", zéi Norma's voogd op ijskoude toon „We zijn helemaal geen familie van elka.ar. Norma's oom was zo gek om met Janet te trouwen. Dat is de enige relatie". „Nou. dan ben je toch een soort oom van juffrouw Norma", Weld In worth vol, maar of dat tactloze kop pigheid of plagerij was, wist Norma niet zeker. „Het is erg aardig van u allebei dat u me wilt leren paardrijden", sus te Norma vredelievend, „het kost me heus moeite om alle genoegens van deze vacantia tegelijk in me op te nemen". „Dat is werkelijk een aardige troost. Norma", merkte haar voogd met onvriendelijk plezier op. Maar toen ze bloosde en er werkelijk onge lukkig uitzag, voegde Wj er watzach. ter aan toe: „Ik hoop dat de vacan- tie aan je verwachtingen zal beant woorden". „O, vast wel!" Norma sprak en thousiast. „Ik zal het niets prettig vinden om naar school terug te gaan". „Ga dan niet", raadde Inworth aan. „Uw voogd zegt zelf dat u niet hoeft te gaan als u niet wilt". „O. maar ik moet er toch in ieder geval nog een kwartaal heen zelfs al zou ik besluiten er met Kerstmis af te gaan". „Waarom?" wilde Inworth wgten. „Wel. je moet een kwartaal vah te voren opzeggen of zoiets Bovendien", Norma aarzelde Het viel haar moei lijk onder woorden te brengen hoe onverwacht en haast beangstigend zo'n plotselinge verandering zou zyn „Bovendien, Norma?" vroeg haar voogd rustig. „Wel ziet u, de school heeft eigen lijk mijn hele bestaan gevuld tot nu toe en „En de vacantie dan?" vroeg In worth verbaasd. Blijkbaar had hij de school in zijn jonge jaren slechts be schouwd als een onwelkome onder breking van de vacanties. ..Norma's vacanties waren niet veel bijzonders", legde haar voogd uit. „Ga verder, Norma". „Ja. hoe moet ik het zeggen", sprak Norma ernstig. „Om van school te gaan zonder de geringste voorberei ding en een heel ander leven te be ginnen zou me „In de war brengen", veronderstel de haar voogd. „Goeie hemel!" zei Inworth, die dit een wonderlijk gezichtspunt vond. „Ik dacht dat iedereen er naar snakte de school zo gauw mogelijk de rug toe keren!" „O neen!" Norma keek hem geamu seerd aan.t „Vooral niet als het alles vertegenwoordigt wat je kent en be- grijpt". „Maak je maar niet ongerust, kind lief". sprak haar voogd. „Je mag zelf beslissen". „Dank u wel!" Norma lachte hem toe en haar donkere ogen drukten zo veel genegenheid en dankbaarheid uit, dat Inworth een zuur gezicht zette, als was het iets waaraan hij zijn goedkeuring niet kon hechten. Maar hardop zei hij alleen maar: „Kiest u maar nu direct van school te mogen, juffrouw Norma en in October met uw voogd naar Londen te gaan. Ik ben daar dan zelf ook en zal er het mijne toe bijdragen, u een gezellige tijd te bezorgen". (Wordt vervolgd). (Ingezonden mededeling) PRODENTA AMERSFOORT Franse order voor Nederlandse scheepswerf. De werf De Noord te Alblasserdam. heeft van het ministerie de la Marine Marchande, Paris (Compagnie, de trans port Oceaniques) de opdracht'ontvangen tot het bouwen van twee stuks motor vrachtschepen van het open-shelterdek- type. Deze schepen zullen worden gebouwd volgens de eisen van het Central Bureau Hollandais du Bureau Veritas en hebben de volgende afmetingen: Lengte over alles 131.06 m. lengte tussen de loodlijnen 121.92 nv. breedte 17.98 m.. holte tot shel- terdek 10.90 m. holte tot hoofddek 7.85 m.. diepgang 7.24 m.. proefvaartsnelheid 15Vfc kn.. deadweight 7300 tonnen van 1000 kg. De oplevering van het eerste schip ge schiedt eind Februari 1951. Vrijdagavond begint ln het Amster dams schaakhuis een tweedaagse wed strijd tussen het Nederlandse studenten- team en een ploeg van Finse studenten. Brandstoffen voor kamerbewoners Het C.D.K. deelt mede, dat wederom aanvragen ter verkrijging van brandstof fen voor kamerbewoners kunnen wor den ingediend. Op nader door de plaat selijke distributiediensten te bepalen da gen. dienen de aanvraagformulieren hier toe door de kamerverhuurders bfj deze diensten te worden afgehaald. Gezinnen, die uit 8 of meer personen bestaan, komen voor de verkrijging van een toeslag aan brandstoffen in aanmer king. Dc betrokkenen dienen zich op een nader te bepalen tijdstip met dc distrl- butlestamkaartcn van alle gezinsleden tc wenden tot de plaatselijke dienst. Met de K.L.M.-Skymaster, die Woens dagavond naar New York vertrok, rei zen 325 passagiers naar de Nieuwe We reld: het zijn rhesus-aapjes. die Dinsdag per vliegtuig uit Ldnden op Schiphol aankwamen. In verband met de storm heeft de Loodsdienst te IJmuiden Woensdag zijn werkzaamheden moeten staken. DISTRIBUTIEDIENST DE BEVELANDEN BRANDSTOFFEN VOOR KAMERHUURDERS. Ten behoeve van personen geboren vóór 1 Oct. 1933. die een afzonderlijk te verwarmen woninggedeelte hebben ge huurd en nog niet in het bezit zijn van brandstoffenbonnen. kunnen door dc ver huurder brandstoffen worden aange vraagd. De aanvraagformulieren hiervoor die nen uiterlijk 31 Augustus a.s.. onder over legging van de stamkaarten van de huur ders. ingeleverd te worden. Voor deze verstrekking komen niet in aanmerking: kinderen van de verhuurder, kostgangers, inwonend dienstpersoneel en zij. die slechts een slaapkamer hebben gehuurd. GOES KERMIS. Openhouden door caféhouders van hun inrichtingen, enz. De Burgemeester van Goes maakt be kend, dat tijdens de kermis van 16 t.m. 23 Augustus a s.: le. caféhouders e.d. hun inrichting ge opend mogen houden tot 24 uur. en van Dinsdag op Woensdag 24 Augustus tot 1 uur en. voor zover een muziekvergunning is verleend, steeds een half uur van tevo ren opgehouden moet zijn met het maken van muziek; 2e. op verbeurte ener geldboete geen stoepen of opén plaatsen voor de panden in deze gemeente voor het geven van vertoningen en/of uitstallingen mogen worden afgestaan of voor dat doel mogen worden ingenomen; 3e. op het kermisterrein en omliggende straten: a. geen vergunning zal worden verleend aan invaliden met of zonder z.g. „han del", zoals lammen, blinden, e.d. en voorts aan straatkunstenaars, muzikanten, hard lopers. venters, e.d.: b. slechts straatfotografen worden toe gelaten indien deze in het bezit zijn van een duor de Controleur van het Markt wezen afgegeven vergunning en c. geen vergunning wordt verleend voor de verkoop op z.g. „losse plaatsen" van koek-, suikerwerk. Ijs, vis. paling, lucht ballons. speelgoederen e.d. Goes, 6 Augustus 1949. MIDDELBURG. ONTHEFFING BOUWVERORDENING. B. en W. van Middelburg brengen ter openbare kennis, dat door E. Bos en J. A. Montaan en door J. B. van Wuyckhuyse ie Middelburg ontheffing is verzocht van de bepalingen van art. 26. le lid van de gemeentelijke bouwverordening betref fende overschrijding van de achtergevel rooilijn ten aanzien van resp. te bouwen 2 winkelpanden met bovenwoningen aan de Lange Delft en winkelhuis met 3 wo ningen aan de Markt (pand Fibbe). Het verzoek ligt voor een iedér ter in zage ter gemeente-secretarie van 4 tot en met. 19 Augustus 1949. Middelburg. 2 Augustus 1949. REVANCHEWEDSTRIJD LA MOTTA—CERDAN. De revanchewedstrijd tussen de wereldkampioen middengewicht Jake La Motta en Marcel Cerdan. zal waarschijnlijk gehouden worden op 28 Sept. a.s. te New York. De inzet van deze wedstrijd is de titel. Amsterdamse Beurs 3 Aug. 4 Aug. Nederland 1948 (3)4) 100 100 dito 1947 (3)4) 3 98 98 dito 1937 3 98 98 Dollar-lening 1947 3% 107108 Investeringscert. 3 98"» 9934 Nederland 196264 99% Nederland 1962—64 99"2 994* Nederland N.W.S. 2)4 80% 80% Spaarc. f 100 2'/2% 101 101 Indië 1937 A 3 95iA 951', Grootboek 1946 3 Ned. Ind. Hand. B Ned. Handelmij. AKU Bergh's Jurgens Calvé-Delft Centrale Suiker Kon. Ned. Hoogovens Unilever Ned. Kabelfabriek Philips Wilton Feyenoord Bil i ton Kon. Petrol. Mij. Amsterdam Rubber H.A. Lijn Kon. Paketvaart Ned. Schecpv. Unie Rotterdamse Lloyd Stv. Mij. Nederland Handelsver. A'dam Dell Batavia Mij. Dcli Mij. Anaconda Bethlehem Steel General Motor 62% Kennecot 49 Shell Union 36 li 36 Baltimore Spw. 7)4 Miss K.T. Spw. New York Centr. Spw. 8% 8)4 Pennsylvania 13)., Na de betrekkelijk opgewekte stem ming van Woensdag vief het verloop van de markt Donderdag niet mee. Weliswaar werden geen koersverliezen geleden (bui tenlands aanbod bleek niet tc bestaan), maar bij opening bleek slechts zeer wei nig vraag aanwezig, zodat de koersen V8n dc hoofdfondsen merendeels het vorir.c peil behielden. In het verdere verloop evenwel ontstond voor Kon. Olie lichte vraag, waardoor dit fonds de markt toch nog met een koerswinst van 1 procent verliet. De affaire was wederom van ge ringe omvang. Een uitzondering vormde de rubberhock. waar Amsterdam rubber enige belangstelling genoot. 118-S» 153)4 173-% 312% 260% 293 233% 154'4 141)4 159% 84% 303'4 139% 150) i VERZOEK TOT ONTHEFFING BOUWVERORDENING. B. en W. van Middelburg brengen ter openbare kennis, dat door J. B. van Wuyckhuyse te Middelburg ontheffing is verzocht van de bepalingen van art. 26 lid 1 van dc gemeentelijke bouwveror dening. betreffende overschrijding van de achtergevelrooilijn ten aanzien van een te bouwen woon- cn winkelhuis aan de Lange Delft. Het verzoek ligt voor een ieder ter inzage ter gemccntc-secretarie van 3 tot cn met 17 Augustus 1949. Middelburg, 1 Aug. 1949. KERKNIEUWS Toogdag der Geref. kerk. In de .Gereformeerde Westerkcrk te Apeldoorn werd vandaag de jaarlijkse Gereformeerde toogdag gehouden. De bijeenkomst werd ingeleid met een causerie van prof. J. Hoving, Apeldoorn, handelende over „waarom wij geschiedénis behandelen". Een huishoudelijke vergadering, welke daaraan aansloot, wcc-s als nieuwe bondsvoorzitter ds. M. W. Nieuwcnhuy7.cn. 's-Gravenhage. aan, als opvolger van ds. W. Kremer, Apeldoorn. Voorts werd als nieuw bestuurslid ds. J. C. Maris, uit Haarlem, geko zen. Zeist werd aangewezen als plaats, waar volgend jaar de toogdag zal worden gehouden. Woensdag voerden vier referenten het woord, t.w. kapt. ds. P. M. Jon ker, Almelo, over „Wij en hot Atlan tisch pact"; ds. J. P. Geels, 's-Graven- hage, die „wij en het persoonlijke leven" tot onderwerp had gekozen; ds. D. H. Biesma. Hoogevcen, die „Wij cn het kerkelijk leven" behandelde en dsv B. van Smeden. Kampen, over „Wij cn het maatschappelijk leven". GEREF. KERKEN. Beropen te Spijk P. H. Pellicaan te Barendrecht; te Roodeschool J. Cou- vee. cand. te Axel; te Blija J. P. Ro zendal tc Makkum. Bedankt voor Roodeschool G. Eg- ging te Munnekezijl. ZATERDAG. De week eindigt gewoonlijk met ta melijk luchtig, soms zelfs luidruchtig programma. Dat daar deze weck een speciale uitzending uit Wenen bij is. waar Ruiger Schoute en Joop Simons een klankbeeld van de grote Strauss- feesten samenstelden, zal velen ver heugen. Hilv. II brengt deze uitzen ding van 20.15 tot 21.45. Over de andere zender kan men om 23.20 nog naar het eerste piano-con cert van Mendelssohn cn de Onvol tooide Symphonie van Schubert luiste ren. Hilversum I: 7, 8. 19. 20 en 23 Nieuws; 9 Voor de vrouw; 9 05 Het Radio Phllhar- monlsch Orkest o.l.v. Albert v. Raalte; 11 De Zonnebloem: 12.03 Zangrccltal door Willy de Bruin-Schmale; 12.53 De Zonne wijzer; 13.50 Film en toneel door A. v. Domburg: 14.10 Het Omroeporkest o.l.v. Henk Spruit; 14.50 Boekennieuws: 15.30 Het Koor van de H. Harlkerk te Breda: 16.30 De schoonheid van het Gregoriaans; 17 De Wigwam; 18.30 Strljdkr.; 20.12 Be- niamino Gigli met orkestbegeleiding o.l, v. Reinaldo Zamboni; 20.20 Lichtbaken door de Z.E. heer Henry de Greeve; 20.45 Werken van G. Rossini; 22 Het Metro- pole orkest o.l.v. Dolf v. d. Linden; 23.30 Gramofoonmüziek (Mendelssohn en Schu bert). Hilversum II: 7. 8. 13. 18, 20 en 23 Nws; 9 Populair concert: 10.20 Radiofeuilleton: 10.35 Uitzending voor de arbeiders in de continu bedrijven; 11 40 Friedrich Gulda, piano, speelt de sonate no. 7 opus 38 van Prokofjef; 12.33 Grcgor Ssrban cn zijn Roemeens ovkest; 14 Nederlands Kamer koor o.l.v. Felix de Nobel; 14.20 Amster dams Politiekapel o.l.v. Johan Pinkse; 16.45 Sportpraatje door Klaas Peereboom; 17.30 Om en nabij dc twintig: 19 Actuali teiten op kunstgebied: 20.15 Johann Strauss-programma; 22.45 Mensen die we wel eens ontmoeten. Brussel-Vlaams (322 m.): 7. 8. 9, 13. 17.05. 19. 22 en 23 Nieuws: 12.32 Salon orkest; 16 Gents kamerkoor; 20 Omroep- ork.; 22.15 Verzoekprogr. Brussel-Frans (484 m.): 7. 8. 13. 19.45, 22, 22.55 cn 23.55 Nieuws; 13.30 Casino- pVogr.: 19 Drie balladen en ccn polonaise van Chopin; 21.30 Zang. Engcland-Homc Service (343 m.): 8. 18. 21 en 23 Nieuws; 14.30 BBC Midland Licht orkest; 19.30 Hoorspel. Engeland-Llght Program f1300 en 262 m.): 10. 22 cn 23.56 Nieuws; 11.45 BBC Welsh orkest; 19.30 BBC Symphonlf or kest. 6 Augustus: Zon: op 5.08 Maan: op 19.54 6 Augustus Vlissingen Terneuzen Hansweert Zierikzee HOOG WATER u.+NAP u.+NAP LAAG WATER 12.14 0.14 0.43 1.06 1.73 1.82 1.05 1.27 12.43 13.12 13.37 1.91 2.03 1.23 6.04 6.38 7.17 6.52 1.81 2.01 2.17 1.47 u.—NAP 18.35 1.90 19.10 2.10 19.49 2.26 19.28 1.54

Provinciale Zeeuwse Courant | 1949 | | pagina 5