N NIEUWS UIT ZEELAND Plouvier heeft DE Schoenen EEN BLOEMRIJK SLOT VAN DE NIJMEEGSE VIERDAAGSE J- jf l/ezspilgeen watei WALCHEREN Internationale hulp voor noodlijdende kinderen. IEUWS in een O T E D O P Kanaal Sluis-Brugge. Scarborough-party komt met de mailboot naar Vlissingen. Vlissingse dagschool voor de Nijverheid. 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZATERDAG 30 JULI 1949 Er waren dit jaar slechts 306 uitvallers. Grote drukte bij de finish. Dit jaar is, dank zjj het gunstige weer. geen regen en zelden verzen gende zonnestralen. een laagte-re cord geslagen, wat het aantal uit vallers betreft. Er hebben ditmaal in totaal slechts 306 deelnemers op gegeven. terwijl er 6888 de fin>sh haalden in goede conditie. In 1947 waren de cijfers respectievelijk 396 en 6202 in 1948: 685 en 5900. Dat zjjn grote verschillen, welke niet in de allereerste plaats mogen worden toegeschreven aan de betere training en de grotere deelname van de mili tairen. maar vooral aan de ideale weersomstandigheden, waaronder het voor normaal geoefende sportlieden licht wandelen was. Alle militairen, en dat waren e>r 60 van het leger en 19 van de Marine, haalden met glans, zonder noemenswaardig verlies, het eind van de vierdaagse. De buitenlandse troepen, nl. het de tachement .uit Luxemburg, de beide Belgische corpsen telden evenmin uit vallers. Behalve onze Nederlandse troepen, van wie de Mariniers bij het triomphale slot-defilé een schitte rende indruk maakt, kregen ook de Radiotoespraken van Trygve Lie, Min. Joekes en prof. Kranenburg Via de zender Hilversum II werden Vrij dagavond toespraken uitgezonden van de secretaris-generaal van de Ver. Naties. Trygve Lie, de minister van sociale za ken. mr. A. M. Joekes. en de voorzitter van het Nederlandse UNAC-comité. prof. mr. R. Kranenburg, over de UNAC-actie. welke thans beëindigd is. Als voorzitter van het Nederlandse TJNAC-comité nam prof. Kranenburg af scheid met een gevoel van warme dank baarheid in het hart voor alles wat oud en jong. rijk en arm hebben willen bij dragen. ook voor de grote steun, die H.M. de Koningin heeft willen geven aan de eendrachtige poging van de verenigde volkeren tot leniging van de nood der kinderen. TRYGVE LIE. De heer Trygve Lie noemde de resul- taten uitermate bemoedigend. Door na tionale comités werden campagnes ge voerd in 45 landen en het op deze wijze verkregen bedrag overschrijdt tot dusver re de 300.000,000 dollar. Mllliocncn men sen uit alle landen en van elk geloof le verden hun bijdrage. Duizenden stelden hun tijd en energie ter beschikking om door het oprichten van comlté's in hun land de UNAC te helpen organiseren. Tot hen allen en tot de regeringen die haar steun verleenden aan de UNAC richtte spr. zijn dank. Deze hulpverlening wordt onder auspi ciën van het Internationale Kindernood fonds der Ver. Naties voortgezet. Spr. wees er op, dat het er om gaat de kin deren de levenskansen te verschaffen waarop ieder kind van nature recht heeft, het recht om te leven en zich gezond te ontwikkelen. MINISTER JOEKES. Tenslotte sprak minister Joekes. die opmerkte, dat het prachtige resultaat in ons land: meer dan anderhalf millioen gulden voor de UNAC. werd verkregen door de hartelijke medewerking van hon derden plaatselijke comité's. Tienduizen den arbeiders, die overwerk verrichtten voor het goede doel of een gedeelte van het lOOQ afstonden, directies van bedrij ven. die algemeen het op deze wijze ver zamelde bedrag verdubbelden, veehou ders. die gedurende 14 dagen een halve cent per ingeleverde kg melk afstonden, enz. Van het ingezamelde bedrag zal 15% voor de hulp aan de jeugd in eigen land worden besteed. 30% is bestemd voor kin derhulp in de overzeese gebiedsdelen. Hoe dit geld zal worden besteed maakt op het ogenblik nog een punt van overleg uit. De resterende 55%. die bestemd zijn voor hulp aan kinderen in het buiten land. worden grotendeels besteed om de tijdelijke opneming van kinderen uit het buitenland in ons land mogelijk te ma ken. Helaas zal het voor ons land niet mo gelijk zijn in den vervolge aan de inter nationale actie rechtstreek* met geld bij ie dragen. Ons land vraagt echter ook geen steun van het fonds, hoewel het door de oorlog zeer zwaar getroffen is en daar door voor internationale hulp in aanmer king zou komen. Nederland zal binnen de eigen grenzen en uit eigen middelen moeten trachten de bestaande nood voor Nederlandse kinderen te lenigen. Spr. deed daarom reeds thans een beroep op allen om in de toekomst steun te geven aan de acties voor hulp en bescherming van het Nederlandse kind. Belgen en de Luxemburgers ruim hun deel van de bloemenhulde. Som migen droegen. In de door honderd duizenden toeschouwers omzoomde St. Annastraat, bij de finale prachti ge bloemstukken mee. Nijmegen kon deze dag de vreem delingen b(jna niet allen herbergen. De stad leek 5n de middaguren wel etn klein metropol met straten en pleinen, die overstroomd waren door een cosmopolitische menigte. Er werd comform de traditie royaal met bloe men gestrooid. Geen man en geen vrouw werd daarbij vergeten, en ze ker ook niet de buitenlanders, die op getogen bleken over de geestdrift en hartelijkheid van de „Ofianders" Dt Engelsen bleven zonder uitvallers en wei-den luide toegejuicht. De No ren verloren op de laatste dag 1 man. wat hun dc groepsprijs kostte. De Zweden. Denen en Zwitsers bleven tot het laatst toe in de „running". Scherpslijperij. Kort geleden brachten wij het verhaal van de Figaro in Arne- muiden, die er last van had, dat zijn scheermessen 'plotseling bot werden. Men zocht er al lerlei mystieke krachten achter. Nu meldt „De Stem", dat twee Goese kappers naar Arnemui- den zijn gesneld om het wonder van de messen te onderzoeken Ze meenden, dat de verklaring eenvoudig was. Baas en knecht te Arnemuiden gebruikten ieder op hun eigen wijze de aanzet riem en de oliesteen en daar door gebeurde het, dat het scherp van de messen wel eens omviel. De beide Goese kappers lieten verzegelde en scherpge slepen messen achter, die ge bruikt mochten worden als de Arnemuidsemessen weer te kort zouden schieten. De verze gelde messen behoefden echter niet gebruikt te worden, want de Arnemuidse messen doen t weer! (Ingezonden mededeling) (Ingezonden mededeling) RECTIFICATIE. In de advertentie van de FA. ALBERT HEYN dd. 27/7 gelieve men te lezen inplaats van bij aan koop van 250 gram thee: by aan koop van 200 gram thee 250 gram Vanillesprits van 65 voor 48 ct. Door langdurige droogte watervoorraden beperkt I DE DIRECTIES DER WATERLEIDINGBEDRIJVEN OP WALCHEREN De Republikeinse premier. Moh. Hattu en de Republikeinse minister van financiën, dr. Maramis. worden 6 Augustus te New Delhi verwacht. Maandagmiddag a s. zal het nieuwe pelgrlmschip van de Kon. Rotterdamse Lloyd. dc .Blitar". ztjn eerste reis naar Batavia aanvaarden. BIJ Kon. besluit ls bepaald, dat het beheer van het ministerie van Binnen landse Zaken in verband met het ver blijf In het buitenland van dc minister van binnenlandse zaken a.l. mr. J. R. H. van Schalk van 24 Juli tot 15 Augustus ral worden waargenomen door de ,gni- nister van Justitie mr. Th. R. J. Wijers. Thomas Mann, de bekende Duitse auteur, die vrijwillig in ballingschap ging uit het Derde Rijk. zal een bezoek aan Nederland brengen «Ivoren? hij op 6 Aug. naar dc Ver. Staten zal terugkeren. consulaat-generaal te Sjanghai bezet om kracht bij te zetten aan bun eisen tot Drie Duitse arbeiders, die op weg, naar huis waren in een trein, die de ver binding onderhoudt tussen dc twee door Amerikaanse bezettingstroepen bezette steden Hcringon en Oocrsunl. zijn door Eieren worden goedkoper. Op de algemene ledenvergadering in de Vereniging van broederijen en pluimveefokbedrijven. die te Apel doorn is gehouden, heeft de inspec teur van Landbouw, ir. J. C. Tukker, gezegd te verwachten, dat de eierprijs binnen veertien dagen aanzienlijk zal dalen. Amerikaans admiraal op bezoek bij min. Schokking. Minister mr. W. F. Schokking ont ving Vrijdag de Amerikaanse admi raal Conolly, bevelhebber der Ameri kaanse strijdkrachten op de Atlanti sche Oceaan en in de Middellandse Zee. Dr. Herman Baruch, ambassa deur der V.S. begeleidde admiraal Co nolly. Bij de ontvangst op het departe ment waren dc staatssecretaris van Marine. H. C. W. Moorman en de be velhebber der zeestrijdkrachten en chef van de Marinestaf, jhr. E. J. van Holthe, aanwezig. Na dit bezoek, dat van korte duur was. hebben minister Schokking. ad miraal de Conolly en de hem bege leidende officieren geluncht ten hui ze van de ambassadeur. Amphibietanks op de Waddenzee in nood. In het Franekergat bij Zuid-Meep op de Friese Wadden zijn Vrijdag twee amphibietanks in nood geraakt Zij hadden zeven personen aan boord. Twee van hen konden niet zwem men. Het recherchevaartuig „Storm vogel" voer ter assistentie uit en trachtte de tanks naar Harlingen te slepen. De ..Stormvogel" nam de opvarenden van de tanks aan boord. De tanks werden gebruikt voor-het doen van onderzoekingen op de Wad denzee voor de Ned. Aardolie-Mij. Door de zware golfslag waren (le op varenden in moeilijkheden geraakt. Luchtbrug gaat verdwijnen Officieel is meegedeeld, dat de Westelijke autoriteiten in Duitsland met ingang van 1 Augustus de lucht brug naar Berlijn zullen inkrimpen. De installaties en een reserve van vliegtuigen zullen echter in gereed heid worden gehouden om zonodig de luchttransporten onmiddellijk te kun nen hervatten. Het besluit is genomen omdat de voorraden in Berlijn thans voldoende zijn. Voor de luchtbrug werkten in Ber lijn 10.000 Duitse arbeiders aan los sen en vervoer. Men vreest, dat zh dan het leger van de 194.000 geheel werklozen in West-Berltfn zullen ver groten. Koninklijke familie weer thuis. H.M. Koningin Jullalia, Z.K.H. Prins Bernhard en de prinsesjes Bea trix en Irene, die in het White City Stadion te Londen gedurende een week de National Horse Show heb ben bijgewoond, zfln Vrijdagavond om acht uur per vliegtuig op Soestcrberg teruggekeerd. Men begaf zich onmid dellijk naar het Paleis Soestdijk. De Koningin en de Prinssesjes had den 's middags nog 'n keer 't concours hippique bezocht, ditmaal in gezel schap van dc hertogin van Gloucester. Prins Bcmhard zich reeds eerder naar het concours begeven. Koelhuis te Middelburg onder de kap. IN SEPTEMBER PROEFDRAAIEN Vrijdagmorgen is op het koelhuis van de Coó.o. Veilingsvereniging Wal cheren te Middelburg met de bouw waarvan pas zes a zeven weken gele den beooimen werd, de kap geplaatst. Naar ivf} vernemen ligt het in de be doeling om reeds begin September te gaan proefdraaien en daarom wordt alles op alles gezet met het. resultaat,' dat het gebouw waarlijk als een pad destoel uit de grond van het veilings- terrein aan de Nieuwe Vlissingseweg verrijst Op S Augustus komt de isolateur. die de wenden zal bekleden. Men hoopt, dat er geen regen komt vóór het tijd stip. dat het dak dicht is. omdat de muren dan kurkdroog zijn. waardoor het werk wordt bespoedigd. Kort na de isolatie zal de installateur beginnen met de plaatsing van de koelinstallatie In September zal dan het eerste fruit worden gekoeld. Aanvankelijk lag het in de bedoe ling om reeds in de nieuwe gebouwen aan de Nieuwe Vlissingseweg, die eveneens in een zeer snel tempo zijn gebouwd, te gaan veilen alvorens het gehele complex gereed zou zijn. Dit brengt echter grote bezwaren met zich mede en het is dan ook niet waar schijnlijk. dat er geveild wordt vóór begin September. Hiermede zal men echter niet op de officiële opening van het complex wachten. De fustvoorra- den worden reëds geleidelijk in de nieuwe opslagruimten ondergebracht. Op het betreffende terrein zal ook de directeurswoning komen te staan. De bouw hiervan is thans aanbesteed en gegund-aan de aannemer, die ook de veilingsgebouwen' plaatst. Met de- ze bouw zal echter pas worden be gonnen, wanneer deze en dan met name het koelhuis vrijwel gereed zijn. De oude veilingsgebouwen bij 't station zijn nog steeds niet verkocht, doch onderhandelingen ztjn wel gaan de. Shirley Temple bij de zwemsters. Nog enkele weken en dan zal Vlis singen weer zjjn gasten uit Scarbo rough ontvangen. Zaterdag 20 Au gustus komen ze, met de Vlissingse mailboot over Folkestone; volgens de binnengekomen lijsten, zullen 't er 110 zijn. Voetballers, zwemmers, boksers, athleten, tennissers, tafel tennissers. enz. Jongens en meisjes, die hun krachten zullen meten met de Vltssingse sportjeugd, die oude kennismakingen zullen vernieuwen en nieuwe vriendschapsbanden zul len aanknopen. Natuurlijk komen er ook officials mee en we ontdekten het op de lh'st niemand minder dan Shirley Temple. Het beroemde filmmeisjc? Waarschijnlijk niet. Maar het is toch wel grappig, dat er bij die meisjes een zwemstertje is, dat deze beroemd geworden naam draagt. Het Vlissin gse „Scarborough-co- mité" heeft voor de tien dagen van 20 tot 30 Augustus een aantrekke lijk programma samengesteld: in de eerste plaats natuurlijk de sport wedstrijden. maar daarnaast ook vele andere attracties en excursies, een tocht naar België incluis. De Engelse gasten logeren weer bij Vlissingse families. D.w.z.: tachtig zijn althans op papier reeds onder dak gebracht. De laatste loodjes wegen nu eenmaal het zwaarst, maar de heer J. de Visser, die dit onderdeel voor zijn rekening heeft ;ecomen, vertrouwt dat hij ook voor e laatste dertig gastvrijheid zal vinden in de Vlissingse gezinnen, In elk geval beloven het weer grootse dagen te worden, juist als twee jaar geleden, toen het eerste bezoek van Scarborough aan Vlis singen zo'n groot succes werd. In andere plaatsen begint de belang stelling voor de sportuitwisseling wat te verflauwen; in Vlissingen is dat echter nog geenszins het ge val. De a.s. Scarborough-dagen zul len wederom bewijzen, dat de ban den tussen Vlissingen en de feeërie ke badplaats aan de kust van Yorkshire tot in lengte van dagen bestendigd kunnen blijven. 21-jarige jongeman bij het baden verdronken. Vrijdagavond omstreeks half zeven namen de gebroeders P en J. Bal kenende uit Kamperland na afloop van hun dagtaak een bad aan het strand. De 21-jarige J. Balkenende, die de zwemkunst niet voldoende machtig was, waagde zich hierbij wat te ver in zee met het gevolg, dat hij niet meer tegen de stroom op kon en verdronk. Nadat een tijdlang met een motorboot vergeefs naar hem was ge zocht vond men om ongeveer negen uur zijn lijk bij afgaand water aan de zeekant. De veren over de Westerschefde. Toestand van Pétain zorgelijk. De advocaat van ex-maarschalk Pe- tain verklaarde Vrijdag, dat de ge zondheidstoestand van Petain zeer slecht was en dat hij langzaam ver kwijnde. Volgens mr. Isorni waren Petains geestelijke vermogens „voor goed verdwenen". Hij zou niemand meer herkennen, niet meer lezen en urenlang in zijn leunstoel zitten. Ook zou hij niet meer in staat zijn te spreken. Marktberichten VEILING WALCHEREN. 29 Juli 1949. Appels: Madeleine» 29—39; id. huis houd I 21—27, id. huishoud I 5—15, id. fabriek 8—19, alles per kg. Perzikappels, huishoud II 12—23. id. fa- brick 23. Pruimen: Earley Laxton 23—72. Kas- pruimen 77. id. 3—9. Kersen: Klerken 42—44, Bessen: Rode bessen 40—75; Witte bes sen 25—40. Tomaten 23—59 per kg. Perziken IA 20. Id. II 6—9, ld. I 12—14, id. Ill 34. id. IV 1—2, alles per stuk. ^Peren: Oomskinderen huishoud II 13— ^Meloenen ananas 78—1.00, id. net 20— Druiven: Frankcnthalers 1.62—1.89. Kruisbessen: 1324: Frambozen 1.451.53. Groenten; Bloemkool IA 35—40. Bloem kool I 13—37. ld, II 6—16; Komkom mers IA 27, id. I 25—28, id. II 22—25. id. Ill 924; Dubb. Princcssen 19—31; Dop erwten 25—27; Snijbonen 2840; Wage naars 2—16; Capucijners 12—27; Saxa's 2—13; Pronkbonen 21—23; Postelein 4— 16; Rabarber 2—11; Sla 150—10: Andijvie 8—20; Bospeen 6—15: Boakroot 1—5; Rode kool 6—7; Savoye kool 6—8: Waspeen 4—7, alle per kg. bos of stuks. MINISTER ANTWOORDT OP VRAGEN Op vragen van het Eerste Kamer lid J. J. Kramer fArb.) betreffende de veren over de Westerschelde heeft de heer Spitzen, minister van verkeer en waterstaat, schriftelijk het volgen de geantwoord: Overeenkomsig de inhoud van de motie-Kramer is er van afgezien ge durende het jaar 1949 de veergelden op de veren over de Westerschelde weder in te voeren. De regering is voornemens haar standpunt ten aanzien van het heffen van veergelden na 1949 bij de indie ning van de ontwerp-begroting voor 1950 uiteen te zetten. De dienstregeling voor de veren over de Westerschelde, ingegaan 15 Mei 1949, is in de vroege aanvang van dit jaar opgesteld door Gedepu teerde Staten van Zeeland en daarna aan de minister van verkeer en wa terstaat ter goedkeuring voorgelegd. Er bestond zijnerzijds geen bezwaar tegen deze goedkeuring, welke daar om op 17 Februari 1949 werd ver leend. De miniser aanvaardt de verant woordelijkheid voor de goedkeuring van de nieuwe door Gedeputeerde Staten van Zeeland vastgestelde dienstregeling. Er kon geen verband bestaan tussen de opstelling en goed keuring van deze dienstregeling (voor en in Februari) en de aanvaarding van de bovengenoemde motie (Maart). Tram of bus op Schouwen? Binnenkort zal een rapport ver schijnen van het Economisch Techno- logisch Instituut voor Zeeland over de vervoerskwestie op Schouwen en Duiveland. Het gaat daarbij om de kwestie bus of tram en de bevolking van het eiland is sterk geïnteresseerd in de oplossing van dit probleem. De ze week heeft de directeur van het E.T.I., drs, M. Verburg, het probleem in een voordracht behandeld voor de vereniging van burgemeesters en se cretarissen op Schouwen en Duive land. Anderhalf jaar voor Zlerikzeese boekhouder. Vrijdag heeft de Arrondissements rechtbank tc Middelburg uitspraak gedaan in de zaak tegen N. B.. chcf- boekhouder te Zierikzce, aan wie valsheid in geschrifte ten laste was gelegd. B. die een bankinstelling tc Zierikzee voor ƒ50.000 benadeelde, werd veroordeeld tot 1 jaar en 6 maanden met aftrek. Geen poortersgeld in Zierikzee- Een snuffelaar in oude papieren heeft het gerucht verspreid, dat tij dens de eeuwfeesten in Zierikzee voor het betreden van de stad poor tersgeld geheven zou worden en dat ook in verschillende versierde stra ten aanslagen op de beurzen van de bezoekers beraamd werden. Het Eeuwfeest comité waardeert de fisca le scherpzinnigheid van deze geruch- tenverspreidcr maar verzoekt ons mede te delen, dat het gerucht volko men uit dc lucht is gegrepen. Sas van Gent krijgt een nieuw zwembad. De gemeenteraad van Sas van Gent heeft Donderdagavond besloten het gemeentebestuur te machtigen de aanleg van een nieuw zwembad aan te besteden Het plan daartoe werd ontworpen door ir. Wesselo. die was aangezocht door de K.N.Z.B. Er werd een kleine besnoeiing in aange bracht in die zin. dat een rij badhok jes komt te vervallen, waardoor de kosten van 160.000 tot 145.000 worden teruggebracht. De P.v.d.A. fractie stelde voor de gemeente zelf de exploitatie ter hand te doen nemen en vroeg bij voorbaat het bad enkele uren per dag voor ge mengd zwemmen open te stellen. Vervoer naar Zierikzee en op Schouwen. In verband met de te verwachten drukte bij het veer ZijpeAnna Ja- cobapolder als straks de eeuwfeesten tc Zierikzee worden gevierd, is voor dit veer een bijzondere dienstregeling opgesteld. Tot vier uur des middags zal een extraboot worden ingelegd, die auto's van A. J. polder naar Zijpe brengt en na vier uur brengt de boot auto's van Zijpe naar A. J. Polder. De capaciteit van het veer zal opge voerd worden tot circa 50 personen auto's per uur. Daar dit waarschijn lijk nog te weinig zal zijn wordt aan de automobilisten aangeraden zoveel mogelijk hun auto's te A. J. Polder te parkeren en per tram door te rei zen naar Zierikzee. Voor autobussen dient men zo mogelijk enige dagen vooruit plaats op het veer te reser veren. De tramdienst wordt zo nodig tot een driekwartiersdienst uitge breid. De laatste tram van Zierikzee zal te half twaalf vertrekken. Ook de busdiensten op Schouwen zullen extra vervoersmogelijkheden bieden. SLEEPBOOT GEZONKEN Het vaartuig dat vorige wedt Woensdag ter hoogte van Hoedekens- kerke is gezonken, blijkt geen jacht, doch de Belgische motorsleepboot „Olsé" te Berlijn. Donderdag is een bergingsvaartuig erin geslaagd de plaats te ontdekken waar het schip gezonken is. Vandaag zal getracht worden het tc lichten. Kort geledon hebben wij in ecu uitvoerig artikel de aandacht geves tigd op de betekenis van het kanaal Sluis—Brugge voor West Zeeuwsch Vlaanderen. Over dat kanaal en ook over het jaagpad langs dat kanaal bewoog zich voor 1940 elke zomer een toeris- ténstroom naar West-Zeeuwsch Vlaan deren en omgekeerd naar Brugge. Met verlangen ziet men daarom in Zeeuwsch Vlaanderen uit naar her stel van het verkeer over het jaag pad en ook naar het herstel van het kanaal. Dat kanaal is namelijk op Belgisch gebied nabij de gemeente Oostkcrke afgesloten doordat twee syphons, die vroeger onder het ka naal liepen, maar die tijdens de oor log werden verwoest, nu dwars door het kanaal gaan. Wanneer deze duikers hersteld wor den en er dus weer scheepvaart tus sen Zeeuwsch Vlaanderen en België mogelijk zou zijn. dan zou dit aan het vervoer van toeristen en ook aan het vervoer van vrachtgoed ten goedé komen. In verband met dit laatste wjjzen wtf op de goedkope afvoer van landbouw producten zoals bieten via het ka naal en op de aanvoer van bouwma terialen. Tenslotte zou via het kanaal regel matige aanvoer van vers water voor landbouwbedrijven mogelijk zijn. Dit zijn de Nederlandse belangen. Wij nemen aan, dat de Belgische daaraan geheel parallel lopen. Herstel van de duikers is voor dc grensstreek van veel betekenis en men is er aan beide zijden van de grens van overtuigd, dal de enkele millioenen francs, die de Belgische regering in dit herstel moet steken, stellig haar rente zullen opleveren. Jhr. de Casembroot lid van het Erecomlté „Jeugd van Nederland" De Commissaris 'der Koningin in Zeeland, jhr. mr. A. F. C. de Casem broot, heeft zitting genomen in liet Ere-comité. dat gevormd is voor de tentoonstelling „Jeugd van Neder land". H. M. de Koningin heeft van deze tentoonselling het béscherm- vrouweschap aanvaard. Z.K.H. Prins Bernhard het voorzitterschap van hot Ere-comitc. (Ingezonden mededeling). Bevordering der leerlingen. Vrijdagmiddag sloeg een belangrijk uur in het leven van de leerlingen, die de gemeentelijke dagschool voor de Nijver heid te Vlissingen bezoeken. Dat was het uur van de bevordering. De directeur der school, dc heer G. Wagenvoorde, reikte de rapporten uit en in een korte toespraak spoorde hij de jongens aan Sn de schooljaren zoveel mo gelijk kennis mee te nemen om daarvan later te profiteren. -e. aantal leerlingen kon met lof ver hoogd worden, onder wie zich bevond E, Smkt die de beste lijst van de gehele school had en daarom een boek als prijs ontvtng Wethouder W. Poppc spoorde de jon- e.ut aan tot ijver. Hij herinnerde aan et bezoek, dat de hoogste klasse van de Schoei IïecI gebracht aan de nijverheids- oncii-j wijstentoonstelling le Gent. Daar w.ven schitterende werkstukken te zien. België, a'aus spreker, is bezig op het ge bied van de nijverheid veel te berei ken Pasi worden de jongelui voortref felijk cj gt.'eid. opdat ze later veel in de maatschappij kunnen presteren. moet het ook bij ons zijn en daar om besloot spr. met de aansporing: doe je best! Hier V igt de lijst van de bevorderde leerlingen: Van 1ste naar de 2de klasse: Klasse IA: J. de Bree. P. de Bree. J. Castel. K. 1 Gruiter, J. J. v. Marion. H. Nieuw- rt, W. Ovaa. J. de Ridder (L.). H. C. Stroo. P. C. v. Tiggelen. allen te Vlis singen; J. A. Geervliet, A. Huibregtse te Middelburg; J. Jacobse en M. P. Koole te O. on W. Souburg; J. van Belzen te Ar nemuiden; A. j. Martens te 's-Heeten- hock. Niet bevorderd 4 leerlingen. Kiasse IB: A. Klopmeijer. A. A. Pol derman, P. M. v. Reems, C. J. de Klerk, C. Kloet, J. J. Bostelaar. K. de Kok en P. Lippens allen te Vlissingen; J. Velle- koop en W. J .v. Dalen te Middelburg; J. Mondeel (L.) te Goes: D. Karelse (L.) te Borssele; C, Siereveld te Arnemuiden; J. C. v. d. Zwaluw (L.) te Lewedorp. Nie'. bevorderd 3 leerlingen. Klasse IC: P. L. Bosselaar. F. de Koit. M. P. Loof. H. Pihl. R, de Ridder. J. i Sorge. allen te Vlissingen; H. M. Despt nois, A. J. Jobse. J. de Klerk. K. Leon- hart en R. J. B. Steutel. allen te Middel burg: W. J. Burrekers te O. en W. Sou burg; J. van Belzen te Arnemuiden; P. v. d. Lijke te Groede; L. Reijnierse (L.) te Koudekerke; C. Steyn te Domburg; A. Verduyn te Breskens. Niet bevorderd 2 leerlingen. Van 2de naar de 3de kjasse; Klasse 2A: A. Keersemaeckers, J. de Nooyer. L. C. Slooff. allen te Vlissingen: S. Kasse te en W. Souburg; I. Bakker te Nieuw- dorp; J. Ventcvogel cn P. Ventevogel te Arnemuiden: A. F. Vreeke te 's-Heeren- hoek; J. de Witte te Koudekerke. Niet be de Ridder. G. Gerritsen en I. Zijta (L.) allen te Vlissingen: J. Simpelaar en C. Delj te Middelburg; N. Schroevers te Ar nemuiden. Klasse 2C: A, Boer. H. de Jongh, C. Poppc. P. R. Schot. E. Sinke <L.). P. J. Wanst en H. v. Wezel, allen tc Vlissingen: J. J. Belle. J. Th. de Kam cn A. Wisse te O. en W. Souburg: P. Buljsé te Goes; D. Marijs te Breskens en I. A. Verschoor te Breskens; J. Menheere (L.) te Lewe dorp; P. v. Sluys te Mcliskerkc; J. B, Tax te Middelburg. Niet bevorderd 1 leer ling. Van 3de naar de 4de klasse: C. Gerrit- zen, A. Schuit. J. Stroo (L.) cn D. A. Marckelbach te Vlissingen; J. v. d. Bosse en J. C. v. d. Grijp te O. en W. Souburg; A. dc Buck, A. v. Leuverden en P. de Witte te Koudekerke: L. P. Almekinders te Borssele; W. Dekker (L.). D. Passe- kapelle; A. Krol te Breskens. Waarachter (L.) zijn met lof bevorderd. Veere RAADSVERGADERING. Maandagavond 1 Augustus te 7.30 uur zal de gemeenteraad van Vecre in ver gadering bijeenkomen. Vlissingen ALCOHOLISCHE WRAAK Woensdagnacht zag een agent van politie te Vlissingen in de Badhuis straat-een man-lopen, die in zeer dron ken toestand verkeerde. De agent wil de de man naar het politiebuieaa b: engeii. doch dit bleek moeilijk te gaan want de dronkaard kon bijna niet lopen. De agent zette daarop zim fiets tegen de muur om de man te kunnen ondersteunen. Toen hij een kwartier later zijn fiets wilde ophalen bleek deze verdwenen. Er word een onderzoek ingesteld en men ontdekte de andere dag het voertuig aan de Zeezi'de van de boulevardmuur bij de gevangentoren hangen. De dader word opgespoord en bleek de metgezel an de aionkaard te zijn. die de arrestatie op een afstand had zien gebeuren, en daarna uit wraak de fiets over dc boulevardmuur had geworpen. Geslaagd voor costumière de dames: J. Geense, A. v. d. Star. S. Niervink. T. Ventevogel. A. Geere. M. v. d. Berg. M. Verhage. N. Suurmond. C. v. Dijk. N. Klopmeijer. L. v. d. Kerkhoven. B. Teer- linck. B. Lestlng, L. Mes, B, Vermeijs, L. Splunder, G. v. d. Glesen, A. Louwcr- se. M. v. d. Meulen, C. Mommaas, allen te Vlissingen. Middelburg NIEUWE CURSISTEN AMBACHTSSCHOOL Voor het komende leerjaar hebben zich voor de eerste klasse van dc Ambachtsschool te Middelburg opge geven voor de afdeling timmeren 35 jongens, metselen 14. schilderen 14. electriciën 25, bankwerken 27 en auto techniek circa 25. VISMIJN VEERE. 29 Juli: Export garnalen 1200 kg 77— 131; Tong in 91 kg 10—36; Tong I 30 kg 45—65; Grote Tong 7? kg 100—163, alles per kg. Nagekomen advertentiën. Heden overleed in het Gasthuis te Middel burg', tot onze diepe droefheid, na een lang durig, doch geduldig gedragen Lgden. zacht en kalm, onze lieve Vrouw, Moeder, Be huwd- en Grootmoeder, CHRISTINA HENRIETTA DE VOS, geb, JENTING, in de leeftijd van 55 jaar. P. DE VOS. A. C DE VOS en Verloofde. W. J KUNST- DE VOS. A. KUNST en Kinderen. Middelburg, 29 Juli 1949 Seissingel 90. De teraardebestelling zal plaats vinden op Dinsdag 2 Augustus a.s., nam. 2 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1949 | | pagina 2