KAPPIE 7200 WANDELAARS BEGONNEN DE VIERDAAGSE BEVELANDSE RIJDERS WONNEN WALCHERSE DORPENRIT MAPLE LEAF en hei raadsel van de rozenhouten kisi Xy -HUfH kcutwyout-/ DE ONBEKENDE VOOGD KLANKEN uit de AETHER WOENSDAG 27 JULI 1949 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 5 Ondanks hitte slechts 44 uitvallers op de eerste dag. Opgewekte stemming. De eerste dag zijn 7204 deelnemers voor dc Vierdaagse gestart, ruim 500 meer dan het vorige jaar. Vooral de buitenlandse vertegenwoordiging is sterk toegenomen. Ondanks de hitte en de onbeschut te wegen van de Betuwe hebben de wandelaars zich uitstekend gehouden. Er waren 55-jarigen, die 's-morgens om 4 uur vertrokken en omstreeks het middaguur alweer in Nijmegen terug waren. In totaal telde men Dinsdag 44 uitvallers. Er heerste onderweg een zeer opge wekte stemming onder de deelnemers en men was getuige van een sportie ve krachtmeting tussen binnen- en buitenlanders, die in de beste harmo nie het parcours aflegden. Belgische soldaten, van de para chutisten-afdeling en de commando troepen, ongeveer 60 man sterk, toon den zich zeer enthousiast over de spontane hartelijkheid der bevolking en het fraaie landschap van Nijme- gens omgeving. De buitenlanders werden bij de binnenkomst te Nijme gen afgehaald door het kranige Bel gische muziekkorps, dat pittige mar sen te beste gaf. Opgewekt marcheerden de duizen den, begeleid door de Belgische mu ziek, over SlijkEwijk naar de oever van de Waal, om over de Waaldijk cn Waalbrug naar Nijmegen terug te keren. Duizenden toeschouwers ston den hier langs de wegen. Onze troe- Kanaaltocht van Willy Croes mislukt. Uitgeput door ruwe zee. IVilly Croes lieeft haar poging om het- Kanaal over te zwemmen Dinsdagavond om 10.30 uur moeten opgeven. Zij was toen bijna 14)4 uur onderweg en nog 3 rnjjl van Dover verwijderd. Zij werd aan boord van de motorboot „June Rose" naar Do ver gebracht, waar ze een heet bad nam en toen onmiddellijk naar bed ging. Ze was te uitgeput om iets over haar ervaringen te vertellen. Haar trainer, de kanaalzwemmer Tomme, zeide dat de weercondities gedurende driekwart van de over tocht zeer gunstig waren. Daarna raakte de zwemster vermoeid in ruw water en toen de deining op ongeveer 3 mijl van de Engelse kust hoog werd, kon ze het niet langer volhou den. Philip Mickman, de 18-jarige school jongen die Zondag jl. een poging waagde en 7 mijl voor Dover wegens ruwe zee moest opgeven, heeft over lange afstanden naast mevr. Croes gezwommen. VOETBAL Competitie-indeling K.N.V.B. 1949-'50 gehandhaafd. Het bestuur van de KNVB heeft besloten de eerste klasse indeling voor de competitie 1949-1950 te hand haven op zes maal tien elftallen. Be gin 1950 zal een bijzondere bondsver gadering worden gehouden waarop het competitie-vraagstuk in zijn vol le omvang zal worden besproken. TENNIS T enniskampioenschappen Zeeland. Het tournooi om de tenniskam pioenschappen van Zeeland werd dit jaar gespeeld in Temeuzen. Op 23 en 24 Juli gingen de finales, nadat de week tevoren de eerste ron den waren gespeeld. De belangstelling voor het tournooi was bevredigend en dank zij de bekwame leiding van ir. G. P. M. Dikötter, die de organisatie in handen had, kon er vlot gespeeld worden. Hier volgen de resultaten van de eindstrijd. Dames enkel: Mevr. Thomaes slaat mevr. Spaas 6—3, 6—1. Dames dubbel: Mevr. Thomaes en mevr. Spaas slaan mej. de Booy en mej. Baert 6—0, 61. Gemengd dubbel: Mevr. Thomaes—Hr. IJsebaert jr. slaan mevr. SpaasHr. Voorenkamp 2—6, 7—5, 6—3. Heren enkel: Jurry jr. slaat IJsebaert jr. 63, 6—1. Heren dubbel: IJsebaert jr. en Jurry jr. slaan de heren dc Bock en Voorenkamp 46. 61 en 60. Na afloop van de wedstrijden reik te de voorzitter van de tennisclub te Temeuzen. de heer J. M. Jurry Sr., de prijzen uit. KERKNIEUWS NED. HERV. KERK. Aangenomen naar Scheemda (toez.) C. A. Schenk te 's Heerenberg. GEREF. KERKEN. Beroepen te Anjum A. Keyzer te Zwartebroek; te Scharnegoutum J. d. Sluis tc Wijhe. Bedankt voor Kralingseveer cn voor Valkenburg (Z.H.) J. v. d. Mijc te Loenen a.d. Vecht. CHR. GEREF. KERK. Tweetal te Vlissingen Cand. A. J, J. v. d. Pol tc Nijmegen; cand. P. op den Velde te Wormcr. DS. C. VAN DER WAA. Ds, C. van der Waa. cm. pred. dér Ned. Herv. kerk die vroeger in Zeeland stond cn thans hulpprediker is te Etten N. Br. heeft zich od 1 Jan. 1949 voor één Jaar aan deze gemeente verbonden, waarvan dus thans ccn half jaar is verstreken. Ds. van der Waa deelde ons mede. dat nog nader zal worden beslist, wat hij na af loop van deze diensttijd zal doen. pen. vooral die van de marine en van de luchtstrijdkrachten, welke beide wapens het sterkst vertegenwoordigd zijn, maakten een goede indruk door hun gedisciplineerde en sportieve al lure. Ook de Kon. Marechaussée, de Rijkspolitie cn de verschillende ge meentelijke politiekorpsen, trokken de aandacht. De buitenlanders, Noren, Fransen. Engelsen, Belgen enz. hebben zich tot nu toe kranig gehouden en de onderlinge verstandhouding is per fect De energie, door sommige deelne mers aan de dag gelegd, is bewonde renswaardig. Zo kwam Maandag een jongeman van Texel naar Nijmegen gefietst. Hij was 's nachts om 2 uur vertrokken en kwam tegen 4 uur te Nijmegen bij het aanmeldingsbureau aan. Diezelfde avond fietste hij naar Arnhem en Dinsdagmorgen was hij weer op tijd aan de start in Nijme gen. Hij volbracht de eerste dagmars in uitstekende conditie. Dominé en journalist per kano over het Kanaal. Behalve Willy Croes-van Rijsel zijn nog twee Nederlanders bezig op vrij ongebruikelijke wijze van het vaste land naar Dover over te steken. Dinsdagmorgen om ongeveer kwart, voor zes zijn in de haven van Calais twee Maastrichtenaren, ds. Philip Meerburg cn de journalist Jan van der Linden, met hun tweepersoons kano gestart voor een tocht naar Do ver. Het is de bedoeling van beide kanovaarders om een aanval te doen op het record, dat voor deze route be staat. Dc twee Nederlandse kanovaarders zijn Dinsdagavond in Dover gearri veerd. 11V4 uur nadat ze uit Calais waren vertrokken. Al is de overtocht dus geslaagd, de poging om het re cord voor de kanaalovertocht por ka- na te verbeteren is niet gelukt. Dit record saat sinds 1927 met vijf uur op naam van een Fransman: het werd in 1938 geëvenaard door de Brit Whit- tingham. 13 „Hoe het nu ook allemaal zit. jij had de „Kraak" niet mo gen verlaten!" zei Kappic woedend te gen de meester. „Maar ik moest toch waarschuwen?" vroeg de meester. „Wat moest ik doen?'' „Je bent een klont!" zei Kappie. „Ik kan niets aan je overlaten"! „Een meningsver schil is gelijk ene gif slang", merkte de Ou de Chinees op, terwijl hij een lichte buiging maakte. „Sta mij toe U allen naar de tem pel van het Wijze Oog te brengen! De twee koelies hebben geen wijsheid en wellicht vinden zij niet wat zij wensen te vinden!" „Hmja", zei Kappic. „Hij heef: gciijK. jongs. We staan hier maar te praten en daarmee schieten we niets op! Ga direct naar de „Kraak" terug meester! Intussen naderden dc twee koe lies de tempel en ze merkten tot hun grote blijdschap, dat ze niet achtervolgd werden. „Nu die schat is van ons!" mompelde dc dikke Pong hijgend. •Ingezonden mededeling). Als overtollig maagzuur D doet te rug deinzen voor iedere hap eten dan is het ver met U gekomen. Want trage eters zijn gerede slachtoffers van allerlei kwalen. Daarom moet ge Rennies nemen. Niet als regelmatig te slikken medicijn, want dat is met Digestif Rennie niet nodig. Alleen maar bij zo'n aanval van brandend maagzuur, of als ge Iets eet. dat U wat zwaar op de maag ligt. 'n Won der, die uitwerking van een of twee Rennies, gewoon gesmolten op de tong. En nog lekker ook In te ne men zonder water of wat ook, altijd en overal, ongemerkt-, als gc maar zorgt steeds een paar Rennies bij de hand te hebben. Dames hebben ze in haar handtas heren in hun vest. zak. Een ideaal middel, waarmede eigenlijk alle klachten over brandend maagzuur tot het verleden zouden behoren, als iedereen zich maar bü Rennies hield Blijft gij in ieder geval niet achter. Üw apotheker en drogist hebben Rennies voorradig. Goede resultaten Hoe paradoxaal het ook moge klin ken. de Walcherse Dorpenrit, georga niseerd door de motorclub Schelde- gouwen is* een Bevelandse aangele genheid geworden. Immers werden de eerste vier plaatsen door rijders uit Zuid-Beveland bezet, hetgeen be wijst, dat men niet in bekende omge ving behoeft te rijden om goede re sultaten te boeken. Er is schitterend gereden. De win naar, de heer A. Gooyen uit Goes, wist zelfs zonder een enkel strafpunt aan de finish te komen. Hierna volg den drie rijders, die ieder één straf punt hadden. Het waren de heren P. Polderdijk uit Heinkenszand, J. Ki- vits uit Goes en dr. J. C. Arends uit Hansweert. die in dezelfde volgorde tweede, derde en vierde werden. Eerst de vijfde plaats kwam aan een rijder uit Walcheren, de heer K. Re delijkheid uit Middelburg met twee strafpunten. Aan de Walcherse rijders dus de taak. om bij de Zuid-Bevelandse Dor penrit op 3 September voor deze ne derlaag revanche te nemen. Enkele automibilisten. die voor het eerst aan een betrouwbaarheidsrit deelnamen, hadden het ongeluk, de controle te Vlissingen te missen, waardoor zij ondanks hun prima rijden een groot aantal strafpunten opliepen. De verder uitslagen waren: 6. S. Boone (5); 7. P. Castenmiller (5): 8. A. Schrijver (6); 9. Th. Briefjes (7); 10. R. v. d. Velde (8); 11. K. Jonge- pier (14): 12. A. v. d. Driestmr. Kurtz (14); 13. C. Bieleman (15); 14. P. v. d. Woestijne (15); 15. J Brood man (19); 16. J. van Haaften (20); 17. Maljers (21); 18. L. J. Maas (21): 19. Coolman (22); 20. J. van Dalen (23); 21. J. W. de Jonge (24); 22. A. de Pree (28); 23. Verburg (44)24. M. G. van Oosten (49); 25. J. C. Bouwens (72). De stand voor het kampioenschap is nu: 1. K. Redelijkheid 22; 2. S. Boone 52; 3. R. v. d. Velde 8—2; 4. P. Cas tenmiller 183; 5. Dr. J. C. Arends 18—3: 6. A. v. d. Driest 14—2; 7. C. Helder 22—2; 3. F. Leynse 23—2: 9. J. W. de Jonge 272; 10. C. Dieleman 47—3; 11. P. Polderdijk 49—2; 12. Th. Briefjes 59'2: 13. A. Gooyen 132—3; 14. J. Kivits 136—3. Begin Augustus vertrek van de B.F.O.-delegatle. Het secretariaat van de B.F.O. heeft medegedeeld, de Negara-resp Daerahhoofden telegrafisch er van in kennis zijn gesteld, dat het vertrek per vliegtuig van het vliegveld Ke- maioran (bij Batavia) naar de Ronde Tafel-conferentie te Den Haag is vastgesteld op 6, 7, 8 en 9 Augustus a.s. (Ingezonden mededeling) Alleen.verkooo «oor Nederlend E G. BOUWER', Hendel,.ereenlgmg Am.lerdem.Z. Tyfoons teisteren China en Japan. De geallieerde bezettingsautoriteiten te Tokio hebben maatregelen genomen tegen de tweede grote tyfoon binnen 24 uur, die Woensdagochtend in Zuid Japan verwacht wordt. Deze nieuwe tyfoon, die een windsnelheid heeft van 110 km per uur. is Dinsdagochtend ten Noord-Oosten van Iwosjima gesig naleerd. Zijn voorganger ging aan het Japanse vasteland voorbij nadat hij zware verwoestingen op het eiland Okinawa had aangericht. Daarna trof deze tyfoon hel Chine se vasteland, waar zijn staart bijna 24 uur lang het dichtbevolkte Shanghai teisterde en daar de ergste overstro mingen sinds 15 jaar veroorzaakte. Volgens het Sjanghaise „Dagblad der Bevrijding" werden 20 personen ge dood door vallend gesteente cn elec- trische stroom, terwijl 200.000 dakloos werden. Door kortsluiting ontstonden 3 branden. Verzoek om repatriëring van 300 O.V.W-ers. In verband met het feit. dat een aan tal oorlogsvrijwilligers niet is opgenomen in het demobilisatie-schema, heeft het dagelijks bestuur van het thuisfront „Band Nederland-Indonesië", dat dit aan tal op ongeveer 300 schat, een telegram gericht tot de minister van c^rlog met het verzoek alsnog te tracht en de repatri ëring van deze groep O.V.W.-ers moge lijk te maken. De Stucadoorstaking in Den Haag. Dezer dagen is een aantal stuca- doörs, leden en oud-leden van de bij de E.V.C. aangesloten algemene (lan- delijke) bond van werkers in de bouwnijverheid (A.B.W.B.) te Den Haag in vergadering bijeen geweest. Besloten werd de samenwerking m?t de A.B.W B. geheel te verbreken en over te gaan tot het stichten van een voorlopige Haagse federatie van bouw vakarbeiders. 380 van de 436 Haagse stucadoors zijn op het ogenblik aan het werk. Zij zijn met hun patroons tot een accoord gekomen. Elke week storten zij ech ter tien gulden van hun loon in d? ondersteuningskas van de stakers. Volgens een verklaring van Zaterdag j.l. blijven de werkende stucadoors het „goede recht" van de stucadoors- staking volhouden. FEUILLETON door MARY BURCHELL Hij was niet donker en niet blond. Maar daarop lette Norma nauwelijks, evenmin als het bij haar op kwam zijn leeftijd te schatten. Wat haar direct opviel was zijn goed-gevormd asce tisch gelaat, de trotse houding van zijn hoofd en zijn handen. Terwijl Norma geboeid toekeek, sloeg hij een bladzij de van zijn boek om. En het gebaar van de smalle, krachtige mooie hand was een toonbeeld van gracieuze ze kerheid. Ze was er zo in verdiept dat ze daar waarschijnlijk nog geruime tijd zou hebben gestaan, maar öf ze maak te enig gerucht, öf haar aanwezigheid werd hem op een andere wijze bewust. In ieder geval hief hij op dat ogen blik het hoofd op. De beweging was rustig, zoals al zijn bewegingen. Maar toen hij haar aankeek en Norma de blik van die mooie koude ogen op zich gevestigd wist, gevoelde ze iets als een electrische schok door zich heengaan. Tot op dat ogenblik had ze niet aan de kleur van zijn haar ge dacht. Nu wist ze echter dat ze zich al tijd het beeld van haar voogd voor dc geest zou kunnen halen louter door aan dat koude, intense blauw van zyn Ogen te denken. Als hij al verbaasd was haar daar bij de deur naar hem te zien staren, clan toonde hij dat niet. Hij strekte eenvoudig zijn hand naar haar uit en sprak: „Kom eens hier, mijn kind, en laat ik je eens bekijken". HOOFDSTUK II. Norma kwam stralend van warmte, kleur en leven op hem toe: de man in de stoel vatte haar hand en keek haar aan. ,,lk'. ben Norma", legde ze bij kans ademloos uit. „Ja. natuurlijk". Zijn koele toon scheen te beduiden dat ze moeilijk iemand anders kon wezen en dat daar om haar opmerking nogal overbodig en dwaas was. Ze bloosde licht, onder zijn critische blik en hij sprak kalm: „Je bent een mooi meisje, daar ben ik blij om. Ik kan geen lelijke dingen of lelijke mensen om me heen verdra gen". Dit was zo'n merkwaardige op merking voor een voogd bij een eerste kennismaking, dat ze dieper bloosde en een beetje verlegen zei: „Ik. ik ben blij dat u me knap vindt!" „Niet knap." Hij verwierp dat woord met een verachtelijke trek van zijn mooie smalle mond. „Warmte en klein zijn niet knap. Je bent mooi en het zal mijn taak zijn en voor te zorgen dat die schoonheid wordt ontwikkeld. Het is maar goed dat Janet is gestorven. Ze zou je ho peloos hebben verknoeid." Tante Janet had een vlieg kunnen zijn. zo weinig scheen haar leven of haar dood hem te interesseren. Norma had haar tante weinig ge kend en had geen reden met genegen heid aan haar te denken. Maar ze was toch de naaste bloedverwante van de ze merkwaardige man geweest. Hoe kon zijn oordeel over haar dan zo hard zijn"? „Hield u niet van tante Janet?" vroeg ze eerbiedig. „Neen zei de half-broer van tante Janet zonder blikken of blozen. „Ik kon haar niet uitstaan. Een volkomen overbodig schepsel!" Hiermede was t ante Janet zo volle dig afgedaan, dat Norma weer in ver bijsterd stilzwijgen verviel. Haar voogd lachte cynisch. „Hoezo? Hield jij van haar?" „Ik kende haar niet goed", zei Nor- ma langzaam. „Ik geloof niet, dat ze veel belang in me stelde. Maar zij vertegenwoordigdeik bedoel, ik behoorde bij haar, voor zover ik bij iemand behoorde". „Maar je zag haar haast nooit?" „Neen, zelden". Toen stond hij op en ze zag dat hij lang was, net zoals ze had gedacht, en hoewel hij merkwaardig gracieus was voor een man, was hij toch een do minerende figuur. Hij nam haar ronde kinnetje losjes in zijn vingers, wend' de haar gezichtje naar het licht er bestudeerde haar zo koeltjes alsof ze slechts een schilderij was. Een ogen blik slaagde ze erin zijn koude, goed keurende blik te doorstaan. Toen sleog ze haar ogen neer cn bloosde opnieuw. „Ja", zei hij, terwijl hij haar los liet. Janet is altijd een domme vrouw geweest Net iets voor haar om een voogdij slechts zuiver theoretisch op te vatten, geen acht te slaan op het feit. dat haar pupil bijzonder mooi is en daar noch plezier, noch profijt uit te halen". „Zc zc wenste die voogdij hele maal niet", legde Norma onthutst uit. „En liet ze je dat merken?" „O. ze zei het nooit met zoveel woorden!" „Ze gaf je alleen het gevoel dat je ongewenst was". „Het zal wel niet gemakkelijk zijn om opgescheept te worden met ander mans kinderen". En toen vroeg zc zich af of hij er misschien net zo over dacht. Onver hoeds begon haar lip te trillen en ze hield haar ogen neergeslagen, omdat ze met dezelfde tegenzin en afkeer van het voogdijschap in zijn ogen wil de lezen als ze bij wijlen in tante Ja net's gezicht had gezien. Toen voelde ze. o wonder, zijn hand op haar hoofd, die zekere, gracieuze aanraking, die karakteristiek was voor Justin Yorke; hij zei: „Wel. mijn kind. ik hoop dat jc nooit weer het gevoel zult hebben, onge wenst te zijn". (Wordt vervolgd). Batavia Rotterdam met Engels emigrantenschip. De Stoomvaart Mij. „Nederland" cn de Kon. Rotterdamse Lloyd delen mode, dat ter voorziening in een lijdelijk tekort, aan reisgelegenheid van Batavia naar Neder land door hen gezamenlijk gecharterd is de passagiersaccomodatle van hot s.s. „Asturias" voor een reis van Batavia naar Rotterdam. Dit schip van 22.000 brt„ voor de zorJog varende in de dienst van de Royal Mail Lines op Zutd-Amcrika. is thans ingericht voer het vervoer van emi granten naar Australië en vaart voor rekening van het Engelse ministry of transport. Het schip kan circa 1540 pas sagiers vervoeren, waarvan ruim 1100 in hutten voor 2. 4. 6 en 8 personen. Het vertrek van Batavia ia vastgesteld op omstreeks 10 September a.s.. de rels- duur van Batavia naar Rotterdam be draagt. onvoorziene omstandigheden voor behouden. 24 dagen. Weer groenten naar Duitsland. Het bedrijfsschap voor groenten en fruit deelt mee, dat de export van groente naar Duitsland Woensdag on der dezelfde voorwaarden voortgang kan vinden. Aan de veilingen wordt speciaal doorgegeven, dat de tomaten nader order vrij geveild mogen worden. 75-jarige Fransman won ballon-race. Zondag Is zoals wij reeds ge meld hebben een lange afstand bal lonwedstrijd gehouden, waarbij de ballons over Zeeland zijn gekomen. Winnaar is geworden de 75-jarige Fransman Cormier, die wereldre cordhouder is en die doorvoer tot een punt fen Z.W. van Gent. Vlak bij Gent landde eveneens de Neder landse ballonvaarder C. de Vos. Amsterdamse Beurs 24 Juli 23 Juli 87", 107 98% 108% 110 148% 149 173-, 174»'« 138 189!, 258% 260% 293 292 231% 232% 300% 304% 129% 133% 150';, 151 Nederland 1948 (3%) dito 1947 (3%) 3 dito 1937 3 Dollar-lening 1947 2% Invesleringscert. 3 Nederland 196264 Nederland 196264 Nederland N.W.S. 2% Spaarc. a f 100 2% Indië 1937 A 3 Grootboek 1946 3 Ned. Ind. Hand. B Ned. Handelmij. AKU Bergh's Jurgens Calvé-Delft Centrale Suiker Kon. Ned. Hoogovens Unilever Ned. Kabelfabriek Philips Wilton Feyenoord Blliton Kon. Petrol. Mij. Amsterdam Rubb. H.A. Lijn Kon. Paketvaart Ned. Scheepv. Unie Rotterdamse Lloyd Stv. Mij. Nederland Handelsver. A'dam Deli Batavia Mij. Deli Mij. Anaconda Bethlehem Steel General Motor Kennecot Shell Union Baltimore Sdw. Miss K-T. Sow. New York Centr. Spw. Pennsylvania slechts een enkele verkoper tegenover stond, gingen de koersen over de gehele linie iets omhoog. Bepaald stimulerende berichten, die aanleiding tot de vastere stemming konden geven, waren er niet. De technische positie van de markt blijft derhalve vrij sterk. De koersstijging was met name het geval voor Kon. Olie. die tot 305 wist op te lopen, na eergisteren nog de 300 te hebben benaderd. Do af faire was echter zeer gering cn het hoofdfonds was slechts aan geringe fluctuaties onderhevig, zodat meren deels. ook in dc andere hoeken, op het hoogste punt de markt verlaten werd. 160% 153 126% 144% 27% Scheepvaartberlchten. Vlissingen aangekomen 25 Juli: Tyne- bank v. Yarmouth. Gepass. naar Antwerpen: 25 Juli Arendskerk v. Hamburg. 26 Juli Neptu- nus v. Rotterdam naar Gent. Gepasseerd van Antwerpen: 25 Juli A laty n. Rotterdam; Berend N. n. Rotter dam; 26 Juli: Haagse wind n. Abö. Tukn n. Barnholm (Van Gent): Car.ana n. Rot terdam: Fortuna n. Christinaham. ZON EN MAAN. 28 Juli 1949. Zon: op 4.54 onder 20.37 Maan: op 8.03 onder 22.10 SCHEEPVAART DOOR HET KANAAL VAN ZUID-DEVELAND. van Dljke; Nieuwe Zorg, Mtt Rijcquart: 8. Heljboer; Amitel 9, Akkermans, allen naar Amsterdam: Clsalpina 4, Gründler; Trio. Jacobs, beiden naar Dordrecht; Christina, de Koning, nnar Vijfhulzen: Elisabeth, den Boer, naar Delft; Nazalrc, dc Hans. naar Bridle; Louise, rlc Beul, naar Veesscn; Machiensteen 23. Visser, n. Dulvendrecht; Indus, Schot, naar VJaar- dtngen; Leendert Plctcr, van Groezen, naar Rotterdam: Rijn Schelde 16, de Roeck; Rijn Schelde 18, Boor; Bertus, Hout; Valbelln, Rapln; Waldcnburg, Cours; Edelweiss 4. Hartman; Linge, Thecnaart; Schauenburc, Renscn; Dlavolczza, Fort- mann; Spontint, Jasper; Gltirnlsch. Olie slagers; Süntis. Berllng; Gerschnlalp, Frledmann; Plz Kesch. Versteeg: Express 109, Trlmborg: Express 37. Bcckmans; Viola. Nel; Viator. KrootjcR, allen naar Basel; Fort dc France. Hietbrlnk; Helena 2. Joost en; Clajo. Pik; Catharlna 1. Tecue; Comptolr 5. v. d. GoJJn. allen n. Straats burg: Thelebrug 7. dc Wilde; Fluvinle 28. Fromrn; Panama, v. d. Brocek; Slad Til burg, den Engelsman: Stad Brugge. Mcr- tens: Fluvialc 20. Rijcquart; Sahara, Schott. Florentinus. Scgeis; Marie, dc Meijer: Lucia, Hooglander: Joseph, Vcr- uBudts: Maria. Bal: Peetere; Hunte, Durinck; Salf 3, Cop; Grimbergen, de Stobbeldrc: Stad Brussel, Van Cautcren: SB 8, d. WJele. allen naar Duitsland: Gulllaumc, Verheijen: Johanna. Boer; Hollandla. de Wold: Kemps. Mallenijer; Simone. Dho- ge; Luctor. van IJscIdiJk; Stad Amster dam 1. Merrclanr; Cormoren. Beekmans; Ibis. v. d. Putten; Georges. Coclez; Rijn Schelde 10. Verbagen; Rhcinunion 5. v. Strijdonck; Mariëtte. van Cauwenbergh; Adriana. Ruitenberg; Rio, Ruitenberg; Rokka, Rosen brand; René. Schijvens; 't Nieuw leper, Camermans: Augusta, v. Hoywegen: Voor den Tijd. Kornet: Alba tros. de Waal: Roverede, Thanhauser: Ewijk, Hoezee; Antonin, Looyschelder; Cisalpina 5, Krebser: Express 32. v. d. Vlies: Groenstar. v. d. Have; Poseidon 3. Specht: Neska 7. Voorschuur; Maria. Joosten; Ferdinand, de Coen; René, Loo- nen; Irene, van Zandvliet; Telegraaf 16. Hoek; Rietwijk, de Bruin: Fraternitc 9. de Haack; Gimia, Goedgezelschap; Avia- teur. Olieslagers; Basel. Nouwen; Die trich, Welbedacht; Wilholmina, Weps; Transport 78. Bos; Beatrix. Haringa; Am- stel 4, v. d. Veen: Presto, Schram; Gui nea, Blokland, Lucia, Stoop; Scholdozonen de Koning: Aljea. de Landsheer; Pierre Francois, dc Landsheer: Middelburg, de Snoo; Edelweiss 5, van Steen; St. Anto- nius. v. d. Berge; Dilles. van Duyncn; Florida, Landa: Faro, de Roo; Joma, van Meel; Arolla, Spier: Valeriana. Peters; Syra, Bonnes; Zephir, Kint; Helvetia. Pruyn Heido Haller. Scholten; Zeelands Luister 2. Dane: Wiljo, van Wijngaarden; Negore. Sommelcttc; Navexmotor 7. Ma res: Alpian 2. Schürrcr; Wtema. Belstra: Anna Alida, Blom: Speranza, Jul; Elisa beth. van Ec. allen naar België. DONDERDAG. Sir Malcom Sargent dirigeert het Londens Symphonle Orkest cn dc alt Kathleen Ferrier zingt. Daarom Is het de moeite waard te luisteren naar het concert, dat over Hilversum II wordt gegeven, waarin worden uitgevoerd vier ernstige liederen van Brahms en het bekende Symphonlsche werk van Respighi „De fonteinen van Rome" (H. II 21.15). In de serie Beroemde Con certen speelt Yehudi Menuhin het con cert voor viool en orkest nr. 1 n D van Paganini. (H. 1 23,16). Hilversum I: 7, 8, 13, 19, 20 en 23 Nws: 9.05 Hef. Utrechts Stcd. Orkest; 10 Mar cel Moyse, fluit; II De Zonnebloem; 12.33 Het Promenade orkest o.I.v. Bene dict SiJbermnn: 14 Een programma van bekende Ouverturen; 15 Sextet Jonny Kroon; 15.30 Leids Studenten Zangkoor; 16.45 San Francisco Symphonle Orkest 0.1.v. Pierre Monteux; 18.30 Ned. Strljd- kr.; 19.15 Nederlandse organisten spelen eigen werken; 21.20 Symphonle-orkest o. 1.v. Arturo Toacaninl; 22.35 In Cimbalis Bene Sonantibus-orkest; 23.15 Beroemde concerten. Hilversum II: 7. 8. 13. 18. 20 en 23 Nws; 8.55 Korte gesprekken van vrouw tot vrouw: 10.15 Arbeidsvitaminen: 12.38 Fred Wolfers bespeelt het orgel van het Tu- sehinski Theater tc Amsterdam: 14.15 So listenprogramma: 15 Voor zieken en ge zonden; 17 Reizen en trekken: 17.30 Ethel Smith bespeelt baar Hammondorgel en Reginald Dixon, bioscooporgel: 18.30 Flit sen van het Johann Strauss feest te Wee- nen: 19.10 Melodieën van toen en nu: 20.15 Cabaretprogramma: 21.15 Het Lon dens Symphonic orkest o.I.v. Sir Malcom; 22.25 De Engelse harpvirluoos Carl Ames. Brussel-Vlaams (322 m.): 7. 8. 9. 13. LOS. 19. 22 en 22.55 Nieuws; 19.50 Radio- feuilleton; 20 Verzoekprogr.: 21.30 Fanta sie op werken van Tsjaikofsky. bcw. Ur- bach; 22.13 Moderne kamermuziek. Brussel-Frans (481 m.): 7. 8. 13. 19.45, 22 en 22.35 Nieuw.--. 14 Werken van Mo zart; 20 Hoorspelen; 21.45 Walsen van Schleelngcr. Engeland-Home Service (343 m.): 8. 13, 21 en 23 Nieuws; 13.20 BBC Schots Variété orkest; 15 Hoorspel; 21.15 Cause rie. Engeland-Light Program (1500 cn 262 m.): 9. 19. 22 en 23.56 Nieuws; 18.30 Con cert; 20.30 Verzoekprogr. Vlissingen Terneuzen Hansweert Zierikzee HOOG WATER U.+NAP U.4-NAP LAAG WATER 3.36 4.06 4.33 5.15 2.29 2.46 2.49 1.68 15.50 16.23 17.05 17.29 2.21 2.38 2.39 1.32 u.—NAP 9.42 1.92 10.20 2.12 11.01 2.27 10.23 1.40 -NAP 22.21 2.30 22.59 2.59 23.40 2.66 22.58 1.78

Provinciale Zeeuwse Courant | 1949 | | pagina 5