N NIEUWS UIT ZEELAND Verspilgeen water fV Plouvier heeft DE Schoenen 'W DRENKELING VOOR MICROFOON SLACHTINGEN ZONDER KEURING OP SCHOUWEN-DUIVELAND WALC EiEREN .SNIPPERS jT-genda 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT WOENSDAG 27 JULI W9 De Minister zal trachten het aantal ontheffingen te verminderen. Te kort aan personeel. Desttfds heeft het lid van de Twee de Kamer, de heer Stokvis (C.P.N.) vraegen gesteld over het verlenen van ontheffing van enige bepalingen van de Vlceskeuringswet op Schouwen- Duiveland me( uitzondering van de gemeente Zierikzee. De heer Stokvis etoogde daarbij, dat als gevolg hier van veelvuldig hulsslachtingen van varkens voorkomen zonder dat van keuring sprake is. Ook wees hij daar bij op de z.i zorgwekkende omvang van de rundveetuberculeuse in Zeeland en de mogelijkheid van besmetting van varkens met baccillen, welke zich in de melk van de tuberculeuze koeien zou bevinden. In dit verband wees de vragensteller op soortgelijke besmettingen, welke in de gemeenten Almkerk in Noord-Brabant zijn gesig naleerd. Tenslotte vroeg de heer Stokvis te bevorderen, dat bedoelde ontheffingen worden ingetrokken of althans niet opnieuw verleend. ANTWOORD VAN DE MINISTER Mede namens minister Mansholt. heeft minister Joekes thans op deze vragen geantwoord. Hij erkent net gevaar, dat voor de volkgezondheid gelegen ls in het nuttigen van onge keurd vlees en de noodzakelijkheid van doorvoering van de keuringen door het gehele land. Getracht zal worden voor het sei zoen 1949.1950 de keuring van huis. slachtingen op Schouwen.Duiveland door te voeren. Reeds geruime tijd wordt hef aantal ontheffingen van de verplichte keuring van huis. lachtlngcn systematisch verminderd. De mate, waarin zulks kan geschie den, hangt af van het aantal beschik. Nederlands schip in Rode Zee aan de grond. Volgens een Uoyds-bericht uit Aden is het 7.244 ton metende Neder landse stoomschip „Lekkc-rkerk" bij het eiland Perim in de Rode Zee aan de grond gelopen. In een der ruimen staat meer dan twee voet water. De andere ruimen zijn droog. De Lekkerkerk was onderweg van Calcutta naar Rotterdam. Het 7.951 ton metende Nederlandse stoomschip ..Aagtekerk" en het ber gingsvaartuig „Protector" zijn op weg om het gestrande schip assistentie tc verlenen. Rapport enquête-commissie een best-seller. Dc belangstelling voor de geschie denis van "t regeringsbeleid geduren de de oorlogsjax-en is dermate groot gebleken, dat van het eerste deel de derde druk bijna uitverkocht is. Van het tweede deel is op het ogenblik geen enkel exemplaar beschikbaar. Is van het eerste rapport geen her druk mogelijk, 't tweede is thans wel in herdruk. Shaw vierde zijn 93e verjaardag. Bernhard Shaw, de bekende toneel schrijver, vierde Dinsdag zijn 93-ste verjaardag als gevangene in eigen huis. A. B. S. die een hekel aan verjaar dagen heeft, weigerde zeer beslist in terviews toe te staan aan de drom men journalisten en persfotografen, die zijn ehuis belegerden ..Hij kan geen bezoek brengen aan zijn vriend en biograaf de heer Win sten. die iets verder heuvelaf woont en een chocoladetaart voor hem heeft", aldus verklaarde Shaw's se cretaris. „Daarom heeft hij de dag maar doorgebracht met het lezen van feitcitaties, die hij van heinde en ver ontvangen heeft". „Tot dusver ontving hij echter geen enkele geluk wens uit Rusland", zo zeide de secre taris. Een „gezinsstrand" in Scheveningen. Op voorstel van de commissie voor de «irandverordeningen met mede werking van de Mij. Zeebad Scheve ningen hebben B. en W. van 's Gra- vennage besloten tot het nemen van een proef tot het aanwijzen van een gedeelte van het Scheveningse strand als „gezinsstrand". Op alt strand zal speciaal gelegenheid zijn voor het spelen van kinderene onder toezicht van hun familie, voor het vertoeven van ouderen, enz. Het gezinsstrand zal niet worden afgebakend, doch slechts worden aangeduid met enke le borden, die deze naam vermelden. Men hoopt, dat het publiek er toe zal medewerken het gezinsstrand aan zijn bestemming te doen beantwoorden. bare hulpkeurmeesters. Cursussen tot opleiding worden regelmatig ge- organiseerd, zodat <''k jaar een vr|j groot aantal gediplomeerde hulp- Keurmeesters beschikbaar komt. Het uiteindelijk doel is alle huissLachtin. gen onder keuring te brengen. Thans zijn weer de ontheffingen voor 24 gemeenten in ons land in getrokken, sinds de opstelling van het kaartje voor het'seizoen 1948-1949 een snellere voortgang op de weg naar keuring van alle husslachtingen is niet mogelijk ten gevolge van net feit. dat vele gemeentebesturen blij ven vasthouden aan keuring van nuis slachtingen op de boerderij, waardoor meer personeel moet worden aange steld clan nodig zou zijn bij gecentra liseerde keuring van de huisslachun- gen. Er zjjn geen rechtsmiddelen om i ae gemeenten tc dwingen de huis- slacntingen gecentraliseerd te keu ren. Bestolen invalide door onbekende schadeloos gesteld. t „Dat was een verrassing", aldus de 69*jarige W. G. uit de Vinken- dwarsstraat te Rotterdam toen hij Maandagochtend jl. op het stad huis in het bezit werd gesteld van een spaarbankboekje waarin een bedrag van 230 gulden stond genoteerd. In het begin van de vo rige week werd aan de2e dove in valide man dit bedrag, dat be stemd was voor een gehoorappa raat en zo mogelijk voor een inva- iidewagen ontstolen. ..Het spijt mij, dat de gever on bekend is, maar hij kan er van verzekerd zijn, dat ik hieraan al tijd dankbaar zal terugdenken. Ik wist niet. waarvoor ik op het stadhuis moest komen, maar toen ik hoorde, dat een onbekende mij volledig schadeloos had gesteld, was ik zo ontroerd, dat ik niet wist wat ik zeggen moest". G. werkte op zijn 60ste jaar nog steeds in de haven bij het lossen van dc ertsboten, totdat een val- tlngezonden mededeling). Door langdurige droogte watervoorraden beperkt! DE DIRECTIES DER WATERLEIDINGBEDRIJVEN OP WALCHEREN IEÜWS in een O T E D O P Burgemeester d'Ailly heeft aan de laad van Amsterdam een nota doen toe komen over dc raadsvergadering, waarin dc communisten de orde verstoorden. Hierin geeft hij uiteenzetting van het voorgevallene en van de wijze, waarop het reglement van orde is toegepast. Volgens radio-Moskou heeft de Sow- jetregcring een nota aan Jocgo-£I»vië ge zonden. waarin zij verklaart, dat vele Sowjetrusslschc burgers in Joego-Slavië zijn gearresteerd en reeds vele maanden zonder tc rijn berecht gevangen gehou den worden. Will Kopf, dc zoon van de minister president van de Westduits* staat Neder- Saksen. is naar de Sowjet-zóne gevlucht, omdat hij ervan overtuigd was. dat het m West-Duitsland gevoerde beleid de verkwanseling en verdeling van Duits land tot gevolg zou hebben. Het Franse kabinet heeft Dinsdag ccn eind gemaakt aan dc crisis, welke het gevolg was van de goedkeuring door de minister van arbeid. Daniël Mayer, van v.icantie-toeslagen. Het kabinet bereikte overeenstemming over déze kwestie. FILMS VAN DE WEEK „Pauline in gevaar'; (Perils of Pauline) met Betty Hutton, John Lund, Billy Dc- wolfe en Will. Demarest; regie: George Marshall. De dagen van de stomme film herleven in de kleurenfilm, die Alhambra, Vhssin- gen. deze week vertoont. In die tijd. toen de roomtaartensmjjterlj een van de grootste attracties van het witte doek was. genoten de bioseoopgangers van se riefilms. waarin zekere Pearl White de heldin was. Zij doorstond in deze ver- volg-drama's vreselijke gevaren: sleepte onder aan "n vliegtuig mede. was ge vangen in de klauwen van een gorilla, werd op de spoorrails gebonden en an dere akeligheden meer. doch werd altijd weer op 't nippertje gered, 't Is amusant dit alles nog eens te beleven, ook al zijn de liefdesavonturen van Pearl minder interessant. „Opstand in Colorado" met Roy Rogers. De geliefde cowboyacteur, die boven dien aardig kan zingen, Roy Rogers, speelt de hoofdrol in de film, die Luxor, Vlissmgen, deze week draait en waarin een flinke dosis spanning voor de lief hebbers is verwerkt. Officiële publicaties. DRANKWET. Verzoek om vergunning verlof B. B. en W. van Middelburg brengen ter openbare kennis, dat bij hen is ingeko men een verzoek van J. S. Bakker te Middelburg om een verlof B ingevolge de Drankwet voor het pand Nieuwstraat 19 te Middelburg. Binnen twee weken na heden kan ieder tegen het verlenen van het bovenom schreven verlof schriftelijk bezwaren bij hen inbrengen. Middelburg, 18 Juli 1949. VERORDENING HUISNUMMERIXG. B. en W. van Middelburg brengen ter algemene kennis, dat de door de Raad in zijn vergadering van 27 Juni 1949 vastge stelde ..Verordening op de huisnumme ring en het aanbrengen van straatnaam borden en andere borden" door Gedepu teerde Staten is ontvangen blijkens hun bericht van ontvangst van 11 Juli 1949. en dat deze Verordening gedurende drie maand evnrooeenio-aaarawgKjphyy:Ad maanden voor een ieder ter secretarie is ter lezing gelegd. Middelburg, 19 Juli 1949. HINDERWET. Verzoek om vergunning. B. en W, van Middleburg brengen ter openbare kennis, dat ter Gemeente-secre tarie ter inzage ligt een verzoek met bij lagen van N.V. Petroleum Maatschappij „Sinfina" om vergunning tot het uitbrei den van een benzine-installatie op perceel Kanaalweg te Middelburg. Op 5 Augustus a.s„ des v.m. 11 uur. zal gelegenheid bestaan om bezwaren te gen inwilliging van dit verzoek in te brengen en oeze mondeling en schriftelijk toe te lichten. Zowel de verzoeker, als zij. die be zwaren hebben, kunnen gedurende drie dagen, vóór het bovengemeld tijdstip, ter secretarie der ger.iecrte kennis ne men vah de terzake ingekomen schrift- Middelburg, 22 Juli 1949. VOORBEREIDING HERZIENING PLAN VAN UITBREIDING EN BEBOUtt INGSVOORSCHR1FTEN. De Burgen ec'er van Vlissingen. gelet op art. 36, 4c lid. der Woningwèt. brengt ter openbare k.nnis. dat door de Raad der gemeente Vlissingen in zijn vergade ring van 21 Juli i?49. onder nr. 7 overeen komstig art. 36. 4e lid, der Woningwet, is behaald. dat een herziening van het plan uitoreiding met bijbehorende be- bouwlngsvoorsrhriften wordt voorbereid. Vlissingen, 22 Juli 1949. DISTRIBUTIEKRING WALCHEREN. VrRPLAATSING AGENTSCHAP OOST- EN WEST-SOUBURG. De Directeur van de Distributiekring Walcheren maakt bekend, dat met in gang van 2 Augustus a.s. dc gewone ztt- '.'n^en van de reizend agent zullen plaats vinden op het Gemeentehuis, ingang ach terzijde, Gemeente-ontvanger. Het parkeerterrein te Goes. In de Dinsdagavond gehouden ver gadering van de Goese gemeenteraad werd tot plv. gemeente-secretaris be ëdigd, de heer J. J. Huissoon. Beslo ten werd de subsidie aan de V.V.V. en Zuid Beveland van 180 tot 300 te verhogen. Bij de rondvraag kwamen de persberichten inzake het afwijzend advies van de commissie voor open bare werken van G. S. t.a.v. de aan leg van het parkeerterrein en het in dustrieterrein. Het gemeentebestuur heeft hierover nog geen oficiele be richten. doch zal zeker niet nalaten zich tegen een dergelijk advies te ver zetten. De vismijn te Breskens. De vismijn te Breskens is thans voorzien van een electrisch mijntoe- stel. Het is met enige plechtigheid in gebruik genomen en men acht het een grote verbetering. Burgemeester Eekhout, die de vis sers en handelaren toesprak vertelde een en ander uit de geschiedenis van de Breskense vismijn. Hij hoopt, dat spoedig een ïieuw gebouw voor de vismijn zou verrijzen, opdat ook de huisvesting zou voldoen aan de eisen van de tijd. Het toestel werd na deze toespraak in werking gesteld en burgemeester Eekhout deed de eerste koop. Daarna werd het apparaat overge dragen aan de mijnmeester, de heer I. Klaassen. De abuizen, die bij het oude systeem van afslaan onvermij delijk waren, zullen nu tot het verle den behoren. Hydrophoor bij Zierikzee in gebruik gesteld. De commissaris der Koningin in Zeeland, jhr. mr. A. F. C. de Casem- broot heeft Dinsdagmiddag in tegen woordigheid van talrijke autoriteiten en belangstellenden uit geheel Schou wen en Duiveland de nieuwe hydro- phoor-installatie in werking gesteld van de N.V. Waterleiding Maatschap pij Schouwen en Duiveland. Door het in gebruik nemen van deze installatie komt er een einde aan de watermi- sève in bepaalde streken van het eiland. Na de in gebruikstelling maakte 't gezelschap een tocht naar het verbe terde pompstation te Haamstede en tenslotte werd thee gedronken in „De Schouwse Boer". De weg Ovezande VGravenpolder. Door Gedeputeerd? Staten is tot schatter van de. voor de voorgeno men wegverbetering in Nisse en 's-Gravenpolder (weg Ovezande— 's-Gravenpolder). benodigde gronden, enz., benoemd de heer S A. N. van Oeveren, burgemeester van Wol- phaartsdijk, terwijl in een door dc gemeentebesturen van beide gemeen ten te houden vergadering van de gezamenlijke eigenaren, een tweede schatter zal worden aangewezen. Beiaardconcert te Veere; De Goese beiaardier, de heer W. L. Harthoom zal Zaterdag een beiaard concert geven te Veere. Het programma luidt:: 1. Ie Preiudium, M. van den Gheyn; 2. Andante Cantabile, Jef Denijn; 3. Koninginnelied, Hullebroeck; 4. Spel- dewerksterslied. Hullebroeck; 5. Ave Maria. Jef Denijn; 6. Preludium en Fuga, B. J. Franssen; 7. 2-stemmige Feestzang in 't jaar 1948, Otto Lies (Goes); 8. Gavotte, W. de Fesch (18e siècle); 9. Fragmenten uit „Martha" opera van Flotow; 10. Volksliederen. Grote belangstelling voor sterrit Zierikzee. Men verwacht grote deelname aan de internationale sterrit. die op 6 Augustus te Zierikzee wordt georga niseerd door de motorclub Sparta. Zelfs van een der ministeries is om inschrijvingsformulieren gevraagd. Ook uit het buitenland worden een aan^sl deelnemers verwacht. Aan de rit is een fraaie herinneringsplaquet te verbonden. Het inschrijfgeld be draagt 3.50, voor passagiers of duo- rijders 1.50 p.p. Deze dingen mee naar een prachtige collectie prijzen die aan de finish te winnen zijn. De finish is geopend van 16 uur tot 18 uur. Om 19.30 vindt de prijsuitreiking plaats in het hotel Huis van Nassau, waar tevens de finish is. (Ingezonden mededeling). Burgerlijke Stand ARNEMUIDEN. Bevallen: M. Marijsvan Belzen, d.; C. J. de TroijeJoosse. d.: G. van Belzen de Nooijer. d.; J. M. Sehroeversde Rid der. z.: J. de Ridder—Meulmeester. d. Ondertrouwd: C- Dekkers, 21 j. en N. Schuit, 17 j.; J. de Noojjer. 25 j. en M. van Belzen. 23 j. Overleden: J. de Ridder. 63 j., weduwn. van J. de Nooijer; C. Molhoek. 79 j.. we duwe van J. Meulmeester. Marktberichten VEILING „WALCHEREN". Van 25 Juli 1949. Aardappelen, bonken 7.307,90; grote 7.30—7.70; drielingen 4.10; kriel 3.20; Bintjes 6.10—6.70; Pruimen fabriek 24— 37: Early Laxton 39—67; Ruth Gerstetter 4245; Oranjepruim 1635; Appels Yl- low Transp. standaard 28— 38; Huishoud 1 30—36; idem II 18—27; fabriek 11—34; Kruisbessen 1832: Bessen Prolifix 73— 77; Ro-ie bessen 34: Frambozen 84—145 Tomaten 52—63: Aardbeien 102, alles per kg Perziken IA 28 idem I 18—19; idem II 12—14; id°m III 8—9; idem IV 4—5; Me loenen Oranje ananas 90; Netmeloen 46— 97, alles per stuk; Kersen, Klerken 28— 43; Zure morellen 55; Druiven Franken- thaler 182190; Peren, Oomskinderen Huishoud II 36, alles per kg.; Bloemkool I 941; idem II 614; Komkommers IA 23—26; idem I 16—25; Idem II 16—24; idem III 1420. alles per stuk; Augurken 23; Dubbele Princessen 4156; Snijbonen 24—56: Wagenaars 28—42: Rentegevers 51; Saxa's 2550, alles per kg,; Bospeen 5— 16: Boskroten 16. beiden per bos; Kro ten 37; Postelein 1227; Rabarber 23— 27; Spitskool 57; Rode kool 6—9, alles ?er kg; Savoyekool 6. per kg; Sla 1.50— per stuk: Stoofsla 10; Andijvie 512, Uien 7—9, alles per kg. VISMIJN VEERE. i Juli. Export garnalen 1143 kg 78 85 kg 416; kleine schol 22 kg 1415; Tong III 148 kg 6—17; Tong I 13 kg 52; Grote tong 27 kg 124—162; Visiever 5 kg 134—142; Kreeft 1 kg 250; ongesorteerde vis 8 kg 9, alles per kg. Middelburg MOTORINVASIE Zaterdagmiddag om twee uur zal 't motorgeronk op de Middelburgse Dam niet van de lucht zijn. Om die tijd ar riveren namelijk bijna 200 motorrij ders, waarvan de helft Belgen, om de Jubileumfeesten van Scheldegouwen als gast mee te maken. Het zal onge twijfeld een hele drukte zijn. Maar nog drukker belooft het te worden als Zondagmiddag om twee uur enkele honderden motorrijders en automobilisten van de Dam zullen starten voor de Dijkgaten-Knobelrit. Het belooft een imposant schouwspel te worden, waarvoor zeer zeker de nodige belangstelling zal bestaan. Uit alle delen van ons land zullen de motorrijders komen opdagen. Zelfs kwamen er inschrijvingen binnen uit Zaandam en Leeuwarden, zodat de jubilerende vereniging niet over ge- breek aan belangstelling heeft te kla gen. KEES HUYBREGTS NAAR TUBBERGEN Kees Huybregts zal het jubileum van zijn vereniging niet meemaken. Hij zal Zaterdag deelnemen aan de internationale motorraces op het cir cuit van Tubbergen. Misschien bezorgt hij echter zijn club -wel een extra jubileum-verras- sing door een fikse overwinning te behalen. BIJ VEROORZAAKTE AUTO-ONGEVAL Toen de automobilist J. H. uit Middel burg Dinsdag met zijn wagen op weg was van Middelburg naar Koudekerke. kreeg hij plotseling een bij in zijn ogen. waardoor hem een ogenblik het zicht werd ontnomen. Dit had tot gevolg, dat de auto naar de berm reed en daar over de kop sloeg. De heer H_ kwam er goed af, hij liep slechts enige geringe kneu zingen op. De auto werd beschadigd. OPENLUCHTCONCERT Het programma, dat a.s. Vrijdag door het Middelburgs Muziekkorps op het Molenwater uitgevoerd zal worden, bevat enige graag gehoorde oude be kenden, o.a. de ouverture van de opera Martha van Von Flotow. Har ten en Bloemen van Czibülka, In een Kloostertuin van Ketèlbey. Verder wordt een merkwaardig nieuw num mer ten gehore gebracht, nl. Colonel Bogey on Parade, een marsfantasie van K. J. Alford. Indien het concert a.s. Vrijdag we gens slecht weer niet zou kunnen doorgaan, zal het geruime tijd uitge steld moeten worden; daar het we gens vacantie in de bouwvakken e.d. voorlopig niet mogelijk zal zijn. een uitvoering te geven. WEDVLUCHT. Zaterdag hield de vereniging van postduivenhouders „De Telegraaf" te Middelburg een wedvlucht met jonge duiven van Vilvoorde (België) uit. afstand pl.m. 86 km. De lossing had plaats te 12.45 uur met N.W. wind. Ie prijsduif 14.09.36. Snelheid 1045.15 m. p. min. De eerste 10 prijswinnaars waren: W. Daane, Middelburg 1; M. Bliek, Veere 2; A. J. Koeijers, St. Laurens 3. 4 en 5; C. Pouwer. Veere 6 en 9; A, Steketee, Souburg 7; S. Kodde. Veere 8 en A. G. Minneloo, Veere 10e prijs. Zelfde wedvlucht met oude duiven. Aankomst le duif 14.06.21 uur. Snel heid 1072.27 m. per min. De eerste tien prijswinnaars waren: C. Pouwer, Veere 1 en 3: Daalhuizen. Middelburg 2 en 4; H. Vader. St. Laurens 5 en 12; H. A. Polvliet. Middelburg 6; W. v. Belzen, Middelburg 7; E. G. H. Graaf- huis. Middelburg 8; A. J. Koeyers, St. Laurens 9 en 11 en H. Hendriks, Middelburg 10e prijs. Vlissingen VLISSINGS MANNENKOOR D.O.U. Het Vlissdngs Mannenkoor D.O.U. heeft drie concerten voor liefdadige doeleinden gegeven nl. op 14 Juli in het Ziekenhuis Bethesda, 17 Juli in het Sf. Joseph-zlekenhuis beide te Vlissingen en 21 Juli in het Huis van Bewaring in Middelburg. Uitgevoerd werden werken van W. F. Kools, Franz Schubert, Isr. Olman, Jacob Hamel. Clemens Non Papa, Josquin des Préz en H. J. den Hertog. SPRINGTOREN Op het Vlissingse strand is thans een begin gemaakt met dc montage van de springtoren. Het zal dus niet lang meer duren, dat <3e toren gereed js. DE RUYTERSCHOOL TE VLISSINGEN Eindexamen leerling-scheepswerk tuig-kundige. Klasse B. M. II A. Ge slaagd voor .getuigschrift B.M. C. Adriaanse.N. Adriaanse, H. van Dam, W. van Dam, F. J. Hilligehek- ken, J. M. W. Hoebert. J. Inderwisch, •J. H. Jentink. H. Kamlade, J v. d. i Klok, F. Krabben, J. J. Labijt, J. Moorman. J. G A. Munter. Th. E. Mutsaars, L. J. Pool, L Roest, T. v. d. Schaaf. Scheidema, M. H. Vroon. Geslaagd voor getuigschrift A. M. E. Blommaert J. Meulekamp, H. Mulder, H. E. Mulder, C. Varekamp, A Vinke. Afgewezen 1 candidaat. Klasse B.M. II B. Geslaagd voor ge tuigschrift B.M.: X. W. Appelman, F. v. d. Berg, P. J Bemsen, P de Bie, G Braham, L. F. v. d. Ende, H. J. Fikkert, R Gra- vesteijn, P. J, v. d. Hell, B. Jansen, K. Neijmerjer, L. E. Oppel, W. E. Roelofsen, W. F. Seegers, A. C. van Speijk, J. P. Vóórhaar, D. F. v. v. d. Wateren, J. E. Weidema, H v. d. Wijngaard. Geslaagd voor getuigschrift A.M.: J. T. Knopper, J. Straalman. Afge wezen geen. Klasse B.M. II C. Geslaagd voor getuigschrift B.M.: J. B. H. Beltkenutte, L. van Brakel, J. A. M. Gemke, J. Harders, S. Heij- koop, C. Hijmans, J. H. de Jonge. A. de Klejjn, A .H. Koelma, R. Koppe- nol, C. J. Krug, C. v. h. Maalpad, P. Nieuwburg, A. J. A. Riemens, A. C Schoenmaker, W. F. Verhoeff, H. van Vliet, J. Vorenkamp, A, J, v. d. Vorst, M. G. W. Wiessnei', H. Wijn- maaien. Geslaagd voor getuigschrift A. M.: R. H. Hamilton, H. W. M. van Roy, Afgewezen geen. VLISSINGSE ZWEMSUCCESSEN. Zondag werd te Brugge de jaar lijkse zwemwedstrijd Damme—Brug ge gehouden. Voor deze wedstrijd over een af. stand van 4% km. hadden 2 dames en 17 heren ingeschreven. Bij de he ren startten 3 leden van de Vlissing se zwem- en poloclub „De Zeehond", n.l. C. Wagenaar, S. Ventevogel en C. Verbeek, terwijl Nederland verder vertegenwoordigd was door van Daatselaar van A.Z.C. 1870 Amster dam en mej. Annie Veldhuizen van „De Robben", Hilversum Bij de dames won Annie Veld huizen in de zeer goede tijd van 1 uur 5 min. 22.1 sec., voor mej. Dan- heux. Bij de heren vrije slag won M v. Daatselaar na een spannende strijd met de Belg J. Reynders, in de tijd van 1 uur 3 min. 45 sec. De Vlissin- gers Verbeek. Wagenaar en Vente vogel eindigden resp. als 8e. 9e en 10. wat geen slecht resultaat is, Middenstandsexamens. ALGEMENE HANDELSKENNIS TE MIDDELBURG. Op de eerste dag van het deze week te Middelburg te houden Midden standsexamen Algemene Handelsken nis slaagden de volgende personen: A. A. van Aertsen, mej. C. Barends, H. P. A. Bil. A. Birkhoff, allen te Goes. Mej. A. Almekinders en mej. D. van Baaien, Heinkenszand. M. Bal- jeu en P. J. Contant. Souburg. C. Bal kenende. Kapelle. Mej. J. P. Batse- laere, Sluis. J. Bonnewei, Breskens. J. F. Boone, Hoofdplaat. H. P. Bosch man. J. J. de Buck, P. Buter, F. J. Despinois, allen Vlissingen. A. Braam, 's Heer Arendskerke, G. Braam, 's Heer Abtskerke. J. Brouwer, Veere. Mej. B. M. Christiaanse. Koudekerke. C. M. Clement, Kamperland. C. Cor- bijn en W. Dekker. Vrouwenpolder. J. P. Cornells. Groede. Mej. D. W. Corstanje, J. de Lange, Middelburg. C. Daane. Wemeldinge D. van Dam me. Wolfaartsdijk. C. Dekker, Seroos- kerke (W.). J. Dekker en L. A. Dek ker, Westkapelle. Er werden acht candidaten afgewezen. Export van rode bessen Sinds vorige week worden via de veilingen te Kapelle en Goes vrij be hoorlijke kwanta rode bessen naar Frankrijk en Zwitserland geëxpor teerd. De bessen in aardbeienmand jes verpakt, worden met speciale koel wagens van de Ned. Spoorwegen naar de plaats van bestemming vervoerd. Vanuit Kapelle werd tot op heden ca. 60 a 70 ton verzonden en via de vei ling Goes 20 a 30 ton. daar de beste lange afstandzwem mers van Nederland en België aan de start verschenen. Uitslag1 M. v. Daatselaar, Am sterdam l~~u. 3 min. 45 sec.; 2. J. Reynders. Antwerpen, 1 u 3 min. 47 sec.; 3. E. Reynders, Antwerpen, 1 u. 8 min. 11 sec.; 4. R. Guilini, Brug ge, 1 u. 12 min. 56 sec.; 8 C. Ver beek, De Zeehond, Vlissingen, 1 u. 18 min. 18 sec.; 9. C. Wagenaar, De Zeehond, Vlissingen, 1 u. 19 min. 10 sec.; 10. S Ventevogel, Dc Zcehoncl, Vlissingen, 1 u. 20 min. 01 sec. O.- en W.-Souburg WIELRIJDER AANGEREDEN. Op de Nieuwe Vlissingseweg tc Souburg werd de wielrijder -M. M. uit" Middel burg. die plotseling de weg overstak, aangereden door een auto. die uit de richting Vlissingen kwam en die hij niet had opgemerkt. M. werd op de grond ge worpen en werd aan hel hoofd gewond. Westkapelle GEEN KINDEREN IN HET STENEN KAMP. Doordat een groot aantal arbeiders mo menteel in het Stenen Kamp te Westka pelle is ondergebracht, is er geen plaats voor de kinderen uit de grote steden, die om gezondheidsredenen tijdelijk naar Westkapelle zouden komen. De kinderen zullen thans elders hun vacantie door brengen, CONCERT. Begunstigd door schitterend zomerweer gaf de muziekver. ..C.K.K." te Westkapel le Maandagavond een concert op de uit kijkpost boven het Oorlogsmuseum. De belangstelling was zeer groot. Koudekerke UITSTAPJE OUDEN VAN DAGEN De ouden van dagen uit Koudeker ke hebben deze.r dagen een uitstapje gemaakt naar de oesterputten Ie Yer- seke. Bij hun terugkeer werden zij opgewacht door de muziekvereniging „Voorwaarts". Zij besloten de gezel lige dag met een ronddansje. Nieuw- en St. Joosland GESLAAGDE BRANDWEEROEFENING. Te Nieuw- en Sint Joosland brak Dins dagnacht brand uit. Bij de molen waren er dikke rookwolken te zien en twee vlammen zetten de omgeving in een zee van licht. Gelukkig liep alles met een sisser af. want het bleek slechts een oefe ning. Stroo van gedorst koalzaad diende als brandplaats. Het vuur wa sspoedig ge blust, maar zoals begrijpelijk was er veel volk op de baan, want de sirenes hadden velen opgeschrikt. Voor het examen ter verkrijging van het practijkdiploma boekhouden van de Ned. Associatie voor Practijkexamens slaagden de heren B. H. Vader te Vlis singen en M. Lous te Souburg. Geslaagd voor Engelse handelscorres pondentie mej. W. M. Stofkoper te Vlis singen. Realistische reportage van rampenoefening te Vlissingen. De reportage, welke de N.C.R.V, Maandagavond om tien minuten voor tien de aether in zond, heeft sterk de aandachf getrokken van het luiste rende publiek. Het was dan ook geen gewone reportage, doch de luister aars werden meegevoerd naar Vlis singen. waar Zaterdag een overigens van te voren aangekondigde scheeps ramp plaats vond.. Onder de schipbreukelingen, die over boord sprongen bevond zich ook de reporfage-.reporter Peter Koen, die als „slachtoffer" zijn indrukken aan de luisteraars wilde vertellen. De technische staf van de N.R.U. had daartoe inmiddels de nodige voorbe reidende maatregelen getroffen. Vrij clicht bij het schip dreef op kurken in het water een microfoon, die van tevoren waterdicht was gemaakt. Via een kabel was deze microfoon verbonden met een „zendertje", dat in een boot een dertig meter verderop dreef. De reporter had nogal moeite om gekleed met zwemvest de drij vende microfoon te bereiken. Hg werd aanvankelijk door de stroming een flink eind uit de richting gedreven. Maar ten langen leste kon hij toch zijn bijna levensechte reportage be ginnen. Zwemmend vertelde hij in de microfoon over zijn ervaringen. In middels waren., reddingsploegen van Rodê Kruis én - E.H.B.O. bezig de drenkeling uit het zilte nat te vissen, waarbij de opgelopen „verwondingen" op een label aan de kleding stonden aangegeven. Ook Peter Koen werd fered en op een draagbaar naar dc ichtbijzijnde hulpverbandplaat-s ver voerd. Hier verleenden Rode Kruis- ambulances eerste hulp. Ook foen vertelde de N.C.R.V-reporter, liggend op een draagbaar wat er met hem gebeurde. Deze zeer realistische ra dioreportage was voor ons land een geheel nieuwe vondst. Wel waren er reeds eerder interessante reportages met nieuwe mogelijkheden op ander terrein b.v. uit de mijnen, uit een vliegtuig en uit een gondel van een ballon. MIDDELBURG. Woensdag Kunstmuseum. Van Don- gen-tentoonstelJing. 9.30—12.30. 1.30— 5,30 uur; Bogardzaat: Jaarvergade ring Coöperatie „De Broederband", 8 uur. Donderdag Kunstmuseum: Van Dor.- gen-tentoonstelling, 9.3012.30, 1.30 —5.30 cn 7—9.30 uur. VLISSINGEN. Woensdag: Alhambra: Pauline in gevaar, 7. 9; Luxor: Opstand in Colorado, 8. Donderdag: Bioscopen: /.ia Woensdag. Bovenzaal Muller Badhuisstraat: Le denvergadering „Onze Vloot", 8.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1949 | | pagina 2