PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Een flinke Hollandse vrouw! Inpoldering van de Braakman D£ BILT MINISTER LEENDE HET 00R AAN WENSEN UIT DE KAMER BEVIN KANT ZICH TEGEN „KLEVERIGE ZAKENPOLITIEK" Zeeuwsch-Vlaanderen kan niet wachten VOORSPELT: '192e Jaargang - No. 178 Directie: F. van de Velde en F. B. den Boer. Adj. W. de Pagter. Hoofdred.: G. Ballintijn. Pl.verv.: W. Leertouwer en H. A. Bosshardt. ABONNEMENTSPRIJS 32 ct. per week; f 3.90 p. kw.; fr. p. p. f 4.15 per kw. Losse nummers 10 cent. WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, 3RESXENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Vrijdag 22 Juli 1949 Ingez. mededelingen dubbel tarief. Kleine advertenties (max. 8 regels) van 1—5 regels f 1-—. iedere regel meer 20 cent. „Brieven of adres Bureau van dit blad" 25 cent meer. Giro nr. 359300 P.Z.C., Middelburg. Bur. Vlissingen Walstr. 58-60. tel. 2355. 3 lijnen (b.g.g. 2357) - M'burg Londense Kaai 29. tel. 2077 en 2924 - Goes: L. Vorststr. 55. tel. 2475 (bg.g. 2228) - Oostburg: Pr. Mauritsstr. 12. tel. 102 - Temeuzen: Brouwerjjstr. 2 - Zierikzee: N. Bogardstr. C 16(k_teK_26^ HET PROCES-LAGES. Trijntje Stam verloor door Lages haar man en al haar bezittingen Prof. Cohen over de Joden-deportaties. In een modieuze citroen.gele mantel met een zwart hoedje betrad Don. derdagmorgen een jonge donkere vrouw met bruine ogen de rechtszaal van het Amsterdams Bijzonder Gerechtshof. Zij was de 31.jarige Trijntje Stam. weduwe van de landbouwer D. de Boer, die op 11 October 1944 in zijn boerderij in de schemer met twee andere illegale werkers werd ge fusilleerd. De boerderij was een opslagplaats van „gedropte" wapenen, die echter vlak voor de huiszoeking alle waren weggebracht. De vrouw verloor op die avond met haar man haar hele bezit. Slechts mocht zy behouden haar baby van een half jaar en een kind t an 2 jaar, want nadat Lages en consorten op het erf waren neergestreken, de man gefusilleerd hadden, de boerderij in der haast van de meest waardevolle inboedel hadden ontdaan en daarna in vlammen hadden doen opgaan, stond zij als machteloze vrouw op de rokende puinhopen van wat een uur tevoren nog haar welvarend geweest. boerenerf was geweest. Trijntje Stam was de eerste getui ge, die op deze derde dag van het proces tegen de voormalige chef van de Amsterdamse Sichei-neitspolizei. Kriminalrat Willy Lages. werd ge hoord. Naarmate het proces vordert stijgt blijkbaar de publieke belang stelling. Deze morgen was de tribune eivol. „De moffen onderwierpen ons aan een kruisverhoor", vertelde de vrouw, „ze wilden weten waar de munitie was. Mijn man bleef ontkennen dat te weten, maar het hielp niet. Ze stuur den mij naar buiten. Lages sprak me daar aan en vroeg hoe oud mijn kin deren waren. Toen twijfelde hij even en stuurde mij bits weg. Ondertussen waren ze de boel naar buiten aan het slepen. Alles wat ze gebruiken kon den, namen ze mee: 't vee, de in maak, de auto's, het fornuis, de sieraden, enkele meubelen, kleren en daarna staken ze het huis in brand". „Hebt U er nooit iets van terugge zien?" „Niets". „Hebben ze U een bewijs van in beslagneming verstrekt?" „Neen, ik heb niets gekregen." „Waarom denkt U, dat Lages U liet gaan?" „Ik geloof voor de kinderen. Als ik die niet had gehad, dan hadden ze mij misschien ook gefusilleerd." „Wat is er toen verder gebeurd? Hebt U toen nog ruzie gemaakt met een van die Duitsers?" „Ja, ik durfde op dat moment alles. Ik rammelde er een door elkaar en heb hem uitgescholden." „Wat hebt U dan geèegd „Ik vroeg of dat nou hun doel was. Of ze met moorden, plunderen, ste len en brandstichting de oorlog wil den winnen." „Hebt U uw man toen nog gezien? „Ja, ik vond hem met de twee an deren dood op de grond". „Was hij doodgeschoten?" „Ja, ik zag een grote wond in zijn hals". „Trad Lages behoorlijk tegen u op?" „Hij behandelde me met minach ting". „Hoe sprak hij tot u?" „U weet wel, president, precies zo als alleen een mof dat doen kan". Achter de getuige zat Lages in het verdachtenbankje. Hij knipperde bij die opmerking met z'n ogen, terwijl een lichte glimlach om zijn lippen speelde. President van Hamel pauseerde een moment, keek de vrouw voor het ge- tuigenhek door zijn brilleglazen aan en besloot toen het verhoor met de vol gende zin, die hij niet zonder zichtba re ontroering wist te beëindigen: „U zult bij het Hof de indruk nalaten van een verduiveld flinke, Hollandse vrouw". DE JODEN-DEPORTATIES. De 66-jarige prof. dr. David Co- hen, ex-voorzitter van de Joodse Raad. legde verklaringen af over voor het merendeel nu overbekende maatregelen van de Jodendeporta ties, Prof Cohen beschreef Lages als een onbarmhartig mens, die met de te deporteren joden geen enkel me dedogen had. Getuige Aus der Fünten ontkende ooit geweten te hebben, dat de joden hun dood tegemoet gingen. Lages ver klaarde de deportaties met de bewe ring, dat in deze oorlogstijd de Duit sers de vrees koesterden, dat Joden vrijlopende vijanden konden beteke nen en dat zij daarom op bepaalde plaatsen dienden te worden geconcen treerd. „Maar het stond toch ook allemaal duidelijk geschreven in Mein Kampf", vervolgde de president, ..en dat lezen jullie toch eigenlijk allemaal min of meer als de Bijbel. Hebt u dat boel: niet gelezen, verdachte?" Lages: „Nauwelijks". In de avondzitting getuigde nog de Zaandamse fabrikant Sabel, een lei dende figuur uit het verzet aldaar over een executie, die niet doorging. Tenslotte werden de S.S.'ers Polak en Slot gehoord, die de Silbertanne- moord te Beverwijk uitvoerde. De beide getuigen konden zich niet her inneren wie in het huis van Lages de opdracht voor de moord had ge geven. De zitting werd geschorst tot Vrij dagmorgen half tien. J "V. Vankenskluiven bonvrij. Het C.D.K. deelt mede, dat met in gang van 22 Juli op de vleesbonnen per rantsoen in plaats van 100 gr. vers schapenvlees. 150 gr. vers schapen vlees verkrijgbaar zal zijn. Voorts wordt, eveneens met ingang van van daag de rantsoenering van varkens- kluiVen en staart van runderen en kalveren beëindigd. TITO WIL DOLLARS LENEN. Sava Kosanovic, de Joego-Slavische ambassadeur in de V.S. verklaarde Donderdag bij zijn terugkeer in New- York. dat Joego-Slavië hoopte een lening van 280 millioen dollar van de internationale bank te krijgen. Het proces tegen Abetz. De openbare aanklager heeft te Pa- rijs 20 jaar dwangarbeid geëist tegen August Abetz, Hitler's ambassadeur te Parijs. De aanklager noemde hem een „dwaze avonturier, die in de politiek ging". „Moedertje spelen" met echte kinderen. Woensdag was een gehele Londense wijk in rep en roer door het optreden van een acht- jarige „kinderdievegge". Het meisje had van de afwe zigheid of de onoplettendheid van drie moeders geprofiteerd om zich van haar babies van 6 tot 8 maanden oud meester te maken. Toen zij twee uur latex- door de politie werd aangehou den verklaarde het meisje, dat zij veel plezieriger vond „moe dertje te spelen" met echte kin deren dan naar school te gaan De politie heeft het meisje naar haar ouders gebracht met het verzoek hun kind duidelijk te maken, dat het voorlopig maar met de pop moet spelen. In de Groningse telefooncentrale heeft een brandje een schadé van 12 13 mille veroorzaakt. TWEEDE KAMER Over wijziging van de Wet Autovervoer. Donderdagmorgen heeft de Tweede Kamer een voorstel van de voorzit ter om het wetsontwerp Interim-rege ling voor Suriname Vrijdag te behan delen. met 38 tegen 20 stemmen aan genomen. De betrokken 20 leden wil den uitstel, daar het ontwerp zeer laat werd ontvangen. Minister Spitzen heeft hierna op merkingen over het wetsontwerp tot herziening van de wet Autovervoer beantwoord. Hij begon met te ver klaren. dat van de lengte der bustra jecten 44% in handen der N. S. en dochterondernemingen en 56% in Lsgerhuisdebat over ontmanteling van Duitse fabrieken. Voorzitter Havenraad contra Engelse regering. Lord Ammon. de 76-jarige voorzit ter van de Nationale Havenraad. die de Britse regering „gek" noemde, toen zij een ..ultimatum" van de raad aan de stakende Londense havenarbei ders verwierp, heeft er in toege stemd uit zijn twee regeringsfuncties te treden. Da Havenraad had van de arbei ders geëist vóór een bepaald tijdstip het werk te hervatten, daar anders de loonbepaLingen zouden worden op geheven en de bepalingen van het vakverbond betreffende het aanne men van werkkrachten niet langer als geldend zouden worden aange merkt. De regering kantte zich hier tegen, uit vrees, dat hierdoor ook in andere havens onrust zou ontstaan. Davies, de voorzitter van de Cana dese Zeeliedenunie heeft beloofd Vrij. dag op een massa-arbeidersmeeting een voorstel te doen, dat een einde zal maken aan het geschil. Volgens het Britse ministerie is een aanzienlijke verbetering in de toestand ingetreden. Vliegtuig in Engeland neergestort. Een vliegtuig, naar men meent een Amerikaans vliegend fort. is te Wal ton Salts, bij Wisbech (Cambridges hire), neergestort. Wrakstukken wer den gevonden, die meer dan een halve mijl van elkaar lagen. „Ook aan Nederland verantwoording schuldig". Bevin, de Britse minister van bui tenlandse zaken, heeft Donderdag tij. dens het Lagerhuisdebat over Enge. land's buitenlandse politiek verklaard niet van mening te zijn, dat het ont. mantelingsvraagsuk van Duitsland al. leen uit een oogpunt van kleverige zakenpolitiek kan worden behandeld. „Wy zün ook Nederland. België en Frankrijk, die door de Duitsers onder de voet werden gelopen, verantwoor ding schuldig", aldus Bevin. Hij sprak deze woorden naar aan leiding van critiek van conservatieve zijde op bepaalde regeringsdaden te genover Duitsland, o.a. wat betreft de ontmanteling van industrieën. Mac Millan sprak van een „langdurig lij densproces". Churchill meende, dat de ontmanteling „een eventuele toe komstige geallieei-dc overwinning meer kwaad zou doen dan de muni tie, die men in de betrokken fabrie ken zou kunnen maken" Minister Bevin erkende, dat de sleutel tot de Europese vrede een re geling is van het Brits-Amerikaans- Frans-Duitse probleem. Met vele voorbeelden toonde hij aan, dat de Britse politiek in Duitsland tegen al le critiek bestand is. Hij was in zijn bedoelingen inzake de ontmanteling zeer gehinderd door de bondgenoten. Overigens was hij er niet van over tuigd. dat Duitsland thans niet als een tot een aanval in staat zijnde mo gendheid moet worden beschouwd. DE LUCHTBRUG. Bevin deelde nog mede. dat de Amerikanen thans bezig zijn in Ber. lijn een voorraad aan te leggen voor 5 maanden; daarna zal de „lucht. »;rug" geleidelijk worden beëiëndigd. doch men zou de machinerie in stand houden. McNeil, de Britse minister van staat, die het debat sloot zeide. dat Enge land op de inernationale arbeidscon- ferentie onweerlegbare bewijzen zal tonen, dat in de Sowjet-Unie dwang arbeid voorkomt. Dr. van Roven onnieuw naar Djocja. Voor besprekingen over „Staakt het vuren". Naar verluidt zullen dr. van Royen en enige leden van de Nederlandse delegatie a.s. Zondag een tweede be- zoek aan Djocja brengen voor het houden van eindbesprekingen over de order tot het staken van het vu- ren. Zij zullen worden vergezeld door leden van de U.N.C.I. New-Yorkse journalisten herdenken verongelukte collega's. Onder auspiciën van de Overseas Press club of America, die door de ramp met de Franeker vier van haar leden verloor, is in het New Yorkse Newspaper Guild Building een her denkingsceremonie gehouden voor de Amerikaanse journalisten, die bij deze ramp zijn omgekomen. Elk der verongelukten werd door een intieme vriend en collega in een korte toespraak herdacht. De Nederlandse regering was verte genwoordigd door de Ambassadeur, mr. Van Kleffens. Engeland had te vergeefs getracht contact te leggen met de Chinese communisten. Ten slotte zeide McNeil over Indo nesië: „Wij geloven, dat er goede re den is te hopen, dat midden Augus tus te Den Haag de Ronde Tafel-con ferentie zal worden gehouden. Indien 't Ned. en 't Indonesische volk erin slagen een bevredigende overeen komst uit te wei-ken en hierin hebben wij goed vetrouwen dan zou dit een beslissende invloed kun nen hebben op het algemene herstel in Zuid-Oost-Azië". Hij bracht in de ze de gelukwensen van zijn regering over. SCHENDING VAN VREDESVERDRAGEN. Volgens een door radio Moskou omgeroepen Tass-bericht heeft de Sowjet-Russische regering de tweede Engels-Amerikaanse nota. waarin wordt verklaard, dat Bulgarije. Hon garije en Roemenië de met hen ge sloten vredesverdi-agcn hebben ge schonden en waarin de Sowjet-Unie wordt verzocht deel te nemen aan de in de vredesverdragen hiertegen voorziene stappen, afgewezen. Ook in Engeland zijn dit jaar de zonnige dagen schaars, liet is te begrijpen, dat Prinses Elizabeth cn Prins Philip van zo'n mooie dag gebruik maakten om met hun acht maanden oude zoon Charles op het grasveld van Windlesham Moor in Surrey te gaan spelen, en passant hiervan een filmpje te laten maken. Vreemde oorlogsschepen voor de Zweedse kust. Volgens een bericht in „Stockholms Tidningen". dat door radio Stockholm werd aangehaald wei-den Dinsdag voor de tweede maal in een maand vreem de oorlogsschepen voor de Zweedse kust gesignaleerd. De schepen zouden enkele uren langs de Zweedse Oost kust ten Zuiden van Stockholm, even buiten de driemijlszöne, gevaren heb ben. Zij droegen geen onderscheidings tekenen. Nadat zij een van de zwaarst bewaakte gedeelten van de Zweedse wateren waren gepasseerd verdwenen de schepen in Oostelijke richting. Doodvonnis voltrokken. Het doodvonnis tegen Cornelis Jo hannes Kaptein, wiens gratieverzoek werd afgewezen, is Donderdagmor gen voltrokken. Het doodvonnis was door het Haags Bijzonder Gerechtshof uitge sproken en door de Raad van Cas satie bevestigd. In Duitsland is men het niet eens met grenscorrecties. Dr. Schwering, voorzitter van de grenscommissie van het Noordrijn- land-Westfaalse parlement, heeft in een commentaar op de jongste Neder landse grenscorrecties verklaard, dat deze „verraad van de Europese geest" betekent. In een vergelijking van het Neder lands beleid inzake de grenscorrecties „met de Belgische edelmoedigheid' zegt dr. Schwering. dat Nederland „de atmosfeer vergiftigd" en dat het „zich niet hoeft te verwonderen als 't Duit se volk het meer en meer de rug toe wendt". „Het is onder deze omstandigheden onmogelijk te geloven in de officiële Nederlandse verklaringen, dat Neder land vriendschappelijke betrekkingen met Duitsland wenst. De bevolking vraagt zich af: „waarheen zal men ons morgen weer voeren?" DE VERKEERSVERBETERING IS THANS URGENT. 't Is al weer twee en een half jaar geleden, dat de Prov. Staten van Zeeland een motie-van der Feltz, ondersteund door de overige fractie, leiders, aannamen waarin, gelet op het zeer grote belang, dat ZeeLand bij de inpoldering van het Sloe, de Braakman, enz. heeft, er by de re gering op werd aangedrongen, dat „thans onmiddellijk uitvoering zal worden gegeven aan het internationale overleg met België, hetwelk no- dig is, alvorens tot inpoldering zal kunnen worden overgegaan." Uitstel werd door de Staten ongewenst geacht, omdat er, en dat gold wel in het byzonder de Braakman, steeds meer zand op de schorren komt, dat de schorren In kwaliteit doet achteruitgaan. De inpoldering van het Sloe werd intussen aangepakt en zal dit jaar worden voltooid. Maar hoe zit het nu met de Braakman1 De minister heeft immers ver klaard, dat de Braakman een jaar na het Sloe zou volgen? Dat zou dus in 1950 moeten zijn. Het is bekend, dat de Technische Dienst der Domeinen en de Rijkswa terstaat reeds lang aan het inpolde ringsplan „dokteren". In hoogste instantie zal de minister van verkeer en waterstaat aan deze plannen evenwel zijn goedkeuring moeten hechten. Vóór 1951 zal, naar het ons voor komt. de afsluiting van de Braakman dan ook wel niet tot stand komen. BELGISCHE BELANGEN. Trouwens de Braakman geeft ook meer hoofdbrekens dan het Sloe. Daar is allereerst de eis van Bel gië voor wat de afwatering van 1200. ha. gronden op Belgisch gebied betreft. Vroeger waterde dit gebied door de Isabellasluis op de Braakman af, doch door „verlanding" van de Braakman heeft men zich genood zaakt gezien, gedeeltelijk op het Leo- poldkanaal, te lozen. Door dc dichtslibbing hebben een vijtal polders, op Nederlands gebied gelegen, bij Philippine, enige jaren terug reeds een noodbemaling moe ten stichten en deze bemaling draait" nog steeds. Deze polders zullen met vreugde de dag begroeten, waarop zij weer normaal kunnen afwateren. Zo werd dan ook reeds gesproken over een afwateringskanaal naar de Schelde, mogelijk mede benut voor de scheepvaart. AFSLUITDIJK. Een zeer belangrijke vraag voor velen is echter: „Waar komt defini tief de afsluitdijk?" Geen wonder dat vooral de besturen van de gemeenten nabij de Braakman gelegen daarvoor belangstelling hebben. Want op de plaats van de afsluitdijk komt ook de aansluitende verkeersweg en dat is voor die gemeenten van het hoog ste belang. Aanvankelijk werd gesproken over een plaats nabij Biervliet, doch thans kan men klanken opvangen, waaruit kan worden afgeleid, dat deze Noor delijker zal worden gelegd, bv. ter hoogte van de N.O. punt van West- Zeeuwsch-Vlaanderen. Zou de afsluitdijk hier inderdaad worden gelegd dan zal de verbinding Oost-West lopen van Breskens over Hoofdplaat naar de Braakman en verder naar Terneuzen. WTat dit zeggen wil, tonen de vol gende cijfers. De weg. die thans door het motor- verkeer van Breskens naar Terneu zen wordt gevolgd, gaat meestal over Philippine en verder over Sluiskil omdat de weg van Hoek naar Phi lippine zo slecht is en is ca. 40 km. lang. Een verbindingsweg Bres kens—Terneuzen over Hoofdplaat schatten wij echter op niet meer dan ruim 20 km. Dat zou dus een groot voordeel be tekenen. De vraag blijft of er daarnaast dan toch nog niet een verbindingsweg voor Midden-Zeeuwsch-Vlaanderen zal moeten komen. bv. van Hoek naar Biervliet en verder naar Oost burg. De bestaande verbinding Oost-West over IJzendijke zal dan waarschijn lijk veel aan betekenis verliezen. VOORUITGANG. Hoe de officiële plannen ook zul len uitvallen, zeker is het, dat zij voor Zeeuwsch-Vlaanderen en ook voor overig Zeeland van de grootste betekenis zijn en dat Zeeuwsch-Vlaan deren. door de indijking, weer een heel stuk vooruit zal worden ge bracht. Primair blijft het landbouwbelang. Immers deze inpoldering zal aan Zee land weer honderden ha. cultuur grond opleveren. Maar het verkeers- belang is ook van grote betekenis. De Stichting voor de Landbouw in Zeeland toonde reeds in 1946 daad werkelijk haar belangstelling en drong aan op instelling van een com missie van overleg uit de georgani seerde landbouw. Daarom hopen wij. dat de defini tieve plannen spoedig bekend zullen worden en dat door het overleg met België de plannen niet zullen stagne ren. We rekenen dus maar op 1951. handen van niet-gelieerde onderne mingen is. Van het aantal bussen be horen er 1239 aan de Spoorwegen c.a., 2218 aan -hiet-gelieerde ondernemin gen. waarvan 1389 zuiver particulier. De streekvervoerders zijn 14 dochter ondernemingen der N. S„ 10 over- heids- en semi- overheidsondememin- gen en 23 particulieren. De minister vond het de moeite waard om na te gaan of toerwagen- ondernemers niet in aanmerking ko men voor groepsvervoer en zijn aan dacht te wijden aan de vraag of de N.S. zich bezig houden met het toer- wagenbedrijf. Voor publicatie van de richtlijnen aan de commissie voelde hij niets. Overigens behandelt de C.V.P. de dochterondernemingen der N. S. en andere volkomen gelijk. De jaarverslagen van deze dochteronder nemingen zullen vertrouwelijk ter kennis van de Kamer worden ge bracht. AMi NDEMENTEN Spreker deelde nog mede. dat de C.V.P. een schaderegeling voor gedu peerden voorbereidt. Hierna werden enige amendemen ten ingediend. Dat van de heren Mae- nen (KVP) en Algera (AR) om te be palen. dat aan de C V.P. richtlijnen worden gegeven, werd met 50 tegen 17 «P.v.d.A.» stemmen aangenomen. Een ander amendement van beide heren om te doen uitkomen, dat streekver voer ook tot stand gebracht kan worden door samenwerking van ver scheidene ondernemers-vergunning houders. in die streek werkzaam, werd z.h.s. aangenomen. De minister nam nog enkele andere amendementen over. Eén daarvan hield in. dat degene, wiens vergun ning niet wordt verlengd, een schade loosstelling zal worden gegeven, waar van het bedrag wanneer de partij en niet tot overeenstemming kunnen komen wordt bepaald door een niet bij de vergunningverlening betrokken instantie. In de avondzitting werd de over eenkomst van het rijk met de ge meente Delft betreffende het Prinsen hof goedgekeurd. Uitvoerig werd ge sproken over het wetsontwerp tot wijziging van de Hoger Onderwijs wet. Het wetsontwerp, dat o.m. in- houdt de aanstelling van een alge meen beheerder voor de T.H. werd z.h.s. aangenomen. Vrijdag komt de Kamer weer bij een. Italiaanse Kamer achter Atlantisch Pact. De Italiaanse Kamer van Afgevaar digden heeft Donderdagavond het Atlantisch Pact met 323 tegen 160 stemmen geratificeerd. Er waren acht onthoudingen, na melijk van leden der rechtssocialis- tische fractie van Saragat. Dit is de tweede stemming over het Atlantisch Verdrag. De eerste werd Woensdag avond gehouden, maar was ongeldig, doordat er 78 stemmen meer in de stembussen waren gedeponeerd dan er afgevaardigden waren. Het Pact gaat thans naar de Senaat ter ratifi catie. Het debat zal waarschijnlijk Dinsdag geopend worden. Amerikaanse Senaat aanvaardde Atlantisch Pact. De Amerikaanse Senaat heeft Don. derdagavond het Atlantisch Pact met een overweldigende meerderheid ge ratificeerd. De uitslag van de stem. ming was 82 stemmen voor en 13 te gen. De meerderheid voor et Pact was 18 stemmen groter dan de 64 stem men of meerderheid van twee der den. die volgens de grondwet voor de ratificatie van verdragen vereist wordt. De V.S. hebben nu het Pact defini tief bekrachtigd daar het volgens de grondwet niet nodig is, dat het Huis van Afgevaardigden het Pact ratifi ceert. Koningin ontving delegatie van Amsterdams Vrouwencongres. Donderdagochtend heeft de Konin gin in de tuin van het Paleis Soest- dijk een delegatie van twaalf dames ontvangen die deelnemen aan het con gres van de Internationale Alliance of Women. Hare Majesteit onderhield zich een uur met de gasten en liet zich door elk afzonderlijk voorlichten over de positie der vrouwen in hun land. H.M. de Koningin bij de gebrekkige padvinders. H.M. de Koningin bracht Donder dag een bezoek aan het kamp voor gebrekkige padvinders op de Goud- berg te Lunteren Van vijf tot zeven uur vertoefde zij in het kamp, waar zij met vele padvinders en hun lei ders sprak. STIJGING VAN TEMPERATUUR Geleidelijk afnemende bewolking. Droog weer. Verdere stijging van temperatuur, vooral in 't binnenland. Meest zwakke wind.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1949 | | pagina 1