KAPPIE C .SPORT. r s THEO MIDDELKAMP WON DE RONDE VAN KRUININGEN IN T KORT en het raadsel van de rozenhouten kist MARATHONS JUBILEUMTOURNOOI VIEL IN HET WATER WAGTMANS GING ALS EERSTE OVER DE EINDSTREEP KLANKEN uit de AETHER MAANDAG 18 JULI 1949 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT HARM SMIT IN DE SPRINT VERSLAGEN. Zaterdagmiddag werd de Ronde van Kruiningen voor beroepsrenners verreden. Hoewel de weersomstandigheden vooral vóór de aanvang nog velen zullen hebben weerhouden deze wedstrijd bij te wonen, was de pu blieke belangstelling zeer goed. De renners, waaronder vele cracks, hebben de aanwezigen een prachtige wedstrijd laten zien. Reeds vrij spoedig hadden enkele renners met pech te kampen, in de 2e ronde staakten Gerrie Loos en C. P. Joosen de strijd voor een lekke band. j e De beslissende slag viel in de 5e van de 55 te rijden ronden. In deze ronde liepen van Est, de Korver, Harm Smits en Bouk Schellmger- houdt een paar honderd meter uit en wisten deze voorsprong geleidelijk te verhogen. In de 6e ronde ging Mid delkamp de achtervolging inzetten en hij sloot zich in de 8e ronde bij de 4 koplopers aan. KOPGROEP VAN 5 RENNERS. Zij gingen toen met 5 man aan kop en kregen een voorsprong van ruim anderhalve minuut, op het peloton. In de He ronde verdween de Kor ver uit de Kopgroep. Heg moest de strijd staken met een vastgelopen achterwiel. Ondertussen verd aan het grote peloton flink getrokken en de voorsprong, die van Est, c.s. tot ruim 2 minuten hadden opgevoerd, bleef gelijk. In het 2e peloton reden oa. van der Zande, Pauwels, Pellenaars, Braspenninx, Franken, Snoeijers, van As en van Gelderen. Door pech verdwenen geleidelijk uit het grote peloton, Bras, Pelle naars, Franken en Snoeijers. Tot in de 39e ronde bleef het gro te peloton geheel bij elkaar; in deze ronde ontvluchtten van der Zande, Buuron en Geerts. Deze laatste reed zijn tweede koers als beroepsrenner en heeft laten zien, dat hij ook met deze mannen mee kan. Hij reed een bijzonder moedige wedstrijd. PELOTON GEDUBBELD. Het grote peloton werd twee ron den voor het einde gedubbeld. In de sprint toonde Middelkamp, dat hij nog steeds 'n ware kampioen is. Met 2 lengten voor Harm Smits legde hij WIELERSPORl De Ronde van Frankrijk. Zaterdagmorgen startten te Marseille de 68 overgebleven renners voor de 15e étappe van de Ronde van Frankrijk. Mar seille—Cannes (215 km.). Deze étappe werd gewonnen door de Belg Keteleer, wat niemand een uur te voren had dur ven denken. Hij was op de 12 kilometer lange klim van Frejus (178 km.) losge raakt van de leiders. Bij de afdaling nam hij echter alle risico's op de slingerende wegen en het geluk was met hem, want pijlsnel omlaag stormend kon hij de kopgroep nog op tijd achterhalen en de eindsprint winnen.fc(ij ri\oteerde eeo tijd van 6 uur 2 min. 29 'sec. 2 Idee (lie de France); 3 De Santi, (Italië); 4 Giguet. (Zuid-Oost Fr.); 5 Die- derich (Luxemburg); 6 Camellini (Zuid- West); 7 Lambrecht (België) allen in de zelfde tijd als de winnaar; 8 Apo Lazari- des (Frankrijk) in 6 uur 2 min. 31 sec.; 9 Mathieu (België) 6 uur 14 m. 58 s 10 Corrieri (Italië). Het algemeen klassement ziet er voor de eerste tien als volgt uit: 1 Magni (Ita lië A) 97.05.09; 2 Fachleitner (Z. O. Frankrijk) 97.07,19; 3 Marinelli (lie de France) 97.07,50; 4 Dupont (België B) 97.12.20; 5 Lambrecht (België A) 97.14.37; 6 Kubler (Zwitserland) 97.15.23; 7 Ockers (België A) 97,16,38; 8 Cogan (W. N. Frankrijk) 97.17.13; 9 Bartali (Italië A) 97,17.43; 10 Coppi (Italië A) 97,19,25. Zondag hadden de renners een rust dag. Vandaag gaat het voor het eerst de Alpen in. Van Cannes naar Briancon, één van de langste en zwaarste étappes, waar in naar verwacht wordt harde klappen zullen vallen. VAN EST GEHULDIGD Voor de aanvang werd de nieuwe Nederlandse kampioen in de achter volging, Wim van Est, gehuldigd. De vereniging „Rentoc" heeft ge toond ook een wedstrijd voor beroeps renners te kunnen organiseren. „Rentoc" zal met genoegen op de Ronde van 1949 terug zien. De Ronde is een succes geworden! WATERPOLO WATERPOLO Competitie-wedstrijden: Dinsdag 12 Juli. Dames: SZV—Zeehond 1—5; he ren: ZeehondScheldestroom 51. Zaterdag 16 Juli. Dames: Zeehond Bruinvis 7—0; heren: SZV—Bruinvis B 2—4. De Britse wielrenner Reg Harris heeft te Londen in een sprintwed strijd de Italiaan Mario Ghella ge klopt. Het bestuur van de Zwitserse wielerbond heeft besloten een premie van 200.000 francs beschikbaar te stel len voor de Zwitserse renners, die de Tour de France uitrijden. In de ouderdom van 69 jaar is te Rotterdam overleden E. G. Mundt, een der meest bekende voetbaloffici als van de K.N.V.B. Wijlen dc heer Mundt heeft 4 maal de Oranjetrui gedragen. De grote prijs van Frankrijk, die te Reims verreden werd, is gewon nen door de Italiaanse autorenner Ascari. De 18-jarige Dick Schermer uit Venhuizen is Zondag van Urk naar Lemmer gezwommen. Hij legde de 27 km. lange afstand af in 9 uur en 35 min. Tiny Jonker uit Zandvoort zwom Zondag de afstand ZandvoortWijk aan Zee v.v. 35 km. binnen de 10%" uur Het is haar bedoeling het Ka naal over te zwemmen. Tijdens de Franse baankampioen- schappen te Parijs werd de sprint-ti tel voor professionals gewonnen door Gerardm. beslag op de eerste plaats. Hij legde de 125 km. af in 3 uur en 11 minu ten. Om de 3e en 4e plaats vochten van Est en Schellingerhoudt. Hoewel de laatste als derde door de finish ging werd hij wegens hinderen naar de 4e plaats gedistancieerd. Met ruim 2 min. achterstand kwa men van der Zande c.s. binnen. DE UITSLAG. 1. Th. Middelkamp, Kieldrecht, in 3 uur en 11 min.; 2. op twee lengten Harm Smits, Antwerpen; 3. op 12 me ter W. v. Est, St. Willebrord; 4. B. Schellingerhoudt, Zaandam; 5. op ruim 2 min., F. v. d. Zande, Halste ren; 6. M. Buuron. Bergen op Zoom; 7. Jac. Geerts. Breda; 8. op 3 min. H. Theuns. Brasschaat; 9. F. Pauwels, Kieldrecht; 10 Op één ronde, J. van Gelderen. Sluiskil; 11. Th. Hopstaken. Roosendal; 12. P. v. As, Roosendaal; 13. N. Tolen, Amsterdam; 14. P. Vil- ters. Rotterdam; 15. P Verschuren, Rotterdam; 16 J. Verhoef. Amsterdam; 17. F. Buijsen, Rotterdam. Wielerwedstrijden te Vlissingen Grote belangstelling en aantrekkelijk programma. Onder zeer grote belangstelling werden Zaterdagavond in het Bella- mypark te Vlissingen wielerwedstrij den gehouden. Voor dergelijke wed strijden is dit traject zeer goed ge schikt, omdat het publiek de strijd geheel kan volgen. Het organiserend comité had voor een aantrekkelijk programma gezorgd, met een ploeg achtervolging en een afvalwedstrijd; iets nieuws voor Vlissingen. In de ploegachtervolging, welke over 12 ronden ging, was het de ploeg JansenHakkenbrakStok, die als eerste door de finish ging. In dc be slissende rit tegen de ploeg Boogaart v. d. Bergvan Ham kwam v. d. Berg te vallen, waardoor de ploeg sterk gehandicapt werd, met het ge volg, dat de ploeg Jansen een ronde kon uitlopen. De jongens reden een afvalwedstrijd over 20 rondén. Hier verschenen 14 deelnemers aan de start, maar om dat er 9 moesten uitvallen, werd de strijd tenslotte uitgevochten tussen 't overblijvende vijftal. Met een flinke voorspronig ging Hoornickx als eerste door de finish. De race op gewone fietsen, eveneens over 20 ronden, werd een vrij gemak kelijke overwinning voor'Van Sluis, die zich van de uitgeloofde premies weinig aantrok, en op regelmatige wijze zijn voorsprong vergrootte. Tenslotte reden de amateurs een zeer spannende wedstrijd over 30 ronden. Het trio Jansen, Boogaart en Damen zette direct een hoog tempo in en had reeds na enkele ronden een flinke voorsprong. In genoemde volg orde passeerden zij dan ook de finish. Bij de verschillende premies, die uitgeloofd werden, ontpopte Jansen zich als 'n goed sprinter. Alle sprints won hij vrij gemakkelijk, slechts één maal wist Damen een sprint van hem te winnen. Tijdens het laatste deel van de wed strijden zorgde „Ons Genoegen", met medewerking van de signaalafdeling voor het muzikale gedeelte. De uitslagen zijn: Ploegachtex-volging (12 ronden): 1. T. JansenT. HakkenJ. Stok. 2. T. BoogaartJ. v. d. BergA. van Ham. 3. F. van SchaijkJ. AbeeJ. Mon- deel. Af val wedstrijden (20 ronden); 1. T. Hoornickx; 2. A. Leeuwenburg; 3. M. Willemstein. Wedstrijd op gewone fietsen (20 ronden): 1. B. van Sluis; 2. P. M. de Waal; 3. P. Buter. Wedstrijd voor amateurs (30 ron den): 1. F. Jansen; 2. T. Boogaai't; 3. L. Damen. ATHLETIEK BECKS WON DE TIENKAMP Ook het tweede gedeelte van de jaarlijkse tienkamp van E.M.M. te Middelburg werd afgewerkt. Het wa ren de nummers 200 meter, 1500 meter, speerwerpen, discuswerpen en pol stokhoogspringen. Evenals vorig jgar eindigde H. F. Becks als eerste met 4535% punt, tegenover vorig jaar 4493 punten. De eindstand is nu: H. F. Becks J. Heystek J. W. Becks B. Bosch J. Witte A. Lenselink C. Murk J. Dirven 4535% pnt 4173 pnt 3665% pnt 3581'i pnt 3493 pnt 2814% pnt 1962% pnt 1084 pnt Rootsaert juniorenkampioen 1500 m. Walter Rootsaert van „De Gazelle" te Aardenburg won tijdens de athle- tiekkampioenschappen voor junioren te Beverwijk de 1500 m in de tijd van 4 min. 17.9 sec. J. Fikkert van ..Lizo" vestigde een nieuw record speerwerpen, nl. 59.40 meter. Van Egmond A.A.A -kampioen hink-stap-sprong Tijdens de AAA-kampioenschappen welke in het White City Stadion te Londen werden gehouden won Vrij dag Van Egmond uit Beverwijk de titel in het nummer hink-stap-sprong. Van Egmond, die als enige Nederlan der deelnam, sprong 14.33 m. Tweede werd de Brit Davies, met 14.32 m. De 42-jarige Donald Finlay, die sinds 1929 aan de kampioenschappen deelneemt, won voor de achtste maal de 120 yards horden. Zijn tijd bedroeg thans 14.6 sec. 5. „Ik heb geen tijd!" riep de meester-. „Ga weg.... laat me door.... ik moet achter die boeven aan! Let jij maar op dat schip daar! „Kraak"! Er is niemand aan boord!" De havenmeester luis terde verbaasd, want hij begreep geen woord van wat de meester zei. Maar voordat hij om nadere uitleg kon vragen, rende de meester al weg. Intussen liepen en liepen Kappie en de Maat maar steeds langs een eindeloos lange rivier en de lust tot zingen was hen al lang vergaan. „Allemaal ellende", mopperde de maat. „Misschien lopen we wel helemaal verkeerd:'" „We lopen pal Oost!" zei Kappie. „Daar staat een manik zal hem eens vragen, of hij weet waar dc Tempel van het Wijze Oog is!" „Niet doen!" riep de maat. „Hij is misschien wel gevaarlijk!" Maar Kappie stoorde zich niet aan de maat en hij vroeg de oude Chinees of hij de weg wist. ZWEMMEN Vlissingse reddingsbrigade jubileerde De Vlissingse Reddingsbrigade heeft Zaterdag op eenvoudige wijze haar 25-jarig oestaan gevierü. Enige honderden Belangstellenden waren bij het zwemschip aan de Keersluis verzameld, toén de heer P. J. Gil lissen namens het bestuur van de brigade een opwekkend openings woord sprak. Hij drong er b\j de le den op aan vooral propaganda te maken, opdat de brigade weer spoe dig haar vroegere sterkte zal krij gen. De daarna volgende demonstra ties en wedstrijden verliepen uiterst vlot en bewezen, dat de brigade be schikt over goed geoefende krach ten. De juryleden, de heren P. J. Gil lissen, W. Schouten de Jel, I. van Bel, A. Geeve, P. van Anraad, B. Kest en J. C. Julianus, hadden een dankbare en gemakklijke taak. Hier volgen de uitslagen: Popdulken op 3 meter voor dames: C. Lorier; 2. M. de Buck; 3. C. Tissink, Middelburg. Idem heren: 1. K. Goedegebure; 2. J. Auer. Vervoeren in ploegen van drie in kopgreep (dames): le Ploeg, be staande uit de dames de Buck, van Duin en Lente. 2e Ploeg, bestaande uit de da mes Uilenbroek, Everaards en Scheers. Idem heren: Ploeg 1, bestaande uit de heren N. Zandee, A. de Vis ser en A. v. d. Welle. Estafette 4 maal 25 meter (dames): le Ploeg, dames de Buck, van Duin. Everaards en Lorier. 2e Ploeg, dames van Hofwegen, de Baar, v. d. Driest en Uilenbroek; 3e Ploeg. Langejan, de Rijk, On kruid en Tissink (Middelburg). Estafette 3 maal 25 meter (he. ren)Ploeg 1 de heren Zandee, de Visser, en v. d. Welle. Aan het programma werd nog toe gevoegd het nummer popdulken uit gegrendelde kist. De beste tijd maak te N. Zandee (28,5 sec.), na hem kwamen K. Goedegebure. C. Heij- man, mevr. van Hofwegen en J. Auer. Vermelden we tenslotte dat er nog enkele aardige komische num mers werden uitgevoerd, die voor de nodige afwisseling tussen de seri euze delen van het programma zorgden. Zwemwedstrijden te Souburg. De uitslagen van de Zaterdagmiddag gehouden zwemwedstrijd voor de competitie van de kring Zeeland, ge organiseerd door de Z. P.C. „De Zeehond" te Vlissingen en gehouden te Souburg, luiden: 3 x 50 m wisselslag, persoonlijk, da mes: 1. A. de Bie, (Z>. 2 min. 37.2 sec.; 2. S. v. Eenenaam, (SZV), 2 min. 43.6 sec.; 3. T. Castel-de Jong, (Z), 2 min. 48.3 sec. 100 m. borstcrawl, heren: 1. W. Wondergem, (LeE), 1 min. 13.9 sec.; 2. C. Wagenaar, (Z), 1 min. 14.3 sec.; 3. S. Ventevogel, (Z), 1 min. 15 sec. 100 m. schoolslag, jongens t/m 17 j.: 1. K. de Rijk, (LeE), 1 min. 28.3 sec.; 2. W. Fermont, (Br.), 1 min. 30.1 sec.; 3. W. Buys, (SZV), 1 min. 40.6 sec. 50 m. rugslag, meisjes t/m 17 jaar: 1. C. v. d. Peyl, (Schelde), 45.2 sec.; 2. A. de Bie, (Z). 51.3 sec.; 3. L. van Hoecke, (Br.), 52.8 sec. 100 m. schoolslag, dames: 1. J. Sis- singh, (Z), 1 min. 37.5 sec.; 2. Ch. Wis- Toch goede prestaties van Nel Karelse, Hans Harting en Paul van Driel. De juhileumwedstryden van Marathon, ter gelegenheid van liet 20. jarig bestaan, die Zondagmiddag op het Gemeentelijk Sportterrein te Vlissingen gehouden werden tussen „Marathon", „Tempo" uit Bussum en „Royal White Star" uit Brussel, zijn letterlijk in het water gevallen. Soms leek het wel oi' het water bij bakken uit de hemel gegoten werd. De regen stroomde neer op de lege zitbanken en op de doorweekte grasbaan. De belangrijkste race was die op dc 3000 meter, waarbij de lopers liet op het doorweekte veld zwaar te verduren hadden Zy gaven elkaar geen duimbreed toe. Hans Harting byv., had alle moeite om zich de kleine, moedige Belg van Laere, die hem in 8 van de 10 ronden geen ogenblik uit het oog verloor, van het iyf te houden. Tenslotte moest de Belg het echter opgeven en Harting ging met groot verschil als eerste over de eindstreep, in de tyd van 9 min. 12.8 sec. normale weersomstandigheden zou den op deze afstand beslist betere tyden zijn gemaakt. DE DAMES. Bij de dames was Nel Karelse weer de uitblinkster. De 100 meter won ze in 13 sec. Onder deze om standigheden zeker geen slechte prestatie! Zo bracht eveneens het Verscheidene malen moesten ath- leten en toeschouwers hun toevlucht zoeken in de kleedkamers, waar het op een gegeven ogenblik zo vol was, dat een E.H.B.O.-er hulp moest bie den aan een dame, die flauw viel, Hoewel het byna constant gere gend heeft en de wedstrijdleiding op een gegeven moment voorstelde de wedstrijden te staken, wilden de deelnemers hier niets van weten. Men was gekomen om te sporten en men heeft gesport, zij het dan ook in doornatte shirtjes en broekjes! DE PRESTATIES Bij het kogelstoten heren toonde Paul van Driel zich het sterkst. Met een stoot van 11.33 meter verover de hij de eerste prijs. Ook bij het hoogspringen bezette deze athleet de eerste plaats, met een sprong van 1.58 m. Als men in aanmerking neemt, dat dit nummer verwerkt werd in een plensende regen, is deze presta tie nog niet eens zo slecht. Aan de illusie van Van Driel om drie eerste prijzen in jde wacht te slepen, maak te Bakema van „Tempo" een ein de»; door het kogelstolen te winnen met een stoot van 33.23 m. Van Driel bezette de tweede plaats met 31.92 m. Henk Becks won de 800 m. in de goede tijd van 2 min. 7.2 sec. Zijn broer deed voor hem niet on der en won de 400 meter in 55.8 sec. Zoals reeds gezegd, won Harting de 3000 meter In 9 min. 12.8 sec. Bij se, (SZV), 1 min. 40 sec.; 3. F. Meule- man, (Br.). 1 min. 42.4 sec. 25 m. schoolslag, meisjes 13 en 14 j.: 1. F. Somers, (Z), 20.8 sec.; 2, 3 en 4 S. de Rijke, (SZV); M. van Wijk, (Z); F. Meuleman, (Br.), allen 21 sec. 25 m. borstcrawl, jongens 13 en 14 jaar: 1. J. Jongman, (Z), 16.4 sec.; 2. P. de Kraker, (LeE), 17.2 sec.; 3. J. Vermast. (Br.), 17.3 sec. 3 x 50 m. wisselslag estafette, heren: 1. Luctor I 1 min. 53.2 sec.; 2. Zee hond I 1 min. 54.2 sec.; 3. Zeehond II 1 min. 59 sec. Zweedse estafette, dames (100 m. school, 100 m. borst. 50 m. rug, 200 m. school, 50 m. borst): 1. Zeehond 8 min. 23 sec.; 2. SZV 8 min. 45.6 sec.; 3. Schelde 8 min. 48.1 sec. Deze wedstrijd gaf volgens de pun tentelling het volgende resultaat: 1. Zeehond 1730.2; 2. Bruinvis 1883.6; 3. Luctor et Emergo 1911.5; 4. SZV 1938; 5. Schelde 1963.3; 6. Scheldestroom 2102.3. Het totale resultaat van deze en vo rige wedstrijd luidt: 1. Zeehond 5412.4; 2. Bruinvis 5416.3; 3. SZV 6110.2; 4. Luctor et Emergo 6132; 5. Schelde 6549.9; 6. Scheldestroom 6688.9. Ronde van Oud'Vossemeer- Prima weersomstandig heden en goede belangstelling. Onder prima omstandigheden en een goede belangstelling werd Zater. dagmiddag de Ronde van Oud-Vossc. meer verreden. Het liet zich eerst aanzien, dat de wedstrijd zou verrege. nen, daar het voor de start storire. gendc cn onweerde. Gelukkig klaar, de het weer spoedig op. Deze ronde is een overwinning voor Wagtmans geworden. Hij reed het 102 km. lange trajpet verdeeld over 64 ronden in de lijd van 3 uur en 6 minuten. Voor de aanvang van de wedstrijd werden Woutje Wagtmans en de heer J. v. Hcuckelom, Prov. Consul van de N.W.U., welke functie hij 25 jaar vervult, gehuldigd Beiden werden toegesproken door de heer T. Hagc, die geschenken aanbood. Hierna werd het startschot gelost en zette het peloton zich in beweging. De renners reden aanvankelijk in ge sloten formatie, om het terrein te ver kennen en eikaars krachten te meten. Spoedig gingen Verstraten en Faan- hof er vandoor en wisten de leiding te nemen. Het peloton deed niet veel pogingen om beide vluchtelingen te achterhalen en tot de 16e ronde viel er, behalve enkele uitlooppogingen, niet veel te beleven. Bij de 15e ronde waren er nog 39 renners in de cour- se. DE STRIJD BEGINT. Tijdens de 16e ronde werden bei- ■'dc vluchtelingen weer in het peloton opgenomen. Enkele renners probeer den nog wel eens er tussen uit te trek. ken, maar deze werden spoedig door het peloton weer ingehaald. Wagt mans, die zich tot nu toe erg kalm gehouden had. begon zich nu ook in de strijd te mengen. Langzamerhand wist hij zich los te werken en er tus senuit te trekken. Hij wist eerst ten kleine voorsprong te nemen, die ech ter steeds groter werd en bij het in gaan van de 49ste ronde had hij een voorsprong van 17 seconden op een kopgroep vah enkeie renners. Wagtmans reed een prachtig par cours en wist zijn voorsprong steeds groter te maken. Hij ging als eerste over de eindstreep in de tijd van 3 uur en 6 minuten. De renners ven Oud-Vossemeer, M. van Poortvliet, sloeg een goed figuur. De uitslagen luiden: 1. W. Wagtmans. 3 uur en 6 minu ten: 2. A. Guns. Putte; 3. Vcrv/ijveren Terheijden; 4. M. G. Drost. Haarlem: 5. H. Kroon. Rotterdam; 6. D. Mage- laars, Hogcrheide; 7. M. Roks, Sprun- del; 8. Oosterbosch; 9. v d. Eijnden (beiden Ossendrecht) en 10. A. van Oers (Langeweg). discuswerpen op haar naam, met worp van 30.47 meter. Met 'n ver schil van 7 cm. werd zij tweede op het nummer kogelstoten achter mevr. Lems-Swarre van „Tempo" De Zeeuwse damesploeg vèrloor op het nippertje de 4 x 100 meter van „TempoDoor deze nederlaag ver loren de Zeeuwse dames de dual- meet Zeeland-Tempo. Bussum be haalde nl. 29 punten, terwyi Zeeland ztch tevreden moest stellen met 26 Eunten. De Zeeuwse heren deden 't eter. Zij wonnen alle estafette-num mers en eindigden als eerste met 79 punten, Brussel werd tweede met 65 punten en „Tempo" moest zich met de derde plaats en 63 punten tevreden stellen. JUNIOREN.WEDSTRIJDEN. 's Morgens werden er iurioren- wedstrijden gehouden. De deelname hieraan was slecht, maar er werden enkele goede prestaties geleverd. Zo won bij de meisjes B. F. Ardewijn de 60 meter in 9 sec., terwijl Saai- van Belzen haar Zeeuws record ko gelstoten met een worp van 10.69 benaderde. De E.M.M.-er B. Bosch wierp de speer 39.31 meter, waar mee hij bewees nog steeds op de goede weg te zijn. GEDETAILLEERDE UITSLAGEN. 60 m. Meisjes C: 1 J. van Haveren, Mar. 0.9; 2 C. Boon, Mar., 9.9; 3 J. Klein- jan. Mar.. 10.1. 80 m. Meisjes A: 1 J. op 't Hof, De Z„ 11:3. 2 S. van Belzen, Mar., 12,2; 3 T. v. d. Wal, Tempo, 12.4. 100 in. Jongens A; 1 A. O verweel, Achll. 11.9: 2 B. Bosch. EMM, 12.1; 3 C. J. v. d. Berge. EMM. 12.6. Discuswerpen Meisjes A: 1 T. Haas donk, Hellas, 23.80 m.; 2 S. P. v. Belzen, Mar.. 23.24 m.; 3 J. J. v. Reems. Mar., 18.67 m. Hoogspripgen Meisjes B. C.: 1 A. Ma- Scheepvaartberichten. Mars- 14 Ju- Vlissingen aangekomen: 16 Juli, Jacob Oorburg v. Wismar. Vlissingen vertrokken: 15 Juli, diep n. Randen; Poznan n. Gdynia. li, Jacob Oorburg n. Liverpool; Bacchus, n. Rotterdam. Gepasseerd n. Antwerpen: 15 Juli. Hee rengracht v. Amsterdam: Zeester v. Swansea; Mirfak N v. Delfzijl; Eban v. Rotterdam: Brem v. Rotterdam; Stuive- zand v. Amsterdam; Aldabi v. Rotter dam: 16 Juli. Actjo v. Swansea. Gepasseerd v. Antwerpen; 15 Juli, Hondsbosch n. Rotterdam; Breda n. Am sterdam; Glashaven n. Kopenhagen; Del ta n. Ipswich; Aalsdijk n. Rotterdam; Aalsdijk n. Rotterdam; Kaap Falga n. Malmo; Lingestroom n. Kopenhagen; Blijdendijk n. Rotterdam; Ward n. Rot terdam: Wega n. Strood; Oostzee n. Ko penhagen: Follonlca v. zee n. Terneuzen. SCHEPEN DOOR HET KANAAL VAN ZUID-BEVELAND. 15 Juli 1949. Oceanic. Dooms: Maria. Veringa; Hota. Peiman; Leiba. Leninga; Rio. de Looff, Emüie. van Dongen, allen naar Amsterdam: Volkerak. Diepeveen: Ophir, Oosterlo; Frans, Schets; Leendert Pietcr. van Groezen; Zeelands Luister 1. v. d. Vliet; Donatello. v. d. Velde: Teniers Westerhout. allen naar Rotterdam; Ter- neuzen 3. Den Braber, naar Scherpenisse; Lydoir. Sleewaart, naar Alphen aan de Rijn; Machiensteen 20, Aarnoudse, naar Sirjansland; Ambulant, de Waal, naar Werkendam: Neptunus. Zijddam. naar Dordrecht; Scheldezonen. de Koning, n. Kerkdriel; Zeelands Luister 2, Dane, n. Delft; Duprcz, Keizer, naar Straatsburg; Quo Vadis. Fortuin; Margarethc. van Neijen'nof: Moervaart. Govaert; Kon. Ju liana. Reitsma; René. Henders; IJknejo, Schram, allen naar Duitsland: Artemisia. Schram, naar Basel; Ouderzorg. Verheij: Tourist, v. d. Boogaart; Rijn Schelde 12, van Eisen: Gruno, den Braber; Henri. Mertens: Bram 2. Kempeneers: Eveline, van Hoywegeh; Amandine. Kamminga: Almama. Heijntjens; Onderneming, de Waal: Anna, van Gent; SB 125. Herinx; Marie, de Meijer; Montana, Hendriks; Fritz, Wilhelm; Valerie, van Strien; Eneas, v, d. Vooren; Stad Briel. Feenstra; Aletschhorn. Broekmeulen: Wallis. Pol- fliet; Eridan, Jongh; Sonvico. Hoek; Via tor, Krootjes: Morea, Haverhoek; Gerta, de Kruik; Bahia, Blom. allen naar België. joor. Tempo, 1,23 m.: 2 C. Mol, Tempo, 1.23 m.; 3 C. Klcinjan, Mar. 1.13 m. 600 m. Jongens B cn E; 1 J. Antheu- nisse. EMM. 1.40.2; 2 Mol. Tempo. 1.49.6; 3 De Clercq, E, kl.. 1.49.9. Speerwerpen Jongens A; 1 B. Bosch. E MM. 39.31 m.; 2 C. J. van de Berge. 36.67 m. Kogelstoten Meisjes A: 1 S. P. van Bel zen. Mar.. 10.69 m.. 2 H. Britstra. Tempo, 8.63 m.: 3 T. Haasdonk. Hellas. 8.60 m. Finale 60 m. meisjes B: 1 T. Ardewijn. Mar., 9 sec.; 2 T. Haasdonk. Hellas, 9.2 s.; 3 A. Majoor, Tempo, 9.3 s, 4 x 80 m. meisjes: 1 Tempo, Bussum, 48.3; 2 Marathon 1. 49.6; 3 Maraton 2 51.9. 100 m. dames B. C. D. vrije inschr.: 1 E. Parent. De Z.. 14; 2 E. Grim. T„ 15; 3 M. dc Wijze, de Z.. 15.1. 100 m. heren; 1 H. Stas, Brussel. 11.8; 2 A. Hendriks, Tempo, 11.9; 3 C. Wallet. Tempo, 12.1. Discuswerpen dames: 1 N. Karelse, Zld., 30.47 in.; 2 T. T. LemsSwarre. Tempo. 27.75 3 E. van Wijk. Tempo. 27.35 Discuswerpen heren: 1 T. Bckcma, Tempo, 33.23 m.; 2 P. J. van Driel. Zld.. 31.92 m.: 3 J. van Hoolandt. B.. 29 48. 200 m. heren vrije inschrijving: 1 H. van Koeveringen. Mar.. 25.9; 2 L. de Joo- de. Mar., 27.4; 3 B. W. Walat, Tempo. 28.8. 3000 m. heren: 1 H. Harting, Zld,. 9 12.8; 2 M. van Laere, Bruss., 9.25.2; 3 G. Dob- belaere 9,43.4. 800 m. heren Trialmeet: 1 H. Becks, Zld., 2.07.2; 2 Schroevcrs. Bruss., 2.08.4; 3 J. Wortel. Tempo, 2.10.3. Kogelstoten heren: 1 P. J. van Driel. Zeeland, 11.33 m.; 2 J. van Hooland. Brus sel, 10.76; 3 W. Vosmeer. Tempo, 10.13 100 m. dames: 1 N. Karelse. Zld., 13: 2 M. de Fouw, Tempo, 13.1; 3 C. Poppe. Zld 13.9. Kogelstoten dames: 1 T. Lems—Swarre, Tempo. 8,87 m.; 2 N. Karelse. Zld., 8.80; 3 M. de Wijze. Zld.. 8.15 m. Hoogspringen dames: 1 E. Parent. Zld,. .28 m.; 2 M. Grim, Tempo, 1,28 m.; 3 M. de Wijze. Zld., 1.23 m. 200 m. heren Trialmeet 1 R, van Daelo. Bruss., 25: 2 G. Lcblicq, Bruss., 25.3; 3 Hendriks. Tempo. 25.4. Hoogspringen heren: 1 P. J. van Driel, 1.58. nV.. Zld.: 2 J. Hooiland. 1.54. m., Brussel; 3 L. J. de Vis. 1.54 m.. Zld. 400 heren Trialmeet: 1 J. Becks. Zld., 55.8: 2 R. Buis. Bruss.. 56.2; 3 J. Wortel, Tempo. 56.8 800 m. heren vrije inschrijvingen: 1 B. Walker, de Z.. 2.15.6; 2 P. Helmlch. pers.l., 2.18,5: 3 Michiels. pers.l., 2.22.3; 4 C. Dirk- sen. Tempo. 2.24.9. Speerwerpen heren: 1 A. d'Hondt, Bruss. 44 79 m.; 2 P. Spui. Zld., 43.26% 3 B. Klein, Tempo, 39-19 ni. Olympische estafette heren: 1 Zeeland. 3.50.7; 2 R/White Star, Bruss. 3.52.5; 3 Tempo. Bussum. 3,54.7. Speerwerpen dames: 1 M. Grim. Tem po. 25.75 m.: 2 E. Grim. Tempo, 19.42 m.; 3 M. de Wijze, Zld„ 19.37 m. Estafette 4 x 100 m. heren: 1 Zeeland, 48 sec.: 2 Red White Star. Bruss. 49.2 s.; sec 2 Zeeland. 58.5 sec. Totaal uitslag van Duelmeet Zeeland Tempo dames: 1 Tempo 29 punten; 2 Zeeland. 26 punten. Totaal uitslag van Trialmeet Zeeland— Royal White Star (Brussel)-Tempo (Bussum) heren: 1 Zeeland, 79 punten; 2 R. Whitestar 65 punten; 3 Tempo £3 p. DINSDAG. Vanavond geeft het Radio Philhar- monisch Orkest onder leiding van Al- bert van Raalte, een concert van wer ken van Berlioz en Strauss. Uitge voerd wordt de Symphonie fantastique (Episode de la vie d'un artiste) van Berlioz en Till Eulenspiegels lustige Streiche (H. I 20.15). Het Utrechts Stedelijk Orkest, onder leiding van Willem van Ottcrloo. speelt muziek van van Otterloo, Landré en Verdi. (H. I 23.15). Hilversum I: 7, 8. 13. 19. 23 Nieuws; 7.30 Italiaanse morgengroet; 7 45 Morgen gebed; 9.25 Ria dc Groot; 955 Liederen van Deense componisten; 10 Wie komt er in mijn hokje: 10.15 Het Omroepor kest; 11.05 Muziek houdt fit; 11.30 Als de ziele luistert; 11.40 Antwerps vocaal kwartet; 12.03 Pianorecital; 12.33 Lunch concert; 12.55 Zonnewijzer; 13 20 Lunch concert; 13,40 Guy Fallot; 14.10 Barend Redenkoor; 14.30 Onder Ons; 16 Dc Zon nebloem: 16.30 Ziekenlof; 17 Na school tijd: 17.15 Lang zullen ze leven! 17.45 Regeringsuitzending; 18 Amusementsor kest; 18.20 Sportpraatje; 18.30 Strijd krachten: 19.15 Henk Orthmanns Rhythm Sextet: 20.05 Een jaar Europese beweging: 20.15 Radio Philharmonisch Orkest; 21.35 Vragen van deze tijd: 21.50 Zomeravond- reisje met Dolf v. d. Linden: 22.30 Viool recital: 22.45 Avondgebed: 23.15 Utrechts Stedelijk Orkest. Hilversum II: 7. 8. 20 en 23 Nieuws: 7.15 Orkest van Mona Liter; 8.15 Ochtend- varia; 8.55 Van vrouw tot vrouw; 9 Ra- menu Baeh 9; 9.35 Aubade: 10 Morgen wijding; 10.15 Arbeidsvitaminen: 10.50 Kleutertje luister; 11 Nederlandse piano- werken: 11.30 De wekker: 12 Dc Papa vers; 12.33 Voor het platteland: 12.40 Tramharmonie Rotterdam: 13.15 Roman cers: 13.45 Solistenconcert: 14.20 Radio Matinee: 16.25 Honderd beroemde compo nisten: 16.40 De schoolbel: 17 Kinderkoor; 17.30 Maria Zamora: 18.15 Tom Erich; 18 30 R.V.U.; 19 Marek Weber: 19.05 Paris vous parle; 19.30 In stijgende lijn: 20 03 Radio Zoeklicht; 21 Elly Bakker: 21.15 Blue Skies; 22 Omroeporkest; 23.15 Am sterdam ontvangt: 23.30 Orchestre des concerts Lamourcux. ZON EN MAAN. 19 Juli 1949. Zon: op 4.42 onder 20.50 Maan: op 24.00 onder 1456 HOOG WATER u.+NAP u.+NAP LAAG WATER -NAP u—NAP Vlissingen Terneuzen Hansweert Zierikzee 8.06 8.28 8.58 9.15 1.45 1.67 1.83 1.22 20.25 2047 21.10 21.29 1.30 1.51 1.48 2.16 2.53 2.46 1.74 1.94 2.10 1.52 14.03 14.30 15.08 15.09 1.39 1.61 1.75 1.18

Provinciale Zeeuwse Courant | 1949 | | pagina 5