Nieuws uit Zeeland PREDIKBEURTEN Sport en wedstrijden Van der Maden Gemeentelijke Middelbare Handelsavondschool. PAT EELTGEZWELLEN VAN DONGEN TENTOONSTELLING van 16 tot en met 31 Juli Zuivere eau de colorne DE VIJZEL ZATERDAG 16 JULI 1949 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 5 Jaarverslag houthandel Alberts te Middelburg. DE BLOKKERINGSPROBLEMEN. In het verslag van directeuren der N.V. Houthandel v.h. G. Alberts Lzn, en Co. te Middelburg over het boekjaar 1948 wordt herinnerd aan het aftreden van de direc teur de heer E M. Alberts en wordt dank aan hem gebracht voor al hetgeen hij gedurende meer dan 50 jaar voor de Ven nootschap heeft gedaan. De verbetering, wat de mogelijkheden van invoer betreft, bleef aanhouden. De afzet hield voornamelijk, wat bouwhout betreft, tengevolge van de handhaving der distributie en andere belemmerende bepalingen, alsook de beperking van het bouwvolume, hiermede geen gelijke tred. De bedrijfsrekening leverde, na reser vering van f 90.000.voor het Fonds voor diverse doeleinden, waaruit o.a. de be lasting zal worden betaald, een gunstig saldo op van f 170.285.57. Een bedrag van f 10.000 hiervan werd bestemd voor af schrijvingen op de vaste goederen, waar na aan aandeelhouders een dividend van 9 procent en aan de prioriteitsaandeel houders een dividend van 5 procent kon worden uitgekeerd. Op grond van de wet „Afwikkeling Geldzuivering" zal het totaal van de geblokkeerde middelen naar vrije rekening overgeboekt kunnen worden Men ontving echter bericht, dat bij de "bepaling van de grootte van het banksaldo op de bewuste datum geen re kening mocht worden gehouden met de omstandigheid, dat een tijdelijk gedeblok keerd bedrag ten gunste der rekening stond geboekt. Deze interpretatie van het wets artikel acht men volkomen onbegrijpe lijk: immers juist zij, die op grond van hun credietbehoefte naar het oordeel van de Ned. Bank voor een tijdelijke deblok kering in aanmerking kwamen en voor wie dus de regeling van definitieve de blokkering in de eerste plaats is bedoeld, worden thans gedupeerd. Douane had een goede dag. Bij visitatie van een vrachtauto te Perkpolderhaven (gemeente Honte- nisse) vond de douane, verborgen on der een lading lege zakken: 336 stuks hoedenvoiles, 371 meter bruidssluier- tule, 1953 meter voile en 106 meter hoedenlint. Deze goederen waren uit België gesmokkeld en vertegenwoor digen een waarde van ongeveer 3500. Deze goederen bleken bestemd te zijn voor Den Haag en waren afgezonden door een bekende Zeeuwsch-Vlaamse smokkelaar. Bij deze werd een huis zoeking verricht, waarbij nog ter waarde van ongeveer ƒ1000.— aan Nagekomen advertentiën. Heden overleed, na een kortstondig, gedul dig gedragen lijden, on ze onvergetelijke innig geliefde Vrouw, Moe der, Behuwd-, Groot- en Overgrootmoeder, Mevrouw MARIA CORNELIA WITTE, geb. VAN DUKE. in de ouderdom van 78 jaar en 10 maanden. Goes: J WITTE. A P. ROSIER— WITTE. J. ROSIER. Den Haag: Ir. JOH. L WITTE. O WITTE—SMIT. Hilversum J. A witte. Batavia: L. G WITTE. A WITTE— SILLEVIS. Batavia: T. WITTE—REEP. Pijnacker: A. SCHOONBOOM— WITTE W. SCHOONBOOM.' Klein- en Achter kleinkinderen. Goes, 14 Juli 1949. Vosmaer^raat 10. De teraardebestelling zal plaats hebben op Maandag 18 Juli, des n.m. 2 uur. soortgelijke goederen in beslag geno men kon worden. Te Amsterdam werd een onderzoek aan boord van het beurtvrachtschip „Snelvaart II" uit Temeuzen ingesteld waarbij 38 tapijten, 548 paar nylons, 1563 meter voilestof, 2772 meter kant en 236 meter bruidssluiertule in be slag genomen konden worden. Ook deze goederen waren afkomstig uit België. AANLEG LANDWEGEN AANBESTEED Namens de Herverkavelingscom missie Walcheren is Donderdag te Middelburg aanbesteed het maken van landwegen in de Noordwatering met uitvoering van bijkomende wex-kzaam- heden. De volgende inschrijvingen kwamen binnen: Geruisloze Weg, Heemstede, 79.785; F. Duinhouwer, Goes, 96.000; C. Ver water, Tilburg, 98.395; J. van 't Ver laat Zoon, Hardinxveld, 98.600; fa. J. D. Janse, Colijnsplaat, 98.840; Van Oord, Werkendam, 99.800; J. van 't Verlaat, Hardinxveld, 103.200; Sanders, Snepvanger en Vlieger, Rijs wijk, 103.700; Mabuwat, Dordrecht, 103.755; Eland Volkers, Vlissingen, 105.500. De gunning van het werk zal later volgen. Ged. Staten van Zeeland hebben beslo ten aan te wijzen als ambtenaren belast met het toezicht en de zorg voor de nale ving van de Landschapsverordening Zee land: I- voor Schouwen en Duiveland, Tho- len en St. Philipsland de directeur en de districtsopzichters van de centrale dienst „Noord-Zeeland" voor het Bouw en Woningtoezicht en het toezicht op gemeentewerken II. voor Noord- en Zuid-Beveland met uitzondering van de gemeente Goes, de directeur en de districtsopzichters van de dienst van Bouw- en Woningtoezicht en het toezicht op gemeentewerken: in. voor Walcheren met uitzondering van de gemeenten Middelburg en Vlis singen, de directeur en de districtsop zichters van de dienst van „Bouw- en Woningtoezicht op Walcheren"; IV. voor West-Zeeuwsch-Vlaanderen, de directeur en de districts-opzichters van de centrale dienst „West-Zeeuwsch- Vlaanderen" voor het Bouw- en Woning toezicht en het toezicht op gemeentewer ken; V. voor Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen, de directeur en de districtsopzichters van de centrale dienst „Oost-Zeeuwsch-Vlaan deren" voor het Bouw- en Woningtoe zicht en het toezicht op gemeentewerken. Vlissingen Eindexamens en bevordering. Vrijdagavond werden in het school gebouw in de Bouwen Ewoutstraat te Vlissingen de diploma's uitgereikt aan de geslaagden van de Gemeentelijke Handelsavondschool. De directeur, de heer A. Metz feliciteerde eerst de leerlingen met het behaalde succes en merkte op, dat er dit jaar uitzonder lijk fraaie prestaties geleverd zijn, doordat geen der candidaten gezakt is. Ook de heer W. Poppe, wethouder van onderwijs, complimenteerde de leerlingen en kon tot zijn vreugde constateren dat er met ernst, ijver en toewijding gewerkt was en dat er op de school een zeer goede geest heerst, terwijl de verhouding tussen leraren en leerlingen ook voortreffelijk te noemen is. Hij prees het doorzettings vermogen en de taaie vasthoudend heid van de leerlingen, die veelal overdag reeds op kantoor of zaak werkzaam zijn en 's avonds de lessen moeten volgen, terwijl ze tot laat in de nacht moeten blokken om de nodige examenstof onder de knie te krijgen. „Dit diploma geeft jullie recht op een goede positie in de maatschappij", aldus de heer Poppe. „en ik twijfel er niet aan of met de vasthoudendheid en het doorzettings vermogen, die jullie de laatste tijd aan de dag gelegd hebben, zul je je een goede positie kunnen veroveren. Namens de commissie van gecommit teerden sprak hierna de heer P. Kas, die de school vergeleek, met een werkplaats waar de wapenen ge smeed moeten worden voor het latere leven. Met veel belangstelling had. spr. de examens gevolgd en hij pree?1 de leerlingen die hun diploma behaald hadden voor hun ijver en vasthou dendheid. Vooral in het vak typen werd zeer nauw naar dé practijk ge ëxamineerd. Namens de geslaagden sprak de heer J. Swart. In een vlot speechje dankte hij het onderwijzend personeel voor het genoten onderwijs. „Ze had den me verteld", aldus spr., „dat de gecommitteerden, bij de examens lang niet gemakkelijk waren, maar het is me 100% meegevallen". Ook dankte hij de heer Poppe, die altijd een war me .belangstelling had voor de schooL De congierge ió-eeg eveneens een woord van welgemeende dank. Namens de leerlingen bood hij het onderwijzend personeel en de con cierge een .rokertje" aan. Tenslotte voerde de directeur de heer Metz het woord, die er op wees, dat de school zich in opgaande lijn beweegt. De belangstelling is groot en de resultaten zijn goed. Hij noemde de school een schakel tussen practijk en theorie. Eindexamen: G. H. Baljeu, G. v. Bel- zen, M. de Buck, J. A. Corveleijn, I. Dik, I. J. van Dis, P. Goedbloed, H. Groesser, T. Grootjans. C. F. Harting, M. de Jon ge, G. Koetje, K. v. d. Meer, M. Rutaé, J. Swart. Van IV naar V: M. de Baar. J. F. Ie Clercq, M. Hanssen, L. J. Jagt, L. J. Kroon, J. Lok, W. Luwema, G. A. Maes, W. O. de Munck, J. Mallie, J. H. van Nek, S. L. van Scheers, M. Steketee, A. C. M. Theune, P. de Vries, voorw., J. M. van Weele, voorw,, A. C. van Zweeden. 3 leerlingen niet bevorderd. Van III naar IVA. Boelhouwer, C. de Buck. C. A. M. v. d. Dood, H. v. d. Graaf, E. de Graaf, I. N. J. v. d Hoeven, A P van Hoorn, F. L. Jacobs, W. Janssen, I. L. A. de Jonge. M. A. Kloeg, C. Izeboud, E. Korteweg, A. Kruisdijk, A. L. Meer- tens. H. de Pagter, S. M. v. d. Woestijne, W. B. Blinkhof, A. van Eek, F. M. Bou- cherie. 4 leerlingen niet bevorderd. Van II naar III: M. Bosschaart, A. Bou- cherie, W. L. Crucq. R. Geljon, E. L. Izeboud, P. C. v. d. Kuijl. A. Kwist. A. M. de Poorter, voorw., L. Prince. G. S. Roelse, voorw., A. J. Schout. N. Steen- haard. J. J. Tax. P. J. C. Tax. voorw.. L. J. Wildeboer. 5 leerlingen niet bevor derd. Van I naar II: P. C. Beerens, J. C. Blomme. E. C. Boucherie, J C. M. Bous- sen, I. v. d. Buuse, voorw., M. Clarisse. C. M. Groesser, M. E. Hofman, voorw,, J. Keijser, A. M. Kuijper, voorw., E. M. Lute, voorw., M. J. A. Meijer, F. J. de Munck. A. Melger. M. L. Mille, A. Quite. C. M. de Ridder. J. C. de Ridder. M. C. de Rijke. J. Roedema, A. C. Sohier. C. C. v. Splunder, G. A. v. Splunder, S. J. W. Stroo, voorw., C. M. Verheul, H. A. Tabak. M. J. Louws. 11 leerlingen niet bevorderd. Diploma Machineschrijven Kantoortypist A (120 aansl.): W. Mussert, G. Baljeu, M. de Waal, H. de Pagter, M, de Koster, F. Somers, A. Bosschaart, E, de Graaf. W. de Bruüne, L. Izeboud, E. Gooyen, J. Boussen, M. de Nooyer, M. Meeuse. Diploma Machineschrijven Kantoorty pist B (175 aansl.): J. Boussen, E. de Graaf, C. Gunter, K. v. d. Meer, M. de Nooyer, T. Kaljser. Diploma Machineschrijven 50 lettergre pen: R. Burgmeijer, J. Kroon, J. Lok, T. Kaijser, N. v. d. Pijl, G. Verdonk. FILMS VAN DE WEEK „De kus des doods" (Kiss of Death) met Victor Mature, Brian Donlevy, Col leen Gray en Richard Widmark; regie: Henry Hathaway. Voor deze „thriller" een extra kruisje! „De kus des doods" is gemaakt volgens het tegenwoordig meer toegepaste recept, waarbij men een authentiek gegeven als uitgangspunt neemt en de film In zekere zin een semi-documentair aspect ver leent. Deze gangstersgeschiedenis is rauw. maar in tegenstelling tot zovele andere naar het leven getekend, evenals de figuren, die er in voorkomen. Daaren boven munt deze rolprent in Luxor, Vlissingen, ook filmisch uit: fotografie, regie en montage leveren een wezenlijke bijdrage tot 't verkrijgen van sfeer en tot de opbouw van het gegeven naar de climax. „Ik herinner me moeder" (I remem ber Mama) met Irene Dunne, Barbara Bel Geddes, Oscar Uomolka en Philip Dom; regie: George Stevens. Naar het toneelstuk van John van Dru- ten is deze sympathieke film gemaakt. Men leeft mede met dit gezin van moe der, die er zo'n dominerende rol in ver vult en met een zekere gespannenheid volgt men de belevenissen, ook al zijn de ze niet altijd vrij van sentimentaliteit. Irene Dunne geeft een creatie van Ma ma, die men zich nog lang zal herinneren, onze landgenoot Frits van Dongen (Phi lip Dorn) heeft een hoofdrol als Papa en Oscar Homolka maakt van de verlamde oom Chris een prachtige type. (Eelctro, Middelburg). „Keizerwals" (The Emperor Waltz) met Bing Crosby, Joan Fontaine. Ronald Culver en Lucille Watson; regie: Billy Wilder. Niemand minder dan Wilder (die „Lost weekend" en „Avontuur in Berlijn" maakte) regisseerde deze luchtige kleu renfilm vol zoetvloeiende muziek over 't Wenen van Keizer Franz Josef. Bing Crosby speelt voor een welbespraakte Amerikaan, die de Keizer een phono- graaf tracht aan te smeren en daarbij in liefde ontbrandt voor een schone gra vin. Een belangrijk deel van deze over het algemeen wel amusante film, waar aan men Vooral niet te strenge maatsta ven moet aanleggen, is gewijd aan de lief desaffaire tussen Bing's ordinaire fox- terrier en de raspoedel van de gravin. Dat is althans weer eens een nieuw mo tief(Alhambra, Vlissingen). „De witte hel" (Snowbound) met Ro bert Newton, Dennis Prince, Herbert Lom, Dalio en Mi la Parely; regie: David McDonald. Een sensationele geschiedenis die zich afspeelt in een eenzame berghut in de Alpen, waar enige vreemde typen ge- isoleerd zitten. Het hoogtepunt van het verhaal vormt een geweldige vechtpar tij. waarbij de schurken hun einde vin den. De natuuropnamen zijn bijzonder fraai. (Schouwburg, Middelburg). «Ingezonden mededeling). VLIEGEN radicaal uitroei» 0DI.POEDER in de praclische. voordelige sluif rak 65" cen( Herst. Anost. Zendingsgt slngenBakkersgang 10 dienst. Leger des Heils. Middelburg 10 Heiligingsdienst, 4 Openl. Dam, 7.30 Verlossingssamenk. It. com. A. C. Beekhuis. Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben benoemd bij de Provinciale Stoombootdiensten tot machinist le klasse C. J. Matthijssen, en tot machinisten P. F. W. Berting en J. Monnier. WALCHEREN ZÓXDAG 17 JULI. Ne«l. Herv. Kerk. Aagtekerke 9 30 ds. Theunissen, 2 ds. Richard; Ar- nemuiden 10 en 6 de heer Overweel, 2.30 ds, v. Woerden; Biggekerke 10 ds, Smits, 2 ds. Spijkerboer; Gapin- ~e 10 ds. de Boer; G rijps kerke 10 s. v. Winterswijk, 2.30 de heer Barnard, 7.30 Jeugddienst ds. de Keijzer en ds. v. Winterswijk; Kle- verskerke 2.30 ds. Otte; Koudeker- ke 10 ds. Keijzer, 2.30 ds. v. Dyl; Meliskerke 10 ds. Oosthoek, 2.30 ds. v. Winterswijk; Middelburg (Oost- kerk) 10 (H.A.) ds. Don, 7 ds. Smits (dankz.); Concertzaal 10 ds. v. Woerden; Nieuw- en St. Joosland 10 en 2,30 (H.A.) ds. Pijnacker Hordijk; Oost- en West Souburg 9.30 (H.A.) ds. Spijkerboer, 7 ds. Theu nissen; Oostkapelle 10 ds. Richard, 2.30 ds. Theunissen; t Ritthem 10 cand. v. Vliet. 2.30 ds. Aalbers; Se rooskerke 10 en 2.30 ds. Visser (Wes tervoort); St. Laurens 10 en 2.30 ds. Visser (Marken); Veere 11.15 ds. Otte; Vlissingen (St. Jacobskerk) 10 en 7 ds. Aalbers (H.A.); Engel se Kerk 9.30 Jeugdkerk; Haven dorp 10 de heer van Sabben; Vrou wepolder 2 ds. v. Willenswaard; Westkapelle 9.30 de heer Barnard, 2.30 ds. Oostoek; Zoutelande 9.30 cand. Lefeber, 2.30 ds. Wagener. Egjise Wallonne. Middelburg 10.30 ds. Risseeuw. Geref. Kerk, Arnemuiden 10 ds. Veldhuijzen, 7 ds. Boon; Domburg 11 en 3 ds. Schele; Gapinge 9.30 en 2 ds. Boersma; Grrjpskerke 10 lees- dienst, 2.30 ds. Dorst; Koudekerke 9.30 en 2.30 ds. Elshout; Meliskerke 9.30 leesa., 2 Cs. Veldkamp; Mid delburg (Hofpleinkerk) 9 en 5.30 ds. Veldkamp, 2.30 ds. v. Til; Noor- derkerk 9.30 en 5.30 ds. v. Til; Oost- en West Souburg 9.3Ó en 2.30 ds. v. d. Berg; Oostkapelle 10 en 2.30 ds. Douma; Serooskerke 10 en 2.30 ds. v. d. Berg; St. Laurens 10 en 2.30 ds. Boon (H.A.); Veere 9.30 en 2.30 ds. Streefkerk; Vlissingen 9.30 ds. Dorst, 5 ds. v. d. Berg; Vrouwenpolder 11 ds. Boersma, 3.45 ds. Veldkamp; Westkapelle 9.30 leesd., 2,30 ds. Veldhuijzen. Vlls- 2.30 ZONDAGSDIENST DOKTOREN. Te Middelburg zal voor spoedge vallen te bereiken zijn: dr. J. C. Peeck. arts. Langeviele 49, tel. 2637; te Vlissingen: de heer L. P. Boonc, arts, Badhuisstr. 24, telefoon 2950; tc Koudekerke. Westkapelle en Zoutelande: de heer L. Sloos. arts, Middelburgse-str. A 61, Koudekerke, telefoon K 1185—231; te Veere, Serooskerke en Oostka pelle: de heer P. J Bom. arts te Oost kapelle, tel. K 1188—276. APOTHEKEN. Middelburg: Apotheek Nonhebei, Lange Delft 133, tel. 2538. Vlissingen: Apotheek v. Ockenburg, Singel 5, tel. 2730. MOTORSPORT Walcherse Dorpenrit. Het artikel over de Brabant-Grensrit, dat wij enkele dagen geleden plaatsten en waarin wij er op wezen. :dat nog zo weinig automobolisten en wij kunnen er gerust ook de motorrijders bijnemen in Zeeland iets voelen voor sportieve prestaties, is voor de motorclub Schelde- gouwen aanleiding, de aandacht te ves tigen op de belrouwbaarheidsritten, wel ke zij regelmatig organiseert. Op Zaterdag 23 Juli is er weer een be- trouwbaarheidsrit, onder de naam Wal cherse Dorpenrit. Het is een tocht van ongeveer 75 km, tijdens welke langs een voorgeschreven route alle dorpen op Walcheren worden bezocht. De gemiddel de snelheid is voor lichte motoren vast gesteld op 30 km per uur en voor zware motoren en automobielen op 36 km per uur. Het is dus wel een bij uitstek ge schikte oefenrit en Scheldegouwen rekent er op, dat een groot aantal nieuwelingen, zowel motorrijders als automobilisten van de partij zullen zijn. De start is 's avonds om zeven uur van de Dam te Middelburg, waar tussen 9 en 10 uur ook de finish zal zijn. Ook nu zijn er weer fraaie prijzen. WIELERSPORT Nederland wint omnium van België. Enige duizenden toeschouwers in het Olympisch stadion te Amsterdam zagen een Nederlandse wielerploeg een Belgisch tsam in een omniumwedstrijd verslaan. De Nederlandse ploeg was samengesteld uit van Vliet, Peters, Lakeman en Blan- kenauw en bleek veel te sterk te zijn voor de Belgen: Somers, Deboevere, Ver- chuuren en Cools. Onze landgenoten won nen alle onderdelen van de omnium met groot verschil. Een verrassing werd geboekt bij de amateursprinters, waar de jury 4 halve finales had georganiseerd met een finale van 4 man. Hierin startten Wiliekes. Buchly, Hijzelendoorn en Geukens. Na dat besloten was de finale opnieuw te laten rijden wegens zwiepen op het laat ste rechte eind, liet Hijzelendoorn zich in de tweede finale verrassen. Hij kwam in zijn eindspurt :een wiel te kort. De win naar, Patsy Wiliekes. noteerde evenwel een van de beste tijden, die dit seizoen door een Nederlands amateur in Neder land gemaakt zijn, nl. 12.6 sec. over de laatste 200 meter. Geukens werd derde, Buchly vierde. Ook de stayerswedstrijd tussen Neder land en België over twee ritten van 40 km ieder werd met ruim verschil door onze landgenoten gewonnen. In de eerste manche ging Pronk na 16 ronden in één rush van de vierde plaats naar de kop en behield die tot het einde. In de tweede manche had Bakker na 9 ronden de kop veroverd en behield die tot 11 ronden voor het einde. Pronk was na zijn neder laag in de kampioenschappen erop ge brand om ook deze tweede rit van Bak ker te winnen en lanceerde daartoe van de 55e tot en met de 69e ronde felle aan vallen op Bakker, die deze echter afsloeg. 11 ronden voor het einde zag Clautier zijn kans schoon en ging over Pronk en Bak ker heen. Bakker raakte los en zakte af. Clautier kon de eerste plaats in de reste rende ronden tegen de weer fel aanval lende Pronk behouden. Goldschmidt won 24e étappe* De 14e etappe van de Ronde van Frank rijk, NimesMarseille (199 km) werd ge wonnen door de Luxemburger Gold schmidt. Hij legde de afstand af in 6 uur 17 min. 8 sec. Het algemeen klassement luidt thans: 1. Magni (Italië) 90.50.11; 2. Fachleitner (Zuid-Oost) 90.52.21; 3. Marinelli (lie de France) 90.52.52; 4. Dupont (Belg. B) 90,57.22; 5. Kubler (Zwits.) 91.00.25; 6. Ockers (Belg. A) 91.01.40. ZWEMMEN RAYMONDA VERGAUWEN WON TE OOSTENDE. Raymonda Vergauwen uit Sas van Gent kwam dezer dagen uit op zwemwedstrij den te Oostende, wakr zij een overwin ning wist te behalen op de 200 meter. Zij maakte op deze afstand een tijd van 3 min. 2.4 sec. Geref Kerk (art. 31). Souburg L45 en 2.30 ds. van Til; Middel burg 8.30 en 4.30 ds. Verheij; Zou telande 9.30 leesd., 2.30 ds Verhey; Vlissingen 4.30 ds. van Til. Geref. Gem. Aagtekerke 9.30, 2 en 6 leesd.; Arnemuiden 9.30, 2 en 6 leesd.; Meliskerke 9.30, 2.30 en 7 leesd.: Middelburg 9.30, 2 en 6 ds. de Wit; Oostkapelle 10 en 2.30 leesd.; Vlissingen 9.30, 2 en 6 lees- dienst; Westkapelle 11 en 4.30 lees- dienst. Chr. Geref. Kerk. Middelburg 10 en 3 cand. op den Velde; Vlissin gen 9.30 en 5 stud. Floor. Ver. Vryz. Hervormden.' Middel burg 10.15 ds. Borgman; Vlissingen geen dienst. Evang. Lutherse Gem. Middelburg 10.30 ds. Johannes; Vlissingen 9 ds. Johannes. Doopsgez. Gem. Vlissingen 10 ds. Bakker. Herst. Apost. Gem. Vlissingen: Singel 9.30 en 3 dienst. Herst. Apost. Zendingskerk. Vlis singen: Concordia 10 en 5 voorgan ger Ossebaar. (Ingezonden mededeling) Aan de grote teen. Hebt U een eeltknobbel of eeltge- zwcl aan do voet? Hier is 'n middel dat de pijn verjaagt, de ontsteking opheft, de opzwelling vermindert en de misvormde teen zyn normale stand doet hernemen Dit goede middel, de beroemde Franse ,,Dalet Balsem'' is nu ook weer in Nederland ver krijgbaar. Vraagt „Dalet Balsem" aan uw apotheker of drogist, prijs 2.50 per tube. Amsterdamse Beurs 15 Juli 16 Juli 99% Standard Oil naar Antwerpen. Het schijnt dat de Standard Oil van de plannen tot vestiging van een olieraffi naderij te Rotterdam heeft afgezien en besloten heeft deze raffinaderij in Ant werpen te bouwen. Dat de Nederlandse regering in alle op richten bereid was haar medewerking aan de bouw te Rotterdam te verlenen, blijkt wel uit haar bereidheid om de invoer van de grondstoffen voor de raffinaderij in dollars te garanderen. Waarschijnlijk heb ben de Amerikanen meer vertrouwen in de Belgische franc dan in de Nederland se gulden. Bovendien zijn reeds in Rot terdam raffinaderijen van Shell en Cal- tex, zodat ook uit strategische overwe gingen door de Amerikanen een sprei ding meer gewenst kan worden. Voorts is de veiligheid van de scheepvaart op de Schelde en de Nieuwe Waterweg aan een diepgaande studie onderworpen. De Amerikaanse senatoren hebben Nederland 1948 (3%) dito 1947 (Ja) 3 dito 1937 3 Dollar-lening 1947 3 Investeringscert. 3 Nederland 1962-64 Nederland 1962—64 Spaarc. k i 100 2% Nederland N.W.S. 2>4 Indië 1937 A 3 Grootboek 1946 3 Ned. Ind. Hand. B Ned, Handelmij. AKU Bergh's Jurgens Calvé-Delft Centrale Suiker Kon. Ned. Hoogovens Unilever Ned. Kabelfabrick Philips Wilton Feyenoord Biliton Kon. Petrol. Mij. Amsterdam Rubb. H.A. Lün Kon. Paketvaart Ned. Scheepv. Unie Rotterdamse Lloyd Stv. Mij. Nederland Handelsver. A'dam Deli Batavia Mij. Deli Mij. Anaconda Bethlehem Steel General Motor Kennecot Shell Union Baltimore Spw. Miss K.T. Spw. New York Centr. Spw. Pennsylvania cultuurwaarden op de Amsterdamse ef fectenbeurs, hetgeen sinds de tweede po litionele actie tegen het einde van vorig jaar, niet het geval is geweest. Het van Royen-Roem accoord bevestigd te Djacja en het aanstaande bezoek van dr. van Royen aan Soekamo. werden gunstig ge ïnterpreteerd. De handel bleef wel be perkt, maar voor zover viel waar te ne men was de Indonesische markt toch drukker dan de overige hoeken en ver scheidene cultuurfondsen, die anders slechts sporadisch verhandeld worden, werden thans in een open hoek verhan deld. HVA en Amsterdam rubber waren punten beter, Vorstenlanden geregeld verhandeld, trok twee punten i 97?; 97?; 91% 973, 107 106% 98',2 98% 98% 98% 100% 100% 80% 80?; 95% 95% 97% 98 110% 112% 152% 153% 175'(4 175?; 317 315 162 161'; 175% 175% 187% 188 271 272 286 286 2883,; 230% 164 165 306 3,; 307% 1233; 134% 153 154% 153 151% 165% 166?; 1603', 161% 149% 154?; 124 li 126% 143% 147% 28% 48?; 60% 48% 35 34?; 2% 9% 9% 13% de Indonesische voorlopig besloten de voorgestelde ml- I voornaamste tabakssoorten avanceerden litaire uitgaven in het huidige belasting- twee tot vier punten en ook de Inrione- jaar mét 1250 millloen dollar te vermin- slsche cultuurbanken bleven niet achter deren. I en waren gunstig gedisponeerd. 'n Keuze voor het leven! En dat geldt ook voor de ring die deze keuze beze gelt. Laat het een H.D Z.-ring zijn II sH-H. KINDEREN5TR - 51 GOE5 Notaris A. H. M. VAN DEN HOEK te Groede, zal op Donderdag 21 Juli a.s., des n.m. 14.00 uur (2 uur)' ten verz van JOHANNES BOERDAM, Langeweg W 5 te Breskens overgaan tot de openbare verkoop van te velde staande ge wassen en wel; 73.72 aren zware winter, tarwe; 29.49 aren erwten (goe de kwaliteit); 22.27 aren zomergerst. Verzamelen op het erf van de heer BOERDAM. Klaverrultcrs kunnen gratis worden gebruikt. Verdere inlichtingen ten Kantore yan gen. notaris. Ladders en trappen. Schuifladders, Reformladders, Opsteekladders, Schuifplanken, Trappen enz. enz Zeer soiled en prima afge werkt. Vraagt prijscourant. Varies Ladderbedrijf Telefoon 58, IJZENDIJKE. Vert. Middelburgse Verf- en Glashandel W. L. Heyboer Co. N.V. Middelburg Firma BRANDDEKKER, Bouwstoffenhandel - Goes Te koop bü inschrijving a contant van de Heer J. A. TRIMPE BURGER te Aag tekerke, onder Kloetinge a. d. Abbekinderse Zand weg DE GERST, wassende op het perceel, ge_ naamd ,,De Schuinse Hoek", groot 3.20.00 ha. Inschrijvingen bij de hoop worden ingewacht tot en ■met 22 Juli 1949 ten kan tore van Notaris VAN DIS SEL te Goes, Gevraagd een KAPSTER, extern, die geheel zelfstan dig kan werken en de zaak wil behartigen alsof het voor haar zelf is. desge wenst met prov. of aandeel in de zaak Brieven no. 572, Bur. P-Z.C, Middelburg. SOLA MASSIEF (door en door vlekvrjj) KAASSCHAAF 3.90 Speciaalzaak Kleine Markt, Vlissingen VERLOREN 12 Juli, omgeving Markt, Middelburg, een roodieren portemOnnaie', inh. geld, punten en sleutels. Tegen beL terug te bezorgen: Dijkstraat 2, Souburg. Kunstmuseum Schuttershofstraat Middelburg OPENING ZATERDAGMIDDAG 3 uur. Voorts dagelijks geopend van 9.30 12.30 en 1.305.30 Dinsdags, Donder dags en Zaterdags des avonds van 7 9.30. Entrée f 0.50 Leden vrije toegang CONCERTGEBOUW Jr VLISSINGEN 'G Zondag- en Maandagavond a s., iedere avond 8 uur, JOHAN KAART in „DE MODEL-ECHTGENOOT" Het wereld.successtuk „Fair and Warmer", Amerikaanse klucht in 3 bedrijven door Avery Hopwood, met o.a. Mathieu van E ijsden. Regie": Johan Kaart. Prijzen der plaatsen: le rang 2.50, 2e rang 2.Plaatsbespreken op de dag der voorselling'van 2—4 uur n.m. 0.10 per plaats. Na 11 uur telef. 2287. \QQ£D EINDRAPPORT!.' 'n GESLAAGD EXAMEN I Ontvangen de fijnste Engelse green lemon limonadesiroop der bijzonder fijn firma Blackworth Londen prijs per fles 1.50. Alleenverkoop voor Zeeland bij de Importeurs filiaal slijterij Firma DENEVERS Lange Delft 90, Middelburg De wnd. Notaris J. C. KRAM te Kapellc, is voor nemens t.v.v de Heer J. DEKKER Pz. te Wemel- dinge contant bij inschrij ving te verkopen de appels en peren in de boomgaard aan de Wemcldingse grindweg te Wemeldinge. Reserve 500 kg. naar verkiezing van verkoper. Inschrijvingen onder op gave no. witte kaart in te leveren uiterlijk Maandag 18 Juli a.s. ten kantore van genoemde wnd. Notaris, speciaal voor zieken. 90 Onze bekende kwaliteit van vroeger is weer bij de maat verkrijgbaar. Verder voor radig flacons van de meest bekende merken. Drogisterij M. J. v. d. BOOG A ART, gediplomeerd drogist, IJetjc Wolffpleln 1, Vlissingen,

Provinciale Zeeuwse Courant | 1949 | | pagina 5