KAPPIE Dorpsdokter introduceerde Ibsen en Shakespeare in Diever Oberammergau in Drente 37% VAN DE NEDERLANDERS IS ER BETER AAN TOE DAN IN 1943 DOKTERS-ASSISTENTE Nu 4 beroemde mid delen tegen pijnen. Chefarine,4 hoitsal PER JEEP NAAR NOACHS ARK KLANKEN uit de AETHER en het raadsel van de rozenhouten kist 4 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZATERDAG 16 JULI 1949 ker succes in grote steden zou hebben weten te boeken, zo boeiend draagt hij dit stuk, bijgestaan o.a. door zijn echtg. mevr. J. C. B. Rutgers-Feenstra, die als Solvejg enige uitstekende zangnummers weggeeft, voor. Dan zijn daar verder boeren, middenstan ders, landarbeiders, jongens en meis jes, 60 in getal, zonder uitzondering inwoners van hetzelfde dorp. Zij vor men met meer of minder talent een prachtig geheel, dat met grote over gave werkt aan deze taak. die hier reeds als een jaarlijks weerkerende maatschappelijke plicht wordt be schouwd. (Van onze reizende redacteur) DIEVER. Juli. Burgemeester J. C. Meyboom, die aan het hoofd staat van de 3150 inwoners der Drentse plattelandsgemeente Diever, verbaast er zich niet meer over, als het raadslid H. Daleman tijdens de bijeenkomst van de gemeenteraad zijn betogingen doorspekt met citaten uit de werken van klassieken van de wereldliteratuur als Willam Shakespeare en Hendrik Ib sen. want tenslotte wordt hij bijna dagelijks bij het ontbijt al om de oren geslingerd met beroemde woorden van deze en andere beroemde mannen; mevrouw N. Meyboom-Veltman heeft er wel voor gezorgd, dat hij eraan ge wend is geraakt. Overigens blijft de levendige be langstelling voor grote toneelschry- vers in dit afgelegen oord, waarvan vele inwoners nimmer een treinreis hebben gemaakt en nog minder een echte schouwburg hebben bezocht, niet beperkt tot dat ene raadslid en de burgemeestersvrouw. Integendeel, zij strekt zich uit tot afte lagen van de bevolking. Dr. L. D. Broekema spreekt erover met de jeugdige vee koper Berend Bel, de timmerman G. Folkerts met de onderwijzeres Mada Zijlstra. ds. D. T. Rutgers met de jeug dige Jantina Figeland. die de dochter is van de koffichuishouder aan de Brink. Dit zijn dan nog maar enkele grepen. Twee jaar lang gonsde het Shakespeare door Dicver, nu davert het Ibsen. Het is begonnen ergens ver weg ln een universiteitsstad, waar de student L. D. Broekema uit geestdrift mee deed aan het studententoneel: met zoveel geestdrift, dat hij een tijdlang als figurant ging fungeren in de troep van Albert van Dalsum. alvorens hij zich als dorpsarts in dit stille Die ver vestigde. Hij was ervan overtuigd, dat het nu uit zou zijn met de liefheb berij. maar het was niet uit, want het toeval wilde, dat hij er een ijverige Oranje-vereniging aantrof, die wel eens iets anders wilde op Koninginne dag dan de tradionele optocht met versierde boerenwagens met een alle gorische inslag. Overleg en inschake ling van de plaatselijke toneelvereni ging leidde ertoe, dat op 31 Auglstus 1946 in een geïmproviseerde open luchtschouwburg in de bossen de „Midzomernachtsdroom" werd opge voerd, die zo insloeg, dat de voorstel ling een jaar later vijf maal herhaald moest worden. Jantina Figeland. die de hoofdrol vervulde, wordt door de dorpsbewo ners nog steeds Puck genoemd en Shakespaere's beeltenis, haar geschon ken door een bewonderaar, siert nog haar kamertje. In 1948 werd „De Storm" opgevoerd in Burgerdijk's vertaling. Men kreeg er zoveel plezier in, dat men in de af gelopen winter binnenshuis Sarivari- us' Paraphrase op dit drama ten tone le voerde. Dit jaar greep men naar Ibsen's.f^cer Gynt. DRIEMANSCHAP Nog steeds is dr. Broekema de ziel van do opvoering, of liever het hart en de ziel beide. HQ is regisseur, leidt de repetities, vindt een oplossing voor alle moeilijkheden. Zijn rechterhand is des burgemeesters echtgenote, een talentvolle speelster, die haar loop baan begon als journaliste en zich nu •op het schrijven van teksten voor het plattelands openluchttoneel toelegt. Het derde lid van het stuwende drie manschap is het hoofd der school, A. Andreae. die ook aan de organisatie deelneemt en de sensatie van het jaar is het meespelen (nog wel in de titel rol) van ds. D. T. Rutgers, de jonge orthodox-hervormde predikant, die, ware hij beroepsspeler geworden, ze- Dezer dagen heb ik een opvoering bijgewoond. Zij begon om half tien na het invallen van de duisternis. Alle 800 plaatsen waren verkocht, zodat zich tegen de avond een dichte menig te door het dorp naar de bossen spoedde. Het theater bleek te zijn in gericht tussen twee heuvels, begroeid met vlierdennenhout en eikenhout en versierd met louter veldtijm. Het am- phibietheater bevond zich onder de bomen. Er heerste een doodse stilte toen Peer met moeder Aase opkwam en het spel begon en die stilte, die aandacht bleef geboeid tot half twaalf, toen was er een pauze tot midder nacht. Het zou laat worden, maar slechts 'n enkeling vertrok. Het werd één uur, weer een pauze, om kwart voor twee doofden de lichten voor 't laatst. De 800 bezoekers waren meer dan voldaan. Ruim 20 autobussen en vele tientallen personenauto's brach ten de bezoekers terug naar hun haardsteden, die sommigen pas tegen het ochtendgloren bereikten. Een paar uur later, toen de dag weer be gon. rinkelde te Diever, het Drentse Oberammergau, al weer de telefoon voor het bespreken van plaatsen voor de volgende voorstelling. (Nadruk verboden) Maar bij de laagste inkomen s ging 37 pet. er op achteruit Aan vele mannen en vrouwen stelden de enquêteurs en enquêtrices van 't Nederlands Instituut voor de Publike Opinie kort geleden weer de vraag: „Vindt U dat U er op het ogenblik beter, slechter of het zelfde aan toe bent als een jaar geleden?" De resultaten zijn; Ben er beter aan toe a 37% Hetzelfde 33% Slechter aan toe29% Geen antwoord1% Er zijn meer mensen er beter aan toe dan slechter dan een jaar geleden. Naar welstand van de ondervraagden treden er echter nog steeds belang rijke verschillen op. Hier zijn de antwoorden van beter en minder gesitu eerden, die het N.I.P.O. optekende. Beter Hetzelfde Slechter aan toe Geen antw. Laagste inkomens 28% 33% 37% 2% Lage inkomens 38% 31% 30% 1% Middenklasse 45% 24% 30% 1% Welgestelden 49% 16% 34% 1% Bij de laagste inkomens vinden we meer mensen, die er slechter dan beter aan toe zijn, dan een jaar geleden. Maar bij de welgestelden vinden we bijna de helft, die er beter aan toe is. Dit is de derde maal dat het N.I.P.O. een dergelijke vraag gesteld heeft. Hier z\jn de overige resultaten: Beter Hetzelfde Slechter aan toe Geen antw. NU 37% 33% 29% 1% Maart 1948 30% <10% 27% 3% Januari 1947 50% 25% 24% 1% In April 1916 heeft 't Nederlands Instituut voor de Publieke Opinie de vraag gesteld: „Bent U in het algemeen tevreden of ontevreden over de vooruitgang, die er in dit jaar na de bevrijding heeft plaats gevonden?" De resultaten waren: Tevreden Ontevreden Geen antwoord April 1946 57% 34% 9% De vooruitgang is het snelst geweest in de eerste jareif na de bevrijding. Toen vond het N.I P.O. de helft en meer van de bevolking er beter aan toe dan een jaar geleden en tevreden met de vooruitgang. Maar nog steeds is er van vooruitgang sprake. Op het ogenblik toch vinden we meer mensen er beter aan toe dan slechter dan een jaar geleden. Nadruk verboden. (Ned. Inst, voor Publ. Opinie). In tegenwoordigheid van Z.K.H. Prins Bernhard en vele hoge autoriteiten heeft Donderdag de officiële heropening van de K.M.A. te Breda plaats gehad, Tijdens de openingsrede van de Gouverneur van de K. M. A., luitenont-kolonel K. G. Puffius. FEUILLETON „Neen. toch niet", zei Janice en haar ogen werden nog ondeugender. „Zie je. ik ontdekte, dat ik hem tóch niet wilde hebben. Ik wil hem zelfs nooit weer zien „Vertelde jc haar dat?" Bens blauewe ogen keken ongelovig. „Ja, ik heb mevrouw Holbrook ver teld, dat ze hem kon houden". Janice genoot van Bens ongeloof, maar ze wist dat nu het ogenblik spoedig zou komen, waarop hij haar zou moeten geloven. „Ze is heel mooi, mooier dan haar portret. Ze „Het kan me geen steek schelen, wat ze Is", zei Ben. „Wat ik wil weten is of je met hem gaat trouwen, ja of neen". „Hij is al getrouwd", zei Janice. „HU gaat zelfs een stuk of wat kinde ren krijgen, kant en klaar. Mevrouw Holbrook kwam eigenlUk om me te bedanken". „Ik snap er niets van". Bens aardige blauwe ogen keken steeds ongelovi ger. „Mevrouw Holbrook heeft ontdekt, dat ze van haar man houdt", legde Janice uit. „Ze zal voortaan bij hem blijven en een echt thuis voor hem maken. En ik heb ontdekt, Ben, dat ik Nieuw feuilleton. Vandaag plaatsen wjj de laatste iflevering van het feuilleton Doktersassistente". Uit de re- cties, welke wU op dit ver- olgverhaal kregen, menen wU .vel te mogen afleiden, dat het in de smaak is gevallen. \Iaar ook het volgende feuille ton. de roman „De Onbekende Voogd" van Mary Burchell. zal het ongetwUfeld uitstekend doen. Het is wederom een boei end en charmant verhaal van deze Engelse schrijfster, dat men gaarne tot het einde zal uitlezen. door ADELAIDE HUMPHRIES op niemand verliefd ben. Dus, zoals je ziet is het allemaal heel eenvoudig". „Ja". Bens stem klonk niet zeer overtuigd. Janice besloot hem niet langer te plagen. „Ik geloof, dat ik het helemaal mis had met myn theorie over het verschil tussen liefde en verliefd zijn", zei ze. „Liefde is niet iets dat je even in vlam zet en dan bU het min ste windje weer uitdooft. Het is iets dat je verwarmt en je doorlopend ge lukkig maakt". „Zo moet het in het huwelijk ook zijn", ging ze verder, „zo vast en vei lig, dat het alles kan verdragen. Een home moet worden gevormd door al les samen te doen". Janice vond het niet meer zo naar dat hun dierbare huisje verkocht en gesloopt zou wor den. Een huis maakte geen home; dat deden de mensen die er in woonden. Ze geloofde, dat ze zonder het te rea liseren, een heleboel overdacht en doorvoeld had deze laatste dagen. Ze zat niet meer in de knoop. „Ja", zei Ben. „daarin zul je wel ge lijk hebben." Maar hij zag er nog steeds min of meer versuft uit. „Ik ben altijd tevreden als ik bU jou ben. Bengy", zei Janice en glimlachte hem toe. Alle ondeugd was nu uit haar ogen geweken. Haar hart klopte regelmatig en doelbewust, „Dat dat is prettig", zei Ben. „Ik heb je altijd gezegd", zei Janice, en haar ogen blikten in de zijne, „dat ik van je houd". „J—ja. dat weet ik". Zijn blauwe ogen keken niet meer zo ongelovig, maar hij had weer moeiUjkheden met zUn luchtpijp. „Ik ga naar Mexico", zei Janice. Ze dacht, dat ze hem maar wat tUd moest geven om te beseffen dat een vrouw wel eens van mening kon veranderen. „Ja, dat heeft je moeder me verteld". Bens stem klonk al wat natuurlijker. Er kwam een nieuw licht in zün eer lijke blauwe ogen. „Als ik daar ook eens heenvloog, als je wat beter bent en je er eerst een tijdje alleen bent geweest?" vroeg hU- Eigenlijk vond hU zichzelf nog al tijd een sufferd om nog maar steeds in haar buurt te willen blijven rond hangen. Alleen 't feit, dat Janice van haar dokter af was en zei, dat ze nog steeds hetzelfde voor hem voelde, be tekende nog niet of toch wel? „Ik zou niet weten, waarom niet", zei Janice. Maar haar ogen zeiden veel meer. Die vertelden hem. dat wat hij zo vurig had gehoopt, werkelijk heid was geworden. Die zeiden: „Ik houd van je en ik ben verliefd op je, want nu weet ik dat dat het zelfde is". Of liever gezegd, ze wist nu dat het verschil iets anders was dan ze had gedacht. „Janice!" was alles wat Ben kon uitbrengen. Maar hy kon meer doen! Toen de zuster haar hoofd om de deur stak om te zeggen dat het bezoek lang genoeg had geduurd, trok ze het onmiddellijk weer terug. En ze deed de deur ook weer dicht. De patiënte was niet vermoeid; ze was uitstekend. Een liefde was toch wel iets bijzonders, vond de zuster. Ze hoopte dat deze twee het sprookje tot werkelijkheid zouden maken: „en ze leefden lang en gelukkig". Ze voel de dat dat het geval zou zijn. SLOT. (Ingezonden mededeling). Wanneer zware hoofdpijn, hevige zenuw- of andere pijnen niet te verdrijven zijn, neem dan eens Chefarine „4". Elk tablet bevat vier wereldberoemde genees middelen. Eén ervan Chefarox - zorgt dat zelfs de gevoeligste maag tóch niet van streek raakt. TEGEN PONEN EN GRiEP - 20 TABLETTEN f 0.li LEZERS SCHRIJVEN... MIDDELBURG HEEFT EEN ASYL NODIG. De nood van de dieren is nog groot en er kan in Middelburg nog veel gedaan worden. U weet, dat Middelburgers haast nooit neen zeggen als er gecollecteerd wordt voor een goed doel. Ik wou, dat er nu maar eens iemand kwam, die collec teerde om in Middelburg een asyl te doen verrijzen. Zouden een aantal verenigin gen in Middelburg niet elk f 100 uit haar kas kunnen geven voor dit doel als renteloze lening? Ook de overheidsinstan ties kunnen vermoedelijk wel subsidie geven. Er kan toch wel 50.000 gulden bij -dkaar gebracht worden voor een goed asyl? Ik neem zelfs aan dat omliggende gemeenten ook bereid zijn het asyl te steunen. Wat denken de Middelburgers hiervan? Middelburg. Een gewone vrouw uit het volk. KLOMPEN. In uw blad van 11 Juli komt een stukje voor over een bestuurslid van de Midden standscentrale te Vlissingen, die van En gelse vrienden het verzoek ontving op klompen te verschijnen, maar dat wei gerde onder het motief, dat hij nogal grote voeten had en moeilijk de geschik te klompen kon krijgen. Nu ben ik bijna 40 Jaar in het klom penvak en daarom wil ik hem graag me dedelen. dat er klompen zijn lot maat 43 van schoen, dat is 31*2 cm. binnenwerk. Ik denk wel, dat die klompen voor het bestuurslid van de Middenstandscenti.Ue groot genoeg zijn. Te Goes is een mo derne machinale klompenmakerij en het bedrijf is steeds voor vreemdelingen en belangstellenden te bezichtigen. Goes. A. JANSSENS. Ingezonden mededeling) --j, CcsnldtK? PLEISTER Hultfkliurlg mlwrbmd Amerikaans godsdienst onderwijzer wil doorzetten. Dr. A. J. Smith uit Greensboro heeft ondanks de gerezen moeilijkheden steeds nog het plan om een expeditie naar de Ararat te ondernemen. Zijn expeditie zou dan slechts uit 4 deelnemers bestaan: oorspronkelijk zouden er 12 medewerkers met Smith vertrekken. De Amerikaanse expeditie-leider is en kele weken geleden per vliegtuig uit New York vertrokken en na een kort ver blijf ln Amsterdam, doorgereisd naar Istanbul. In een verklaring aan de pers zei Smith naar aanleiding van de recen te Russische commentaren op de expedi tie: „Ik geloof, dat ze niet zullen aar zelen ons op alle mogelijke manieren te hinderen, maar wij zijn op alles voorbe reid". Het is echter in het geheel niet zeker dat Smith zijn speciale paspoort voor de militaire zóne zal krijgen, want het Sta te department weigert elke steun aan Smith en de zijnen en ook de Turkse autoriteiten zijn zeer voorzichtig in ver band met de houding van Rusland. Bo vendien is men in Ankara niet te spreken ovèr de wijze waarop de Amerikaan zijn visum aanvroeg. Smith zou bij zijn aan vrage namelijk verklaard hebben, dat hij „zich op de hoogte wilde stellen van het onderwijs in Turkije", maar hij repte niet over de ark. De 61- jarige Amerikaan. Dean van een bijbelschool in Greesboro, hoopt echter, dat de Turkse generale staf zich zal laten vermurwen en het ligt in zijn bedoeling terstond, nadat de toestem ming gegeven is. per jeep naar de Ararat- zóne te vertrekken. De Engelse expeditieleider mr. Eger- ton Sykes, verklaarde, dat, indien Smith clandestien door het militaire gebied zou willen trekken, hij het risico zou lopen neergeschoten te worden ofwel een tijd in een gevangenis door te brengen. EEN RUSH. Ondertussen zien verschillende Turkse boeren op diverse plaatsen fantasie-ar ken liggen, voorzien van kapellen en lig gend op de meest onmogelijke terrei nen. In Oost-Turkije heerst een ware rush om de ark te zoeken en de fantasie van de bewoners heeft reeds twee arken ont dekt: één in midden-Turkije en een aan de Syrisch-Turkse grens. Onze jonge landgenoot de 17-jarige Hans Roozen, die zoals gemeld aan de expeditie zou deelnemen, heeft in een door hem geschreven boekje, dat de titel draagt: „Zij vonden de ark" alle gegevens en feiten omtrent „de terugge vonden resten van Noachs ark" bijeen gebracht. ZONDAG. Vanmiddag geeft het Utrechts Stede lijk Orkest een concert in het kader van het Holland Festival. Er worden drie Nederlandse composities uitge voerd n-1. Variaties en fuga op een thema van Johann Kuhnau. van Hen drik Andriessen. Passacaglia en glgue voor piano en orkest van Henkemans en de Derde Symphonie van Pijper. (H. I 14). Rutger Schoute behandelt Zondagmorgen o.a. Ma Mère TOye van Ravel. (H. II 9.15). Hilversum I. Nieuws 8, 9.30, 13, 19.30 en 23; 8-15 Boyd Neel strijkorkest; 8.30 Be- gijnholkapeldienst: 9.45 Philharmonisch Okest; 9.55 Inleiding Hoogmis; 10 Hoog mis; 11.30 Vladimir Horowitz; 11.40 Klaas van Beeck: 12.55 Zonnewijzer; 13.20 Klaas van Beeck; 13.45 Uit het boek der boe ken; 14 Utrechts Stedelijk Orkest; 15 Zingende negers; 15.10 Gooise Kring; 16.10 Sportreporlage; 16.25 Vespers; 17 Kerk dienst Geref. Kerk art. 31; 18.30 Strijd krachtenprogramma; 19 Massazang: 19.15 Kent gij Uw bijbel: 19.45 Maria de los Angelos Morales; 19.50 In 't Boeckhuis; 26.15 James Melton; 20.12 Uit en thuis; 22.37 Actualiteiten; 22.45 Avondgebed; 23.15 Yehudi Menuhin. Hilversum II: 8. 13. 18. 20. 23 Nieuws: 8.15 Postduivenberichten; 8.17 Strijdlied; 8.20 Chicago Symphonieorkest; 8.30 Voor de tuin; 8.45 Barcarole; 9.10 Postduiven- berichten: 9.15 Men vraagt en wij draaien: 9 45 Geestelijk leven: 10 Buitendag; 10 30 Doopsgezinde Kerkdienst; 11.45 Wereld kerk: 12 Bonaventura; 12.30 Zondagclub; 13 20 Dolf van der Linden; 14 Sjoslalto- witz; 14.05 Boekenhalfuur: 14.30 Zang- ZON EN MAAN, 17 Juli 1949. Zon: op 4.39 Maan: op 23.35 18 Juli 1949. Zon: op 4 40 Maan: op 23.46 HOOG WATER LAAG WATER u.+NAP u.+NAP u.— NAP u.—NAP Vlissingen 6.33 1.76 18.44 1.53 0.24 2.02 12.24 1.56 Temeuzen 7.00 1.94 19.12 1.73 0.57 2.22 12.57 1.77 Hansweert 7.33 2.06 19.35 1.84 1.36 2.39 13.36 1.91 Zierikzee 7.54 1.37 20.00 1.12 1.21 1.70 13.43 1.26 18 Juli Vlissingen 7.16 1.59 19.31 1.40 1.00 1.88 13.07 1.46 Terneuzen 7.40 1.81 19.55 1.63 1.31 2.09 13.37 1.68 Hansweert 8.11 1.95 20.17 1.76 2.10 2.24 14.15 1.82 Zierikzee 8.30 1.31 20.40 1.09 2.04 1.63 14.22 1.22 klasse: 14.50 Filmpraatje; 15.05 Werken voor 2 piano's; 15.35 Studentenkoor: 16.30 Sportrevue; 17 Tussen kerk en wereld; 17.20 Een mooi kerklied; 17.30 Heinekens mannenkoor; 17.50 Frankie Carle; 18.15 Sport; 18.30 Wim lbo; 19 Radiolympus; 19.30 Paul Godwin en Benedict Silber- man: 20.15 We gaan met vacantie; 21 Lys Gauty; 21.30 Om wie de wereld lachte; 21.45 Musicorda; 22.15 Dat kun je begrij pen: 22.25 Kamerkoor; 23.15 Gramofoon- muziek. MAANDAG. Vanavond wordt een uitzending ge geven van Bizet's „Carmen" van een opvoering, die in Juni in de Amster damse Stadsschouwburg werd gege ven. De hoofdrol wordt gezongen door Jennie Tourel van Metropolitan Opera te New York, die algemeen als de beste Carmen-vertolkster van deze t(jd wordt beschouwd. (H. II 20.05). Ook over Hilversum I wordt even eens een uitgesteld concert uitgezon den. n.l, een Kurhausconcert door het Residentieorkest onder leiding van Antal Dorati met medewerking van de negerzangeres Ellabellas Davis, sopraan. Zij zingt werken van Mo zart. van Weber en voort twee negro spirituals- Het Residentieorkest speelt de Itali aanse Symphonie van Mendelssohn (H. I 21.20). Robert Casadesus speelt het piano concert voor de linker hand van Ra- vel (H. 23.15). Hilversum I: 7, 8. 13. 19 20 en 23 Nws.; 7.15 Ochtendgymnastiek: 7-30 Reveille; 8.15 Te Deum Laudanus: 8.45 Solisten concert; 9.15 Ziekenbezoek; 9.30 Muziek bij het werk; 9.55 Dalia Symphonie or kest; 10.30 Morgendienst; 11 Jascha Kei- fetz; 11.20 Van oude en nieuwe schrijvers; 11.40 Zangrecital; 12.10 Promenadeorkest; 12.33 Promenadeorkest; 13.15 Mandolina- ta; 13.45 Gino Ruggiero; 14 Schoolradio; 14.35 Janssens Symphonie Orkest; 15 A. J. Herwig; 15.30 Cor Backers, piano; 16 Bijbellezing; 16.45 Philadelphia Sympho- nie-orkest; 17 Kleuterklokje; 1754 Re geringsuitzending; 18 De vijf Zapakara's; 18.15 Sportrubriek; 18.30 Regerlngsultzen- ding, (Strijdkr.); 19.15 Onder de N.C.R.V.- leeslamp; 20.15 Kerkconcert; 21 Reisim pressies: 21.20 Kurhausconcert; 22.15 Sweelinckkwartet; 33.45 Avondoverden king: 23.15 Pianoconcert voor de linker hand, Ravel; 23.25 Avondmelodie. Hilversum I: 7. 13. 18, 20 en 23 Nws.; 7.15 Gramofoonmuziek; 8.15 Ochtendva- ria; 8.55 Korte gesprekken van vrouw tot vrouw; 9 Dresdens Philharmonisch or kest; 10 Morgenwijding; 10.15 Arbeidsvi taminen; 10.50 Accordeon; 11 Op de uit kijk; 11.15 Ortelconcert; 12 Kwintetsne- lers; 12.33 In 't spionnetje; 12.38 Dick Willebrand: 13.15 Dansorkest; 1350 Sou- tehemaires; 14 Wat gaat er om in de wereld; 14.20 Kamermuziek; 15 Bonbon- nière; 16 Latijnse muziekculturen; 16.45 Solistenconcert: 17 30 Hoort, zegt het voort; 17.45 Kilima Hawaiians 18.15 Gra mofoonmuziek; 18.30 Filmkrant; 19.15 Stefl Geyer; 19.45 Munchener Philharmo nisch orkest; 20.05 Carmen: 22.30 Les Gars de Paris; 23.15 Swing Corner. 4. Terwijl de twee koelies Piet Paal en Pong met elkaar ston den te overleggen wat ze zouden doen, was de meester klaar ge komen met het oliën van de machine en toen hij weer aan het dek kwam en toeval lig even om zich heen keek, zag hy daar de twee koelies staan. En hU zag ook het verkreukelde papier, dat ze bU zich hadden. De meester keek en keek nog eens en toen schrok hij verschrik kelijk! „De brief!" dacht hij. „Wat zyn dat voor ke rels! Nu weten zij wat erin staat!" Plet Paal en Pong waren tenslotte tot 'n besluit gekomen en ze holden de kade af. De meester sprong ook de wal op en rende achter hen aan. „Hè! Halt!" schreeuwde hij. Maar geen van de twee koelies hoorde hem, en voordat de mees ter de kade kon verlaten hield de dikke Chi nese havenmeester hem tegen. Hij schreeuwde in het Chinees teger. meester en zwaaide wild met zijn armen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1949 | | pagina 4