KAPPIE en het raadsel van de rozenhouten kist Sport en wedstrijden DOKTERS-ASSISTENTE KLANKEN uit de AETHER ONZE KLEINTJES DONDERDAG 14 JULI 1949 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 5 L.J.G. sportwedstrijden. Dezer dagen werden te St. Maar tensdijk sportwedstrijden gehouden door de Landbouw Jongeren Gemeen schap Zeeland. De leiding hiervan berustte bij de afdeling St, Maar tensdijk der L.J.G. Naaat de voorzitter van de afd. St. Maartensdijk een kort inleidend woord had gesproken en de bedoe ling van deze wedstrijden had uit eengezet, werd een aanvang gemaakt met de wedstrijden. Dat er onder deze ongeoefende jonge mensen behoorlijke krachten schuilen bleek wel uit de prestaties die bij de athletiek geleverd werden. Zo won by de heren J. Noom de 100 meter in 12.2 sec. en het hoog springen met 1,60 meter. Bij de dames won L. Mol uit St. Maartensdijk de 100 m. in 14,6 sec. Deze.jonge dame zou in K.N.A.U.- verband nog juniore zijn en liep voor het eerst in haar leven de 100 meter. De uitslagen waren: Korfbal: TholenZ. Beveland 0 5; TholenOost Vlaanderen 0—8; Zuid-BevelandO.Z. Vlaanderen 4 0. 1. Zuid-Beveiand; 2, O.Z. Vlaan deren. Voetbal. TholenO.Z. Vlaanderen 51; O.Z. VlaanderenW.Z. Vlaan deren 02. TholenW.Z. Vlaande ren 11. (Tholen wint na straf schoppen). 7. Tholen; 2. W.Z. Vlaan deren. Athletiek. Hoogspringen heren: 1. J. Noom (Tholen) 1,60 m.; 2 P. Dieleman (O.Z. VI.) 1,55; 3. M. Kos ten (Tholen). 10Ö m. heem: 1. J. Noom (Tho len) 12.2 sec.; 2. P, Zweemer (Z. Beveland); 3. D. Polderman (Tho len). 1500 m. heren: 1. J. Haak Jz. (O. Z. Vlaanderen) 5 min. 8.8 sec.; 2. P. Zweemer (Z. Beveland); 3. B. Brooymans (Tholen). 100 m. dames: 1. L. Mol (Tholen) 14.6 sec.; 2. B. Haak (O.Z. Vlaan- deren); 3. E. Dieleman (O.Z Vlaan deren). Hoogspringen dames: 1. C Voge laar 1.25 m.; 2. I. Vogelaar 1.20 m. (beiden Z. Beveland). MOTORSPORT De Rallye van Coxyde. Zondag werd in de Belgische bad plaats Coxyde een rallye van de Bel gische Motorrijders Bond gehouden. De motorclub Scheldegouwen ont ving als enige Nederlandse motorclub een uitnodiging om aan deze rallye deel te nemen. Helaas kon geen ont heffing van het Zondagrijverbod wor den verkregen, zodat voor de uitno diging moest worden bedankt. Niettemin hebben twee leden, de heren dr. J. C. Arends en Th. Briefjes Scheldegouwen in Coxyde vertegen woordigd. Zaterdag en Zondag zal Schelde gouwen een weekend-trip maken naar België, tijdens welke tocht ook een bezoek aan Coxyde zal worden ge bracht. Zaterdagavond wordt vertrok ken naar Koewacht, vanwaar de reis Zondagmorgen zal worden voortgezet. Proces tegen Drew Pearson. OVER NEDERLANDSE PROPAGANDA. Norman M. Littell, advocaat te Washington en voormalig tweede procureur.generaal in de V.S., heeft b(j de districtsrechtbank van Colum. bia een rechtszaak aanhangig ge. maakt tegen de Amerikaanse radio, commentator en journalist Direw Pearson. Littell eist een schadever. goeding van 300.000 dollar, omdat Drew Pearson in April Littell's goede naam zou hebben besmet door te ver. klaren, dat Littell naar verluidt als ongeorganieerd propagandist voor de- Nederlandse regering is opgetreden. In een interview met ANP-Aneta heeft Littell verklaard, dat hij bij verschillende aangelegenheden uiting heeft gegeven aan zijn symphatie voor het doel der Nederlandse poli tiek, op dezelfde wijze zoals hij dit voor andere kwesties heeft gedaan, doch dat hij nooit in dienst is ge weest van de Nederlandse regering. Boerderij voor de derde maal afgebrand. Hoe gevaarlijk hooibroei is, bleek Dinsdagavond toen tengevolge hier van brand ontstond in de schuur van de landbouwer Mensing, staande aan de straatweg tussen Nijverdal en Rijssen. Spoedig was de schuur met inhoud een prooi van het vuur, dat zich inmiddels ook had medegedeeld aan de in de nabijheid staande hooi berg en boerderij, die tot de grond toe afbrandden. Niets was verzekerd. Het was reeds de derde keer dat de ze boerderij afbrandde. WIELERSPORT WIELERCRITERIUM VOOR AMATEURS. Zaterdag 23 Juli wordt in Wilhel- minadorp een wielercriterium voor amateurs verreden over 100 km. KERKNIEUWS NED. HERV. KER. Beroepen te Montfoort J. J. Poot te Barneveld; te Bruchem en Kerkwijk J. T. Doornebal te Oene: te Haarlem als jeugd- pred. F. Oberman te Rotterdam; te Oude Tonge J. v. Wier te Resteren. Aangenomen naar Zuilichem-Nleuwaa) A. v. d, Kooy te Nieuwe Tonge; Bedankt voor Langerak S. Goverts te Valburg; voor Ommen (vac. L. Emmer zaal) A. J. v. Oost te Vriezenveen; voor Numansdorp A. M. v. Lindenburg te Nij- broek; voor Jubbega-Hoornsterzwaag H. F. Meijer te Ferwerd (Fr.) Drietal te Amsterdam, Buurtgem Zuid (vac. J. H. F. Remme), A. Brinkman te Utrecht, H. Jonker te Bodegraven. E. E. de Looze te Hilversum. GEREF. KERKEN. Beroepen te Zevenhuizen (Gr.) W. Wiersma te Oudega (Sm.); te Holwerd H. H. Binnema te Vries (Dr.); te Kommer- zijl J. Couvee, cand. te Axel; te Zuld- horn A. Keyser te Zwartebroek; te Om men (vac. J. F. Colenbrander) G. Vel- lenga te Schoonebeek. Bedankt voor Haren (Gr.) (vac. H. J. Pllon) G. Vellenga te Schoonebeek; voor Kommezijl J. Z Potjer te ollum. CIIR. GEREF. KEREN. Beroepen te 's Gravendeel P. op den Velde, cand. te Wormer; te Theslnge A. J. v. d. Pol. cand. te Nijmegen. GEREF. GEMEENTEN. Beroepen te 's Gravenhage Chr. v. Dam te Werkendam. Wereldraad van Kerken. Het centraal comité van de Wereld raad van Kerken heeft alle vormen van rassenonderscheid sterk afgekeurd en het protest van de Assemblee te Amsterdam tegen de exploitatie van niet zelfbestu- rende volken bevestigd. Clifford More- house van de Amerikaanse (protestantse) episcopaalse kerk. verklaarde, dat de kerken niet gehandeld hadden naar de aanbevelingen van rassengelijkheid, die door de Assemblee te Amsterdam waren gedaan. Twee Duitse Lutherse bisschoppen. Hans Lilje van Hannover, en Hans Mei- ser uit Beieren, pleitten krachtig voor onmiddellijke hulp ter leniging van de nood van de tien millioen vluchtelingen, die in West-Duitsland waren „gepropt". Bisschop Einvind Berggrav. primaat van Noorwegen, die wegens ziekte niet aanwezig was. zond nog een boodschap aan het comité, waarin hij verklaart, dat ..de fundementele wet van de Schepper" de enige basis van de menselijke rechten en het internationale recht was. Baron van Asbeck. president van de Commis sie van kerken voor internationale aan gelegenheden en professor aan de uni versiteit van Leiden, die de voorstellen van bisschop Berggrav steunde, noemde de huidige toestand van het internationa le recht „een wildernis". Het comité werd medegedeeld, dat om vergunning verzocht is om waarnemers van de Wereldraad van Kerken naar de eerste bijeenkomst van de Raad van Europa te zenden. 2. Nadat de meester de brief over boord had gegooid, nam hij zijn oliespuit op en daalde hij af in de machinekamer. Zo dra hij uit 't gezicht verdwenen was, sprong de langste der koelies te water. „Daar, daar!" wees de kleine, dikke koelie, terwijl hij op de prop papier wees Na een paar armsla gen had de koelie de brief te pakken „Ik heb het Pong!" zei hij triomfantelijk. Wat zal er in staan?" „Iets wat wij domme koelies, niet weten mogen!" zei de dikke Pong gichelend. „Een geheim!" „Dadelijk is het geen geheim meer!" zei zijn vriend, die vlug naar de kant zwom. Eerste Hervormde Kerk met knielbanken. In Den Haag wordt vandaag de Maranatha-kerk ingewijl. Dit is de eerste Ned. Hervormde Kerk in Ne derland, waarin knielbanken zijn aangebracht. De Zwitserse kerk heeft al het houtwerk en het grondmodel geschon ken, dat de architect prof. Eschau- zier tot een eigen stijl heeft ver werkt. Het grondschema van de kerk sluit zo nauw mogelijk aan bij het grondplan van een oud-Christelijke baseliek. De inrichting is geschied naar de inzichten van het herlevend liturgisch gereformeerd besef in de Ned. Herv. Kerk. Behalve de reeds genoemde knielbanken bevat het ge bouw o.m. een vaste avondmaalstafel. Voorts neemt de beeldende kunst een veel grotere plaats in dan in een van de in de laatste eeuwen gebouwde Hervormde kerken. De schilder Paul Citroen heeft een aantal wandschilde ringen gemaakt, waarin oud-christelij ke symbolen zijn verwerkt. Het gebouw bevat 650 zitplaatsen, die alle vrij zullen zijn Het orgel zal eerst in 1950 gereed komen. Het is de bedoeling, dat de dien sten in deze kerk een uitgesp 'ken liturgisch karakter zullen drag< 1 Generale Synode der Ned. Hervormde Kerk- De Generale Synode der Ned. Her vormde Kerk kwam bijeen in het Eyk- man-huis op de terreinen van „Kerk en Wereld" te Driebergen. Dit was de eer ste keer. dat dit gebouw, hoewel offi cieel nog niet geopend, voor vergader doeleinden werd gebruikt. Praeses der synode was ds. H. J. F. Wesseldijk. pre dikant te Eindhoven. De synode behandelde het laatste ge deelte van ordinantie XI (voor het „op zicht") van het ontwerp kerkorde. Be houdens enkele kleine wijzigingen werd het gehele ontwerp op dit punt. met 3 stemmen tegen, aanvaard. Het hiermede samenhangend ontwerp van ordinantie XIX (voor de behandeling van bezwaren en geschillen) werd met algemene stem- len aanvaard. In de avondvergadering behandelde de I synode de eerste 3 artikelen van ordi nantie XIII (voor het pastoraat). In art. 3 werd, in afwijking van het ontwerp, bepaald, dat predikanten in buitengewo ne dienst niet alleen gebonden kunnen zijn aan classis, kerkprovincie of de ge hele kerk, maar ook aan de plaatselijke gemeente. De artikelen 4—26 worden na brede discussie meestal met algemene of vrij wel algemene stemmen aangenomen en met slechts geringe afwijkingen van het ontwerp. Een afwijking is. dat de predi kanten op de 1ste Mei. volgende op de dag. waarop zij 65 worden. emeritaat wordt verleend. In de avondvergadering werden verte genwoordigers ontvangen van: de Ned. stichting voor geestelijke volksgezond heid te Amsterdam en de (alg.) Ned. Herv. vereniging voor geestelijke volks gezondheid. De praeses sprak zijn dank er voor uil, dat reeds 20 Jaar lang dit pionierswerk binnen de kerk werd verricht en uitte de verwachting, dat de synode dit werk als het hare zal erkennen. Staking in de Amerikaanse metaal-Industrie? Phillip Murray, de voorzitter van het C.I.O., deelt mede, dat de onder handelingen. die onder auspiciën van de rgering tussen vertegenwoordigers van de arbeiders en de werkgevers in het staalbedrijf zijn gevoerd, zijn vastgelopen. Hij voegde er aan toe, dat hü het bestuur van het C.I.O. de raad heeft gegeven Zaterdag aan staande het werk stop te zetten. Mur ray gaf ook te verstaan, dat alleen een tussenkomst van president Tru man de staking, waarbij 500.000 me taalarbeiders zouden betrokken zijn, kan voorkomen. TRUMAN VERZOEKT OM UITSTEL. De president van de Amerikaanse bond van arbeiders in de staal-indus- trie, Murray heeft bekend gemaakt, dat President Truman de leden van de bond heeft verzocht hun voorge nomen staking 60 dagen uit te stel len. In die tijd zou een raad van on derzoek de gerezen geschillen bestu deren. FEUILLETON 50 „Bedoel je dat je Eric niet langer wilt hebben?" Elissa's violette ogen werden groter. „Ik weet wel, dat hij zich niet al te best heeft gehouden, ik hoorde tenminste zoiets. Zelfs juf frouw Willows, die toch de dokter niet als een gewoon sterveling be schouwt, was van mening dat hij jou en de andere vrouwen had moeten beschermen. Maar je moet bedenken, lieve kind, dat Eric net als iedere andere dokter, tot de ontdekking kwam dat hij ook maar een gewoon mens was, toen er iets gebeurde met iemand die hem dierbaar was. Een dokter opereert bijvoorbeeld ook nooit een eigen familielid". Janice zei, dat ze dat wel wist. Ze zei dat ze dokter Holbrook niets ver weet. En terwijl ze dat zei, ontdekte ze dat ze dat ook werkelijk niet deed. „Het spijt me zo, van alles, mevrouw Holbrook", zèi ze. „Ik weet niet waar om, maar ik wil Eric niet eens terug zien. Het spijt me ook heel erg, wan neer ik u ongelukkig heb gemaakt". „Dat heb je niet". De vrouw van de dokter glimlachte haar toe niet haar gewone geamuseerde glimlachje, maar een dat diep uit haar binnenste moest zijn gekomen. „Je hebt me zelfs een grote dienst bewezen". Janice veronderstelde dat door ADELAIDE HUMPHRIES ze alleen maar vriendelijk wilde zijn. Want mevrouw Holbrook was blijk baar even vriendelijk als mooi. Wat stom van haar man om haar niet te waarderen. Welk een opluchting was het voor Janice te merken, dat ze niet alleen Eric niet wenste terug te zien, maar dat daartoe de noodzaak ook niet meer bestond, nu ze me vrouw Holbrook alles had verteld. „Nu kan ik ons huwelijk werkelijk gelukkig doen zijn", zei Elissa en haar glimlach werd inniger. „Zie, je, lieve kind, ik waardeerde het niet genoeg dat ik zo'n goede echtgenoot had. Ik zal voortaan thuisblijven, in plaats van altijd uit te vliegen. Ik heb er ook al over gedacht een paar Franse oorlogsweesjes te adopteren". „O, dat zou enig zijn!" Janice zelf had eens tegen juffrouw Willows ge zegd, dat de Holbrooks eigenlijk kin deren moesten hebben. Juffrouw Willows had geantwoord dat me vrouw Holbrook die niet wenste. Ze moest zich hebben vergist; in ieder geval mevrouw Holbrook wen ste ze nu wel. „Dat lijkt me ook", zei Elissa „En ik denk dat Eric het ook ge zellig zal gaan vinden, om kinderen in huis te hebben en op een prettige manier oud te worden. Ik weet, dat hij bereid was, alles voor je op te offeren, maar daar ik hem beter ken dan hij zichzelf, ben ik er van over tuigd. dat hij toch wel blij zal zijn, dat hij dat nu niet behoeft te doen". „Ik geloof zeker dat u gelijk heeft", beaamde Janice. Ze wist dat mevr. Holbrook haar openhartig aan het vertellen was dat haar echtgenoot zich spoedig van zijn liefde zou her stellen. Eric zou merken dat hij ook zonder Janiqe verder kon leven. En dat deed Janice geen verdriet, daar ze zelf ook had gemerkt, dat ze eenvoudig door het uit te spreken niet meer verliefd was. Ze herinner de zich wat Eric die avond had ge zegd toen hij haar voor het eerst had gekust. Hij had gezegd, dat ze zo iets opwindends als het vuur der lief de niet onopgemerkt mochten laten passeren. Datzelfde had hij ook van Michelle's wijn gezegd. En hij had ook gezegd, dat ze er wel gauw over heen zou komen, toen Janice zich be klaagd had over de kracht van de wijn. Je raakte blijkbaar ook over het verliefd-zijn heen, al wist je zelf niet goed hoe en waarom. Mevrouw Holbrook zei, dat het haar tijd werd. Ze bedankte Janice nog maals. Ze lachte en haar lach klonk vrolijk en opgewonden en haar mooie gezichtje was nog eens zo mooi, nu het zo bezield was. „Ik meen het echt, lieve kind, ik dank je voor alles Ik hoop dat je gauw weer beter zult zijn en een prettige vacantie zult hebben en ik hoop dat jij ook het ware geluk zult vinden". (Wordt vervolgd). (Ingezonden mededeling) -/*■ w IN TIEN MINUTEN Amsterdamse Beurs Nederland 1948 (3%) dito 1947 (3!,'j) 3 dito 1937 3 Dollar-lening 1947 3 7c Investeringscert. 3 Nederland 1962—64 Nederland 1962—64 Nederland N.W.S. 2% Spaarc. a f 100 2*4 Indlë 1937 A 3 Grootboek 1946 3 Ned. Ind. Hand. B Ned. Handelmlj. AKU Bergh's Jurgens Calvé-Delft Centrale Suiker Kon. Ned. Hoogovens Unilever Ned. Kabelfabriek Philips Wilton Feyenoord Biliton Kon. Petrol. Mij. Amsterdam Rubb. H.A. Lijn Kon. Paketvaart Ned. Scheepv. Unie Rotterdamse Lloyd Stv. Mij. Nederland Handelsver. A'dam Dell Batavia M IJ. Deli Mij. Anaconda Bethlehem Steel General Motor Kennecot Shell Union Baltimore Spw. Miss K.T. Spw. New York Centr. Spw. Pennsylvania Dagelijks komen berichten binnen over terreuracties in Indonesië. Inlichtingen, die van planters op Java en ter Oostkust van Sumatra verkregen worden duiden eveneens op een toenemende onveiligheid, waardoor het bedrijfsleven in sterke ma te belemmerd wordt. Dat de beurs des ondanks voor de Indonesische fondsen 'n betrekkelijk goede houding aan de dag blijft leggen, is wel een bewijs voor de technisch sterke positie, waarin de markt verkeert. Weliswaar doen zich nu en dan schommelingen voor en worden vastere dagen door zwakkere markten afgewis seld. maar over het algemeen blijft de goede ondertoon behouden. Na de belang stelling. die het publiek gisteren voor aandelen Kon. Olie aan de dag had ge legd. waren vandaag de verkopen weer in de meerderheid. Prolongatie 2% pet. N.V. PÏ1ILIPS GLOEILAMPENFABRIEKEN. In de jaarlijkse algemene vergadering van aandeelhouders der N.V. Philips Gloeilampenfabrieken werd het dividend over het boekjaar 1948 vastgesteld op 1) 7o voor de gewone aandelen en op 6.6 voor de 6 7o cum pref aandelen. In de vergadering van aandeelhouders der N.V. Gemeenschappelijk Bezit van Aandelen Philips Gloeilampenfabrieken werd het dividend eveneens vastgesteld op 9 voor de gewone en 6.6 voor de 6 cum pref. aandelen. 12 Juli 13 Juli 99 Va 99% 97% 97% 97% 97% 107% 107% 97% 97% 981b 98' - 98% 80 80% 100% 190% 95% 95% 97% 97% 109 V« 109% 153 153 171% 173% 311 313 161 161 175 177 188 187 Vj 272 270 285 235% 236% 165 162 •/j 455 454 308% 306% 130% 129% 153 153% 154'/, 153% 167% 166% 153 Va 152 162% 162 152% 149% 126 126 145% 145% 27% 76 Va 59% 34% 34% Scheepvaartberichten. SCHEPEN VAN EN NAAR INDONESIË. Naar Indonesië: Grootebeer, Amster dam—Batavia. 12 Juli Sabang gepasseerd: Johan van Oldenbarnevelt. Amsterdam Batavia, 12 Juli Malta gepasseerd: Oranje. AmsterdamBatavia. 12 Juli te Port Said; Slberoet, Rotterdam—Batavia. 12 Juli Finisterre gepasseerd; Willem Ruys. Rotterdam—Batavia, 12 Juli Mlnlcoy ge passeerd. Van Indonesië: Kota Inten, JavaRot terdam. 12 Juli Sagres gepasseerd: Zui derkruis. Java—Rotterdam, 12 Juli van Aden. (Ingezonden mededeling) Dat zuurbranden op do maag, maakt U van alle eten en drinken afkerig. Maar «lat kan zo niet doorgaan.... want naarmate ge steeds minder voedsel neemt en juist het lichaam stevig voedsel onthoudt, verzwakt ge allengs meer, boet ge ln aan weer stand en wordt zó vatbaar voor allerlei kwalen. Begin liever van de andere kant neem Rennics bij de eerste aanwijzing van brandend maagzuur, Rennies zijn smakelijke pastilles, aangenaam om te gebruiken en afdoende tegen dat nare zuur branden op de maag. Met Rennies geen lange kuur, waarbij ge over het effect in onzekerheid blijft. Van de ene minuut op de andere ondervindt fe met Rennies de weldadige wer ing. De brandende pijn verdwijnt even snel als ze opkomt. Gewoon een of twee Rennies laten smelten in de mond. zonder water of wat ook. Altijd zorgen, dat ge een paar Ren. nies bij de hand hebt en nooit meer de vrees voor die brandende pijn. VRIJDAG. Vanavond speelt Marinus Voorberg met het Omroeporkest onder leiding van Henk Spruit, het planoconcert in A van Mozart. Het programma ver meldt voorts de Symphonie in C van Haydn en de Egmont-Ouverture van Van Beethoven. (H. I 20.15). Dc dag wordt besloten met opnamen van Pablo Casals, die het bekende celloconcert van Dvorak speelt. (H. II 23.15). Hilversum I: 7, 8. 13. 19, 20 en 23 Nws.; 7.15 Ochtendgymnastiek; 8.45 Vioolsona ten: 915 Ziekenbezoek: 10 Pianoopna men; 10,30 Morgendienst: 11 Fluilrecital: 11.30 Muziek bij het werk: 12.15 Metro- pole-orkest; 13.15 Manolinata: 13.45 Hein- rich Rehkemper. bariton: 14.15 Daniël Lazarus, piano; 14.40 Onder dak en dan; 15 Busch strijdkwartet; 15.50 Texe, pa rel der waddeneilanden: 16 Delen uit Aida; 16.40 De Tout mon coeur; 17 Zang recital door Frans v. d. Ven; 17.30 Voor elck wat wils: 18 NCRV. koor; 18.15 Enkrateia) 18.30 Strijdkrachtenprograni- ma: 19.15 Geestelijke liederen; 19.30 Ac tueel geluld; 20.05 Programmaproloog: 21.15 Rondom onze volksgezondheid; 21.35 Ensemble Selecta; 22.05 Orgelconcert; 22.45 Avondoverdenking. Hilversum II: 7. 8. 13. 18. 20 en 23 Nieuws: 7.18 New Mayfairorkest: 8.15 Opera-selecties; 8.50 voor de hulsvrouw; 9 Londens Philharmonlsch Orkest: 10 Thuis: 10.05 Morgenwijding: 10.20 Victor Light Opera Company: 10.30 Voor de vrouw; 10.45 Johan v. d. Moren; 11.05 De egel bij de heg; 11.25 Arthur Yong; 12 Joop Walvis, orgel; 12.30 Sport en prog nose: 12.45 Zigeuncrspel: 13.15 Promena de orkest. Benedict Silberman; 14 Kook kunst; 14.20 Kamerork.; 15 Ons volk in zijn dichters; 15.20 Kamerork.; 16 Orgel spel: 16.30 Tussen 12 en 16: 17 Filmland: 17.20 Balans van het Holland Festival; 18.40 Wayne King en zijn orkest; 19 Re portage van N.V.V. congres: 20.05 Hon gaarse Volksliederen: 21 Men vraagt en wij draaien: 21.30 Orgelspel; 22.40 Van daag, mej. dr. Bruning; 23.15 Pablo Ca sals. Vrijdagavond 22 Juli zal de Franse vedette Mistinguett op een gala-acond in het Casino te Scheveningen optreden. ZON EN MAAN. 15 Juli 1949. Zon: op 4.37 onder 20.54 Maan: op 23.16 onder 10.11 HOOG WATER LAAG WATER 15 Juli U.+NAP u.+NAP u.— MAP u.—NAP Vlissingen 5.15 1.98 17.27 1.81 11.09 1.76 23.50 2.14 Terneuzen 5.44 2.14 18.00 1.98 11.44 1.95 Hansweert 6.23 2.21 18.30 2.05 0.30 2.58 12.26 2.11 Zierikzee 6.46 1.46 18.55 1.24 12.10 1.34 A. STAVERMAN, Vlissingen. Op Zaterd. 16 en 23 Juli a.s. GEEN SPREEKUUR. P. C. MEEUWSE Tandarts te Goes, AFWEZIG van Vrijdag 15 tot en met Maandag 18 Juli. Zojuist ontvangen exclusieve WOLLEN HERENVESTEN JUMPERS en SLIPOVERS |n pastel kleuren. Engelse en Franse import. Beperkte voorraad. Firma (y^mah Nieuwe Burg 2224 Middelburg. Van 15 regels f 1.—, (6 punts letter). Iedere regel meer 20 cent. Maximum 8 regels. „Brieven of adres bureau dit blad" 25 cent extra. Betaling k contant. 0 Te koop: Brons electr. kroontje, 3 lamps met onder licht: Veneka's briefordener. KOLE, Sottegemstraat 2, Vlis singen. 0 Te koop: z.g.a.n. kinderwa gen, ook genegen te ruilen voor wandelwagentje met bij betaling. En z.g.a.n. sport- fiets. Wllhelminastraat 38, Sou burg. 0 Bestelt nu fruitbomen, bes- senstruiken. heesters, rozen, struiken en vaste planten. Agentschap Wed. P. de JONG, Boterbloemlaan 11, Vlissingen. 0 Te koop: i.g.st.a. dames fiets en tweedehands stofzuiger Te bevr.: Oude kerkstr. 29, Hansweert. 8 Te koop: Poeljes, van 9 tot weken oud Wij rullen ook oude kippen in. GEBR. v. d. BLIEK, Schengestraat 53. Pr. Julianastraat 12, Telef. 2814, Goes. 0 Te koop: damesrljwicl, f 40; kinderbox, f 10; Kinderledl- kantje. f 12.50. Noordstraat 60, Vlissingen. 0 Te koop, te Middelburg, huis Eigenhaardstraat 12 en huis Lange Geere bij Lange- viele en leegstaande villa, rand van Middelburg. Bespreken: Bellamypark 9, Vlissingen. 0 Te koop: damesrijwiel: 1 pr. lage herenschoenen, m. 39; 1 pr. werkschoenen, m. 40. Bel- llnkstraat 24, Middelburg. 0 Te koop: 2-pers. ledikant met spiraal, bed, peluw en 2 kussens, spoed wegens vertrek. Nieuwstr. 2 2 x b„ Middelburg. 0 Te koop: pracht vooroorl. vloerkl. bouclé, 2 M. 25 cM. bij 3 M. 25 c.M. en beste kamer stoelen. Noordweg 217, St. Lau rens. v Te koop gevraagd electr. gramofoonmotor 220 volt, liefst verstelbaar op 120 volt. Hoge- weg 110, Vlissingen. 0 Te koop gevraagd: melk- wijk. Brieven no. 565, Bur. P.Z.C., Middelburg. 0 Te koop een naaimachine. Noordstraat 6, Vlissingen. 0 Te koop gevraagd: buiten boordmotor, ca. 3 P.K. Nw. Vlissingseweg 381, O., en W.- Souburg. 0 Te koop sport-herenrijwiel met ballonbanden, als nieuw. Beatrixlaan 17, Vlissingen. (Na 6 uur). 0 Te koop 7 jonge R.I. hennen 10 weken of Barnevelders. Leliestraat 34, Middelburg. fi Voor Rijwielen groot en lein moet U in de Rijwiel- Centrale zijn. Koudekerkseweg 59, telef. 2544, Vlissingen. 0 Te koop: 500 kg. voederaard appelen. P. A. JOBSE, Abeel- seweg Oost 5, Souburg. 0 Te koop zonneschermen, lengte 3.50 m. Uitval 94 cm. Te bevragen bij fa. H. J. DAAL HUIZEN Jr., Nieuwendijk 39, Vlissingen. 0 Te koop of te huur zomer huisje. Duinweg 18, Oostkapelle 0 Te koop wegens overcompl. radio; 2-pers. ledikant met spi raal: eikenh. theekast. Na 5 u. Badhuisstr. 81ben., Vlissingen. 0 Te koop kamerameublement, 1 65.—: kamerbuffet, f 30.—; onderstel van trapnaaimachine, f 10.—. Noordstr. 50, Vlissingen 0 Net dagmeisje gevraagd. Mevr. ORT, Spanjaardstr. 3, Middelburg. 0 Geld ter leen gevraagd door zakenman, spoed. Hoge interest en gemakkelijke voorwaarden. Br. lett. D 81, Bur. P.Z.C., Vlis singen. 0 Wegens slijt- en tapverbod gedurende de kermis (18 t.m 23 Juli) Harms wijn-, likeur en gedistilleerdhandel, Vlis singen, gesloten. 0 Te koop: relswleg, grote maat éénmaal gebruikt. Noord- weg 279, St. Laurens, Kunsthandel „Cher Marie oulse", Walstr., 8, Vlissingen. Alleenverk. tin v. Hans Klein, niet geperst of gepolijst, na tuurlijk mooi tin, zeer bijzon der voor geschenken. Lijsten makerij. 0 Voor 8lle voorkomende re paraties het oude adres LA- GACE's Metselbedrijf, Groene- woud 76, Vlissingen, Tel. 2785. 0 Tlmmermanspotloden, 13 ct. per stuk; vulpotloden vanaf 45 cent; vulpennen met stalen pen 2 50. „De Magneet". Vlas- markt 31, Middelburg. 0 Heeft U geen zeil? neem dan Limba-eiken parket in tegel- vorm. Door ons gelegd f 3,50 per m2. JOH. VERMEER, Gla- clsstraat 33, tel, 2820, Vlissingen 0 Wonlngrull Vlissingen—Goes 2 kamers, 3 slaapkamers keuken. Brieven lett. K Bur, P.Z.C., Vlissingen. 0 Te koop: z.g.a.n. kinderwa gen. Havendorp 747, Vlissin gen. (Na 6 uur.) 0 Gevraagd werkvrouw, dag per week. Gladsstraat 55, Vlissingen. 0 Te huur: Philips electr. ra- dio-Gramofoonkoffer, met 50 nieuwste platen en extra luid spreker. Ook met microfoon. J. ADRIAANSE, Walstraat 22. Vlissingen. 0 Te huur: 2 ongemeubileerde kamertjes. Brieven lett. H 83, Bur. P.Z.C., Vlissingen. 0 Enamellak. f 1.45 p. kg.; Lijn ollegrondverf, f 0.95, p. Va kg.; Behang v.a., f 0.60; wa terverf, geeft niet af; lijnolie, f 1.45 p. h. ltr. Alles op gebied van verf. Het Verfhuis, bij de Oostkerk, Breestraat 35—37, Middelburg. Tel. 2371. !l Te koop wegens plaatsge- rek 1 pers. ledikant; 1 pers. spiraalmatras; 1 pers. kapok matras; spiegel, enz. Adres: Aagje Dekenstr. 7, Vlissingen. 0 Degene, die Zaterdagavond pl.m. 9.16 een klein zwart poesje heeft meegenomen, wordt ln eigen belang aange raden, dit zo spoedig mogelijk terug te bezorgen. Gravenstr. 7. Middelburg. t< Jongeman zoekt kosthuis, rieven letter F.. Kantoorboek handel v. d. PEIJL, Souburg. 0 Kennismaking. Nette Jonge man. N.H., zoekt langs deze on- symp. weg. serieuze kennlsm. m. net meisje, lft. 25 30 j. Br. met foto, op erew. retour, no. A 232, Bur. P.Z.C., Goes. 0 Meisje van 16 j. zoekt aar dige vriendin. Brieven letter J 84. Bur. P.Z.C.. Vlissingen. 0 Dlerenbesch. afd. Zeeland-N. zoekt eigenaar of goed tehuis, voor kl. ianh. hondje, af te halen L. Noordstr. 60; gratis af te halen mooi jong poesje Jacob Catsstr. 23, volw. poes: Kinderdijk 54, Middelburg. 0 Wie ruilt v.o. geklede jas, m. 48, voor zwart colbertjasje. Noordweg 96, Middelburg. 0 WIE RUILT m'n woning op 't Zand voor woning Nieuw Middelburg? Br. no. 562, Bur. P.Z.C., Middelburg. 0 Te koop een 2-pers. pitch pine ledikant met prima spi raal. Arbeldstr. 2bov., Vlissin gen. 0 Niet op reis zonder een trench coat of gummi-tweedjas ln prijzen van f 23.50 en f 25.60.. Kledingmagazijn J. HOOFT- MAN, Vlasmarkt 35. Middel burg 0 Te koop: een gebruikte carrier met of zonder laadbak. Te bevragen: W. DE RIJKE, brood- en banketbakkerij. Ka naalstraat 65, Oost-Souburg. Bescherm Uw huid tegen Zonnebrand met Zonnebrandolie Of Zonnebrandcrême. Drogisterij Schulte Thienie In het Huls met de Roode Pilaren Middelburg, «Tc koop v. curs, boekh. 2 ex. oekhouden din. I en II. Bouw- hof Lagcwerf on Kredit; 1 Leer boek v. h. Recht d. H. D. M. Knol; 1 ex. Hoofdzaken uit de org. en techn. v. d. Handel, d. Speerstr. Hendrik de Kelzer- str. 13, Vlissingen. 0 Geen betere regenjas dan de moderne trench coat of gummi tweedjas, in prijzen v.af f 19.50. Kledingmagazijn J. HOOFT- MAN, Vlasmurkt 35, M'burg. 0 50 IV. L. Poeljes. Vllssingse- straat 455, Koudekerke. 0 Te koop: grasmaaiers, keer ploegen, tractorploegen. eggen, watertanks. C. BRASSER, St. Janstraat 15. Middleburg. 0 Mevr. VISSER, Bakker.sdorp- Inan 17. Vlissingen. vraagt een werkster voor 2 dagen ln de week.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1949 | | pagina 5