PROVIKCIALE ZEEUWSE COURANT Sabotage-geruchten doen de ronde Stagnatie bij de Sloe-inpoldering GEVECHT IN AMSTERDAMS GEMEENTERAAD 0E BILT Grote verslagenheid in Amerika DR. DREES BRACHT HULDE AAN DE MODERNE VAKBEWEGING Pakistan heft vliegverbod voor Nederlandse vlieg tuigen op. Vandaag J Lagerhuis keurt noodmaatregelen goed. Dijkverzakking hij sluit geul Tweede Kamer hoorde rerklaring der Regering aan. VOORSPELT: 192e Jaargang - No. 162 Dagblad, uitgave van de firma Provinciale Zeeuwse Courant. Directie: F van de Velde en F. B den Boer Adj- W. de Pagter. Hoofdred.: G. Bamotan Pl verv W. Leertouwer en H. A Bosshardt. ABONNEMENTSPRIJS 32 ct. per week; t 3.90 p. kw.; fr. p. p. t 4.15 per kw. Losse nummers 10 cent. WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Donderdag 14 Juli 1949 ADVERTENTIEPRIJS: 18 ct. per mm. Minimum p. advertentie f2.90. Ingez. mededelingen dubbel tarief. Kleine advertenties (max. 8 regels) van 1—5 regels f 1.—iedere regel meer 20 cent. „Brieven, of adres Bureau van dit blad" 25 cent meer. Giro nr. 359300 P.Z.C.. Middelburg. Bur. Vlissingen Walstr. 58-60. tel. 2355, 3 lijnen (b.g.g. 2357) - M'burg Londense Kaai 29, tel. 2077 en 2924 - Goes: L. Vorststr. 55. tel. 2475 (b. g.g. - Oostburg: Pr. Mauritsstr. 12. tel. 102 - Terneuzen; Brouwerijstr. 2 - Zierikzee: N. Bogardstr. C 160. tel. 26 De ramp met de „Franeker" 41 slachtoffers zijn thans geborgen. Rond de ramp van de „Franeker"' zyn reeds sabotagegerucliten opge. doken. Er zijn namelylc twee Lezingen in omloop over de weigering van mevr. Brandon om met de „Franeker" te reizen. Eén lezing zegt, dat zij een voorgevoel van de ramp had, de ander beweert, dat zij niet met de „Franeker" is meegegaan, omdat zy sabotage vreesde. „Wij zo schijnt zy gezegd te hebben naren ni. eenparig van mening, dat de Indonesiërs niet rijp voor zelfbestuur zyn." Dit bericht heeft in de Amerikaanse pers de ronde gedaan, waarop de Republikeinse delegatie zich haastte om te verklaren, dat deze veronderstelling volkomen ab. surd is. cker maakte toen de opmerking, dat, als het toestel Inderdaad veron gelukte, New York enkele unieke posthume uitzendingen kon verzor gen, daar hij reeds een gramofoon- plaat met commentaar vooruil ge zonden had. „Het is begrijpelijk, dat mevrouw Brandon sabotage vreesde, zo zegt een verklaring van de delegatie, daar de gehele rondreis onder aus piciën van de Nederlanders en onder Nederlandse leiding is gemaakt en de Nederlanders steeds een verkeer de voorstelling hebben gegeven van de politiek en handelingen van de Republiek. Zij hebben getracht de Republiek aan het Westen als een boeman voor te stellen." Tot zover de Republikeinse ver klaring. Men zal zich het bericht herinne ren, dat deze groep journalisten Soekarno danig in het nauw heeft gedreven door net stellen van scher pe vragen, waarop hij het antwoord schuldig m-oest blijven. Over het al- femeen was deze persreis de Repu- likeinse autoriteiten van Djocja hoogst onaangenaam. Zij wilden lie ver niet op de vingers gekeken wor den. Men zal er echter goed aan doen niet te veel van deze sabo- tage-geruchten te geloven. Het vliegtuig heeft gezocht naar een landingsplaats, doch dit bleek niet mogelijk tengevolge van de zware regen, waarna het tegen de heuveltop is gevlogen. Het resultaat van het onderzoek der deskundigen zal afgewacht moe. ten worden. Bovendien heeft volgens de New-York Herald Tribune mrs. Brandon de reis niet met de „Franeker" willen maken wegens een eerder ge- maakte afspraak te Manilla. Voorts heeft de perschef voor In. dia van de K.L.M. verklaard dat, er „in het geheel geen grond" is voor het vermoeden, dat de Con. stellatlon ten gevolge van sabota. ge is verongelukt. Ondertussen heeft mevrouw Ro gers, lid van het Amerikaanse Con gres, verzocht, een commissie van onderzoek in te stellen naar aanlei ding van de jongste luehtvaartram- pen. In verband met het ongeluk met de „Franeker" verzocht mevr. Rogers een onderzoek, of er géén sabotage in het spel is. Alvorens de journalisten op het vliegveld Kemajoran bij Batavia in het vliegtuig stapten, maakten som migen schertsend de opmerking, dat deze vlucht volgens net bijgeloof wel eens ongelukkig kon zijn, daar het toestel, dat hen naar Indonesië bracht de „Roermond" bij Bari was neer-gestort. Knickerbo- De Belgische kabinetscrisis. VAN CAUWELAERT DOET VOOR. STELLEN AAN SOCIALISTEN. De informateur van Cauwelaert heeft Woensdagavond de journalisten medegedeeld dat zijn bemoeiingen in een nieuwe faze zijn getreden, door dat hij voorstellen heeft gedaan aan de socialisten, die hij morgen ook aan de liberalen zal doen. Hoewel zo nodig een regering van twee partijen zou moeten worden ge vormd, zou een regering der drie par tijen beter beantwoorden aan de be hoeften van het ogenblik, aldus van Cauwelaert. De informateur verklaarde voorts, dat de koningskwestie het moeilijk ste probleem is. Hij heeft in zijn on derhoud van heden met de socialisten uiteengezet, op welke wijze naar zijn mening dit probleem moet worden opgelost. Op eén desbetreffende vraag ant woordde hij, dat het bericht, als zou koning Leopold hebben medegedeeld, dat hij niet langer prijs stelt op een volksraadpleging, geen invloed op zijn gedragslijn heeft geoefend, even min. als de tegenspraak op dat be richt. Verzet in Amerika's Senaat tegen Atlantisch Pact. Het vastberaden verzet van de door de republikeinse senator Robert Taft aangevoerde senatoren, die tegen de sluiting van het Atlantisch verdrag zijn gekant, heeft de vooruit zichten op een spoedige bekrachti ging door de senaat slechter doen worden. Deze kleine - groep se natoren richt zijn verzet vooral tegen Truman's programma voor het verle nen van militaire hulp door de Ver enigde Staten aan West-Europa, waar van de kosten op 1.450 millioen dollar zijn geraamd. De hiervoor genoemde senator Scott Lucas, leider der democratische meer derheid in de senaat, verklaarde nog dat hij de zitting van de senaat mo gelijk Zaterdag a.s. niet zal opheffen, teneinde zodoende een stemming te' forceren. Vaticaan bedreigt communisten met ban. Het Vaticaan heeft Woensdagavond gedreigd katholieken, die willige aan hangers van het communisme zijn in de ban te doen. Evenals hen, die com munistische lectuur drukken, versprei den of lezen.. VERSLAGENHEID IN VER. STATEN. DE Het eerste nieuws over de ramp met de „Franeker" kwam te laat om in de New-Yorkse ochtendbla den te worden opgenomen, maar de nieuwsuitzending van des morgens uur bracht het verpletterende be richt aan de ontbijttafels van mil- lioenen Amerikaanse gezinnen, die de beroemde verslaggevers van naam hadden leren kennen en waarderen. Het nieuws van het verongelukken van deze prominente journalisten, die een zo representatieve groep vormden als maar mogelijk was, heeft in brede kringen en in alle lagen van de Amerikaanse bevolking verslagenheid gewekt. De reactie van Amerikaanse offi ciële personen werd vertolkt door de Amerikaanse vertegenwoordiger bij de V.N., Warren Austin, die de nadruk legde op ,,het gevoel van schuld jegens deze mannen, die nun plicht vervulden en ons wilden voor zien van hun onafhankelijke waar nemingen in verband met één van de grootste verzoeningspogingen van de V.N." e 41 SLACHTOFFERS GEBORGEN In totaal zijn thans 41 slachtoffers geborgen. Het stoffelijk overschot van de journalisten Knickerbocker en Col- ving is na een kerkelijke rouwdienst op de begraafplaats te Bombay ter aarde besteld. Volgens de Amerikaan se consul te Bombay, is het onmoge lijk het stoffelijk overschot van de omgekomenen per vliegtuig naar de V.S. over te brengen. Het stoffelijk overschot van de an dere vijf journalisten is gecremeerd. De as zal naar de V.S. worden over gebracht. KONINGIN ZENDT TELEGRAM Koningin Juliana heeft het volgen de telegram gezonden aan de familie leden van de Amerikaanse journalis ten, die bij de vliegramp van de Fra neker zijn omgekomen: „Ik zend dit blijk van niijn diepstgevoeld medeleven met. uw groot verlies. Uw echtgenoot en zijn kameraden zijn gestorven bij de uitvoering van de nobele taak om voorlichting té gé ven aan een verwarde wereld. Zijn en hun heengaan betekent een 'ern stig verlies voor hun. beroep en vóór de gehele wereld", w.g. Juliana. Toespraak tot scheidende N.V.V.-bestuurders. Op de derde dag van de algemene vergadering van het N.V.V. was de eerste minister, dr. W. Drees, tijdens de ochtendzitting in Krasnapolsky aanwezig. Nadat hij de behandeling van enkele agendapunten had bijge woond, besteeg hij het podium om de scheidende bondsvoorzitter, E. Ku- pers en het scheidende verbondsbe- stuurslid, C. van der Lende, toe te spreken. Spr. zeide de volle gelegen heid gehad te hebben in de afgelopen jaren de vakbeweging, zoals zij be lichaamd is in het N.V.V. te leren kennen en naar waarde schatten. Hij gewaagde van de talrijke moeilijkhe den, die het N.V.V. sedert zijn oprich ting heeft medegemaakt en herinner de aan de grote tact, die de organisa tie bij de nieuwe verhoudingen in de „onstuimigheden" van de na-ooi'logse tijd heeft vertoond. Sprekende namens de regering, zei- de de minister-president, dat het voor haar van grote waarde geweest is aan het hoofd van het N.V.V. mannen te weten van het kaliber, het karakter en de bekwaamheid van de scheiden de leiders. Spr. had ook met genoegen gelezen dat het wijze beleid bij de geschillen tussen de drie vakcentrales heeft overwonnen en dat in practische sa- menwerking de gemeenschappelijke arbeid zal worden voortgezet. De minister-president zag in de pu bliekrechtelijke bedrijfsorganisatie nieuwe mogelijkheden voor de ar beidersbeweging, die men zich jaren geleden nauwelijks kon voorstellen. ANTWOORD VAN DE HEER KUPERS De verbondsvoorzitter gewaagde in zijn antwoord aan de minister-presi dent van de „geestelijke band, die al tijd tussen de partij en de vakbewe ging is gebleven". Het N.V.V. is er van overtuigd, dat alleen door ge meenschappelijke arbeid bereikt kan worden, dat de grote wonden, ont staan door de oorlog, kunnen worden geheeld. De secretaris van het verbondsbe- stuur, de heer A. Vermeulen, hield daarna zijn inleiding over: „De Pu bliekrechtelijke Bedrijfsorganisatie". NIEUWE VOORZITTER Aan het einde van de middagzitting van Woensdag werd overgegaan tot K.L-M. gaat over Karachi vliegen. Te Karachi werd medegedeeld, dat het verbod voor het overvliegen van het territoir van Pakistan door Ne. derlandse vliegtuigen, dat op 24 De- cember door de regering van Pakis tan is afgekondigd, met ingang van morgen zal worden opgeheven. De K.L.M. zal met ingang van Vrij dag 15 Juli a.s. haar tot dusverre ge volgde noodrpute AmsterdamCairo AdenMauritiusBatavia v.v. verla ten, teneinde Indonesië met Neder land te verbinden over de route: AmsterdamCairoKarachiBang kok—Batavia v.v. daarbij India, dat het vliegvei-bod nog niet heeft opge heven, vermijdende. de vei'kiezing van de nieuwe voorzit ter van het N.V.V. Als Zodanig werd met algemene stemmen benoemd de heer H. Oosterhuis, de huidige vice- voorzitter, terwijl het dagelijks be stuur verder als volgt werd samenge steld: J. G. Suurhoff, 2e voorzitter- •edaeteur. K. Korte jr., algemeen sec- retaris; J. Landman, penningmeester; A. Vermeulen, P. de Vries érx J. Ber ger, secretarissen. Qatorze Juillet, herdenkt Frankrijk de bestorming van de Bastille (1789); is het 60 jaar geleden, dat er te Parijs een internatio naal socialistisch arbeiders congres gehouden werd, waar op als gemeenschappelijke ma nifestatiedag de 1ste Mei-dag gekozen werd. Nederlands zeeman in Engeland verongelukt. Een „Coroners Court" is tot de conclu- e gekomen, dat de 21-jarige zeeman Jac. van den Hoek, uil Rotterdam, ten gevolge van een ongeluk om het leven is gekomen. Van den H., die deel uit maakte van de bemanning van de „West laan", werd bij South Shield in het graaf schap Durham door een kolentrcin over reden. Aan het „Coroners Court" was meege deeld. dat op het lichaam van van den H. tien flessen insuline, een koker injectie naalden en een aantal witte pillen zouden zijn gevonden. Politie moest communist met behulp van gummiknuppels en revolvers verwijderen. Vergadering vier maal geschorst. De Amsterdamse communisten, die enkele dagen geleden zo tekeer gin gen tegen de vertoning van de lilm „Het geval Gouzenko", hebben Woensdag hun agitatie voortgezet. Ditmaal waren het de communisti sche raadsleden, die trachtten de ver toning van de film te verhinderen. Zij deden dit door aan de burgemees ter van Amsterdam een adres te richten, waarin zij aandrongen om de vertoning van de film stop te zetten. Woensdagmiddag kwam de raad bij een en de burgemeester deelde bij hèt begin van de raadszitting mede over dit adres geen discussie \oe te zullen laten. De communist Seegers sloeg met zijn vuist op de tafel en schreeuw de „Daartoe hebt F niet het recht. TJ overschrijdt Uw bevoegdheid" De burgemeester schorste daarop de zitting en liet de tribune ont- ruimen. Na de heropening begon, nen Seegers en zijn kameraden te roepen en te schreeuwen. De bur gemeester stelde vour het stuk niet in behandeling te nemen en bracht het oorstel in stemming. Het tumult nam toe en er klon ken kreten als „Fascistische me thoden" en „Stemming ongeldig' Uit de stemming bleek dat het voor stel van de burgemeester met 23 te gen 12 stemmen was aangenomen. Toen het rumoer nog niet bedaarde werd de vergadering opnieuw ge schorst. Bij de heropening kwam een tiental 'rechercheurs de raadszaal bin nen om op last van de burgemeester de heer Seegers uit de zaal te ver wijderen. Er ontstond een hevige vechtpartij. Er klonken uitroepen als „Schalk, h,aarmethodenEr werd met stoelen gegooid, de rechercheurs sloegen met- gummiknuppels en dreigden met re- volvers. Minutenlang duurde dit ge vecht, waaraaan ook enkele vrouwe lijke C.P.N.-leden deelnamen. Na her opening bleek de lieer Seegers «e zijn verwijderd, doch de overgebleven communisten bleven roepen, zodat de burgemeester zich genoodzaakt zag de zitting voor de vierde maal te schorsen. Te vier uur heropende de voorzitter de zitting' en gaf de heer van Wijk (C.P.N.) gelegenheid een verklaring af te leggen. De communistische woordvoerder gaf uitdrukking aan de scherpe veroordeling zijner fractie van de schending der rechten van de raad, welke rechten de voorzitter zich toeeigende. Daar het optreden en de aard van het optreden der politie niet door de overige raadsleden wer den veroordeeld zal, zo verklaarde spreker, de communistische raads fractie de zitting uit protest verlaten. Hierna begon dt raad met de be handeling van de agenda. Communisten in de oppositie. Het Lagerhuis heeft Woensdag avond met 435 tegen 4 stemmen de proclamatie van de noodtoestand in Engeland, bedoeld om de Londense havenstaking te breken, onderschre- ven. William Gallacher, communistisch lid, sprak zich uit tegen de door de regering verzochte speciale volmach ten, die hij een schande noemde voor elke regering, samengesteld uit man. nen, die aan de macht zijn gekomen door de opofferingen, die de lijdende en worstelende werkende klassen zich hebben getroost. Toen Gallacher daarop uit het boek Johannes begon te citeren, werd er in het Lagerhuis geroepen: „Smijt hem eruit". Gallacher bleef door gaan, waarop een conservatief lid de voorzitter van het Huis vroeg of het aanging, dat in het Britse La gerhuis de godsdienst werd geklei neerd door „een straatschender als deze mijnheer". Met wrak van de „Franeker", de by het dorp Ghatkopar op 5 K.M. af. st^nd van Bombay, verongelukte Constellation van de K.L.M. Radiografisch overgebrachte foto van Bom bay, per'telefoto van Londen, Canadese zeelledenbond verzoekt Attlee om tussenkomst. De vakvereniging van Canadese zeelieden, welker staking geleid heeft tot de sympathiestakingen in de Lon dense havens, heeft minister-presi dent Attlee telegrafisch om tussen komst verzocht. De vakvereniging bood aan de eisen, welke de aanlei ding tot staking vormden, te laten vallen wanneer Attlee zijn invlqed zou willen aanwenden bij de Canadese reders om een oplossing van de kwes tie tot stand te brengen op basis van het contract van vorig jaar. Dit bete kent, dat de vakvereniging de eisen om loonsverhoging heeft laten vallen, welke bij de onderhandelingen waarbij de werkgevers loonsverlaging voorstelden werden gesteld. De Italiaanse kamer van afgevaar digden heeft Woensdagavond met 263 stemmen vóór het statuut van de raad van Eui'opa goedgekeurd, nadat commu nisten en linkse socialisten de vergade ring hadden verlaten. Uit Duitsland is weer een aantal ge roofde kunstvoorwerpen waaronder veel meubels, in Nederland teruggekeerd. Dr. van Royerv Zaterdag naar Djocja? Uit Djocja ontvangen berichten meldden, dat aldaar verwacht wordt, dat- dr. van Royen Zaterdag naar Djocja zal reizen. Kringen van de Nederlandse dele gatie te Batavia konden dit bericht niet bevestigen. A.G.O.V.V. verloor bij een brand al haar tropheeën. In de nacht van Woensdag op Don derdag is het clubgebouw van de Apeldoo'rnse Voetbalvereniging A.G. O.V.V, door brand geheel vernield. Zwaarder nog dan het verlies van het clubhuis, dat was verzekerd, weegt voor de vereniging het verlo ren gaan van ale bekers, medailles en andere clubtropheeën, die in het ge bouw werden bewaard. ALBERT SCHWEIZER DOCTOR HONORIS CAUSA. Dr. Albert Schweitzer, de bekende Duit se medicus, theoloog, philosooph en zen deling is tot doctor honoris causa van de universiteit van Chicago benoemd. Tegenslag, die niet onverwacht ikwani. Toen enkele maanden geleden een begin werd gemaakt met de inpolde ring van het Zuidelyke gedeelte van het Sloe, werd de verwachting uitge sproken dat op 20 Juni de dijk zou worden gesloten. Er werd aan die mededeling echter ogenblikkelijk toegevoegd, dat het hier een allesbehalve gemakkelijk werk betrof en dat men dus rekening hield met dé mogelijkheid van tegenslagen. Helaas zyn die niet uitgebleven. De sluiting op 20 Juni moest aan vankelijk naar later datum worden verschoven, omdat de zandzuiger, die het voor het opvullen van de dijk benodigde zand moet opspuiten, niet tijdig ter plaatse aanwezig kon zijn. Men heeft toen voorlopig de 20ste Juli aangenomen als datum, maar op het ogenblik staat het reeds vast, dat ook op die dag de sluiting van de dijk niet kan plaats vinden. Er hebben zien namelijk compli caties voorgedaan. Het gedeelte van de dijk, dat moet worden aangelegd op de lage slik ken aan de Zuid Bevelandse kant, waar zich een diepe geul bevindt, blijkt te verzakken. De lage kaden, die ter plaatse waren aangelegd, hielden aanvankelijk goed en ook toen men met draglines van het tus sen de kade opgespoten zand hogere perskaden ging opwerpen, gebeurde er aanvankelijk niets. Bij het voortschrijden van het werk kwamen echter de onaangenaamhe den. Op verschillende plaatsen de den zich verzakkingen voor en deze geven een belangrijke vertraging. Zij kosten de uitvoerders van het wei'k heel wat hoofdbrekens, maar problemen doen zich bij bedijkingen altijd voor en ook bij de Sloe-inpolde ring .komen zij niet onverwacht. Met dat al is het moeilijk te zeg gen, wanneer thans de dijk gesloten kan worden. Plet volgend dood-tij is 3/4 Augustus. Gehoopt wordt dat men dan gereed kan zijn voor de slui ting. Zo niet, dan volgt weer een nieuw uitstel van plm. 2 weken. Met de andere werkzaamheden maakt men goede vorderingen. Zo bouwt men op de Bevelandse wal een bemalingsinstallatie waar voor een van de vier pompen gebruikt is, die destijds by Rammekens bij de droogmaking In werking werden gesteld. Zij zal na het sluiten van de dijk de nieuwe Sloepolder tijdelijk bemalen tot om streeks 1 December de natuurlijke afwatering zoals die in het inpolde ringsbestek is opgenomen, in werking zal kunnen treden. De sluisput aan de Walcherse kant gegraven en de palen voor de sluis fundering, 91 in getal, zijn in geheid. De laatste ging Woensdag de lodem in. Ook de bouwput voor de duiker in de hoofdwaterleiding onder de in de polder aan te leggen hoofd weg wordt thans gegraven en de in stallatie voor de bronbemaling staat er al in. De motorpomp moet echter nog aan gevoerd worden. Ten slotte kan medegedeeld wor den, dat men begonnen is met het graven van een gedeelte van de hoofdwaterleiding Een denkbeeld van de uitgestrekt heid van het werk krijgt men, als men weet, dat ten behoeve van de Sloebedijkmg niet minder dan 7 km. smalspoor is aangelegd. Het aantal werkkrachten dat wordt ingezet, be draagt rond 150. Er moge dan tegenslag zijn, het werk, dat sedert half April verzet is, dwingt respect af. Stond men toen aan het begin, het arbeidsveld heeft inmiddels een volledige verandering ondergaan: Men staat thans voor het lastigste karwei: de sluiting en de noodzakelijke versterking van de af sluitdijk. Een militair gerechtshof heeft na een proces, dat drie weken in beslag nam, te Warschau Doboszynski ter dood veroordeeld, beschuldigd van spionnage voor de Amerikanen na de oorlog en col laboratie met de Duitsers tijdens de oor log. Doboszynski is een Poolse nationalist van de rechtse Vleugel, Ook debat in comité-generaal- In de Woensdagmiddag gehouaen nnenbare vergadering van de Twee- dé Kamer is besloten aan de agen da toe te voegen de,wetsontwerpen: wet op het Nederlanderschap, af schaffing besluit oorlogspleegkinde ren, wijziging hoger onderwijswet en het ontwerp autovervoer perso nen. Daarna is de Kamer in comité- generaal gegaan tot het aanhoren van een regeringsverklaring inzake Indonesië. Aan de ministerst.at'el hadden plaats genomen de minister- president, dr. W. Drees en de minis ters van Maarseveen, Stikker, Lief- tinck, van den Brink, Schokking en Joekes. De besloten vergadering heeft ge duurd tot vijf minuten voor twee. Zij was te ruim één uur aangevangen. De vergadering werd geschorst tot 's avonds zeven uur. Zij zou dan we derom in comité-generaal bijeenko men. Naar wij vernemen zal vandaag om 1 uur het debat naar aanleiding van de regeringsverklaring over Indone sië in comité-generaal worden voort gezet. Heeft Frankrijk toch geleend BEVESTIGING SPAANSE MINIS TERIE VAN BUITENLANDSE ZAKEN Het Spaanse ministerie van buiten landse zaken heeft Woensdag beves tigd, dat een overeenkomst werd be reikt tussen Spaanse en Franse ban ken voor het openen van credieten in Frankrijk voor de aankoop van in dustriële machinerieën voor Spanje. Een woordvoeredr van het ministerie verklaarde, dat de overeenkomst op 8 Juli te Parijs werd getekend door vertegenwoordigers van de Banque de Paris et du Pays Bas en vertegen- woox-digers van de Hispano-America- no en Urquïjo banken. Deze uitdrukkelijke bevestiging volgt op berichten van Dinsdagavond in Madrid, dat de Franse ministeries van buitenlandse zaken en financiën ontkend hadden, dat een crediet aan Spanje was verleend. HET MARSHALLPLAN. De Amerikaanse minister van bui tenlandse zaken, Dean Acheson. ver klaarde Woensdag naar aanleiding van een vooi'stel uit het congres voor een lening aan Spanje, dat hij een betere bestemming wist voor 50 mil lioen dollar. Acheson zeide. dat het aan de Eu ropese deelnemers aan het Marshall plan was om uit te maken of Spanje zou mogen deelnemen. Volgens de correspondent van de „Times" te Boedapest zijn in de schoot van de Hongaarse communistische par tij „min of meer ernstige meningsver schillen" ontstaan. LAGERE TEMPERATUREN Geldig tot Donderdagavond Vrij veel bewolking met hier en daar een regen- of onweersbui. Zwak ke tot matige wind, hoofdzakelijk tus sen Noord en Oost. Lagere temperatu ren dan gisteren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1949 | | pagina 1