K «PP1® Nieuws uit Zeeland Sport en wedstrijden VEEHANDEL EN BENELUX EN DE CHINESE MANDARIJN Hippos-keuringen in Middelburg C0PPI WAS DE SNELSTE IN DE RIT TEGEN HET HORLOGE Nederlanders deden het matig VRIJDAG 8 JULI 1949 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 5 De tweede dag van het congres van de Ned. veehandelaren. Donderdag heeft de Ned. Bond van veehandelaren het congres ln Goes voortgezet. De „Prins van Oranje", waar men byeen kwam, bleek enigszins op de vergaderzaal van een internationale conferentie: de afgevaardigden van de diverse afdelingen zaten keurig achter nette tafeltjes met bordjes, waarop de naam van hun afdeling stond ge drukt. Op het toneel troonde het bestuur van de bond met in het mid. den voorzitter J. P. van de Stoel, die rustig de vergadering preHdeer. de en zich door geen sigarenrook of diepgaande discussies uit het veld liet slaan. DE TWEEDE DAG. Er waren vele en gewichtige za ken te bespreken. De diverse afde lingen hadden tal van voorstellen ge daan. die nu van alle kanten werden bekeken, gewogen en soms te licht bevonden werden. De meeste voor stellen evenwel kregen een gunstig onthaal. Het was voor de Bond een gelukkige omstandigheid, dat des kundigen op veterinair en econo misch gebied ter vergadering aan wezig waren, zodat deze dikwijls ad vies Konden verstrekken. VEEZIEKTEN. Van de vele voorstellen, die ter ta fel kwamen, waren er die, zich be wogen op het gebied van de veeziek- tenbestijaing. Men was het er una niem over eens dat er in het gehe le land een uniforme methode voor tbc-onderzoek brj vee moet worden toegepast. Het bleek uit mededelin gen van dr. H. Venema, directeur van de veterinaire dienst, dat het reeds goed in deze richting gaat. Het hoofdbestuur werd bereid gevon den om stappen te ondernemen die kunnen leiden naar splitsing van de markt tussen tbc-vrij vee en vee zonder geldige papieren. Men was net er over eens dat inspuiting tegen mond- en klauw zeer verplicht moet worden gesteld, doch dr. Venema deelde mee dat dit thans nog niet mogelijk was, omdat hiervoor geen voldoende krachten aanwezig zijn. De vergadering voelde de noodza kelijkheid van vee-arbitrage, maar achtte dit geen zaak van de overheid maar van de vrge, organisatie. Aangedrongen werd tenslotte op opheffing van de vleesdistributie, op vrijgave van de handel in wol en op instelling van een vacantie-week voor de veehandel. BENELUX. Dr. J. Buter, secretaris van het onderbedrijfsschap groothandel van voedselvoorziening en aanverwante febieden, hield een causerie over 't eldng van de Benelux voor de vee handel. Dr. Buter noemde de Bene lux de eerste stap op de weg naar Commissaris der Koningin contra Minister. SUBSIDIERING TWENTS ORKEST Er heerst in Overijssel teleurstelling en wrevel over de wijze, waarop het Twents Philharmonisch Orkest door de regering behandeld wordt. Aan de ze teleurstelling heeft de Commissaris der Koningin, ir. J. B. G. M. Ridder de van der Schueren Woensdag in 'n speciaal daartoe belegde bijeenkomst uitdrukkelijk uiting gegeven. De ge moederen in Overijssel zijn vooral verhit door het feit, dat aan het Bra bants orkest, dat nog nagenoeg geheel opgericht moet worden, een rijkssub sidie is verleend van 70.000 en dat het reeds jaren bestaande T.P.O. slechts via een achterdeurtje een of ficieuze subsidie van 10.000 ont vangt. „Waarom hier zo kennelijk met twee maten gemeten wordt is ons niet duidelijk", aldus de Commissaris der Koningin. „Toen deze kwestie tijdens de behandeling van de begroting voor O.K.W. in de Eerste Kamer ter sprake kwam, heeft minister Rutten zich er af gemaakt op een manier, die wij niet bewonderen kunnen" Het streven is om van het T.P.O. 'n volledig beroepsorkest te maken met een minimum bezetting van 57 musi ci, dan zal het mogelijk zijnl32 con certen per seizoen te geven. Wanneer het T.P.O. volgend jaar geen rijks subsidie krijgt zal het opgeheven moe ten worden. Frank G. Binswanger, „goodwill am bassador from the city of Philadelphia", heeft de burgemeester van Amsterdam Vrijdagochtend plechtig de sleutel van Philadelphia overhandigd en daarmede de Amsterdamse burgervader tot erebur ger geïnstalleerd. de economische eenheid van West Europa. De totstandkoming van de Benelux echter gaat met grote moeilijkheden gepaard, die vooral gelegen zjjn op agrarisch terrein. Het ideaal van de Benelux voor de veehandel is, zo zelde dr. Buter, dat de Nederlandse veehandelaar vry met zijn vee naar België kan trek ken om het daar te verhandelen. Ditzelfde geldt natuurlijk ook voor de Belgische veehandelaar. Voor 't zover is, zullen er tal van kwesties moeten worden opgelost. Zo kent men in België geen verplichte er kenning van de veehandelaar en in Nederland wel. Overleg tussen orga nisaties van beide landen is nood zakelijk. Het was dr. Buter geble ken, dat men in België toch ook wel enige ordening wenst, want de ongebondenheid, zoals die op het ogenblik bij onze Zuiderburen heerst, wordt door hen niet als vrijheid ge voeld. Dr. Buter besloot zfn betoog met een krachtig beroep op de Neder landse Bond van Veehandelaren om te trachten contact te zoeken met Belgische zusterorganisaties, waar door de Benelux, die zeker ook in het belang is van Nederland, kan worden bevorderd. Tijdens deze vergadering maak ten de dames een rq'toer door Zuid- Beveland, waarna men tenslotte het congres eindigde met een gemeen schappelijke koffietafel in zaal Krg- ger te Goes. 25. Lah Tie Pang en de namaak-Maharadja genoten een kostelij ke maaltijd en zij maakten elkander aan één stuk door de vlei endste complimenten. Maar ineens ging de deur van de eetzaal open en daar ver scheen de echte Ma- haradja van Bomba- poetra, omgeven door gewapende soldaten. De namaak-Maharad ja kreeg bijna een stuip. Zijn adem stok te, z'n ogen puilden uit en zijn gelaatstint werd purperrood. „Gij schurk!" riep de echte Maharadja. Hoe durft ge U voor mij uit te geven! Gij onverlaat! Gij oor worm! Lah Tie Pang keek met ee:, verbazing toe en het was hem aan te zien. dat hij niets van de toestand begreep. „Duizend malen vergiffenis!" zei de Maha radja van Bombapoetra, terwijl hij een zeer diep» buiging voor Lah Tie Pang maakte. „Dat men U in mijn Paleis iets dergelijks heeft kun nen aandoen! Gijeen mandarijn met de pauweveer, waar iedereen voor in het stof moet vallen! Hoe zult U mij ooit kunnen vergeven. mijverraden heeft men mijboe ven en schurken bewonen mijn eenvoudig Pa leisik vraag duizenden malen om ver geving". LEZERS SCHRIJVEN... VUILE STREEK. Van mijn broer te Batavia ontving ik een brief, waarin hij mij het vol gende mededeelde. Hij ontmoette een militair, die aan beide politionele ac ties had meegedaan en die met vier dagen verlof in Batavia was. De jon gen kreeg een Niwinpakket. maar toen hij het openmaakte vond hij be halve de geschenken een brief met het opschrift „vuile moordenaar". Dit zijn blijkbaar de vuile streken die sommigen uithalen. Mijn broer was er erg ontstemd over en vraagt of degenen, die de controle over de pakketjes hebben, extra willen opletten, want zulke ge beurtenissen zijn diep teleurstellend voor de jongens, die bereid zijn hun leven te geven. Vlissingen. L. MARINISSE. Aan het havenbekken B. te DuIsburg.Ruhrort bevindt zich het groot ste kolensorteerbedryf van Europa. Niet minder dan vier schepen kun. nen hier gelijktijdig worden geladen met een capaciteit van 10.000 ton per dag. De steenkool, die met spoorwagons wordt aangevoerd, automatisch gesorteerd en via lopende banden in de schepen wordt gestort. Veulens, merries en hengsten op het Molenwater. De Vereniging van Walcherse Paarden fokkers „Hippos", heeft Donderdagmor gen op het Molenwater te Middelburg de jaarlijkse keuring gehouden, waar voor wederom veel belangstelling be stond. De jury werd gevormd door de heren A. J. Aernouds te Sluis en A. J. E. Timmerman te Hoofdplaat; arbiter was de heer A. H. Dekker te Zaamslag. In verband met het feit, dat hij 70 jaar was geworden, werd de heer Aernouds har telijk gehuldigd, terwijl hij tevens een geschenk aangeboden kreeg. De uitsla gen van de keuring luiden als volgt: Merrieveulens, geb. tot 30 April 1949: 1 Naamloos van P. G. de Lange, Nieuw en Sint Joosland; 2 Irene van Zeeduin, van J. Maljaars Jz., Oostkapelle; 3 Willy van Baronne, van S. Maljaars Jz.. Rag- tekerke; 4 Rina van Rhynsburg, van W. K. v. Nieuwenhuijze, Oostkapelle; 5 Lady TOUR DE FRANCE De eerste etappe, welke in de ronde van Frankrijk tegen het horloge ging, les Sablesla Rochelle, een afstand van 92 km, is gewonnen door de wereldduur- recordhouder Fausto Coppi. De zege Is hier terecht gekomen bij de man. die door vrijwel ieder ingewijde als favoriet werd beschouwd. Niet alleen voor Coppi, maar voor de gehele Italiaanse afvaar diging is het een succesvolle dag ge weest; niet minder dan 6 Italianen plaat sten zich bó de 8 eersten. Coppi had deze overwinning overigens broodnodig, want zijn plaats in het algemeen klasse ment (hij stond 24e) was nu niet direct imponerend en ln overeenstemming met zijn faam. Hier en daar zei men zelfs, dat Fausto te „week" was voor de Tour. Toch zal de Italiaan nog moeten bewij zen, dat hij wel een man is voor deze wielermarathon. want, hoewel hij na Donderdag in één klap tien plaatsen in de algemene rangschikking is gestegen, zijn achterstand op de drager van de gele trui. de kleine Marinelli, bedraagt nog altijd 28 minuten. De uitslag van de tijdrit was; 1 Coppi (Italië A) 2 uur 18 min. 10 sec.; 2 Kubler (Zwits.) 2.19.42; 3 Van Steenbergen (Belg A) 2.20.57: 4 De Santi (Italië A) 2.21.28; 5 Pasquini (Italië A) 2.21.59; 6 Bartali (Italië A) 2.22.41; 7 Ausenda (Ita lië B) 2.23.00; 8 Corrier (Italië A) 2.23.05; 22 Marinelli (He de France) 2.25-42; de Hoog was 57e in 2.29.01; de Ruiter 61e in 2.29.33 en Pauwels 78e in 2.31.52. Na de zevende etappe luidt het alge meen klassement: 1 Marinelli (lie de France) 44.47.43; 2 Kubler (Zwit.) 44.56.12; 3 Magni (Italië B) 45.05-07; 4 Dupon (België B) 45.05.16; 5 Tacca (He de Fran ce) 45.05.30; 6 Ockers (België A) 45.07.10; 7 Bartali (Italië A) 45.08.01; 8 Cogan (West Noord) 45.10.46; 14 Coppi (Italië A) 45.15.43; 44 de Ruiter (Ned.) 4537.09; 77 Pauwels (Ned.) 46.24.42; 88 de Hoog (Ned.) 47.49.58. Hoewel deze zevende etappe een „vlak ke" was en, oppervlakkig gezien, de Ne derlanders goed zou moeten liggen, wa ren de prestaties van het dappere drietal ook deze dag weer matig. De Hoog start te als eerste en had dus niemand voor zich, hetgeen nu eenmaal weinig stimu lerend werkt. Hij werd spoedig ingehaald en hoe hij ook zwoegde om zijn positie te herstellen, zijn coup de pedale werd rukkerig en stotend en weldra moest hij de Italiaan de Santi, die hem na 50 km te pakken had gekregen, laten gaan. Toch bezette De Hoog de beste plaats van de Nederlanders. Hij werd 57e. De Ruiter bracht het. na een regelmatige course, ditmaal niet verder dan de 61e plaats, terwijl Pauwels een inzinking door maak te en d* gehele etappe een slechte cadans had. Hij werd 78e. De achterstand op de drager van de gele trui bedraagt thans voor de Neder landers De Ruiter 49 min. 26 sec.; Pau wels 1 uur 36 min. 59 sec.; De Hoog 3 uur 2 min. 16 sec. van Acron, van H. J. Allaart. Serooskerke; 6 Marijke van Bijleveld. van M. van Strien, Nieuw- en St. Joosland; 7 Annie, van A. Geldof, Oostkapelle; 8 Elza. van J. Vos, Koudekerke; 9 Meta. van P Din- gemanse, Zoutelande. Merrieveulens, geboren van 1 Mei 1949; af: 1 Naamloos, van P. G. de Lange. Nieuwland; 2 Eva van 't Hof van Nieuw- land, van A. Wisse, Nieuwland; 3 Henny. van P. de Buck, Veere; 4 Irma. van W. Rooze, St. Laurens; 5 Nellie, van W. San- derse, Serooskerke: 6 Suze. van P. Wisse, Biggekerke; 7 Rietje v. d. Bruinvis, van F. J. Castel, St. Laurens: 8 Alina. van J. Kodde. Biggekerke. Hengstveulens, geboren tot 30 April '49: 1 Robertus. van Jz. Vos. Koudekerke; 2 Harrold van de Schorerpolder, van L. J. Boone, Nieuw- en St. Joosland; 3 Anton van Broederlust. van J. J. Mesu. Nieuw en St. Joosland; 4 Castor, van A. Poppe. Grijpskerke. Hengstveulens, geboren na 1 Mei 1949: 1 Eduard van 't Hof van Nieuwland. van A. Wisse, Nieuw- en St. Joosland; 2 Cam- brinus. van G. Groenenberg, Oostkapelle. Merries, éénjarige: Grote maat: 1 Hen ny van Zeeduin. van J. Maljaars Jz,. Oostkapelle; 2 Willy v. d. Schorerpolder, van L. J. Boone, Nieuwland; 3 Dahlia van 't Hof van Nieuwland, van A. Wisse, Nieuwland: 4. Paula van Bijleveld. van M. v. Strien, Nieuwland; 5 Flora van Jacob Vos, Koudekerke; 6 Annie van •~erarda. van J. v. Slujjs. Zoutelande. •Ueine maat: 1 Jannie van Kr. Poppe. Oostkapelle (fokker J. Gideonse. Middel burg): 2 Dora van 't Hof van Nieuwland, van A. Wisse. Nieuwland; 3 Germaine van Draaibrug, van J. Wisse, Koudekerke (fokker A. J. Buijsse, Aardenburg): 4 Flora, van J. Simonse, Koudekerke; 5 Meta, van C. Baas Sr., Nieuw- en St. Joosland: 6 Henny van Draaibrug, van J, Francke Zz.. Oostkapelle (fokker Buijsse, Aardenburg); 7 Nellie, van P. Wisse, Biggekerke; 8 Mina, van K v. Sparrentak. Koudekerke (fokker C. Ver aart. IJzendijke); 9. Fantasie van Koude kerke, van A. Brasser. Koudekerke (fok ker C. Bosschaart, aldaar); 10 Gaby, van S. Louwerse, Domburg (fokker L. J. M. Blondeel. Aardenburg): 11 Bertha, van H. M. Dekker, Koudekerke. Hengsten, éénjarig: tweede prijs kleine maat: Henk van Poppendamme. van J. H Geschiere. Grijpskerke; derde prijs grote maat Nico van Nora van Chr. Janse, Nieuw- en St. Joosland> Merries met afstammelingen: 1 Fiorina van Vijfhuizen, van J. Maljaars Jz,. Oost kapelle; 2 Wilma, van A. Wisse. Nieuw en St. Joosland; 3 Bella van Dijkzicht. van L. J. Boone, Nieuwland (fokker M. A. Geelhoed. 's-Hecr Arendskerke); 4 ruliana. van A. Wisse, Nieuw- en St. foosland. KERKNIEUWS GEREF. GEMEENTE. Bij de Geref. Gemeente te Scherpe- nisse zijn op tweetal gesteld ds. Dor- restein uit Opheusden en ds. van Dam uit Werkendam. WALCHEREN Middelburg AANRIJDING. Woensdagavond kwam een bus van de N.V. Stoomtram Walcheren op de hoek bij de Pottenbakkerssingel te Middelburg in botsing met een personenauto. Er ont stond enige materiële schade. SCHOOLREISJES OPENBARE SCHOOL 'T ZAND De leerlingen van de derde t.e.m. de zesde klasse van de Openbare school 't Zand. te M'burg maakten onder lei ding van de heer Z. L. Groet en mevr. Geertse een driedaags schoolreisje naar Bergen op Zoom. Mede dank zij het prachtig zomerweer is deze reis een waar succes geworden. In Bergen op Zoom werd het stadhuis, het Mar kiezenhof en de Gevangenpoort be zichtigd en een grote voettocht bracht de kinderen kriskras door de prachti ge Wouwse plantage. De derde dag werd gewandeld en gezwommen. Dat de Zeeuwse jeugd heel wat minder druk is dan de Hollandse bleek wel in de Jeugdherberg, waar de Zanddor- pers herhaaldelijk ten voorbeeld wer den gesteld aan de leerlingen van twee openbare scholen uit Zuid-Hol land. Op sportgebied lagen de jonge Middelburgers echter achter. Mevr. Kloos maakte, daarbij geas sisteerd door de dames Geertse en Schoon, deze week met haar peuters uit de eerste en tweede klasse een dagreisje naar Domburg. Ook de kleintjes hebben volop genoten. BEDRIJFSONGEVAL In een reparatiewerkplaats van landbouwmachines te Middelburg ge schiedde een bedrijfsongeval. Bij hel in werking brengen van een auto- geen-lasapparaat sprong een vuur straal uit de op dit apparaat geplaats te meter, tengevolge waarvan de mon teur Van H. aan arm en gezicht brand wonden opliep. Na door een dokter behandeld te zijn, kon hij huiswaarts keren. DE RAMEN VAN DE NIEUWE KERK Woensdag is men te Middelburg ge reed gekomen met het inzetten van glas in het laatste nog open raam van de Nieuwe Kerk aan de zijde van de Burg. Alle ramen van de kerk aan de Burgzijde en aan de kant van Onder de toren zijn thans aangebracht en daarmede is ook de uitwendige res tauratie van de weer zeer fraai ge worden kerk aan die zijden gereed gekomen. Thans moeten alleen nog de ramen aan de Abdijkant voorzien worden. CONCERT O.N.D.A. Vrijdagavond om 8 uur zal in de mu ziektent op het Molenwater te Middel burg een openluchtconcert beginnen, te geven door het Chr. Fanfarecorps O.N.D.A. Voor de pauze bestaat het programma in hoofdzaak uit gewijde muziek, ojn. van E. Ruh en Bortnians. ky, na de pauze speelt O.N.D.A. onder anderen het nummer, waarmede op het concours te Oostkapelle de eerste prijs werd behaald en fantasiën over „Der Vogelhandier en les Dragons de Villard". Vlissingen Men schrijft ons van gemeentezijde: Ten koste van veel, doch zeer nuttig besteed geld, bezorgt het gemeentebe stuur ons een nieuw wegdek op de bou levard tussen de Coosje Buskenstraat en het roeiershoofd. Het werk nadert nu zijn laatste stadium en met man en macht is men bezig de laatste deklagen aan te brengen. Begrijpelijk is het dat een en ander de belangstelling of nieuwsgierigheid wekt van vele toeschouwers. Maar waarom is het nodig, dat men overlast bezorgt aan hen die dit werk moeizaam verrichten? Wanneer overdag de bovenste laag ln pocdcrvorm is aangebracht en deze laag rust mopt hebben om op te stijven, ont ziet men zich niet om "s avonds over dit zachte wegdek te lopen of te fietsen, niet tegenstaande borden, hekken en opschrif. ten duidelijk aangeven dat dit verboden en ongewenst is? Zelfs ontziet men zich niet. om als men op vriendelijke wijze nog eens opmerk zaam wordt gemaakt dat men iets doet wat verboden is, ten antwoord geeft; ,Wat heb jij daarmee te maken?" Ziet men niet in dat dit niet alleen in hoge mate onbeschoft is. doch dat men dc hoedanigheid en de houdbaarheid van het kostbare werk in gevaar brengt? Wat moeten fietsers hier eigenlijk doen? Als men haast heeft is elke andere route vlugger af te leggen, omdat men op de boulevard, al is men nog zo onhebbelijk, toch altijd nog enige malen moet afstap pen. Ilebt eerbied voor het werk van ande ren en bederft dit niet o.inodig. Blijft van het verse wegdek af II GEVONDEN VOORWERPEN. De Commissaris van Politie te Vlissin gen maakt bekend, dat aan zijn bureau als gevonden zijn eedeponeerd: een man- teloeintuur cn diverse sleutels. Inlichtingen zijn te verkrijgen aan de adressen van hen. die de volgende voor werpen hebben gevonden en aan huis in bewaring hebben genomen: ceintuur, vulpotlood. handdoek. witte schoen, kunstgebit, lucifersdoosjet met inhoud, jongens kous, snoer kralen, vulpen, 1 paar sandalen, borstrok, sjaal, 1 paar gymnastiekschoenen, trui, halskettinkje, pop, armband, dameshorloge, strand- schopje. badpak, badmuts, padvinders- riem, blouse, diverse huissleutels. EEN SUPPORTERSCLUB VAN „DE ZEEUWEN" Pogingen worden aangewend een supportersclub van de Vlissingse Voetbal- en Atletiekvereniging „De Zeeuwen" op te richten. Een voorlopig comité is reeds ge vormd, dat 13 Juli a.s. een oprich tingsvergadering zal beleggen. HET OUDE LEGER. De heer S. J. Hillinga, die voorzit ter is van de afd. Vlissingen Kon. Ned. Bond van Oud-Onderofficieren herdenkt op 9 Juli a.s. de dag, dat hij vóór 70 jaar het militaire pak aantrok. In 1889 kwam hij naar Vlis singen, waar hij sedertdien altijd heeft gewoond. Er is er nog één, zei de heer Hillinga ons, die tegelijk met mij het militaire pak aantrok in Kampen; die ene woont in Dordrecht en hij wordt ook 86 jaar. De rest van deze onder officiersklas heeft zich al gemeld voor het laatste appèl.... Oostkapelle ONGELUKKIGE VAL. Dezer dagen was liet dochtertje van de heer F. te Oostkapelle ln de dakgoot geklommen. Het kind viel er uit en kwam zo ongelukkig op het trottoir terecht, dat zij met een schedelbasis-fractuur werd op genomen. Met de ziekenauto werd de kleine naar het ziekenhuis gebracht. Rilthem TOCHTJE OUDEN VAN DAGEN. De Oranjevereniging te Ritthem heeft de ouden van dagen een rondrit aangeboden door Zuid-Beveland en Zeeuwsch-Vlaan- deren, op Dinsdag 12 Juli a.s. De oudjes vertrekken dan om 12 uur van het ge meentehuis. Het bestuur der Oranjever eniging is de burgerij dankbaar voor het grote bedrag, dat hiervoor is bijeenge bracht. RITTHEM GAAT FEEST VIEREN Het bestuur der Oranjevereniging te Ritthem heeft voor de feestelijkheden op Zaterdag a.s. het volgende pro gramma vastgesteld. *s Morgens van 9.30 uur af kinderspelen en 's middags volksspelen, waarvoor 93 deelnemers zijn. Om 1.30 uur ringrijden per fiets; 2.30 uur stoelendans voor paardrijders op de weide van de heer W. Cevaal Az. en 5.30 uur hardrijden per fiets. De muziekvereniging O.N.D.A. -geeft 's avonds om 7.30 uur een concert af gewisseld met zang door de plaatselij ke zangvereniging. ZUID-BEVELAND LAGERE LANDBOUWSCHOOL. Maandag had in de lagere land bouwschool te Kruiningen de eerste overgangsles plaats. Van klas I naar klas II gingen over: T. Boot, M. J. Cok, A. M. van Hoe ve, J. I. Koole, allen te Kruiningen; C. J. Faassen te Waarde; A. J. Jan sen te Hansweert; J. Nijsse, F. Nijsse te Rilland; A. J. Rottier, C. Zoetewij te Yerseke; H. Sinke te Oostdijk; M. Weststnate te Gawege. Waarde WEDVLUCHT. De vereniging van postduivenhouders „De Scheldevliegers" te Waarde, hield dezer dagen een wedvlucht uit Orleans, over een afstand van| 415 km. De uitslag luidt: 1. 2. 4. 5 en 10 J. Duynkerke; 3 en 13 P. Deurloo; 6 Gebr. Zwemer; 7 en 11 Gebr. Nieuwenhuize; 8 en 14 A. Heeren- thals; 9 J. Witte en 12 S. Kooy. WEDVLUCHT De P.V. „de Scheldevliegers" te Waar de hield 'n wedvlucht met jonge duiven uit Neufilles. De uitslag luidt: 1. 2,3,13, 22 A. P. de Leeuw; 4, 5, 15, 20 Gebr. Kopmels; 7, J. Snoep; 6, 17, M. Blauw- kamer; 8, 12, 16, 21, J. Kopmels; 9, A. P. de Leeuw; 10, 14, W. Krijnsen; 11, C. de Leeuw; 18, K. G. Louisse; 19. P. Sonke. (Eerste duif 9-40-52, laatste duif 10-25-52. Oude duiven van Pont St. Maxene: 1, 4, A. Waterman; 2, P. Sonke; 3, N. Kamp; 5. J. Kopmels, (eerste duif 10- 41-53, laatste duif 10-52-48). Wolfaartsdijk WEDVLUCHT. De P.V. „De Blauwe Doffer" te Wol faartsdijk, hield een wedvlucht uit Or leans. De uitslag was: 1, 13 J. de Jager; 3 Jac. Eggebeen; 4. 5. 15 A. Walhout; 9, 10. 14 G. van Strien; 7 A. Eggebeen 8. 12 I. Boer. ATHLETIEK Zeeuwse athleten naar Nederlandse kampioenschappen. Zaterdag 9 en Zondag 10 Juli a.s. organiseert de Haagse athletiekvere- niging Vlug en Lenig de jaarlijkse nationale kampioenschappen. Aan de- wedstrijden zullen ook enkele Zeeuwse athleten deelnemen. Zo loopt de Zeeuwse favoriet Hans Ilarting 's Zaterdags de 1500 m. en waarschijnlijk Zondag de 5000 meter. Gerrit de Pagter zal starten op de 200 m. Paul van Driel van Achilles komt uit op het nummer hoogsprin gen, terwijl Piet van Leeuwen -van Marathon de 1500 meter zal lopen. Bij de dames loopt Nel Karelse de 200 meter, terwijl zij tevens aan het nummer vèrspringen deelneemt. Na afloop van deze wedstrijden zal hoogst waarschijnlijk de Nederlandse ploeg, welke 21 Augustus tegen België uit moet komen, samengesteld worden. Of er in deze ploeg ook Zeeuwse ath- Jjten gekozen zullen worden, hangt natuurlijk van de prestaties van a s. Zaterdag en Zondag af. Jubileum-toumooi „Marathon". AANTREKKELIJK PROGRAMMA. Zondag; 17 Juli a.s. organiseert de Vlissmgse Sportvereniging „Ma rathon" op het Gemeentelijk Sport terrein te Vlissingen een groot in ternationaal Jubileum-Toumool, ter gelegenheid van het 20-jarig be staan van deze vereniging. De Bel gische Athletiek vereniging „Royal White Star" uit Brussel zal uitko men tegen de Zeeuwse ploeg en de atletiekvereniging „Tempo" uit Bussum. De oud-kampioen Cross Country uit België, van Laeren, zal o.a. op de 3000 meter uitkomen te gen Hans aHrting. Des morgens zullen Juniorenwedstrijden gehouden worden met enkele invitatienum mers. De aanvang der wedstrijden is 's middags gesteld op 2 en 's mor gens op 10 uur. De Zeeuwse ploeg ziet er voor deze wedstrijd als volgt uit: Heren. 100 m. G. de Pagtèr, B. Bosch. 200 m. G. de Pagter, B. Bosch. 400 m. J. Becks, J. Witte. 800 m. H. Becks, J. de Waart. 3000 m. H. Harting, G. Dobbe- laere. Kogel. G. Matthijssen, P. van Driel. Discus. M. Heijstek, P. van Driel. Speer. G. de Pagter. P. Spui. Hoog. P. van Driel, L. J. de Vin. 4 x 100 m. A. Overweel, A. W. Smits, P. Spui. B. Bosch. Olymp. H. Harting, H. Becks, J, Becks, G. de Pagter. Reserve H. van Koeveringe. Dames. 100 m. N. Karelse, C. Poppe. Kogelst. N. Karelse, M. ae Wijze- van Oorschot. Speerw. N. Karelse, M. de Wjjze van Oorschot. Discus. N. Karelse. M. Tabak. Hoogspr. A. de Visser, P. Pa- rentDelzenne 4 x 100 m. N. Karelse, C. Poppe, P. ParentDelzenne, C. Donze. WIELERSPORT De Nederlandse baankampioen- schappen. Woensdagmiddag werden tc Am sterdam de kwartfinales van de ach tervolging voor amateurs verreden. Verrassingen deden zich hierbij niet voor. Koeman won na een scannen de rit van Willekes. In de andere kwartfinales klopten Kunst, Gieseler en Harmans hun res pectievelijke tegenstanders De Moor, de Booy en Witteveen vrij gemakke lijk. De professional-sprinters verwerk ten hun programma tot de finale waarin zich. zoals te verwachten was, Arie van Vliet en Jan Derksen zon der moeite plaatsten. Arie van Vliet speelde in de halve finale met Remkes en ook Jan Derk sen behoefde zich in zijn halve fi nale tegen Bijster niet in tc spannen, BRIDGE Nederland verloor van Denemarken en België. Het Nederlandse bridgeteam, dat deelneemt aan de wedstrijden om het Europees kampioenschap, welke te Parijs gespeeld worden, leed Woens dag een onverwachte nederlaag te gen Denemarken. Donderdag verloren de Nederlan ders met 47 om 16 matchpuntcn van België.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1949 | | pagina 5