NIEUWS UIT ZEELAND N VARENDE RECEPTIE AAN BOORD VAN HET S.S. .MECKLENBURG" ZOMlR-AANBI€PING slaagt U het best IEUWS in een O T E D O P Lesvlicgiuig verongelukt in de Bathpolder. WALCHEREN (T-genda 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT VRIJDAG 8 JULI 1949 Jhr. en mevrouw de Casemb root ontvingen ter gelegen heid van het koperen huwelij ksfeest van Koningin Juliana Zonnige stemming ondanks grauwe hemel. 'jhr. de Casembroot heeft, sedert hij h)?thoge ambt van Commissaris der Koningin in Zeeland vervult, zich doen kennen als een bijzonder prettig gastheer en zijn echtgenote, mevrouw de Casembroot—van der Feltz. staat hem daarbij steeds op charmante wij ze terzijde. In het bijzonder geldt dit wf.l .voor de beide varende recepties, welke vorig jaarbij de kroning en mi weer ter gelegenheid van het ko peren huwelijksfeest van hel Konink lijk paar werden gegeven: inderdaad iets nieuws voor Zeeland, dat men wellicht zal zien uitgroeien tot een traditie, waaraan steeds de naam van deze Commissaris verbonden zal blij ven. Donderdag recipieerden jhr. en njevrouw de Casembroot dus ter ge legenheid van het koperen huwelijks feest van onze Koningin en haar ge niaal en zij ontvingen hun gasten ditmaal aan boord van het s.s. „Mecklenburg" van de Stoomvaart Mij- „Zeeland", dat sedert jl. Zondag weer zijn plaats in de haven van Vljssingcn heeft ingenomen. En waar kan men een dergelijke receptie in Zeeland beter houden, dan aan boord van de mailboot? In de geriefelijke salons, op de ruime promenadedekken: overal kon men de honderden gasten van de Commissaris aantreffen en opgewek te kout bij een smakelijk kop thee of een andere verversing, terwijl dc staf van de hofmeester met welvoor ziene presenteerbladen tussen de ta feltjes doorschoof en iedereen genoot van het zeetochtje, dat de Commis saris het gezelschap tot besluit van deze receptie aanbood. Wie er al waren? Och. laten wij er niet aan beginnen namen te noemen, want eigenlijk was ..iedereen" er. Autoriteiten van Rijk en provincie, burgemeesters van vele Zeeuwse gemeenten, wethouders, se cretarissen. kerkelijke, militaire en politionele autoriteiten, bekende figu ren uit landbouwkringen. zo goed als uit de handels- en industriële wereld, léden yan dc rechterlijke macht, con sulaire vertegenwoordigers enz. Zeer velen waren vergezeld van hun da mes en menig met smaak gedragen De dollar-crisis in Engeland I)E BESPREKINGEN VAX SNYDER TE LONDEN. Naar te Washington Donderdag vernomen werd zal waarschijnlijk te Londen door sir Stafford Gripes en doiAmorikaatise-minister van-finan ciën. John Snyder, een plan worden besproken tot bespoediging van de Amerikaanse aankopen van strategi sche grondstoffen in Engeland, dat ten doel heeft verlichting te brengen in de Britse dollarcrisis. Gewoonlijk goed ingelichte kringen zeiden, dat de Britse ambassadeur, sir Oliver Franks, dit plan met de Amerikaanse minister van buitenlandse zaken heeft besproken kort voordat sir Oli. ver naar Londen vertrok, thans een week geleden. Een woordvoerder van liet Amerikaanse ministerie van bui tenlandse zaken zeidc. dat het Britse voorstel informeel was ontvangen. Er zal geen Amerikaanse beslissing worden genomen alvorens een gede tailleerd voorstel wordt ingediend. Felle brand verwoestte olie-opslagplaats. Donderdagmiddag is een felle brand uitgebroken in een opslagplaats van smeeroliën en vetten in het centrum van Vlaardingen. Een grote rookko lom verspreidde zich over dc stad en de vlammen sloegen ver boven het dak uit. Daartussen door klonken doffe knallen van uit elkaar springen de olievaten, zodat gevaar voor uit breiding niet denkbeeldig was. Hui zen en winkels werden dan ook tot ver in de omtrek ontruimd. De brand weer was spoedig met volledig mate riaal ter plaatse, zodat het vuur met niet minder dan 15 stralen van alle zijden kon worden aangetast en men de vlammenzee binnen het half uur had bedwongen. Het verwoeste pand. dat geheel verwoest is. dateerde uit 1665 en stond onder toezicht van Mo numentenzorg. De oorzaak van de brand is niet bekend. De burgemeester van Amsterdam, mr. A. J. d'Ailly is cre-burger van de Amerikaanse stad Philadelphia gewor den. (Ingezonden mededeling) Lange Kerkslr. 42, GOES, tel. 2468 Gepensionneerden zien reikhalzend uit I Het Tweede Kamerlid Beemink (CHUi heeft aan de minister van binnenlandse zaken schriftelijk de volgende vragen gesteld. 1 Is het dc minister bekend, dat in de kringen der gepensionneerden reikhalzend wordt uitgezien naar de totstandkoming van een wijziging van artikel 14. eerste lid, van de wet van 5 November 1948 tot ver hoging van pensioenen met een toe slag? 2. Is de minister bereid te bevor deren. dat de beschouwingen der regering omtrent stuk 1071, no. 8, op een dusdanig tijdstip worden in gezonden. dat bovenbedoelde wijzi ging nog vóór het zomerreces door de Suiten.jGeneri.al kan word.en be handen? toilet, gaf aan deze feestelijke recep tie fleur en charme. De gasten maakten hun opwach ting bij'dc Commissaris en zijn écht-' genote en toen de trossen eenmaal waren iQSgesmeton en de .'.Mecklen burg" dé haven had verlaten; bewo gen beiden 'zich ongedwongen tussen hun .gasten en maakten zij met vele oude bekenden een praatje. Trouwen^ het was overal een be groeten vatj oude vrienden en 'n ken nismaken met hen. dip men nog niet eerder had ontmoet, dat alles ge schiedde op dé meest ongedwongen wijze," tèrwijl men intussen nog kon genieten van de prach tige vaart langs de Walcherse kust: voorbij Vlissingens boulevards, de stranden van Zoutelande en West. kapelle tot Domburg, waar de steven gewend werd ter hoogte van het wrak van de ..Meerkerk". Natuurlijk zou men liever een stralende zon hebben gehad, maar de stemming aan boord was m elk geval zonnig en ook de grauwe, licht bewogen zee had haar bekoring. Voorbij Weri- kapelle kreeg het gezelschap boven dien nog een ogenblik gelegenheid eigen zeewaardigheid te beproeven. De terugtocht leidde door het zelf de vaarwater, maar nu eerst nog voorbij Vlissingen. langs Rammekens en het Sloe tot Borssele tot de ..Mecklenburg" enkele minuten voor achten weer de haven van Vlissingen binnenliep. In een van de salons zorgde een strijkje tijdens de vaart voor pret tige muziek, welke velen nog tot een dansje verlokte. En toen men tenslotte afscheid moest nemen van de gastheer en zijn echtgenote, was er eigenlijk maar één roep: het was kostelijk ge weest. Jhr. cn mevrouw de Casem broot hebben met deze varende re cepties velen aan zich verplicht. Nederland op de jaarbeurs in Keulen. (Van onze Haagse redacteur). Naar wij vernemen, is het de be doeling, dat een representatieve Ne derlandse tentoonstelling wordt ge houden op de Najaarsmesse in Keu len, die van 18 tot 31 Augustus duurt. Deze expositie zal worden ondergebracht in het Staten-Huis. De Nederlandse Kamer van Koop handel voor Duitsland belast z<ch met de inrichting van de stands. In aansluiting op de Algemene Messe wordt op 31 Augustüs in Keu len een Hollandse dag gehouden. Dés morgens blijft de Nederlandse expositie open ten behoeve van spe ciaal daarvoor genodigde bezoekers en des middags zullen verschillende sprekers het woora vöefen. De woningsplitsing. Het Tweede Kamerlid Beemink (CHU) heeft aan de minister van Wederopbouw schriftelijk de volgen de vragen gesteld: 1. Is het juist, dat op 28 Juni '49 aan de gemeentebesturen een circu laire is gezonden, waarin: a. Wordt medegedeeld, dat de stroom van aanvragen om premie voor woningsplitsing, welke het mi nisterie van wederopbouw en Volks huisvesting bereikt, een dergelijke omvang heeft aangenomen, dat moet worden geducht, dat het hiervoor op de begroting voor 1949 uitge trokken bedrag niet toereikend zal zijn om daaraan ongelimiteerd te voldoen. b. Wordt verzocht na 1 Juli 1949 geen aanvragen om premie voor wo ningsplitsing aan het ministerie in te zenden, maar deze tot 1 Januari 1950 in portefeuille te houden. c. Wordt medegedeeld, dat na 1 Juli 1949 ingekomen aanvragen vooralsnog niet in behandeling kun nen worden genomen, ten einde té bevorderen, dat de toepassing der premieregeling bljjft binnen 't raam van het toegestane begrotingscre- diet? 2. Is de minister niet van mening, dat de stroom van aanvragen om premie voor woningsplitsing bewijst, dat deze methode om meer woon ruimte te krijgen in een grote be hoefte voorziet en dat het betreurd moet worden, dat de toepassing der premieregeling tijdelijk wordt stop gezet? (Ingezonden mededeling) Meisjes op alle delingen iets aparts LANGE NOORDSTRAAT MIDDELBURG Engelse zeecadetten in Middelburg. BOMEN STALEN HUN HART De negen zeecadetten van de Britse marine, die zoals gemeld Woensdag met het kleine, onder commando van It. comm. J. A. Goodbrand staande op leidingsschip „Galma" in Vlissingen arriveerden, hebben Donderdag hun aangekondigd bezoek aan Middelburg gebracht, waartoe het schip aan de Loskade werd gemeerd. Onder leiding van de heer P. C. Muller, chef-bode van het gemeente huis. hebben de jongens met hun eerste officier en de commandant een wandeling door de stad gemaakt, waar bij zij ondermeer de Abdij, het stad huis en het Militair Hospitaal bezich tigden. De heer Muller gaf hierbij een deskundige toelichting en liet niet na over de ramp van Mei 1940 te ver tellen. Dit maakte op de Britse gasten een diepe indruk. 'Verrukt waren de jengens over de fleurige weekmarkt en in het bijzonder over de kleder drachten. Middelburg beschouwden zij unaniem als een „very nice old town' Het hoogtepunt van de excursie was een wandeling over do bolwerken, waarbij de door Prinses Juliana, min. president Attlee en,andere hoogwaai- digheidsbekleders geplante bomen werden opgezocht. Van de jonge aan plant was het gezelschap haast niet weg te slaan en djt is begrijpelijk, omdat het destijds' zelf naar aanlei ding van een B.B.C.-reportage een be langrijk bedrag aan geld voor de her- beplantlrtg van Walcheren bij elkaar had gebracht én aan de Stichting „Nieuw Walcheren" overgemaakt. Hoewel zich geen nieuwe ziekte gevallen aan boord van dc Kota Intcn hebben voorgedaan, worden alle fami lieleden van opvarenden dringend aan geraden. 2ich opnieuw te laten Inenten, tenzij de laatste inenting niet langer dan drie Jaar geleden heeft plaats gehad. De Nederlandse ambassadeur te Brussel heeft de heren Ph. Cartuyvels en A. Rodesch. resp. ondcr-serrctam- jeneraal cn secretaris der Nederland Mulo'examens te Goes. Geslaagd voor diploma A: de da mes C. E. Sinke. A. Verrijzer. P. A. Verijzer. P. J. Radder, allen te Mid delburg; S. Verhage. C. P. Slabbe- koorn. M. L. Hollestelle, J. Quakke- laar. M. Quakkelaar, D. A. Wilschut, C. J. Oosterling, allen te Goes: H. D Kars, N. v. Sluijs. C. P. de Buck, al len te Vlissingen: J. A. v. 't Veer. Oudelande. G. v. d. Ende, St. Lau rens. M. M. H. Schippers. Wisseker- ke, T. J. Lucasse. Hoedekenskerke. C. de Maaker. Wolfaartsdijk, M. Meijaard, Ellewoutsdijk, S. Nieuwen- huijse. 's Heer Arendskerke, D .van Driel, M. J. Hoebe, C. M. de Feijter, allen te Axel. J. Kik. Bruinisse. F. T. Vessem. Zaamslag. J. J. Schrier, Breskens. P. M. Boogert, Nieuwer- kerk en de heren H. v. Liere. 's Heer Abtskerke. P. C. Bijl, Vlissin gen. J. Minnaard, Hansweert, P. Non- nekes. Goes. P. A. Knieriem, Axel. Afgewezen 6 candidaten. Voor diploma B slaagden de he ren M. C. Dekker, Kloetinge D. Grootjans, Vlissingen. Afgewezen geen. Inzittenden licht gewond. Dondcrdagmitldag omstreeks 14.15 uur is in de Bathpolder bij Rilland op Zuid.Beveland ongeveer 50 meter van de zeedijk, een militair lesvliegtuig van het vliegveld Woensdreclit ver ongelukt. Het vliegtuig verloor volgens ooggetuigen plotseling hoogte en raakte met de vleugel de grond. Het sloeg over de kop en werd totaal ver nield. De instructeur, luitenant-vlie ger R. van Luijk. kreeg lichte ver wondingen. De bij hem in het toestel zittende leerling, wiens naam nog on bekend is, liep inwendige kwetsuren De verwondingen van beide inzit tenden zijn niet ernstig. Met een am bulanceauto werden zij naar het zie kenhuis in Bergen op Zoom overge bracht. nadat dokter Nieuwenhuysen en Zuster de Raad uit Krabbendijke de eerste hulp hadden verleend. Te gen de avond heeft een vrachtwagen van het vliegveld Hoogerheide het vernielde toestel weggehaald. De machine, een Tiger Moth van de militaire vliegbasis Woensdrecht, kwam terecht op een aardappelveld, vlak bij een groep arbeiders, die bij de hofstede Westhof aan het looftrek- ken waren. Deze mannen bevrijdden de beide vliegers uit hun netelige po sitie en waarschuwden direct de me dische dienst. De vliegers hadden opdracht boven Yerseke reclamebiljetten uit te strooi en voor het vliegfeest, dat ten bate van het Van Weerden Poelmanfonds Zaterdag as. op het vliegveld Woens drecht wordt gehouden. Vermoedelijk wilde de luitenant-instructeurvlieger zijn leerling nog even een schijnlan .ding laten maken. Receptie A. J. van Ockenburg. De heer A. J. van Ockenburg. die Donderdag herdacht, dat hij vóór vijf tig jaar bevorderd werd tot apothe- i ker, is tijdens een druk bezochte re- J ceptie in het Strandhotel te Vlissingen 'ïartelijk gehuldig_d. j- Een verzameling' van de allerfraaiste i Uloemstukken sierde de receptiezaal, er lag op een tafel een stapel tele grammen en schriftelijke gelukwen sen en het receptieboek bevatte vele tientallen namen van hen, die per soonlijk gekomen waren om de neer cn mevr. van Ockenburg te compli menteren. Onder de aanwezigen merkten wij op de heer H. W. J. M. Trines, pharm. inspecteur volksgezondheid te Breda, burgemeester mr. Kolff en enkele wet houders van Vlissingen, tal van apo thekers en medici, onder wie be stuursleden van de afdeling Walche ren der Mij. tot bev. der Pharmacie en de^Mij. tot bev. der Geneeskunst, bestuursleden van de Mij. tot Nut van 't Algemeen en de Nutsspaarbank, van het Ziekenfonds Walcheren en van de Rode Kruisafdeling Vlissingen waarvan de heer Ockenburg een dei- oprichters is. Bovendien waren er tal van andere belangstellenden, die vergezeld waren van hun dames. Des avonds verenigden velen zich aan een intiem diner, waar in de re devoeringen tot uiting kwam hoezeer het werk van de heer van Ockenburg, die een der oudste apothekers van Zeeland is, wordt geapprecieerd. AANWINSTEN PROV. BIBLIOTHEEK VAN ZEELAND. Baart, J. A.: De calculatie in de onder neming: Bakker. P.: Het rekeningstel sel: Bakker. P.: De grondslagen van de bedrijfsbudgetering; Diepenhorst, P. A.: Leerboek van de economie, 2 dln.; Ency clopedie, Bedrijfseconomische: Eucken, W Die Grundlagen der Nationalökono- mie: Garver. F. B. and A. H. Hansen: Principles of economics: Haccou. J. F.: Handel en marktwezen in goederen. ,2 din.. Haccou. J. F.: Termijnhandel in goederen: Hyner, C.: Functionele taak verdeling in de fabricage; Ketel. A. B. A. van: Schetsen uit de financiering der on derneming. 2 dln.: Kroniek. Economische en sociale der oorlogsjaren 1940'45; Lieftinck, P.: Inleiding tot de geldtheo- rie: Mey. A.: Conjunctuurpolitiek en budgettering: Mey, A. M_: Grondslagen van de moderne economie; Ontwikke- Feestelijke ontvangst van de „Mecklenburg". De Middenstandsvereniging „Ge meenschappelijk Belang" te Vlissin gen heeft het initiatief genomen tot een feestelijke ontvangst van de „Mecklenburg" en de daarmede ver voerde passagiers. Zaterdagmiddag om 5 uur vertrekt „Ons Genoegen" van de Kleine Markt. De route luidt: Walstraat, Badhuis straat. Paul Krugerstraat, Prins Hen- drikweg, Haventerrein. Omstreeks 6 uur verwacht men de aankomst van de „Mecklenburg". Bij 't binnenvaren spelen het corps en de signaal afdeling marsmuziek en bij het meren aan de kade het Engelse en Nederlandse volkslied. Daarna zal door een' klein meisje in Zeeuws costuum aan alle passagiers een corsage worden aange boden. Ook tijdens de passencontröle zal marsmuziek weerklinken. Na het vertrek van de gasten aanvaardt het muziekgezelschap de terugtocht langs de volgende route:: Prins Hendrikweg, Verl. Paul Krugerstraat, Van Dis- hoeckstraat, Kasteelstraat. Schelde- straat, Aagje Dekenstraat, C. Busken- straat. Spuistraat, Bellamypark, Nieu- wendijk, Walstraat. Kleine Markt. Om 8 uur vertrekt St. Caecilia van de Steenenbeer via Nieuwstraat, Bella mypark. Spuistraat, Oprit, Boul. Ban- kert naar het Strandhotel. Daar is om half negen de officiële ontvangst van gasten en genodigden door B. en W. Het muziekgezelschap brengt een se renade, waarna 'n rondgang wordt ge maakt over de Boul. Evertsen en dooi de Kenau Hasselaarstraat terug naar het Strandhotel, waar nog enige vro lijke nummers tèn gehore worden ge bracht. De aftocht gaat via Parklaar.. Badhuisstraat; Koudekerkseweg, Sot- tegemstraat, Bonedijkestraat, Singel, Schcldestraat, Clijverstraat, Hobcin- straat, Glacisstraat, Betje Wolfplein, Walstraat Groenewoud naar Steenen beer. Zondagmiddag maken de gasten een rijtoer over Walcheren en Maandag middag krijgen zij een tea aangeboden in Hotel Noordzee Boulevard. BRITS VLOOTBEZOEK. De Britse jager H.M.S. „Gabbard", zal zoals Wij reeds meldden van 9 tot 14 Juli a.s. in de buitenhaven te Vlis singen ligplaats kiezen voor een niet- officieel bezoek. Het schip heeft een waterverplaat sing van 2315 ton. De snelheid be draagt 24 mijl per uur. De bewape ning bestaat uit 4 kanons van 4J/è inches; 14 kanons van 40 mm.; 10 torpedobuizen. De bemanning bestaat uit ongeveer 260 koppen. Aan het publiek zal gelegenheid worden gegeven het schip te bezich tigen op 11 en 12 Juli a.s., tussen 14 en 16 uur. Voorts zal er naar ge streefd worden op deze beide dagen ook in de avonduren het schip door het publiek te doen bezichtigen. In dien hiertoe wordt 'besloten, zal dit nog nader bekend gemaakt worden. 1940 tot 1945: Spinosa Catella, J. E.: Bud gettering en budgetcontröle; Studiën. Be drijfseconomische: Veraart. J. A.: Begin selen der publiekrechtelijke bedrijfsorga nisatie; Zimmerman, L. JGeschiedenis van het economisch denken. COLLECTE T.B.C..BESTRIJDING. Op Zaterdag 9 Juli a.s. wordt te Goes de jaarlijkse collecte gehouden voor de 3 sanatoria „Sonnevanck", „Zonnegloren" en „Zonnestraal". «Ingezonden mededeling). Laat toch Uw kraan niet onnodig open staan N.V. VVaterleiding-Maatschappij Zeeuwsch Vlaanderen. BEIAARDCONCERT. Het programma van het beiaard concert te Veere dat Zaterdag van 8—9 uur wordt gegeven door de heer Jan Kwist te Vlissingen, luidt als volgt: 1. Prelude, Handel; 2 a. Hoe groot, o Heer, b. O Nederland! let op U saek, c Geluckig is het land. Valerius; 3. a. Behüt dich Gott. Ness. Ier, b. 2 Melodieën uit „Martha", v. Flotow: 4. a. Wjj leven vrij, b. Waar dc blanke top, c. Avondklok je; 5. Ro. niance, Marteyn; 6 Deux Gavottes, Fioceo, 7. Abide with me, Monk. OPGRAVINGEN STOFFELIJKE OVERSCHOTTEN FRANSE MILITAIREN. Soldaten van het Nederlandse leger zijn tc Kapelle op de begraafplaats bozig om de stoffelijke overschotten an verschillende gesneuvelde Franse militairen op te graven. Deze zullen nv g.'biacht worden naar huh va derland. Koudekerke HET 12!* JARIG HUWELIJKSFEEST Morgen organiseert de vereniging Culturele Belangen te Koudekerke 'n herdenkingsfeest ter gelegenheid van het 12!* jarig huwelijksfeest van het Koninklijk Paar. Op bescheiden schaal zal dit feit herdacht worden, 's Mid dags is er een ringrijderij, waarvoor de V.C.B. ccn wisselbeker beschik baar heeft gesteld. Voorts zal het oude spel balgooien beoefend worden. Voor de kinderen zal het gezelschap van de D.U.W. een poppenkastvoorstelling ge ven, waarbij de kinderen getracteerd zullen worden. De dag zal besloten worden met een muzikale rondwande ling door de muziekvereniging „Voor waarts". Aan dc Universiteit te Leiden slash es* voor h"ït enndldaaiFïvnmcn mrdiclj- r.cn y.. C. van der Plank tv deiuurg. UITWISSELING SBEZOEKEN. Evenals vorig jaar zullen wederom kinderen uit Amsterdam hun vacan- ie doorbrengen in Arr.eniuiden en kinderen uit Arnemuiden in Arr.ster- Idam. Deze kinderen zullen bij inwo ners ondergebracht worden. De kin deren zullen onder meer een bezoek brengen aan de boerderij van C Pol derdijk te N. en St. Joosland, Dom burg, Vlissingen, Breskens en Veere. De Koperen Bruiloftviering te Vlissingen. RINGRIJDERIJ, GYMNASTIEK. DEMONSTRATIE EN CONCERT. Voor het Koperen Bruiloftsfeest van het Koninklijk Paar waren er Donderdag te Vlissingen enige fees telijkheden georganiseerd. De dag wérd begonnen met een ringrijderij, onder leiding van de heer C Koole. Deze ringrijderij is uit stekend geslaagd, de organisatie was goed, het programma werd op tijd afgewerkt, het weer heeft zich goed gehouden en het aantal belangstel lenden was bevredigend, vooral voor het ringrijden per sjees 's Morgens werd begonnen met het ringrijden te paard, waarvan de uit slagen luiden: le prijs j; Renierse, 2e pr. K. P. de Witte, 3e pr W. Koole. 4e pr C. Koole, 5e p'r C. D. Kodde, 6e pr. J. Koole, 7e pr. D v d. Voorde, 8e pr. Polderman, 9e pr' R. Geljon, 10e pr. J. v. Ham, 11e'pr. K. van Belzen. 12e pr. L. Klijfhout en 13e pr J Baart. De pollepel werd gewon nen door C. Kodde en een wisselbe ker door R. Geljon. Deze wedstrijden werden gehouden op het terrein bij hotel Madjoe. 's Middags werd op de Singel een ringrijderij per sjees gehouden, waar van de uitslag luidt: le prijs mevr. C. Schout, 2e pr. mevr. C. Koole, 3e pr mevr. van Zweeden en 4e pr. mevr J. Koole. Een extra medaille, beschikbaar gesteld ^door een 80 Jari ge ringrijderij-liefhébber, werd ge wonnen door mevr. C. Schout. De zelfde dame won ook een bloemstuk, evenals mevr. C. Koole. De twee ex tra geldprijzen, die beschikbaar ge steld waren door dc Bond van buurt verenigingen werden eveneens ge, wonnen door de dames Schout en Koole 's Avonds was er een gymnastiek- demonstratie op de Grote Markt door V.T.V. en „Oranje Nassau". Vooraf gegaan door de muziekvereniging „St Caecilia" maakten beide vereni gingen eerst een rondwandeling door de stad, waarna een begin werd ge maakt met de demonstraties. Hoewel het een beetje regenachtig was wer den öe oefeningen enthousiast uitge voerd en het publiek, dat in groten getale opgekomen was, applaudisseer de telkens van harte. Het zou te ver voeren om alle oefeningen te beschrij ven, maar voor de vrije oefeningen van beide verenigingen mag wel een uitzondering worden gemaakt. Zij werden op voortreffelijke wijze uit gevoerd. Deze demonstratie bewees wel dat er hard geoefend wordt en dat de leiding in prima handen in. Tot slot v^n de avond gaf St. Cae cilia een concert in de tent op het Bellamypark, dat door velen beluis terd werd. DE KERMIS De kermis te Vlissingen zal gehou den worden van 18 t/m 23 Juli. De gebruikelijke vermakelijkheden, zo als een zweefmolen, draaimolen, auto scooter, vliegtligcarroussel enz. enz. zullen weer aanwezig zijn. Ook zijn er natuurlijk de nodige „snoepkra- men". De diverse inrichtingen, kraampjes en stands zijn zoals van ouds verdeeld over de Nieuwendijk, Zeilmarkt. Verlengde Gravenstraat, hoek Hendrikstraat, Hendrikstraat, Emmastraat en Kleine Markt. VISMIJN VLISSINGEN. Veiling van 7 Juli. Schar 249 kg 29-44. Bot 384 kg 49—70; Schol 98 kg 3385: Tong 38 kg 270—310: Kleine tong 210 kg 54—72, alles per kg. Middelburg SCHOOL J OP STAP. Dinsdag hebben de leerlingen van de drie hoogste klassen van school J te Middelburg, het traditionele schoolreisje gemaakt, "s Morgens om 8 uur vertrokken ongeveer 100 kinderen met hun leiders per bus naar Antwerpen, waar men na een prettige tocht en een vervelend op onthoud aan de grens om 11 uur aan kwam. Hier werd de prachtige dieren tuin bezocht en werd een rondrit ge maakt. waarbij ondermeer het Steen werd bezocht. Vervolgens werd naar het Rivierenhof, het. grote park buiten dc -'des'ad ge eden cn ;cn~'otie werd Meliskerke VOORDRACHT GEMEENTESECRETARIS Dc raad van Meliskerke vergaderde Dinsdag voltallig. De voorzitter deel de mee dat de begroting 1949 door Ged. Staten was goedgekeurd, het nieuwe herbouwplan is nog weinig ge vorderd, het richtingsbord naar Zou telande zal spoedig worden aange bracht. Ingekomen was de ontslagaan vrage van de heer J. Jakobsen Lzn. als secretaris der Gemeente per 1 Augustus a.s. Het voorstel van B. cn W. werd z.h.s, aangenomen om dit ontslag op de meest eervolle wijze te verlenen en later, in nader overleg, officieel af scheid te nemep. Er was een prijsopgaaf binnengeko men van een lijkwagentje. B. en W. zullen dit nader .afwikkelen. Een verzoek van de herverkavelings commissie kwam ter tafel om als de nieuwe weg MeliskerkeBiggekerke zal worden aangelegd de Zuidzijde van de dorpskom te rioleren, kosten 1000.De Raad besloot dat B. en W. nog nader met deze commissie overleg zullen plegen. Met een brief van Ged. Staten 3de Afd. óver ontwerp-jaarwedde-règeling Gemeente-Ontvanger ging de raad ac eoord. evenals met het verzoek van dé gëmeentc Nicuwylict om.*adhaesie te betuigen om' de kleinere' gemeente in deze Provincie niét op te heffen. Op voorstel van B. en W. werd een verzoek ingewilligd om 10.be schikbaar te stellen voor een geschenk aan de gemeente Middelburg voor 't vernieuwde Stadhuis. Op aandrang van Bouw- en Woning toezicht stelden B. en W. voor de Al gemene Bouverordening voor deze ge meente in te voeren, de raad ging met dit voorstel accoord. Met ingang van 1 Januari werd de jaarwedde van de Gemeentewerkman-Grafdelver ver hoogd met 100.—. In verband met de ontslagaanvrage van de Gemeente secretaris stelden B. en W. voor Ged. Staten te verzoeken dat het ambt van Secretaris en Ontvanger dezer Ge meente door dezelfde persoon mag worden bekleed. Ingeval Ged. Staten dit verzoek zouden inwilligen is het de bedoeling van B. en W. de Gemeente-ontvanger de heer W. H. van der Heijde voor te dragen tot Gemeente-secr-°taris. In besloten vergadering werd door de Raad deze aangelegenheid bespro ken. waarna met algemene stemmen deze voorstellen werden overgeno men. De heer Iz. Matthijsse vroeg bij de rondvraag naar de oefeningen met de brandspuit en de heer de Visser bepleitte de onkruidbestrijding langs de wegen. De voorzitter zeide. dat de brand spuit nu in orde was en dat de distel- bestrijding van gemeentewege zal worden bevorderd. Marktberichten VEILING WALCHEREN. 6 Juli 1949. Fruit: Aardbeien 65—1.10; Jecunda 60 —1.05; Madam Mantot 8597, alles per kg. Perziken I 16; id. II 9—10: id. in 3— 5; id. IV 1—3, alles per stuk. Kersen 36; Markies 30—59; Hollanders 2161, alles per kg. Pluimen: Kaspruim I 7—12; id. II 4; id. Ill, 2 alles per stuk. Meloenen: Netmeloen 27; Ananas 1741, beiden per stuk. Bessen: Prolifix 29—52; Lacton 33—38; Rode Bes 941. alles per kg. Tomaten 20—35 per kg. Kruisbessen 35 per kg. Frambozen 1.40—1.43 per kg. Druiven: Frankenthalev 2.01 per kg. Groenten: Dubb. Princessen 1.01—1.23; Saxa's 1.011.14; Snijbonen 84—1.17; Peu len 743; Tuinbonen 6—9; Wagenaars 74: Doperwten 13—34; Rijscapucijners 32 —40; Bloemkool I 6—29. id. II 7—15, id. 6—7; Komkommers IA 6—16. id. I 6—15, id. II 6—10. id. Ill 6—10; Andijvie 5—18; Sla I 24; Rabarber 1928: Postelein 17 36: Bospeen 1121: Rode kool 8—10; Sav. kool 7—8; Spitskool 7—8; Boskroot 56: Waspeen 1215, alles per kg, bos of stuks. MIDDELBURG. Vrijdag: Kantoor Houthandel Alberts: Jaarlijkse algemene vergadering van aandeelhouders. 3.30 uur; Electro: The red shoes, 7 er. 9.15 uur; Schouw burg: De zwarte pijl. 8 uur. Zaterdag: Oostkerk: Muziekuitvoering Leger des Heils band Rotterdam I. 8 uur; Electro cn Schouwburg: zie onder Wijdi®. v The- red shoes. 3.30. 7 ci F'houwburg: De zvt-artë PU'.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1949 | | pagina 2