PROVINCIALE ZEEUWSE COURAHT Van Zeeland zal een geheel katholiek kabinet vormen 0£ BILT Koning Leopold denkt niet aan aftreden Vandaag DE WESTELIJKE VLOOT GING OP DUIKB00TJACHT HET MEDISCH CENTRUM TE VLISSINGEN BIJNA GEREED VOORSPELT: 192e Jaargang - No. 152 Dagblad, uitgave van de firma Provinciale Zeeuwse Courant. Directie: F. van de Velde en F. B. den Boer. Adj. W. de Pagter. Hoofdred.: G. Balllntljn. Pl.verv.: W. Leertouwer en H. A Bossbardt. ABONNEMENTSPRIJS 32 ct. per week; f 3.90 p. kw.; fr. p. p. t 4.15 per kw. Losse nummers 10 cent. WAARIN OPGENOMEN OE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Dinsdag 5 Juli 1949 ADVERTENTIEPRIJS: 18 ct. per mm. Minimum p. advertentie 2.50. Ingez. mededelingen dubbel tarief. Kleine advertenties (max.8regels): van 1—5 regels f 1.—, iedere regel meer 20 cent. „Brieven, of adres Bureau van dit blad" 25 cent meer. Giro nr. 359300 P.Z.C., Middelburg. Bur. Vlissingen Walstr. 58-60. tel. 2355. 3 lijnen (b.g.g. 2357) - M'burg Londense Kaai 29. teL 2077 en 2924 - Goes: L. Vorststr. 55. tel. 2475 (b. g.g. 2228) - Oostburg: Pr. Mauritsstr. 12, tel. 102 - Temeuzen: Brouwerijstr. 2 - Zierikzee: N. Bogardstr. C 160, tel. 26 Het staat vrijwel vast, dat kabinetsformateur van Zeeland een homogeen Katholiek kabinet zal vormen, waarvan het eerste doel zal zyn een oplos, sing te vinden voor de konings.kwestie. Een delegatie van 12 leden van de CVP heeft Maandagmorgen onge veer drie uur met van Zeeland geconfereerd. Deze afvaardiging blykt er op te hebben aangedrongen bij de kabinetsformateur voet by stuk te hou. den en zonder venvyl aan het reeds 4 jaren slepende koningsprobleem de- finitief een einde te maken. Ook het onderhoud, dat de voorzit ter van de CVP. August de Schrijver, het afgelopen weekeinde met de ko ning te Pregny heeft gehad, is ter sprake gekomen. De koning zou nogmaals zijn voor nemen te kennen nebben gegeven naar België te willen terugkeren en zou er niet aan denken ten gunste van zijn zoon Boudewijn af te treden. Een homogèen katholieke regering zal het hoofd moeten bieden aan so cialisten, liberalen en communisten, hetgeen betekent, dat zij een zware taak zaï hebben in het parlement. Verwacht wordt, dat deze katholieke regering als enig punt op haar pro gramma de terugkeer van de koning zal hebben staan. Dit is volgens de leiders der C.V.P. een absolute noodzaak om tot norma- Scherpe rede van Attlee tegen de Sowjet-Unie. De Britse premier Attlee heeft Zondag in een rede te Manchester voor een gehoor van 8000 mensen, Rusland ,.eén van de achterlijkste landen ter wereld" genoemd. Attlee zeide, dat in Polen en Hon garije alleen diegenen hun eigen land mochten regeren, die Rusland voorop stelden en zich geheel dienst baar maakten aan ,,de Moskouse clique." „Maarschalk Tito wordt aange vallen. besmeurd en geboycot, om dat hrj het waagt de behoeften van zijn eigen land te behartigen." Dit is wel de heftigste aanval lot dusver van de Britse premier op de Sovjet-Unie. Staking van Italiaanse zeelieden geëindigd. De staking van de Italiaanse zee lieden is geëindigd door een accoord tussen reders en afgevaardigden van de vakvereniging. De ..vredesbe sprekingen duurden onafgebroken twee dagen en werden geleid door Saragat, vice-minister en minister van koopvaardij. In de voornaamste havens in Italië lagen sedert twee weken een aantal schepen werkloos als gevolg van de staking. Nederland zag een goed vriend vertrekken. DR. VALENTINE OPGEVOLGD DOOR HUNTER. (Van onze Haagse redacteur). DEN HAAG. Juli. Met dr. Alan Valentine, die per vliegtuig naar de V. S. is vertrokken, verliet een der beste vrienden van dit land het Ne derlandse volk. te midden en ten be hoeve waarvan hij een jaar lang al zijn tijd. zijn krachten en zijn toewij ding had gegeven. Hij toch was het hoofd van het E.C.A._kantoor in Den Haag, dat tot taak heeft te zorgen voor de juiste besteding van de aan Nederland toegewezen Marshall-dol lars Deze zeer delicate taak heeft hij vervuld op een wyze, die hem de ge negenheid heeft doen verwerven van vejen in den lande, zowel in over heidsdienst als in het bedrijfsleven Het zal zijn opvolger, de heer Cla rence Hunter. die enige dagen gele den uit Finland is aangekomen, moei lijk vallen, hem te overtreffen. Op een persconferentie voor zijn vertrek liet dr. Valentine zich in prijzende bewoordingen uit over Ne derland. Hij wist nog niet wat er met de Marshall-hulp aan Indonesië zou gebeuren. Als echter de politieke situatie gunstiger wordt, mag men verwach ten, dat ook de mogelijkheid tot her vatting van de Marshall-hulp gunsti ger wordt. RUST IN DJOCJA. Een speciale correspondent van het A.F.P. te Djocja meldt, dat de toe stand in de stad rustig is, en volgens de militaire waarnemers van de U.N. C.I. te Djocja is dat eveneens het ge val in het verdere gebied van het sultanaat. Zij bevestigen de woorden van de sultan, dat cr zich in deze streken geen enkele communistische groep bevindt en dat de 4000 militai ren en politiemannen, waarover de Sultan in het sultanaat beschikt, er de enige gewapende macht is. Deze waarnemers bevestigen, niet tegenstaande een officiële ontkenning van Nederlandse zijde, dat de Neder landse troepen bij hun terugtocht een aantal mijnen en „boobytraps" heb ben achtergelaten, die tot nu toe ver scheidene slachtoffers hebben ge maakt. Al toont de stad Djocja dus geen zichtbare sporen van de oorlogvoe ring. hetzelfde kan niet worden ge zegd van omliggende plaatsen. De re publikeinen schrijven de verwoestin gen daar toe aan de ..zuiveringsope raties" die de Nederlanders hebben verricht na de aanval, door de gue- rillastrijdcrs op 1 Maart te Djocja. Ie grondwettige verhoudingen terug te keren. In sommige politieke kringen ver luidde dat de socialisten er in zouden toestemmen dat een volksstemming wordt gehouden over de terugkeer van koning Leopold naar België. Zoals bekend zou de koning er in dertijd mede accoord zijn gegaan, dat hij bij het uitschrijven van een volks stemming slechts naar België zou terugkeren, indien hij weet dat 70 procent der bevolking hiervan voor stander is. Het communistische blad „le Dra- peau Rouge" van Maandag roept zijn lezers op zonder verwijl „com missies voor openbaar welzijn" op te richten, die in geval van terugkeer van Koning Leopold de leiding op zich kunnen nemen van stakingen en sabotage Het blad schrijft, dat de tijd van onderlinge conflicten voorbij moet zijn en alle arbeiders zich die nen te verenigen tegen de machtsgreep van een regering, waarin de arbei ders geen zeggenschap meer zullen hebben. Maandagmiddag heeft Paul van Zeeland een bezoek gebracht aan de Prins-Regent en deze rapport uitge bracht over zijn besprekingen Mocht Van Zeeland tegen de ver wachtingen niet slagen, dan zal vol gens de geruchten de voorzitter van de Kamer, Frans van Cauwelaert met de kabinetsformatie belast worden. In sommige kringen te Brussel is men van oordeel, dat alleen nog drei gende stakingen en ongeregeldheden de C.V.P. zouden kunnen doen be sluiten af te zien van hun voorne men om kost wat kost de konings kwestie op te lossen. viert Venezuela zijn onafhan kelijkheidsdag (1811); .is het 6 jaar geleden, dat het zomeroffensief in het Oosten losbrak, na een rustperiode van precies 104 dagen. V Vermoedens over oorzaak ramp van „Roermond". Bij de Rijksrecherche op Schiphol heerst niet de mening, dat de ramp van de „Roermond" te Bari aan sa botage zou zijn te wijten. Deze me ning is gebaseerd op mededelingen, die men heeft ontvangen van de K. L.M.-autoriteiten en instanties, die zich met het onderzoek naar de oor zaak van de ramp hebben belast. Vermoedens over deze oorzaak zou den wel zijn gerezen, doch men wil de toch hierover nog niets uitlaten. Naar bekend ontbreken nog de stoffelijke resten van 10 slachtoffers: acht leden der bemanning en twee passagiers. Gehoopt wordt, dat deze nog zullen worden geborgen uit het voorste nog niet gelichte deel der neergestorte machine. K.V.P. en oorlogsschade. Het dagelijks bestuur der K.V.P. heeft zich in een brief gericht tot de Katholieke Tweede Kamerfractie, waarin men zijn grote teleurstelling uit over het bericht, dat het wets ontwerp betreffende de vergoeding van de materiële oorlogsschade niet voor het zomer-reces door de Kamer in openbare behandeling zal worden genomen. Het dagelijks bestuur dringt er bij de fractie met klem op aan. dat zij met alle haar ter be- beschikking staande middelen bevor- dere, dat in ieder geval voor de der de Dinsdag van September dit wets ontwerp behandeld zal worden. Film „Het IJzeren Gordijn" in Parijs in beslag genomen. Een Parijse rechtbank heeft de in beslagneming gelast van de anti-Rus sische film „Het IJzeren Gordijn", omdat er muzikale passages in ge bruikt worden van de Russische com ponisten. Daartegen is een klacht in gediend door de vereniging die de exclusieve vertegenwoordigster in Frankrijk is voor Sowjet-componisten op grond van de wet tot bescherming van litteraire en artistieke eigendom. Muur bezweek: twee doden. Maandagmiddag is in Zeist een on geveer 12% meter hoge muur inge stort waarschijnlijk doordat deze aan de binnenzijde te hoge druk onder vond van daartegen gestort grint. Een tweetal voorbijgangers, een reeds be jaard echtpaar, dat zijn vacantie te Zeist doorbracht, werd door het neer stortende puin gedood. - Het secretariaat van het West-Euro pees Verbond van graslandonderzoekers zal in Nederland worden gevestigd. Nederlandse paardrijdster bij Derby gedood. STIJGBEUGELRIEM GEBROKEN. Tijdens de paardenderby voor da mes, die Vrijdagavond te Boschvoor de werd betwist, brak plots de stijg- beugelriem van het paard „Etoile du Nord", bereden door de Nederlandse mededingster mej. Wagenaar. De paardrijdster viel van haar paard en werd door volgende paar den vertrappeld. Zij moest zwaar ge kwetst naar het verbandhuis van de renbaan overgebracht worden, waar zij enkele ogenblikken daarna over leed. Aan de damesderby, de eerste die in België plaats had, namen nog drie Britse en een Nederlandse paardrijd ster deel. Terwijl mrs. Morgan, een der Brit se mededingsters. zegevierend de eindstreep bereikte en geestdriftig toegejuicht werd. hadden enkele toe schouwers het ongeluk bemerkt en snelden naar de plaats van het on geluk. Morgen belangrijke verklaring van Sir Stafford Cripps. Sir Stafford Cripps zal Woensdag in het parlement een zeer belangri I verklaring afleggen inzake de econo mische positie van Groot-Brittannië, Men verwacht, dat. hij het dollarpro bleem uit een nieuw oogpunt zal be schouwen. De onmiddellijke toekomst is somber. Naar men meent, zal de kanselier er op wijzen, dat de reser ves van Engeland tot ongeveer 400 millioen pond zijn geslonken en tiat het dollartekort blijft toenemen. Sneltrein Straatsburg-Parijs ontspoord. Vier personen kwamen om het le ven en 30 werden gewond tengevolge van het ontsporen van de sneltrein StraatsburgParijs tussen Avricourt en Embermenil in Oost Frankrijk. Een rijtuig werd ernstig bescha digd. De oorzaak van het ongeval is niet bekend. De slachtoffers zijn Fransen. Hitte en nog eens hitte. De hittegolf aan beide zijden van de Atlantische Oceaan duurt voort, terwijl de langdurige droogte in het bijzonder in Engeland en de Ver. Sta ten grote schade aan de oogst toe brengt. In Chicago werd aan de politiepos ten in de dichtbevolkte stadswijken opdracht gegeven allen, die wegens onordelijk gedrag op straat waren opgepakt, op erewoord vrij te laten. De rechter, die dit bevel gaf, vond, dat de temperatuur van bijna 110 graden ellende genoeg betekende. Op verscheidene plaatsen in Enge land is voor het eerst na 32 dagen regen gevallen. Terwijl in Canada een hittegolf heerst, wordt voor de kusten van dit land een recordaantal ijsbergen waar genomen. Ter hoogte van Belle Isle werden er 70 opgemerkt. De schepen zijn gewaarschuwd. Finse mark gedevalueerd. Naar Reuter nader uit Helsinki meldt heeft het bestuur van de Fin se Nationale Bank besloten de Fin se mark te devalueren met 17.7 pet. De devaluatie is Dinsdag ingegaan. Slaapwandelaar viel van vierde étage. Een 12-jarige jongen, Hans v. tl. Plas, die aan slaapwandelen lydt, is in de nacht van Zaterdag op Zon dag omstreeks 1 uur uit oen zolder, venster op de vierde verdieping in een woning op de Postjeskaue 183 te Amsterdam, op straat gevallen en ernstig gewond, aldus het -Vrije Volk" De jongen was in zijn slaap op een meterhoge vensterbank geklom men en daarna het raam uitgestapt. Zyn moeder, die in dezelfde kamer sliep, zag het ongeluk gebeuren, doch Oefeningen vóór Penzance De A.N.P,-verslaggever aan boord van de „Piet Hein" seint het vol. geilde: Nadat Maandagmorgen omstreeks acht uur alle schepen de haai van Penzance verlaten hadden, zyn allereerst eenvoudige oefeningen gehouden. Tegen elf uur werd een groot convooi gevormd, waartoe i.niet behoorden de kruisers en lichte vliegdekschepen, die een oefening te laat om nog Ie kunnen ingrijpen, i in beschieting en bombardementen bielden nabij de Scilly-eilanden ten T\vee buren, die achter hun venster Zuidwesten van Penzance. Tot deze kruisers behoorde de „Tromp", getuigen waren van het ongeval, jf aandeel in de oefening; in het ont dekken van onderzeeboten eerst de ..Johan Mau- Wilhelmina". de haalden onmiddellijk medische hulp, De „Piet Hein' Met twee gebroken enkels, enige rits", de ..Queen gekneusde rmben en waarschijnlijk 1 „Vulkaan" en de „Soemba" behoor- een wervelfractuur, is de jongen, die den wel tot het convooi. De ..Piet bij bewustzijn was, per GGD naar het Hein' en de „Johan Maurits" na- Wilhelmina Gasthuis vervoerd 1 men een werkzaam en succesvol De burgemeester van Goes, mr. W. C. ten Kate, onthulde Zaterdagmid. dag in het Belgische plaatsje Doel h et wapen van Goes, dat is aange bracht op het Britse monument te Doel. Een foto van de plechtigheid. Onbewaa.kte overweg eist tweemaal een mensenleven. Voor de tweede maal in één week tijds is op de onbewaake spoorweg overgang" te Mijdrecht een ongeluk gpbeurd. Beide ongevallen eisten in totaal twee levens Donderdagavond werd een perso nenauto gegrepen door een goederen trein en 260 meter meegesleurd. De bestuurder kon pas na twee uur uit de wrakstukken worden bevrijd; zyn toestand is zeer ernstig. Zijn echtgenote werd uit de auto ge slingerd en was op slag dood. Het echtpaar had vijf kinderen. Maandagmiddag heeft een inwoner uit Ut récht op dezelfde plaats het leven verloren. Omstreeks half -1 werd zyn auto door een locomotief gegrepen. Hij werd uit zijn wagen tegen een telefoonpaal geslingerd en overleed aan zijn verwondingen. Nederlandse vrouw poogt het Kanaal over te zwemmen Een van Nederlands meest gere nommeerde lange afstandzwemsters zal vandaag per K.L.M.-vliegtuig naar Engeland vertrekken om vervolgens na enige training zo spoedig moge lijk te pogen het Kanaal tussen Do ver en Calais, een hemelsbrede af stand van 32 km., over te zwemmen. Zij is mevr. Willy CroesVan Rijsel uit Amsterdam, die reeds eerder van zich decc^ spreken toen zij van Sta voren naar Enkhuizen de 22 km. lange afstand zwemmend aflegde in 9% uur tijds. Met morele steun van haar echtge noot. een vertegenwoordiger, heeft deze thans 31-jarige Hollandse vrouw in de afgelopen 2 jaar consciëntieus getraind voor de komende tocht over het Kanaal Nederlandse, later Franse die 't convooi aanvielen. Beide Nederland se schepen rapporteerden driemaal dat zij een duikboot hadden ontdekt. De "oefening bepaalde zich ditmaal lot het ontdekken met alle beschik bare middelen, maar de ontdekte schepen behoefden niet achtervolgd of aangevallen te worden. Eén der beide Nederlandse onderzeeboten, de „Tijgerhaai" of de „Zeehond", was niet te constateren van de ..Piet Hein" af. Zij wist zich met succes tot midden in het convooi te werken zonder ontdekt te zijn. De aanval kwam in hoofdzaak van bakboord aan de voorzijde van het convooi. Daar duikboten onder water slechts een geringe snelheid hebben, kon het convooi, dat sneller was. niet van achteren worden aangevallen. De kwestie was voor de onderzee boten dus, door de gordel van de verdediging onopgemerkt heen te sluipen. De onderzeeboten, die de witte partij vormden, werden ge holpen door vliegtuigen voor net opsporen van het convooi. De ..Im placable" schoot enkele Seahornets af ter verkenning vaiv de duikbo ten. Ook een Sunderlands coaster- command snelde het convooi te hulp voor het ontdekken van de onder zeeboten, De oefeningen duurden tot na zonsondergang en eindigden toen eigenlijk nog niet, want Maandag nacht werden nachtelijke onderzeé- bootaanvallen verwacht, uitgevoerd door Britten. Dlnsdagochend zullen witte Franse vliegtuigen het con vooi bestoken. Overigens waren Maandag reeds luchtgevechten tus sen Sunderlands en Seahornets te bewonderen. Het weer en de stem ming aan boord blijven opperbest. Het vliegdekschip „Implacable" werd Maandagavond bij de vloot- oefeningen der Westelijke Unie bui- ten de Engelse kust bijna „getor pedeerd. Het was een torpedo van een Franse onderzeeboot, die een zodanige positie had bereikt, dat de torpedo met kans op succes op het convooi, dat Zuidwaarts voer. kon worden afgevuurd. Vier der vijf Franse onderzeeboten werden tijdig door de luchtmacht verhinderd na"- derbij te komen. Tevoren was de ..Implacable" eveneens „door de mazen van het net gekropen", toen een Nederland se onderzeeër van een andere aan vallende vlootmacht onverwacht vlak voor het vlaggeschip opdook, zodat het met volle stoom achter uit moest varen om de onderzeeër te ontwijken. Verbeterde preventieve ziekenzorg De omgeving van de VUssingse Leeuwentrap is een buurt, die blaakt van gezondheid. Het is een middelpunt van medische zorg, niet alleen omdat er vele dokters wonen, en omdat een van Zeeland's mooiste ziekenhuizen namelijk Bethesda daar staat, maar ook omdat het nieuwe Medisch Cen trum daar gevestigd wordt in een fraaie villa, die voor dat doel geheel verbouwd is. Wie in een nieuw huis komt, ont dekt er altijd zo'n gezellige geur van nieuw hout en van verf. Een dergelij ke geur hangt nu nog in het gebouw van het Medisch Cemtrum te Vlissin gen, maar dat zal wel niet lang meer duren, want in Juli wordt 't reeds in gebruik genomen en dan zal het er wellicht geuren naar lysol, zoals in een ziekenhuis Toch is er een groot verschil tussen een ziekenhuis en het medisch centrum. Men gaat naar een ziekenhuis om er te gene zen en naar een medisch centrum moet men voornamelijk gaan om niet ziek te worden. In dit gebouw worden immers de diensten samenge bracht, die zich belasten met de zo genaamde „preventieve ziekenzorg". Dat zijn er heel wat. Bijvoorbeeld de consultatiebureaux voor zuigelingen en voor de t ,bc .-bes try ding, de schoolartsendienst. de schooltandart sendienst, enz. In de toekomst zullen er nog meer van deze diensten komen, bijvoor beeld voor de rheumatiek-bestry'ding. DE INRICHTING Dezer dagen heeft dokter G. Sls- singh ons het gebouw van het Me disch Centrum laten zien en het is werkelijk de moeite waard om het eens goed te bekijken. Op de begane grond komen de con sultatiebureaux. Dat voor de zuige lingen krijgt een andere ingang dan dat voor de t.b.c.-patiënten. Voor de eersten is gezorgd, dat zij kunnen parkeren met hun wagens, d.w.z. hun kinderwagens. Er is een overdekte ruimte, waar de mama's met hun spruiten kunnen binnenrijden, van waar zij doorlopen naar de wachtka mer. Daar staat de zuster alweer ge reed met de weegschaal en alle ande re attributen, die vcor een zuigelin gen-consultatiebureau nodig zijn. In 't volgende vertrek zit de dokter. Ook de schoolartsendienst wordt in dit gedeelte van het gebouw onder gebracht. Aan de andere zyde komt het con sultatiebureau voor de t-b.c.-bestry- ding. Dit bureau bestaat uit een grote ruime wachtkamer, die zonodig in twee delen kan worden verdeeld, één deel voor de ernstige patiënten, het andere deel voor de minder ernstige. Deze wachtkamer wordt begrensd door een serie kleedkamertjes, die aan de andere zyde uitkomen in de kamer van de t.b.c.-arts. Hierin wordt een röntgeninstallatie opge steld. Dit vertrek is geheel donker geschilderd in verband met het doorlichten. Het magazijn van het Groene Kruis is eveneens ln het gebouw onderge bracht, Boven komt de schooltand artsendienst en de woning van de concierge. Deze woning is door een sluis gescheiden van de overige ver trekken op de etage. Voorts ls er een douche-inrichting voor de dienstdoen de doktoren. HET NUT Er is reeds vele malen gewezen op het grote nut van een dergelijk Me disch Gentrum. De bevolking zal er even aan moeten wennen, maar is ze eenmaal zover, dan zal ze ook be grepen hebben, wat het Medisch Cen trum betekent. Voor. moedercursus sen? Naar het Centrum! E.H.B.O.- cursussen Worden in het Medisch Centrum gehouden. Rode Kruis? Vanzelfsprekend in het Medisch Cen trum. Groene Kruis eveneens, kort om alles wat maar iets te maken heeft met de preventieve ziekenzorg zal nu gecentraliseerd worden in een gebouw, dat hiervoor speciaal is in gericht. De wachtkamer op de bega ne grond b.v. kan in een handom draai worden omgetoverd in een uit stekend geoutilleerd cursuslokaal. Boven is er een keurige bestuurska mer, zodat de besturen van de diver se verenigingen, dit op het gebied van de preventieve ziekenzorg werk zaam zijn, weten waar zij vergade ren kunnen. Dit gebouw, dat dus voorziet in 'n £rote behoefte, is buitengewoon prac- tisch ingericht. Er is gewoekerd met de ruimte en er is niets overdadigs te vinden. Alles is sober en zakelijk, maar ook daardoor zal het ongetwij feld in de toekomst een werkelijk Centrum voor geheel Vlissingen wor den. Volgende maand zullen de eerste diensten het gebouw betrekken, doch officieel wordt het pas in September geopend. Laatste O.V.W.-bataljon ikeert huiswaarts. Met de „Kota Inten", die 15 Juni uit Tandjong Priok afvoer en 3 Juli van Port Said vertrok, keren de man nen van 2-15 R.I huiswaarts. Daar mee heeft het laatste O.V.W.-batal jon Oost-Java verlaten. Hot bataljon werd in Juni 1949 samengeseld uit O.V.W.-ers van andere bataljons, die omstreeks die tijd repatrieerden en waaraan zij in 1946 als aanvulling waren toegevoegd In het najaar van 1948 zou ook voor hen de tijd van terugkeer naar het vaderland aan breken. maar toen 'werd de ropa. triëring stopgezet. In December 1948. bij de tweede politionele actie, be hoorde 2-15 R.I. tot de eerste troe pen, die de status quo_lijn overtrok ken. Meer paardenrookvlees. Het CDK deelt mede. dat met in gang van heden op een bon voor .100 gram vlees in plaats van 100 gram paardevlees. 150 gram paarderook- vlees verkrijgbaar zal zijn. Voorts zal men op een bon voor 100 gram vlees desgewenst 100 gram pekelspek kunnen kopen. Denk aan die vonken Op de eerste echt zomerse dag zijn bos en heide op de Veluwe aan vele kanten belaagd. Niet minder dan 19 maal kraaide de rode haan en als de Veluwse bosbrandweer niet zo paraat was geweest, zou zonder twijfel iedere brand een zware tol aan natuur schoon hebben geëist. Men luistere 11 Juli van 19.45—20 uur over Hil versum I naar het hoorspel „De ver geten lucifer". MINDER WARM. Geldig tot Dinsdagavond. Voor het uiterste Zuidoosten van het land: droog, warm en tamelijk zonnig weer. met meest zwakke wind uit Zuidelijke richtingen. Voor het overige deel van het land: aanvankelijk droog weer. Toenem f - de bewolking met later kans op en kele verspreide optredende onweers buien. In de ochtend snel stijgende temperatuur, later van het Westen uit binnendringende koelere lucht en zwakke tot matige wind uit Weste lijke richtingen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1949 | | pagina 1