PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Spaak en Cripps worden het eens Mussert's stadhouder in Zeeland stond terecht "BILT Europese ministers in Parijs optimistisch Algemene staking in de havens van Londen. Internationale valse muntersbende opgerold. BOMMEN OP SJANGHAI. Vandaag 19 ROERMOM-SLACHTOFFERS IN NEDERLAND AANGEKOMEN POKKEN OP DE „KOTA INTEN" Lesvliegtuig stortte in het IJsselmeer. VOORSPELT: 192e Jaargang-No. 148 Dagblad, uitgave van de firma Provinciale Zeeuwse Courant. Directie: F van de Velde en F. 8. den Boer. AdJ W, de Pagter. Hoofdred.: G. Balllntljn, Pl.verv.: W. Leertouwer en H. A. Bosshardt. ABONNEMENTSPRIJS 32 ct. per week; f 3.90 p. kw.; £r. p. p. f 4.15 per Uw. Losse nummers 10 cent. WAARIN OPGENOMEN OE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Donderdag 30 Juni 1949 Ingez. mededelingen dubbel tarief. Kleine advertenties (max. 8 regelsl van 1—5 regels f 1.—. iedere regel meer 20 cent. ..Brieven of adres Bureau van dit blad" 25 cent meer. Giro nr. 35D300 P.Z.C., Middelburg. Bur. Vlissingen Walstr. 58-60. tel. 2355, 3 lijnen (b.g.g. 2357) - M'burg Londense Kaai 29, tel. 2077 e I - Goes: L. Vorststr. 55. tel. 2475 (b.g.g. 2 - Oostburg: Pr. Mauritsstr. 12, tel. 102 - Temeuzen: Brouwerijstr. 2 - Zierikzee: N. Bogardstr. C 160, tel. 26 De ministers van financiën der 19 Marshall-landen zijn Woensdagmid dag' in Parys begonnen met de besprekingen van de moeilijkheden m het betalingsverkeer tussen de Europese landen. Zoals bekend gaat het erom of de scherpe tegenstelling tussen België, vertegenwoordigd door Spaak en Engeland, vertegenwoordigd door sir Stafford Cripps, over een nieuw stelsel voor de handel binnen West-Europa overbrugd kan worden De eerste bijeenkomst duurde drie uur,waarna de ministers in optimistische stemming uiteengingen tot Donderdag. De Franse minister Petsehe zei na afloop, dat de atmosfeer beslist veel minder gespannen was. veel minder stormachtiger en minister Stikker liet zich in gelijke zin uit. Volgens Reuter heeft Spaak een nieuw Belgisch voorstel ingediend, dat goede leans van slagen heeft. Sir Stafford Cripps zou namelijk in prin cipe hebben ingestemd met het Bel. gische streven naar meer vrijheid en concurrentiemogelykheid in de Euro. pese handel. Hij heeft echter een belangrijke voorwaarde gesteld: het mag de Britse schatkist absoluut geen goud of dollars kosten. Er moet een systeem gevonden worden om te voorkomen, dat Albion het (dollar) gelag moet betalen. Dit vonden zijn collega's billijk. De vraag is slechts welk systeem 't kan zijn, maar de oplossing daarvan zal zo nodig worden overgeheveld naar de economische deskundigen, die de ministers assisteren. Cripp's bezorgdheid over de Britse dollar-positie is waarlijk niet overdre ven. Volgens ramingen van particuliere bankiers zullen de Britse goud- en dollarreserves op 30 Juni a.s. minder dan 400 millioen pond sterling groot zijn tegen 471 millioen aan het einde van Maart en 552 millioen toen 'net plan-Marshall in werking trad. Wan neer dergelijke verliezen zouden aan- Britse pers niet onder regeringscontröle. Een Britse regeringscommissie voor de pers heeft na een onder zoek m twee jaar een rapport ge publiceerd over haar bevindingen, dat in het parlement zal worden behandeld. Do commissie wyst elke vorm van staatscontrole op de pers af en stelt in plaats daarvan een algemene persraad voor buiten de regering om. Er worden geen bewijzen aanwe zig geacht voor de veronderstelling dat de adverteerders dwang uitoefe nen op de redacties om bepaalde berichten af te wijzen of op te ne men. Volgens de commissie doet de En gelse pers voor geen andere ter wereld onder. In het schiften van nieuws acht de commissie echter ge vallen van vooroordeel of verdraai ing aanwezig, waardoor de eigenaar van een blad berichten, die in strijd zijn met zijn politiek, wijzigt. Ver der oefent de commissie critiek op sensatiejournalistiek en inmenging in particuliere aangelegenheden. Het stakingscomitc in de haven van Londen heeft Woensdagmorgen besloten een algemene staking uit te roepen. Aanleiding daartoe was een maatregel van dc directie tot uitslui. ting van de 4000 havenarbeiders, die weigerden Canadese schepen te los. sen. Er werd onmiddellijk een stormach tige protestvergadering gehouden bij de ingang van de havens, die eindig de met de vorming van comité's, die nog aan het werk zijnde arbeiders tot staken moesten bewegen. De officiële vakbonden hebben zich tot dusver tegen de staking verzet. 600 Mussolini-bewonderaars in Rome bijeen. CONGRES VAN DE NEO- FASCISTISCHE BEWEGING. Zeshonderd afgevaardigden van de neo-fascistische, Italiaanse Socialisti sche Beweging (M.S.I.) zijn Woens dag in Rome bijeengekomen voor het jaarlijkse congres van deze partij. Een der eerste daden van de afge vaardigden voor het merendeel jongelui in hemdsmouwen was de verkiezing van Luigi Filosa, die vori ge week als een voormalig fascist uit de Kamer van Afgevaardigden ver bannen werd, tot voorzitter van het congres. Over Italië's aandeel in de oorlog zei Filosa: „Wij wilden winnen en wij verloren alleen door een slech te fortuin". In een resolutie, die het congres werd voorgelegd, wordt de teruggave van alle voormalige Italiaanse kolo niën geëist en een snel herstel van een Verenigd Duitsland. In de wandelgangen verkochten jongelui brochures en boeken over Mussolini. In een boek wordt „het lot van fascistische gevangenen in Enge land" beschreven. De M.S.I. beweert een millioen volgelingen te hebben i en 300.000 partijleden. Koning Leopold in Frankrijk. Koning Leopold van België is Woens dagavond te Perly de Frans-Zwitser se grens gepasseerd en heeft zich naar Aix-Les-Baiss begeven, waar hij zal verblijven. Hij kwam uit Lausanne. houden, zouden de reserves in 18 maanden volkomen uitgeput zijn. Dit kan zo niet doorgaan daar de reser ves reeds te Idem zijn en zij voor een vierde deel van de wereld moeten dienen, namelijk het sterling-gebied De Britse staatsfondsen hebben de laatste tien dagen op de Londense Effectenbeurs ongeveer 500 millioen pond van hun koerswaarde verloren, Eerst Woensdag kwam de daling tot stand en trad herstel in. Vliegtuig neergestort bij luchtmanoeuvres. Een straalgevechtsvliegtuig van de R.A.F., dat deelnam aan de manoeu vres van de luchtstrijdkrachten der Westelijke Unie en V.S., is neerge stort op een huis te Ipswich. (Oost- Engeland). De Engelese vlieger eska derleider Beddow kwam om het le ven. Het huis werd totaal vernield. Een vierjarig jongen werd gewond, doch zijn ouders kregen geen letsel. Ook vier Nederlanders gearresteerd. Na een langdurig onderzoek, dat met medewerking van de Antwerpse politie en de Nederlandse recherche is ingesteld, hebben de Parijse com missaris Banhamou en zijn mannen een einde gemaakt aan de bedrijvig heid van een bende valse munters, die valse Belgische, Nederlandse en Zwitserse bankbiljetten en valse dol lars in Europa in omloop brachten. De bende had haar zetel in het ca fé „Ie Due d'Aumale" in de Avenue de la Rochefoucauld te Parys, Op 4 Juni arresteerde de politie in Ant werpen een der valse munters, de 36 jarige Jeain Dirk Meyer, die leefde onder de naam Roelof van Buur. De 22e Juni werden drie Hollan ders en een Belgische aangehouden, in een grote Amerikaanse auto. Zij waren in het bezit van valse Zwitser se bankbiljetten, die zij zo juist in de „Duc d'Aumale" hadden ontvangen. Het waren de Nederlanders Johannes Pieters, 34 jaar. Cornells Verdaas- donck, 34 jaar, Johannes Bockhoorn, 33 jaar en de Belgische Clara Bus- sers. 25 jaar. AÏÏe vier werden zij door de Belgische en Nederlandse po litie gezocht. Op 27 Juni werden te Parijs nog vijf andere medeplichtigen gear resteerd. Men vreest voor vele slachtoffers. Viermotorige Libcrator-bommcn- werpers van de Chinese nationalisti sche luchtmacht hebben Woensdag gedurende twee uur Sjanghai gebom. bardcerd. De meeste bommen vielen in Tsja- pei in de „oude Chinese stad", een dichtbevolkte industriële wijk. Vele lemen huizen werden vernield en men vreest dat er veel slachtoffers zijn. Dit was de zesde luchtaanval sinds de capitulatie van Sjanghai op 25 Mei. Reuters diplomatieke correspondent verneemt van gewoonlijk welinge lichte zijde te Londen, dat Engeland de nationalistische regering mede zal delen, dat het de blokkade van door de communisten bezette havens niet erkent. De blokkade werd de vorige week door de nationalisten ingesteld. De Amerikaanse minister Acheson heeft de blokkade onwettig genoemd. Medische hulp per vlieg tuig aan logger-ikapitein. PENICILLINE UITGEWORPEN BOVEN ZEE. Dinsdagnacht werd door radio- Schevenihgen een bericht opgevangen van een zich ten Noorden van Dog- gersbank bevindende logger, dat de kapitein een zware neusholte-ontste king had gekregen, dat voor zijn le ven gevreesd moest worden. Het eni ge redmiddel was een penicilline-in- jectie. Woensdagmorgen startte een Aero- Holland-vliegtuig met aan boord twee waterdicht gesloten blikken, inhou dend een hoeveelheid penicilline, in jectiespuiten plus naalden en verde re medicamenten, dit alles bevestigd aan enkele reddingsboeien. Om het uitwerpen hiervan mogelijk te ma ken had men uit het toestel de toe gangsdeur verwijderd. Na anderhalf uur vliegen bevond het toestel zich boven de als vermoedelijk juist aan gegeven plaats, maar het duurde nog ruim een half uur. voordat men de logger, die als kentekenen twee rood- wit-blauwe vlaggen in top voer, had gevonden. Achter elkaar werden de twee blikkeii overboord geworpen en spoedig daarna gaf men op de logger te kennen, dat de reddingbrengende penicilline goed en wel aan boord was gekomen. Melkrijder gedood door vallende telefoonpaal. Woensdagmorgen is een melkrijder te Bergen op Zoom het slachtoffer gewor den van een gecompliceerd verkeerson geval. Een militaire vrachtwagen kwam een paard en wagen achterop en bij net passeren op een vrij smalle weg reed de auto tegen een voor hem links van de weg slaande telefoonpaal. Deze knap te al. De van de richting Bergen op Zoom komende melkrijder kreeg de te lefoonpaal op het hoofd en was vrijwel op slag dood. Het telefoonverkeer met de stad was enige tijd verbroken en hel duurde daardoor even alvorens genees kundige hulp aanwezig was. is het 10 jaar geleden, dat de befaamde Ned. voordrachts kunstenaar Louis Davids te Amsterdam overleed. Tsaldaris gaf zijn opdracht terug. Constantin Tsaldaris. de leider van de Populisten, is er niet in geslaagd 'n nieuw kabinet te vormen. Hij is door Koning Paul ontvangen aan wie hij zijn mandaat heeft teruggegeven. De Koning heeft Alexander Diomedes, li beraal vice-premier in het vorige co alitie-kabinet. verzocht zich met de formatie van een nieuwe regering te belasten. Droef nachtelijk schouwspel op Schiphol. Bevolking van Bari strooide bloemen voor de lijkwagens. Het was precies half een vannacht toen de massieve deuren van de han gar „Hebriden" in de Zuid-West-hoek van Schiphol werden dichtgetrokken achter het D.C.-4 toestel van de K.L.M. de „Edam". Gezagvoerder Sluyter sloot hiermede een van zijn droefste vluchten af. Negentien inzittenden van de bij Bari verongelukte „Roer mond" waren thuisgekeerd. Geen bloedverwanten aanschouwden hun thuiskomst. Slechts enige autoriteiten De Nederlandse gezant in Rome. Graaf van By landt, heeft zich naar Bari bege ven om persoonlijk het bergingswerk in ogenschouw te nemen en de burge meester en marine zijn dank te betuigen voor de voortreffelijke hulp. Graal van Bylandt te Bari in gesprek met vertegenwoordigers van de K.L.M. Alle voorzorgsmaatregelen zijn getroffen. Herinenting wordt dringend aanbevolen. Aan boord van het troepentran- portsehip „Kota Diten, op weg van Batavia naar Nederland, hebben zich vier ziektegevallen voorgedaan, die zeer sterk in de richting wyzen van F tokken. Drie zieken zyn opgenomen n een ziekenhuis in Aden. Helaas is één patiënt reeds voor Aden overle den. Alle maatregelen zyn getroffen, opdat de ziekte zich niet zal uitbrei den aan boord. Alle opvarenden zyn Bijzonder Gerechtshof Jan Dekker, de gevolmachtigde, die met ons meeleed [opnieuw gevaccineerd, een militaire arts en een hooglerear in tropische ziekten vliegen naar Egypte om de medische staf aan hoord te verster. ken. In aansluiting hierop deelde dokter C. Banning, geneeskundig- hoofdin specteur van de volksgezondheid aan het A.N.P. het volgende mede: „Reden tot ongerustheid is er niet. Toch blijkt thans duidelijk dat Neder land bloot staat aan het gevaar van import van pokken. Wij moeten ons tegen deze ernstige ziekte zo goed mogelijk wapenen. Dringe hen, met pokkenlijders in aanraking kun- nen komen, zie1- 1 van de K.L.M. en van Schiphol be vonden zich in de hangar toen de „Edam" langzaam binnenrolde. Met ontbloot hoofd sloegen allen dit droeve schouwspel gade. Luttele minuten later werd de eerste kist uit het toestel gedragen. Het was de baat- van een kind. Behoedzaam wordt het blanke kistje op de hefarm van een electrische hijswagen geplaatst en dan op de vloer van de hangar gezet. Nog achttien maal herhaalde zich dit schouwspel- Toen stonden er negen tien kisten, gedekt met een kleine Ne derlandse vlag en een bloemstuk cn omkranst door tientallen andere bloemstukken en kransen, kransen van de provincie Bari, van de bevol king. van de Britse en Nederlandse consuls, van de Italiaanse Rijkslucht vaartdienst en tuiltjes bloemen van ontelbare inwoners van Bari. Een uur lang had het uitladen dei- kisten geduurd onder het oog van de officier van justitie te Haarlem, mr. B. van der Burg. Toen werden de kis ten gedragen naar buiten gereedstaan de auto's, die nog dezelfde nacht de omgekomenen van de Roermondramp vervoerden naar de plaatsen, waar zij zullen worden ter aarde besteld. BELANGSTELLING TE BARI Een zwijgende menigte stond langs de hoofdstraten van Bari. toen de li chamen der slachtoffers van de ramp met de Roermond naar het vliegveld werden overgebracht. De burgers, van wie vele weenden, wierpen rozen en anjers voor de lijk wagens. Een protestantse uitvaartdienst werd gehouden voor achttien der slachtof fers. een katholieke voor de stewar dess Corrie Timmers. LICHAMEN TOCH IN IffeT TOESTEL? Volgens het Franse persbureau A. F.P. heeft de duiker, die belast is met de berging van de cockpit van de „Roermond", na een afdaling, waarbij het zicht onder water beter was* verklaard, dat hij de lichamen van de tien passagiers, die nog ver mist worden, heeft waargenomen. Tot 12 jaar met aftrek veroordeeld. oensdag is in Middelburg; de laatste zitting; gehouden van het By. zonder Gerechtshof voor Zeeland, waarin de zaak werd behandeld te gen de machtigste man van de N.S.B. in Zeeland, die begon als arm orgeibotiweitje en eindigde als rijke „gevolmachtigde van Mussert": Jan Dekker uit Goes. Na een langdurige z'tting, die werd gepresi deerd door mr. Bloemers, eiste de procureur.fiscaal jhr mr H H. G. Verspeyck, *n gevangenisstraf van 15 jaar met aftrek, ontzetting uit de heide kiesrechten en van het recht, om ambten te bekleden voor 't leven. Het vonnis luidde: 12 jaar met aftrek voorarrest sedert 4 Mei 1945 en ontzetting rechten voor het leven, met recht op beroep in cassatie. Stond Dekker reeds in 1936 als een vooraanstaand N.S.B.-er bekend, na de oorlog bleek hij nog niet genezen te zijn van de nazibesmetting, want in het kamp Rilland Bath ging hij rustig voort met nat. soc. propaganda te maken, terwijl hij ook met ande ren tot staking opruide. En in de oorlog? Een droeve ge schiedenis van nazi-mentaliteit, een aaneenschakeling van groot en klein verraad. Tot de getuigen, die gehoord wer den, behoorde de voorm. burgemees- ster van Goes, Lenshoek, die ver klaarde, dat verdachte niet alleen theoretisch, maar ook feitelijk de lei ding van de N.S.B. in Zeeland had. Een van de getuigen a décharge, ir. C. J. Huygen, voorm. secretaris-gene raal van de N.S.B. te Utrecht, deed een merkwaardige mededeling: de „Beauftragten" van de Rijkscommis saris in de provincies hadden zich ga rant gesteld mededelingen, die zij van de „gevolmachtigden van Mussert" ontvingen, alleen ambtelijk te gebrui ken, doch deze niet door te geven aan de politie-instanties. In Zeeland is daar weinig van gebleken Dekker was een van de oudste le den in Zeeland, aldus Huygen, en dat was de reden van zijn benoeming tot districtsleider. Na de inval van de Duitsers werd de orgelfabrikant te vens „gevolmachtigde". „VERDIENSTELIJK OPTREDEN". Huygen probeerde met diverse ar gumenten aan te tonen, dat Jan Dek ker zich op verschillend gebied zeer verdienstelijk heeft gedragen. Hij zou uitvoering van plannen om een ge deelte van Zeeland bij België te voe gen, hebben weten te verhinderen (waarvoor niemand minder djn Mus sert hem zeer dankbaar was!) er wa ren ernstige strubbelingen tussen Dekker en Beauftragte Münzer, waar bij zelfs Seyss Inquart te pas kwam, er was een conflict met de Volks- dienst, terwijl verd. alle leden van de N.S.B. verboden zou hebben lid te worden van de Germaanse S.S. en hij de opheffing van enkele Zeeuwse bladen zou hebben weten te voorko men. Zekere K. A. Enklaar, die adju dant is geweest van Mussert. kwam vertellen, dat de leider Dekkc.- als een „zorgenkindje" beschouwde om dat hij niet steeds even vlot aan de Duitse verlangens zou hebben gevolg gegeven. Een andere prominent uit de bezettingstijd, ir. W. L. Z. v. d. Vegte, legde als laatste getuige a dé charge nog enkele verklaringen af. HIJ LEED MEDE Verdachte, die vervolgens werd verhoord, erkende, hoewel mei een omhaal van woorden, dat hij de „Beauftragte" met betrekking tot verscheidene burgemeesters en wet houders medegedeeld heeft, dat zij anti-Duits en anfi-N.S.B. waren, daarbij voorstellend deze mensen te vervangen door „betrouwbaren." Dekker verklaarde niet van N. S. B.-tamtam te hebben gehouden: „ik heb het leed van de Nederlandse bevolking aan den lijve meege. maakt." Hij beweerde ook, dat hij niet had gepoogd met Duitse hulp een machtspositie te verkrijgen! Verschillende verraadzaken kwa men hierna ter sprake, doch steeds wees Dekker er op, dat hy de me dedelingen aan de Duitsers als amb telijk beschouwde. Het Hof nam hem vooral kwalijk, dat hij voorstel de om een bestuursverkiezing van de Polder Borssele ongeldig te ver klaren, daar een N.S.B.-boer was gepasseerd en tevens vroeg de wél benoemde enige tijd in „Scnutzhaft" te nemen. Dekker ontkende gevallen van staking tijdens de zg. Meistaking te hebben doorgegeven aan de Duit sers. Integendeel, toen er een paar arrestaties waren verricht, had hij alles gedaan om repressaillemaat- regelen te voorkomen. Dit getuigde ook ir. Huygen. HET REQUISITOIR. De procureur-fiscaal hield een •cherp requisitoir, waarin hij er de nadruk op legde, dat Dekker steeds alleen zijn eigen belang en dat van de N.S.B. op het oog had. Het is wel tekenend voor de N.S.B, dat in de hoogste politieke functie in Zeeland iemand benoemd werd, die karakter loos was, een slecht werkgever en een onbetrouwbaar fabrikant. Het is alleen aan het optreden van de rijks rechercheur P. J. v. d. Schuur te danken, dat het optreden van Dek ker geen groot aantal slachtoffers heeft gekost. Bewezen achtte de proc.-fiscaal de mededelingen van Dekker aan de Be auftragte, dat de kantonrechter te Middelburg bij beëdiging van rijks veldwachters de eed van trouw op de Koningin liet afleggen, dat kleer maker Nobels te Goes grappen over ringend wordt aangeraden aan die door hun werkzaamheden :omen, zich zo goed mogelijk te beschermen. Dit kan geschieden door zich te laten her-inenten, dat wil zeg gen. die vroeger reeds één of meer malen zijn ingeënt, doen verstandig zich nu weer aan die kleine ingreep te onderwerpen. Bij herinenting is het gevaar van de zogenaamde postvac cinal herontsteking vrijwel nihil. Tot de categorieën aan wie herinen- ting wordt aangeraden behoren behalve artsen en verplegenden allen die hun werk in de havens en vliegvelden hebbenhavenarbeiders, haven- en rivierpolitie, loodsen, dou ane-ambtenaren, handelaren, die aan boord van schepen komen, enz. Familieleden van uit Indië repa- triërenden wordt aangeraden zich ook te laten herenten. Personen ouder dan 1 jaar, die nog nooit zyn gevaccineerd, moeten zich nu nog niet laten vaccineren. Enten van kin deren onder het.jaar wordt nog eens zeer dringend aanbevolen". Djocja volgens plan en zonder incidenten ontruimd. Woensdagmiddag om half zes zijn alle Nederlandse troepen uit Djoc'ja te Medari aangekomen. De ontrui ming van de stad geschiedde volgens plan en zonder incidenten. de Führer had verteld en dat de wnd. burgemeester van Domburg, de bur gemeesters van St. Laurens. Scherpe- nisse en burgemeester en wethouders van andere gemeenten ..verdacht" wa ren en dat een aantal jongelui uit Goes illegale 'pamfletten hadden ver spreid. Ook de verkiezingsaffaire van de Polder Borssele werd bewezen geacht, echter niet het doorgeven van sta- kingsge vallen. De raadsman, mr. H. M. van der Burgh, meende, dat de figuur van Dekker verkeerd werd gezien. Hij ging uitvoerig in op de dag vaarding. waarna hij om onmiddellij ke invrijheidstelling vroeg. De advocaat bestreed de waarde van het rapport-Barten, dat naar aanlei ding van de getuigenverhoren is op gemaakt. Dekker heeft wel hulp aan de vijand verleend, doch is geen ge vaar voor de samenleving geweest. UITSPRAAK TEGEN ER. A. J. I LOKEN. Ir. A. J. Ilcken te Zierikzee: 10 jaar met aftrek voorarrest sedert 2 Juli 1945, ontzetting recht openbare amb ten te bekleden. Recht op beroep in cassatie. Piloot per bootje gered. Kort na drie uur Woensdagmiddag is in het IJselmeer nabij'Burgerdam een lesvliegtuig van de Rijkslucht vaartschool neergestort, bestuurd door een 23-jarige leerling.vlieger uit Amsterdam, De piloot had naar hij later ver klaarde wat laag gevlogen en tijdens het nemen van een bocht naar zyn schatting op een kleine 200 meter hoogte was plotseling de motor afgeslagen. Het toestel stortte naar beneden en kwam op het water te recht. De leerling-vlieger zag kans zich uit de cockpit te wringen en op een der vleugels te kruipen. Enkele voorbijgangers op de Uitaammerdijk, die het toestel naar beneden zagen komen, waarschuwden een boer, die ijlings met een bootje het IJselmeer oproeide en de jongeman, die op de vleugel was gaan zitten, uit zijn ne telige positie verloste. Doodvonnissen voltrokken. Bij K.B. zijn afgewezen de verzoe ken om gratie van de doodstraf bij sententie van hel Bijzondere Hof te Leeuwarden opgelegd aan: A. Kaper en P. Schaap. De vonnissen zijn inmiddels voltrok ken. Minister van Maarseveen naar Nederland vertrokken. Minister van Maarseveen is Woensdag met de constellation „Gouda" naar Ne derland vertrokken. Hij werd uitgeleide gedaan door een zeer groot aantal auto riteiten, onder wie hel lid der Republi keinse delegatie, dr. Leimena. In antwoord op de vraag of hij ge looft. dat de overdracht der souveieini- I teit voor het eind van 1949 mogelijk zal I zijn. antwoordde de minister bevestigend. Op de vraag, of hij In de Tweede Ka mer een verklaring zal afleggen, zeide de heer van Maarseveen, dat zulks na zijn terugkomst in Nederland zal worden bepaald na overleg met het kabinet en de voorzitter der Kamer. In een verklaring voor de pers zeide hij o.a.. dat zijn bezoek aan Indonesië van korte duur moest zijn omdat zijn aanwezigheid in Nederland, in het bi|- zonder met het oog op de voorbereiding van de Ronde Tafel-conferentie, wordt vereist". 3-jarig meisje verdronken. Het 3-jarig dochtertje van de fami lie de Vries te Hellendoorn is Woens dag voorover in eon zich achter het huis bevindend waterplasje gevallen, waaruit het blijkbaar niet meer over eind kon komen. Toen men het na enige tijd aantrof, bleek het meisje reeds overleden te zijn. DROOG. Geldig tot Donderdagavond. Droog weer. Enkele overdrijvende wol kenvelden afgewisseld door perioden me' zonneschijn. In het binnenland weinig verandering in temperatuur maar plaat selijk in dc kustgebieden hogere tem peraturen. Zwakke tot matige wind tus sen Noordwest cn Noordoost. f

Provinciale Zeeuwse Courant | 1949 | | pagina 1