PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Dr. Paul van Zeeland aangewezen tot kabinetsformateur D£ BILT CRISIS IN DE ECONOMISCHE SAMENWERKING IN EUROPA VEERE'S TOREN ZINGT WEER MINISTER J0EKES VERDEDIGDE DE WERKLOOSHEIDSWET 192e Jaargang-No. 147 Dagblad, uitgave van de firma Provinciale Zeeuwse Courant. Directie: F. van de Velde en F. B. den Boer. Adj. W. de Pagter. Hoofdred.: G. Ballintyn, Pl.verv.: W. Leertouwer en H. A- Bosshardt. ABONNEMENTSPRIJS 32 ct. per week; f 3.90 p. kw.; fr. p. p. f 4.15 Der kw. Losse nummers 10 cent. WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Woensdag 29 Juni 1949 ADVERTENTIEPRIJS: 18 ct. per mm. Minimum p. advertentie f 2.50. Ingez. mededelingen dubbel tarieC. Kleine advertenties (max. 8 rcgels>: van 1—5 regels t 1.—. iedere regel meer 20 cent ..Brieven of adres Bureau van dit blad" 25 cent meer. Giro nr. 359300 P.Z.C., Middelburg. Bur. Vlissingen Walstr. 58-60, tel. 2355, 3 lijnen (b.g.g. 2357) - M'burg Londense Kaai 29. tel. 2077 en 2924 - Goes: L. Vorststr. 55. tel. 2475 (b.g.g. 2228) - Oostburg: Pr. Mauritsstr. 12, tel. 102 - Terneuzen: Brouwcrijstr. 2 - Zierikzee: N. Bogardslr. C 160. tel. 26 Ervaren Belgische katholieke politicus De Prins-Regent van België heeft Dinsdag dr. Paul van Zeeland belast met de vorming van een nieuw kabinet. Dr. van Zeeland heeft deze opdracht vrij spoedig aanvaard en zal reeds vandaag de pers ontvangen om mededelingen te doen over de eerste re. sultatcn van zijn besprekingen. Dc nieuwe formateur is 55 jaar en doctor in de rechten. Van huis uit is hij econoom, als hoedanig hij functies bekleedde als vice-gouverneur van de Nationale Bank pn hoogleraar aan de Katholieke universiteit te Leuven. Als gedelegeerde van België heeft dr. Paul van Zeeland deelgenomen aan talrijke internationale conferenties. Op economisch en financieel gebied publiceerde hij enige werken o.a. een een studie over het Russische vijfja renplan. Tijdens de eerste wereldoor log was hij aan het front. Op politiek gebied heeft dr. van Zeeland zijn sporen i\uimschoots ver diend. In 1934 debuteerde hij als mi nister in het kabinet-De Broqueville. In Maart 1935 werd hij voor de eerste keer minister-president en te gelijkertijd minister van Buitenland se Zaken. In Juni 1936 werd hij voor de tweede keer aangewezen als kabi netsformateur. Als een van de bekendste katholie ke voormannen heeft van Zeeland een keer hevig slag moeten leveren tegen de Rexisten-leider Leon De- grelle, die omstreeks 1938 de wind zeer mee had als gevolg van Hitiers diplomatieke successen. Na een ge denkwaardige verkiezingscampagne in Brussel werd Degrelle bij de stem ming met ruime cijfers verslagen. Spaak blijkt op ondubbelzinnige wijze kenbaar te hebben gemaakt, dat hij niets meer voelt voor het pre mierschap en zich uitsluitend wenst te kunnen wijden aan Buitenlandse Zaken. De nieuwe kabinetsformateur staat voor drie mogelijkheden: een tweele- Twee congressen Gelijktijdig: twee congressen, twee jaarvergaderingen in Zeeland! De Christelijke Boeren- en Tuindersbond en de Ned. Mij. voor Nijverheid en Handel vergaderen in Middelburg en er is reden tot juichen. Zeeland is een agrarische provincie met industriële aspecten. Luttele ja ren geleden was het een gewest, waar het woord „industrie" een kwade klank had. Veel is er veranderd sedertdien. De Zeeuw beseft, dat in dustrie leven betekent en voor de toekomst van Zeeland onmisbaar is! Maar al beseft de Zeeuw dat. dit neemt niet weg, dat het goed is, dat de Ned. Mij. voor Nijverheid en Han del naar Zeeland komt. Het is nog niet lang geleden, dat. eveneens op een congres van deze Maatschappij, althans van het departement Zeeland, een waarlijk ontstellend gebrek' aan kennis gedemonstreerd werd door een inleider, die geen notie bleek te heb ben van wat Zeeland industrieel reeds betekent Nu krijgt de jaarver gadering der Maatschappij voor Nij verheid en Handel gelegenheid te over om persoonlijk kennis te maken met enkele der belangrijkste bedrij ven van Zeeuwsch Vlaanderen. Er komt nog iets bij. De onderwer pen, die ditmaal aan de orde komen, zijn van buitengewone betekenis. Het is alles Benelux wat de klok slaat en de Benelux is voor de gewone man nog altijd een raadsel. Het gaat niet goed met de Benelux, zeggen de in siders. En een deel van de Belgen meent bijvoorbeeld, dat Nederland de Benelux alleen wil benutten om er voordeel uit te halen en weigert om de noodzakelijke offers te brengen. De jaarvergadering der Ned. Mij. voor Nijverheid en Handel kan in dit opzicht zeer verhelderend werken. Het zal buitengewoon belangwekkend zijn om te horen, hoe de leidende fi guren van handel en nijverheid tegen over de Benelux staan in het huidige stadium. Dit stadium immers is uitermate belangrijk. Wij hebben nu niet lan ger met de theorie te maken, maar met de practijk. En zo goed als een huwelijk iets heel anders is dan een verloving, zal blijken, dat de Benelux in de practijk iets anders zal zijn, dan de geïdealiseerde samenwerking, die haar wegbereiders voor ogen heeft ge- staan. Middelburg mag zich gelukkig prij zen, dat deze belangrijke vergadering binnen haar muren gehouden wordt en dat er een zo belangrijk onder werp aan de orde komt Het is daarom, dat wij de leden van de Ned. Mij. voor Nijverheid en Handel een hartelijk woord van wel kom toeroepen, tezamen met een woord van dank aan het bestuur van het departement Zeeland, dat de voorbereidende werkzaamheden ver richtte. Hoezeer de industrie echter voor Zeelands toekomst van overheersende betekenis is. voorlopig zal Zeeland geen industriële, maar een agrarische provincie zijn. Daarom is ook het feit. dat de C.B. T.B.. de Nederlandse Christelijke Boeren- cn Tuindersbond in Middel burg zijn algemene vergadering houdt, een feit dat wij met vreugde begroe ten. Zeeland is een levend gewest, dat industrieel, maar bovenal agrarisch van betekenis is. Het is goed. dat mensen uit alle oorden des lands het persoonlijk en van nabij leren ken nen! dige regering van de C.V.P. met de socialisten, een tweeledige regering van de C.V.P. met de liberalen of een drieledige regering van katholieken, socialisten en liberalen. Vooral in liberale kringen is men voorstander van de laatste oplossing, daar men in bet algemeen van oor deel is, dat de liberalen zich reeds lang genoeg in de oppositie hebben bevonden. Het feit, dat juist van Zeeland tot formateur is aangezocht wijst trou wens in de richting van een drie par tijen-coalitie. Dr. van Zeeland heeft in dat op zicht ervaring, daar de vorige door hem samengestelde kabinetten zulke coalities waren. Het is warm in geheel Europa In Engeland heerst thans „absolute droogte". In een groot deel van Europa heerste Dinsdag grote warmte. In Parijs. Rome en Frankfort registreert* men tempera turen van 27 graden. De tot nu toe hoog ste temperatuur werd met 31 graden uit Toulouse gemeld. Uit Rome wordt bericht, dat in geheel Italië een vochtige hitte heerst. Ver spreide régenbuien gedurende het week einde deden de vrees verminderen voor schade aan de buitengewoon goede oogst die men verwacht. Men voorspelt verder een vochtige hitte zonder regen. Het meteorologische Instituut te Frank fort verwacht droog warm weer in ge heel Duitsland gedurende de komende tien dagen of zelfs langer. Engeland. Schotland en Wales, die 15 dagen zonder regen zijn geweest, gingen Dinsdag een ..absolute droogte" in. De temperatuur te Londen was omstreeks twaalf uur 25 graden. De vorige nacht bleven duizenden Londenaars in de open lucht. Zij sliepen in parken en aan de oevers van de Theems. Uit New York wordt gemeld, dat koe lere lucht en regen een tijdelijke opluch ting aan vele gebieden in de warm-weer- gordel van Amerika brachten. De Noord-Oostelijke staten kregen wei nig regen doch een koele luchtstroom van de Hudson-baai verbrak in vele gebieden een hitteperiode. Cripps wil onder geen beding devaluatie van het pond sterling. De Marshall-organisatie staat op 't ogenblik onder hoogspanning in ver band met crisis in het betalingsverke er. Vandaag zullen de ministers van buitenlandse zaken of financiën va n de acht landen, die tezamen de adviserende groep van de O.E E S. v ormen. in Parijs bijeenkomen De O. E.E.S. is de organisatie voor Europe se Economische Samenwerking, waar in België in conflict is gekomen me t Engeland over de problemen, die met het handels- en betalingsverkee r tussen de Marshall-landen samen hangen. Voor Nederland neemt minister Stikker aan de bijeenkomst deel. In Londen wordt rekening gehouden met interne moeilijkheden in het Britse kabinet. Sir Stafford Cripps zou enkele zeer drastische voorstellen overwegen, tenein de het pond sterling en hetgeen van de Britse goudreserve over is te beschermen. Deze voorstellen zouden omvatten: duur der geld, beperkingen van invoer tegen dollars en vooral ingrijpende verlagingen der regeringsuitgaven. Dit zou practidch neerkomen op een ommekeer in het kost bare programma voor sociale voorzienin gen van de Britse regering. Men neemt nog steeds aan, dat Cripps zal aftreden, indien Engeland onder drang van buiten tot devalutatic zou worden genoodzaakt. Op een vraag hierover in liet Lagerhuis van het onlangs uit de La bour-party getreden lid Thomas, ant woordde Cripps ontwijkend: „Ik zal in ieder geval niet van partij veranderen" In Washington wordt verwacht, dat Vrij dag a.s. de Amerikaanse minister van fi nanciën, John W. Snyder, naar Europa zal vertrekken voor besprekingen met Cripps en andere Westerse ambtgenoten. VOORSTEL VAN HARRIMAN. Volgens goed ingelichte kringen heeft Harriman Sir Stafford Cripps een com promis voorgesteld, dat gebaseerd is op de formule, die de Franse minister van financiën, Maurice Petsche, verleden week op de conferentie te Brussel in overweging had gegeven. Krachtens dat voorstel zou het erediettransfer onder de Marshalllanden, voor zover dit credieten betreft, die gebruikt kunnen worden in onverschillig welk land, op 40t~c. van het bedrag dezer credieten worden bereikt. Anderzijds zou een Europees Fonds wor den ingesteld, om dc deblteurlartden te voorzien van goud en dollars. DE BRITSE MOEILIJKHEDEN De Britse regering heeft inmiddels een conferentie uitgeschreven van ministers van financiën van het Brit. se Gemenebest, in verband met de dagelijks groeiende financiële moei. lijkheden, waarin het moederland verkeert. De conferentie zal 8 Juli beginnen en worden bijgewoond door de mi nisters van Australië, Canada. Nieuw- Zeeland. Zuid-Afrika, India. Pakistan en Ceylon. Er zullen maatregelen be sproken worden, die een eind moeten maken aan de voortdurende afvloei ing van goud en dollarreserves. ONTSTEMMING. Maandag is te Buenos Ayres het Bi its-Argentijnse handelsverdrag ge. tekend, dat in dc Ver. Staten groot verzet heeft uitgelokt. Het nieuws van de ondertekening tegen de uitdrukke. lijkc wens van Washington in heeft in de Amerikaanse Senaat tot scherp commentaar aanleiding gegeven. DEZE WEEK NOG GEEN REGERINGSVERKLARING. Oppositie van de K.V P. (Van onze parlementaire redacteur) i Naar wij vernemen zal de rege- i ringsverklaring over Indonesië, die I tegen het einde dezer week was aan- gekondigd, deze week nog niet kun- j nen worden afgelegd. Minister mr. J. H. van Maarseveen wordt pas op het eind van de week uit Indonesië terugverwacht. Daarna zal het kabinet nog met hem moe ten vergaderen, zodat het wel Dins dag zal worden alvorens de verklaring kan worden uitgesproken. In parlementaire kringen ziet men de erop volgende debatten met span ning tegemoet, aangezien van de zij de van de K\*P sterke oppositie tegen de regering of tegen enkele ministers .verwacht wordt. Gezsntschapspersoneel naar Praag teruggeroepen. Er moeten „goede" communisten komen. (Van onze Haagse redacteur) Naar wij vernemen is 't gehele perso neel van de Tsjechise legatie in Den Haag, op twee of drie man na. naar Praag teruggeroepen. Ook het per soneel van de Tsjechische Legatie in Londen zal zich naggenoeg in zijn geheel naar Praag moeten terugbe- geven. Dezer dagen vertrekt het ge zelschap per extra gelegenheid naar de Tsjechische hoofdstad. De gezant zal eveneens binnenkort vertrekken en door een ander vervangen wor den. Aangenomen moet worden, dat de Tsjechische regering nieuwe mensen naar Nederland en naar Londen zal sturen, van wie men de zekerheid heeft, dat zij „goede" communisten zijn en voor de Sowjet-Unie accepta bel.» Ook het grootste deel van het per soneel der Hongaarse legatie in Den Haag zal spoedig vervangen worden. Wrak van de „Roermond" bleek leeg. Een duiker is er in geslaagd het wrak van de „Roermond", dat op ongeveer 25 meter diepte ligt, bin. nen te dringen. Hij vond echter geen verongelukten. Naar men thans meent, zijn de stoffelijke resten van de tien, die men in de romp waande, door de sterke stromen weggespoeld. MOTOR OPGEHAALD. In aanwezigheid van Nederlandse en Italiaanse tèchnici is Dinsdag een motor van de „Roermond" naar de oppervlakte gebracht. Uit het feit, dat de propeller geheel verwrongen was, blijkt dat zij nog draaide, toen het toestel in het water terecht kwam. Britse spoorlieden gaarv het langzaam aan doen. Afgevaardigden, die 460.000 Britse spoorweglieden vertegenwoordigden, hebben met overgrote meerderheid besloten een „langzaam-aan staking" te beginnen en geen overwerk te ver richten met ingang van a.s. Zondag. Dit als protest tegen het feit dat de door de vakvereniging gestelde loon eisen zijn afgewezen. Een woordvoerder van de bond heeft de crisis de ernstigste van de laatste anderhalf jaar genoemd, de periode dat de spoorwegen door de staat worden beheerd. Een blij lied vervangt kreupele klanken. Duitsers stonden op 't punt de klokken te roven. Wanneer vanmiddag de Rotterdamse stadsbeiaardier Ferdinant Timmer, mans de stadshuistoren van Veere heeft beklommen en even later voor de eerste maal de klanken van het gerestaureerde carillon over het stad je en de Wijde omgeving worden uit- festrooid, zal in dit beiaardlied de ankbaarheid van Veere's burgerij doorklinken, dankbaarheid, omdat dé toren weer kan zingen, waardoor een mooie traditie uit het verleden her. leeft en aan de toch reeds zo unieke schoonheid van het stille stadje een kostelijk aspect wordt gegeven. Het is in de eerste plaats de Stich ting Veere, die de eer toekomt het ragfijne torentje van het juweel der Vlaamse gothiek, het stadhuis, zijn tegelijkertijd imposante en zoet-ge- vooisde stem te hebben terugge schonken. Deze stichting heeft eigen lijk een veel langere naam, nl. „Stichting Veere tot herstel en ver hoging van haar zeer eigen stads- schoon" en in die naam ls dus haar streven reeds duidelijk aangege ven. Zij houdt zich bezig met objec ten. die tot .iog toe buiten de zorg der Rijksmonumentencommissie vie len; met verbouwing en nieuwbouw, met kleinere détails, die voor be houd of herstel in aanmerking ko men, alsmede met een gedeeltelijke ontmanteling van de Grote Kerk. met het herstel der wallen, terwijl zij tevens de mogelijkheden beziet van passende beplanting aldaar en elders. Het stichtingsbestuur is niet alleen bereid met advies te dienen, doch zo nodig ook met, subsidie bij te staan. Dit geldt vooral ook voor het behoud van stoephekken, kel deringangen. palen. kruiskozynen, snijwerk in bovenlichten van deu ren, tuinmuren, enz. In deze perio de van moeizaam economisch her stel dreigen deze minder belangrijk schijnende détails, door de neiging tot rationele en goedkope oplossin gen, voor goed verloren te gaan, terwijl zij toch zozeer het karakter van Veere bepalen. Voor dit alles is een fonds gesticht, waaruit de noodzakelijke -litgaven bekostigd kunnen worden. HET WAS DROEVIG. Het eerste obiect, waarvoor de Stichting aandacht opeiste, was het herstel van Veere's stadscarillon. Er werd hiervoor een aparte commis sie in het leven geroepen en een carillonfonds gesticht, waarvoor dank zij een goed aangepakte actie giften uit binnen- en buitenland binnenkwamen. Ja, niet het carillon was het maar droevig gesteld. Reeds voor de oor. log verkeerde het in een staat van verwaarlozing en hoewel indertijd reeds een voorlopig advies inge. wonnen werd b(j de Ned. Klokken, en Orgelraad, werd het nooit een publieke zaak. In de oorlog heeft Veere nauwelijks haar klokken we. ten te redden van de roofzucht der bezetters. De lieren stonden reeds aan de voet van de toren klaar om de speelklokken uit hun stoelen te lichten. Ook het blokkenhuis van de to ren verkeerde in een bedenkelijke toestand, waarvoor echter de sieun van Rijksmonumentenzorg werd in geroepen. z.oals de Stichting destijds by dt start van haar actie schreef, het was een schande voor Veere, dat op het uur van de herwonnen nationa le vrijheid een trompetter de toren moest beklimmen om er het Wilhel mus en het „Wij willen Holland houden" te blazen. Twee voor dit onvergetelijke moment waarlijk sym bolische liederen, die belden notabe- ne het repertoire van het Vcerse speelwerk uitmaakten, maar waar van sinds jaar en dag telkens bij heel en half uur nog slechts enke le kreupele tonen uit de klokstoel I struikelden om boven het stadje te verdwalen, povere klanken, waarin men ook met de grootste welwil lendheid geen bed meer vermocht te herkennen! WAAROM INGRIJPEN NODIG WAS. Behalve uit behoefte aan het schone klokkenlied wie kent niet Jie momenten in een oude Neder landse of Vlaamse stad, dat de to rens plotseling gaan zingen en het is of een vlag feestelijk wordt ont plooid als vriendelijk en blij sym bool van onze saamhorigheid? voelde de Stichting Veere zich om drie redenen gedrongen zich om het carillon te bekommeren. Ten eerste om de historische betekenis: de ge schiedenis van dit carillon gaat te rug tot 1594 en de naam van de familie Van den Ghein is er onver brekelijk mee verbonden. Ten twee de uit een gevoel van nationale verantwoording en ten derde wegens de speciale waarde, die na de be vrijding aan de Veerse klokken moet worden toegekend door hun zeldzaamheid in oen lande. Men mag op deze gedenkwaardi- s 29e Juni de Stichting Veere en carilloncommissie gelukwensen, dat zij haar bemoeienissen beloond kan zien. In het gerestaureeide klokkenhuis hangt een hersteld ca rillon (de kosten bedroegen 15.000), bestaande uit 36 klokken, waarvan vyf spiksplinternieuwe en vyf hergoten oude, die straks hun bronzen stemmen zullen laten klin ken. De oude slagklok (die sinds 1594 in de toren hing!) is nu een museumstuk geworden en de groot ste carillonklok zal voortaan de tijd verkondigen. Door een actie van particulier initiatief is het boven dien mogelijk geworden om voortaan 's zomers twee en 's winters één beiaardconcert per week te geven. Niemand minder dan de secreta ris van de Ned. Klakken- en Orgel raad heeft zijn lof geuit over de klankhoogte. Veere is een klein en oud stedeke en ligt aan een open zeearm; daar past een carillon bij met ijle klanken en nu en dan een zwaardere toon, een klokkenspel, dat aansluit bij de sfeer van de plaats en er een niet meer weg te denken onderdeel van gaat uitmaken. Veere's ranke toren zingt weer! Z.K.H. Prins Bernhartl in dr uniform van Generaal der Koninklijke Nederlandse Luchtmacht. TWEEDE KAMER De premies zullen niet ten laste van de Ionen komen. Het ontwerp werkloosheidwet. dat thans in de Tweede Kamer in behan deling is, blijkt de bijzondere belangstelling van'alle fracties te hebben. Woensdag waren in totaal reeds over de tien amendementen ingediend, waarvan de meeste door de communisten Minister Joekes wees in zijn yerdediging van het ontwerp de meeste dier amendementen af. De eerste spreker tijdens de zitting van Woensdag, de heer Kikkert iC.H.) betuigde zijn instemming met het ont werp, maar vond een aparte regeling voor landarbeiders gewenst. De heer Gortzak (C.P.N.) betoogde, dat in de kapitalistische maatschappij recht op arbeid niet kan worden ge waarborgd. Het medebetalen door de arbeiders aan de premies wees. spre kers fractie af. De heer van Dis (S.G.) voerde eni ge bezwaren van financiële aard aan. Gewetensbezwaren moeten z.i. volko men worden vrijgesteld. De heer van Lienden (arb) wilde het mogelijk ge maakt zien dat bepaalde groepen van kleine zelfstandigen onder de wet ge bracht worden. De heer Haken (C.P.N.de positie der landarbeiders besprekend, meende, dat deze van premiebetaling moeten worden vrijgesteld. De minister van van Sociale Zaken, de heer Joekes. ging uitvoerig de historische ontwikkeling van het wets ontwerp na. r' Dure installatie'borrel. Toen in 1948 Maartensdijk zijn. nieuwe burgemeester in stalleerde, kostte, dit vanzelf sprekend „een paar centen". Duizend gulden was de schade, die bij wijziging in de gemeen tebegroting verwerkt, ter goed keuring werd voorgelegd aan Gedeputeerde Staten. Zijnde de uitgave niet in overeen stemming met de in deze tijd gewenste soberheid, gaf dit college de verlangde goedkeu ring niet. Toen ging Maartens dijk in beroep bij de Kroon. Maar uit Derzelver beslissing valt te lezen, dat. aldus de Volkskrant, de raad van Maar tensdijk maar moet zien hoe de kosten van 300 glaasjes- Bols a 0.40, 445 glazen Ver mouth a 1.zoute stengels en de prijs der bediening, in totaal 654.50, betaald moeten worden. Nu komen de vroeden op dc koffie, destijds bepaald niet. .J Duitse arbeidskrachten voor de textielindustrie Textielfabrieken tc Enschede en Winterswijk doen met het oog op hol tekort aan arbeidskrachten pogingen om personeel uit het naburige Duitse grensgebied aan te trekken. Van Overheidswege is reeds steun toege zegd. Hoewel ook in Duitsland de textielindustrie met personeeltekort heeft te kampen hoopt men door de betere arbeidsverhoudingen een con tingent arbeidskrachten, vooral meis jes, aan te trekken. Het is het allergrootste probleem de loerkloosheid zo gering mo gelijk te doen zijn. Dit is een stuk regeringspólitiek. Hij bestreed de mededeling van C.P.N.-zijde, dat. de werkloosheid stijgende is. Het aantal werklozen is 56.331, hetgeen de minister geen onbevredigend cijfer achtte. Vervolgens ging hij nader op het ontwerp in, waarbij hij terloops me dedeelde. dat twee miilioen werkne mers bij deze wet betrokken zijn. De D.U.W.-arbeiders zijn uitgesloten ten zij zij beboren tot een groep, welke de minister aanwijst. Daar het gehele ontwerp is geba seerd op dc omstandigheid, dat men te doen heeft met loontrekkenden leek het de minister beter afzonderlijk na te gaan wat er voor de kleine zelf standigen verder kan worden gedaan. De bepaling, dat geen uitkering ge schiedt bij staking of uitsluiting kan naar minister's oordeel niet worden gemist. De premie voor het wachtgeld uitsluitend op de werkgevers te leg gen achtte spr. onjuist en ook ver vanging der differentiatie door een gelijk percentage vond hij niet ge wenst. De minister achtte het in principe juist een afwijkende regeling te maken voor de landarbeiders. Hij zal nader overwegen hoe dat moet ge schieden. Hij verklaarde, dat het zijn bijzondere zorg is. dat het reële loon niet zal worden aangetast. Tegen een gedachtenwisscling hierover had hij geen bezwaar. Deze zou eventueel kunnen geschieden bij de behandeling der begroting. Nadat de heren Andriessen (K.V. P. i van den Born (Arb) en Stapel kamp tA.R.) hadden gerepliceerd, werd de vergadering verdaagd tot Woens dag. Zestigjarige blinde wandelt van Amsterdam naar Brussel. Een lid van de Alg. Invaliden Bond, de heer C. de Boer uit Ermelo. start vandaag in Amsterdam voor eer. voetreis naar Brussel. Deze 60-jarige man is geheel blind en zal alleen ver gezeld zijn door zijn geleidehond. De duur van de tocht zal 9 a 10 da gen zijn. Per dag -wordt ongeveer 33 km. afgelegd, met een rusttijd om de twee uur. VOORSPELT: DROOG WEER. Geldig tot Woensdagavond. Zwakke tot matige wind hoofdzakelijk tussen Noordwest cn NoordoostDromt weer met overdrijvende wolkenvelden, op vele plaatsen afgewisseld :net perioden van zonneschijn. In het binnenland warm. maar in het Noorden van het land een koelere zeewind.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1949 | | pagina 1